Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28651) mrszitya válasza DS39 (#28648) üzenetére


mrszitya
senior tag

@DS39, @Visormail
+1 :)

Egyébként nekem is van fenn Chrome is (amit amúgy nem igazán használok, de pl. webfejlesztésnél vagy más esetben kell), de nem a Google-e konkrétan. A Comodo féle Dragon-t raktam fel, de lehetne mondjuk az SRWare Iron nevű is. Ezek "meg vannak szabadítva" a követő-jelentő cuccoktól, ha ez lényeges.

[ Szerkesztve ]

(#28652) vlevi válasza Kunsztler (#28642) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Firefox 16 véglegesből kiszedték a WEBGL-t?Miért?"
Ahogy a 28640-es hsz-t olvasom, az egész 16-os Firefoxot kiszedték :Y

u.i.: Na, ez a válasz arra a kérdésre, hogy miért ne használt nightly és hasonló buildeket. Gondolhatjátok, hogyan viselkedik biztonsági szempontból egy nightly build, ha még a véglegesben is bennemaradnak ilyen rések.

[ Szerkesztve ]

(#28653) L7wy válasza Kunsztler (#28642) üzenetére


L7wy
őstag

webgl.force-enabled;true about:configban talán segít.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#28654) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Nem tudjátok, h mitől laggolhat brutálisan a favebook, h ha üzenetet küldök vagy kapok? Teljesen not responding lesz olykor 10mpre is. Ha egymás után kapok üzeneteket, akkor tovább is tart ez. Azt nem lehetne mondani, h nincs erőforrásom, mert proci és ram is van még. Legújabb FF.

Let's begin, de gozaimasu!

(#28655) HZoli87


HZoli87
veterán

Gyorsan érkezik a javítás (16.0.1). Link

(#28656) vlevi válasza HZoli87 (#28655) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mostanában mindíg volt az új Firefox után néhány nappal egy .0.1

(#28657) HZoli87 válasza vlevi (#28656) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen, mindig van mit javítani.

(#28658) Gézengúz válasza HZoli87 (#28657) üzenetére


Gézengúz
addikt

Belinkeled a telepítőset??

Köszi..

(#28660) Gézengúz válasza HZoli87 (#28659) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ja, hogy már itt is...

Kösz...

(#28661) netpeti98


netpeti98
addikt

Már a névjegyből is lehet frissíteni, jött is le gyorsan. :K

Üdv netpeti98

(#28662) zoli62 válasza netpeti98 (#28661) üzenetére


zoli62
addikt

Így van, én is most frissítettem.

(#28663) vlevi válasza HZoli87 (#28657) üzenetére


vlevi
nagyúr

Már tőtöm is :)

(#28664) rebugra


rebugra
aktív tag

Máris 22MB-os frissítés?? :C :Y

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#28665) Nixon18 válasza rebugra (#28664) üzenetére


Nixon18
senior tag

És ezzel nálam még kevesebbet fogyaszt, mint .0.1 nélkül :D

(#28666) rebugra válasza Nixon18 (#28665) üzenetére


rebugra
aktív tag

Nálam így is 200MB körül eszik

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#28667) Nixon18 válasza rebugra (#28666) üzenetére


Nixon18
senior tag

Nekem 180 körül, de a 15 az utóbbi időkben felment 67- oldal mellett 2000-re is...

(#28668) #41133696


#41133696
törölt tag

Az a vicc, hogy origo és index is lehoztam, de egy Update-et már nem fűzött hozzá egyik sem, hogy már elkészült a javítás :)

(#28669) Krystal_s válasza Visormail (#28627) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, én is :) ,de ahogy elnézem nem sokáig, mert egyes oldalak vagy az adobe majd ránk akarja erőltetni az újat, nem törődve azzal, hogy nekünk mi a jó.
Ime a youtube kedves kis jelzése tegnap este óta:
[link]

Más:
Bárki bármit mond a FFox sem akar jobb lenni elődeinél...azt látom a mérete növekszik, de nuku stabilitás vagy gyorsítás. 16-nál egyes oldalak nagyon lassan töltődtek be, volt olyan is amikor nem tudtam bezárni a lapfüleket, mert totál lefagyott. Korábban ilyen durva nem volt, max néha kiírta, hogy nem válaszol. Talán ez a kis 22,1Mb-os frissítés ér valamit.

(#28670) potyi23 válasza flash- (#28645) üzenetére


potyi23
senior tag

Hat az engen is irekelne hogy lehetne attenni a ramra irast.vagy valahogy megoodani,h a firefox ne terheljebaz ssd t.most vettem a laptopomba,es nincs mellett hdd m h) :F arra tudjam.attenni.!!

