Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) Benőke válasza Vekko (#32094) üzenetére


Benőke
őstag

Az általad írt házban hivatalosan nincsen sok 3,5 vinyónak hely. 2db
Mondjuk ha beépítő keretet használsz, akkor 3,5 helyére elfér 4db 2,5" elméletileg.
Ez a limitje a háznak.

CoolerMaster 130 és 110 -ben 3db 3,5 fér el. + 130 -ban van egy külső 5,25" is. Ez utóbbiban elférhet beépítőkerettel 2db 3,5 vagy 4db 2,5" akár HotSwap fiókban is.
Nyilván HTPC szóval ha szem előtt lesz jó ha kinéz valahogy. CM110 -ben is van elegendő hely, és ezek normál ATX tápokat támogatnak. Teljesítmény igény nincs nagy de veheted olyan nagy ventivel amilyennel csak akarod, mert belefér. Ebből meg jó nagy a választék.

Van még esetleg bézik kinézetben egy Spire 210. Kicsi lapos, elölről is tűrhető. Spec nekem tetszik és csak 13,5cm magas. Van tápos verzió meg táp nélküli is.
Árulnak most egy pont ilyet más márka néven tápostól [link]
SFX táp megy bele, 3,5" 2db 5,25" 1db tehát beépítő keretekkel mondjuk 8db 2,5" vinyó és vagy ssd is elfér benne persze úgy már zsufi egy kicsit. Még variálható.

Tápnak TFX -et írtál de a Sharkon ház is SFX -et fogad. Van SFX veriója is a tápnak. Árban is hasonló, de nem írják hogy milyen db tényezője van. Gondolom hasonló fordulaton hasonlóan hangoskodik. Amúgy meg 4000rpm -et tud forogni maxon szóval zajosabb tud lenni.
BeQuiet jó választás. Röhögve fogja vinni a gépet. Egy ilyen gép még 10% terhelést sem fog adni egy ilyen tápnak. Más gépben arra figyelni kell hogy 2db 12V ága van és külön külön adja le a max teljesítményt komolyabb gépben lehet gond indításkor. Éhes proc, VGA, sok 3,5 vinyó. Itt ez nem fog gondot okozni.

(#32099) csendes
Inteléknél a TDP nem a max fogyasztást adja meg hanem az átlagos maxot. Tehát esetenként megy ez fölé is. Bár valószínűleg nem sokat, de így is kevés ez tény :)

(#32102) csendes válasza Goose-T (#32100) üzenetére


csendes
őstag

Akkor ez valami más típus? [LC Power 1400MI USB3.0 200W]
Ja, tényleg, más típus :D

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#32103) AxBattler válasza Benőke (#32101) üzenetére


AxBattler
félisten

Alapból a 130-ban 2*3.5 + 1*2.5 + 1*5.25 fér el, aztán lehet variálni a dolgokat... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32104) Vekko válasza Benőke (#32101) üzenetére


Vekko
aktív tag

Köszönöm! Épp azért szerettem volna a TFX-et mert ott megadták hány dB-en működik. Totál elkerülte a figyelmem, hogy ez a ház nem kompatibilis vele. :R
Közben PeterPH megírta, hogy Y kábellel tovább lehet osztani a PicoPSU SATA lehetőségét is, erre nem gondoltam, úgy hittem nem bírná el, azért van rajta alapból ennyi.
Emiatt módosult az elképzelésem és jöhet a PicoPSU is, így lesz valóban hangtalan.

ASUS N3150I-C (20 ezer HUF-ért beszerzem, tudom, csak 2 SATA port, de ha majd szükséges lesz teszek bele SATA kártyát, így még későbbi bővítő kártyával is jobban járok mint az Asrock 4 SATAs verziójával 27-ért)
Adott 1 SSD és 1 HDD + egy külső WD passport
PicoPSU-80 12V DC-DC ATX tápegység
12V 80 Watt DC tápegység + 230V AC tápkábel
COOLERMASTER Elite 110

Ez így rendben lesz szerintetek?

