Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) FefeeX válasza macilaci78 (#16600) üzenetére


FefeeX
veterán

DynDNS szolgáltatás: célszerű a routerben használni, ha a router FW-e alkalmas rá, mert a hálózati NATolás miatt, vagy pontosan én sem feltétlen tudom, miért, de a NAS sokszor nem tudja lekérni a külső IP-t, és ezért nem jó IP-re fog mutatni a DynDNS.
Azt, hogy melyik IP cím a jó, úgy tudod megnézni, hogy egy kábellel közvetlen csatlakozol a HGW-re, és nyomsz egy Whatismyip.com-ot. A DuckDNS is ingyenes amúgy, nem kell havonta felnézegetni, és nem is lesz egy csomó behatolási kísérleted egyik napról a másikra, mint a noip esetén.
Gondolom kívülről pedig a NAS-t akarod elérni, nem a routert, ehhez célszerűen a 80-as portot sem árt átirányítani a NAS-ra HGW/routerben fix IPre.
Onnantól ha minden jól ment, akkor úgy éred el, ahogy írtad.

Transmission: célszerűen ne az admin mappában legyen a letöltési hely
LG TV: mivel csak DLNA-t támogat, azt fogja látni, amit a DLNA szerver enged neki, tehát a NAS felületén a DLNA (Twonky) résznél lehet beállítani, miket tegyen elérhetővé. Célszerűen a Twonky helyett inkább minidlna telepítés, ha valakinek fontos a DLNA (kevesebb erőforráshasználat, jobb állíthatóság, kevesebb hiba)

Letöltés: majd ha a transmissiont ugyanúgy kiengeded, ahogy kiengeded a 80-as portot meg az FTP-t, akkor Transmission remote-tal vagy webfelületen lazán tudsz tölteni fájl hozzáadással, bárhonnan, telefonról is.

(#16602) macilaci78 válasza FefeeX (#16601) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:R Első a fix IP, és a külső elérés, aztán a többit is kérem kicsit részletesebben.

A nas-ra való telepítés például vak folt egyelőre. FFP, minidlna, stb.

A whoisip a 89-es kezdetű "Internetkapcoslat" IP-jét adta, amit a routerben mutat a router felülete. A zyxel mycloud viszont a 176-tal kezdőd ip-t jelöli meg a ddns-nek.

Tegnap este a 80-as portot is megnyitottam a routerben, kintről nem értem el, de belső hálózatról a nas:80, illetve 192.168.0.14:80 szépen behozta a nas admin felületét. Céges mobilról meg tudom osztani a wifi-t és a PC-ről felcsatlakozok.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16603) FefeeX válasza macilaci78 (#16602) üzenetére


FefeeX
veterán

"kintről" a 89-es kezdetű IPcím-et ha beírod, akkor elvileg meg kell kapnod a NAS felületét, ha sikeres volt a 80-as átirányítás.

(#16604) Tonyk válasza macilaci78 (#16600) üzenetére


Tonyk
veterán

Külső port a nyilvános, belső port a cél port. Oda irányul a kapcsolat. Tehát a ha a nasban a menüben a 21-es port van beállítva, akkor a cél port 21. Külsőnek jelen esetben a korábbi példáddal élve 12345

És a leglámább kérdés: ha mindent beállítottam, akkor hogy érem el a routert kívülről?
Ftp: macilaci78.zyxel.me
felhasználó név: admin
jelszó: password
És ennyi?

Nem, Kérdés, hogy milyen porton megy a router admin felülete. Ha egy böngészőbe a beírsz egy címet az a 80-as porton próbál meg kapcsolódni a kívánt állomáshoz. Amennyiben engedélyezve van a routerben a remote admin hozzáférés és a 80-as porton van, akkor igen, elég a fenti cím, ha másik porton, akkor cim:port a formátum. DE ebben az esetben csak a routert fogod elérni, kívülről. Hiszen a nas is 80-ason figyel az admin felületével, azonban két szolgáltatás nem lehet u.a. porton, ezért vagy ezt vagy ezt el kell tenni az útból , vagy portforward segítségével kívülről (forrás port) másik portról éred el a belső pl. 80-as portot. pl kívülről 1080-as portot hívod meg és a portforward segítségével a nas 80-as portjára küldöd tovább.

