Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42901) aaa1975


aaa1975
csendes tag

köszi a tippeket! már néztem a külföldi fórumokat, az USA-ban pl. óriási károkat okozott és gépeket tett teljesen taccsra, de hozzám hasonló gondja senkinek nem volt.
próbálkoztam beállítás változtatásokkal, majd mindent vissza, de nem működött. viszont nincs másik HDMI-m, de nem hinném, hogy ez lenne a gond, vagy igen?
az a baj, hogy jelenleg nincs játékélmény HD-ben, szóval így nem látom értelmét, hogy várjak egy újabb frissítésre... max addig várok, amíg nem jutok el vele a szerelőhöz :)

dilipok: csak azért gondolok erre, mert szombaton este még jó volt a PS, vasárnap délelőtt frissítettem, vasárnap este pedig már szar volt a játékkép.

[ Szerkesztve ]

(#42902) MasterMark válasza aaa1975 (#42901) üzenetére


MasterMark
titán

A TV nem állítodott el?

Mi is pontosan a probléma?

Switch Tax

(#42903) Mister_X válasza MasterMark (#42902) üzenetére


Mister_X
nagyúr

[link]

@aaa1975: másik aljzatot próbáltál? TV ki, PS ki, kábel megfordít*, másik aljzatba beledug, TV be, PS be, kipróbál.

*az informarika világában sokszor a leglokikátlanabb apróságok hozzák meg a várt eredményt mindennemű tudományos magyarázat nélkül.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#42904) MasterMark válasza Mister_X (#42903) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt olvastam, de a pontos leírásra lennék kíváncsi, mégis miben romlott vajon?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#42905) Dancii


Dancii
csendes tag

Az én tippem: próbáld meg Recovery módból újra feltenni a 4.41-et, hátha.. :)

I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

(#42906) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Mi történt a téma-összefoglalóval? Mindent kivastagítottak, az alja szétesett, úgy néz ki, mint a hányás.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#42907) DM-Fan válasza TazLeacher (#42906) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Én is láttam, nem tudom ki partizánkodik, de pl. több topic címét is önkényesen megváltoztatták az utóbbi hetekben - hátrányosan.

Get Moded!

(#42908) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

Milyen autós játékot ajánlotok megvételre? Egyik ismerősömnek lenne, de nem vagyok tisztába, hogy mit érdemes venni. Forza-t gondoltam, de rájöttem hogy az boxos játék.

Köszi! W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#42909) james001 válasza Warpig (#42908) üzenetére


james001
veterán

Gran Turismo 5,NFS Shift,Grid ezek hasonlóak a Forzához. Egyébként még Motorstorm,ha szereti a rally-t akkor Dirt 3.... Most hirtelen ennyi.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#42910) SylarHUN válasza Warpig (#42908) üzenetére


SylarHUN
senior tag

Ha szimulátor akkor GT5, ha arcade akkor NFS Hot Pursuit.

PSN: Xbox:

(#42911) raziel01 válasza james001 (#42909) üzenetére


raziel01
veterán

Dirt 3 tényleg szuper.

(#42912) aaa1975


aaa1975
csendes tag

köszi a tippeket. másik aljzat már kipróbálva, a többire holnap este lesz időm!
az a gond, hogy full HD tv-n, ahol eddig szépen futott minden, éles képek, csodás játékmenet, most már csak a ps3 menüje, és a játékok menüje szép, kontrasztos.
a játékmenet (pl FIFA, Black Ops, F1) viszont olyan, mintha elromlott volna egy pc videókártyája, nem tolja maximumot, széteső kép, nulla kontraszt.

(#42913) MasterMark válasza aaa1975 (#42912) üzenetére


MasterMark
titán

A kontraszt a fekete és a fehér részek aránya. Ha ez nulla lenne a kép szürke lenne.
A kép szétesést hogy érted, mint a vsync hiánya azaz vízszintesen darabolódik a kép (tearing)?

Ez amit mondasz kb. lehetetlen, egy rossz videokártya inkább ilyeneket csinál.
Egy pontosabb leírást tudsz mondani mi rossz a képen?
A TV-n más forrásból maradt a kép a régi?
Nem lett esetleg a TV átkapcsolva más módra?

