Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) mrbig25 válasza Mercutio_ (#33394) üzenetére


mrbig25
őstag

Tapasztalatom ugyan nincs, azt viszont vedd figyelembe, hogy az MSi H110I pro-ba csak pci-e m.2 ssd megy, mert a H110 chipset által biztosított mind a 4db sata port ki van vezetve.
És pont a pci-e m.2 ssd-k melegszenek jobban.

Ha sata-s m.2 ssd kell, akkor a Gigabyte H110N lapját javaslom, ott csak 3db sata port van kivezetve, egyet meghagytak az m.2-nek is.

[ Szerkesztve ]

...

(#33402) Mercutio_ válasza HookR (#33399) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jahogyúgy ;] a terelőlemez nem tudom miből lehetne és mihez lehetne rögzíteni.

Közben olvasom az alaplap specifikációját: "M.2 20Gb/s (PCI-E mode only) " :O

mrbig25: Ja, közben én is észrevettem, sata csatiból pedig kell a 4, többet viszont nem szánnék rá, akkor inkább marad a 1150-es GA-B85N Phoenix

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33403) HookR válasza Mercutio_ (#33402) üzenetére


HookR
addikt

Például az aljlemezhez ragaszthatod. Kartontól a műanyagon át egészen az alumínium lemezig, bármiből. Határt csak a csillagos ég... kreativitásod szabhat. :)
(Először kivágod kartonból egy teszt erejéig, lásd mennyit jelent és ha beválik, elkészíted tartósabb, igényesebb módon.)

De a thermal pad is lehet jó megoldás, ki kell próbálni. :)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#33404) AxBattler válasza HookR (#33393) üzenetére


AxBattler
félisten

Hm. Ahogy nézem, a Realan házait európai rendeléssel, ill. LCpower-eseket igényesebb külsővel forgalmaznak. Frankó! Pl. az általad linkelt ház az első olyan csomagolása ennek a konstrukciónak, amit meg is vennék. Jó ez az Inter-Tech. :K

De desktop, és microATX vonalon is tele vannak jóféle házakkal. El is gondolkodtam... :D

Utóbbi AM1-nek különösen jó az elrendezése...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#33405) Seep válasza AxBattler (#33404) üzenetére


Seep
senior tag

Ezt az AM1-et nee. Nekem volt az iker tesoja:[link]

Rosszabb volt a hutese mint egy sugo sg05 nek. Inkabb visszakoltoztem a corsair 250d-m be. :P Valahol hatrebb kepeket is posztoltam.

(#33406) rbalint88 válasza Mercutio_ (#33402) üzenetére


rbalint88
addikt

b150 phoenix már túl drága lenne?
az egy mindentudó lap számomra, ha most építenék, tuti azt választanám.

(#33407) AxBattler válasza Seep (#33405) üzenetére


AxBattler
félisten

AM1:

Alfa M1:

Alfa M2:

Annyira ikrek, mint Schwrzenegger és DeVito... ;)

Hány ventit toltál bele? Mert alul 1*120mm + hátul 2*80mm egész jónak tűnik egy mérsékelt fogyasztású konfignak (CPU 50W + GPU 100W + stb.). Mármint az AM1 esetében.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#33408) #16939776 válasza energy4ever (#33400) üzenetére


#16939776
törölt tag

Jó a megoldás! Annyival egészíteném ki, hogy a gépház és a gap pad közé tehetsz nagyobb felületű alu lemezt, ami szét viszi a hőt. Mert az acél lemezen nagyon gyengén terül szét a hő...

[ Szerkesztve ]

(#33409) Mercutio_ válasza rbalint88 (#33406) üzenetére


Mercutio_
félisten

22k vs 35k :(

energy4ever: thermal pad-et honnan, mennyiért?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33410) rbalint88


rbalint88
addikt

max 100ezerig (ennyi a giga brix i3-6100u-val + 8gb ddr3l ram) mit javasolnátok, ami nagyon gazdaságos, normálisan fut rajta a torrent, kodi és 1-2 lap böngésző és nem hangosabb, mint egy ilyen mini pc?
csatlakozóból gigabit lan, 4x usb3, hdmi, dp vagy mdp KELL. wifi, spdif, dvi, ddr3l előny.
méretben annyi kikötés van, hogy 30cm-nél nem lehet mélyebb, magasságban 15, széltében 40 centin garázdálkodhatunk. cél a 0 decibel :)

Merci: thermal pad a hardverker-nél szokott lenn.

