Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) kmarci25 válasza Sicér (#17850) üzenetére


kmarci25
veterán

mobilizmo: én sajnos már nem tudok ilyet mutatni, majd talán a topiktárs tud, aki írta a problémáját. De hidd el, tényleg előfordult. Itt nem volt megoldás, a hivatalos magyar Zyxel support meg 3-4 levélváltás után annyit javasolt, hogy 10-nél több torrentet ne futtassak a 310-en.

Sicér: Gondolom ftp megosztást szeretnél. A routerben állandó IP-t kell beállítani, a NAS adminisztrációban pedig aktiválni az ftp megosztást, és beállítani a portot, felhasználónevet, jelszót. Ez után a routerben beállítod, hogy hova, melyik külső portra forwardolja a belső portot. Ha ez megvan, akkor külső netről is eléred a külső IP:külső port magadásával pl. Total Commander ftp kapcsolattal.

Más: kicseréltem a ventit a 310-ben. Megpróbáltam az új ventihez adott 3M-es cuccal, de valamiért nem sikerült a dolog, a venti nem működik. (Pár nap még kell, mire kölcsön forrasztópákát szerezni tudok.) Most 52 fokos a processzor, 44 fokos a HDD. Ez már sok? Kapcsoljam inkább ki? Nézegettem fórumokon, az ott írtak szerint ez még belefér...

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17852) junkpod válasza kmarci25 (#17851) üzenetére


junkpod
nagyúr

nekem mindig kb ilyen:

Box's don't touch!

(#17853) mobilizmo válasza kmarci25 (#17851) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem már volt 56 °C-os is a proci, ezt szerintem még bőven bírja. A HDD-ket viszont nem kellene 50 közelébe engedni, ez a 44-45 még jó. Nekem a kettő közül a RED (2TB) mindig 3-4 °C-al hűvösebb, mint az 500 GB-os GREEN.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17854) kmarci25 válasza mobilizmo (#17853) üzenetére


kmarci25
veterán

Red van nekem is, az most épp 47 fokos, a proci 53. Most nézegetem, mert a mai nap pont jó az extra meleg miatt.Ha gáz van, akkor távolról is ki tudom kapcsolni. Azért szeretném minél előbb működésre bírni a ventit.
Apropó: a venti kábeljeinek blankolására van valami mágia? (Blankoló fogóm nincs.) Vagy egy éles kés, és stabil kéz + türelem, és sikerül? Illetve a forrasztásnál zsugorcsövezzek, vagy szigetelő szalagozzak? A többit tudom: színt színnel összeforrasztani (fekete-fekete, piros-piros, sárga-sárga).

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17855) mobilizmo válasza kmarci25 (#17854) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én nem bonyolítottam túl, nincs nagyon szükség ezekre az úri huncutságokra. Szig.szalag tökéletesen megfelelő. Bár én nem vezetéket vágtam, hanem a kiszerelt venti érintkezőit használtam, azt forrasztottam rá az újra.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17856) kmarci25 válasza mobilizmo (#17855) üzenetére


kmarci25
veterán

Úh, hát ahhoz eléggé szét kéne barmolni a ventit. Inkább blenkolok, forrasztok, szigetelek.Ez lesz a menet. Köszönöm a segítséget. :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17857) PyCos válasza kmarci25 (#17856) üzenetére


PyCos
tag

Szia.

Erre figyelj azért:
https://logout.hu/cikk/nsa-310_es_az_ffp/a_nas_fan_bekotesi_rajza.html

A színt a színnel kábelösszekötés működik, csak nem lesz sorrendben a kábel a csatlakozóval!

Én Noisblocker XM-2 -re cseréltem és szépen teszi a dolgát, PWM visszajelzéssel.

Szia

A térerő legyen Veletek ... és a vizeskulacs!

(#17858) kmarci25 válasza PyCos (#17857) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, persze, de hát ezért kell forrasztanom! :)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17859) Coc@s


Coc@s
őstag

A HDD hőmérsékletét valamilyen segédprogrammal nézitek?
Az alap Status infók közt csak a proci hőmérsékletét írja ki nekem.

