Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) #16939776 válasza Patice (#32900) üzenetére


#16939776
törölt tag

"Szerintem."

Teljes mértékben megállja a helyét. :K

[ Szerkesztve ]

(#32902) t72killer válasza skyli (#32899) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kb igen:K Az tuti, hogy nem-T-sből egy jó lappal simán lehet "T-set csinálni" (azaz T-s szintre csökkented a szorzót). Hogy a T-sek jobban bírják-e az alulfeszelést, nem tudom, alapból nem.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32903) skyli válasza t72killer (#32902) üzenetére


skyli
senior tag

Mik számítanak jó lapnak?

(#32904) t72killer válasza skyli (#32903) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az über a z170-es chipset, konkrét modellekért -> alaplap topic, ill sunrise point lapok topicja.

Sima alulfesznek a h170-ben is mennie kell, kolléga pl asrock h170m-itx/ac-ben tolja az i3-6100T-t, én is ebben fogom, ha minden megjön a géphez. Ezekszt 90mV offsettel 10% körüli fogyasztáscsökkentés érhető el, netes tesztekben látni combosabb, 200mV környéki feszcsökkentést is nem-T-s proci esetén.

Még 1 kis undervolt-téma: 6500T, -100/150mV offset ~= 25% fogyasztáscsökkenés:Y

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32905) skyli válasza t72killer (#32904) üzenetére


skyli
senior tag

köszi, szerintem beérem akkor az olcsóbbal :)

(#32906) skyli


skyli
senior tag

Találtam egy hasznos mérést a T nélküliekhez:


[link]

Így ez alapján a 120W-osnak nem használja ki a 60%-át :)

(#32907) t72killer válasza skyli (#32906) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"ez alapján a 120W-osnak nem használja ki a 60%-át " - Így van, ezen nem is kell többet rágódni:K.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32908) #16939776 válasza skyli (#32906) üzenetére


#16939776
törölt tag

Feltűnő hogy az összes 6. generációs cpu 30W vagy afölött evett idle, valószínű a lap amivel tesztelték valamilyen beállítás/bios problémával küzdött. 15-20W között kellett volna szorni, a többi cpu idle fogyasztása jobban tükrözi a valóságot.

(#32909) t72killer válasza #16939776 (#32908) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32910) burny


burny
aktív tag

Dan A4 gép végre elérhető (megvásárolható) lesz nemsokára: [link]

How much will it cost?

$230 + shipping + tax (depending on where you are located)

Még több info itt:

[link]

[link]

(#32911) t72killer válasza burny (#32910) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kemény, alsóhangon 100eFt, míg Hungarisztánba ér:U. És még az én TU100-amat drágállották:U.

Ha már innováció: SFX mellett paneltáp opciót is ajánlhatnának, nem mindenki akar gtx 1080-at pörkölni egy ilyen zsebkonfiban.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32912) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés, olyan lapnál, ahol ennyire szorosan van pakolva a RAM-slot és az ATX tápcsati, mennyire baj, ha a picoPSU - pontosabban annak két, tekercset takaró eleme - hozzáér a RAM hűtőbordájához, szépen összemelegedve?

Lap:

Problémás fedőelemek:

Ahogy nézem, a többi LGA1151-es lapnál is csak ilyen sovány hely van a RAM-slot és a tápcsati között:(

Egyelőre adok neki egy esélyt, de ha nagyon egymás feneke alá fűtenek, akkor marad a kábeles m2-ATX.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32913) energy4ever


energy4ever
addikt

Na lecsereltem a leghutesemet. :K

Vizhutesre:

Nem lett jobb, sot hangosabb, es rosszabbul hut. :(

Majd megy bele egy 240-es radi 90°-es csatikkal es jo lesz minden. :)

(#32914) VTom


VTom
veterán

Sziasztok!
van nékem egy Thermaltake suppressor F1 házikóm, az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a mostani ACX 2.0+ hűtésű VGA-m, vagy egy referencia hűtésű VGA lenne a jobb választás hőmérsékletek szempontjából?
Most 74 fok körül jár a VGA komolyabb játékok alatt maximum. Lehet ennél jobb a ref?
Köszi!

