Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) Mayall válasza #79335424 (#16544) üzenetére


Mayall
tag

Mintha erről már lett volna szó.
Így sem megy?

[ Szerkesztve ]

(#16552) zsolt734 válasza Petike168 (#16550) üzenetére


zsolt734
tag

Persze, nem titkos. :) Bár lehet, egyedi az eset.
Tehát, ASUS RT-N56U B1 router-en futó Padawan (nem gyári) firmware esetében, a VPN Tunnel beállításoknál az "Allocate Subnet for VPN tunnel?" esetében a "Yes, using NAT to LAN" a megoldás kulcsa, nem a "Yes, using routing".

(#16553) Syl


Syl
nagyúr

Használja valaki az ownCloud-ot? Én pár éve próbáltam, de úgy emlékszem valami ősrégi verzió volt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16554) docybacsi válasza Geripapa (#16483) üzenetére


docybacsi
újonc

Megoldódott a probléma. Táphiba okozta hogy nem bootolt be HDD-vel a nas. A DC adapterben a kimeneten a 2db 470uF-os kondi volt kiszáradva. Kicseréltem őket és azóta csont nélkül megy a vas. Köszönöm szépen a segítséget! :C

[ Szerkesztve ]

(#16555) z123456789 válasza Tonyk (#15911) üzenetére


z123456789
addikt

Szia!

Ez a téma akkor abba maradt, viszont még mindig fennáll a probléma.
Röviden, hogy emlékeztesselek:
külső hálóról nem érem el a NAS FTP megosztását. Eddig működött gond nélkül. Kiderült, hogy natolt a hálózatom. Viszont eddig is az volt, még is működött az elérés. Jelen esetben csak úgy tudom böngészni a megosztani kívánt fájlokat külső hálóról, hogy a NAS webes felületén jelentkezem be. Böngészőn, illetve (mondjuk) Total Commanderrel nem jön be. A TC fontosabb lenne, jobban szeretem azt a felületet. Változhatott esetleg a szolgáltató korlátozása, és azért nem érem most ezekkel a módszerekkel el, vagy miért lehet? Aktív passzív módot TC-ben itt tudom beállítani igaz? Milyen következtetéseket tudunk levonni, aktív/passzív csatlakozási sikereknél, csatlakozási hibáknál?
Sajnos csak otthon tudom kipróbálni, hogy mit produkál a két lehetőséggel.

(#16556) z123456789 válasza z123456789 (#16555) üzenetére


z123456789
addikt

Bocsi lejárt...

Amúgy belső hálóról, aktív és passzív módban is működik, ha ez számít.
Külső hálóról kell még kipróbálnom az aktív/passzív módot, hogy tudjak választ adni. :R

(#16557) Tonyk válasza z123456789 (#16555) üzenetére


Tonyk
veterán

Natolt hálózatnál elengedhetetlenül fontos lenne, hogy a szerver oldali beállítások tökéletesek legyenek. Passzív porttartomány beállítása, hogy a szerver a megfelelő külső/publikus címet adja vissza a kliens részére. (Ha jól emlékszem a gyári kliens ebben nem jeleskedik. FFP alól egy PureFTP-t tudok javasolni kipróbálásra, de az meg nem az a kattintgatós fajta.) De ez inkább nem működik mint igen. -> szolgáltató oldali korlátozások. Kérni kéne egy nem natolt címet, ha jót akarsz magadnak.

"belső hálóról, aktív és passzív módban is működik, ha ez számít."

Még jó hogy működik. :) Nem, nem számít.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16558) z123456789 válasza Tonyk (#16557) üzenetére


z123456789
addikt

Nem natolt cím alatt egy fix IP címet értesz? Kérjem meg őket, hogy mellőzzék a natolást a hálózatomra nézve? Akkor igazából onnantól fogva mindennel könnyebb dolgom lenne nem?
Anno kértem őket, hogy helyezzék dmz-be a hálózatomat. A dmz és a nem natolás miben különbözik?

FFP alól nekem nem szoktak sikerülni a dolgok, nem vagyok azon az értelmi szinten, hogy képes legyek azt megcsinálni, ezt már többször bizonyítottam vért izzadva. :)

(#16559) Tonyk válasza z123456789 (#16558) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem kell fix ip, csak az hogy publikus ip-d legyen. Ez lehet dinamikus ip is. a lényeg hogy publikus legyen.
Melyik szolgáltató? Csak nem T és DSL ?