18 éve itt

(#17860) kmarci25 válasza Coc@s (#17859) üzenetére


kmarci25
veterán

A SMART adatoknál láthatod a HDD hőmérsékletét.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17861) Coc@s válasza kmarci25 (#17860) üzenetére


Coc@s
őstag

És azt hol?
Én ezt látom:

18 éve itt

(#17862) Mr Dini válasza Coc@s (#17861) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Tedd fel a S.M.A.R.T programcsomagot a 'Firmware/Packages'->'Packages' fülről, majd a telepítést követően az oldalsó navigátor menüben remélhetőleg elérhetővé válik a S.M.A.R.T.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17863) Coc@s válasza Mr Dini (#17862) üzenetére


Coc@s
őstag

:R

Hát nekem baromira nem tűnt fel ott a "Packages". :N
Most 38 fokos a HDD úgy, hogy kicsit szórakoztam a szerverrel.
Igaz, nekem a pincében van, ahol a kis komm. központom van kiépítve.
Nem nagyon hűves helyiség, de nem is olyan meleg, mint a lakás.

18 éve itt

(#17864) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, NSA 310-el kapcsolatban.

Több évig kifogástalanul működött, de most pár napja a webes felületet elég lassan lehet elérni, csomó ideig homokozik, a transmission is csak 1 MBit körül hajlandó max letölteni. A transmission is csak homokozik több másodpercig míg ki tudja frissíteni a képernyőt.

A lemezre azt írja rendben van, és a fájlszerver része is látszólag kifogástalanul működik.

Mi lehet a probléma?

Úgy tűnik, ha leállítom a transmissiont, akkor a webes elérés is visszaáll alap állapotba. De eddig ilyen nem volt. (A transmissiont már újrateletpítettem, lehet egy gyári reset segíthet!?)
Most a 2.82-es transmission van fent, Érdemes frissebbre cserélni?

A rajta tárolt adatokról időközönként készítek biztonsági másolatot...

Ha valaki tud segíteni, vagy valamilyen ötlete van a hibával kapcsolatban kérem segítsen!

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#17865) s4tch válasza gumimaci1235 (#17864) üzenetére


s4tch
veterán

Nekem akkor lassul be kőkeményen a NAS működése, ha nincs rajta elég szabad hely, és/vagy túl sok fájl van rajta. Kb. egy hete töröltem róla egy 40 gigás mappát, ami tele volt gitárkottával (pár 10 kb-os fájloktól 100+ megás pdf-ekig), azóta ismét hibátlanul működik.

(#17866) gumimaci1235 válasza s4tch (#17865) üzenetére


gumimaci1235
tag

Köszi,

Nálam 10% szabad hely volt vagyis 100 GB, most csináltam helyet 300 GB, most a szabad hely.

Lehet az befolyásolja, hogy most kezdtem el letölteni nagy felbontású filmeket, mivel most vettem UHD felbontású TV-t!
(Ezek egye nagy méretű fájlok 10-40 GB-osak)

(#17867) kovadam1 válasza Sicér (#17850) üzenetére


kovadam1
tag

Szia!
A konkrét probléma az az, hogy a gyári torrent klienst használom a 320s en és előfordul, hogy fogja magát és egyik pillanatról a másikra eltűnik a hálózatról. újra indítás után 1-2 percig még jó, utána újra az a probléma.
de most már 4db torrentnél csinálta. és ez már kicsit zavaró hogy nem tudom úgy használni.

(#17868) kmarci25 válasza kovadam1 (#17867) üzenetére


kmarci25
veterán

Még annyit tegyél meg, hogy az össz csatlakozások számát leveszed mondjuk 150-re. Hátha segít.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17869) Mr Dini válasza kovadam1 (#17867) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A gyári torrent kliens sok mindenbe belepiszkál feleslegesen, amibe nem kéne. Illetve régi libtorrent az alapja, s erősen korlátozott. Én mindenképp javaslom a TM-re áttérést, s a gondjaid remélhetőleg meg is fognak szűnni.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17870) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok, ez mi lehet?