"a ez megvan, akkor olyan kérdésem lesz, hogy egyes felhasználókhoz"

Megoldható minden, user jogosultságokat kell kiosztani megfelelően. Akár ftp-ről akár smb-ről van szó.
De ne haragudj meg a felvetésért. Nem lenne jobb keríteni valakit aki ért is hozzá? Mert ez nagyon nyögvenyelős lesz neked. (Synology-t is be kell ám állítani).

"Második kérdés, hogyan tudom a nas gyökérkönyvtárát hálózati meghajtóként felcsatolni a Windows-ba?"

Sehogy, nincs is értelme, mivel minden egyes megosztáshoz más-más jogosultság tartozhat, ha az egyikhez hozzáférsz a másikhoz nem biztos, hogy az adott usernek van joga. Lásd fenti igényeid.
Megosztásokat lehet csatolni. Számítógép - Eszközök - Hálózati meghajtó csatolása alatt. \\nas-ip\megosztás_neve formátumban

"de a letöltések pl az admin/downloads-ba futnak be..."

állítsd be hova töltsön. Hogy hol, mér nem tudom megmondani, majd a többiek segítenek. Az első pillanattól kezdve nem használom a gyári szutyok klienst.

helyi hálózaton kívülről tudok-e letöltést indítani? Pl ftp-n keresztül csak egy mappába bemásolok egy torrent fájlt?

igen

Twonky: ez csak PC-ről indítva játssza le a fájlokat?

nem, de használj helyette minidlna-t... milliószor le van írva itt a fórumban a mikéntje.

NAS-sal? Médiafájlok fogyasztása, illetve mobil eszközön lévő állományok (kép, zene, doksik) backupja?

Ez is le van írva sokszor. A napokban volt itt róla szó, akkor írtam is androidra programot.

A szolgáltatós hibrid eszköz van beüzemelve, használva.

Elég ez.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16605) krupiz


krupiz
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudja valaki mondani, hogy MAC OS alatt terminal ablakban a MC-ben mivel bírok navigálni? (kurzormozgató nyilakkal semmit nem csinál)
Köszi!

(#16606) macilaci78 válasza Tonyk (#16604) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Valahol elakadtam... Fix IP megvan a routerben.
Azt már elértem, hogy a whatismyip, a mycloud WAN IP és a routerben lévő IP-cím egyezzen (89.-tal kezdődő) és itt a port forwarding is, valamint a ddns is megvan a mycloud.zyxel.com-on macilaci78.zyxel.me formátumban.

A nas-t mégsem érem el ftp-vel se hálón belül, sem kívül. Ezekkel próbáltam:
192.168.0.14:21
192.168.0.14:12345
nas:21
nas:12345
macilaci78.zyxel.me
macilaci78.zyxel.me:21
macilaci78.zyxel.me:12345

Elvileg ennek így mennie kéne, gyakorlatilag holnap futok egy kört a TP-Link router beüzemelésével, csak alszok rá egyet.

Köszi a segítséget. :R
Hátha tudtok valami okosat mondani.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16607) CoolBoy323 válasza macilaci78 (#16606) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Belulrol se? Trivialis kerdes, se hatha: NASban beallitottad az ftp engedest?

