Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) Gebriel válasza v!ct0y (#25247) üzenetére


Gebriel
veterán

Akkor valamit félre olvastam. :B

(#25252) Vladi válasza Nova96 (#25249) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mit jelent az, hogy sokat töltenél le? Leszeded az összes 60 perces játékot, még akkor sincs tele a 160-as. Inkább filmek az, ami megtömi.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25253) dilipok válasza Vladi (#25252) üzenetére


dilipok
veterán

azert ez nem teljesen igy van, mert nekem egy szem film nincs rajta, csak jatekok es mar majdnem 200 giga felett vagyok. Teny mondjuk, hogy nem nagyon szoktam uninstallalni a jatekokat, tehat szerintem egy olyan 30-50 gigaval kevesebb is lehetne ez... Sztem itt a nagyobb a jobb szabaly ervenyesul. Ha van ra keret, en inkabb a nagyobbat ajanlom

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#25254) Báró válasza karakpecze21 (#25250) üzenetére


Báró
csendes tag

A 320GB Slimnek menü alatt ~67W, inFAMOUS2 demo és WipeOutHD alatt ~75-80W fogyasztást mérek fogyasztásmérővel.

(#25255) v!ct0y válasza Báró (#25254) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ebből is látszik mennyire nem érnek semmit a fogyasztásmérők.

(#25256) r3dsnake válasza Zigur (#25238) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

90W fölé játék közben bluray olvasással sem tudtam hajtani az első slimet.

(#25257) r3dsnake válasza v!ct0y (#25255) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tehát az intel atomos lapom 35w helyett igazából 80-100? Semmi baj sincs a fogyasztásmérőkkel...

(#25258) DM-Fan válasza r3dsnake (#25257) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ha minőségi mérőd van, akkor nyugodtan hihetsz az általa mutatott értéknek. A pár ezer forintos (zömmel kínai vagy tajvani tömegcucc) mérők azonban pont az alacsony mérési tartományokban szórnak látványosan és a magasabbakban sem nevezhetők teljesen pontosnak. Mindazonáltal a Báró által említett alig 10 Wh-s növekmény a terheletlen állapoti értékhez képest tényleg elég kevésnek tűnik, ezért gyanús, hogy nem pontos a mérő, erre utalt v!ct0y kolléga. Nagyságrendi különbségről persze azért nyilván nem beszélhetünk, de pár tíz Wh bőven benne lehet a mérési hibaintervallumban.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25259) DM-Fan válasza MrPG8 (#25245) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Továbbra is azt mondom, hogy nem igaz az alapkijelentésed, miszerint a a 720p játékok jobban néznek ki a fullHD felbontású panelen, ha elvonatkoztatok a TV felskálázásától is (de nem értem miért kéne elvonatkoztatni tőle, mivel pont az a lényege a dolognak). Mert ugye az alapkérdés továbbra is az volt, hogy:

"Ugye a játékok nagy része 720p felbontáson fut, nekem meg 1920x1080-as TV-m van. Jobban néznének ki a játékok ha natív felbontású HD-Ready Tv-n játszanék?"

Magyarul nem az a kérdés, hogy skáláz-e a PS3, vagy sem, hanem hogy a 720p játék ha 720p-ként jön ki a PS3-ból, akkor milyen felbontású megjelenítőn néz ki jobban. Márpedig erre az egyértelmű válasz az, hogy azon, amelyiknek a natív felbontása közelebb áll a 720p-hez (tehát a HD-Ready-n), nem pedig az, hogy a fullHD-n. Erre írtam, hogy a HD-Ready TV-k vagy 1024x768 vagy 1366x768 felbontásúak szoktak lenni, ami ugye igen közel van a 720p felbontáshoz (hiszen pont az a kritériuma a HD-Ready minősítésnek, hogy 720 fizikai sor legyen a megjelenítőn), épp ezért - szigorúan csak a felbontást tekintve - a HD-Ready TV az alkalmasabb a PS3 játékra, ezt mindig is ki szoktuk emelni, amikor valaki konzolhoz keres TV-t.
Itt viszont egy fullHD TV-je van a kérdezőnek, így jön képbe a TV felskálázása (amit nem lehet megkerülni, akárhogy is sulykolod), mert ha viszont a kérdésben szereplő fullHD TV-re küldöd a 720p jelet, akkor a TV-nek drasztikusan bele kell nyúlnia a képbe, skáláznia, upscale-elnie kell a saját, 1920x1080-as natív felbontására, mivel nem a képernyő közepén fogja megjeleníteni a játék képét, hanem teljes képernyőn. Ezen eljárás mindenképp veszteséggel jár, mind minden olyan konverzió, amely során kicsiből kell nagyot csinálni, hiszen nincs annyi infó a képen, amennyi kéne a natív felbontás kitöltéséhez. A TV itt trükközik, interpolál, a kép ennek következtében pixelesedik, artifaktol, stb. (kicsit olyan ez, mikor egy thumbnail fotót kell teljes képernyőre nagyítanod - csak nyilván annyira azért nem rossz minőségű, mert a TV-k upscale-chipje azért egy picit fejlettebb), mindezt olyan mértékben, amennyire minőségi a TV-ben levő elektronika. Márpedig azokban igen nagy a szórás.

