Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66301) Intruder2k5 válasza DS39 (#66300) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem temp könyvtár, a beállított letöltési mappába tölti le. Például a torrent fájlok, azok korábban nem voltak nekem letárolva sehol, csak úgymond átadta a kliensnek, az megnyitotta és kész. Most meg minden megnyitott torrent fájl ott van még pluszban a Firefox letöltési mappájában. Lehet, hogy ha bezárom a böngészőt akkor törlődik, ezt még nem próbáltam, mert általában nekem hetekig nyitva van a böngésző, amíg újra nem indítom a gépet.

(#66302) DS39 válasza Intruder2k5 (#66301) üzenetére


DS39
nagyúr

A 103.0.2-nél nem tapasztalok ilyet.

Ha nem a temp-be tölti, akkor nem hiszem, hogy magától törlődne.

Nálam így van beállítva:
browser.download.start_downloads_in_tmp_dir - True
browser.download.useDownloadDir - False

ha az első nálad False, az lehet magyarázná a jelenséget, hogy kihagyja a temp-et, és egyből a megszokott letöltési helyre teszi.

(#66303) Rimuru válasza Intruder2k5 (#66301) üzenetére


Rimuru
veterán

Igazabol akkor is le kellet toltodnie csak v98 elott ezek az OSnek megfelelo tmp mappaba kerultek (es bongeszo/os shutdownkor torlodtek).

Vigyázat, csalok!

(#66304) Intruder2k5 válasza DS39 (#66302) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen false, de nem én állítottam be így, ez a default érték. Akkor egyelőre passz... Annyi biztos, hogy az ESR 91.13.0 verzió még nem csinál ilyet, ott ha megnyitást választok egy file-nál, akkor nem kerül bele a letöltési mappába, csak megnyitja a beállított programmal. Legyen az torrent, vagy pdf, vagy bármi egyéb. Tegnap váltottam ESR 102.2.0-ra, ez meg ezt csinálja... A torrentet ugyanúgy betölti a kliens, de egyben le is töltődik a default download dir-be.

[ Szerkesztve ]

(#66305) Intruder2k5 válasza Rimuru (#66303) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt értem, hogy le kell töltenie a megnyitáshoz, ez nyilvánvaló, de ettől még nem kell letárolnia párhuzamosan a letöltési könyvtárba.

(#66306) DS39 válasza Intruder2k5 (#66304) üzenetére


DS39
nagyúr

Én sem állíttottam ezt.
De állítsd true-ra akkor, és jó lesz.
Az az eredeti működés, hogy a Windows usered temp mappájába tölti le. Úgy értem a régi verziós működés ez, ahol még ilyen config kapcsolók nem voltak, és úgy csinálta a temp-be a letöltést, ami nem volt szem előtt. De nyilván valahova mentenie kell ideiglenesen.

Amúgy szerintem nem párhuzamosan, hanem false esetén a temp helyett tölti a rendes helyére.
Kvázi a Chrome működést valósították meg.

[ Szerkesztve ]

(#66307) Intruder2k5 válasza DS39 (#66306) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy szóval sem mondtam, hogy ezt állítottad, csak jeleztem, hogy én abba nem nyúltam bele. Meg úgy általában nem szoktam mostanában semmit állítgatni az about:config-ban, ahogy kijön, úgy használom.

Erről van szó: Firefox now saves files that I only wanted to open

[ Szerkesztve ]

(#66308) gepesz13


gepesz13
tag

Esetleg a #66286 kérdésben "Dokumentum lejárt" képről valami segítséget nem tudnátok adni?
Nagyon megköszönném. Nem sejtem, hogy miért lehet.
Üdv és köszi.

(#66309) DS39 válasza gepesz13 (#66308) üzenetére


DS39
nagyúr

Nem tudod kikapcsolni.
Ez egy biztonsági lépés a böngészőtől hogy korábban elküldött form adatok ne legyenek automatikusan újra küldve.