DMZ

NAT

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16560) z123456789 válasza Tonyk (#16559) üzenetére


z123456789
addikt

Nem. Rádiós, kicsi cég itt a környéken. Sajna ők adják a legjobb netet. Még választhatnék T-t 1/0,5-ös sebességgel. :D :D És kifújt.

Akkor beszéljek velük, és így kérjem, hogy szeretném, ha publikus lenne az IP címem?

(#16561) Tonyk válasza z123456789 (#16560) üzenetére


Tonyk
veterán

Igen, mond, hogy van otthon kamerarendszer, amit távolról is el akarsz érni. + Otthonra is dolgozol, amikor úton vagy.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16562) z123456789 válasza Tonyk (#16561) üzenetére


z123456789
addikt

OK, köszönöm szépen! :R

(#16563) Geripapa válasza docybacsi (#16554) üzenetére


Geripapa
aktív tag

örülök!

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#16564) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Sziasztok!

Hamarosan megkapom a NSA520 NAS-om érdeklődnék hogy kettő különböző winyóval is üzemel?
akár méret, vagy gyártóra?

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#16565) Mr Dini válasza DeniBoy (#16564) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Persze.

Méret alatt mit értessz?

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16566) interstate76


interstate76
addikt

Az 520-as topikja nem pörög annyira, szóval megkérdezem itt is: ha plex media servert szeretnék rá telepíteni, akkor hogy kell eljárnom? Ugyanaz a menete, mint az NSA310 esetén, vagy valamit máshogy kell csinálni?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16567) Mr Dini válasza interstate76 (#16566) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ha az FFp fent van, akkor szinte teljesen ugyan úgy kell eljárnod, mint a 310 esetében, annyi különbséggel, h az ARMv7-es csomagot tallózd be neki.

Sőt az ARMv7-es proci miatt találhatsz friss plexet is a nasodra.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16568) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Egyelőre ezek a csomagok vannak fent a NAS520-on.
A mycloud.zyxel.com-on megvan a DDNS, az ott felismert MAC-cím azonos az eszközömével, a routerben forwardingolva van a Alkalmazások/FTP szerver menüben megadott portszám is a megfelelő IP-címre.
A NAS-t Total Commanderben IPcím:port alakban megadva elérem helyi hálózatról, de valamiért a felhasználó.zyxel.me címre hibát dob a Total Commander, a böngésző meg semmit.
A mycloudban van Csomag beállítása pár perc futás után hibával leáll.

FTP-t tudom-e titkosítani, pl FTPS-sel, vagy valamivel?

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16569) interstate76 válasza Mr Dini (#16567) üzenetére


interstate76
addikt

Köszönöm! :R

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16570) DeniBoy válasza Mr Dini (#16565) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

1TB+2TB winyó

wd red+wd blue lenne

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#16571) CoolBoy323 válasza macilaci78 (#16568) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Www.dyndns.org

(#16572) Mr Dini válasza DeniBoy (#16570) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Azok menni fognak minden gond nélkül (már ha a HDD-k egészséges állapotban vannak).

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16573) macilaci78 válasza CoolBoy323 (#16571) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor én vagyok a hülye, hogy a szolgáltató által biztosított lehetőséggel akarok élni, ha már benne van az árban?
És 40$ egy évre egy domainért? Ennyiből 4-6 évre reggelek egy .hu domaint, de a .com domain is 10$ körül van...

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16574) CoolBoy323 válasza macilaci78 (#16573) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

:K :K :K

(#16575) macilaci78 válasza CoolBoy323 (#16574) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyre inkább afelé hajlok, hogy visszaadom az Edigitalnak a zyxelt és elhozok egy Synology DS216-ot valahonnan, Ahhoz legalább van, aki ért és hajlandó is segíteni, a zíxelhez még érdemi segítséget nem kaptam. :(

Háh, kifutott! :D

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16576) Mr Dini válasza macilaci78 (#16575) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Írj a ZyXEL supportnak, általában készségesen segítenek.

