Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) ssid3956 válasza Mr Dini (#17200) üzenetére


ssid3956
tag

Köszönöm, azt hiszem a MetaReposity telepítéséig biztosan menni fog :DD

Viszont annyi proléma akadt, hogy nekem nincs (vagy csak nem látom :F ) zy-pkgs mappa az admin mappán belül :W

(#17202) Mr Dini válasza ssid3956 (#17201) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Semmi probléma! A 326-on és a frissebb modelleken már alapvetően nem létezik ez a mappa. De ha kézzel létrehozod az ugyan olyan jó. ;)

Szerk.: ezek szerint Nálad megy az oldal?

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17203) mobilizmo válasza Tonyk (#17170) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szia!

Itt a log részlet az utóbbi hétről.
Ez pedig a minidlna.conf fájl.
Videókat elfelejtette teljesen, audiokat meg kb. 2/3 jeleníti meg.
Minidlna 1.1.6.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17204) Tonyk válasza mobilizmo (#17203) üzenetére


Tonyk
veterán

PRóbáld meg a root containert a minidlna.conf-ban B -re tenni. ( fájl végén root_container=. -t írd át root_container=B -re)

Playlist looks bad (unprintable characters): nem tudja betölteni a playlist-et, a benne lévő kerakterekkel van neki nyűgje
Lokk.flac [FLAC__METADATA_SIMPLE_ITERATOR_STATUS_NOT_A_FLAC_FILE]: Not a flac file , nem tudja feldolgozni, mert szerinte nem flac.

Minidlna 1.1.6-ból elég sok verzió létezik, de ez a legújabb: minidlna-1.1.6_git20161102-arm-1.txz

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17205) Tonyk válasza Tonyk (#17204) üzenetére


Tonyk
veterán

"MiniDLNA is already running."

Mondjuk azért ezek is érdekesek. Jó lenne tudni, hogy ekkor te próbálod ráindítani még egyszer?

Ez is fura:

Network interface eth0 not found

Holott ez ki van kommentelve a conf-ban. ifconfig parancsot kiadva esetében szerintem nem eth0 hanem egiga0 van ott. De nem ez a bug forrása , csak furcsállom. Esetleg ezt is írd át a conf-ban.

Véletlenül nem 2 minidlna-d van?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17206) ssid3956 válasza Mr Dini (#17202) üzenetére


ssid3956
tag

Köszönöm, sikerült feltenni a meta reposity-t. Mosmár látom az alkalmazások között a FFp-t és a Plexet is.
A plexet telepítsem rögtön innen?
Mert korábban azt írtad, hogy FFp telepítése után valamilyen slacker tool-lal (az mi? :Y :F ) telepítsem a plexet.

és igen, nálam működik a Nas Central :)

[ Szerkesztve ]

(#17207) Mr Dini válasza ssid3956 (#17206) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, telepítheted rögtön onnan. Mostmár felkerült publikusan is a csomag.

A slacker-es telepítés csak a "régi" FFp-s telepítéshez lett volna szükséges, mivel régen nem volt ilyen programcsomagos verzió. :D

Egyébként nálam néha elérhető, néha nem a nas-central (Google DNS), így inkább beraktam a DNS szerverembe kézzel a nas central IP-jét, így mostmár én is el tudom érni a fórumot. :C

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17208) ssid3956 válasza Mr Dini (#17207) üzenetére


ssid3956
tag

Na, úgylátszik kib@sztam magammal :W :W
A web felületen belépés után nem tölt be az "asztal" , hanem csak tölt a végtelenségig.
Előtte annyit csináltam, hogy telepítettem az FFp-t. Hülyeség volt. :W
SSH-n próbáltam leállítani az FFp-t , de nem sikerül...
Most mit csináljak? Hard reset?

(#17209) Mr Dini válasza ssid3956 (#17208) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ne hard resetelj, SSH-n add ki ezt:

/i-data/sysvol/.PKG/ffp/etc/init.d/ffp disable
reboot

Valamiért néhány 326 5.20-as fw-vel bugol FFp telepítés után. De azt, hogy mi okozza a problémát, csak akkor lehetne megtudni, ha soros konzolon ránéznénk, hogy hol akad el. De mivel se Mijzelfnek, se nekem nincs 326-om, egyenlőre nem tudjuk mi okozza...

