Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket egy problémában, ami egyre inkább kezd aggasztani...
Firefox 17.0 használok!
Pár hete a következő tüneteket produkálja!
Nyitó oldalam a Google.hu
Be írok egy oldalt a keresőbe azonnal be is dobja a lehetőségeket! Kiválasztok egyet és egy pillanatra be is kerül az új megnyíló ablakba de a következő pillanatban át is íródik a címsor a következőkre!
www.ihavenet.com
Majd a következőre ugrik:
http://directagain.net
Végig néztem a configját, de nem találtam semmi ezekre utaló bejegyzést!
Van amikor órákra helyre áll a rend, de van amikor egymás után ez a helyzet!
Átnézettem Avast-al is, de nem talált semmit.
A gép gyors és semmi nem utal vírusra.
Esetleg lenne ötletetek?

(#29902) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Rákattintottam arra,hogy akkor is meg szeretném jeleníteni a weblapot,ha nem biztonságos.
(Kíváncsi voltam rá.)
Hogyan tudnám ezt visszacsinálni,tehát hogy ezt a kérdést feldobja legközelebb is a Firefox?
Most már kérdés nélkül megmutatja.

[ Szerkesztve ]

(#29903) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Firefox-ból valahogy át lehet importálni IE-be a könyvjelzőket, tárolt jelszavakat,stb? Mert megbolondult a firefoxom és már szinte használhatatlan, hiába telepítem újra. Pedig még a regisztriből is töröltem....

BANZAII

(#29904) DS39


DS39
nagyúr

Kezdő vagyok: az adott sessionben jegyzi meg, ha bezárod a böngészőt majd újranyitod ismét fog figyelmeztetni. (ha mégsem tenne így, próbáld meg törölni az előzményekből a kártékony oldal címét)

MaciG: mentsd ki html-ben a könyvjelzőket, azt be tudja importálni az IE is. egyébként nem a registry törlés a lényeg, hanem a rejtett app data-ból törölj mindent a régi firefoxra vonatkozólag. (amúgy milyen verziót használsz, ami nem jó?)

Kbhont: ha nem vírus, akkor vmi idegesítő kiegészítő, vagy beépülő bővítmény miatt lehet tiltsd le őket.
ha mégsem akkor vagy vírus, trójai lehet amit az avast nem ismer. (illetve tegyél fel Adblock Plus-t hátha kiszűri az ilyen reklámoldalakat.)

[ Szerkesztve ]

(#29905) MaciG válasza DS39 (#29904) üzenetére


MaciG
addikt

A legújabbat. Az előtt nem tudom melyik volt, de egyik sem volt jó :S

BANZAII

(#29906) DS39 válasza MaciG (#29905) üzenetére


DS39
nagyúr

de mi a hiba? hátha megoldható.

szerk: f.szom tele van már a PH-val, nem igaz hogy nem lehet megoldani hogy ne akadjon ki és dobjon 503-as hibát, meg hogy ne legyen ilyen lassú a fórum :(

[ Szerkesztve ]

(#29907) MaciG válasza DS39 (#29906) üzenetére


MaciG
addikt

Sok apró hiba. pl.

Nem eged be semmilyen freemailes fiókra.
Youtube videók közül elég sokat csak többszöri lekérésre hoz be, vagy be se hoz.
Néha gondol egyet, elkezd villogni a kurzor, majd pár másodper múlva megnyit valami stratégiai játékot (amit reklámozni is szoktak)
A fecebook-on eltűnt a kereső rész ( ott felül).

BANZAII

(#29908) DS39 válasza MaciG (#29907) üzenetére


DS39
nagyúr

hát itt vmi megfertőzte a böngészőt, ami behülyítette, és szinte tuti hogy az app data-t nem törölted, mert akkor friss install után jó lenne. tehát ennek kellene utána nézned mert más böngészővel is elő fognak jönni ezek a hibák.

a youtube + a kurzor villogás lehet a flash player miatt is amúgy.