Switch Tax

(#42914) Nayrobi


Nayrobi
őstag

Nincs ötletetek, hogy hol tudnék venni movehoz csuklópántot? Egyáltalán érdemes venni?

(#42915) Plutor válasza Nayrobi (#42914) üzenetére


Plutor
aktív tag

Nem hogy érdemes,hanem kötelező hozzá.
Ha nem lett volna a sajátjaimon,akkor igen sokszor repültek volna el. :D
Alapban jár hozzá a csuklópánt.

(#42916) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

Sziasztok holnap boldog tulajdonosa leszek egy ps3nak. Lenne 1 2 infó amit jobban megkéne néznem mikor megveszem ? 80 gb fat gép amúgy. Hol van rajta a gari matrica pl amiből észreveszem hogy volt e már szétszedve stb.

Ha pl veszek egy gamet itt használtan pl FIFA 13 akkor azzal tudok játszani neten ? Persze ha ahsznált a game. És ez igaz lenne ezekre is : Gt5, Cod gamek stb..

Hogy legyen a konzol hogy ne melegedjen nagyon ? Állítva vagy fektetve ? Eddig egy xbox 360am volt 5 éves volt az idén és még nem volt soha javítva.. szal jó helyen van a gép :D

Vga kábelt lehet kapni vagy van valami vga csomag amin van vga meg hang csati is ? hogy a sima lcdm-re rátudjam rakni ?

Egyenlőre ennyi köszi a válaszokat előre is !

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Csaba

(#42917) dilipok válasza RohamDroid (#42916) üzenetére


dilipok
veterán

A matricara passzolnek, mert sose neztem meg. A tobbire viszont nagyjabol tudok valaszolni:

Ugyanugy mint a boxos jatekoknal itt is csak az online passosoknal kell figyelni. GT5, COD nem ilyenek.

Fektetve. Ugyanannyi hely eleg neki, mint a boxnak.

Lehet kapni vga kabelt.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#42918) RohamDroid válasza dilipok (#42917) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

Ertem tehat fifat nem erdemes venni hasznaltban mert kb 100% hogy felvan asználva a kód. De akkor gt5öt vehetek használtban mert nem lesz vele baj ezekszerint.
Van erre valami lista esetleg ?

Vga kabelről tudsz adni magyar vonatkozású linket ? Illetve mennyivel lesz jobb képe egy lcd monitoron vga kábellel mint a sima tv-n ?

Üdv.: Csaba

(#42919) raziel01 válasza RohamDroid (#42918) üzenetére


raziel01
veterán

Sima TV-nél bármi jobb.
Arra rá se kösd a konzolt.

(#42920) dilipok válasza RohamDroid (#42918) üzenetére


dilipok
veterán

a gugli a baratod, de tulnyomo reszben ea jatekoknal fogsz vele talalkozni

Csak noname vga kabeleket talaltam egy gyors keresessel, azt meg nem ajanlanam nyugodt szivvel, de az szinte biztos, hogy meg azzal is jobb kepet fogsz kapni, mint ha hagyomanyos tv-re kotned.

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#42921) Ghard válasza RohamDroid (#42916) üzenetére


Ghard
őstag

Régen én is monitoron használtam a pst meg a boxot, viszont a ps csak 16:9es képaránnyal működik, ha neked is 16:10es a monitorod akkor a kép nem lesz tökéletes.

(#42922) RohamDroid válasza Ghard (#42921) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

sajnos nem wide a monitor tehát nem pazarlok a vga kábelre. Marad egy ideig a sima tv...

Köszi a segítségeket srácok !

Esetleg valakit Skate 2 és Fifa 12 nem érdekel ?

Üdv.: Csaba

(#42923) DM-Fan válasza RohamDroid (#42916) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

"Hol van rajta a gari matrica pl amiből észreveszem hogy volt e már szétszedve stb.

A karbantartásról szóló cikkemben találsz képet a garancia-matricáról: szemből nézve a FAT gép bal oldalán találod. Ha ez épségben van, akkor nem volt még szétszedve.

"Hogy legyen a konzol hogy ne melegedjen nagyon ? Állítva vagy fektetve ?"