Egyébként ha dinamikus dns kell, ott a noip teljesen ingyé'. :)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16577) CoolBoy323 válasza macilaci78 (#16575) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nekem hibátlanul teszi a dolgát, mindent beállítottam rajta amit akartam... a syno sokkal drágább cucc, nem véletlenül nyilván...

a support jó ötlet lehet, de a noip-t felejtsd el... ingyen nincs semmi, főleg nem jó és biztonságos ddns!!

(#16578) macilaci78 válasza Mr Dini (#16576) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bármilyen megoldás megfelel, amivel a nast pusztán a routeren keresztül el tudom érni távolról. Nem zavar, ha kis kacsómmal ehhez számokat kell begépelnem betűk helyett. A alapproblémám az, hogy semmilyen módon nem érem el a nast a router másik oldaláról.

Jelenleg pontosan arra tudom használni a routerre dugott nast, amire egy USB-s vinyót is tudtam 2 éve.

Zyxelnek van magyar nyelvű supportja, vagy csak angol? Ismerik a hazai viszonyokat, UPC-t például, ha náluk kell valamit intéznem? (Pl az IPv6 módban nem tudtam port forwardingot sem kérni...) Elég gyors ahhoz, hogy ne fussak ki a 14 napos elállásból, amiből ma már 6 nap eltelt?

Ja, Vezérlőpult meg sem nyílik.

CoolBoy323: ezt közel egy hét alatt nem sikerült úgy beüzemelni, hogy legalább megközelítőleg látszódjanak a képességei, a syno ehhez képest plug&play. És azért az akció nélküli árak nem állnak olyan távol egymástól...
Pillanatnyilag veszett nagy szükségem nincs NAS-ra, de az akció miatt elcsábultam, kipróbálom, ha beválik, akkor majd teszek bele értelmesebb HDD-t is, mint egy 10-15 éves 80 gigás WD.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16579) interstate76 válasza Mr Dini (#16567) üzenetére


interstate76
addikt

Elakadtam az uwsiteloader frissítésekor. A slacker -U parancs kiadása után ezt a hibaüzenetet kapom (telepítéskor a memiks repot nem jelöltem ki, az összes többit igen):

Updating package lists...
fetch: rsync -q 'rsync://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/CHECKSUMS.md5' '/ffp/funpkg/cache/s'
rsync: failed to connect to ffp.inreto.de (109.75.188.159): Connection refused (111)
rsync error: error in socket IO (code 10) at clientserver.c(122) [Receiver=3.0.9]
FATAL: s: No CHECKSUMS.md5

Mit bénázok el?

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16580) hodostamas válasza macilaci78 (#16578) üzenetére


hodostamas
addikt

Falus mikró nethez általában nem jár publikusan elérhető háló. Nálunk is olyan van otthon, és külön havi x forint ha saját IP-t akarsz. Amúgy router mögött vagy, és upnp(lehet ez már megoldott) se elérhető.

(#16581) CoolBoy323 válasza macilaci78 (#16578) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

igen, magyar support van

nekem ez is plug&play volt, nem tudom mi a bibi nálad :Y

nekem azért kellett mókolni, h DLNA legyen, ne a twonky

a távoli elérés is ment egy kis erölködés után, csak a megfelelő hálózati beállítások kellettek (router port forwarding, nas ftp engedélyezés...)

a gyári izét fél perc után hanyagoltam inkább :D

a nem akciós ára a nasnak 40k körül van... míg a syno 70k :Y

[ Szerkesztve ]

(#16582) macilaci78 válasza hodostamas (#16580) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Budapest, XI. ker, UPC net. Párhuzamosan UPC topikban is kérdezősködök, ott az IP-ket hoztam fel, illetve a port forwardingra onnan kaptam segítséget. Ezáltal értem el, hogy legalább helyi hálózatban működik az ftp funkció, tehát valószínűleg nem eszközhiba van.
Itt még annyi sincs, hogy a nason futtatott alkalmazások elégségesek-e egyáltalán ahhoz, amit akarok, vagy valami pluszt kéne telepítenem.