/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/bin/transmission-daemon: can't load library 'libg nutls.so.30' :F

néztem de fennvan a hiányzó lib

(#17871) Syl


Syl
nagyúr

Hogy tudnám kideríteni hogy mi pörgeti a CPU-t kb 50%-on?
Se az admin felületen, se a top paranccsal nem látok semmit. (transmission leállítva, minidlna leállítva)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17872) tomi7711


tomi7711
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata U-Boot frissítésben?
Szeretném lefrissíteni a NAS ezen részét a széleskörűbb felhasználhatóság miatt. Egy Arch Linuxot próbáltam, valószínűleg amellett maradok. Ez probléma nélkül ment, lehetséges, hogy a pendrive-os telepítő elvégezte az UBoot frissítését is? Van erre esély? Vagy az csak az env-ekkel machinál és úgy intézi a HDD bootot?

Találtam egy ilyet: http://forum.doozan.com/read.php?3,12381
Jobb lesz nekem egyáltalán ha befrissítem?

Konzol kábelem van, működik (vért izzadtam mire rájöttem, hogyan kell újra a gyári rendszert felbootolni, de ez már egy másik történet :) )

Szóval valaki segítene helyretenni a fejemben az U-Boot és az Arch Linux kapcsolatát? :)

Köszönöm előre is!

(#17873) gduck válasza Syl (#17871) üzenetére


gduck
addikt

Szia, nekem anno a fileye.pyc Python script csinált extra magas CPU terheltséget. Az kellett letiltanom ;)

(#17872) tomi7711: jobb felső sarok keresőbe beírod: U-Boot és egyből látod ki tud neked segíteni ;)

[ Szerkesztve ]

(#17874) stroge válasza junkpod (#17843) üzenetére


stroge
csendes tag

sziasztok,

Én android alól VLC appal szoktam zenét hallgatni távolról a NAS-ról.
Most egyik sincs beüzemelve, de ha akarod (és eszembe jut) holnapra megnézem, miket állítok be.

(#17875) Syl válasza gduck (#17873) üzenetére


Syl
nagyúr

Vicc az, hogy se az admin felületen, de konzolon a top nem mutatta melyik szál/program pörgeti a gépet, de az össz cpu terhelés 50%-on volt. Ezért újraindítottam a gépet és most jó. :F

szerk.
Azért biztos ami tuti alapon a tweak-ben kikapcsolom :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17876) junkpod válasza stroge (#17874) üzenetére


junkpod
nagyúr

ja, érdekelne.
Ugye 2 lehetőség van: ftp vagy dlna funkcióval...

Box's don't touch!

(#17877) Somatom válasza junkpod (#17876) üzenetére


Somatom
veterán

+1
Én is próbálkoztam VLC -vel.. FTP -ről közvetlenül nem tud streamelni. Kell hozzá az FTP Player, de akkor már tök mindegy, hogy VLC, vagy bármi más. A DLNA pedig tudomásom szerint nem megy külső hálón. Marad a Web, de annál csak a közvetlen elérés működik VLC -vel, a tallózás nem. WebDAV és VPN nélkül nálam még mindíg a Kodi a leghasználhatóbb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17878) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Bénázok entware-ng-vel 520-on. Egyelőre transmission-t és minidlna-t szeretnék telepíteni belőle, de nem nagyon tudom, hogy. Elvileg telepítve van mert megjelent a webui főoldalon, amikor kattintok rá átirányít a packages oldalra. Viszont ott a packages-re bökve 404-et kapok. Tudna valaki segíteni? Előre is köszi.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17879) szjoci válasza mobilizmo (#17878) üzenetére


szjoci
őstag

Ha a MetaRepository fel van telepítve, onnan 1 kattintás az alkalmazásközpontból a transmission telepítése, meg a plex médiaszerveré is ha nem ragaszkodsz a minidlna-hoz.
De azért kíváncsiságból feltelepítettem az entware-t is ugyaninnen, és nálam látszanak a csomagok. Esetleg próbáld meg így felrakni, ha másképp csináltad.

