Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22810) sonicman89


sonicman89
csendes tag

Egy hetes gépem van, de több dolog is aggaszt:

játék közben magától kikapcsol a gép, majd újraindul. Ha kihúzom az internetet, akkor a játék közben nem indul újra. Ha elindítom az Everest programot, egyből újraindul. A gépen xp és Win7 is van, mindkettővel ezt csinálja. Bios reset megvolt, minden érték a könyv szerinti alapbeállításon van.

Észrevétel: digi hőmérőt dugtam a chipset hűtőbordára és mértem rajta normál működésnél 55 fokot, játék közben eddig max 62 fokot.

Konfigom:
-Gigabyte GA-B75M-D2V alaplap
-Intel Core I3 2120 processzor (3,3GHz)
-Geil 2x8GB ram 1600MHz FSB (az xp a 32 bit miatt csak 3,5GB-ot használ)
-LC Power 550W tápegység
-500GB Toshiba SATA3 merevlemez a rendszereknek (XP sp3 32bit és Win7 Starter 32bit) + 2TB Samsung merevlemez adattárnak
-videókártya: alaplapi, processzorba integrált (1,1GHz, 1024MB)

Kérdések:
-Mennyi kell legyen a Chipset hőmérséklete és mit nem léphet át?
-Miért nem enged a gép 64 bites rendszert telepíteni? (telepítés után újraindul és induláskor kifagy)
-Miért kapcsol ki a gépem, ha elindítom az Everest-et? (46 foknál is úgyanúgy kikapcsol)
-Mi okozhatja a Chipset túlmelegedését, ha egyszerre csak egy feladatot futtatok? (játék közben nincs zene, netezés közben nincs filmezés, stb.)
A chipset hűtője rendesen rajta van, ellenőriztem. Lehet, hogy az üzemi hőmérséklete 60 fok.
Kivettem egy ramot, így most 8GB van benne.
Másik tápom nincs, ezt egy másik alaplappal is teszteltem és jó volt.
Játszani alacsony grafikával tudok rajta, az integrált videókártya így is erősebb a laptopénál.

Előre is köszönök minden segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.