A DDNS pont arra jó jó, hogy a dinamikus IP-t egy fix domainhez rendeli. Vannak jó minőségű fizetős szolgáltatások, pl a dyndns.org is ilyen, régen használtam is, de nincs kedvem a nas árának kb negyedét évente rákölteni a nasra ahhoz, hogy használható legyen. Ezt figyelembe véve egy tetszőleges árú synology ára is belátható időn belül megtérül, de egy DS216-é biztosan.

A titkosított ftp létezéséhez is volt kérdés, onnan sincs válasz, de a syno ezt is alapárasan tudja.
Ha a héten nem oldódik meg, majd hétfőn visszaviszem.

CoolBoy323: akkor vedd a fáradtságot és segíts! :R
Jelen pillanatban el tudom fogadni a 70k-s árat egy működő rendszerért.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16583) CoolBoy323 válasza macilaci78 (#16582) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

jól megy :DD

mit segítsek? a gyári sz.rt nem ismerem, nem használtam, nem is fogom... meg ha azt mondod be van állítva, és nem megy, akkor jobban jársz a supporttal, mint velem :)

(#16584) macilaci78 válasza CoolBoy323 (#16583) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Volt ott korábban másik kérdés is lanon belül.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16585) Anonymus23 válasza interstate76 (#16579) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem bénázol el semmit, csak ott a válasz a hibaüzenetben:
failed to connect to ffp.inreto.de
Valamelyik reponak ez a címe (közben megnéztem a FONZ címe az), de nem elérhető, és emiatt nem tudja betölteni és ott elhal. Vedd ki a csillagot a fonz neve elől is és menni fog.

;) - The Power of the Light Side

(#16586) Mr Dini válasza macilaci78 (#16582) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

FTPS-t a Tweaks csomagban tudsz engedélyezni, vagy Neked kell ftp szervert konfigolni FFp-n.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16587) Tonyk válasza macilaci78 (#16573) üzenetére


Tonyk
veterán

A noip pl ingyenes. 30 naponta ugyan be kell lépni és megnyomni egy ződ gombot, de ez szerintem nem akkora feladat, hogy ez ne érje meg. Ráadásul előtte pár nappal még szólnak is e-mailben. (egyébként vannak még ezen kívül ingyenes ddns szolgáltatók.)

Írd már le légy szíves pontokba szedve, mit kellene megoldani, mert több postodat is végigfutva csak azt látom, hogy hisztizel, hogy ez nem megy az nem megy, visszaviszed és senki nem akar segíteni. Hidd el így a synology topicban sem fognak érted kapdosni.

Igen táveléréshez publikus ip és portforward kell. FTP-hez pl a TCP 21-et kell beforgatni a nas lan oldali címére. Amennyiben rákeresel itt a fórumban, találsz egy rakat leírást, valamint láthatod, hogy a 21-et nem szoktuk javasolni külső portként, hanem valami mást pl. 15421-et. Ezt kell a portforwardban beállítani és a nas lokális címére beforgatni a 21-es portra. Ekkor kívülről a macilaci78.ddns.net:15421-en éred el kívülről.

Mivel SFTP-t emlegetsz, nem lenne (de!) okosabb egy VPN kiszolgálót belőni (és akkor még ftp-zni sem kellene). + mivel az admin felületet sem célszerű kitenni a netre ezért mindenképpen jobban járnál vele. E mellett még futhat az FTP is. De ha nem akarsz VPN-t, akkor a SSH hozzáférés biztosít (pl ffp-vel) biztonságos fájlátvitelt. Windows alatt pl winscp-vel (igen, sftp kapcsoalt lesz belőle).

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16588) interstate76 válasza Anonymus23 (#16585) üzenetére


interstate76
addikt

Kivettem a pipát, de most ezt a hibaüzenetet kapom:

Updating package lists...
fetch: (cd '/ffp/funpkg/cache/mz'; wget -Nnv 'http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/CHECKSUMS.md5')
wget: invalid option -- 'N'
BusyBox v1.19.4 (2016-06-14 11:55:26 CST) multi-call binary.

Usage: wget [-c|--continue] [-s|--spider] [-q|--quiet] [-O|--output-document FILE]
[--header 'header: value'] [-Y|--proxy on/off] [-P DIR]
[--no-check-certificate] [-U|--user-agent AGENT] [-T SEC] URL...

