Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) eM'82 válasza eM'82 (#17300) üzenetére


eM'82
addikt

megvan. google a barátom volt :)

(#17302) Mr Dini válasza eM'82 (#17300) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, ez nem az a topik. :DDD

Azért kapsz segfaultot, mert egy oarm uClibc-t tettél fel, nem pedig egy arm csomagot. Ez nagyon komoly károkat tud okozni, óvatosan az ilyenekkel! Az oarm más kernelekre van.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17303) eM'82 válasza Mr Dini (#17302) üzenetére


eM'82
addikt

Közben újratelepítettem mindent. pip + wget +python minden más rendben volt. Erre a Sickrage-et nem tudtam git-tel clone-ozni. Valamiért header hibát írt ki (anno azzal nem volt gond). Azon gondolkodtam, lehet az 5.20-as FW zavar be. Vagy valami amit nagy ügybuzgalommal raktam fel.
Ma-holnap reset-etelem a FW-t, vagy újrarakom. Aztán dokumentálok minden lépést.

(#17304) Mr Dini válasza eM'82 (#17303) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia,

Lehet, frissítened kéne a gited.

slacker -uiA br2:git

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17305) eM'82 válasza Mr Dini (#17304) üzenetére


eM'82
addikt

Szia!
Újabb 2 órát beleölve. Factory reset után, teljes reinstall.
A gitclone sikerült. Ezzel a két csomagkombinációval. git-1.8.5.4-arm-1.txz + curl-7.31.0-arm-1.txz

Már csak az indítás nem sikerül. Ugyanaz a hibaüenet mint korábban.
A pip-et manuálisan telepítettem: pip-9.0.1_python2.7-arm-1.txz.
Ennek viszont kellett a python 3.5... a te 3.5.1-es python csomagodat telepítettem, s ezután már telepítve van...csakhogy a requirements listát nem tudom pip-el telepíteni, mert a pip maga ilyen hibát dob:
/i-data/b63e1673/.PKG/ffp/ffproot/ffp/bin/python3.5: symbol 'XML_SetHashSalt': c an't resolve symbol
Traceback (most recent call last):
File "/ffp/bin/pip", line 7, in <module>
from pip import main
File "/ffp/lib/python3.5/site-packages/pip/__init__.py", line 13, in <module>
from pip.utils import get_installed_distributions, get_prog
File "/ffp/lib/python3.5/site-packages/pip/utils/__init__.py", line 23, in <mo dule>
from pip._vendor import pkg_resources
File "/ffp/lib/python3.5/site-packages/pip/_vendor/pkg_resources/__init__.py", line 36, in <module>
import plistlib
File "/ffp/lib/python3.5/plistlib.py", line 65, in <module>
from xml.parsers.expat import ParserCreate
File "/ffp/lib/python3.5/xml/parsers/expat.py", line 4, in <module>
from pyexpat import *
ImportError: unknown dlopen() error

Rákerestem a hibüzenetre. Már írtad korábban valakinek, hogy frissítse a Clib package-eket. Megtörtént. Eredmény ugyanaz :(.
Kezdem feladni, inkább futtatni fogom Windows alól, PC-n.

[ Szerkesztve ]

(#17306) eM'82 válasza eM'82 (#17305) üzenetére


eM'82
addikt

No, úgy néz ki sikerült egy kisebb csodát elérnem. Elindult a pip is rendesen.
Ennek a leírásnak az első 3 parancsát írtam be. Majd utána python 3.5.1-install. Ezután elindult a requirements telepítése.
De itt leállt:
Collecting hachoir_core==1.3.3 (from -r /i-data/b63e1673/.PKG/ffp/ffproot/ffp/op t/sickrage/requirements.txt (line 9))
Using cached hachoir-core-1.3.3.tar.gz
Complete output from command python setup.py egg_info:
Traceback (most recent call last):
File "<string>", line 1, in <module>
File "/tmp/pip-build-cqefhktk/hachoir-core/setup.py", line 41
print "Sorry, you need Python 2.4 or greater to run (install) Hachoir!"
^
SyntaxError: invalid syntax

----------------------------------------
Command "python setup.py egg_info" failed with error code 1 in /tmp/pip-build-cq efhktk/hachoir-core/

Úgy, hogy 3.5.1 van fent... az nagyobb mint a 2.4. Ki érti ezt...?