[ Szerkesztve ]

(#17880) mobilizmo válasza szjoci (#17879) üzenetére


mobilizmo
addikt

Időközben már működik az entware-ng is, azt nem tudtam, hogy a sok transmission közül melyiket kellene felraknom. Aztán felraktam a transmission-daemon-openssl-t és a transmission-web-et. Most próbálom majd konfigurálni, csak előbb még megnézem a wimbledoni döntő végét. :-)
Egyébként a Metarepository-ban hol találhattam volna a transmissiont? Nekem attól csak az ffp és az entware-ng "jött" meg.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17881) Syl válasza szjoci (#17879) üzenetére


Syl
nagyúr

Miben jobb a Plex a minidlna-tól? Miért érdemes inkább a Plexet használni?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17882) junkpod


junkpod
nagyúr

Pyload-ot használ valaki?
Egyszerűen nem tudom működésre bírni a webfeluletrol, nem indul el semmi.
Másik sarkalatos pont, hogy androidos telihold 1 appot találtam, de az nem képes több szervert kezelni (úgy kellene egy LAN meg egy WAN szerver, ezt transmission app tudja...).
Ötletek, tapasztalatok?

Box's don't touch!

(#17883) Somatom válasza junkpod (#17882) üzenetére


Somatom
veterán

Régen sokat használtam, sztem remek letöltő. A webes felület, és az Androidos kliens is jól működött. Az utóbbit már eltávolították a Play -ről, de nekem van belőle mentésem. De, sztem a webes felület jobb, és egyszerűbb megoldani a külső, és belső elérés különválasztását. A klienset ehhez vagy újra kell szignózni, vagy kettős adatmódban kell használni, ami rootot igényel.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17884) szjoci válasza Syl (#17881) üzenetére


szjoci
őstag

Okostévén (amelyikre van plex app) szépen néz ki: borító, tartalom, szereplők, stb... Valamint lehet műfajra, szereplőre, megjelenés évére és még sok egyéb dologra keresni, rendezni a filmeket, zenéket, sorozatokat.

(#17880) mobilizmo: A transmission lehet hogy alapból benne van (nem emlékszem már... :B) az fw-ben, nem kell hozzá mókolni.

[ Szerkesztve ]

(#17885) s4tch válasza Syl (#17881) üzenetére


s4tch
veterán

A plex filmekkel kapcsolatban rengeteg infót gyűjt, pl. ha szeretnél Angelina Jolie filmeket nézni, a plex adatbázis alapján ilyeneket is megtalálsz a nason. Viszont a plex erősen terheli a vasat. Én töröltem.

(#17886) mobilizmo válasza szjoci (#17884) üzenetére


mobilizmo
addikt

Benne van, de az elég régi 2.84 most 2.92-nél járunk. Minidlna miatt meg amúgy is kellene.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17887) Syl válasza szjoci (#17884) üzenetére


Syl
nagyúr

+s4tch

A tévében úgy tudom nincs plex app, csak sima dlna megjelenítő.

De jól látom, hogy a plex használatának első lépése a plex.tv-n egy regisztráció? :F Mert erre nálam szabályosan kiégett a security warning implantátum :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17888) junkpod válasza Syl (#17887) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az összes upnp player app regisztrációt követel érthetetlen módon.
Ment is mind a kukaba..

Box's don't touch!

(#17889) s4tch válasza Syl (#17887) üzenetére


s4tch
veterán

Egyrészt a dlna megjelenítőn keresztül is teljesebb adatbázist nyújt a plex, mint a minidlna. Másrészt ha van a közelben mobil vagy tablet, akkor azon keresztül lehet böngészni a plex által legenerált tartalmakat, bélyegképeket, és a tévéről csak a lejátszást indítani.

Ezzel együtt NSA310S-re nem feltétlenül jó választás a plex, tényleg megterheli a vasat.

(#17890) blst


blst
tag

Sziasztok!