FATAL: mz: No CHECKSUMS.md5
Thanks for using UW Site Loader!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16589) Anonymus23 válasza CoolBoy323 (#16577) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szia
Kifejtenéd, hogy ez alatt mit értesz?

"de a noip-t felejtsd el... ingyen nincs semmi, főleg nem jó és biztonságos ddns!!"

(#16588) interstate76
A PATH rendberakás kell neked is, ITT van Dini leírása, Ennél a résznél keresd a választ:

Mit tegyek, ha az uwsiteloader és a slackeres frissítés nem működik, és ezt a hibát dobja: wget: invalid option -- 'N'?

A hibaüzeneteket ha elolvasod, akkor google is elég sok mindent kidob rá.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#16590) interstate76 válasza Anonymus23 (#16589) üzenetére


interstate76
addikt

Köszönöm a segítséget! Amit nem értek, hogy használtam a keresőt és ezt a megoldást már tegnap is próbáltam - akkor nem sikerült, most pedig igen. Biztos elbénáztam valamit az este!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16591) macilaci78 válasza Tonyk (#16587) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nyilván nem szar, csak én nem értek hozzá annyira sem, hogy a Te hsz-eddel tudjak érdemben mit kezdeni.

Itt indul a történet, itt jöttek további kérdések.

A UPC-s routerben nem volt port forwarding lehetőség, utána kérdezve a szaktopikban mondták, hogy IPv6 módban van, hívjam a szolgáltatót. A szolgáltató első szóra áttette IPv6-ba, meglett a port forwarding. A NAS admin felületén a 21-es portot átírtam 12345-re, majd a routerben is megadtam ezt a portot forwardingra.

Még ez előtt a zyxel cloud-ban végigmentem eszerint. A step10 le is futott, meglett a példa kedvéért macilaci78.zyxel.me nevű ddns, de az UPnP és csomagfrissítés pár perc futás alatt hibára áll. A nas-t közben nem dolgoztattam, a böngészőt nem frissítettem.
Ezek a csomagok vannak a nas-ra telepítve, egy része már a kicsomagoláskor rajta volt, egy másik részét feltettem. Először a fw-t frissítettem, rendben le is ment. Amihez PHP kellett, azt csak később, a PHP telepítése, engedélyezése után. A my cloud jelezte, hogy van frissítése, azt is lefuttattam.
A Logitech Media Server-re szerintem nincs szükségem, csak egy Logi egerem van, nzbget nem tudom, mi, gondolom, akkor anélkül is megvagyok, WordPress-t annyira ismerem, hogy tudjam, nem kell, a pyLoad majd akkor lesz érdekes szerintem, ha sikerül nekonfigolni a nas-t és a számítógépeket.

Itt a szolgáltatói routerre vonatkozó infó.

Visszatérve a hsz-edre:
a nas ftp beállításánál a 12345 port van megadva, a port forwardinggal a nas-t a 192.168.0.14:12345 vagy a nas:12345 alatt érem el helyi hálózatban akár a Total Commander ftp kapcsolatai között is.
Kintről is megpróbáltam, a macilaci78.zyxel.me IP-címe nem egyezik a router IP-vel, de a kábelmodem IP-jével sem.

VPN kiszolgálót belőni
SSH hozzáférés
ffp
Csak ezeket nem értem.
Kaptam segítséget a NAS520 topikból is.
Rögtön az alapfeltételek első pontjánál elakadtam: belső hálón fix IP címet kell beállítani a NAS-nak Az ide vonatkozó kérdést már a fent linkelt hsz-ben feltettem a szolgáltatói topikban. A router menüpontjait végigkattintgattam, de nem jöttem rá.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16592) Syl válasza macilaci78 (#16591) üzenetére


Syl
nagyúr

> Rögtön az alapfeltételek első pontjánál elakadtam: belső hálón fix IP címet kell beállítani a NAS-nak

Ez minden NAS-ra érvényes. Ha ezt nem tudod beállítani, akkor a Synologyval is szopókáznál.

Nekem Telekom cisco-m van, abban a Lan Setup részben van egy "Pre-assigned DHCP IP Addresses" gomb, ami mögött fel lehet vinni a Mac és IP címeket.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16593) macilaci78 válasza Syl (#16592) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Telekomnál adsl-em volt, a HGW USB portjáre rá tudtam tenni külső vinyót és helyi hálózaton szépen meg tudtam osztani. Akkor többet nem is akartam, ez most is megy, csak erre felesleges egy 30k-s nas.