(#29909) MaciG válasza DS39 (#29908) üzenetére


MaciG
addikt

Ennek a törlésére gondolsz? X:\Users\felhasználói név\AppData\Roaming\Mozilla
Mert ezt pont azért nem töröltem, hogy megmaradjanak a könyvjelzők,stb.

BANZAII

(#29910) DS39 válasza MaciG (#29909) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, arra. a könyvjelzőket kimentheted, a mentett jelszavakat is, de a sok kiegészítő ami telepítve van, az mind ott van, tehát hiába telepíted újra így, az amit ott sz.r, az az is marad. :)

(#29911) MaciG válasza DS39 (#29910) üzenetére


MaciG
addikt

Értem. Akkor már csak az érdekelne, hogy mit hagyjak konkrétan melyik mappákat ne töröljem.

BANZAII

(#29912) DS39 válasza MaciG (#29911) üzenetére


DS39
nagyúr

könyvjelzők és előzmények - places.sqlite
jelszavak - key3.db és signons.sqlite

ezeket a fájlokat mentsd el magadnak.

uninstallálás után a többit mind töröld, az a biztos, és ezután jöhet a friss install és ide szépen visszamásolod őket: Mozilla\Firefox\Profiles\'egyedibetűszámkombináció'.default

[ Szerkesztve ]

(#29913) KAMI911 válasza MaciG (#29903) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Próbálj meg létrehpozni egy üres profilt és nézd meg úgy, hogy akkor is hibásan megy a Firefox.

(#29914) KAMI911 válasza DS39 (#29912) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Talán egyszerűbb egy üres profilt létrehozni. Vagy ha lemásolja a profilt akkor az egyikben resetelni a Firefoxot.

(#29915) Kernel válasza MaciG (#29903) üzenetére


Kernel
nagyúr

Menteni mindenképp ajánlatos, akár a komplett profilmappát is lemásolhatod, és akkor később még bármi kibányászható belőle. Utána címsorba:

about:support

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29916) scope2007


scope2007
addikt

18-as róka mikorra is várható?

ja közben megtaláltam.
elvileg még 2 nap

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#29917) DS39 válasza KAMI911 (#29914) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, resetelni is lehet, bár én inkább a biztos takarítás híve vagyok, az a 3 fájl amit írtam neki, elég hogy a lényeget visszaállítsa, utána kitakarít mindent és tuti jó lesz. (ezek után ha a kiegészítőket egyenként visszapakolja, ki fog derülni melyik borította ki a bilit) :)

(#29918) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok,
Van egy apró problémám egy ideje, de csak most jutott arra a szintre , hogy elég volt belőle. A böngészőben a java valamiért egyáltlaán nem akar működni, ha kiírja, hogy nincs telepítve, letöltöm, de már nem feltelepíteni akarja csak felülírni az azonos verziót. Vezérlőpultban a java beállításoknál engedélyezve van, firefoxba csak a javascript engedélyezését találtam de az is megvan. Újratelepítve már volt a böngésző, és a java is, de ugyanúgy nem ismeri fel. A bővítményekben egyedül egy Java Deployment Toolkit szerepel.

(#29919) netpeti98 válasza Rison77 (#29918) üzenetére


netpeti98
addikt

Milyen Java-t raksz fel 64 Bitest? A Firefoxnak 32-Bites kell.
Ha egyszerre akarod használni a kettőt, szedd le a Java-t a gépről, majd rakd fel először a 32-Bitest, és aztán a 64-Bitest.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#29920) Rison77 válasza netpeti98 (#29919) üzenetére


Rison77
senior tag

32 bites java van fent. Alapértelmezésként a java oldalán is az töltődik le. A 64 bitest csak manuálisan lehet telepíteni.

(#29921) mandin


mandin
senior tag

Mozilla Sync-et hogy tudom beállítani? Eszközpárosítást kér, de én csak a másik gépemen levő könyvjelzőket stb akarom átvinni. Hogyan lehetséges ez?

