Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) macilaci78 válasza Mr Dini (#16700) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Total Commanderben (8.01rc3) az FTP kapcsolatok menüben van egy Passzív mód használata, pipával, pipa nélkül is ugyanaz a hiba.
A TC elkezd kapcsolódni, feldob egy párbeszédpanelt, hogy megtalálta az átirányítást (redirect) a ddns mögötti IP-címre, az egyetlen opció a Mégse, majd a következő üzenet az
500 I won't open a connection to 192.168.43.77 (only to 31.§§§.§§§.§§§)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16702) Mr Dini válasza macilaci78 (#16701) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Oké, de mi ez az 192.168.43.77?

Ha belső hálón beírod böngészőbe, mit dob ki?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16703) macilaci78 válasza Mr Dini (#16702) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Semmit, time out hiba, commanderben sem tudom pingetni ugyanazért.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16704) Zsoo80


Zsoo80
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Adott egy 310S NAS. Router csere volt, és azóta sajnos nem tudom működésre bírni a letöltést. Se a beépített klienst, se a transmissiont. Az új router egy Apple AirPort extreme 5. gen.
Valakinek ötlet, hogy miért nem megy? :(

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#16705) Anonymus23 válasza Zsoo80 (#16704) üzenetére


Anonymus23
veterán

IP cím kiosztás, port forward rendben van be lett újra állítva?

;) - The Power of the Light Side

(#16706) Zsoo80 válasza Anonymus23 (#16705) üzenetére


Zsoo80
tag

Betudok lépni a nas felületére, csak a tényleges letöltés nem megy. Port forwardot nem állítottam, az előző routernél nem kellett semmi ilyet csinálni. Őszintén megvallva soha nem is csináltam ilyet. Pontosan hogyan kell?

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#16707) Geripapa válasza Zsoo80 (#16706) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Elöször szerintem nézd meg hogy a nas kilát e a netre.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#16708) Zsoo80 válasza Geripapa (#16707) üzenetére


Zsoo80
tag

Elvileg beállítgattam a portokat, a gyári letöltés kezelő megy( bár nagyon lassan 3-400 kbyte, 100/100 netem van) a transmission viszont továbbra sem megy.

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#16709) Geripapa válasza Zsoo80 (#16708) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Akkor feltételezem van ffp-d.

mit ir a ping www.prohardver.hu parancsra?

ctrl+c vel tudod leállítani

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#16710) Geripapa válasza Geripapa (#16709) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Abban tud nekem valaki segíteni hogy hogy tudom beállitani ffp-n a corntabba hogy minden nap vagy mondjuk 2 naponta indítsa el az automatic ot mert mindig megáll nekem , de fogalmam sincs miért...

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#16711) Syl válasza Geripapa (#16710) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha van MetaRepository-d akkor telepíted a Tweaks-t és állítgatod a Cront kedved szerint.
Segítség az időpontok belövéséhez: [link]

Persze lehet van egyszerűbb módszer is, de nálam ez tuti működik (thanks Mr Dini!)

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16712) macilaci78 válasza macilaci78 (#16697) üzenetére


macilaci78
nagyúr

UP!

Tipp?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16713) Tonyk válasza macilaci78 (#16712) üzenetére


Tonyk
veterán

Passzív porttartományt állítottál a szerveren? Ezeket forwardoltad a routerben a nas címére?

Ha van FFP-d, akkor állítsd le a gyári szervert, és tedd fel a proftpd-t. Ebben lehet állítani a MasqueradeAddress -t.

Illetve ha van FFP-d, akkor ezzel sem kell foglalkozni, mert használhatsz SFTP-t, kapásból, nem kell hozzá semmi extra, csak a 22-es vagy egy tetszőleges port legyen beforgatva a nas 22-es portjára.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16714) macilaci78 válasza Tonyk (#16713) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem állítottam passzív tartományt. Nem tudom, mit és hol kell hozzá és próbálom nem tetézni a hülyeséget hozzá nem értéssel. :B
Fentebb írtam két portot, amin passzívan volt megkísérelve a ans elérése. Tízezres különbség volt a két port között.

Nincs FFP-m. Ez egy következő lépés lenne az SFTP miatt. Ha az FFP egy lehetséges megoldás, akkor előre léphetünk, de egy step by step stílusú segítségre lesz szükségem.