[ Szerkesztve ]

(#33411) radi8tor válasza rbalint88 (#33410) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De a giga brix i3-6100u sem passzív. Miért várod el a másik géptől, hogy passzív legyen?

Kicsi méretben ez passzív. (Beebox N3000-el)

MiniITX-ből lehet passzívat építeni, de iszonyú meleg lesz. Nyáron simán 70 fokos is, ami nagyon nem jó az SSD-nek, HDD-nek, amit bele raksz.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#33412) energy4ever válasza Mercutio_ (#33409) üzenetére


energy4ever
addikt

Szerintem maradt itthon PS2 bontasbol, ha nem, akkor majd rendelek mikor a vizhutest hozatom. Ha jol emlekszem tody-nal lehet kapni itthon is. Sot, most megis neztem neked, nala ezek vannak:

Phobya Gappad hővezető csík 120x20x1,5mm-es méretben 7 W/mk 1.900Ft.-
Phobya Gappad hővezető csík 120x20x1,0mm-es méretben 7 W/mk 1.700Ft.-
Phobya Gappad hővezető csík 120x20x0,5mm-es méretben 7 W/mk 1.400Ft.-

Szerk:

Most latom van ilyen is:

Alphacool két oldalas ragasztó-Gappad hővezető csík 120x20x0,5mm-es méretben 600Ft.- bar ez szerintem sunikhez valo. (mini hutobordahoz)

[ Szerkesztve ]

(#33413) rbalint88 válasza radi8tor (#33411) üzenetére


rbalint88
addikt

nem feltétlen elvárás a passzívság, a kikötés az, hogy egy minipc zajszintjét ne haladja meg, mert ugye extra teljesítményigény nincs.

(#33414) radi8tor válasza rbalint88 (#33413) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

ASRock AM1H-ITX 17 830 Ft
CPU AMD Athlon 5370 AM1 BOX 14 870 Ft
Laptop adapter 10 000 Ft
RAM
HDD
Ház

Happy? :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#33415) rbalint88 válasza radi8tor (#33414) üzenetére


rbalint88
addikt

nem, mert AMD :DDD
könyvelési szempontból jobb lenne egy építkezős gép, úgy lehetne feljebb menni kerettel.
nuc board lenne a legegyszerűbb, de skylakeből már nincs és többet nem akarok már nem a legfrissebb architektúrából építeni/venni.
építősből ezt találtam ki:
i3-6100T
giga b150n phoenix
2x4gb ddr4 hyperx
antec isk110 vesa
ehhez kellene egy naggggyon csendes hűtő (0dB nem hátrány), csak ugye ez is egy 35W-os proci, fogyasztásban nem tudom mennyi előnyt jelentene.erőből ugye nincs hiány most se, viszont kikapcsolva csak nyaralás idejére meg áramszünetkor van a gép.

(#33416) cinemazealot válasza rbalint88 (#33415) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én egy i3-6100-at tettem egy ASRock H110M-ITX/ac lapra, és egy Cooler Master GeminII M4-gyel fújom. A hűtő 12 cm-es és szerintem elég halk, bár még nincs házba szerelve. Üresjáratban egyébként Ubuntu 16.04 LTS-sel (1 db 120 GB-os Kingston SSD-vel és 2x4 GB Kingston HX DDR4 RAM-mal) 19 W-ot fogyaszt.