(#32105) Benőke válasza AxBattler (#32103) üzenetére


Benőke
őstag

Hivatalosan igen, de ez a gyári kialakítás miatt van.
3,5" -ban léteznek beépítő keretek amikbe bele lehet dugni 2db 2,5" HDD/SSD -t.
pl. [link]

Olan is van ami 5,25" helyre 4db 2,5" meghajtót enged. pl :[link]

Olyan is akad ami 5,25" helyre 4db 2,5" egységet HotSwap házvban pl : [link]

Olyan is van ami 5,25" helyre 2db 3,5" HDD -t enged. Azt most nem találom :)

Ezekkel lehet még okoskodni.

(#32106) AxBattler válasza Benőke (#32105) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, én is ezt írtam: otthon már lehet variálni... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32108) #16939776 válasza Vekko (#32104) üzenetére


#16939776
törölt tag

+kell hozzá ilyen kábel:[link]

bővítésnél majd figyelni kell rá, hogy a hdd-k mekkora árammal indulnak,
összesen ne legyen 7A nál nagyobb, @12V.

pl.:4db 4TB wd red 4x1,75A+/-10%@12V igényel ha egyszerre indulnak el, ami ~7A és ebben a hűtés, alaplap beleszámolva.

(#32107) Benőke : Amúgy ...... van most egy ASRock N3150-ITX 22k ért. 4db SATA csatlakozóval. ezt PM-be írd legközelebb, mert emiatt törölnöm kell a HSz.-t :N

[ Szerkesztve ]

(#32109) HookR válasza Vekko (#32104) üzenetére


HookR
addikt

Ha 4db 3,5"-es HDD-vel számolsz, akkor inkább a PicoPSU-160-XT-t válaszd. A 80-asnál 12V-on a max: 4A, peak: 7A, míg a 160-asnál ezek 8A és 15A. Amikor a 4db 3,5"-es merevlemez egyszerre elindul, meg mellé ott a CPU, alaplap, akkor az így könnyen kiszaladhat a 80-as 84W peak-jéből.
A 160-as mellett szól a második csatlakozó is PATA/SATA kábelnek. Más kérdés, hogy alapból csak egyet adnak, másodikat külön kell venni.

Közben Duracellm... megelőzött.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32110) #16939776 válasza #16939776 (#32108) üzenetére


#16939776
törölt tag

"ami ~7A és ebben a hűtés, alaplap * beleszámolva."

*nincs

(#32109) HookR: még ha hiba nélkül tettem volna :B

(#32111) Benőke: vagy én vagy a cica elviszi ezeket. OK: jobb felső sarokban vastagon szedve.

[ Szerkesztve ]

(#32111) Benőke válasza #16939776 (#32108) üzenetére


Benőke
őstag

Bocs nem tudtam hogy nem szabad emlegetni. :B
Mondjuk nem tudom mért, de ok.

(#32112) HookR válasza Benőke (#32111) üzenetére


HookR
addikt

Hsz-ba nem szabad leírni, ám beírhatod az aláírásodba (ami amúgy is több helyen jelenik meg). Amire meg aztán hivatkozhatsz a hsz-ban. ;)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32113) Benőke válasza HookR (#32112) üzenetére


Benőke
őstag

THX.
Bár nem az enyém, csak találtam.

Egyébként meg találtam olyan 5,25" bővítőt amibe 6db (nem elírás) 2,5" HDD/SSD fér. [link]

[ Szerkesztve ]

(#32114) gOldie


gOldie
tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. Gamer laptop vásárlása helyett felmerült, hogy nem a jelenlegi laptopot cserélném le egy nagyobb játékteljesítményűre, hanem egy játékra alkalmas konfigurációt építenék, amit be tudok tenni a TV alá, mint egy játékkonzolt. Ami leginkább akadály, hogy a TV alatti polc csak 15 centiméter magas. Tudnátok olyan házat ajánlani, ami maximum ilyen magas és belefér egy játékra alkalmas videókártya + táp is?

Köszi a segítséget előre is.