Így ilyenkor az egyetlen workaround letiltani az FFp-t a fenti parancsommal. Helyette, ha kell más csomag az entware-ng-t ajánlom... De a plexhez egyik sem kell.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17210) ssid3956 válasza Mr Dini (#17209) üzenetére


ssid3956
tag

Megpróbáltam, de ezt a választ kapom rá: Fatal error: server unexpectedly closed network connection.

UPDATE: Mostmár működik :DD :DD
Nagyon köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#17211) Mr Dini válasza ssid3956 (#17210) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, mert valószínűleg rebootolt a NASod és az openSSH szerver oldalt leállt. Most jó a webfelület?

Szerk.: megy a plex is?

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17212) ssid3956 válasza Mr Dini (#17211) üzenetére


ssid3956
tag

Igen, megy az admin felület és a plex is. :DD :DD
Ahhoz, hogy házon kívülről is elérjem a plexet, kell valamilyen portot nyitnom?

(#17213) Mr Dini válasza ssid3956 (#17212) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Passz. Plexet nem használtam még és valószínűleg nem is fogok.

Majd valaki más megmondja a tutit! :)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17214) mobilizmo válasza Tonyk (#17205) üzenetére


mobilizmo
addikt

Tanácstalan vagyok.
Amit a második hozzászólásodban írtál azokat én okoztam. A network interface-el én próbálkoztam, de amikor láttam, hogy nem megy visszaállítottam.
Root_container-t átírtam, nem segített, logolást debug-ra tettem, nem látok benne a normál módnál többet segítő sort.
Amit magamtól próbáltam tenni:
- bár nem hiszem, hogy lenne köze ahhoz, hogy nem olvassa végig a teljes zenei útvonalat, kitöröltem azt a mappát amire a playlist bad hibaüzenetek vonatkoznak, aztán rescan, annyi változott, hogy már nem írja konkrétan a fájlokat amik nem tetszenek neki, de az üzenet még megjelenik
- kitöröltem teljes Peter Gabriel mappát (ahol megáll), hátha emiatt akad meg, de így sem halad tovább, sőt további mappák törlésére is így reagál, rescan ellenére egyre kevesebb a fájl
- nincs két minidlna itt egy ps kimenet
- és egy log (a régit töröltem, így csak a friss bejegyzések vannak benne)
Nem lehet valami HDD hiba, amire a minidlna érzékeny, de máshol nem jelenik meg?
hdsentinelarm szerint mindkét lemez tökéletes kondícióban van.
Ja és videó fájlok eltűntek a minidlna-ból, twonkyban ott vannak.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17215) MammoUTh


MammoUTh
csendes tag

sziasztok,
tegnapelőtt megadta magát a NSA310-em tápja. ki mekkéra tápt használ? ez egy 1,5A-es volt, de a NAS maximális fogyasztása 30W ami ugye 12V-on 2,5A volna. egy vinyó van benne tehát 12Wot alapból elkajál, az 1A de most nagyon gondolkozom rajta hogy egy 3A-es tápot veszek hozzá. kinek mi a tapasztalata ilyen téren?

"A növényeknek Brawndo kell! Elektorlit van benne!"

(#17216) wwwolfman válasza MammoUTh (#17215) üzenetére


wwwolfman
tag

Mindegy, mekkora tápot használsz, ha az 12 voltos és olyan, vagy erősebb, mint a gyári...
Én egy Popcorn lejátszóhoz a 35w-is gyári helyett egy 200 wattost használok, hogy ki ne fogyjon a szuflából. :D

(#17217) zambozoli válasza MammoUTh (#17215) üzenetére


zambozoli
senior tag

2,5A-es a gyári is emlékeim szerint, nem kell nagyobb... hacsak a 3A-t nem kapod meg olcsóbban. Sokkal nagyobbat nem érdemes mert csak a villanyszámlát viszi a veszteség miatt.