UPC-s vagyok kábelnettel, a fix ip-t a UPC topikban már megkérdeztem. Van egy TP-Link 841ND a tarsolyban, tavaly nyáron ment is 2 hónapot felújítás alatt repeaterként. Ha a UPC HGW-vel nem tudom megoldani a fix IP-t, akkor marad a router. De a cél a minél kevesebb fogyasztó beüzemelése lenne, tehát csak a hgw+nas lássa el a dolgokat, ne kelljen mellé külön router, pc, kiskutya füle.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16594) interstate76


interstate76
addikt

Még egyszer kösz mkinek a helpet (annak is, aki nem most írt, hanem korábban firkálta tele a fórumot hasznos infókkal) - nem semmi tudásmennyiség és segítőkészség gyűlt össze ebben (és persze a többi zyxeles) topikban! :R A gyári zCloud és zDrive appokkal, valamint a most feltelepített Plex Media Server-rel ez a NAS (520) mindent tud, amire jelen állás szerint szükségem van, sőt, talán még többet is!

(#16592) Syl "Nekem Telekom cisco-m van, abban a Lan Setup részben van egy "Pre-assigned DHCP IP Addresses" gomb, ami mögött fel lehet vinni a Mac és IP címeket."

Ááá, ez az, ezt a menüpontot kerestem!!! :D Kösz!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16595) FefeeX válasza macilaci78 (#16593) üzenetére


FefeeX
veterán

A NAS-nak a NAS oldalon is adhatsz fix IP-t, nem kell a HGW-n keresni.
NAS menübe belépsz, Vezérlőpult / TCP/IP / Hálózati interfész / amelyik mellett zöld a gombóc, arra ráállsz, felül szerkesztés, és adsz neki egy hálózaton belüli fix IP-t (kézi).

(#16596) Geripapa válasza macilaci78 (#16593) üzenetére


Geripapa
aktív tag

A nas ip cimét kell fixre állitani elsö körben.
Ezt elvileg a nason is megtudod csinálni:

itt megadod neki a kivánt ip-t ill értelemszerüen a többit.

utánna bekapcsolod az ftp-t igy (port marad 21 -en):

utánna belemész a ruteredbe és beállitod hogy pl: az 14521 es porton bejövö kéréseket továbitsa a nas belsö hálozati ipéjére (amit a legelsö pontba megadtál) azon bellül is a 21 es portra.

kb ennyi

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#16597) macilaci78 válasza FefeeX (#16595) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És Geripapa, köszi, este ráfigyelek erre is. A nas-ban is kerestem a fix IP lehetőségét, de nem találtam. A routerben van egy dinamikus tartomány, asszem 199-ig, akkor a routernek érdemes ezen kívül adni az IP-t, pl 192.168.0.200-at?

A routerhez itt egy leírás a port forwardinghoz, a történet ezen része megy is. Ezen a képernyőn mi micsoda? A cél IP-címe a nas fix IP-je. Melyik legyen a 21-es port? A cél porttartománya?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16598) stroge válasza macilaci78 (#16597) üzenetére


stroge
csendes tag

Szerintem a nyilvános port az 14521, a cél IP a NAS belső IP-je, ami lehetőleg legyen 199-ig, ha addig oszt a router. a cél porttartomány pedig 21, amit a NAS beállításokban is meg kell adni az ftp beállításoknál.

Továbbá ha (ahogy írod) a routerben dinamikus tartomány van beállítva, akkor a Geripapa által leírt módon tudod a fix IP-t elintézni a NAS-nak.

[ Szerkesztve ]

(#16599) Tonyk válasza macilaci78 (#16591) üzenetére


Tonyk
veterán

"A NAS admin felületén a 21-es portot átírtam 12345-re, majd a routerben is megadtam ezt a portot forwardingra."

Felesleges volt, ha kellett volna, mondtam volna. A nas felületén hagyd 21-en. A portforwardben kell a külső 12345-öt a nas 21-es portjára küldeni.