Boldi

(#32115) HookR válasza gOldie (#32114) üzenetére


HookR
addikt

Például:
- Fractal Design Node 202
- Silverstone FTZ01
- Silverstone ML07
- Silverstone ML08
- Silverstone RVZ01
- Silverstone RVZ02

(#32113) Benőke: Annyira nem meglepő, az 5,25"-ös meghajtó az előlap mögött ~148x40mm keresztmetszetű, fiók nélkül, pőrén egymásra pakolva 8db is elférne.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32116) Vekko válasza #16939776 (#32108) üzenetére


Vekko
aktív tag

Köszönöm! Maradok akkor már inkább az Elite 110+BQ ATX tápnál. Elvégre tizenvalahány dB-ről van szó, viszont sokkal olcsóbb kompromisszum mentesen. Még System power 7 és b8 300 Watt között vacillálok.

(#32117) #16939776 válasza HookR (#32115) üzenetére


#16939776
törölt tag

(#32119) gOldie válasza HookR (#32115) üzenetére


gOldie
tag

Nagyon jó, köszönöm, megnézegetem őket!

Boldi

(#32120) HookR válasza #16939776 (#32118) üzenetére


HookR
addikt

Szó már éppenséggel volt róla, csak az elftársak a hozzászólásaik megírásánál nem könnyítették meg a későbbi visszakereshetőséget. :) [#27864], [#28509]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32121) #16939776 válasza HookR (#32120) üzenetére


#16939776
törölt tag

Úgy látom én is csak szemeteltem, mert nem raktam szóközt a /-jel elé/után és a keresőmotor már nem is dobja fel :(( tanulság levonva töröl+ újraír ;)

(#32122) #16939776


#16939776
törölt tag

Corsair SF450 / Corsair SF600 SFX PSU - [link]

Mivel már volt szó még róla:#27864, #28509 és PH!. Valamint kijött egy megbízható teszt is, ami alapján nagyon ígéretesnek tűnik, ezért gondoltam megérdemli hogy kereshető nyoma legyen itt is.

Köszönöm HookR

[ Szerkesztve ]

(#32123) TomiLi


TomiLi
addikt

Segítséget szeretnék kérni:

Az elképzelésem az lenne, hogy egy G4400-as cpu-val szerelt kis gépet raknék össze (ITX lap, 8GB ram). Lenne benne max. 3db notebook hdd, egy 2.5"-es ssd, meg talán egy notebook ODD.
A kérdésem az lenne, hogy egy ilyen konfighoz táp terén el lehet gondolkoni nem ATX kivitelben (panel, vagy pico psu....) Ha megoldható, akkor tudnátok ötleteket adni, hogy milyen belső, és külső egységek kellenek hozzá.

Köszönöm előre is!

Bogyorisz

(#32124) Benőke válasza TomiLi (#32123) üzenetére


Benőke
őstag

A g4400 65W csoportban van, intel szerint 54w a legtöbb alkalmazásban a max. Számoljunk 65w -al. Vinyótól függ de többnyire 2-3w -al beérik írás közben, de számoljunk 5 -el. SSD 5w, ODD olyan 5W, Memóriáknál is 5w/ modullal szoktak számolni, Lap 10w.
Szóval 65+3x5+5+5+2x5+10 = 110w

Szóval cirka ~110W a max amit ez a rendszer fel fog venni. Tehát egy 160W PICO el kéne vigye. Persze indításnál a vinyók sokat kérnek 1A/db.

Üresjáratban ez 30W vagy alatta kell legyen.

(#32125) #16939776 válasza TomiLi (#32123) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha nincs cserélgetve a 4db 2,5"-os eszköz akkor jó lehet ez:ORICO 2.5" HDD SSD to 3.5" Aluminium Mounting Adapter Bracket for 4 × 2.5" Drive

Vagy ez ami picit többet tud: csatolásmentesítés, hűtés, porszűrő.

Elsőhöz két 3,5"-os, másodikhoz két 5,25"-os hely szükséges. DE az első 12,5mm-es hdd-t nem fogad.

Az ODD külső usb-s egységgel képzelném el, nem kell 6db sata-képes lap és a ház is olcsóbb nélküle.

Ha HTPC-nek kell és sokat lenne használva az ODD, akkor SG05-ben van neki hely és az első opció belebarkácsolható pont a venti elé, vagy az SFX táp helyére.

direkt HTPC házak, ODD-vel, amiben van ennyi 2,5"-os hely, +csatolás mentesítve+, az veszett drága és inkább mATX, mint ITX.