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#17218) Tonyk válasza mobilizmo (#17214) üzenetére


Tonyk
veterán

:F
Mindenféle log-ot debugra tettél?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17219) mobilizmo válasza Tonyk (#17218) üzenetére


mobilizmo
addikt

nem találtam leírást pontosan, hogy kell beállítani, de mindjárt visszaállítom
egyébként kezdem azt gondolni a microsoft felvásárolta a linux-ot, újraindítottam a nast és úgy tűnik kezd meggyógyulni :W

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17220) ssid3956 válasza mobilizmo (#17219) üzenetére


ssid3956
tag

Ti hogy végzitek a NASon belüli másolást?
Ha felcsatolom a köteteket akkor a gépen keresztül másol - ha jól gondolom. Kb 300GB adatot kellene az egyik merevelemezről a másikra másolni.

(#17221) zambozoli válasza ssid3956 (#17220) üzenetére


zambozoli
senior tag

putty és FFP-s MC

Üdv:ZZ

(#17222) Mr Dini válasza zambozoli (#17221) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Vagy entware és mc, mert a kolléga 326-ján bugol az FFp. :(

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17223) FeRkE


FeRkE
őstag

Sziasztok,

Openssl-t hogyan tudom frissiteni parancssor alol?

(#17224) BViktr válasza Mr Dini (#17222) üzenetére


BViktr
tag

Tegnap volt szerencsém egy 326-hoz. Azon is kifektette a webgui-t az ffp.

(#17225) ssid3956 válasza Mr Dini (#17222) üzenetére


ssid3956
tag

Telepítettem az Entware-t
Tudom hogy nagyon láma kérdés, de ezt hogy kell használni? Ebbe is putty-tyal kell belépni gépről, és kóddal utasítást adni?
Mi a HDD-ről HDD-re másolás menete?

(#17226) BViktr válasza ssid3956 (#17225) üzenetére


BViktr
tag

Van súgója.
Minden benne van.

(#17227) Mr Dini válasza FeRkE (#17223) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ha az uwsiteloaderrel hozzá van adva a br2 repó a slackeredhez, akkor így:

slacker -UuiA br2:{uClibc,uClibc-solibs,openssl,openssh}

reboot

Fontos, hogy a reboot meglegyen, különben kizárod magad a NAS SSH-jából.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17228) FeRkE válasza Mr Dini (#17227) üzenetére


FeRkE
őstag

Koszi szepen, nem volt hozzaadva a br2 de megoldottam, frissitettem ezeket.
Hasonlokeppen tudom frissiteni az Apache, SMB service-eket is?
Csak azert jott ram ez a nagy frissitesi orulet, mert lefuttattam a Nessus-t a LAN-on aztan a NAS-ra kidobott egy rakas serulekenyseget, amit illene befoltozni ;)

[ Szerkesztve ]

(#17229) Mr Dini válasza FeRkE (#17228) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem. Az apacs, meg az smb fw szinten van meg. És az fw tulajdonképpen egy img képfájl, read-only-nak felcsatolva gyökérnek... Ahol meg írni is kell, ott a NAS ramdiszkeket használ...

Tehát az apache-t, smb-t csak az fw képfájl patchelésével tudnád megoldani, de akkor meg a NASod visszabootol egy régi fw-re, mert ha a checksum nem stimmel, akkor nem bootolja be...

Szóval, ha szeretnéd ezeket biztonságossá tenni, akkor tiltsd le a gyári apache-ot, meg smb-t és konfigolj fel egy FFp-set.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17230) pappzo


pappzo
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja írtam, de sajnos nem jött rá megoldás.
Tehát van egy ZyXEL 542-esem.
A problémám, hogy sok és nagy mennyiségű adatot kellene USB-s drive-okról a belső HDD-kre másolni.
Puttyal megy de iszonyat fapados.
Ha meg távoli gépről Total Commanderrel vagy ilyesmivel teszem, az a hálózaton át megy és WiFi-s kapcsolat révén lassú.

Akkor ugye maradna az FFP, majd Midnight Commander, ahogy olvastam.
Sok 3xx-es ZyXEL-re ezt lehet telepíteni alapból FFP-t, de az 542-re nem (pedig legújabb fw van fen).

Erre van valahol valami leírás, vagy egyszerű telepítési mód?

Esetleg bármi megoldás a gyors külső/belső másolásra?

Köszönettel venném a segítséget.
Papp Z.

