Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) SteveL válasza Syl (#17099) üzenetére


SteveL
aktív tag

Nálam is http://localhost:59999/ a web_prefix tartalma, gondolom a MetaRepository miatt van ez benne... (csak találgatok). Mindenesetre nekem az alapcsomagok nem jelennek meg. :F

Mindenkinek:
Valami olyan nem lehet, hogyha korábban elérte az alapcsomagokat, akkor lementődött a NAS-ra? Csak mert nekem merevlemezcsere volt, a régi merevlemezen megjelentek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#17102) SteveL


SteveL
aktív tag

Az hivatalosnak írt repository-ban sincs sima NSA320. :F

A zpkg fájlt (pl. az NSA320S-ből) fel lehet valahogy kézzel telepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#17103) Syl válasza SteveL (#17102) üzenetére


Syl
nagyúr

Az enyém (nsa310) sincs a listán. Sőt, ha a firmware keresésre bökök ezt dobja: [kép]
Szerencsére a csomagok megvannak.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17104) SteveL válasza Syl (#17103) üzenetére


SteveL
aktív tag

Igen, ezt még nem is írtam, hogy egy ideje (már az előző merevlemez alatt is jelentkezett) nem tudok firmware-t keresni, ugyanaz a hiba, mint nálad.

[ Szerkesztve ]

(#17105) szjoci válasza SteveL (#17101) üzenetére


szjoci
őstag

Igen, amiatt változott meg a tartalma. Most visszaírtam erre a localhostos címre, és megjelentek Dini repói is :)

Nálam is volt költözés (mondjuk már lassan egy éve :U ), de én nulláról kezdtem a nas "telepítését" az új merevlemezre. Aztán másoltam át a tartalmakat a régi hdd-ről.

[ Szerkesztve ]

(#17106) SteveL válasza szjoci (#17105) üzenetére


SteveL
aktív tag

Én is nulláról kezdtem. Betettem az új merevlemezt (a régi nem volt bent az elején), feltettem a web_prefixet, a MetaRepository-t, az ffp-t, a transmission-t, a minidlna-t, aztán a configfájljaikat felülírtam a régi configfájlokkal. Minden szuperül megy, csak a gyári csomagok hiányoznak, azon belül pedig főleg a SMART, mert azt használtam csak a gyáriak közül.

(#17107) szjoci válasza SteveL (#17106) üzenetére


szjoci
őstag

Hát akkor tényleg nem értem. Mondjuk tényleg nem konyítok semmit hozzá, felpakolgatok én is csomagokat leírás alapján de ennyivel ennyi... :B
Ha esetleg megtalálod mi, melyik fájl hiányzik, szívesen átküldöm :). Na meg a topik linux gurui ha erre járnak biztos tudnak neked segíteni :K

(#17108) Syl válasza SteveL (#17106) üzenetére


Syl
nagyúr

Itt a smart zpkg: [link]
Ott találtam a web_prefix fájl mappájában (admin/zy-pkgs). Másold be, hátha.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17109) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hello,

Ami a gyári csomagokat illeti. Igen a MetaRepository írja felül a web_prefix fájlt. A működése pedig egyszerű. Mivel a NAS csak egy repó csomagjait tudja megjeleníteni, így ez a leleményes program letölti a NAS-ra az összes repó tartalmát (alapból ez a két gyári repó és a Mijzelf zy-pkg repó) és ezt szolgálja ki egy mini webszerverrel a NAS önmagának, tehát ezért van ott az a 'http://localhost:59999/' link a web_prefix-ben.

És mivel a 310-nek, illetve a 320-nak hivatalosan is megszűnt a támogatása (a 325v2-nek, 325-nek, 320S-nek és 310S-nek most december végén szűnik meg a supportja), ezért az összes csomagot, fw-t törölték az oldalról...

De! Ha egy NSA310/320 tulajnak fel van telepítve aktuálisan is a csomag a NASjára még a régi szép időkből, akkor az a \\NSA310\zy-pkgs mappában (vagy 320) megtalálja a csomagokat és a web_prefix fájlt. Ezt érdemes lementeni és ha megosztjátok másokkal is, akkor a továbbiakban sem kell aggódni a csomagokkal.

Illetve ha volt fent MetaRepo, akkor ő az összes elérhető csomagot lementette a \\NSA310\zy-pkgs\MetaRepository mappába, hiszen innen szolgálja ki az a mini webszerver a NAS-t is. Ezeket is jó lenne, ha valaki megosztaná... :U Mivel nekem sajnos nincsen se 310-em, se 320-am. És akkor gyárthatnánk egy unofficial repót nekik.