[ Szerkesztve ]

(#32126) HookR válasza TomiLi (#32123) üzenetére


HookR
addikt

"A kérdésem az lenne, hogy egy ilyen konfighoz táp terén el lehet gondolkoni nem ATX kivitelben (panel, vagy pico psu....)"
Persze, PicoPSU-160-XT nyugodt szívvel ajánlható, bőven elég. Hozzá valami 120W körüli 12V-os AC adapter, aminél konkrét típus ajánlásában remélhetőleg a többiek tudnak segíteni.
Háznak igénytől és pénztárcától függően például:
- Lian Li PC-Q12
- Silverstone ML05
- Silverstone ML06
- Silverstone ML06-E

Mindegyikben ott a 4db 2,5"-es, a Silverstone-okban pedig a slim ODD hely is. Bár utóbbi a CPU-hűtő fölé esik (ilyen szempontból is szerencsésebb az USB-s ODD), ventiket tehetsz közvetlen az alaplap mellé is a ház oldalába. Gyárilag SFX tápra vannak felkészítve, de anélkül akár 3,5"-es HDD-ket is elhelyezhetsz benne, persze azok rögzítéséről neked kell gondoskodni (ez esetben mondjuk ugrik a 2,5"-es rögzítőkeret is).

Esetleg:
- Lian Li PC-Q02
- Lian Li PC-Q02 Lite

Ezekben alapból 3db 2,5"-es és 1db slim ODD rögzítési pont van kialakítva. A 4. 2,5"-es meghajtót (az SSD-t, az nem rezonál és könnyű) teheted mondjuk az előlap belső oldalára kétoldalú ragasztóval, vagy akár az SFX táp valamelyik rögzítőfuratához csavarozva 1db csavarral. Ha meg a mellette lévő szellőfuratok pont az SSD egy másik furatára esnek, akkor akár kettő csavarral is.

(#32124) Benőke: Annyit hozzáfűznék, hogy a 2,5"-es meghajtók az 5V-os ágból táplálkoznak.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32127) TomiLi


TomiLi
addikt

Hát nagyon köszönöm mindhármotoknak a rengeteg segítséget! :R

Pontatalan voltam annyiban (elnézést), hogy a 3 db HDD nem fix, abból csak kettő lenne állandóra, egy pedig egy hotswap csatolón keretsztül (itt van több elképzelés is, mert létezik pci helyére tehető, vagy 3.5"-es házban, vagy a slim odd-val közös házban egy 5.25"-ös helyre - ez még kérdés, mert nagyon jó házakat is ajánlottatok!)
Csak azért szeretném egy "dobozba" zsúfolni az összes komponenst, mert nem szeretem ha mindenféle kiegészítő tekereg a gép körül... :B Ettől függetlenül az odd-t meg tudom oldani úgy is, meg akkor a hot swap-et, hogy usb-ről menjenek, és akkor a Sata probléma megoldva ITX méretnél maradva.(erre nem is gondoltam - köszönöm!)

Tápra visszatérve egy kicsit: aprón kapható egy Pico-box Z3-ATX-200 paneltáp és adapter (asus 150W-os)..ez megfelelne nekem vajon? Elvileg igen, csak szeretnék megerősítést is :B :R

A másik még ami eszembe jutott: A gépen egy Windows lenne, mert ezen szeretnék egy jó ideig netezni, szövegszerkeszteni...szóval alap dolgok. Viszont menne 24/7, mert: lenne fájlmegosztás is rajta, valamint az itthoni hálózaton keresztül, erről a gépről érné el a többi az adatokat, meg a media tartalmakat.
Ehhez esetleg nem lenne elég egy integrált cpu-s megoldás? Vagy inkább maradjak a G4400-asnál (Intel vonalon gondolkodom)?

Köszönök még egyszer mindent, Mindenkinek!!! :R

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#32128) HookR válasza TomiLi (#32127) üzenetére


HookR
addikt

Ha még nincs meg az SSD, akkor érdemes fontolóra venni az mSATA-s, vagy M.2-es változatokat is és ahhoz alaplapot választani. Illetve ha mégis kellene a 4-nél több meghajtót kezelő mini-ITX alaplap, akkor innen is tudsz csemegézni. Például: ASRock B150M-ITX/D3 (5 SATA + 1 mSATA), Gigabyte GA-B150N-GSM (6 SATA + 1 M.2)

Táp kapcsán csak magamat tudom ismételni (harmadik bekezdés). Első körben arról kellene infó, hogy az egyes ágakon mennyire terhelhető...