[ Szerkesztve ]

(#17307) gboszi


gboszi
senior tag

NSA310S lehet, hogy lecserélném 2 lemezesre. Melyik tipus ajánlott? Használt is ok. A lényeg, hogy proci, ram részben ne menjek alá a jelenleginek. Csak torrent és smb-re használom 0/24.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#17308) mobilizmo válasza gboszi (#17307) üzenetére


mobilizmo
addikt

17 kHuf különbség van a 326 és az 520 között (edigital). De a másodikban 2 magos proci van és 2x annyi RAM (1 GB). Ha lenne rá pénzem én az 520-ast venném. Azt tudni kell, (mindkettőre vonatkozik) hogy nem tudod áttenni a 310-ből a HDD-t.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17309) szjoci válasza gboszi (#17307) üzenetére


szjoci
őstag

Sőt, kiegészítve az előző hsz-t: emagon most még van egy újracsomagolt is 2 év garral 33500-ért. Ennyiért eléggé bestbuy!

(#17310) kene84 válasza gboszi (#17307) üzenetére


kene84
senior tag

Csatlakozom az előttem szólokhoz.
Én is 520-ra cseréltem, megy 0/24-ben, másolás, letöltés gyorsabb.
Annyi, hogy az átköltözés kicsit fájdalmas.

(#17311) szjoci


szjoci
őstag

Most én is elgondolkodtam... Megérné a 320-ast leváltani 520-ra? 15k-ért biztos elvinnék a 320-ast, gyakorlatilag 18k körül meglenne a csere. Az adatok is törlődnek cserekor, vagy pedig csak a nasra telepített programokat kell újratelepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#17312) mobilizmo válasza szjoci (#17311) üzenetére


mobilizmo
addikt

Adatokat is neked kell átmozgatnod valahogy. Nekem 45.900-et mutat amit linkeltél.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17313) kene84 válasza szjoci (#17311) üzenetére


kene84
senior tag

Ha berakod a vinyót az 520-ba akkor azonnal formázni akarja majd, szóval előtte mindenképp mentened kell az adatokat valahová.

(#17314) szjoci válasza mobilizmo (#17312) üzenetére


szjoci
őstag

Most már nincs ott, mert megrendeltem :))

(#17313) kene84: Mindkét hdd-t leformázza?

(#17315) gboszi válasza szjoci (#17314) üzenetére


gboszi
senior tag

Jaja engem is ez érdekel

"If you're good at something, never do it for free!"

(#17316) Tonyk válasza kene84 (#17313) üzenetére


Tonyk
veterán

Persze már... nem kérdez semmit csak formáz? :Y Azért ezt ne! :N
Fog az kérdezni, csak nem kell eszetlenül, olvasás nélkül kattintgatni. Mert ott nem csak a formázásról van szó, hanem hogy hogyan akarja a felhasználó a két hdd-t kezelni.

Az más kérdés, hogy a két típus lemezfelosztása kompatibils-e egymással. Úgy rémlik, hogy nem, tehát nem megy a berakom és megy tovább.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17317) kene84 válasza Tonyk (#17316) üzenetére


kene84
senior tag

Nyilván írja, hogy mit fog tenni, nem csak berakod, bekapcsolod és már formáz is.
Természetesen nem ezt akartam mondani, csak, hogy nem fogja úgy használni, hogy berakja és boldogság van. :)
De szerintem a kollega értette, hogy mire akarok kilyukadni. :)

(#17314) szjoci: Erre sajnos nem tudok válaszolni, mert egyelőre csak egy merevlemezzel használom. Kivettem a 310-ből és most csak egyedül pörög az 520-ban. :B

[ Szerkesztve ]

(#17318) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok! Nem tudom telepíteni az NFS csomagot. :F Elkezdem a telepítést, elindul, 5%-nál frissül az oldal és kiírja, hogy nincs telepítve... Ez miért lehet? Még a 4.62-es fw van rajta, mert eddig nem volt gondom vele, lehet, hogy ez a baj? Eddig nem használtam NFS megosztást, most akartam kipróbálni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17319) szjoci válasza kmarci25 (#17318) üzenetére


szjoci
őstag

Ha 310 vagy 320-asod van, akkor több mint valószínű köze van hozzá hogy megszűnt a támogatása és sajnos törölték a hivatalos tárhelyről a csomagokat.
Mr Dini tárhelyén megtalálod a lementett gyári motyókat, onnan tudod azokat telepíteni az itt leírt módon.