(#66310) Sonja


Sonja
veterán

Miként lehet beállítani, hogy a letöltést ne mutassa "ablakban"? :F Borzasztó idegesítő, hogy töltök valamit, és mutatja ablakban a töltést rögtön, amíg nem nyomok rá valami linkre, vagy konkrétan az aktuális tabra (esetleg magára a leöltési ikonra). :U Firefox 104, Linux

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#66311) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Eddig a youtube-on beállítás szerint minden cooke tiltva volt.
Beállítások->adatvédelem biztonság->fokozott követés elleni védelem->egyéni-minden süti.
Tökéletesen működött pár nappal ezelőttig.
Most ha indítok bármilyen videót, a play ikonra kattintva nem indul el, marad a háromszög. Viszont ha folyamatosan kattintgatok rá, akkor azzal képről képre lejátsza.
Volt valamiféle változtatás megint a youtubnál, vagy firefox frissítés utáni hiba lehet?
Nem szívesen adnék sütiket a youtubnak.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#66312) ledgeri válasza moongoose (#66311) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szerintem egy böngészős forszírozott Cache és süti törlés megoldja, mert ha csak nem korhatáros videó, nem sütifüggő, hogy elindulhat-e egy youtube video! Ez valami valamivel összeakadt kategóriának érződik!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66313) totron válasza bela30 (#66253) üzenetére


totron
addikt

Ctrl+Shift+T volt már?

(#66314) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#66307) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na hát szóval akkor ez egy újabb "értelmes" fejlesztés a mozillától, függetlenül attól, hogy mentést vagy megnyitást választok a párbeszédablakban, mindent elment a letöltési mappába. Egyelőre visszaálltam az ESR 91.13.0-ra, ez még normálisan működik. Amíg lehet marad ez, aztán meg majd elgondolkodom valami váltáson.

[ Szerkesztve ]

(#66315) yanna válasza Intruder2k5 (#66314) üzenetére


yanna
őstag

Nem értem, hogy nem tudod megoldani, ha én megoldottam ... :F:U

(#66316) DS39 válasza yanna (#66315) üzenetére


DS39
nagyúr

Én sem értem.
#66302-ben írt beállításokkal ugyanúgy működik, mint korábban. Temp-be tölt, nem a letöltési könyvtárba.

(#66317) svgyula


svgyula
addikt

Üdv! Meg tudná mondani valaki azt amit nem értek ebben az egész fejlesztési rohanásban: miért kell minden frissítésnél
ezeket a változásokat erőszakosan érvényesíteni a config file-ban? Miért nem adnak egy egyszerű leírást mondjuk a help részen amiben leírják a lehetőségeket? Ezzel rábízzák a felhasználóra, hogy bekapcsolja-e ezt a lehetőséget vagy használja úgy tovább ahogy szeretné? Vagy egy teljes config-file mentés amit a frissítés után vissza lehetne állítani. Szerintem rengeteg kínos üzenettől szabadulnának meg.....

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#66318) Intruder2k5 válasza DS39 (#66316) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Oké, elnézést kérek, én itt félreértettem valamit a működést illetően, de így valóban jó. :R

Ettől függetlenül továbbra sem értem a fejlesztőket, hogy miért kell ilyen változtatásokat csinálni, és ráerőszakolni a júzerekre. Kinek jó az, hogy ha akarom, ha nem, a választásomtól függetlenül böngésző mindent letölt, teleszemetelve ezzel a letöltési könyvtárat. Sőt, alapbeállítás szerint ugye már meg sem kérdezi, hogy mit szeretnék, ahhoz is beállítást kell módosítani, hogy egyáltalán legyen kérdés letöltéskor. Tényleg úgy látszik mintha szándékosan akarnák tönkretenni ezt a böngészőt, és akkor még csodálkoznak, hogy csökken a felhasználó bázis.

(#66319) DS39 válasza Intruder2k5 (#66318) üzenetére


DS39
nagyúr

Ez rejtély nekem is, miért kell folyton módosítani megszokott dolgokon vagy épp kivenni funkciókat.

(#66320) #82860288 válasza Intruder2k5 (#66318) üzenetére


#82860288
törölt tag

Először nem értettem miről beszéltek, de most megnéztem a Win Downloads könyvtárat és abban minden file benne volt, amit csak megnyitottam a netről, áprilisig visszamenőleg.

(#66321) csako válasza Intruder2k5 (#66318) üzenetére


csako
veterán

Chrome (azt hiszem) az elejétől fogva így működik, szóval ha úgy nézzük elég sok felhasználónak jó az, amit bevezettek :D
De persze azzal egyetértek, hogy a választási lehetőséget mindig meg kéne hagyni.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#66322) Intruder2k5 válasza csako (#66321) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én inkább úgy mondanám, hogy elég sok felhasználónak fogalma sincs, hogy működik a böngészője. :)

(#66323) Cs1csó válasza Intruder2k5 (#66322) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez valahol természetes és ez a többség.