Állítva jobban tud hűlni, mivel ilyenkor a fenéklemez és az asztallap között sem szorul meg a levegő, körül tudja járni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#42924) Mister_X válasza Plutor (#42915) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ez nem Wiimote, a Movenak van egy puha gömb a tetején, így szép ívesen fog pattani egyet :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#42925) RohamDroid válasza DM-Fan (#42923) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

Köszönöm szépen. Az xbox 360am is ezen okból van állítva.
Remélem nem sérült rajta a matrica.

Ezekkel a 80gb-os verziókkal sok baj van ? Ylod meghibásodás terén.

Üdv.: Csaba

(#42926) DM-Fan válasza RohamDroid (#42925) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

"Ezekkel a 80gb-os verziókkal sok baj van ? Ylod meghibásodás terén."

Ha harmadik generációs 80 GB-os, akkor nincs gond, azok nagyon jók voltak már. Ezek modellszáma: CECHKxx, vagy CECHLxx, vagy CECHMxx (az xx helyén számok vannak, általában 04). Ezt a számot a gép hátulján találod meg egy vonalkód alatt. Ezek voltak az utolsó előtti FAT-ek (utána még volt egy 160 GB-os változat is, aztán már a Slim-ek jöttek).

Ha második generációs a gép, ott nagyobb az esély a YLoD-ra, azon gépek verziószáma még CECHExx volt.

Get Moded!

(#42927) RohamDroid válasza DM-Fan (#42926) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

CECHM a gép sorozatszáma elvileg.

Üdv.: Csaba

(#42928) DM-Fan válasza RohamDroid (#42927) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Az jó, az az utolsó szériás 80 GB-os FAT, utána már csak a 160 GB-os volt és le is álltak a FAT-ek gyártásával. Sajnos a második generációs 80 GB-ossal ellentétben ez már szoftveresen sem tudja emulálni a PS2 játékokat, csak 2 USB portja van a korábbi 4 helyett, nincs memóriakártya-olvasója és nem játszik SACD-t, viszont cserébe kevesebbet fogyaszt és nem melegszik annyira, YLoD is kisebb eséllyel fordul elő. A második generáció még nem volt különösebben butítva, csak a hardveres PS2 kompatibilitást vették ki belőle. Viszont azok a gépek mára már kellően korosak és karbantartás nélkül hullanak is. A harmadik generációsnál erre kisebb esélyed lesz, viszont azt is karban kell tartani - mostanra időszerű is, mert az CECHM is nagy eséllyel 2008-ban, vagy legkésőbb 2009-ben lett vásárolva, így már erősen újra kéne pasztázni, ha aktívan használták.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#42929) Ghard válasza RohamDroid (#42922) üzenetére


Ghard
őstag

Ha nem wide,akkor tényleg nem érdemes rákötni,mert a sima 4:3 megy alacsony felbontásban, de tényleg annyira szemcsés a kép, hogy nem leszel előrébb egy régi tvnél monitoron sem.

(#42930) Tikakukac válasza RohamDroid (#42927) üzenetére


Tikakukac
titán

Egymás mellett én megküldtem a G-s meg a K-s FAT-ot, és érezhetően kevesebb meleg jött a K-ból. Hiába, na, az a csíkszélesség csökkentés az jót tett a gépnek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#42931) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

Már kezdek tisztán látni egy két dolgot a segítségetekkel :D

Igazából nekem elég a 2 usb ugyse tudom mire használni majd sztem. Max billentyűzetnek. meg töltésre ugye.

Ujrapasztázást milyen pasztával ajánljátok ? ( a boxom 2008 decemberi volt és fél évente pasztáztam és nem keveset ment eredménye sose volt rrod...)
Ezt is ajánlatos járatni kikapcsolás után ? Vagy pl amikor kinyomom rakjak rá egy ventit ? Vagy a saját ventit csináljam meg úgy hogy kikapcsolás után menjen még egy darabig ?

Ma délután megyek a gépért. Addigra jó lenne beszerezni egy fifa13mat nem tudtok itt megbízható embert aki nem 15 ezrekért árulja a ps3 játékokat?

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Csaba

(#42932) dilipok válasza RohamDroid (#42931) üzenetére


dilipok
veterán

boltban 9500 ujonnan... nem tudom honnan szeded ezt a 15 ezret :F

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#42933) RohamDroid válasza dilipok (#42932) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

láttam itt erre utalo hirdetéseket. Az a baj hogy ahol lakom ott a bolt max az auchan :D ott meg 12 ezer.