(#16608) macilaci78 válasza CoolBoy323 (#16607) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Belülről se, be van állítva.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16609) Tonyk válasza macilaci78 (#16606) üzenetére


Tonyk
veterán

A nas menüjében az FTP-t 21-en hagytad? Ha igen, akkor belülről192.168.0.14-en el kell érd ftp klienssel. Böngészőből pedig a ftp://192.168.0.14:21 -el.
Kívülről csak a macilaci78.zyxel.me:12345-el éred el klienssel. Böngészőből ftp://macilaci78.zyxel.me:12345 -el

Nem ismerem ez az eszközt (bár ebből nem szokott gond lenni), hogy mivel nem porttartományt adsz meg, hanem csak egyetlen egy portot, nem-e lehet, hogy ebben az esetben ezt nem szereti. Nem próbálnád meg a Nyilvánoshoz csak a 12345-öt megadni, a cél porthoz pedig a 21-et.?
Tegnap még valami 192.168.0.200-as ip-t emlegettél, most meg 192.168.0.14-et. Ezt kézzel adtad meg neki? Vagy a static dhcp a nas mac címe alapján? Böngészőből eléred a 192.168.0.14-en a nas admin felületét?

Biztos vagyok benne, hogy valamit elkonfigoltál a upc-s eszközödben. B

Ha nem akarod halálra szopatni magad, még ennél is jobban , akkor addig ne kösd be a TP-Linket! Mivel nagyon nem látod át ezt az egész hálózatos dolgot, ezért azzal csak még több kínlódásnak teszed ki magad, mert ez a művelet nem olyan lesz, hogy bedugod és már megy is minden mint az álom.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16610) Upo válasza krupiz (#16605) üzenetére


Upo
addikt

Tanítsd be a billentyűket.
Funkció billentyűket viszi? Mc alatt F9 a menü, de ha nem megy akkor Esc-et és egy 9-es számot nyomsz, akkor felmegy a menübe. Utána nyomsz egy O betűt, utána egy K betűt. Ekkor bekerültél a learn keys menübe. Tab-al tudsz lépkedni, nyilván érdemes először a négy kurzort betanítani. Tab-al rámész, nyomsz egy entert, a piros ablaknál megnyomod a hozzá tartozó billentyűt, és utána még egyszer ugyanazt, akkor megjelenik mellette az OK. Ha megvan a négy nyíl (up down left right arrow), akkor már könnyen tudsz navigálni, be tudod tanítani a többit is. Ha kész, akkor rámész a save gombra. Utána az Options menü alatt a save setup-ra is menj rá, akkor letárolja a konfigurációt, különben minden indításkor be kéne tanítani.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16611) FefeeX válasza macilaci78 (#16606) üzenetére


FefeeX
veterán

Az első az, hogy az FTP belső hálózatról működjön. Ha az már megy, akkor jöhet a külső, akár belső hálóról DNS-en keresztül. Ha az nem megy, akkor lehet, hogy neked is kell majd a passzív FTP-hez porttartományt meghatározni, mint nekem, de ez még a jövő zenéje. Először mennie KELL belső hálón.

(#16612) macilaci78 válasza Tonyk (#16609) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Munkahelyen vagyok, innen a ftp://macilaci78.zyxel.me:12345 nem működik böngészőből.

A routerbe csak a 21-es és 12345-öt írtam be, ő csinált magának egytagú tartományt 21-21 és 12345-12345 alakban. Ez állítólag így működik és jól működik.
A router saját IP-je 192.168.0.1, le van foglalva, a kiosztható tartomány kezdete 2, tartomány 253. Ilyen alakban van megadva, elvileg állítható, de nem a tartományt nem engedte átírni sem 198-ra, sem 200-ra, sem 100-ra... Rámentettem, frissült is. Újraindítás funkció nincs a router webes felületén, így maradt a ki-bekapcsolás, illetve az áramtalanítás. Felállt a rendszer, de semmi nem változott. A dhcp a 192.168.0.14-et adta a nas-nak, ezt viszont a routerben le is tudtam neki foglalni, így ez lett a fix IP-je, a böngészőben ez alapján jön is a nas webes felülete.