"Ehhez esetleg nem lenne elég egy integrált cpu-s megoldás? Vagy inkább maradjak a G4400-asnál (Intel vonalon gondolkodom)?"
Van, ami elég lehet. Viszont a foglalatos alaplap köré eredendően erősebb konfig építhető és jövőállóbb is. Ezt neked kell mérlegelni.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32129) AxBattler


AxBattler
félisten

Új ITX házak, némi deja vu utóízzel! :)

LCPOWER LC-1510mi

LCPOWER LC-1520mi

LCPOWER LC-1530mi

LCPOWER LC-1540mi

LCPOWER LC-1550mi

Utóbbi kettő nem értem miért van külön, elég lett volna egy jó fedlap az ODD helyére, és kész is....

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32130) HookR válasza AxBattler (#32129) üzenetére


HookR
addikt

1520MI / 1530MI / 1540MI / 1550MI ugyanaz, mint a Chieftec-nél, csak az előlapban van itt-ott néhány apró eltérés.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32131) AxBattler válasza HookR (#32130) üzenetére


AxBattler
félisten

Bizony, ezért írtam, hogy deja vu.

Viszont amíg a Chieftec paneltápjaiban megbíznék, addig ezekét nem tudom, hová tegyem... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32132) varmi2 válasza AxBattler (#32131) üzenetére


varmi2
nagyúr

A chieftec tápjai biztos jobbak, ez egyértelmű, de egy kis fogyasztsú konfigot én rá mernék bízni. Kis fogyasztásban azt értem, hogy max 50-70W-t evő konfig. Htpc vagy alap netezősre gondoltam.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#32133) AxBattler válasza varmi2 (#32132) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja. Athlon 5350+ SSD + NAS, vagy noti HDD + slim ODD menne bele.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32134) radi8tor válasza AxBattler (#32131) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom nem egy árkategória a kettő.

⭐ Stella

(#32135) Patice válasza AxBattler (#32129) üzenetére


Patice
nagyúr

Nekem az LV-1510-es után inkább MS-Tech CI-70-es utánérzésem van.

Ill. MS-Tech-ből hiányoltam a feketét. ;]

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#32136) TomiLi válasza HookR (#32128) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm ismét!

Akkor azt hiszem ,hogy lemondok inkább az odd-ről, és egy pci hot swap rack-et fogok venni.
"Sajnos" az ssd az már meg van, így pont kijövök a 4 sata-val (ssd, hddx2, hot swap)

Táp: akkor maradok egy ATX tápnál, az SFX-ekben nem bízom annyira... :B (zaj - nem szeretném, ha egy film közben el kezdene nyűszíteni a táp venti - nálam meg elég alacsony az ingerküszöb. Sajnos a hdd-k "klattyogása" elkerülhetetlen)

Arra gondoltam, hogy raijintek metisbe pakolnám a kis konfigot, a cpu (maradunk g4400-nál) meg kap egy Thermalright 120i hűtőt (ezt is csak azért ,mert az van itthon.... :B )

Köszi mindent! :R

Bogyorisz

(#32137) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Használ valaki AMD E-350 Zacate alapú gépet? Torrentre + merevlemez megosztásra elég lehet ez is nem? A legtöbb atomos gépnél erősebb tesztek szerint.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#32138) radi8tor válasza Victoryus (#32137) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen valamivel erősebb. Én spec használtam Atomos gépet torrentre. Még az is vitte. Inkább, amikor torrentezés mellett másolni kellett róla akkor lassult be.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#32139) HookR


HookR
addikt

Antec Crown és Trapeze - tech-review.de / Youtube 2:32-6:45 / cowcotland.com / tek.no

================================================

Grandeur (In Win Chopin) by MetallicAcid - techpowerup.com

================================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32140) Pete55555 válasza HookR (#32139) üzenetére


Pete55555
addikt

Pofás kis ház mind2. Bár gondolom meglesz az áruk is...