(#28671) DS39 válasza Krystal_s (#28669) üzenetére


DS39
nagyúr

nem fog sikerülni, egy ilyen üzenetet pont lesz@rok. :D

(#28672) Krystal_s válasza DS39 (#28671) üzenetére


Krystal_s
addikt

az üzenetet én is ;) ,de sajnos találkoztam már olyan oldallal pl régebben myspace, ahol kiírta, hogy neki a legújabb kell és addig nem lehetett semmilyen videót, se zenét lejátszani.Ezt minden alkalommal eljátszotta, amikor új f.player jelent meg.

(#28673) Visormail válasza Krystal_s (#28672) üzenetére


Visormail
addikt

Igen láttam már én is, különösen üdítő az improved performance indok :DDD Nekem elég gyorsnak tűnik, melyik oldalaktó fagy be? Én eddig ezt az oldalt találtam ami nálam kikészíti a firefoxot Windows Live Office/Skydrive. Már ez a bejelentkező oldal is folyamatosan tölt valamit, kis szünetekkel forog a karika csatlakozás felirattal, már itt belassul a böngésző is másik tabra átmenni valamit csinálni is csigatempóbal lehet pedig csak ennyi hogy ez meg van nyitva egy lapon. Bejelentkezés után meg egyből megállt az egész böngésző feladatkezelőből tudtam csak bezárni. Most ezzel a 16.0.1-el is ez van, gyakorlatilag használhatatlan. Persze ez nagyon ms oldal, de régebben nem volt gond vele ff alól sem, nálatok is csinál furcsaságokat?
IE9-el megnéztem ott természetesen azonnal bejön a bejelentkező oldal és utána már nem tölt semmit.

Hm csökkentett módban (súgó/újraindítás letiltott kiegészítőkkel) lehet használni. Ilyenkor is töltöget egy ideig valamit az IE-vel ellentétben de nem lassul be tőle, szóval valamelyik kiegészítő is közrejátszhat.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28674) Visormail válasza Visormail (#28673) üzenetére


Visormail
addikt

Megvan a bűnös, a linkification kiegre gondoltam mert az az amit régebben nem használtam és olyan funkciójú hogy valamit csinálni akar a honlapokon. Most csak az van letiltva és nem lassul be az oldaltól.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28675) zka67 válasza Visormail (#28673) üzenetére


zka67
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, azt szeretném, ha a böngészőkből nem lehetne elérni semelyik oldalt, csak ha ip címet írnak be. Tehát hogy ne lehessen pl. index.hu-t nézegetni, de a 192.168.1.100-ra működjön a helyi webszerver. Ha esetleg IE-re is tudja valaki a megoldást, azt külön megköszönném.

A routerben a dns letiltása nem jó, mert egyéb programoknak szükségük van a dns-re.

Hogy lehetne ezt megoldani?

A segítségeteket előre is köszönöm.

(#28676) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Mitől lehet az, hogy a laptopomon a firefox kb 1 perc használat után beszürkül és töltés logó elkezd pörögni. Semmi nem történik, ha bezárom akkor hibával zárja be. Azt hittem a hibás 16os az, de ez még 15ös volt. Frissítettem reggel a 16ra, de azzal is csinálja.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#28677) DS39 válasza Visormail (#28674) üzenetére


DS39
nagyúr

igen ebben a hibába én is beleestem már, outlook/skydrive-on hogy nem értettem miért szar, azt nálam is a linkification volt, repült is :)

JoolsNOS: letiltott kiegészítőkkel indítsd újra, ha úgy is gebasz van, akkor friss telepítés/ FF reset gomb használata ajánlott. (bár szerintem kieg lehet a gond vagy beépülő plugin)

[ Szerkesztve ]

(#28678) mrszitya válasza Visormail (#28674) üzenetére


mrszitya
senior tag

Linkification még a FF-os about oldalaknál is gondot okoz. Sajna a beállításainak a módosítása sem segít ezen, és már nem is fejleszti a készítő. Ajánlott lecserélni!

Például erre: Linkificator - gyakorlatilag ugyanaz, de már más fejlesztő kezelésében.

Én viszont most ezt használom helyette: Text Link - ennél dupla kattal lehet egy hivatkozás nélküli linket nyitni.