A 21-es port van a NAS admin felületén beállítva, a routerben pedig az 12345 van forwardingolva a 21-re. A routerben a "DHCP reservation" menüpontban a nas megkapta a fix IP-t, ettől eltérő IP-n egyszer sem láttam a nas-t.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16715) Tonyk válasza macilaci78 (#16714) üzenetére


Tonyk
veterán

Nas menüjében az FTP-nél fel kéne venni legalább 2 db passzív portot, pl.: 20001 és 20002.
Ezeket a routerben forwardolni kéne a nas belső ip címére :-> külső portok 20001-20002 , belső portok : 20001-20002.

Ezek után a kapcsolódni kéne a FTP-hez és a logban megnézni, hogy ez a sor így néz-e ki.

227 Entering Passive Mode (192,168,0,14,78,33)

vagy

227 Entering Passive Mode (192,168,0,14,78,34)

A 78,34 a lényeg.

78*256 = 19968 + 33 = 20001
78*256 = 19968 + 34 = 20002

De valószínű, hogy a MasqueradeAddress hiánya miatt, nem fog menni. Ki kell próbálni.

Ha mindenképpen kell (s)FTP kívülről , akkor irány az FFP. Pontosan le van írva a menete, megtalálod a témaindító cikkben, úgy hogy annak 8. oldalával kezded , majd a 3. oldal "Indítsuk el ismét a PuTTY-t, " részénél folytatod. A 4. oldal már nem kell.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16716) FefeeX válasza Tonyk (#16715) üzenetére


FefeeX
veterán

Annyit hozzátennék, hogy ha 520-as NAS-a van, azzal nem fog menni a 8-as oldal, mijzelf repoját kell hozzáadni, nem a ftp://ftp.zyxel-tech.de-t. Plusz nincsenek olyan könyvtárak, létre kell hozni.

(#16717) Tonyk válasza FefeeX (#16716) üzenetére


Tonyk
veterán

Visszakerestem, és ráhibáztál van 520-asa. Így viszont macilaci78 ne a 8-as oldalon lévő címet tedd a megadott helyre a web_prefix fájlba, hanem amint FefeeX kolléga által beszúrt linken van: http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/zypkg-repo/. Vagy töltsd le ezt és tedd a megadott helyre.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16718) macilaci78


macilaci78
nagyúr

:R

SFTP-t mindenképp szeretnék. Azt mondta a rendszergazda, hogy az kvázi törhetetlen, az ftp-t feltörni meg lassan általános iskolásoknak lesz házifeladat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16719) FefeeX válasza macilaci78 (#16718) üzenetére


FefeeX
veterán

Annyi, hogy azért a random porthoz nincs sok esélye, hogy valaki pont nálad kezd el portot keresni nyitott FTP-hez... Ha nyitod a 21-est, akkor bizony hamar kaphatsz próbálkozókat, brute force-szal meg egész hamar megy...

(#16720) Mr Dini válasza FefeeX (#16719) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Áh, a brute force a leglassabb ftp törési művelet... Sokkal egyszerűbb kihasználni pl a pureftp adta bugokat, amin keresztül be tudsz telnetelni a gazdagépre. Bár ezek nagyrésze ki lett javítva mostanra és elég sok idő végigzongorázni, hogy melyik bug működik az adott szerveren, de szerencsére a nason egy régi azt hiszem pFTP fut... ;]

@macilaci78

Én is támogatom az SFTP-t, de ha az FTP is érdekel, akkor ajánlom Neked a bftpd csomagom, mert azt sokkal könnyebb konfigolni, mint a proftpd-t! :)

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16721) FefeeX válasza Mr Dini (#16720) üzenetére


FefeeX
veterán

SFTP-hez másik kliens kell, vagy megy az is TC-ből?
És tényleg csak annyi, hogy fordítasz egy portot a routerből a 22-re? Vagy ott is van passzív porttartomány-továbbítás, meg hasonló nyalánkságok?

(#16722) Mr Dini válasza FefeeX (#16721) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ott nincsen passzív mód tudtommal, tehát igen, csak kiteszed a 22-es portot és örülsz! :))

Plusz az SFTP esetében max a nemrég említett brute-force, vagy dictionary alapú törés jöhet szóba (legalábbis másról nem tudok...), tehát sokkal biztonságosabb, mint a sima ftp.

Ha a TC tudja, akkor igen, csak annyi, ha nem, akkor plugint kell hozzá keresni. De win alatt pl 100%-ig működő megoldás SFTP-re a WinSCP.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16723) Tonyk válasza Mr Dini (#16720) üzenetére


Tonyk
veterán

Proftpd-ben mi a nehéz? Beírni azt a két-három sort a conf fájlba? :F

MasqueradeAddress valami.ddns.com
PassivePorts 20001 20002

DefaultRoot ~

És egy felettébb Hardcore dolog, userek és könyvtáraik :

pl:

AuthUserFile /ffp/etc/proftpd.passwd

"De win alatt pl 100%-ig működő megoldás SFTP-re a WinSCP."