...Szeretem leracsniztatni...

(#32141) pilagu


pilagu
újonc

Hali... Mármint hogy: Üdvözlök mindenkit a fórumban!

Ha megengeditek - szeretném a segítségeteket kérni.
Hetek óta túrom a netet a megfelelő vas után, de még mindig nem találtam meg az igényeimet biztosan kielégítőt (nem is tudom, igazából van-e ilyen, és félek, hogy alul méretezem a hardvert és csak szenvedni fogok vele). Egy olyan, lehetőleg minél kisebb, pofás megoldást keresek, ami alacsony fogyasztású, csendes (lehetőleg passzív hűtésű) és alkalmas az alábbi funkcionalitások párhuzamosan, egyidejűleg történő kiszolgálására: torrent szerver, LAMP szerver (Linux, Apache HTTP Szerver, MySQL, PHP, ez egy kis látogatottságú Wordpress oldalhoz szükséges), NAS funkciók (valszeg egy-két hdd-vel, RAID-et nem feltétlen erőltetem). És persze a biztonság kedvéért egy HDMI csati és valami elfogadható integrált 5.1-es hangkimenet csak legyen rajta... :) A szoftveres lehetőségek felmérése után arra jutottam, hogy első körben valszeg OpenMediaVault fog futni a vason, max ha rájövünk közben, hogy mégis akarjuk direktben netezésre, film nézésre, zenehallgatásra is használni a gépet, akkor kap egy fix monitort, meg valami GNOME-os disztribúciót.
Szóval valami ilyesmit keresek. (Visszaolvasva kicsit lehetetlennek tűnik... legyen kicsit, halk, olcsó, de tudjon mindent... :)) ) Van ötletetek? Esetleg, ha mini ITX-szel nem megoldható, akkor valami nagyobb méretű megoldás is szóba jöhet, vagyis igazából bármi ami megfelelő a célra és halkabb, kevesebbet fogyaszt (és persze nem utolsó sorban olcsóbb) mint egy asztali ATX-es PC.

(#32142) Patice válasza pilagu (#32141) üzenetére


Patice
nagyúr

Asrock N3700??

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#32143) danih válasza Benőke (#32101) üzenetére


danih
addikt

Ebbe az általad linkelt Spire / Tacens házba vajon belefér 2 slot szélességű videokártya? Ami a kimeneteket illeti (manapság sok 2 slotos kártya kimenetei is két slotot foglalnak mint ez) a válasz érthetően ugye nem, de mondjuk egy ilyen fajta beleférne?

(#32144) HookR válasza danih (#32143) üzenetére


HookR
addikt

"...de mondjuk egy ilyen fajta beleférne?"
Nem. A hűtésnek is 1 slot-osnak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32145) Benőke válasza danih (#32143) üzenetére


Benőke
őstag

Sajna nem igen meg bele 2 slotot foglaló. Ahhoz inkább CoolerMaster 110/120/130.
Vagy egy vékonyabb fektetett ház amiben elforgatva/fektetve van a VGA.

(#32146) HookR válasza HookR (#32015) üzenetére


HookR
addikt

Az ITX-Box v10 album bővült 4 képpel. Néhány kevésbé szembeötlő részletfinomítás mellett a fő változás, hogy a dVGA hűtő szerepét a Xigmatek Praeton (LD963) vette át. Még ez is elvész a nagy térben. :)

Az LP dVGA-k rögzítőfuratainak tanulmányozása után a rostán maradtak közül:
- Alpenföhn Silvretta (30mm)
- Deepcool HTPC-200 (29mm)
- ID-Cooling IS-40 (30mm)
- Xigmatek Praeton (LD963) (29mm)
...a Xigmatek versenyzője tűnt a legmegfelelőbbnek.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32147) Benőke válasza pilagu (#32141) üzenetére


Benőke
őstag

Olcsó is legyen, gyors is, keveset is fogyasszon... Na ilyen nincs :)
A 3 igényből kettőt kéne választani.

Otthoni mindenes kéne. OMV (Open Media Vault) jó választás, ha Média feladatokat is kap, akkor ráteszel egy Linux -os Kodi -t és kész.