[ Szerkesztve ]

(#28679) Krystal_s válasza Visormail (#28673) üzenetére


Krystal_s
addikt

Úgy emlékszem főleg facebook akasztotta ki, amikor több fület, képet megnyitottam, de itt ph-n is volt 1-2 fórum, ami új lapfülön megnyitva nagyon lassan töltődött be, csak forgott a kis karika...
Ezt a 16-nál tapasztaltam, a mostani 16.0.1 még nem tudom milyen.
Ezeket a kiegészítőket használom:
- Image Zoom
- NoSquint
- Quick Translator
- Simple Adblock
- Stop Youtube Autoplay
- TrafficLight (Bitdefender)
- WebMail Notifier

(#28680) mrszitya válasza Krystal_s (#28679) üzenetére


mrszitya
senior tag

Vírusirtó mi van fenn? Ha esetleg olyan, aminek webvédelme is van, akkor a Trafficlight miatt is lehet kisebb-nagyobb mértékű lassulás, illetve megnőhet a weboldalak válaszideje (ping).

(#28681) Krystal_s válasza mrszitya (#28680) üzenetére


Krystal_s
addikt

Comodo IS, nincs külön webvédelme.
Korábban a WOT-ot használtam, de rájöttem nem ér semmit az állandó false jelzéseivel kb minden 3. oldal piros. Pár hete kezdtem el használni a TrafficLight-ot, lehetséges, hogy az is lassít valamit, de nélküle is gyakran volt már olyan FF15-nél, hogy pillanatokra beállt és kiírta fejlécen, hogy nem válaszol, viszont elég hamar magához tért.
16-os pedig csak rosszabb lett. Ma még nem nagyon voltam gépnél, ezért csak reggel tudom meg, hogy változott-e valami a 16.0.1-ben.

(#28682) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Használja valaki a Firefox-ot Androidon? Mik a tapasztalatok vele, mennyire gyors és megbízható?

(#28683) DS39 válasza pete_21 (#28682) üzenetére


DS39
nagyúr

szépen fejlődik, de vannak nála jobbak androidra, Opera Mobile, Dolphin.

(#28684) pete_21 válasza DS39 (#28683) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi a választ!
Most Opera Mobile van. Nem gyorsabb nála a Firefox?
Operában van lent az a sáv, és elég sokat elvesz a képből. Firefoxnál nincs ilyen, ezért is szimpatizálok vele. De ha lassabb, akkor annyit nem ér. :)

(#28685) DS39 válasza pete_21 (#28684) üzenetére


DS39
nagyúr

nem gyorsabb a Fox, de megfelelő hardveren nincs akkora különbség.
az Opera Mobile egyébként teljes képernyőre tehető, nem lesz se alul se felül sáv, ha kikapcsolod a beállításokban: Állapotsáv KI, Navigációssáv KI. :)
a Foxban én ezt tartom szánalmasnak hogy a full screenhez is kiegészítőt kell telepíteni és sokkal macerásabb a váltás mint az Operában. (ez utóbbiban csak a menügombot kell megnyomni a telefonon, Foxban meg hosszan nyomni a kijelzőt, de az se mindig működik, azt telepíthetem újra a kieget...)

[ Szerkesztve ]

(#28686) pete_21 válasza DS39 (#28685) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi!
És az animációk (ha vannak Firefoxban) pl. tabváltásnál, mennyire folyamatosak? Illetve a böngészésnél a görgetés, nagyítás, mennyire mennek szépen? Operával összehasonlítva. :)

[ Szerkesztve ]

(#28687) DS39 válasza pete_21 (#28686) üzenetére


DS39
nagyúr

az Opera smoothabb görgetést tekintve, ez néha jó, néha nem.
de ezeket miért nem próbálod ki? :D
mindkettő ingyen van, feltelepíted, kipróbálod, aztán meglátod hogy a Te telefonodon/tableteden melyik megy jobban, melyik tetszik.

ez része már nagyon off ide :)

[ Szerkesztve ]

(#28688) Visormail válasza mrszitya (#28678) üzenetére


Visormail
addikt

Kösz lecseréltem.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28689) pete_21 válasza DS39 (#28687) üzenetére


pete_21
addikt

Kipróbáltam, egyébként elég tetszetős a Firefox. A tabváltás is nagyon pofás. :D
Viszont azt nem tudom, hogy hol lehet beállítani, hogy a letöltéseket hova tegye (nem kérdez rá, és nem is tudom átállítani a helyet), illetve zoomolásnál nem tördeli a szöveget. Ezt sem tudom beállítani.
Letöltés közben viszont nagyon megakasztotta a telefont. :S Nagyon leterheli, még ráfér egy "kis" optimalizáció.

