Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32601) imibogyo válasza t72killer (#32594) üzenetére


imibogyo
veterán

ne kelljen külső téglát húzni a gép után
Nem is kell... Be lehet azt építeni. Nekem még a képen látható Cooltek Coolcube Mini-be is sikerült a 20 centiméteres 240W-os táp + paneltáp kombót beépítenem, nem hogy még egy neked kellő mondjuk 100W-osat, ami méreteiben majdnem a fele... :D

(#32602) t72killer válasza imibogyo (#32601) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

wow, ez komoly:R Milyen AC/DC-t és pico-t használsz? Amúgy igen, nekem még sztem 80W körüli is elég lenne, azt + a pico-t már együtt is be lehetne gyömöszölni egy SFX/FlexATX méretű helyre.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32603) imibogyo válasza t72killer (#32602) üzenetére


imibogyo
veterán

Egy ilyen 240W-os tápegységet és egy ilyen 180W-os panelt használok. A gépemet már írtam, de láthatod az adatlapomon is. ;)

(#32604) t72killer válasza imibogyo (#32603) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi:R Mennyire stabilak ezeknél a cuccoknál a feszültségértékek, ill mennyire bírja a fali AC->szünetmentes átmenetet?

Nekem ez szimpatikusnak tűnik, a 80W körüliek már 15 centi hosszúak, ilyet nem akaródzik a házba tenni - ez a kicsi nagyjából befér egy SFX táp helyére:K

A paneltáp is szimpatikusabb a pico-nál: nem az alaplapra tapasztva termeli a hőt. Ráadásul, ha nem hátráltatja a hatásfokot - a panelt kicsit túlméretezném, hogy esetleges fejlesztéskor csak az AC/DC-ből kelljen combosabbat berakni. Bár 50-60W fogyi magasságában értelmét veszti az egész cirkusz, oda már vannak 85+% hatásfokú sfx tápok.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32605) imibogyo válasza t72killer (#32604) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem akarok beszólni, de el is olvasod ami válaszokat kapsz? :U Egy csomó olyat kérdezel, amikre már mind válaszoltam. Írtam már, hogy mérve is nagyon stabil a 12V-os kimenet +/- 0,1-0,2V körül alakul az ingadozás (na ezeket az értékeket eddig pont nem írtam), de ezt nagyjából kisimítja maga a paneltáp, mert azon szinte nem is mértem ingadozást a feszültségeken.

A szünetmentes kérdésre nem tudok választ, jelenleg nem használok.

Ennyi pénzért legyen is szimpatikus. Átszámolva kb. 15.000 Ft.
Én a 240W-osat vettem kereken 5.000 Ft-ért. :B

[ Szerkesztve ]

(#32606) t72killer válasza imibogyo (#32605) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bocsi, kicsit kavarognak az infók, most olvastam vissza az elektro-mod topicban a válaszod.:R Low-power táp téren 0-ról hoztam fel a tudásomat az elmúlt 3 napban, arra se emléxem, milyen nyelven olvastam az adott infót:D.

Igen, nem olcsó darab, ráadásképp lehet megfejelném extra 5éves garival (5eur):K, eléggé minőségi példánynak tűnik. A panelt látom direktbe fújja az egyik venti, melegedős?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32607) lajos75 válasza t72killer (#32606) üzenetére


lajos75
senior tag

Nálam is hasonló tápegység van használatban :)

[Képek]

(#32608) t72killer válasza lajos75 (#32607) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Le a kalappal:R Ha 500km-nél közelebb lennék, ellátogatnék a "boltodba:)"

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32609) imibogyo válasza t72killer (#32606) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem használok ventit... Nézd meg a frissebb képeket. Eredetileg ilyen "hőmérsékletre kapcsolós" megoldásnak szántam a két ventit (de nem használtam őket), végül inkább száműztem is mind a kettőt a gépből. Jelenleg is teljesen passzív a gépem, a GTX 750Ti-t is beleértve. ;)

(#32610) t72killer válasza imibogyo (#32609) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Faházikóban ez bátor:R Pedig nálam már mocorog a fiókban egy elárvult zm-sf3 bevetésre készen.

Más: ő minőségi darabnak néz ki panel kategóriában? Szintén egy drágább darab, de lehet, hogy ilyesmit a cégnél is tudok guberálni:))

Közelkép a kondikról és egyebekről:

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32611) Mercutio_ válasza imibogyo (#32605) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nyugi, t72 bármilyen témában is ezt csinálja ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32612) t72killer válasza Mercutio_ (#32611) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem emléxem, hogy bármelyik kocsmatölteléket áthívtam vna a m43 totyikból :P

Félig on (a hülyeség rész moderálható:))): azért nem volt 1értelmű ez az építsdmagad táp téma. Ha 100+w lenne, be se néztem vna egyik szaktopikba se, annyit még a félbites agyammal is fel tudok fogni, hogy a milliónyi oldalon letesztelt kommersz cuccok közül mi a jó. Eddig, ha a pico-psu téma szóbajött általában egy kínai vacak linkjéig jutottunk, meg hogy nézzek hozzá egy (szép leolvadós) laptoptápot. Kösz... Ha végre összerakom a szajrét, elmegyek egy logout blogra garázdálkodni:P

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32613) ideabuda.hu


ideabuda.hu
csendes tag

Sziasztok!

