Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66451) albiosz válasza ledgeri (#66450) üzenetére


albiosz
őstag

Az első ürítés után nem volt változás, de a második megoldotta. Köszönöm!

(#66452) ledgeri válasza albiosz (#66451) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66453) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, egy ideje a firefox "megfogja" a zip letöltéseimet azzal a szöveggel, hogy "ilyen fájlt nem szoktak gyakran letölteni" és csak minden egyes letöltés külön engedélyezése után tölti le ténylegesen.
Melós gép, sajnos sok ilyen fájlt töltök, hogyan lehetne ezt kikapcsolni?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#66454) Rimuru válasza Zirowe (#66453) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem a "Block dangerous downloads" lesz a baratod.

Vigyázat, csalok!

(#66455) #82860288


#82860288
törölt tag

FB container addon másnál is bezavar a működésbe?
FB be sem jön. Más oldalak is nagyon lassan vagy be sem töltenek.
Először PH-ra gyanakodtam, de aztán egyre több oldal adta meg magát, ha mindent letiltok, akkor jó, ha kikapcsolom a FB container addont, akkor jó, ha bekapcsolom újra van probléma.

[ Szerkesztve ]

(#66456) movax válasza #82860288 (#66455) üzenetére


movax
őstag

Nem kell használni. Ott a Multi-Accounts Container, kiválóan konfigurálható és működik.

(#66457) ledgeri válasza #82860288 (#66455) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én FB-ra külön böngészőt nyitottam, amit split tunnelinggel vezetek át egy openwrt-s, facebookot egyébként blokkoló routeren,de

Azon is megy a container, és működik minden. Bár az a böngésző egy ESR változat! -így kell elmondani a semmit, lol ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66458) #82860288 válasza movax (#66456) üzenetére


#82860288
törölt tag

Köszi a tippet, sütiket már megoldottam, ezt még nem használtam, de mindenképpen megnézem és kipróbálom. :R

ledgeri: már nem vagyok benne biztos, hogy csak ez volt a gond. Du lehalt vagy 3 órára a netezésem, akadozott, be sem töltött, nagyon fura dolgokat művelt. Aztán kaptam egy levelet 2K-tól, hogy nemrég feltörték az üfsz-es oldalukat és kiment sok adat, valószínűleg a sok log fileom is, amit nekik küldtem a teljes belsős hálózat IP címeivel.
Remélem nem akart vki kívülről bejutni vagy nem sikerült neki.

(#66459) ledgeri válasza #82860288 (#66458) üzenetére


ledgeri
nagyúr

2K

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66460) #82860288 válasza ledgeri (#66459) üzenetére


#82860288
törölt tag

Igen? 🤔

(#66461) ledgeri válasza #82860288 (#66460) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Lemaradt a kérdőjel... bocsi... Akkkor már kérdem, hogy a "játékgyár" 2K? A belsős IP meg pont belsősek... annak nem kéne publicról elérhetőnek lennie...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66462) #82860288 válasza ledgeri (#66461) üzenetére


#82860288
törölt tag

Igen, 2K Games. Volt problémám X-COM játékokkal és segített az üfsz. Kértek mindenféle log fileokat. Ha jól tudom azokban benne vannak IP címek is. Fura volt a tegnapi eset, fogalmam sincs mi történt.

(#66463) ledgeri válasza #82860288 (#66462) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Biztos, hogy azóta is ugyanaz az IP-d?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66464) #82860288 válasza ledgeri (#66463) üzenetére


#82860288
törölt tag

A belsős igen, a külsős nem biztos, de 3 hete történt az incidens. Nem tudom Vodafone milyen gyakran cserél IP-t? [link]

(#66465) ledgeri válasza #82860288 (#66464) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha a modemed újraindulgat, akkor 2-3 naponta (ha ugyan az van mint nálam).
Jó szűrő módszer ph-sként, hogy kilépsz/törölsz mindnen (ph-s) sütit, majd belépéskor a további opcióknál kiveszed a pipát a "belépve maradok IP változás esetén is" elől.
Vagy kezdőlapnak pl ez, ha a konkrét szám is érdekel (vagy hasonló...) :R