Tehát elvileg megvan a fix IP a nasnak a routerben, a nasban 21-es port és engedélyezve az ftp, a routerben forwardingolva a megfelelő IP-vel az 12345 portra. Tehát elvileg működnie kellene.
Amit még nem láttam itt, hogy valaki ilyen nast ftp-re használna UPC-s kábelmodemre kötve. Lehet, a UPC natolt hálózata copat.

A routertől nem félek, régi, ismert típus és sokkal szabadabban lehet konfigolni, mint a szolgáltató eszközét. De persze nem nyúlok hozzá, amíg nem mondjátok.

FefeeX: tegnapelőtt működött belső hálón e szerint:
nas-ban engedélyezve az ftp, 21-es port helyett 12345 megadva a nasban és a routerben 12345 port az 12345 portra forwardingolva a nas 196.168.0.14 IP-jével: 196.168.0.14:12345, illetve a nas:12345 is ment.
Tegnap a nasban az 12345-öt átírtam 21-re, a routerben szintén átírtam a cél porttartományt 12345-ről 21-re és már nem ment belső hálón.

TeamViewer van, engedek garázdálkodni, aztán ha kész, offline teszem a modemet és helyi hálón átírom a jelszavakat. :D

SZERK: valami történik. Munkahelyi Total Commanderből másolva:
----------
Connect to: (2016.09.29 10:24:35)
hostname=macilaci78.zyxel.me:12345
username=admin
startdir=
macilaci78.zyxel.me=89.***.***.***
220---------- Welcome to Pure-FTPd [TLS] ----------
220-You are user number 1 of 10 allowed.
220-Local time is now 10:24. Server port: 21.
220-This is a private system - No anonymous login
220-IPv6 connections are also welcome on this server.
220 You will be disconnected after 15 minutes of inactivity.
USER admin
331 User admin OK. Password required
PASS ***********
230 OK. Current restricted directory is /
SYST
215 UNIX Type: L8
FEAT
211-Extensions supported:
EPRT
IDLE
MDTM
SIZE
REST STREAM
MLST type*;size*;sizd*;modify*;UNIX.mode*;UNIX.uid*;UNIX.gid*;unique*;
MLSD
TVFS
ESTP
PASV
EPSV
SPSV
ESTA
AUTH TLS
PBSZ
PROT
UTF8
211 End.
HELP SITE
214-The following SITE commands are recognized
CHMOD
IDLE
UTIME
214 Pure-FTPd - http://pureftpd.org/
OPTS UTF8 ON
200 OK, UTF-8 enabled
Connect ok!
PWD
257 "/" is your current location
Almappa
TYPE A
200 TYPE is now ASCII
PORT 192,168,0,153,196,25
500 I won't open a connection to 192.168.0.153 (only to 85.§§§.§§§.§§§)
PASV
227 Entering Passive Mode (192,168,0,14,215,244)
Server reports local IP -> Redirect to: 89.***.***.***
PORT 192,168,0,153,196,27
500 I won't open a connection to 192.168.0.153 (only to 85.§§§.§§§.§§§)

Hülye voltam, nem a macilaci78 a valódi ddns, azzal természetesen nem működik. :))
A 89.***.***.*** IP-cím a tényleges IP-m, a 85.§§§.§§§.§§§ nem tudom, mi.
A 192.168.0.153-on nem tudom, mi van, miért akarja erőltetni.
Alakul ez, csak nehéz eset vagyok.

Syl: azt írta, hogy belső hálón működjön az ftp... A nas-t elérem fájlkezelőből hálózati helyként, vagy hálózati meghajtóként is, ez sima liba. De az ftp-n tegnap este nem ment.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16613) Syl válasza macilaci78 (#16612) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha belső hálózatról akarod elérni a NAS-t, ahhoz semmit nem kell beállítani a routerben.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16614) Tonyk válasza macilaci78 (#16612) üzenetére


Tonyk
veterán

A whatismyip.com u.az ip címet adja vissza, mint amit a kábelmodemedben is látsz?

Első körben tedd rendbe, hogy belül működjön. Amíg ez nem nem megy kívülről sem fog.