Hardver ügyileg érdekesebb a helyzet. Sokan az Intel oldaláról a jól bevált J1900 -at vagy a kicsit lassabb, de kicsit kevesebbet fogyasztó N3150 -et választják. Ha találsz egy használt j2900 -ast az még jó lehet, bár nem sok van. Ellenben van az n3700. (Létezik már 3150 és 3700 nak egy idei friss változata 3160 és 3710 valamivel gyrossabbak, de igen minimális, alaplapot még nem láttam velük.)Sebességi sorrendben J2900->N3700->J1900. Létezik még n3050 és j1800 de felejtsd el őket.
20-25K integráltan a J1900 és az n3150 is, n3700 inkább 34-37k környéke.

Fogyasztásban J széria 10W, N széria 6,5W
A baj ezekkel hogy teljesítményben egyik sem tépi le a fejedet.

Alternatíva ként az AMD -nek van egy AM1 platformja ami ugyan 25W -os de nem folyamatosan eszik ennyit, ez a max amit megeszik de ez ritkán lesz, viszont olcsó, és erősebb az N3700 -nál, feladat függően 10-20% -al. Ebben jelenleg az 5350 a leggyorsabb de nem rég jelentették be hogy van egy 5370 ami szintén inteléhez hasonlóan harmatosan jobb. Ennél gyengébb procik is vannak benne, de ugye az nem alternatíva.
Ez így lap + proc kijön 20-25k ból. Na de ez sem ragaszt majd a székbe...

Ezen túl már csak mITX lapok jöhetnek szóba, és cserélhető procik 35-45-65 TDP -vel.
Intelnél ugye van a T -s végű proc család ami ugyan az mint a T nélküli csak 65 vagy más kategória helyett 35 -re maximalizálták a fogyasztást. 1151 -ben nem rég látam, hogy megjelent a Celeron G3900T ami megeszi reggelire az összes eddig említettet. Van a sima G4400 ami 2k val több de 65W, igaz intelék szerint 51W -ot eszik többnyire. Ez is alternatíva lehet mert nem eszik sokat, nem fogod terhelni, bár passzív hűtéshez nagyobb ház kéne :)
AMD valami FM2+ lap és bele egy tetszőleges A4/6/8/10. A4 kicsit kevéske A10 meg sok. Lehet belőlük olyat venni ami megfelelő lappal 45W -ra limitálható bioszban.

Cserélhető procis platformon pénztárcád szab határokat, na és még alul tudod feszelni ha még akarod csökkenteni a fogyasztást.

Cserélhetősben kakaóban nem lesz hiány, de alapból szintén nem esznek ám sokat, hogy árnyaljam a képet :) Simán lehet egy AMD -t vagy intel i7 -et is 20W környéki alapjárati teljesítménnyel üzemeltetni. Nyilván egy integrált cumó ez alá is tud menni, de nem olyan hatalmas a különbség. Nagyobb terhelésnél azért megnyúlik majd a különbség.
Arany középút szerintem egy 35-45W TDP -s cserélegtő procis gép mert Lap proc összejöhet 40k alatt az meg n3700 ára teljesítményben pedig jóval több.

(#32148) danih válasza Benőke (#32145) üzenetére


danih
addikt

Hmmm köszi pedig a képek alapján tök úgy néz ki mintha beleférne... Na mindegy :)

(#32149) Vekko válasza Benőke (#32147) üzenetére


Vekko
aktív tag

Elgondolkodtató, amit írtál. N3150 helyett elkezdtem AM1 irányba nézelődni. Feltéve, ha ez valóban érhet valamit: https://www.arctic.ac/eu_en/alpine-m1-passive.html
Szerinted?

ASRock AM1B-ITX-ba tenném. Olcsóbban is kijövök mint egy 4 Satas n3150-el.

[ Szerkesztve ]

(#32150) Benőke válasza Vekko (#32149) üzenetére


Benőke
őstag

Persze hogy jó a hűtő, egyrészt azért jó nagy, másrészt csak képen látszik kicsinek, rajzon amikor látszik az alaplapon azért már elég méretes. Amúgy meg max 25w amivel meg kell birkóznia.

Lehet hamarosan jön az 5370 verzió is és az 150MHz -el jobb :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.