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#32915) energy4ever válasza VTom (#32914) üzenetére


energy4ever
addikt

Mi a gond azzal a 74 fokkal? :F

(#32916) VTom válasza energy4ever (#32915) üzenetére


VTom
veterán

semmi gond nincs vele, pusztán elvi a kérdésem.
Illetve hogy a proci hőmérsékletek vajon javulnának-e ref hűtésű kártyával.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#32917) #16939776 válasza t72killer (#32912) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az egy nyákos verzió szerintem nem érne hozzá, még a hűtőbordás RAM-hoz sem:

(#32913) energy4ever: ezt a kört már lefutottam én is, nálam egy 140-es radi fért el max. de annyira visszafogta a szellőzést hogy használhatatlannak bizonyult, hiába voltak valamelyest jobbak a hőmérsékletek.

[ Szerkesztve ]

(#32918) #16939776 válasza VTom (#32914) üzenetére


#16939776
törölt tag

A ref. hűtés a többi komponensnek tehet jót.
Ha alapon hagyod 80-83C°-ra fog beállni az üzemi hőmérséklet, ha megpörgeted le lehet szorítani a 75-80C° közé.

(#32913) energy4ever: A szellőzés többet ér mint a pár fokkal alacsonyabb cpu hőmérséklet, tedd rá a kezed a VRM-re, és megérted ;]

[ Szerkesztve ]

(#32919) t72killer válasza #16939776 (#32917) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a kétnyákos éppen érinti a szélső hyperX bordáját. Annyi rugalmasság van benne, hogy egy rézlapot közéjük tudok még csúsztatni pl, hőelvezetés céljából. Mindenesetre induláskor csak 1 rammal üzemelem be a rendszert és lemérem, hány fokos a táp problémás része, ha terhelve van. Ha 60 fok alatt marad, akkor nem vesződöm vele - ennyit egy civilizált ramnak bírnia kell*, ha viszont 80 fok fölé megy, akkor eleve nagyobb paneltápot fogok használni, ami kábelen csatlakozik.

*a RAM-ok nem sok hőt generálnak, semmiféle ramtuning nincs betervezve, max alulfesz...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32920) #16939776 válasza t72killer (#32919) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem használhatod hűtésre a memórián lévő bordát, megfelelő vastagságú gap-pad-al ami rugalmasabb mint a réz lap.
Így az induktivitás+memória is hűvösebb lehet mint 60C°, magába az induktivitás lehet hogy eléri a 80-100C°-ot, ami teljesen normális.

A külön nyákos megoldás is jó, de mindkettő esetben kell a kényszer szellőzés fokozott terheléshez.
A kábelkorbácsos megoldás biztosan akadályozza azt, valamilyen mértékben.

Bármit csinálsz ne feszüljön semerre a memória, a csatlakozóban lévő érintkezők akkor működnek optimálisan ha pont középen van a pcb, nem áll ferdén a szlotban.

[ Szerkesztve ]

(#32921) jim bcs válasza energy4ever (#32913) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Hiba volt, főleg azt :DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#32922) t72killer válasza #16939776 (#32920) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, + a RAM-bordát se karcolom meg így egy fémlemezzel:R Megnézem, van-e feszülés, vagy csak simán hozzáér, mindenesetre fél mm-nél vastagabb pad-et nem veszek, az tuti. Netet böngészve kiakadtam, hogy senki se hajlandó egy sima derékszögű ATX-csatit árulni, csak forrasztgatós vackok vannak, nomeg 10+centit felemésztő vastag kábelek:(

A pico-verziónál a szellőzés jól meg lenne oldva, mert a tu100 ventije kb pont odafúj. Ha mégis panelre/kábelezésre kerül a sor, át kell még gondolni mi hova kerüljön.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32923) energy4ever válasza jim bcs (#32921) üzenetére


energy4ever
addikt

Mm pontosan befert az Atlas. Nezd meg a memoriat hogy all... :DDD
Nem is a hofokok miatt csereltem, hanem viz parti vagyok, vizet szeretnek epiteni.... :))

(#32924) t72killer válasza energy4ever (#32923) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Háát, vízre - főleg egyedire - nem a pici mini-ITX kuckók az ideálisak. Amúgy kb 200-as (vagy vastag 140-es) raditól van egyáltalán értelme hatékony vízről beszélni, azalatt egy jobb léghűtő is hoz annyit - egyedüli előnye a kicsi vizeknek, hogy a hellyel jobban lehet játszani (=proci fölé belóghatnak cuccok, pl táp).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32925) shteer válasza energy4ever (#32913) üzenetére


shteer
titán

Az egy Triton?