(#17108) Syl

Sajnos maga a csomag nem elég, kell kreálni hozzá egy ZYPKG_INFO fájlt és kell hozzá MetaRepository is, vagy netelvevés a NAStól. Utóbbi nem igazán szerencsés választás...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17110) stroge válasza Mr Dini (#17109) üzenetére


stroge
csendes tag

Köszi az infot, gyorsan le is mentettem :) ha kell valakinek, feldobom drive-ba.
Vagy lehet, hogy hétvégén mindenképp feltöltöm, és linkelem.

(#17111) Syl válasza Mr Dini (#17109) üzenetére


Syl
nagyúr

Mond hogy honnan-mit kérsz és már tolom is fel gdrive-ra.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17112) Doky1988 válasza Syl (#17099) üzenetére


Doky1988
senior tag

dettó ugyanez van.
magyarul akkor ha resetelem a nas-t, már nemtudom feltelepíteni gyárilag egyik csomagot sem? azért az elég durva..

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#17113) Mr Dini válasza Syl (#17111) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Köszi a felajánlást! :)

Úgy gondolom, hogy tömörítve a legkönnyebb megosztani a mappát, viszont így sok idő, mire kész a tömörített fájl. Tehát nyitva kell lennie a terminálablaknak (session), különben megszakad a csomagolás... Én inkább azt ajánlom hogy, először tedd fel a screen-t:

slacker -uiA br2:screen

Ez megoldja, hogy ténylegesen a háttérbe küldhető legyen a folyamat és ne legyen összekötve az aktív session-nel.

És ezután ezt a parancsot kell kiadni:

screen tar -C /i-data/md0/admin/zy-pkgs/ -cJf /i-data/md0/admin/NASTIPUS_csomagok.tar.xz .

A 'NASTIPUS' helyére kérlek a NASod típusát írd!

És ez szépen elkezd tömöríteni. Az SSH kapcsolatot egy Ctrl+A+D után bezárhatod, vagy használhatod még, amire szeretnéd az SSH-t, csak ne lődd le a tar-t.

Ha meg kész (már nem látszik a top kimenetben, nem pörgeti a HDD-t és nem nő az xz állomány mérete), akkor pedig kérlek oszd meg velem privátban az elkészült fájlt, amit egyébként az admin megosztásba készít el. Azért javaslom a privátot, mert pl az FFp log is becsomagolódik az állományba, amiből pl kiolvasható azt hiszem a MAC cím, meg egyéb kényes infók...

És azért nem privátban írok, hogy ha esetleg más is rendelkezne csomagmentésekkel, ő is tudjon segíteni. Mert nem biztos, hogy minden csomag meg lesz.

Aztán az így szerzett csomagoknak keresek egy webtárhelyet és felrakom. Aztán MetaRepository-val ugyanúgy lehet majd használni ezt a repót, mintha a régi ZyXEL repó lenne.

Köszi! :R

Ui.: ha lehet, a privát első sora '[csomagbackup]' legyen.

(#17112) Doky1988

Bizony. Már nem elérhető erre a két szériára semmi... A support sem foglalkozik velük... :(

[ Módosította: essexboy ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17114) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Van egy minidlna-s topik linux-ra (ezen is az van), de 3 éve volt az utolsó bejegyzés, ezért írok ide tanácsért. Néhány napja boldog tulajdonosa vagyok egy csoda sztereó erősítő zenelejátszónak. Ezer dolgot tud lejátszani, többek között DLNA 1.5 kompatibilis. NSA-320-on minidlna van és jó sok zene. A lejátszóban azonban érdekes módon a P betű végéig jelennek csak meg az előadók bárhogy nézem, előadó, album vagy könyvtár alapján. Szóval tudtok arról, hogy a DLNA szabványban esetleg a minidlna-ban lenne valami korlátozás. Nem tudom pontosan, de ezernél több albumról folder-ről van szó.

ui.: bekapcsoltam a twonky-t, kíváncsi vagyok azzal mi a helyzet
ui2.: ezzel rendben van, vagy a minidlna configban, vagy minidlna-val van a probléma

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17115) SteveL


SteveL
aktív tag

Köszi mindenkinek a válaszokat.

Mr Dini

Először is, nagyon köszönöm előre is a segítségedet.

A régi merevlemezemen a következő zpkg-k vannak az NSA320-hoz:
[kép]

A screen tar -C /i-data/md1/admin/zy-pkgs/ -cJf /i-data/md1/admin/NSA320_csomagok.tar.xz parancs nem megy valamiért.

A screen mögül kiszedve ezt írja a tar:

tar: Cowardly refusing to create an empty archive
Try `tar --help' or `tar --usage' for more information.

[ Szerkesztve ]

(#17116) Mr Dini válasza SteveL (#17115) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Van admin/zy-pkgs/ mappád azon a HDD-n? Nekem ebből a hibaüzenetből nem úgy tűnik... :U

Hupsz, most látom, hogy sikerült rosszul bemásolnom a parancsot. A végéről egy pont lemaradt... :DDD Ne haragudj!