(#17231) wwwolfman válasza pappzo (#17230) üzenetére


wwwolfman
tag

Hát én lehet, hogy tökhülye vagyok, hogy így csinálom, de én a belső fájlkezelőt használom.

(#17232) poolbig válasza pappzo (#17230) üzenetére


poolbig
aktív tag

Hasonló a problémám nekem is (Zyxel NAS520 - legfrissebb FW). A belső fájlkezelő iszonyat fapados, még egy folyamat-jelző sincs benne, másolok valamit, aztán találjam ki, mikor készült el vele. Egy külső HDD-ről másolt mappákba hol tudok, hol meg nem (hozzáférési hiba, meg engedély szükséges) új mappát létrehozni, pedig adminként csatoltam a megosztott mappát a win10-hez. Ez az MC-Telnet-SSH másolás tetszene, ha megoldható valahogy, mert ettől a gagyi belső fájlkezelőtől lábrázást kapok.

(#17233) GáborG


GáborG
tag

Sziasztok,

Új NAS felhasználóként lenne egy plex-es kérdésem :)

- 720p-s felvételnél néha beakad a kép a lejátszásnál és tölteni kezd, ha kicsit mozgalmasabb a jelenet és mintha rontana a minőségen is olyankor, ez ha jól sejtem a transcode, amit én nem kapcsoltam be, de hol lehet kikapcsolni? hogy ez se terhelje a NAS-t? valamint hol tudom chekolni, hogy milyen probléma miatt akadt meg a felvétel? mármint hogy a hálózati eszköz vagy a nas vagy a tv miatt történik-e!?

köszönöm előre is a help-et :)

Üdv,

GáborG

(#17234) Tonyk válasza GáborG (#17233) üzenetére


Tonyk
veterán

Milyen tv? LG? Mert ha igen sajna a kliens csak transcodeolva hajlandó lejátszani. Ha Samsung, akkor a plex menüjében a minőség bellításainál original-t válassz, akkor nem fog transzkódolni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17235) BViktr válasza pappzo (#17230) üzenetére


BViktr
tag

Van egy nagyonegyszerű mód. A nas elején van egy gomb amit lehet konfigurálni, hogy az usbre dugott meghajtó tartalmát felmásolja egy kívánt mappába.

[ Szerkesztve ]

(#17236) #79335424 válasza BViktr (#17235) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az kafa. Rádugsz egy 128GB -os pen -t, amiről 1-2 könyvtárt szeretnél átmásolni, és vársz, amíg a kis proci behúzza a 128GB -ot. Aztán nekiállsz webes felületen törölgetni. Hááát....

(#17237) BViktr válasza #79335424 (#17236) üzenetére


BViktr
tag

Sok usb és sok adatról volt szó.
Ne kötekedj mondj egyszerűbbet.

[ Szerkesztve ]

(#17238) #79335424 válasza BViktr (#17237) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez nem kötekedés, hanem tapasztalat. Nincs egyszerű megoldás, mert a webes fájlkezelő egy rakás szar. De, ettől még az USB -s másolás nem megoldás. Ott meg kell adni egy mappát, ahova másol. Utána még onnan helyükre kell rakni az átmásolt adatokat. A legegyszerűbb megoldás a Midnight Commander.

(#17239) szjoci válasza Tonyk (#17234) üzenetére


szjoci
őstag

Van olyan nem hivatalos Plex kliens LG-re, ami szépen megy transzkódolás nélkül. Itthon 2 LG van (2014,2015-ös modellek), mindkettőn röccenés nélkül futnak a FHD tartalmak is utp kábelen.

(#17240) Tonyk válasza szjoci (#17239) üzenetére


Tonyk
veterán

igazad van, de nekem nem fizetős megoldás járt az eszemben (szerk: vagy ennek változott a jogállása? szerk2: vagy nem is ez volt a fizetős? Hazaérek kipróbálom akkor, már ha megy webos2-vel. :R )

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17241) #79335424


#79335424
törölt tag

Működik most 310 -en a Gdrive kliens? Szerintetek megoldható lenne az, hogy a NAS időközönként ellenőrizze a külső IP -t, és változás esetén az aktuálisat feltöltse Gdrive -ba? Átállok otthon mobilnetre (publikus IP -vel), és szeretném megkerülni a DDNS szolgáltatókat. Új, mobilnetes router lesz, és azon nem fogok tudni parancsokat futtatni. Ezért gondoltam a NAS -ra.