"Rögtön az alapfeltételek első pontjánál elakadtam: belső hálón fix IP címet kell beállítani a NAS-nak Az ide vonatkozó kérdést már a fent linkelt hsz-ben feltettem a szolgáltatói topikban. A router menüpontjait végigkattintgattam, de nem jöttem rá."

Ennek semmi köze a szolgáltatóhoz. Routerben keress olyat, hogy Static DHCP. Itt fel kell venni a nas MAC címét, és rendelni kell hozzá egy címet ami a DHCP-scope-on kívül esik. (Ha a scope lefedi a teljes tartományt, akkor szűkíteni kell első körben a roterben)
De ha nincs meg, akkor sincs gond, akkor a NAS menüjében a TCP/IP résznél kézzel add meg az ip és egyéb adatokat (dhcp scope-on (tartomány ahonnét a router automatikusan címet oszt a hozzá forduló klienseknek) kívül).
Amennyiben a belső hálózatod 192.168.0.x -es tartományban van, úgy nézd meg, hogy mettől meddig oszt a DHCP-d a routerben ip-t. Ha pl 192.168.0.2-től 192.168.0.199-ig, akkor add meg a nasnak a webes felületén a következőket: IP: 192.168.0.200, maszk: 255.255.255.0, gatreway: a routered belső hálós címe (rendszerint) 192.168.0.1 , dns a routered belső hálós címe (rendszerint): 192.168.0.1 (vagy 8.8.8.8 és 8.8.4.4)

Látom, hogy kábelmodemről majd routerről beszélsz!

Most akkor van mindkettő vagy csak a szolgáltatós hibrid eszköz (kábelmodem/router kombó) vagy van még egy plusz router. (Ha igen, ugye nem a WAN portba dugtad a kábelmodemből kijövő kábelt?)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16600) macilaci78 válasza Tonyk (#16599) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Felesleges volt, ha kellett volna, mondtam volna. - ezt még a hétvégén próbálgattam, majd visszarakom.
Ezen a képen a nyilvános, vagy a cél porttartomány legyen a 21?

Mi a kábelmodem/router ip címe? (első három szegmense elég lesz) és mi a zyxel szerint? - Erre a kérdésre itt adtam választ.
A DynDNS IP-je 176.-tal kezdődik,
a kábelmodem IP-je 10.-tal,
internetkapcsolatom IP-je pedig 89.-tal.

Statik IP - legrosszabb esetben a NAS-ban be tudom állítani.

És a leglámább kérdés: ha mindent beállítottam, akkor hogy érem el a routert kívülről?
Ftp: macilaci78.zyxel.me
felhasználó név: admin
jelszó: password
És ennyi?
Ha ez megvan, akkor olyan kérdésem lesz, hogy egyes felhasználókhoz hogy tudok felhasználót rendelni, aki láthatja és/vagy szerlesztheti. Alapelgondolás: lennék én, mint admin, lenne Párom a saját dolgaival és a közös dolgokkal (média, letöltések, stb) és lenne egy céges, amit kollégák, partnerek nagyritkán használhatnak (katalógusok például).
Második kérdés, hogyan tudom a nas gyökérkönyvtárát hálózati meghajtóként felcsatolni a Windows-ba? A főkönyvtárak megvannak (admin és a 3 média mappa). Lehet-e egyáltalán?
Harmadik kérdés, letöltések. Lejön egy valamilyen film. Az LG okos TV csak a média mappákat tallózza, az Admin mappát nem, de a letöltések pl az admin/downloads-ba futnak be...
Ha már letöltés: helyi hálózaton kívülről tudok-e letöltést indítani? Pl ftp-n keresztül csak egy mappába bemásolok egy torrent fájlt?
Twonky: ez csak PC-ről indítva játssza le a fájlokat?
Mobil eszköz (tablet Android 4.4, telefon Androig 5.0) hogy hozható össze a NAS-sal? Médiafájlok fogyasztása, illetve mobil eszközön lévő állományok (kép, zene, doksik) backupja?

A szolgáltatós hibrid eszköz van beüzemelve, használva. A fiók mélyén lapul egy TP-Link 841ND router, amit lehetőség szerint nem vennék elő, de ha ez elengedhetetlen a boldogságomhoz, akkor előveszem.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.