227 Entering Passive Mode (192,168,0,14,215,244)
Server reports local IP -> Redirect to: 89.***.***.***
PORT 192,168,0,153,196,27

A 192.168.0.14-en a 215*256+244, azaz 55284-es porton szeretne passzívan kommunikálni.
A routerben engedélyezd a FTP helper vagy FTP passtrough vagy NET ALG alatt FTP vagy valami hasonló néven szereplő opciót. Esetlegesen a passzív portokat kéne forwardolni a nasra. Ehhez viszont tudni kéne milyen tartományból válogat. Gyári szutyok esetében ötletem sincs hol keresd. (De mintha úgy rémlene, hogy állítható)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16615) Syl


Syl
nagyúr

Új Samsung tévén mivel lehet nézni a NAS-on található filmeket?
Egyelőre még nincs minidlna beizzítva a zyxel-en és Mr Dini valami olyat írt (#16380), hogy meg lehet a tévét hekkelni hogy lássa az SMB megosztást. De a kérdés mindkét esetben az, hogy a tévén mivel tudom nézni a filmeket?
:R

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16616) interstate76 válasza Syl (#16615) üzenetére


interstate76
addikt

S905-ös CPU-val szerelt mini PC-n. Micro Sd kártyára telepített LibreELEC-kel kadenciahelyes médiaplayer, ami - a full hd 3D tartalmak kivételével - gyakorlatilag minden anyagot lejátszik. Ajánlott típusok ennek a topiknak az összefoglalójában.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16617) Syl válasza interstate76 (#16616) üzenetére


Syl
nagyúr

Ebből egy szót sem értek, mintha franciául írtad volna :DDD
A tévé mellesleg adott, plusz eszköz(öke)t meg nem fogok venni rá/mellé/bele. Abból kell főzni ami van a hűtőben :B

A minidlna telepítése ([link]) meg szuper kis errort dobot [kép]. Rohadjon meg aki kitalálta ezt a minidlna-t!

Smart tévé ide, NAS oda, a család továbbra is baszakodhat a pendrive-val... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16618) #79335424 válasza Syl (#16617) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pedig jobban járnál egy olyan kütyüvel, hogy ne kelljen a családnak "baszakodnia". Sokkal smartabb, mint bármelyik TV. Nem kell hozzá semmilyen DLNA marhaság. Símán tolja a NAS SMB -jéről.

(#16619) vanRobert válasza #79335424 (#16618) üzenetére


vanRobert
tag

Hosszabb ideig használtam egy eGreat médiaplayert, asszem 20-ért vettem anno. Nos röviden, mindent játszott. TV-re volt dugva, kezelte a pendriveot, memóriakártyát, SCSI vinyót direktben, hálózati meghajtót. WiFi, és tyúkbeles LAN kapcsolatra képes.
Ha akartam "röptiben" kódolt, vagy csak átengedte a tartalmat. Nem emlékszem olyan tartalomra vagy file típusra, amit ne játszott volna le. Az alap FW mellé felment egy androidos felület, ott aztán tényleg minden volt, amit csak szem száj kívánhat. :K

Viszont eladtam, mivel megjött a NAS, felment rá a miniDLNA és jelentősen leegyszerüsödött az életem.
Szal ne add fel ezt a miniDLNA dolgot, mert sokkal de sokkal egyszerűbb az élet. Persze jó a gyári Twonky is, de a miniDLNA jobb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16620) Syl válasza vanRobert (#16619) üzenetére


Syl
nagyúr

Oké, de a minidlna telepítő hibát dob.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16621) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Ha tavolrol a NASomrol akarok mondjuk HD filmet nezni, akkor azt hogyan kell megoldalni? FTP ugye erre nem jau megoldas...

(#16622) Tonyk válasza Syl (#16615) üzenetére


Tonyk
veterán

Samsungban ott van a dlna kliens, és tökletesen működik. Azzal.
Ha a hálózaton van a nas és fut rajta minidlna vagy twonky, akkor a sources gombot megnyomva megjelenik a lehetőségek között.