Igaz, a lapon nincs DP, szóval lehet, hogy ez így nesze semmi fogd meg jól. :B

[ Szerkesztve ]

(#33417) #20655360 válasza cinemazealot (#33416) üzenetére


#20655360
törölt tag

Egy kérdésem lenne: Én is kinéztem ezt a hűtőt. Elférne mellette egy dvga kari? Nem takarja ki a slotot?
Köszi!

(#33418) cinemazealot válasza #20655360 (#33417) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem kényelmesen elfér mellette egy VGA:

A cucc teljes magassága meg kb. 7,5-8 cm. Azért nem vagyok pontos, mert most alatta van az alaplap dobozából az a rózsaszín szivacs.

Ja, fontos: ezen az alaplapon fér el a hűtő mellett a VGA. Más alaplapon máshol lehet a proci foglalat, amitől benyúlhat a hűtő a PCIe foglalat közelébe.

[ Szerkesztve ]

(#33419) rbalint88 válasza cinemazealot (#33416) üzenetére


rbalint88
addikt

ez a hűtő már nem fér be a kinézett házba sajnos, de a mostaniba sem.

(#33420) #20655360 válasza cinemazealot (#33418) üzenetére


#20655360
törölt tag

Köszönöm, akk megvan a hűtőm is szerintem. :K (h110m itx lesz a deszka, uez a felépítés, csak nuku wifi.)

(#33421) HookR válasza rbalint88 (#33415) üzenetére


HookR
addikt

Noctua NH-L9i (hardveraprón is van épp egy)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#33422) DBob válasza HookR (#33421) üzenetére


DBob
őstag

Ha már Noctua NH-L9i, újonnan lehet-e kapni kis hazánkban?

Mindenhol az AMD-s verziót látom csak. És úgy látszik a nagy melegre való tekintettel szükség lesz hűtő cserére.

(#33423) jim bcs válasza DBob (#33422) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

lehet

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#33424) anarchic


anarchic
tag

Sziasztok!

Tervezem egy DDR4-es ITX es gép építését.
Alaplap problémáim vannak.

Első kiszemeltem ez volt:
ASROCK H110M-ITX

Aztán olvasgattam a chipsetekről ezt azt ekkor lett ez a jelölt:
ASROCK B150M-ITX

Aztán előkerült az m.2
GIGABYTE GA-H110N
MSI H110I PRO

B150-es verziót jobbnak látom de szeretném a véleményeteket kikérni ebben.
Az m.2-es lapokban csak a H110 zavar tudja a 3.0-át a pcie vagy sem.
Kép1
Kép2
Ha valamit rosszul értelmeztem elnézésetek!

Idővel a videokártya és a proci is lesz cserélve.

Memória:
HyperX 8GB Savage DDR4 2133MHz CL13 KIT
CPU:
Intel G4400 (Idővel cserélve lesz nagyobbra)
SSD:
INTEL 240GB 535 (Ez a jelenlegi gépben van benne)
GPU:
ASUS GeForce GTX 760 DirectCU II (Ez a jelenlegi gépben van benne)

[ Szerkesztve ]

etc..

(#33425) jim bcs válasza anarchic (#33424) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

~25-36k

ASROCK B150M-ITX
MSI B150I GAMING PRO
ASUS B150I PRO GAMING/AURA
GIGABYTE GA-B150N Phoenix-WIFI

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#33426) HookR válasza anarchic (#33424) üzenetére


HookR
addikt

"Az m.2-es lapokban csak a H110 zavar tudja a 3.0-át a pcie vagy sem."
A H110-es lapokon az M.2 foglalat 'csak' a PCIe v2.0 x4 sávszélességet tudja (vagy v3.0 x2-t, ha úgy jobban tetszik). PCIe v3.0 x4-hez legalább B150-es chipset kell.
Az ASRock ebben a generációban a Mini-ITX-es alaplapjai közül csak a Fatal1ty Z170 Gaming-ITX/ac-n ad M.2 foglalatot, az alacsonyabb felszereltségűeken nem. H110-es deszka esetén ezért érdemes inkább a Gigabyte, vagy az MSI félét választani.