[ Szerkesztve ]

(#17320) kmarci25 válasza szjoci (#17319) üzenetére


kmarci25
veterán

Ajjajj, köszi! :R Igen, ez lesz a bibi, mert 310-esem van.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17321) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Honnan tudom meg, hogy mi a zyxel NAS IP-címe?

Mobilról, foldersynccel szeretném elérni. Böngészőben ez van, ahova be tudok lépni adminként:
http://192.168.1.100/r50567,/desktop,/

De hiába írom be böngészőben ezt a IP-t, a linket mindig átjavítja erre: http://192.168.1.100/r50567,/desktop,/

Ez a hosszú nyilván nem lesz jó egy ftp kapcsolathoz mobilon... Mit tegyek? köszi a segítséget!

NAS 326-osom van.

(#17322) kmarci25 válasza szjoci (#17319) üzenetére


kmarci25
veterán

MetaRepository frissítése:
Telepíteni a következőképp lehet:
1. hozz létre egy fájlt, amit nevezz el web_prefix-nek (ügyelj arra, hogy ne legyen kiterjesztés a végén (pl: .txt))
2. illeszd bele ezt a linket: http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/zypkg-repo/
3. helyezd el a fájlt a \\<nashost>\admin\zy-pkgs mappába
4. frissíts rá a webfelületen a csomaglistára és ha minden OK, akkor megjelenik egy csomag, a MetaRepository, ezt tedd fel!
5. majd megint menj a frissítésre!

Na, a 4. pontban a frissítés után nálam nem történik semmi, nem jelennek meg a csomagok. :( Mi lehet a gond?

Szerk.: ahogy említettem, az enyémen a 4.62-es fw van, a fenti linken azonban a 310 alatt nincs ilyen számú fw. Ez lehet a hiba?

Még egy kérdés. Ha frissítem a fw-t, akkor a csomagjaim, beállításaim elvesznek? Igazából a TM és az ftp amit a leginkább használok, az lenne fontos, hogy megmaradjon.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17323) szjoci válasza kmarci25 (#17322) üzenetére


szjoci
őstag

Ha az a gond hogy csak a MetaRepository-t látod a listában akkor kapcsold ki majd be újra (disable/enable).

szerk.: Frissítés után megmaradtak ezek a dolgok nálam, nem kellett semmit sem újrarakni.

[ Szerkesztve ]

(#17324) Mr Dini válasza kmarci25 (#17322) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Igen, az a gond, hogy a fw verziódhoz nincsen MetaRepository gyártva. Két lehetőséged van...

A.) Ha gondolod szólhatsz Mijzelfnek, hogy készítse fel a repóját erre az fw-re.

B.) FW frissítés. Nos, ez egy kicsi nehézséget fog okozni, hiszen az fw fájlt is eltávolították már a hivatalos szerverről. A NAS meg csak és kizárólag onnan hajlandó frissíteni. Viszont találtam egy megoldást, amivel megkerülhető a dolog, és ha adsz egy pontos NAS típust, akkor összedobok egy pár parancsos leírást. Viszont akkor majd össze kell gyorsan spórolnom egy új tárhelyre valót, már úgyis régóta tervezem! :D

Szerk.: ahogy szjoci is mondja, minden adat megmarad, csak maga az fw íródik felül, amit a NAS egy erre kialakított partíción tárol. Tehát a csomagok, NAs beállítások, egyszóval minden megmarad. :) Viszont elég egy refresh egyébként, a disable/enable során is a refresh miatt jelennek meg a csomagok. ;) Bár sajnos ez az fw verzió miatt kicsit bonyolultabb megoldást eredményez a sima csomaglista refreshnél...

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17325) kmarci25 válasza Mr Dini (#17324) üzenetére


kmarci25
veterán

Szjocinak is köszönöm, de semmit nem látok a csomagok között.

2 dolog. Az egyik, hogy ezen az oldalon találok fw-ket ftp://ftp.zyxel-tech.de/2.new_mirror/NSA310/firmware/ Na, most ha innen letöltöm a 4.70-est és az admin felületen betallózom, mert van ilyen lehetőség, úgy frissülne az fw, nem?