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66466) akaido válasza albiosz (#66451) üzenetére


akaido
addikt

Jó neked!
Nem tudok hozzászólást sem írni, mert nem enged belépni Firefoxon keresztül az index fórumba, pedig nem volt jelszó változás sem! Ezen kívül vagy/és az indamail-es fiókomban ha belépek(oda beenged) akkor folyamatosan ugrál a képernyő lehetetlen kijelentkezni is, mert 2 mp-ként mintha újratöltene a képernyő. Minden más hibátlan egyébként: hardverapro, prohardver, Youtube, gmail, jofogas....stb...
Chrome-ban nincs hiba, simán bejelentkezek az index fórumba, posztolni is tudok, az indamail-es fiók is hibátlanul működik. :F

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#66467) svgyula válasza akaido (#66466) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nekem is csinált ilyet több oldalnál is. Ha kézzel írod be akkor sem enged be? Ha úgy igen akkor az lehet mint nálam volt. Nálam az oldotta meg, hogy a beállításokban újraírtam a mentett felhasználó nevet és jelszót. Nekem ez olyannak tűnt mintha a karakterek visszakódolása nem működött volna rendesen!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#66468) akaido válasza svgyula (#66467) üzenetére


akaido
addikt

Köszönöm szépen, ez segített. :R
Szerintem az egész indamailt újraprogizhatták, mert a főmenü is eltűnt, csak a bal oldali választólista maradt.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#66469) mefistofeles

Üdv az Uraknak!
Láma kérdés tudom, de eddig nem volt rá szükségem.
Firefox tárolt jelszavakat hogy lehet lementeni fájlba?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#66470) Rimuru válasza mefistofeles (#66469) üzenetére


Rimuru
veterán

Export login data from Firefox

Vigyázat, csalok!

(#66471) mefistofeles válasza Rimuru (#66470) üzenetére

Köszönöm! :R

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#66472) ledgeri válasza mefistofeles (#66471) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha már kimented, akkor inkább jelszókezelőbe töltve használd, és töröld a böngészőből! Az kb az első dolga egy böngészős rossztevőnek, hogy azokat szippantja, keresi, kutatja, míg ha külön, akkor 2-3 extra falad van: mi az?/fut-e?/ különálló?/ keg van nyitva?.
A böngészős meg adott helyen, ismert változós státuszban, már a fertőzött programban.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66473) mefistofeles válasza ledgeri (#66472) üzenetére

Mit ajánlanál használni?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#66474) ledgeri válasza mefistofeles (#66473) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha kell a Kényelmes web-sync, akkor bitwarden, ha megvagy a magad által másolgatott, vagy általad megbízott fehős tárhelyen keresztül szinkronizálódó megoldással, akkor KeePass, KeePassXC, -XD... attól függően milyen eszközzel rendelkezel.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66475) Cs1csó válasza mefistofeles (#66473) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 a BitWarden

(#66476) ledgeri válasza ledgeri (#66474) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja, és: LEGYEN BACKUP!!!
Ha TOTP-s 2FA is van akkor arról is MINDENKÉPP!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66477) csferke válasza Rimuru (#66470) üzenetére


csferke
senior tag

Export login data from Firefox

És az így elmentett jelszavakat hogyan lehet importálni?

[ Szerkesztve ]

(#66478) akaido válasza csferke (#66477) üzenetére


akaido
addikt

A magam részéről a key4.db és a logins.json fájlt szoktam a Mozilla profilomból menteni, majd beilleszteni

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#66479) Rimuru válasza csferke (#66477) üzenetére


Rimuru
veterán

Be kell kapcsolni about:config alatt az import lehetoseget signon.management.page.fileImport.enabled.

Az is jo amit akaido mond, errol is van support page. :)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#66480) ledgeri válasza akaido (#66478) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A backup az nem export/import. Legyünk tisztában ezzel is!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66481) akaido válasza ledgeri (#66480) üzenetére


akaido
addikt

Legyünk. :)

Az igaz, hogy csak a jelszó mentésre írtam egy lehetőséget.