NSA310-el lenne problémám. Nyaralás miatt szabályosan leállítottam a NAS-t és áramtalanítottam egy hétre. A hazaérkezés után el akartam indítani de a HDD led pirosan világított és a nas elérése nehézkessé vált (az admin felületet is nagyon lassan töltötte be), a megosztásokat el lehetett érni. A HDD-t átraktam pc-be HDsentinel 98%-os kondíciót mutatott. Lementettem a cuccokat róla rendes sebességgel, nem volt látható hiba.
Formázás után a sentinel 100%-ra felment.Gondoltam visszarakom a NAS-ba és újra belakom, de nem tudok kötetet létrehozni. Próbáltam NTFS-re formázva, kötet nélkül, ExFAT-ra formázva de gyakorlatilag azonnal dobálja a hibaüzenetet hogy nem sikerült létrehozni a kötetet.
Mi lehet a gondja? Mégiscsak valami gond lehet a HDD-vel? Kipróbáltam másik táppal is de ugyan ezt csinálja.
A HDD típusa : WD30EZRS

(#17891) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok! Még mindig a ventilátorral küzdök. :U Ma blankoltam, forrasztottam, és továbbra sem megy... Mi lehet a hiba? Én értettem félre valamit?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17892) Mayall válasza kmarci25 (#17891) üzenetére


Mayall
tag

Esata => NSA310 => link. Talán...

(#17893) kmarci25 válasza Mayall (#17892) üzenetére


kmarci25
veterán

Most akkor a piros a sárgához, és a sárga a piroshoz??? Én azt hittem, hogy csak a csatlakozón nem stimmel a sorrend, de akkor a kábel színkódja sem ugyanazt takarja? Valaki, aki cserélt már ventit, kisegítene? :B

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17894) kmarci25 válasza kmarci25 (#17893) üzenetére


kmarci25
veterán

A legszebb az egészben, hogy így sem működik... :((( :O

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17895) szjoci válasza kmarci25 (#17893) üzenetére


szjoci
őstag

Nem. Ahogy először csináltad (színt színnel) úgy működnie kellene.

(#17896) Somatom


Somatom
veterán

Ez a téma máshonnan indult, de ide is vonatkozik. IPhone -nal lehet használni a NAS -t adatátvitelre? Nincs iPhone -om, és persze iTunes fiókom sincs. Azt szeretném, hogy az iPhone -t használó barátaim is le tudjanak tölteni a NAS -ról, és a telójukkal készített videóikat fel tudják tölteni egy külön megosztásba (amiket én utána áthelyeznék másikba, mert adatvesztés (értsd: bénázás) lehetősége miatt nem szeretnék a végső célkönyvtárra írási jogot adni). Van erre lehetőség?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17897) kmarci25 válasza szjoci (#17895) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor nem értem... :( Lehet rendelek egy újat aliról, valami olcsóbbat.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17898) Joshi válasza kmarci25 (#17897) üzenetére


Joshi
titán

A sárga vezeték az csak a fordulatszám mutatására szolgál, a piros + fekete pedig értelem szerűen a 12V. A fekete a test. Érdemes lenne multiméterrel rámérni a piros/fekete kábelre hogy egyáltalán kiadja a NAS a 12V-ot vagy nem. Ha igen, akkor próbáld ki a PC-ben a Noctua ventit is. Ha az is működik, akkor lehet hogy valami elektronika van a Noctuában ami nem tetszik a NAS-nak vagy fordítva. Én gyanítom hogy ott valamit rövidre zártál. :B

Ha nem lesz jó, akkor innen nézelődj.

[ Szerkesztve ]

(#17899) footy


footy
addikt

sziasztok!

hosszú idő után újraindítottam a NAS-t és úgy tűnik az FFP(HDD-re van telepítve) nem fut. (A megosztások mennek)
Nem tudok SSH-zni a NAS-ra és a telepített alkalmazások sem működnek. (pl.: Torrent)
Újraindítás óta pedig a CPU 100%-on megy.
Ezek a folyamatok használják a CPU-t:
Szám 1 syslog-ng 80.0
Szám 2 zysh-cgi 10.7
Szám 3 zyshd 2.9
A firmware V4.70(AFK.3)
A csomagkezelő pedig inaktív. Nem mutatja a telepített és az elérhető csomagokat sem.
A hibaüzenet szerint: Ez a szolgáltatás nem elérhető, mivel nincs kötet.
valakinek ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#17900) gduck válasza footy (#17899) üzenetére


gduck
addikt

Mintha nem látná a HDD-t...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.