Tc alapból nem tudja, winscp mellé/helyett pedig Filezilla

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16724) Mr Dini válasza Tonyk (#16723) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A proftpd tud fájlból is kezelni usereket? :Y

Att hittem, hogy csak létező linux userekkel lehet belépni.

Igazából ez szubjektív vélemény volt, de én annó elszúrtam a proftpd-vel egy egész délelőttöt és sokat kellett keresgélnem, hogy mi hogyan működik, a bftpd-t meg beállítottam ~6 perc alatt... Nekem szimpatikusabb, mert az alap konfigja már önmagában is használható, gyors és a rengeteg komment miatt könnyű beállítani.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16725) Syl válasza Mr Dini (#16724) üzenetére


Syl
nagyúr

PHP&MySQL telepítéssel/konfigurálással valakinek van tapasztalata?
Nem az alap zyxel verzióra gondolok, hanem valami modernebb ffp-s változatra.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16726) Mr Dini válasza Syl (#16725) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Persze!

A slackerben találsz mysql csomagot, amit felrakva és egy mysql -p root parancs után kapsz egy mysql "konzolt", ahol létrehozhatod a db-ket, táblákat, jogokat állíthatsz stb...

Aztán meg pl az én apache httpd csomagommal és egy uli féle php-val (a memiks php csomagok váltak be nekem a legjobban, de sajnos a memiks repó halott jelenleg...) össze tudod hozni az adatbázis csatlakozást php-val.

De miért nem jó a gyári phpmyadmin-os?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16727) Syl válasza Mr Dini (#16726) üzenetére


Syl
nagyúr

>De miért nem jó a gyári phpmyadmin-os?

OwnCloud-ot üzemeltem be. Persze a gyári ownCloud ősrégi (5.x). Találtam újabbat (8.0) amit sikerült felrakni, de folyton rinyált. "ez nem mysql, hanem sqlite3", "nincs utf-8 a php.ini-ben", meg volt még valami php-val kapcsolatos nyűgje.
Félmegoldásként az irodai NAS-on (qnap) üzemeltem be az ownCloud-ot. Ott admin felületről két kattintással hiba nélkül megy a 8.0-ás verzió.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16728) Rossing


Rossing
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi probléma megoldásában kérném a segítségeteket:
-NSA310 elégedett tulajdonosa vagyok (ffp stick-t használok), seedbox-n lévő FTP tartalmat szeretném valahogy szinkronizálni a NAS-sal. Hogyan tudom ezt megcsinálni? A standard backup-s beépített programmal nem sikerült.

Köszönettel:

Rossing

[ Szerkesztve ]

(#16729) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Sziasztok!

NAS 520-ból az egyik winyót rádugtam win10-re és azóta nem látja a NAS??
Nem csináltam vele semmit win alatt!

Mi lehet a baj? azóta volume down van.

Sima egyberakott JBOD kötet a 2 winyó, semmi xtra.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#16730) Mr Dini válasza DeniBoy (#16729) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A nas webGUI-n engedélyezd az SSH-t és PuTTy-on keresztül (ha win user vagy) nézz rá ezekre a kimenetekre:

cat /proc/mdstat

fdisk -l

/bin/dmesg

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16731) DeniBoy válasza Mr Dini (#16730) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

Köszi!

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#16732) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Jelen esetben nem volt még teljesen belakva a NAS és inkább újrahúztam :W

Milyen lehetőségek lennének a javításra?
Miket lehet parancssorban kilőni, amik a kötetet helyre rakhatják?

A leírt kimeneteket megnéztem a már jó NAS-on de ott számomra nem mondtak semmit :B

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#16733) Tonyk válasza DeniBoy (#16732) üzenetére


Tonyk
veterán

"Jelen esetben nem volt még teljesen belakva a NAS és inkább újrahúztam"

Egy nas belakásán majd újrahúzásán mit értesz?

"Milyen lehetőségek lennének a javításra?"

Ha újrahúztad már, akkor mit is szeretnél javítani? :F

"Miket lehet parancssorban kilőni, amik a kötetet helyre rakhatják?"