Tehát:

screen tar -C /i-data/md0/admin/zy-pkgs/ -cJf /i-data/md0/admin/NASTIPUS_csomagok.tar.xz .

Nyilván Nálad md1 lesz és NSA320 az elérési utakban és csomagnév.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17117) SteveL válasza Mr Dini (#17116) üzenetére


SteveL
aktív tag

Köszi, így már megy. Az md1 a régi rendszermerevlemezem, azon van néhány már hiányzó csomag. :)
Ha kész, elküldöm.

(#17118) Syl


Syl
nagyúr

No, mire én géphez érek, más már megcsinálja :R
Akkor nem fogok hozzá.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17119) SteveL válasza Syl (#17118) üzenetére


SteveL
aktív tag

Lehet, hogy a te mappádban más, esetleg frissebb csomagok is vannak, úgyhogy lehet, hogy nem lenne felesleges összecsomagolnod. A tied ráadásul NSA310, ebben is lehet valami különbség az enyémhez képest, gondolom. :)

(#17120) Syl válasza SteveL (#17119) üzenetére


Syl
nagyúr

Jah, most látom, hogy neked 320 van. Akkor mégis megcsinálom, de ma már nem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17121) pappzo


pappzo
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy ZyXEL 542-s NAS-t.

Az alap beállítások sikerültek, azaz látom a hálozatról, stb.

Most Torrentet szeretnék rá telepíteni.
Lehetőleg úgy hogy a NAS-on levő klienset egy távoli gépről tudjam menedzselni. Az az egy laptopról, vagy asztali PC-ről el tudjam küldeni a NAS-on levő torrent kliensnek a torrent fájlt.
Fontos hogy a kliens is a NAS-on fusson, mert sok esetben a távoli gép csak addig fog működni, amig a torrentet elküldöm neki.

Erről kérnék némi infót mit kell és hogy kell fetennem a NAS-ra és mit kell feltenni hozzá a PC-re.

Nem lenne baj, ha egyszerű is lenne :).

Köszönettel:
Papp Z.

[ Szerkesztve ]

(#17122) Syl válasza Mr Dini (#17113) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam a screen telepítése hibát dob (no packages found), ezért simán futtatom a tar-t...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17123) SteveL válasza Syl (#17122) üzenetére


SteveL
aktív tag

Nálam sem volt a br2-ben, ezt használtam:

slacker -Ua screen

(#17124) gduck válasza Syl (#17103) üzenetére


gduck
addikt

Az előzőleg berakott linken keressed ;) KATT IDE!

(#17125) gduck válasza SteveL (#17119) üzenetére


gduck
addikt

Itt érdemes szétnézni ;) KATT IDE!

(#17126) Mr Dini válasza gduck (#17125) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Köszi a linkeket! :R Már szedem is le mirrorba a NASomra a csomagokat! :))

Egyébként itt ahogy nézem elérhető még mindkét NAS csomaglistája stb...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17127) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

No, összeszedtem pár csomagot a 320-hoz és a 310-hez.

Ha valaki használni szeretné, akkor először tegye fel a MetaRepository-t, majd nyissa meg a http://NASIP/pkg/MetaRepository/ oldalt. Aztán illessze be ezt a sort a Repositories szövegbox aljára (a linkben a <nasnév> helyére kerüljön a NASod típusa!):

http://users.atw.hu/mrdini-zypkg/<nasnév> zypkg-backup

Aztán katt az Apply gombra és a NAS webes felületén egy listafrissítés után már meg is jelennek a csomagok.

Ui.: ha valamelyik csomag nem települ, azt kérlek jelezzétek felém az adatlapomon található e-mail címen, mert elképzelhető, hogy a checksum-ok rosszak hála az atw FTP-jének... :o

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17128) gduck válasza Mr Dini (#17127) üzenetére


gduck
addikt

:R

(#17129) SteveL válasza Mr Dini (#17127) üzenetére


SteveL
aktív tag

:R Én is köszönöm szépen.

Megpróbálok mindent lementeni pl. a MyRepo-ba is.

gduck:

Neked is köszönöm a linket! :)

[ Szerkesztve ]

(#17130) mrrr74 válasza Mr Dini (#17127) üzenetére


mrrr74
aktív tag

x - semmi, megint azelőtt kérdeztem, hogy gondolkodtam volna :)

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#17131) agyaska1


agyaska1
csendes tag

üdv!Másik winyót tettem a 310 nas ba, készitettem uj kötetet,minden jónak tűnik ,kivéve ,hogy nem tud csatlakozni a szerverhez ahonnan a friss firmware-t és a program csomagokat kérdezi le.Van ötletetek?