..szerintem jónak tűnik

(#32926) jim bcs válasza energy4ever (#32923) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Határeset :DDD , ha úgyis épített víz lesz akkor ram csere se kell.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#32927) #16939776 válasza energy4ever (#32923) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ekkora házméretnél csak problémákat fog hozni az épített víz, csak olyan háznál vállalnám be, ahova belefér egy nagy radiátor, és a rajta lévő ventilátorok könnyedén, kis fordulaton átszellőztetik azt és a házat.
Vagy lehet bármekkora a radiátor, de nem vesz ki részt, a ház szellőzéséből.

Jelen állapotból kiindulva: 50-60K elköltése után fogod elérni/átlépni azt a szintet, mint a 11K-s Atlas tud.
Ebbe beleszámoltam egy új ház árát is.

(#32928) jim bcs válasza #16939776 (#32927) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Egyetértek, én visszatenném az Atlast a helyébe, ha a ram zavarja akkor csere LP-ra és kalap.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#32929) julius666


julius666
addikt

Sziasztok!

Szülőknek raknék össze egy zoffisz+HTPC gépet. Alaplapként Asus AM1I-A menne bele Kabinivel.
Gondoltam nem vennék nekik nagy böhöm házat, jobban örülnének valami mini-ITX-re szabott doboznak, amit nem kell kerülgetni.

Ami mindenképpen alapelvárás lenne, hogy menjen bele rendes ODD (faternak kell, van is egy elfekvőben a régi elpukkant gépből), férjen bele legalább 2 db 5.25'' HDD és persze legyen olcsó. :)
Amit még nagyon preferálnék, hogy rendes ATX tápot lehessen bele pakolni, "csereszabatos" legyen, szívások nélkül.

A kínálatot mintavételezve elég extrém igényeim vannak, úgy nézem nem-ATX, esetleg paneltápos megoldások vannak leginkább, retardált bővíthetőséggel, méregdrágán (20-30e forint). Nem tudom, van-e értelme keresgélnem, vagy jobban járok, ha egyszerűen veszek nekik egy micro-ATX házat fillérekért és nem vacakolok.

Bízom benne, hogy van aki tapasztaltabb a témában nálam és tudna segíteni.

(#32930) Benőke válasza Patice (#32900) üzenetére


Benőke
őstag

No a TDP -vel kapcsolatban.

Ugye a proci be van sorolva egy fogyasztási csoportba. 35 - 45 - 65 - 95W ... stb.
Ez a max fogyasztása. E fölé nem megy ha agyon ütik sem.

Intel féle TDP ugye egy dolog, de az nem mindig a max fogyasztása. Ha megadnak teszem azt 51W -ot le is van írva hogy 65W a max fogyasztása. Na ja de miért 51w ha amúgy 65w? Lemérik egy halom programmal, tehát életszerű körülmények között, majd a kiugró értékeket lecsapkodják és a maradékot átlagolják.

AMD nél ezzel szemben az érték amit megad az a plafon, maga a proc -e fölé nem nagyon megy. A komplett rendszer nyilván fölé tud mennyi.

Nem láttam még olyat hogy ezeket meghazudtolva átlépné a gyári értékeket jelentősen. Most itt nem 1-2W eltérésre gondolok.

Intelnél a T és S procik pedig nem lépik át a TDP -értéket mert lejebbi csoportban vannak és már 35W ill 65W nál limitálja a procit különben ha az lenne amit te mondasz nem lenne értelme ezeknek a fogyasztás csökkentett prociknak, ha ugyan úgy túllépné

Csak példa képen: Intel i3 6100T
35w csoportba tartozik és a TDP is 35W

Másik példa : Intel i3 6100
65W csoportba tartozik de a TDP 51W

És a TDP "Thermal Design Power (TDP) represents the average power, in watts, the processor dissipates when operating at Base Frequency with all cores active under an Intel-defined, high-complexity workload. Refer to Datasheet for thermal solution requirements."