Amiért esetleg jobbnak láthatod egy fullHD-n a képminőséget, az mondjuk abból adódhat, hogy az adott fullHD modellnek az általános képminősége (értsd: kontrasztátfogása, színhűsége, fekete-szintje) jobb volt, mint annak a HD-Ready-nek, amihez hasonlítottad, de semmiképp nem a felbontásbeli különbségből! De ez abszolút nem általános, sőt, a normális HD-Ready TV-ket (pl. Panasonic X20, C2, C3, stb.) sokkal inkább szoktuk javasolni megvételre, mint a belépő, vagy alsó-középkategóriás fullHD-ket, mivel általános képminőségben is többet nyújtanak, a kisebb felbontásuk pedig kifejezetten kedvez az SD- és 720p felbontásoknak.

Szóval azt semmiképp sem jelenthetjük ki, hogy a fullHD felbontás a PS3 játékoknak kedvezne, mert az önmagában pont ront rajtuk, ami előnye lehet a fullHD TV-nek, az nem a felbontásában keresendő.
A BD-lejátszás persze már más tészta, ott egyértelműen a fullHD felbontás az előnyös, hiszen ott meg nagyobb forrásból kéne kisebbet csinálni ahhoz, hogy a HD-Ready-n megjeleníthető legyen, magyarul nem pixelpontos a megjelenítés, veszik el részlet.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25260) Gebriel válasza DM-Fan (#25259) üzenetére


Gebriel
veterán

Nekem volt egy Samu HD Ready TV-m, most egy Sony FullHD van, részemről sokkal szebbek a képek a Sony-n. Akkor csal a szemem és csak azért látom szebbnek mert úgy akarom vagy valójában van különbség? :D

(#25261) DM-Fan válasza Gebriel (#25260) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem csodálom, hogy szebbnek látod a fullHD Sony-t a Samsung HD-Ready-jénél. Nem egy ligában fociznak. :D A Samsung-nál abszolút nem hangsúlyos szegmens a HD-Ready, le is beszélünk róla mindenkit. De maradjunk annyiban, hogy Te sem a felbontásbeli többlet miatt látod szebbnek a játékokat a Sony-n. Valószínű ott azért elég jól dolgozik a skálázóelektronika is, bár azért nem egy Faroudja DCDi. :B

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25262) Gebriel válasza DM-Fan (#25261) üzenetére


Gebriel
veterán

Hanem?

(#25263) DM-Fan válasza Gebriel (#25262) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A fent említett okok miatt: képalkotó elektronika, kontrasztarány, színhűség, stb.

Fizikailag nem lehetséges, hogy egy kisebb felbontás jobban nézzen ki egy nagyobb felbontású panelen. Ez kb. olyan, mint amikor egy 1024x768-ban készült fotót nézel egy 1024x768-as monitoron, majd ezután 1920x1080-as monitoron, mind kettőn teljes képernyőre húzva. Felbontást tekintve egyértelműen az első eset az optimálisabb, hiszen ott pixelpontos a megjelenítés (1:1 mapping), nem kell semmit konvertálni. Ha mégis jobbnak látod a fullHD-n, az annak köszönhető, hogy a HD-Ready TV nem volt épp penge (mint esetedben is), illetve hogy a fullHD elektronikája viszont jó (mint esetedben is), mert ott a HD-Ready nem tudta kihozni a forrásból a maximumot, viszont a fullHD meg annak ellenére többet hoz ki belőle, hogy a felbontása valójában nem ahhoz a forráshoz való.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25264) Qbász válasza DM-Fan (#25263) üzenetére


Qbász
aktív tag

Huhú tv téma! Szerinted Panasonic Plazmában érdemes gondolkodni ha gyakran játszok vagy inkább egy Sharp LCD-ben? Kicsit tartok a Plazmáktól ott a ghosting a beégés is lehetséges. Ugyanakkor jobban tetszik a képe a plazmának mint az LCD-knek, viszont most komolyan fél óránként meg kell szakítani egy játékot hogy ne legyen szellemképes a tv a játék Hud-jától :( :F