Érdekesség: Ezen oldal tanúsága szerint Asus-éknál is felmerült az M.2 foglalattal felvértezett H110-es Mini-ITX deszka piacra dobása, ám eleddig nem került rá sor. - Asus H110I-PLUS D3/MS

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#33427) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre csak kínaiul. TU100, kicsit átvariált belsővel (3.5"-os hely), ablakkal (aminek az előd perforált oldalához képest nem sok értelme van) és perforált fenékkel.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33428) energy4ever válasza t72killer (#33427) üzenetére


energy4ever
addikt

Huuu ez mar nagyon kinai... :DDD :DD

(#33429) anarchic válasza HookR (#33426) üzenetére


anarchic
tag

Tehát akkor feltételezzük, m.2 portot érintik ezek a sebességek amik a chipset-en mennek keresztül.
A videokártya sebességét meg a CPU határozza meg gondolom. (3.0 v 2.0)
Játék lenne a lényeg :) ha nagyobb kártya kerül bele az alaplap képes lenne kinyerni az erejét.

etc..

(#33430) t72killer válasza energy4ever (#33428) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem a fekete elődje van, sztem baba:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33431) energy4ever válasza t72killer (#33430) üzenetére


energy4ever
addikt

Erre is csak ugyan azt tudom mondani, mint az elozore.
Nemtudom miert, ranezek, es nem egy minosegi valamit latok. Lehet, hogy azok a sarok zaro lemezek, vagy nem tudom, de nem a megszokott kulseju cucc az.

Ettol fuggetlenul lehet, hogy jo, meg minden, de nekem nagyon kinai minoseget araszt ranezesre kepek alapjan.

(#33432) t72killer válasza energy4ever (#33431) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A sarokvédők azért vannak, mert ez egy hurcolászós ház. Ha a kocsi hátsó ülésére dobod, nem akarod, h egy élesebb sarok kárt tegyen a huzatban pl...

Amúgy anyaghasználattal (=minden Alu) nincs gond, egyszerűen nem ékszerdoboznak szánták, hanem mobilizálható háznak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33433) HookR válasza anarchic (#33429) üzenetére


HookR
addikt

Igen, a dVGA által használt PCIe x16-os foglalat közvetlenül a CPU-foglalatba van bekötve, így a CPU-ba épített PCIe vezérlő határozza meg az elérhető maximum sávszélességet. Az M.2 foglalatért meg a chipset felelős. B150 és M.2 foglalat esetén már nagyobb a választék: Asus, MSI, Gigabyte

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#33434) energy4ever válasza t72killer (#33432) üzenetére


energy4ever
addikt

Igy mar ertem, erre nem is gondoltam! Akkor valoban egy hordozos kis kucko! Igy mar kalapom emelem elotte! :K

De te hordozod is, vagy csak ez tetszett meg? :)

[ Szerkesztve ]

(#33435) t72killer válasza energy4ever (#33434) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még fiatalka, de szokott jönni-menni, pillanatnyilag a melóhelyen van:R. Persze, ha nem mozgatnám eleve fekvő házat vettem volna. Szívfájdalmam, hogy a tu100-asban nincs 3.5"-os hely, még nem értem rá fabrikálni egyet bele.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33436) anarchic válasza HookR (#33433) üzenetére


anarchic
tag

Köszi a válaszokat!

etc..

(#33437) Nirvanus válasza t72killer (#33432) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Régen jól jött volna egy ilyen, megspóroltunk volna pár anyzást. :DDD :DDD ( Chieftec Dragon, 21" CRT, lanparty-ra ... )

[iTX-or-GtfO!]

(#33438) cinemazealot válasza t72killer (#33427) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nagggyon tetszik! :C Én egy táskába vagy hátiszákba könnyen becsúsztatható házat akarok fabrikálni a fenti gépnek, max. 8 cm magassággal, de hasonlóan lekerekített élekkel. Amint megvannak a tervek, hozom. :))

(#33439) t72killer válasza cinemazealot (#33438) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kiindulhatsz egy meglévő házból, amit "megpatkolsz".