Szó nincs arról hogy ez mindig max lenne... T és S procinál ez kivétel.

(#32931) t72killer válasza julius666 (#32929) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha a költségvetés első(-második) prioritás, akkor tényleg jobban jársz egy akárhonnan kukázott mATX házikóval:R.

Ha kp-t is adsz a házért (ha elfér, amit ingyen/apróért találsz akkor minek:F), akkor megfontolandóak még az SFX-tápos megoldások, ez is egy csereszabatos, de kisebb szabvány.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32932) Patice válasza Benőke (#32930) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez OK.

És most add hozzá a prociba integrált IGP-t. :U

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#32933) Goose-T válasza julius666 (#32929) üzenetére


Goose-T
veterán

Talán a Chieftec FI-01B (vagy az FI-02BC praktikus kártyaolvasóval) a legkompaktabb ház, amibe még lehet tenni optikai meghajtót. Kapsz hozzá egy nagyon jó tápegységet, igaz TFX a szabványa, de azért abból is van bőven választék a hazai boltokban.

Szerk.: most látom, hogy 5,25"-ös vinyó kell bele, hát azok már régóta kimentek a divatból. :DDD

Nem 3,5"-ös akart az lenni?

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#32934) Benőke válasza Patice (#32932) üzenetére


Benőke
őstag

Nem hiszem h azt külön kéne számolni.
Ezt külön fel kéne tüntetniük ezek alapján, erre vonatkozó információt nem találtam.

(#32935) t72killer válasza Goose-T (#32933) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:Y . Ez egy ATX-konform melegszendvics-sütő :F :C Élőben sztem nem is láttam ilyet.

#32936: Váá, kiadják GTX960/970-nel, amikor bő egy hétre (=jún 10) vagyunk a 1070 launchtól?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32936) HookR


HookR
addikt

MSI Aegis Mini PC hivatalos oldal - [link] / youtube
- 433 x 376 x 170 mm

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32937) Bird válasza HookR (#32936) üzenetére


Bird
addikt

Nem értem, hogy ezt a transformers dizájnt miért kell erőltetni....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#32938) radi8tor válasza Bird (#32937) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert sok a gyerekes felnőtt.

⭐ Stella

(#32939) AxBattler válasza julius666 (#32929) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha ragaszkodsz a feltételeidhez, akkor egy CM Elite 130-at, 120-at mondanék háznak, de erősen javasolnám én is, hogy gondolkodj el az SFX tápokon, és noti HDD-ken.

És deszkából mindenképpen az Asrock AM1B-ITX-et venném, ugyanis csak azon találsz 4db SATA csatit, míg az Asus-on, és az MSI-n csak 2db van, úgy meg elég bajos a 2 HDD + 1 ODD kombó.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32940) t72killer válasza HookR (#32936) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"1 x USB 3.1 Gen 1 type C" :(

Úgy tűnik, lassan az apróbetűsből kell kibányásznunk, hogy melyik termék képes a tényleges 10Gb/s sebességre a sok 3.1 néven hirdetett 3.2Gb/s-os példány között. Nem, nem az anyós word doksijaiat akarom rajta töltögetni, hanem pl érdekes a cucc monitor, extra gigabites LAN-csati és egyéb hasonló jóságok támogatására.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32941) #16939776 válasza Benőke (#32930) üzenetére


#16939776
törölt tag

A VRM átlagos-teljesítmény limitje fogja meg a CPU-t, ezt az értéket állítja a CPU mikro-kódja.

Azért ezek a csoportok vannak definiálva (35,45,65W...) mert ezeket a limit pontokat kell ismernie a VRM vezérlőnek, hogy az intel által kiadott spec.-nek megfelelően működjön mellette a CPU.