Szóval akkor minden adatom, beállításom megmarad? Az nagyon jó lenne... Sokat szenvedtem anno a TM-mel.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17326) Mr Dini válasza kmarci25 (#17325) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Na, most ha innen letöltöm a 4.70-est és az admin felületen betallózom, mert van ilyen lehetőség, úgy frissülne az fw, nem?

Persze, ennek így kéne a gyakorlatban működnie. Csakhogy a gyártó azt szerette volna, hogy ne lehessen semmiképp downgradelni a NAS-t (plusz custom fw-t se lehessen a NAS hardveres felnyitása nélkül csinálni --> mert, ha ez sikerülne, akkor garival lehetne pl debian-t tenni a NASra), ezért mikor feltöltessz oda egy fw binárist, az összeszed pár infót egy szerverről, majd összeegyezteti a NAS egy binárisa által generált kimenettel. És ha nem egyezik valami, akkor nem fogja engedni a frissítést. A gond csak az, hogy valószínűleg ezt a szervert is megszűntették... Az egyetlen remény talán az lehet, ha a NAS valami cache-ben is tárolná a legutóbbi szerverről leszedett adatokat. Viszont, ahogy a csatolásokat elnézem, szinte minden csak ramdiskeken, vagy read-onlynak a NAND memóriából van csatolva... Ilyen körülmények között nehéz cachelni reboot utáni adatvesztés nélkül. De próba szerencse!

Igen, a beállításaidnak semmi baja nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17327) kmarci25 válasza Mr Dini (#17326) üzenetére


kmarci25
veterán

Ajjaj, kb a felét értem annak, amit írsz. :)) Ezt inkább hagyom, félek, hogy nem fog stimmelni valami. Ha csak nem segítesz és raksz össze egy parancssort, ahogy írtad korábban. ;)

Ja és az eddigieket is nagyon köszönöm!!!

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17328) #79335424 válasza kalapacsolok (#17321) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mélyről indulunk. Először is a mobilról hogyan szeretnéd elérni? Wifivel, ugyanazon a belső hálón, mint amin a NAS is van, vagy kívűlről, mobilnettel?
Foldersync -ben milyen összeköttetést szeretnél használni? FTP -t, vagy SMB -t?

(#17329) Viktorinogsz


Viktorinogsz
újonc

Sziasztok, Zyxel NSA320S-em van egy 1T benti és egy 2T USB-n merevlemezzel.
Belső hálózaton akarom kényelmi szempontok miatt megszólítani mobilon. A régi androidos Samsungommal (régebbi szoftver, nem is frissíthető) gond nélkül megy, Az újabb Samsung mobilról és a szintén Samsung tabletemről (tavaly még ment) frissítés óta nem működik. Bekapcsolni WOL-lal lehet. A jelenség, hogy beírom belső Ip címet, megjelenik a Zyxel adminisztrációs felülete és amint valamit kiválasztok kimerevedik (a NAS rendben működik tovább gond nélkül). A NAS-on és a Samsungokon a legfrissebb firmware van.
Valami Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#17330) ssid3956


ssid3956
tag

Sziasztok!
Bocsánat az offért, de sehol nem találok/nem kapok választ egy weboldallal kapcsolatos kérdésemre. (Dióhélyban annyi a lényeg, hogy a webszerver maga a NAS lenne, csak azt nem tudom, hogy hogy hozzam össze a domain névvel, valamint hogy továbbra is biztonságban legyenek az adatok a NAS-on)

Aki ért a weboldalakhoz, NAS-hoz azt kérem hogy dobjon egy privátot, ahol leírom a részleteket.
Előre is köszönöm :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#17331) Mr Dini válasza ssid3956 (#17330) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ha csinálsz egy DDNS-t, azt össze tudod kapcsolni a domaineddel.

A NASra pedig legbiztosabb, ha teszel egy második webszervert FFp alól, megfelelően felkonfigolod, majd a portját kiforwardolod a külső 80-as (esetleg 443-as, ha HTTPS) portra és minden menni fog frankón. Webszervernek meg az apache httpd csomagja vált nálam be, de a lighttpd és az nginx is jó alternatíva lehet...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17332) Heisenberg


Heisenberg
tag

Help!

Nem érem el a webfelületen a NSA310-sem, gondoltam végrehajtok egy httpd.sh start-ot, de elszúrtam, véletlenül töröltem a httpd.sh-t... (mielőtt felmerülne a kérdés, h h sikerült: jelentem mc-vel kerestem rá, és ott valami félrement).

tudna segíteni valaki, hogy tudnám pótolni a fent nevezett scriptet?