Kilőni futó processzeket szoktak, nem tudok olyanról, aminek a kilövésével, visszaállna egy újrakonfigurált nas , esetleg egy újrainicializált tömb előző állapota. Elképzelhető, hogy "a milyen parancsokat szoktak kiadni"-ra gondoltál, de ez meg attól függ mit szeretnél velük elérni. De itt sem tudok olyanról, ami kvázi időutazást csinálna.

"A leírt kimeneteket megnéztem a már jó NAS-on de ott számomra nem mondtak semmit"

A kolléga arra gondolt, hogy esetleg beszúrhatnád ide a kiadott parancsok kimenetét. Mivel, ha mondtak volna valamit is ezek a kimenetek, akkor valószínűleg értetted volna, hogy hol a gond. ;) De mivel "megjavítottad", ezért már késő. :(

A kötetednek pedig lőttek, ha újrakonfigoltad a tömböt két hdd-vel. Ezért is mondtuk el n+1 alkalommal, hogy teljesen felesleges két hdd-ből egy tömböt létrehozni ezeken a nasokon. Gyorsabb nem nagyon lesz, ha buktavári van, akkor meg a hibajavításban nem jártas user, csak lábon lövi magát vele. Jobb esetben nem tud vele mit (el)kezdeni (se). Inkább két különálló hdd, és a kritikus adatokról egy ütemezett mentés ide-oda a két hdd között.

Amennyiben nincs újrahúzott kötet, még esetleg menthető, de nem egyszerű menet, nem olyan next-next-finish szerű kattintgatós "programozós". :(

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16734) DeniBoy válasza Tonyk (#16733) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

Szia!

"Jelen esetben nem volt még teljesen belakva a NAS és inkább újrahúztam"
Nem volt még túl sok adat rajta, inkább mindent töröltem és újra configoltam a nas-t

"Milyen lehetőségek lennének a javításra?"
Ha netalántán belefutok ismét, hogyan lehet javítani

"Miket lehet parancssorban kilőni, amik a kötetet helyre rakhatják?"
pl.:fixmbr, stb

nem volt raid-ben a 2 winyó, simán csak összefűzött JBOD
de nem találtam beállítást hogy külön külön is lehetne használni 2 winyot, összefűzés nélkül.

sosem volt még nas-om :B

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#16735) Tonyk válasza DeniBoy (#16734) üzenetére


Tonyk
veterán

pl.:fixmbr,

ez windowsos parancs és még csak a tömbök közelében sem jár :)

nem volt raid-ben a 2 winyó, simán csak összefűzött JBOD

Én nem mondtam, hogy RADID-ben volt. De a JBOD ilyen, ha kiütöd egy összefűzött hdd-ból álló tömb alól az egyik disket, akkor elbutul.

"Milyen lehetőségek lennének a javításra?"

Átteni a hdd-t gépbe, linux alá bebootolni, majd mdadm-mel létrehozni a kötetet (még akkor is ha az egyik disk hiányzik belőle), felcsatolni valahová a a fájlrendszerben. Így le lehet menteni róla az adatokat.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16736) hosszug


hosszug
tag

Sziasztok!! Egy kis segítséget szeretnék kérni, immáron 3. éve használom az 320-as nasom. Dokumentumok, képek, videók, zenék tárlására. Szeretném megoldani a távolról való elérését, ki milyen biztonságos módot tud ajánlani? Előre is köszönöm

(#16737) Geripapa válasza hosszug (#16736) üzenetére


Geripapa
aktív tag

webdav

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#16738) Geripapa válasza Syl (#16711) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Hali,

feltettem.

ezt írtam be próbaként:
*/1 * * * * /ffp/start/autorestart.sh

ez elvileg minden percben lefuttatja az autorestart.sh-t ami újraindítja az automaticot...
De nem csinál ez semmit...tehát az automatik nem fut...

pedig ha ffp-n a konzolba kiadom hogy: /ffp/start/autorestart.sh

akkor elindul a progi, így elvileg annak működnie kell így csak arra tudok gondolni hogy nem megy a cron job...

Vagy rosszul látom?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#16739) Mr Dini válasza Geripapa (#16738) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az autorestart.sh szkriptedben ugye abszolút elérési úttal használod az automaticot?

Pl:

/ffp/bin/automatic

Mert ugye a cron-nál más a PATH.

Illetve a cronjobot tartalmazó fájl futtatható?

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16740) DeniBoy válasza Tonyk (#16735) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

Köszi!

Egy rossz példa volt :B

2 winyót lehet valahogy használni, hogy függetlenek maradjanak?
NAS520-ban ?

vagy csak külön, külön lehet használni őket?