Valós időben ezt a limitet töbször is átlépi a cpu, itt látszik hogy hol vannak a limitek egyes modelleknél mi történik működés közben:

Szóval ha "kalapálják" bizony veszi az áramot, a T és az S modell is, csak jóval kisebb mozgásteret enged neki a VRM, nem a CPU saját maga limitálja a felvehető teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

(#32942) julius666 válasza AxBattler (#32939) üzenetére


julius666
addikt

A CM Elite 130 elég bejövős és egyáltalán nem vészes árban. Az lehet, hogy probléma, hogy kicsit széles, majd lemérjük a helyet, ahová kerülne.

És deszkából mindenképpen az Asrock AM1B-ITX-et venném, ugyanis csak azon találsz 4db SATA csatit
Valóban! Annyira alapnak vettem, hogy min. 4 SATA csati van már minden lapon "úgyis", hogy nem figyeltem rá, csak a hátlapi csatlakozókra. Köszi szépen! :R

(#32943) Benőke válasza #16939776 (#32941) üzenetére


Benőke
őstag

Így értem a dolgot, de ez esetben azért erről nem ártana infó a felhasználók felé.
Nem paraszt lázadásról van szó, csak képben legyen mindenki.
Nyilván a gyártók rendelkeznek ehhez megfelelő eszközökkel és infóval is... :U

(#32944) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Új Bitfenix házak - ITX mezőnyben a gömbölyded formák és békalábak kedvelőinek itt a Prodigy Pillow:

Ahogy elnézem benne a VGA-t, erősen riseres megoldásnak tűnik.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32945) xEon1337


xEon1337
őstag

Láttam, hogy korábban többször szó volt az NCASE M1-ről és most a DAN A4-SFX is előkerült.

Ha jól látom, akkor a DAN 250 euró szállítással együtt és mivel az EU-ból küldik, ez tényleg ennyi (sajnos csak karácsonyra lenne itt).

Az NCASE pedig 225 dollár. Ez utóbbira még rá kell számolni a vámot, áfát?

Segítségeteket előre is köszönöm!

"Less but better" - Dieter Rams

(#32946) t72killer válasza xEon1337 (#32945) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó esetben karácsonyra. Ezek a kickstarter cuccok úgy működnek, hogy most kiperkálod nekik a Zs-t, aztán ha szerencséd van, szállítanak.

"utóbbira még rá kell számolni a vámot, áfát?" - Így van:K

Valamelyik aprócskább, kevésbbé túlárazott Lian Li példány nem felel meg?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32947) jim bcs válasza t72killer (#32944) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ezek sem szokványosak, had jöjjenek csak :K

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#32948) radi8tor válasza xEon1337 (#32945) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én abban reménykedem, hogy meglesz az 1000 példány és akkor majd megy sorozatgyártásba kickstarteren kívül is!

⭐ Stella

(#32949) t72killer válasza radi8tor (#32948) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha Lian-ék látnak benne fantáziát, akkor felfuttatják:K. Személyszerint túl sokat nem látok benne, szűköcske ez, ha az ember full VGA-val és esetleg húzott procival akarja tolni. Ha meg nincs szükség a teljes méretű grafikára, ezernyi konkurrens akad, a Lian Li-nek is van féltucatnyi hasonló méretű háza. - de ez csak én vagyok.

A kezdeti ár irreleváns, ha tömegesen akarják adni, akkor ~150EUR a plafon, najó 180 a beépített riser miatt.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32950) xEon1337 válasza jim bcs (#32947) üzenetére


xEon1337
őstag

Most nincs semmi olyan Lian Li, ami megmozgatná a fantáziámat. Volt régebben egy PC-Q08-am, aztán váltottam mATX-re egy PC-A04 házban és apukám netezős gépe is jelenleg egy PC-Q07-ben csücsül, szóval imádom őket, de kellene a változatosság. :)

A minap hirtelen felindulásból berendeltem egy Cooltek U3-at, de holnap vissza kell küldenem, mert nem akarok szenvedni a jövőben a 260 mm-es VGA hely miatt, kellene azért oda a 280 mm legalább.
Ennek kapcsán jutott eszembe (igaz mATX téma), nem tudtok valamit a Jonsbo RM3-ról? Nagyon tetszetős ház.

"Less but better" - Dieter Rams

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.