(#28690) jerry311


jerry311
nagyúr

Most frissítette magát ez a fosch.

Biztonsági rés ide vagy oda, ebben olyan hibák vannak amik az eddig egy frissítésnél sem jöttek elő:
- Back és Forward, na ezek megszűntek létezni. Egyszerűen inaktív marad a gomb. Backspace-re sem reagál, pop-up menüben is inaktív a két opció.
- Ctrl + Bal klikk, nem történik semmi, pedig ugye új tabban meg kellene nyitni a linket.
- Middle klikk, így már részben megy az új tabon megnyitás, de csak a könyvjelzők közül, simán weblapon linkre kattintáskor megint nem történik semmi.
- Indításkor a Bookmark bar sora üres, és balra fent ott a Firefox gomb. Ha leveszem a menü bar-t és visszarakom, akkor van Bookmark bar és szerencsére a Firefox gomb is eltűnik. Javítani kell: új ablak nyitásakor is ugyanez, nemcsak indításkor
- File --> Exit éééés nem történik semmi. Alt+F4 legalább működik.

Ilyenkor mindig felteszem magamnak a kérdést, hogy miért hagyom bekapcsolva az automatikus frissítést. :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#28691) kororo válasza jerry311 (#28690) üzenetére


kororo
tag

+1!Témák nagy része nem kompatibilis,ment vissza a 15.0.1,frissítés mérgemben kilőve!

in gold,we trust

(#28692) mrszitya válasza jerry311 (#28690) üzenetére


mrszitya
senior tag

Eddig senki nem írt ilyen komoly problémákról, én 6 hétig a bétáját használtam, semmi ilyesmi gond nem jelentkezett. Ajánlott egy reset a profilodon!

Címsorba írd ezt: about:SUPPORT és válaszd a Firefox alaphelyzetbe állítása gombot. "A reset egyébként úgy működik, hogy egy új felhasználói profilt hoz létre, amelybe átmenti a könyvjelzőket, a jelszavakat, a sütiket és az automatikus kitöltési információkat, míg az összes többi beállítást alapállapotba teszi. Magyarán: úgy áll vissza alapállapotba a böngésző, hogy a személyes beállítások jó részét megőrzi. Nem mentődnek át a kiterjesztések, a szinkronizációs beállítások, a megnyitott lapok és lapcsoportok."

[ Szerkesztve ]

(#28693) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok.
A legújabb mozillát használom mint alapértelmezett böngésző a számítógépemen.
Problémám az hogy mikor beírom a youtube.com címét és elkezdek videókat nézni, akad a kép, pedig rendesen be van pufferolva. Hardveres gyorsítás kivan kapcsolva.
GoogleChrome böngészővel nincs ilyen hibám.
Szerintetek ez miért csinálja?! :U

ÁdiBá

(#28694) jerry311 válasza mrszitya (#28692) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ezt megnezem. Thx! :R

(#28695) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Akiknek 200 MB körül zabál a fox, hány kiegészítővel, mennyi tab mellett stb?

(#28696) Nixon18 válasza EmptyParadox (#28695) üzenetére


Nixon18
senior tag

6-7 tab és két kieg (TabMixPlus és AdBlock Edge)

(#28697) vlevi válasza EmptyParadox (#28695) üzenetére


vlevi
nagyúr

187mega, 6 fül (mind a prohardver fórum), és szinte semmi kiegészítő.
Csak az adblock plus, és egy youtube downloader. De most nem vagyok tecső oldalon, szóval az sem játszik.

(#28698) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Két kérdésem is van, remélem tudtok segíteni;
1) Meg lehet-e valahogy oldani, hogy a könyvjelzők és a fülek egy sávban legyenek?
2) Van-e valami fordító plug-in, mint pl. a Chrome fordítója, ami egyből fordít mindent?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28699) DS39 válasza Bjørgersson (#28698) üzenetére


DS39
nagyúr

2. google translator kieg van.
1. szerintem ilyen nincs, de mi értelme lenne? csak átláthatatlan kuszaságot kapnál eredményül. (nem tudnád melyik fül - ami ugye megnyitott oldalt jelent -, és melyik csak egy könyvjelzőikon)

[ Szerkesztve ]

(#28700) csako válasza Bjørgersson (#28698) üzenetére


csako
veterán

Meg lehet csinálni, hogy a "könyvjelző eszköztár elemei"-t odahúzod a fülek mellé. (jobb klikk mondjuk a fülek melletti üres részen, majd "Testreszabás")

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.