Minidlna telepítés: [link]

Mivel a fenti post viszonylag régi, ezért itt van egy frissebb minidlna:

http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages/minidlna-1.1.5_git20160109-arm-1.txz
Telepítése: funpkg -i minidlna-1.1.5_git20160109-arm-1.txz

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16623) Syl válasza Tonyk (#16622) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, de ha a bolondbiztos leírásodban a függőségek telepítése errort dob, akkor mi van? [kép]

rsync: failed to connect to ffp.inreto.de (109.75.188.159): Connection refused (111)

root@nsa310:~# /ffp/start/minidlna.sh start
Starting minidlna.../ffp/bin/minidlna: can't load library 'libjpeg.so.8'
[ Fail!!! ] ERROR WARNING: minidlna can not start!!!
root@nsa310:~#

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16624) stroge válasza CoolBoy323 (#16621) üzenetére


stroge
csendes tag

Én egyelőre nem tudok másról, mint a web publishing-gel, chrome szépen játsza a tartalmakat. persze a felirat már nagyobb fa.

(#16625) Tonyk válasza Syl (#16623) üzenetére


Tonyk
veterán

Ott írja, hogy nem tudja találja a libjpeg függőséget. Telepítsd fel. (Kötözködni könnyebb mint olvasni?) slacker -a libjpeg

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16626) Syl válasza Tonyk (#16625) üzenetére


Syl
nagyúr

Húha, ez eszembe sem jutott. ;)
Ja, mégis.

fetch: rsync -q 'rsync://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/libjpeg-8c-arm-1.txz' '/ffp/funpkg/cache/s'
rsync: failed to connect to ffp.inreto.de (109.75.188.159): Connection refused (111)
rsync error: error in socket IO (code 10) at clientserver.c(122) [Receiver=3.0.9]
md5sum: /ffp/funpkg/cache/s/libjpeg-8c-arm-1.txz: No such file or directory
/ffp/funpkg/cache/s/libjpeg-8c-arm-1.txz: FAILED open or read
md5sum: WARNING: 1 of 1 listed file could not be read
fetch: rsync -q 'rsync://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/libjpeg-8c-arm-1.txz' '/ffp/funpkg/cache/s'
rsync: failed to connect to ffp.inreto.de (109.75.188.159): Connection refused (111)
rsync error: error in socket IO (code 10) at clientserver.c(122) [Receiver=3.0.9]
md5sum: /ffp/funpkg/cache/s/libjpeg-8c-arm-1.txz: No such file or directory
/ffp/funpkg/cache/s/libjpeg-8c-arm-1.txz: FAILED open or read
md5sum: WARNING: 1 of 1 listed file could not be read
root@nsa310:~#

Semmi kötözködés nincs bennem, csak totál felqrt ez a sz*r!

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16627) hodostamas válasza Syl (#16615) üzenetére


hodostamas
addikt

Plex? 😊 nalam bevalt regota mar.

(#16628) Tonyk válasza Syl (#16626) üzenetére


Tonyk
veterán

Akkor töltsd le valahonnét és telepítsd...

wget http://funplug.wolf-u.li/0.7/arm/packages/libjpeg-turbo-1.3.0-arm-1.txz
funpkg -i libjpeg-turbo-1.3.0-arm-1.txz

Ha a fenti libjpeg nem lenne jó ez tuti jó lesz (most töltöttem fel).