(#17333) Mr Dini válasza Heisenberg (#17332) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Elméletileg egy reboot visszahozza a fájlt.

De ha nem így lenne, akkor feltettem ide az én fájlom tartalmát.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17334) Heisenberg válasza Mr Dini (#17333) üzenetére


Heisenberg
tag

Szia,

köszönöm, tényleg visszajött a reboot-tól :)
És külön köszönet a lementett gyári csomagokért :R

(#17335) kalapacsolok válasza #79335424 (#17328) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Szia, bocs, igen, wifihálózatról szeretném elérni. Anno az előző telefonomon megcsináltam, működött, de most új a teló és már egyáltalán nem emlékszem, mit állítottam be, hogyan kell. Azt hiszem SMB volt, de nem tudom, milyen ip-t kell írni a címhez vagy milyen címet, mert most nem megy, amit próbáltam.

(#17336) #79335424 válasza kalapacsolok (#17335) üzenetére


#79335424
törölt tag

Először a router -ben állíts be fix IP -t a NAS -nak, és aztán ezt add meg a Foldersync -ben, a szinkronizálandó könyvtár elérési útjával!

(#17337) dananaj


dananaj
csendes tag

Sziasztok,

Tudom már írtátok ezen a fórumon de sajnos egyben nem találom... amit találtam putty-ból nem ment..

Egy apró kérdésem lenne :) hogy tudom telepíteni NAS326-ra a PLEX-t? :)

(#17338) hosszug


hosszug
tag

Sziasztok!

Immár 2. éve használok egy NSA320-as nast, otthoni hálózatban használtam, szeretném most már távolról is elérni dokumentumokat, fényképeket akár videók megnézése végett.
Letudná nekem valaki részletesen írni mit hogyan kellene beállítanom. Ha ez lényeges telekomos kábelnetem van.
Előre is köszönöm.

(#17339) Mad_Wolf


Mad_Wolf
aktív tag

Sziasztok,
nagyon furcsa dolgok történtek néhány alkalommal:
a transmissionban olyan fájlok jelentek meg, amiket nem én töltöttem le. Jellemzően magyar trackerekről, de nem általam használtakról.
Első körben arra gyanakodtam, hogy mivel összejárunk néha a szomszéddal, és egymás wifi-kódjai be vannak állítva telefonon vagy laptopon, így ő véletlenül az én nasomra töltött le (bár ehhez gondolom mindkét transmissionnak ugyanazon a belső ip-n kell lennie).
De mint kiderült nem erről van szó, sőt az ő transmissionjában is megjelennek időről-időre olyan fájlok, amiket nem ő töltött le.
Mindketten zyxelt használunk.

Van valakinek valami ötlete erre?

[ Szerkesztve ]

(#17340) k-dani válasza Mad_Wolf (#17339) üzenetére


k-dani
csendes tag

NAS elérhető az internet felől (van port forward a routerben a NAS felé)?
Milyen jellegű torrentek jelentek meg (dokumentumok, programok, méret)?
Melyik jelszókat változtattad meg az alapértelmezettről (router admin, NAS admin, transmission)?
Milyen wifi titkosítást használsz (WEP, WPA2), mennyire erős a wifi jelszó (értelmes szó, könnyen kitalálható, pl. neved)?
Van-e valamelyik eszközben (laptop, telefon) bekapcsolva internet megosztás funkció?
Szerk: Használsz-e a gépeden tűzfalat, antivírust, friss-e az adatbázisa?
Telepítettél-e telefonra/tabletre nem hivatalos alkalmazásboltból származó szoftvert, vagy úgy általában, a furcsa eseteket megelőzően?

[ Szerkesztve ]

(#17341) Tonyk válasza Mad_Wolf (#17339) üzenetére


Tonyk
veterán

Jelszóval kéne védeni az admin felületet és nem kéne kitenni a netre. Vagy ha már mindenképp kirakod, akkor ne standard porton.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17342) gtib


gtib
csendes tag

Sziasztok, sajnos nem talamom a forumban a megoldast, pedig mar biztos le van irva valahol. Az a problemam ha a nsa310s-behelyezem a HDDt, nem erem el a nas web feluletet, de latom a megosztasokat,megy ssl es a torrent.Ha kiveszem HDDt akkor rendesen be tudok lepni az admin feluletre.Mi lehet a gond? Koszonom.