Pl.egy régebbi programot a Mozbackup -ot használok erre a célra.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#66482) ledgeri válasza akaido (#66481) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Annál meg egyszerűbb, ha jobb klikkeltsz a profilmappádra vagy az adott fájlra, és kimented magadnak, mert nem is olyan rég volt egy emberke, aki azzal a progival mentette a cuccait, hogy milyen jó lesz, és mikor rakta volna vissza akkor jött a hoppá.
100MB a fő profilom, a többi 12 -amiben van 1-2 teszt, de sok ide-oda használt is- 800MB. Ha még tömörít is a mozbackup, sem jelentős ez már... (és ezennel realizáltam, hogy mennyire lenézem az 1GB-ot mam már...) ezen felül nagyobb verzióugrással jobb a minimumot babrálni visszaállításkor, és amit csak lehet 0-ról beállítani -tapasztalat, idő közben szerzett tudás, és esetleges extra opciók meglátása végett!

Másik meg hogy a mozbackup 2012-es frissítésű (vagy2016?), ha jól láttam... Azzal én már a "biztos semmi sem változott azóta amióta az frissült????" miatt sem foglalkoznék... ha az adott alternatava a "jobb klikk, másolás"!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66483) akaido válasza ledgeri (#66482) üzenetére


akaido
addikt

A "sima" copy-paste sokszor a legjobb, mert minek túlbonyolítani. :K
Eddig a Mozbackup-bal nem volt gondom, annak ellenére, hogy már nem fejlesztik.
Lehet azonban, hogy már nem lesz "kompatibilis" valamelyik újabb Firefox verzióval, ez simán benne van.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#66484) csferke válasza Rimuru (#66479) üzenetére


csferke
senior tag

Be kell kapcsolni about:config alatt az import lehetoseget

köszi

(#66485) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Újra raktam a windowst de most a firefoxnak nem mentettem komplett profilt csak könyvjelzőket meg a jelszavakat és lenne egy olyan gondom,hogy a jelszavakat nem tudom vissza importálni.Addig kis mókolással eljutottam,hogy fájlból be tudjam tallózni de hiába tallózom és nyomok ré a megnyitásra nem történik semmi nem jönnek vissza a jelszavak.
Mit lehet ilyenkor tenni?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#66486) ledgeri válasza Pityu. (#66485) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Milyen formátumban történt az első, kezdő kimentés? (Csak jobbklikk másolás történt, rendes export említett CSV-be, esetleg valami más?)
Ha eredeti, firefox által belsőleg használt fájlformátumban van az adott fájl kimentve, próbáltad-e, hogy az eredeti mentési fájlt biztonságban tudva:
Elindítod a FF-ot;
Létrehozol egy jelzóállományt (valahol erőtetsz egy jelszó mentését), ellenőrzod, hogy a fenti képen látható oldalon kezelhető-e;
Bezárod a FF-ot;
Kikeresed az újonnan létrehozott jelszó-fájlt, fölülírod az eredetileg lementett állománnyal;
Újraindítod a FF-ot, és kikeresed a Jelszókezelő részt?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66487) Pityu. válasza ledgeri (#66486) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Rendesen a firefoxból csináltam csv fájlba mentést

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#66488) ledgeri válasza Pityu. (#66487) üzenetére


ledgeri
nagyúr

hmm... Ha csak megnyitod valamivel ami olvassa (alap notepad/jegyzetfüzet), az megnyitja? Pl keepass tudja importálni?
Az az első nem, akkor baj van, ha a második is, akkor az vagy a keepassXC, vagy bitwarden ajánlott, és meg is van oldva az alapból is ajánlottabb jelszókezelésed! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66489) Pityu. válasza ledgeri (#66488) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen a notepad megnyitja és látom is a dolgokat amik benne vannak.Mindjárt megnézem amit linkeltél.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#66490) ledgeri válasza Pityu. (#66489) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha a notepad működik akkor már nem veszítettél adatot, így már csak "kényelmetlenség" amíg meg nem oldódik, és nem "pánik", vagy "bosszúság", mert talán adatvesztés van! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66491) Pityu. válasza ledgeri (#66490) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi a segítséget majd kísérletezek a programmal amit linkeltél