#33437: naja. Nálam is LAN lesz a fő mozgató erő:)).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33440) cinemazealot válasza t72killer (#33439) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem, én ezt szerintem nulláról fogom összerakni, mert szeretnék beletenni olyan extrákat, amiket meglévő házakból nem, vagy csak kínszenvedéssel lehetne kialakítani.

(#33441) Jim Tonic válasza #16939776 (#33408) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azt felejti csak el mindenki, hogy nem csak a külső oldalon vannak chipek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#33442) t72killer válasza cinemazealot (#33440) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, majd postold az eredményt!

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33443) Seep válasza AxBattler (#33407) üzenetére


Seep
senior tag

Most hogy mondod az M1 volt nekem nem az M2. Alul es hátul is volt venti. De egy i7 3770k es egy gtx970 kifogott rajta. Pedig próbáltam játék vízzel es egy thermalright machoval is.

(#33444) AxBattler válasza Seep (#33443) üzenetére


AxBattler
félisten

Na igen, az már alsó hangon is 250W... ahhoz másik házat vettem volna. :K
De, mint írtam, egy 150W-os konfighoz elég kell, hogy legyen.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#33445) HookR válasza Jim Tonic (#33441) üzenetére


HookR
addikt

A vezérlőchip melegedése a problémás, nem a memóriachipeké.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#33446) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Megkérdem, hátha tudjátok. Kompatibilis lehet ez a modul, ezzel a lappal? Vagy maradjak szigorúan a támogatási listában szereplőknél? Különösebb jelentősége ugyan nincs, de miután ismét nem kapni az egyes számú jelöltem, így ebbe a házba pakolnám és komfortabb lenne a kinézet (vagyis a "be" nézet) ha fekete modul kerülne bele. Épp a rendelést állítom össze és talán ez maradt már csak kérdés nagyon. Előre is köszi!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#33447) cinemazealot válasza MrDerekas (#33446) üzenetére


cinemazealot
addikt

Megnéztem egy a lap támogatási listájában lévő, hasonló méretű példányt (KVR16LS11/8), ami a Te választottadhoz (HX316LS9IB/8) a FEATURE-öket és a külső kialakítást is tekintve (a hűtőbordát kivéve) tökéletesen egyezik. Én lehet, hogy adnék neki egy esélyt. :K

Az persze más tészta, hogy a lap specifikációjában csak 1333/1066 MHz-es modulok támogatása olvasható...

[ Szerkesztve ]

(#33448) #16939776 válasza Jim Tonic (#33441) üzenetére


#16939776
törölt tag

A vezérlő a külső oldalon van, ami a legnagyobb igénybe vételt kapja. (kis méretű csip a Nand-okhoz képest, és folyamatosan dolgozik ha használod az SSD-t)
Illetve a BGA vezeti a hőt a nyák felé, onnan a másik BGA a csip felé.
Ha a külső oldalon 100 helyett csak 60C°-os-ak az IC-k, valószínű hogy a túloldalon sem melegednek fel a Nand-ok 100C°-ra.

[ Szerkesztve ]

(#33449) MrDerekas válasza cinemazealot (#33447) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nagyon köszönöm! Hajlottam magamtól is az esély adásra, ha már gyakorta emlegetem: A kompatibilitási lista a valóban lepróbált darabokat tartalmazza és nem zárja ki, hogy a termékcsalád más egyedeivel is működjön ;) Ettől eltekintve sikeresen elbizonytalanítottam magam. (A cpu support list ettől azért kötöttebb a mikro kódok szerepeltetése miatt, de esetemben ezen ugye nem kell görcsölnöm :) ) Szó mi szó, ezúttal elbizonytalanodtam, úgyhogy jól jött a megerősítés.
A specifikációjában lévő támogatási listában, a sorozatszám alapján a kereső is 1600-ast dobott ki. Szóval picit kusza. :)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#33450) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Uraim! :) EZ a házikó kis hazánkban beszerezhető valahonnan? :F

[iTX-or-GtfO!]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.