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#25265) DM-Fan válasza Qbász (#25264) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ez sokkal árnyaltabb téma ennél, de ezt ne itt tárgyaljuk meg, mert erősen OFF, írok neked privit! Nyilvánosan csak annyit, hogy több, mint 3 éve használok plazmát konzoljátékra is és soha nem volt gond sem a ghosting-gal, sem a beégéssel, pedig nem szakítom meg félóránként a játékot. Ennél kicsit már előrébb tart a plazmatechnológia. Persze meg kell nézni, hogy mit veszel és figyelni kell, hogyan használod, de megéri.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25266) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

(#25267) Xmodule válasza r3dsnake (#25266) üzenetére


Xmodule
őstag

Á!:D:D:D

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#25268) Qbász válasza r3dsnake (#25266) üzenetére


Qbász
aktív tag

Bazz :DD

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#25269) tomgabor


tomgabor
senior tag

Ezt valaki lefordítaná nekem. Nem tudok angolul, google-ba most nem bízok meg,

SplitFish products are not affected by the PS3 3.50 update, and will not be affected by any future update(s).

To continue using your FragFX V1 we suggest you do not update your Playstation to 3.50.
Sonys firmware update 3.50 terminates the FragFX V1.

Akkor csak a V1-et tiltotta le a Sony?

[ Szerkesztve ]

(#25270) MrPG8 válasza tomgabor (#25269) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Igen, SplitFish nem volt és nem is lesz tiltva.

(#25271) Gebriel válasza tomgabor (#25269) üzenetére


Gebriel
veterán

Igen, a 3.5 fw-el megszünik a FraxFx v1 használata, SplitFish termékekre meg nem fog hatni a későbbi frissítések sem.

(#25272) tomgabor


tomgabor
senior tag

Köszönöm! :DD

[ Szerkesztve ]

(#25273) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy most készülök megvenni a Medal of honor2010 es játékát használtan és azt irják róla,hogy kód felhasználva.
Ez azt jelenti hogy nem lehet vele multizni?

(#25274) dudikpal válasza vaksi8 (#25273) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Pontosan. Lehet venni hozzá újat.

(#25275) Sanyi.mTs válasza dudikpal (#25274) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

mármint új kódot multihoz, ami, ha jól emlékszem 10$

(#25276) ProdyG


ProdyG
senior tag

sziasztok, tegnap vettem egy 80 gigás fat PS3-at, és lenne egy pár kérdésem hozzátok:
- a tápcsatlakozó a gép hátulján eléggé lötyög, mozog benne a kábel, ez normális, nektek is ilyen?
- minden játék 720p felbontású, nincsenek/nem lesznek 1080p-s játékok? egy 50 colos plazmán másfél méterről nézve azért látszanak a pixelek :)

(#25277) Sonja válasza ProdyG (#25276) üzenetére


Sonja
veterán

Van pár darab, itt válogass! :K Mondjuk azt nem igazán értem, hogy egy 50"-os kijelzőt, miért 1,5m-ről nézel?! :F :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#25278) ProdyG válasza Sonja (#25277) üzenetére


ProdyG
senior tag

mert onnan lehet látni a fullHD tartalom minden részletét. plusz kicsi a szobám :)

(#25279) MrPG8 válasza ProdyG (#25278) üzenetére


MrPG8
aktív tag

pont hogy nem. sokkal messzebről kéne nézned. mozit sem 4méterről nézed...

egy nagyon picit nekem is mozog le-fel a tápkábel. de max ilyen 2-3mm

(#25280) ProdyG válasza MrPG8 (#25279) üzenetére


ProdyG
senior tag

olvass utána, 50 colos fullHD TV optimális nézési távolsága kb másfél méter, persze csak ha fullHD adás megy rajta!
tudom, hogy kevésnek tűnik, de ez van :)
ha messzebbről nézném, akkor akár SD adás is mehetne a TV-n, nem látszana a különbség...

(#25281) DM-Fan válasza MrPG8 (#25279) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Pont, hogy de. Az 50" fullHD-nél az optimális nézési távolság 180 cm és 200 cm között van. Megnézheted itt és itt is. Részletesen taglaltam a témát a plazma topic #1. HSZ-ében.

50" esetében 2,2 méterről már nem érzékelhető a fullHD által nyújtott plusz, gyakorlatilag ilyen méretnél ilyen távról már mindegy mit veszel - felbontás szempontjából. Ahhoz, hogy kijöjjön a fullHD előnye, ilyen közel kell ülnöd. Ha kiszámolod, hogy a moziban mekkora a vászon és hogy hány méterre ülsz tőle, ott is hasonló, de inkább még durvább arányok jönnek ki.