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#66492) Pityu. válasza ledgeri (#66490) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Valami mester jelszót kér más program is ugyan így de én semmilyen jelszót nem csináltam sehol sem.Mit írjak ide vagy mi ez?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#66493) Pityu. válasza ledgeri (#66490) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Eddig jutottam a fájlból importálásnál is

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#66494) ledgeri válasza Pityu. (#66492) üzenetére


ledgeri
nagyúr

(Bocs, ha ezt csináltad, én az keepassXC-t használom)Ha ezt ki-X-eled, majd csinálsz egy új adatbázist, annak adsz mesterjelszót, (teszteled kilépve majd visszalépve, hogy működik-e csak ez az alap belépés), majd abba belépve arra mész hogy importálás, akkor az működik-e? (Az import és az open nem ugyanaz...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66495) ledgeri válasza Pityu. (#66493) üzenetére


ledgeri
nagyúr

No, feljemény. Megpróbálhatod most azt, hogy
-csinálsz egy jelszó-bejegyzést a friss firefoxban,
-exportálod, ahogy tetted, csv-be, és összehasonlítod, hogy minden korábban exportált oszlop megeggyezik-e a frissen exportált oszlopaival. A jobb láthatóság végett valami táblázakezelőt ajánlok!

Ha nem, az új exportálásba megpróbálhatod bemásolgatni a régebbi oszlopait, majd azt a fájlt mentve, azt visszaolvastatni. Mindezt persze az eredeti mentett fájlra vigyázva, nehogy most sérüljön az állományod!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66496) Pityu. válasza ledgeri (#66495) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azt hiszem ezt beszívtam mert oda lett a csv fájban lévő összes jelszavam de ugyan így jártam az edge böngésző mentett jelszavaival is pedig csak importáltam volna többször is simán.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#66497) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Lehet szabályozni vagy kényszeríteni azt, hogy egy adott weboldal mentse a felhasználóneveket (a jelszó nem fontos), ha ez elvileg nem tiltott (eddig működött)?
Illetve lehet tiltani egyes felhasználók listázását (amelyek ugyanolyan second-level és TLD domain zónában vannak (pl. co.uk), de valójában semmi közük egymáshoz)? Ha törlöm itt, törlődik onnan is, ahol meg kellene.

Előzmény:
A napokban frissítettem ugrottam jó sok verziót a foxon, de közben bekavart az (egyébként kikapcsolt) autoupdate. Így végül (mivel sikerült jól szétcsapni a profilt) teljesen újra telepítettem és kézzel átpakoltam a korábbi profilomat (json, sqlite, stb). A pref-js fájlt inkább kihagytam, nem vagyok tisztában a hatásával. Egyébként minden rendben működik.

[ Szerkesztve ]

(#66498) KAMI911 válasza Pityu. (#66496) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Sincs nem megy, telefonra, azzal vissza tudnád syncelni.

Más profilban nincsenek benne jelszavak?

(#66499) ledgeri válasza Pityu. (#66496) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Melyik lépés után?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66500) Pityu. válasza KAMI911 (#66498) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most mentettem először így ki jelszavakat,most notepaddal megnyitva üres vagy pár szó van a csv fájlba.De amúgy megvannak a jelszavak külön egy mappában külön txt-be írva csak ugye most megint ami kell majd írkálhatom befelé egyenként.

#ledgeri

Leginkább simán próbáltam beilleszteni mint ahogy kéne mennie a böngészőbe,aztán 0 bájt lett a txt tartalma.Edge böngészőnél meg nem nullás de kb 3 szó van a txt fájlba és ennyi.
Na most utoljára írtad a KeePassXC-t ezek a jelszó kezelők ,hogy működnek? Beírod a jelszavakat és tárolja és a programból kiküldheted pl böngészőkbe is?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.