(#17242) szjoci válasza Tonyk (#17240) üzenetére


szjoci
őstag

Most végigszaladtam az oldalon, de jól emlékeztem hogy nem fizetős. :B Webos-t szerintem nem támogatja, de próbáld ki hátha működik. Kifejezetten webos-re ezt találtam. szerk.: na ez viszont úgy látom fizetős, mondjuk ha jól működik egy pizza árát megérheti... :U

[ Szerkesztve ]

(#17243) s4tch


s4tch
veterán

Sziasztok, rég jártam erre - merthogy minden rendben volt az utóbbi időben. Viszont úgy néz ki, kb. egy éven belül a 2. vinyóm produkálja ugyanazt a tünetet az NSA310s-ben: a NAS-ra történő írás felfoghatatlanul lassú, pár kb/sec sebességig csökken. Legutóbb egy Samsung, most egy WD lemezzel történik ugyanez. SMART adatok alapján a lemeznek nincs baja. Ti tapasztaltatok már hasonlót? Ha igen, mi volt a gond?

(#17244) Tonyk válasza szjoci (#17242) üzenetére


Tonyk
veterán

Igen, az Xplay-el kevertem én is. Elméletileg megy az általad ajánlott webos-en is, de csak developer üzemmódban lehet használni (usb-n már nem), azt meg 10 ki-be kapcs. után ismét aktiválni kell a develop fiókot és újra kell telepíteni az alkalmazást... ez meg még engem is elkedvetlenít. Úgyhogy egyelőre marad a dlna. Fizetni nem fizetek, azért, hogy havonta 1 filmet megnézzek rajta. Akkor inkább megnézem a 3 samu egyikén ha plexezni vágyom.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17245) ssid3956


ssid3956
tag

Sziasztok :)

Az miért van, hogy a Plex helyi hálózaton simán lejátsza böngészőben a filmeket (plex.tv/web), viszont külső hálózaton azt írja, hogy a szerver nem elég erős a videó konvertálásához.
Azt nem értem, hogy mit akar konvertálni, amikor csak a hálózat változik? (Lehet hogy port probléma van? :F )
Érdekes, hogy külső hálózaton simán lejátsza a filmeket a Plex Appal (Plex media player.)
A lejátszás minősége eredeti-re van állítva mindenhol. A szerver egy Zyxel NAS326.

(#17246) GáborG válasza Tonyk (#17234) üzenetére


GáborG
tag

Samsung tv, de nem találtam ilyet a minőség beállításnál. Egyes lejátszások előtt van olyan hogy "Lejátszás mód" ami eddig auto volt és most pl áttettem Közvetlen lejátszásra. Ez lehet az?

Üdv,
Gábor

GáborG

(#17247) pappzo válasza BViktr (#17235) üzenetére


pappzo
csendes tag

Köszönöm, megnézem mi ez, de jobb lenne valami fájl manager progi.
Esetleg infó arra, hogy 542-re hogy lehet feltenni az FFP-t.
jelenleg putty az egyetlen normális út de ez tényleg fapados módszer.

(#17248) BViktr válasza pappzo (#17247) üzenetére


BViktr
tag

Hogyan próbáltad meg feltenni az ffp-t?

(#17249) Mr Dini válasza pappzo (#17247) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sehogy nem lehet feltenni az FFp-t 542-re 5.20-as fw mellett, mert valamiért beakasztja a fw webszerver autentikációért felelős modulját...

Helyette az entware-ng-t ajánlom, onnan is telepíthető az mc.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17250) GáborG


GáborG
tag

WON-hoz hasonlóan van megoldás hogy a NAS egy gombnyomással kikapcsolható legyen? eddig egy app-ban sem találtam meg a lehetőséget a leállításra. Van ilyen ha igen melyik?
Belső hálózatról lenne szó, a lényeg hogy ne kelljen böngészőn keresztül belépni és úgy kikapcsolni, hanem csak egy gombnyomásra pl a telóról megkezdődjön a kikapcsolás :)

Köszi,

GáborG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.