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16629) Syl válasza Tonyk (#16628) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm, de a turbo-t slackerrel már sikerült felraknom, ám a minidlna-nak ez nem elég...

root@nsa310:~# funpkg -i libjpeg-turbo-1.3.0-arm-1.txz
Skipping libjpeg-turbo-1.3.0-arm-1.txz: Already installed
root@nsa310:~# /ffp/start/minidlna.sh start
Starting minidlna.../ffp/bin/minidlna: can't load library 'libjpeg.so.8'
[ Fail!!! ] ERROR WARNING: minidlna can not start!!!
root@nsa310:~#

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16630) interstate76 válasza vanRobert (#16619) üzenetére


interstate76
addikt

2-2 dolgot állítottunk szembe egymással:

1. DLNA vs SMB
2. Egy TV beépített lejátszója vs LibreELEC

Az elsőbe nem mennék bele, nagyjából mki tudja, miről beszélünk, aki nem, az meg nézzen utána.

A 2. összevetésről: ha zongorázni tudnám a különbséget, akkor egész nap koncerteket kellene adnom és több tucatnyi TV-csatorna közvetítené a kalimpálásomat. Mielőtt valaki az első mellett teszi le a voksát, legalább annyit tegyen meg, hogy telepíti a Kodit (mondjuk egy wines masinára), felteszi az Exodus+ kiegészítőt (először az MS Repot kell telepíteni) és kipróbálja a dolgot. A LibreELEC gyakorlatilag ugyanez, csak rendszerszinten töltődik be a Kodi és nem is fut mellette semmi más, azaz dedikált médiaplayert csinál egy 8-15 ezer Ft-os eszközből. Nem is akármilyet! És mivel a korábban említett S905-ös eszközökön micro SD kártyáról is futtatható, ezért teljes értékűen használható marad mellette az android is.

Akit ezek után sem érdekel, az nézzen hétfői adásszünetet egy 40 éves Videoton Color Star-on! :D

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16631) Tonyk válasza Syl (#16629) üzenetére


Tonyk
veterán

akkor használd ezt, most töltöttem fel:

https://drive.google.com/file/d/0B5AMDnRVRclYdGl2eFBqUkxLbHM/view

(#16630) interstate76

Még jó, hogy a kolléga említette, hogy abból kell főzni ami van, nem akar hozzá vásárolni....

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16632) interstate76 válasza Tonyk (#16631) üzenetére


interstate76
addikt

Tudok olvasni. Viszont sokan mondják azt, hogy nem kell nekik mini PC, amíg ki nem próbálják a Kodit. Aztán rájönnek, hogy 10 perc feldobni rá a LibreELEC-et és rohannak vásárolni.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16633) Syl válasza Tonyk (#16631) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm!

De ez az átkozott minidlna most ismét mást hiányol... :W

root@nsa310:/# /ffp/start/minidlna.sh start
Starting minidlna.../ffp/bin/minidlna: can't load library 'libid3tag.so.0'
[ Fail!!! ] ERROR WARNING: minidlna can not start!!!
root@nsa310:/#

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16634) Syl válasza Syl (#16633) üzenetére


Syl
nagyúr

Remek-remek-remek!

Miután feltettem ezt a libid3tag-et, újabb hiba:

root@nsa310:/# /ffp/start/minidlna.sh start
Starting minidlna.../ffp/bin/minidlna: can't load library 'libsqlite3.so.0'
[ Fail!!! ] ERROR WARNING: minidlna can not start!!!

Komolyan mondom, szétverem!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16635) Geripapa válasza Syl (#16634) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Ahelyett hogy örülnél hogy mindig közelebb jutsz a célhoz...

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#16636) Mr Dini válasza Syl (#16626) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nincs ezzel probléma, ott írja, hogy mi a gond.

Mégpedig, hogy az egyik repóhoz, azaz a fonz repóhoz nem tud hozzáférni, mert jelenleg halott...

Szvsz: le kell futtatnod az uwsiteloader-t megint, úgy, hogy a memiks és fonz repót nem csillagozod meg. Aztán menni fog a slacker és az én leírásom is... (Már ha nincs csomag a két repóból...)

Ui.: webOS-os, vagy Tizenes TV-d van? Már, ha Samu...

Gari számít?

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16637) CoolBoy323 válasza stroge (#16624) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Tehat ha NASon beallitom a webes kozzetetelt, akkor tavolrol hogyan tovabb? Milyen port kell annak?