Én filmnézés céljából nagyjából 200-210 cm-re ülök az 50"-os plazma előtt és még éppen jó a részletezettség. Képméretben sokkal nagyobbat is simán elviselnék.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25282) dilipok válasza DM-Fan (#25281) üzenetére


dilipok
veterán

ez szep igy elmeletben, de ti csak HD adast neztek bakker? Nekem eleg nagy aranyban SD adasok mennek a tv-n, de tuti bennem van a hiba :D

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#25283) DM-Fan válasza dilipok (#25282) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ha plazmád van, akkor az SD adás is jelentősen jobban néz ki ekkora panelen is, mint az átlag LCD-n. Amúgy nálam digitális HD-t ad a szolgáltató (a TV saját conax-modulját használom, így nem kell Set-Top-Box sem) és zömmel tematikus csatornákat nézek (Discovery HD Showcase, Nat.Geo HD, Animal Planet HD, Eurosport HD, MTV HD, adott esetben m1 HD, m2HD, stb.), ezek mind 1080i50Hz-en adnak 16:9-es képaránnyal, briliáns képük van, lejönnek a falról. A tömény szennyet okádó kereskedelmi adók nem érdekelnek a maguk 4:3-as SD felbontásával. A DVD-kből meg tökéletes képet ad a felskálázós lejátszóm, sokszor meg nem mondod, hogy nem 720p-t nézel.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25284) dilipok válasza DM-Fan (#25283) üzenetére


dilipok
veterán

ertem, ettol meg fenntartom hogy a szemem kifolyna 50colnal masfel meterrol :D ott mar a fejedet is mozgatni kell ha egyik vagy a masik oldalat akarod nezni a kepnek? :D

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#25285) DM-Fan válasza dilipok (#25284) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Dehogy folyna! Nem CRT ez, ne abban a technológiában gondolkozz! Nem kell mozgatni a fejedet, pont optimális a látómeződ számára. Csak elsőre tűnik ez nagynak, gyorsan megszokja az ember (mint általában mindent, ami jó). Ráadásul árban is teljesen elérhetők már az 50" fullHD plazmák. Többen vannak itt a PH!-n is, akik projektorral nyomják otthon 2 méter átlójú vászonra és ők sem ülnek sokkal távolabb. Na, az már igazi házimozi-érzés.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25286) r3dsnake válasza dilipok (#25284) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

nekem alapból a plazmától is, bármilyen méretben :D

(#25291) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

(#25292) tomgabor


tomgabor
senior tag

Függőlegesen jobban hűl a PS3 [link]

[ Szerkesztve ]

(#25293) dilipok válasza r3dsnake (#25291) üzenetére


dilipok
veterán

mostmar elhuzhatna az osszes genny hekker/krekker/faxomtudjaminekhivjam a sunyiba :(((

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#25294) r3dsnake válasza dilipok (#25293) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

miért? a sony röhejes, hogy ennyire nem tud vigyázni az ügyfelek adataira. nagyon helyes, hogy ezt csinálják a hackerek, legalább rávilágítanak, hogy nem szabad megbízni a neten senkiben. még nagy cégekben sem. az tuti, hogy én személyes adatot soha nem fogok mostmár megadni sony szolgáltatásokhoz.

20. hack 2 hónap alatt. szerintem nem a hackereket kell hibáztatni... ha 1-2 feltörésből se tanult a sony, akkor 20. után igazán szánalmas már a dolog a sony részéről.

(#25295) v!ct0y válasza r3dsnake (#25294) üzenetére


v!ct0y
veterán

Hát persze, hogy helyes. Ha találkoznék az egyik hekkerrel meg is paskolnám a kicsi buksiját egy bézbózütővel. :W

(#25296) r3dsnake válasza v!ct0y (#25295) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

akkor légyszi a sonynak meg köszönd meg, hogy így vigyáz az adataidra.

látom még mindig nem lehet objektíven nézni a dolgot, és túljutni azon, hogy "csúnyagonoszhekkerek"...

(#25297) Gebriel válasza r3dsnake (#25296) üzenetére


Gebriel
veterán

Mert Te objektívan nézed. :U Muhahaha

[ Szerkesztve ]

(#25298) PhoenixK válasza r3dsnake (#25296) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nekem is itt a lehetőségem megmutatni a Kis Pistikének (random név), hogy mennie kell kondizni, mert nem tudja megvédeni magát - ergo megyek, elverem, elveszem a cuccait és köszönje meg, hogy megmutattam neki? Érdekes a logikád...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#25299) tomgabor válasza r3dsnake (#25296) üzenetére


tomgabor
senior tag

Az jó lenne ha megint hekker támadás érné a PSN-t és nem tudnátok multizi? De milyen rendesek a hekkerek.

[ Szerkesztve ]

(#25300) v!ct0y válasza r3dsnake (#25296) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nálatok a lopás az minek számít ? Követendő példának ?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.