(#66324) Intruder2k5 válasza #82860288 (#66320) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, mert ugye márciusban jött ki a 98-as verzió, amiben megjelent ez a remek fícsör. Én azért csak most vettem észre, mert az ESR vonalat használom, ami eddig a 91-es verzióra épült, most váltottak 102-re.

[ Szerkesztve ]

(#66325) totron válasza csako (#66321) üzenetére


totron
addikt

Nem, csak nemrég érkezett bele ez az opció, nekem bejön. A kikapcsolhatósága mellett. Kevesebb katt/tap-simogatás hoz eredményt (látom is a megnyitott fájlt, meg is van későbbre). A Fox meg követi a trendet... Csak azokat az oktondi tiniket kellene nár kipenderíteni az újhullám mégújabb hullámaként. A Foxban hogyan kapcsolható ki? 88-userként elkerülnek ezek.

(#66326) totron válasza svgyula (#66317) üzenetére


totron
addikt

Mert ami nincs arcba tolva az nem is létezik. Ez nem egy ikszedik underground fork nightlbuilds-e, hogy a célközönségnek lenne ingerenciája konfigfájl szintű kapcsolókat csattogtatnia le és fel, ki és be. Rémlik olyan nekem, hogy az újításokat felajánlotta saját weboldalán, meg jobbfelül újdonság jelzéssel is a menüben frisstelepítés esetén, szóval létezik az újításnak ez a fajta gesztusformátumban tálalása náluk, de lehet, hogy már múlt idő. Az meg mindig előfordulhat, hogy mást gondolsz te, mint user opcionálisan vagy fixen beépítetten jónak, mint a fejlesztőgárda aktuális csapongása/lázálom-szerű loholása a többi után, tehát amit írsz az még a kisebbik gond. Már a visszacsinálás-kikapcsolás lehetőségének is csak örülhetünk - ha épp van olyan.

Win7 alatt Firefox-szal böngészhető az HBOMax weboldala, Chrome-mal nem. Mit tartalmaz a Fox, amit a Chrome nem? Ide viszont nincs Quality Enforcer, vagyis nincs regulázási lehetősége a folyamnak bitrátailag, a maximumon való előadásmód meg elég CPU-izzasztó. Tudunk Enforcer plugint vagy van bármi kapcsolódó ötlet?

(#66327) ledgeri válasza totron (#66326) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha nagyon akarnák -és itt bármelyik funkciófejlesztési gárdáról beszélek windowstól PH-ig- simán megoldhatnák, hogy ha jön valami változás, akkor megnyílik egy konfiguráto progi vagy oldal vagy pop-up, és részletes "ha A-t választod ez így működik majd, ha B-t akkor úgy fog" mellett a userke választhatna...
De inkább jön a miszerintünk ez biztos, hogy jobb lesz neked... és akkor X Y dolog lesz a bajos annak aki megszokkott valamit, viszont aki ért hozzá az meg 2-3 frissítésenként nézhet át mindent amit magának beállított.

Ha a globális problémamegoldással elvesztett időt nézzük, hát ez most így a rosszabbik út.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66328) #82860288


#82860288
törölt tag

Újraindítottam a routert úgy, hogy ment a PC. Amikor helyreállt a kapcsolat, akkor a YouTube zeném folytatódott, de semmilyen más oldalt nem nyitott meg FF, azt írta nincs kapcsolat, pedig már a Win háló ikon is helyreállt a tálcán.
Ez már többször előfordult.
Mi lehet ez és van rá megoldás?

(#66329) ledgeri válasza #82860288 (#66328) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Leírtak alapján: firefox újraindítás.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66330) #82860288 válasza ledgeri (#66329) üzenetére


#82860288
törölt tag

Sajna az sem segít ilyenkor, csak a teljes gép restart.

(#66331) Intruder2k5 válasza #82860288 (#66330) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hálózati UTP kábel ki / be, vagy helyi kapcsolat letilt / engedélyez. De pontosat erről csak akkor lehetne mondani, ha ismert lenne a működő és a nem működő állapot IP konfigurációja is. Én arra tippelek, hogy az éppen nem funkcionáló routeren, amikor a switch rész már működik, de az OS még nem él, routing nincs, akkor talán HGW-től valami DHCP relay funkció által más IP címet kap a géped.