(#17132) Syl válasza agyaska1 (#17131) üzenetére


Syl
nagyúr

Van: #17109 és újabbak... ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17133) Mr Dini válasza agyaska1 (#17131) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Igen, ahogy @Syl is írta, a csomagokkal kapcsolatban olvass picit vissza,ha meg fw kell, a 320-hoz pont most tettem fel a régi fw backupjaimat egy külföldi fórumozó kérésére ide.

Szerk.: ha 310-ed van és kell fw, szólj felrakom azt is. :D

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17134) agyaska1 válasza Mr Dini (#17133) üzenetére


agyaska1
csendes tag

Igen, megköszönném a feltöltést…. 310

(#17135) Mr Dini válasza agyaska1 (#17134) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ok. Délután felteszem a legfrissebbet.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17136) gduck válasza agyaska1 (#17134) üzenetére


gduck
addikt

V4.70(AFK.3) ;) KATT IDE!

(#17137) murex


murex
tag

Sziasztok!
Mostanában ha leszedek egy torrentet, egy kis idő után az "unable to save resume file input/output error" hibaüzenetet kapom, és leáll a Transmissionban.
Mit tudok ezzel csinálni, van valami megoldás rá?
Köszönöm előre is

(#17138) agyaska1 válasza gduck (#17136) üzenetére


agyaska1
csendes tag

Igazándiból én azért szertettem volna frissiteni a firmware-t ,hogy a transmission-t gondoltam, akkor fel tudom majd telepiteni a szerverről,de igy ez fél siker .Tudnátok abban segiteni hogyan kell felrakni fájlból?Köszi

(#17139) agyaska1 válasza agyaska1 (#17138) üzenetére


agyaska1
csendes tag

Ez a megoldás? https://logout.hu/cikk/nsa-310_es_az_ffp/az_alkalmazasok_letoltese.html

(#17140) Mr Dini válasza agyaska1 (#17138) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia,

Mivel az NSA310 támogatása megszűnt, az összes csomagot hozzá letörölték a szerverről, beleértve a TM-et is. :(

Ha egy picit visszaolvasol, akkor láthatod, hogy nemrég pont ezt tárgyaltuk és gyártottam egy backupból készült nem hivatalos repót, ahonnan még fel tudod tenni a TM-met.

Ehhez csak annyit kell tenned, hogy felteszed a Metarepository-t (tekerj le ezen összefoglaló vége felé, aholis le vagyon írva a telepítése), aztán a következő módon tudod hozzáadni a repót az MR-hez.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17141) gduck válasza agyaska1 (#17139) üzenetére


gduck
addikt

Ha már van Metarepository telepítve, akkor a (#17127) Mr Dini hozzászólásában lévőket kell megcsinálnod és utána a csomagoknál látod és egyből telepítheted is a Transmissiont.

Ha még nincs, akkor lehet ez lenne a legegyszerűbb: KATT IDE!

SZERK: Na mire írtam, már megkaptad az instrukciókat :D :D

[ Szerkesztve ]

(#17142) agyaska1 válasza gduck (#17141) üzenetére


agyaska1
csendes tag

Köszönöm a türelmeteket,kevés az ilyen hely ahol a kispályással ilyen jól bánnak :R

(#17143) agyaska1 válasza agyaska1 (#17142) üzenetére


agyaska1
csendes tag

sajnos nincs köztük a TM

(#17144) Mr Dini válasza agyaska1 (#17143) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hmm, ez érdekes. Most ránéztem és a repóban minden stimmel a Transmission-nel. Az md5sum is rendben van.

A MetaRepositoryhoz biztosan ezt írtad?

http://users.atw.hu/mrdini-zypkg/NSA310/ zypkg-backup

És utána a NAS webes felületén a programcsomagokrésznél rányomtál a Retrieve list from the internet gombra?

Nézted a lista alját is? :U

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17145) agyaska1 válasza Mr Dini (#17144) üzenetére


agyaska1
csendes tag

Azon a listán ami először jött le sokkal kevesebb csomag volt (biztosan én rontottam el) Most már minden ok ,ez a lista már ismerős.Mostmár boldogulok...mégegyszer köszönöm

(#17146) Mr Dini válasza agyaska1 (#17145) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ezek szerint sikerült feltenni a Transmission-t?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17147) agyaska1 válasza Mr Dini (#17146) üzenetére


agyaska1
csendes tag

Igen :C

(#17148) Pizzafutar válasza murex (#17137) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Nálam diszk hibánál csinált hasonlót a TM....

(#17149) Mr Dini válasza agyaska1 (#17147) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szuper! :) Akkor csak volt értelme ennyit kínlódni a hosting beállítással! :D

Már csak a saját repómat kéne feldobni még pár csomaggal...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17150) Tonyk válasza Mr Dini (#17133) üzenetére


Tonyk
veterán

Itt van még egy kis 320 kiegészítés, ami nálam plusszban még volt.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.