(#29922) myke01


myke01
senior tag

Az RTLmost oldalon lévő videókat melyik kiegészítővel lehet letölteni ? Az IDM-el (ami nem "kispályás" letöltésvezérlő :) ) lehetetlen .Az IDM sok darabban szedi le (pl. egy 18 perces videót 49 darabban szedett le) ,és nem lehet lejátszani ; vagy ez a kereskedelmi TV "trükkje" az illegális letöltés ellen?

(#29923) Kernel válasza myke01 (#29922) üzenetére


Kernel
nagyúr

Titkosított adatfolyam (DRM, Digital Rights Management), TV2-nél is így megy, csak az talán nem Silverlight, ha jól rémlik. Csak képernyőmentéssel tudod levenni, amire lehet találni többféle, általában fizetős programot. Screen Capture néven kereshető például.

Van egy kis program, amit én screenshot, és azzal kapcsolatos egyszerűbb műveletekre szoktam használni (kivágás, rajz, homályosítás stb. ami fórumozás közben is praktikus), nemrég ezzel mentettem egy RTL-es videót is, mert mozgóképet is levesz:

http://www.faststone.org/FSCaptureDetail.htm

Shareware egyébként.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29924) Pityke78


Pityke78
őstag

Hogy tudom azt beállítani, hogy a firefox az általános beállításhoz képest nagyított képpel jelenjen meg? Most minden oldalon nyomkodnom kell a Ctrl++ -t, hogy a teljes monitoron legyen megjelenítve az oldal. :(

Köszi

(#29925) Fandango válasza Pityke78 (#29924) üzenetére


Fandango
veterán

Peldaul hasznalod a No Squint addont, az megjegyzi, hogy egy oldalt milyen nagyitasra allitottal es utanna mindig ugy fog megjelenni.

(#29926) myke01 válasza Kernel (#29923) üzenetére


myke01
senior tag

Kösz ! Ez elég szomorú :( , hogy egyik kiegészítővel sem lehet "lelopni" :) a videókat ....

(#29927) genndy válasza Pityke78 (#29924) üzenetére


genndy
addikt

Én erre a Default Zoom Levelt-t használom. Ebben be lehet állítani egyalapértelmezett %-ot, de minden weboldalra külön is.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#29928) BudaiZoli


BudaiZoli
tag

Sziasztok.

Minden indításkor ezt a hibát dobja fel: kép . Ok után megnyitja a böngészőt és rendesen működik. Mi okozhatja ezt a hibát? Már nagyon sok mindent megnéztem, de nem találtam meg a megoldást. Volt már valakinek ilyen problémája?
Köszönöm, ha elolvastad.

Üdv: Zoli :)

(#29929) TigerCat válasza BudaiZoli (#29928) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Tipp: Esetleg állítsd le a feladatkezelőben és futtasd a telepítőt külön.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29930) BudaiZoli válasza TigerCat (#29929) üzenetére


BudaiZoli
tag

Nem telepítésnél írja ki. :N

(#29931) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Merre van a Firefox 18?

(#29932) kispx válasza S-Attila (#29931) üzenetére


kispx
addikt

Nekem win alatt már frissitett.

(#29933) S-Attila válasza kispx (#29932) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Release csatornán?

(#29936) kispx válasza S-Attila (#29933) üzenetére


kispx
addikt

Most, hogy mondod: nem :)
Elfelejtkeztem róla, hogy amikor a Mozilla Blogban írták, akkor frissitettem a beta-ra. Csak annyit vettem észre, hogy az auto updaterrel indult az FF.

(#29937) DS39 válasza S-Attila (#29931) üzenetére


DS39
nagyúr

ahogy nézem ftp-n 5-én került be a kiadásra jelöltek közé, onnan kb. 3 nap elteltével szokott a kiadottak közé kerülni. szóval talán holnap már frissíthető lesz.

más: megújították az index.hu-t, most ha egy hírre kattintok egy kis lebegő ablakban tölti be alapértelmezetten, amit a jobb felsőben lehet bezárni, na most ez egyszer működik, a második így megnyitott cikket már nem lehet eltüntetni így az előtérből. (csak akkor tűnik el ha újratöltöm az index.hu-t)

ez nálatok is így van? (bár valószínűsítem hogy index fail lesz, nem böngésző vagy kieg.)