Biztonsagos mod ez?

(#16638) interstate76 válasza Mr Dini (#16636) üzenetére


interstate76
addikt

A WebOS az LG rendszere, ha jól tudom.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16639) Mr Dini válasza interstate76 (#16638) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

:R

Igazad van! Nah, az utóbbi időben kicsit sok LG eszközzel találkoztam... :U

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16640) interstate76 válasza Mr Dini (#16639) üzenetére


interstate76
addikt

Ne viccelj, nem nagy ügy! Merítettem már innen vagy húszmillió hasznos infót (aminek egy tekintélyes része tőled származott), legalább most adni is tudtam egy nagyon kis morzsányi darabkát.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16641) macilaci78 válasza Tonyk (#16614) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, ugyanazt adja.
Az FTP betűhármas semmilyen formában sem jön be a szolgáltatói eszközben, viszont portokat továbbítani tudok.

CoolBoy323: a syno ilyet is tud. :P

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16642) Syl válasza Mr Dini (#16636) üzenetére


Syl
nagyúr

Többszöri nekifutásra, többszöri hiányzó libek kézi telepítgetésével végre nem jelzett hibát! :R
Most nézem a config fájlt.

(#16635) Geripapa

Én már csak egy ilyen elégedetlen alak vagyok ;] :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16643) CoolBoy323 válasza macilaci78 (#16641) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

2x annyiert le is sz.p6 :D

Ez is tudja amugy, szoval meg mindig nem gyoztel meg ;)

(#16644) krupiz válasza Upo (#16610) üzenetére


krupiz
csendes tag

Köszi Upo, sikerült! :R

(#16645) Syl


Syl
nagyúr

Működik! :C
Mindenkinek köszönöm a segítséget! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16646) zambozoli


zambozoli
senior tag

Kis segítséget szeretnék kérni hozzáértőktől ownCloud-dal kapcsolatban.

Egy 310-esre lenne feltelepítve.
Cél, hogy a általam meghatározott célszemélyek ftp (bonyolult nekik) nélkül le tudjanak tölteni a szerveren található számukra szükséges tartalmakat.
1. Ez eddig elvileg megoldható?
2. Ha feltöltök egy képet és meg akarom osztani linken keresztül a NAS belső hálózati címe kerül be a linkbe. Ez persze kívülről nem fog működni. Van valami lehetőség, hogy a generált link DNS címet tartalmazzon port számmal, hogy kintről is elérhető legyen?
3. Ha 2 pont igen, akkor hogyan?
4. Ha generált egy linket és levélként akarom elküldeni kapok egy hibát:
"Could not execute: /var/qmail/bin/sendmail".Sendmail nincs telepítve. Van más megoldás? Hogyan?

Egyenlőre csak ennyi.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#16647) Syl válasza zambozoli (#16646) üzenetére


Syl
nagyúr

Az ownCloud ugyanúgy működik mint a Dropbox. Legalábbis az újabb.
Nekem a 8-as verzióval van tapasztalatom (qnap nas-on), azt meg nem tudom lehet-e 310-re telepíteni. Engem is érdekelne.

Az ownCloud 8-ban:
1. igen
2. "külső" címet ad
3. a számítógép email kliensét hívja meg linkküldéskor

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16648) mobilizmo válasza zambozoli (#16646) üzenetére


mobilizmo
addikt

Esetleg felszinkronizálhatnád ezeket a tartalmakat GDrive-ra és onnan osztod meg a célszemélyeknek. Annál egyszerűbb nincs.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#16649) Syl


Syl
nagyúr

Az hogy a tartalom ilyen "prosztó" módon jelenik meg, az vajon a miniDlna vagy a Samsung TV (TizenOS) sara?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16650) Syl válasza hodostamas (#16627) üzenetére


Syl
nagyúr

Plex? Azt 310-re hogy kell?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.