(#66332) #82860288 válasza Intruder2k5 (#66331) üzenetére


#82860288
törölt tag

A netet minden eszköz DHCP-n keresztül kapja, manuálisan osztom ki a címeket egy bizonyos sávban, így mindig ugyanazt kapják vissza.
Most kipróbáltam megint, hogy újraindítottam a routert és FF restarttal működött.
Viszont most meg a streaming stickem halt le. A kapcsolatot érzékelte, de az IP címet még nem kapta meg, pedig ilyenkor várok 4-5 percet, hogy biztosan minden betöltődjön a routeren.

(#66333) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Hol lehet azt beállítani, hogy ha nyitok egy új tab-ot, akkor ne a sor végén, hanem az aktuális után közvetlenül nyíljon?

(#66334) ledgeri válasza Szirtimorc (#66333) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Egér középső gombbal kattints a + jelre! Viszont vigyázz, mert ha tabra kattolsz így akkor meg bezárja azt!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66335) Rimuru válasza Szirtimorc (#66333) üzenetére


Rimuru
veterán

about:config-ban, browser.tabs.insertAfterCurrent -> true

Vigyázat, csalok!

(#66336) Szirtimorc válasza Rimuru (#66335) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Köszönöm!

(#66337) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
A frissítés óta másnak se működik az adblock?

Avatar

(#66338) #82860288 válasza GAbre (#66337) üzenetére


#82860288
törölt tag

Tudom nem ezt kérdezted, de az már nagyon elavult, érdemes váltani uBlock Origin-re.

(#66339) Cs1csó válasza GAbre (#66337) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 SteveS

Használj Ublock Origin-t vagy AdGuard ingyenes böngésző kiegészítője. DE a másikat töröld elég egyetlen ilyen program.

(#66340) Csupingo válasza GAbre (#66337) üzenetére


Csupingo
veterán

Nálam semmi helyi dolog nem frissült: win 7, 72-es firefox, viszont nálam se működött egyik reggel. Semmihez se nyúltam és másik reggel már ismét rendesen tette a dolgát. Nem tudom mi lehetett, de már régebben is csinált ilyet egyszer.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#66341) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Srácok, mit állítok be rosszul, hogy szinte az összes weboldalon lévő képek egy része vagy rosszabb esetben az egyik sem nyílik meg.
(Az ADGUARD ki van kapcsolva)
Például itt sem .... , ugyanakkor az oldal URL-jét az Operába, Edge-be vagy a Chrome-ba beírva minden gond nélkül látható(k) a kép(ek) ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#66342) #82860288 válasza sz.j (#66341) üzenetére


#82860288
törölt tag

Van Facebook Container addonod?

(#66343) Cs1csó válasza sz.j (#66341) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, melyik Firefox verzión vagy? Milyen aktív kiegészítőid vannak?

(#66344) sz.j válasza #82860288 (#66342) üzenetére


sz.j
nagyúr

Igen van, csak nem az okozza?

@ Cs1csó
104.0.1 64 bit

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#66345) #82860288 válasza sz.j (#66344) üzenetére


#82860288
törölt tag

De simán lehet. Minden kép, ami fb-ről vagy instáról van linkelve, az nem látszódik.
Nálam más forrásokat is kiszűr, sokszor hivatkoznak képekre és videókra, csak nem látom őket.
Ha kikapcsolom az addont, akkor megjelennek.

(#66346) sz.j válasza #82860288 (#66345) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...Ha kikapcsolom az addont, akkor megjelennek."

Én is kikapcsoltam és így már megjelennek a képek .., de ha így marad kikapcsolva nem lehet gond belőle?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#66347) #82860288 válasza sz.j (#66346) üzenetére


#82860288
törölt tag

Hát, a kérdés az inkább, hogy akarod-e, hogy kövessen-e téged a Meta + Cukorbácsi.
Én bekapcsoltam, inkább ne lássam a tartalmat meg ők se engem. :))

(#66348) sz.j válasza #82860288 (#66347) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha nincs rá más galibát nem okozó megoldás akkor tényleg igazad van, én is bekapcsolom ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#66349) sz.j válasza #82860288 (#66347) üzenetére


sz.j
nagyúr

Elnézést, az előző hsz-ból lemaradt ....
Köszönöm az infót, azaz a segítségedet. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#66350) Cs1csó válasza sz.j (#66346) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mivel a Facebook tartalmakat csak bejelentkezés után láthatod ha jól tudom, tehát ha ki vagy jelentkezve vagy container-t használsz akkor ugye nem fog megjelenni. Sajnos ez úgy tudom így van akár Instagram-nál vagy egyéb közösségi oldalnál is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.