Üdv.: Csaba

(#42934) dilipok válasza RohamDroid (#42933) üzenetére


dilipok
veterán

de az sem 15 :U ha varsz 1-2 napot a szallitasra, akkor megvan 10 500-bol. Ezek csak rajtad es a penztarcadon allnak ;)

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#42935) RohamDroid válasza dilipok (#42934) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

Na igen. Majd megoldom lesz az is : )) Most úgy is kapok hozzá két játékot gyorsban egy skate 2őt meg egy fifa 12őt csak ezek annyira nem érdekelnek.

Ja és Cooler Master Arany tartalmú paszta jó lenne alá ? vagy törekedjek mx2es pasztát beszerezni ?

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Csaba

(#42936) Tikakukac válasza RohamDroid (#42935) üzenetére


Tikakukac
titán

mx2 vagy 3 a jó. Az arany meg ezüst meg mittomén én milyen paszta egy fokkal sem jobb, cserébe mókusvakítás rendesen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#42937) RohamDroid válasza Tikakukac (#42936) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

Ahha azt mondjuk csak a jövőhéten tudok venni akkor addig nem hajtom majd annyira a gépet.

Üdv.: Csaba

(#42938) Tikakukac válasza RohamDroid (#42937) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondjuk igen, ez az egész PS3 paszta dolog egy hatalmas nagy lutri. Mert szerintem ofw-n nem nagyon lesz sehová kiírva, hogy hány fokos lett így a gép és ért egyáltalán valamit a szétszedés. Szerintem hajthatod nyugodtan, nekem ez a régi fat sem megy 76/72 fok fölé, és a tulaj szerinte 2 éve nem volt belenyúlva.

Az érzékelőkre én is gondoltam, de választottam a könnyebb utat, így szabadabb az élet és bontani sem kellett.

Ja és igen, alapból a box sem tud ilyet. Amit megint nem értek, de hát na, a szervizeknek is meg kell élni a ylodos meg rlodos ps-ből meg 3 ledes boxokból.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#42939) RohamDroid válasza Tikakukac (#42938) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

Aha értem akkor ezen nincs olyan mint a boxomon hogy kiírja a cpu ram stb hőmérsékletét... Esetleg annyit tudok mondjuk tneni hogy ujrapasztázás után belerakok mind a két borda alá 1 1 hőérzékelőt és tudok méregetni valós értékeket.

Üdv.: Csaba

(#42940) MasterMark válasza RohamDroid (#42939) üzenetére


MasterMark
titán

Boxon sincs olyan alapból...

Switch Tax

(#42941) NeoExDeath válasza xpsyx (#42896) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Nekem megvan a Catherine lemezesben. Az egyik legjobb, legkülönlegesebb PS3 játék szerintem, igazi kuriózum, kár hogy nem túlzottan ismert idehaza. A sztori remek, a játékmenet egyedi, a hangulat döbbenetes. Ha nem Easy módban tolod, a pályák egy része kifejezetten szemétparaszt tud lenni míg rá nem jössz, de ne add fel, megéri :)

Az egyik legfelnőttebb játék amivel játszottam, némi misztikus vonallal kiegészítve. Az Atlus erről híres (lásd Persona, stb.)

(#42942) RohamDroid válasza MasterMark (#42940) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

Tudom hogy nincs benne gyárilag de nekem volt.... De mielött az nem volt azelött hóleadókkal mértem a hőmérsékletét a gépnek.

Üdv.: Csaba

(#42943) NeoExDeath válasza feco1980 (#42898) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Mivel nem a Ps3 előtt ülök jelenleg, nem tudom nálam ez a verzió van-e fent (rémlik egy frissítés az utóbbi hetekből), de én is tapasztaltam valami furcsaságot pár napja.

A Dark Souls-ban az utóbbi 3 napban olyan bug jelentkezett nálam ami korábban sosem volt. Ha Online módban játszom, a játék speciális effektjei hol látszanak, hol nem (pl. Bonfire lángja, tűzeffekt, láva, stb.). Konkrétan villognak ezek az effektek. A neten más is tapasztalja ezt, flickering bug néven ismert. Ha Offline módba kapcsolom, akkor minden oké. Nem tudom ez mitől jött elő.