[ Szerkesztve ]

(#29938) lufi7 válasza DS39 (#29937) üzenetére


lufi7
aktív tag

Nekem müxik rendesen. :)

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#29939) DS39 válasza lufi7 (#29938) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi. utána néztem mi lehet, ha kikapcsolom az adblock plus-t akkor jó nálam is. csak tudnám mi az a szűrő amit elsőre nem tilt, majd másodjára igen. :U

ettől függetlenül kár volt hozzányúlniuk a jól megszokott rendszerhez, mert a mostani büdös lassú lett, és engem speciel idegesít...

[ Szerkesztve ]

(#29940) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

másnál is ilyen mosottak a fontok 18-assal? (nálam 17-es óta bugzik, utolsó jó a 16.0.2 volt) [link]

[ Szerkesztve ]

(#29941) HZoli87 válasza Johnny Cage (#29940) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam ilyen (Firefox 18.0). KÉP

Ezekkel a beállításokkal (Windows 7 64-bit):

(#29942) csako válasza Johnny Cage (#29940) üzenetére


csako
veterán

19-es Aurórával W8-on ilyen

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#29943) Johnny Cage válasza HZoli87 (#29941) üzenetére


Johnny Cage
addikt

hasonló nálad is. konkrétan borzalmas.. 16-osal egészen más volt

(#29944) DS39 válasza Johnny Cage (#29943) üzenetére


DS39
nagyúr

nem értem mi a gond azzal a képpel, nálam jól néz ki amit linkelt.

(#29945) HZoli87 válasza DS39 (#29944) üzenetére


HZoli87
veterán

Szerintem is jó, éles betűknek hála jó az olvashatóság. Egyébként semmit sem állítottam a hardveres gyorsításon, így elvileg mindenkinél így kellene kinéznie gyári állapotban (körülbelül).

(#29946) Johnny Cage válasza DS39 (#29944) üzenetére


Johnny Cage
addikt

mindjárt visszarakom a 16-ost aztán megmutatom h azzal milyen. (szerintem sokkal jobb)

(#29947) Kernel válasza HZoli87 (#29945) üzenetére


Kernel
nagyúr

Milyen élességről beszélünk, én soha nem bírtam azokat a ClearType fontokat, ami a képen is látható. Nálam nincs ilyen, noha én is telepítettem a frissítést, a hardveres gyorsítás is aktív.

Viszont a Win7-ben száműzve lett a ClearType (ha nem is lehetett teljesen), de én csak a szabványos fontsimítást állítottam be, registrybe áthozva a WinXP-ből átvett beállítást.

Ezért van az, hogy alábbi képen a nagybetűk szépen simítottak, de a kisbetűk sem romlanak el:

Összehasonlításként a teljesen kikapcsolt fontsimítás, a recés betűkkel:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29948) DS39 válasza Kernel (#29947) üzenetére


DS39
nagyúr

na látod ez már szemkápráztató, ezt nehéz olvasni, amit viszont HZoli87 linkelt, olyan nálam is, és én kényelmesen tudom olvasni.

Win7 ClearType fontot használok, XP után fura volt, aztán kiválasztottam a nekem megfelelőt (lehet így finomhangolni), és azóta szépen olvasható minden.
(mondjuk nálam a hardveres gyorsítás nincs bekapcsolva a FF-ban)

Mobilarena: [link]
Index: [link]

[ Szerkesztve ]

(#29949) HZoli87 válasza Kernel (#29947) üzenetére


HZoli87
veterán

Kinek a pap, kinek a papné.

(#29950) Johnny Cage válasza DS39 (#29948) üzenetére


Johnny Cage
addikt

FF16-al: [link] (a karakterek sokkal lágyabbak és követik a windows cleartype beállításait. bekapcsolt directwrite és d2d mellett)

nekem az FF18 vastag betűi sokkal zajosabbnak tűnnek..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.