(#17343) szjoci válasza szjoci (#17309) üzenetére


szjoci
őstag

Megjött tegnap az újracsomagolt 520-asom, gyakorlatilag szerintem csak kibontották, megnézték, majd visszaküldték, mert a tápvezetékek sem voltak szétbontva és nas elején is rajta volt a fólia. Szóval jó vétel volt (most) 33500-ért :))
2x2TB-os hdd-t költöztettem át a 320-asból, a pótolhatatlan dolgokat lementettem az asztali gépre.
Az 520 telepítésekor raid vagy jbod kötetet szeretett volna csinálni a két hdd-ből, na gondoltam így tuti ugrik a tartalom, és ráengedtem egy raid0-t. Amikor kész lett csaptam a homlokomra, hogyha nem jelölöm ki mindkét HDD-t a telepítés elején, akkor ugye nem akar raid tömböt csinálni, úgyhogy szét is szedtem őket utána ahogy a 320-asban is voltak. Így nem tudtam lecsekkolni hogy megmaradnak-e az adatok, bár gyanítom hogy nem mert picit más a könyvtárstruktúrája mint a 320-asnak volt. Eddig elég gyorsnak tűnik, szép a kezelőfelület.
Úgyhogy mint volt 310-es majd 320-as tulaj elbúcsúzom a topiktól. Sok mókolást megtanultam itt hála a segítőkész fórumtársaknak :R Ennek köszönhetően az 520-ra már saját kútfőből repült fel a metarepository majd a Plex.
Na most megyek havat lapátolni :U

[ Szerkesztve ]

(#17344) bezzegz


bezzegz
csendes tag

Sziasztok!

NSA310-en a TM-ön hirtelen zárva van a port....
A setting.json-ban 51413 van beállítva a routeren is van port forward ,de mégis zárt portnak mutatja a TM.
Nem állítottam mostanában semmit..
Van valakinek ötlete miért van zárva? Okos hálózatos embereket kérdeztem , a routernek nincs baja... ha pl. 22-es portot állítom be a TM webes feületén akkor nyitotnak mutatja .....szóval megcsinálja a router a port forwardot....

köszi

(#17345) Zeláj


Zeláj
csendes tag

Sziasztok!

Van egy olyan gondom, hogy váltottam NSA310 -ről NAS520-ra, és gondoltam a már nem használt 310-est eladás előtt megresetelem (gyári beállítások visszaállítása), na ekkor szembesültem vele, hogy egy programcsomagot sem talál. Próbáltam visszamenőleg a firmware -ket felrakni, a legkisebb verziószám a 4.22 amit találtam, ez megtalálta a gyári csomagokat, de ebben még nem volt pl. Transmission.
Próbáltam az FFP-t is feltenni, de valahogy az se jött össze.
A pendrive-on létrejön a két kötet, de nem enged telnetelni.

Van valakinek ötlete, hogyan tudnám újra működésre bírni?

Előre is köszi a segítséget.

(#17346) hosszug


hosszug
tag

Sziasztok!
Az miért lehet hogy a tp-link DHCP kliensek között nem látom a nas-t?
Távoli elérést szeretném beállítani FTP végett .

(#17347) Zeláj válasza hosszug (#17346) üzenetére


Zeláj
csendes tag

Arp listában nézd meg

[ Szerkesztve ]

(#17348) hosszug válasza Zeláj (#17347) üzenetére


hosszug
tag

Statikrol visszaállítottam dinamikus ip re és már látom.

(#17349) Mr Dini válasza Zeláj (#17345) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Az összefoglalóban találsz egy linket, ami egy leírásra mutat. Ha követed a leírást, újra elérhetőek lesznek a gyári csomagok.

De előtte frissítened kell az fw-t a valami frissebbre.

A 4.22-es fw-n nem működőképes az FFp arm 0.7. Valószínűleg ezért nem megy.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17350) hosszug


hosszug
tag

Sziasztok.
Szeretnèm beállítani a 320as nasom távoli elérését ftp miatt.
Port forwardingnál akadok el mindig, tp link wr1043as routerem van. Belépek a forwarding menüpontba ott ugye a virtual servers add new itt van, service port és internal port melyikhez mit irjak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.