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#16741) Tonyk válasza DeniBoy (#16740) üzenetére


Tonyk
veterán

Nincs 520-asom, de ennek a számozott 25. oldalának lap alján látható képe alapján szinte biztos vagyok benne, hogy lehet a két lemezt külön kezelni, úgy mint a 3xx-es sorozatban. (Select disks -nél egyszer az egyiket kell inicializálni, máskor a másikat.)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16742) WindofWinter


WindofWinter
csendes újonc

Sziasztok!

Egy ZyXEL NAS236-ost használok. Frissítettem a fimwatre-t a webgui-ról, de 99%-nál megállt, hosszas várakozás után rányomtam a frissítést jelentő linkre (olyasmi üzenet volt alatta, hogy amennyiben nem töltene be magától, akkor kézzel oda kattintva lehet).

Ezt követően a webGUI nem tölt be egyetlen böngésző alatt sem - megjelenik a felület, de csak homokórázik és semmi sem elérhető. Még a transmission sem külön oldalról. A feltelepített alkalmazások (pl. MiniDLNA) futnak.
Próbáltam az előzmények törlését, inkognitó ablakato stb... nem böngésző probléma van.

Van bármilyen lehetőség a firmware visszaállítására pl. ssh segítségével?

A segítségeteket előre is köszö nöm!

(#16743) Tonyk válasza WindofWinter (#16742) üzenetére


Tonyk
veterán

- Ssh-n lépj be és indítsd újra az apache-ot:
LD_LIBRARY_PATH=/usr/local/zy-pkgs/lib /etc/init.d/httpd.sh restart

vagy indítsd újra a nas-t.

- Töröld a cookie-kat a böngészőkben.

- Ne használd a régi könyvjelzőkben ill. historykba elmentett linkeket, mert fw frissítés után más a pontos elérési útvonal.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#16744) WindofWinter válasza Tonyk (#16743) üzenetére


WindofWinter
csendes újonc

Szia!
Köszönöm a tippet de sajnos nem segített.
Természetesen minden vonatkozó böngésző hibát kizártam.
Betölti az oldalt, csak nem teljesen, frissítgetve az alsó állapotsor mezőn pl. változik a CPU terhelés.

Megpróbáltam PEN-drive-ról vissza frissíteni a firmware-t közben a zyxel.nas-central.org/wiki/Flashing_Firmeware alapján, de valamiért nem bootol be róla.

Van esetleg más ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#16745) FefeeX válasza Tonyk (#16741) üzenetére


FefeeX
veterán

Az 520-ban lehet beállítani simple disk-et, vagy valami hasonlónak hívják.
A 320-ban viszont nem lehetett ilyet, nekem ezért rakta JBOD tömbbe, független attól, hogy nem fűzte össze őket, hanem logikailag külön kezelte, mégis megcseszhettem az egészet, mikor a másodikról akartam adatot menteni.
Márpediglen abszolút külön került bele a diszk is, hónapokkal az első diszk után. Mégis csak JBOD kezelést ajánlott fel hozzá akkoriban. Az 520-ban ezért nekem teljesen új volt, amin most mennek, de sokkal célravezetőbb.

(#16746) DeniBoy válasza Tonyk (#16741) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

Köszi!

Megpróbálom,
berakok 2 nem használt winyót és szénné buherálom :)

1 winyó be, létrehoz önálló kötet, majd ki, be a 2 winyó erre is csinálok egy kötetet,
majd mind a kettőt berakom lehet váltani a 2 közül melyiket lássam ?

vagy ez egy hülyeség :F

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#16747) z123456789 válasza z123456789 (#16560) üzenetére


z123456789
addikt

Na! Eddig tartott, hogy válaszoljanak. :D
Szóval ezt a választ tudták összehozni arra a kérdésre, hogy HOGYAN tudnának nekem publikus IP-t biztosítani?

"Miden előfizetőnk külső 24 Oránként változó ip címet kap."

:DDD

(#16748) WindofWinter válasza WindofWinter (#16744) üzenetére


WindofWinter
csendes újonc

Megnéztem az alábbi könyvtár: /usr/local/zy-pkgs/lib nálam nem létezik.
Ez jelenthet gondot?

(#16749) WindofWinter válasza WindofWinter (#16748) üzenetére


WindofWinter
csendes újonc

Sziasztok!
Valószínűleg az aktív ffp miatt nem tudom elindítani PEN-drive-ról a firmware frissítést. Hogy tudom letiltani SSH alatt?
Köszönöm!

(#16750) #79335424 válasza z123456789 (#16747) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy:

Mit durrogsz user? Eddig is volt publikus IP -d.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.