(#42944) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

Megvan a ps igaz nem az amit írtam eddig mert kiderült róla egy smás... így nagyon jutányosan sikerült hozzáférnem egy másik tipushoz. De ez a veszedelmes kategóriából van viszont vigyáztak rá nagyon.

A tipusa : CECHC 60 gb 4 usb memoria kari olvasó stb. Amint hazahoztam ujrapasztáztam. Elég halk a gép viszont 3 óra működés után feljebb vette magát a venti egy fokozattal. Lehet hogy kéne komolyabb pasztát venni ?

Szerintetek az ér valamit hogy ha a gép elülső oldala elé beállítok egy ventillátort ? 12 cmeset de nem közvetlen elé.

Ui.: A tulaj elmondása szerint nem volt agyon hajtva a gép. Ez a szétszedés után ( garimatrica épp volt 100%) amikor elértem a hűtőpasztát azon jelenség fogadott hogy még erősen kenhető volt rajta a paszta tehát nem volt megszárada semennyire.

Megrendeltem már az mx2 pasztát hátha több ideig halk marad :D

Bekerülhetek az első hszbe ? PSN id : Szkubika.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Csaba

(#42945) Ghard válasza RohamDroid (#42944) üzenetére


Ghard
őstag

Nekem is volt ilyen típusú, én széthajtottam, de így is bírt majd 3 évet :)
Pasztáztam, plusz ventit is raktam rá, a levegő amit kifújt érezhetően hidegebb volt, ennek ellenére is meghalt.

(#42946) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

Én ezekben a plusz ventikben nem nagyon hiszek :S Szerintem néha nagyobb a kár mint a haszon amit elérsz velük. Csinálok bele overcool-t, és lehet hogy veszek egy rosszat vagy csak a házát és az alljára teszek " csirkehálót " és akkor a venti tényleg friss levegőt kap.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Csaba

(#42947) Tikakukac válasza RohamDroid (#42944) üzenetére


Tikakukac
titán

A tulaj elmondása szerint nem volt agyon hajtva a gép.

Ez még a speciális kiadásos dumánál is nagyobb. De, ez a gép szanaszét volt hajtva, van 6 éves, ennyi idő alatt ez már annyit ment, hogy hujujujj.

Attól, hogy vigyázol rá még megdögölhet, a hűtés nem minden, az 1-2 hibára csak az indok.

Az a gép rohadt sokat eszik, ezért is fűt, ezen a paszta sem segít. A légáram felborítása meg öreg hiba lenne.

Garimatricát meg szervizben mi is úgy szedünk le és rakunk vissza, hogy meg nem mondanád, hogy bontva volt a gép. Az a kenhetős 6 éves gyári paszta az elég hihetetlen, de minden lehetséges.

/Én 1 tuningot fogok csinálni: külső talpba fogom kirakni a vinyót. Jó a gépnek, mert nem fűti, jó a vinyónak mert az sem fő. Többre nincs is szükség, ha akar, megdöglik 60 fok alatt is az a lap./

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#42948) Ghard


Ghard
őstag

Nem tudom mennyibe kerül egy ilyen fat gép, de nekem az a véleményem hogy nem érdemes pénzt adni érte.
30-40 egy sima slim, ha ez nem éri meg valakinek akkor nincs miről beszélni.

(#42949) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

Én telefonokat javítok szal én is tudom hogy kell úgy matricát leszedni hogy ne legyen baja....
Amúgy nekem az xboxom is 2008as év közepei és kutya baja. . .

Amúgy 15ért vettem,dobozzal mindennel mennyit érne kb ha el akarnám adni ?

Üdv.: Csaba

(#42950) Tikakukac válasza Ghard (#42948) üzenetére


Tikakukac
titán

30k alatt kapható patika állapotú, okos szoftveres, utolsó szériás FAT is, ez még pont belefér, számolgattam én is rendesen. De ha lenne hasonló paraméteres slim 35k-ért már adnám is el, túl rizikós, még ez is, pedig ezzel aztán tényleg kevés a baj :U

RohamDroid: 2007 körüli gyártású lehet az a gép, szóval koros, na.
Egy jó hirdetéssel meg bármit el lehet adni, lásd apró. 30k-t simán adnak érte, lehet többet is. Én is csodálkoztam mikor a régi elvitték 20k-ért végül, mert reális értéke annak is 15k volt maximum. :U

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.