Nappaliba, tv alá szeretnék összerakni egy Mini Itx gépet, Cooler Master Elite 130 RC-130-KKN1 házra gondoltam és az alábbiakra:

i3 6100
16gb
Gigabyte Gtx 950 dupla hűtős
valamilyen SSD
Asrock lap
Atx táp

Mennyire fog melegedni a konfig, biztos jó választás a Mini itx? Elférnek benne a dolgok?

[ Szerkesztve ]

Használt Mac-ek, szerviz a Mammutban! www.ideabuda.hu

(#32614) t72killer válasza ideabuda.hu (#32613) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha ez a kari (=36x195x121mm), akkor simán belefér. A hűtéssel se lesz gondod, van azon a házon lyuk elég:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32615) VTom válasza ideabuda.hu (#32613) üzenetére


VTom
veterán

Abba a házba 343mm-ig férnek be VGA-k. Bőven befér.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#32616) ideabuda.hu


ideabuda.hu
csendes tag

Köszönöm.

Meg is született a konfig, érdekelne a véleményetek róla:

Asrock H110M-ITX
i3 6100
Crucial 2x8GB DDR4 2400MHz Ballistix Sport
Cooler Master 500W RS500-PCARI3-BU
Gigabyte GTX950 2GB DDR5 GV-N950WF2OC-2GD
240Gb Intel SSD
1Tb HDD

Változtatnátok valamin vagy jó így? Elég erős lesz 1080p-ben a mostani játékokhoz? Nagyon megdobná a teljesítményt ha i3 helyett i5 ketyegne benne?

Használt Mac-ek, szerviz a Mammutban! www.ideabuda.hu

(#32617) Mercutio_ válasza t72killer (#32612) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, csak benéztem, mer' amúgy közöm nulla ehhez a nulliITX vagy mihez :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32618) HookR válasza ideabuda.hu (#32616) üzenetére


HookR
addikt

Helyedben inkább M.2 foglalattal felvértezett H110-es alaplapot vennék, jövőállóbb (MSI H110I Pro, Gigabyte H110N). Még ha az árfekvés miatt most csak 2,5"-es, SATA csatis SSD-t veszel is, később még jól jöhet.

"Nagyon megdobná a teljesítményt ha i3 helyett i5 ketyegne benne?"
Mostanában érkeznek majd azok a játékok, amik már jobb esetben csak kamatoztatják, rosszabb esetben meg is követelik a 4 magot. Érdemes megfontolni az I5 lehetőségét. De kérdezz rá gép összerakós topikban, ott jobban képben vannak e kérdésben!

Személy szerint nem szimpatizálok az olyan házakkal, ahol a táp közvetlenül a CPU fölé kerül. Háznak a Cooltek U2-est mondanám, de mivel számottevően drágább, így neked kell mérlegelni, hogy belefér-e a költségvetésbe és szempont-e számodra, hogy akár egy nagyobb csendes toronyhűtőt is elhelyezhetsz az amúgy kisebb térfogatú és szemrevalóbb házba. I5-ös proci esetén pláne szerencsésebb a nagyobb CPU-hűtő.

Illetve SSD mellett az 1TB-os HDD-nél a garanciaidő és megbízhatóság mellett a csendességet tartanább a legfontosabb szempontnak. Utóbbi miatt érdemes megfontolni a 2,5"-es HDD méretet.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32619) AxBattler válasza ideabuda.hu (#32616) üzenetére


AxBattler
félisten

Inkább a Gigabyte, vagy az MSI H110-es deszkáit venném, azoknak van M.2 SSD támogatása.

És SSD-ből is ilyen szabványút vennék!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32620) HookR válasza HookR (#32599) üzenetére


HookR
addikt

Hardveraprón van is egy eladó Jonsbo V6+.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32621) bobsurf válasza #16939776 (#32600) üzenetére


bobsurf
senior tag

:D
Kipróbálom.
Megjött az Asrock n3150DC-m, de bekapcsolva az asztalon elégé sípol, és nekem elég melegnek is tűnik. Szabadon van, saját táppal és egy 3,5ös meg egy 2,5ös vinyóval.
Ez mennyire normális?

(#32622) #16939776 válasza bobsurf (#32621) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez az sípolás az onboard DC-DC-s alaplapok, és a Wide input-os Pico-psu-k sajátja, ezért nincsenek is ajánlva teljesen passzív gépekhez.
Ha lesz benne venti+hdd nem lesz ennyire feltűnő.

A házszimulátorra a HDD-k hangja miatt van szükség, az hogy meleg lesz kényszer hűtés nélkül egy passzív borda, az teljesen normális. "kegyelemből" egy 600-rpm-es 120mm-es ventit fordíthatsz rá a teszt erejéig.
Ha tényleg egymás mellé tennéd azt a 4db egyforma hdd-t és elindítanád, hallhatnál cifra interferenciákat.
Ami lehet elrettentene, hogy berakd lakószobába a 4 lemezes nast. És ezzel együtt, megtakaríthatnál némi pénzt a házon.

[ Szerkesztve ]

(#32623) bobsurf válasza #16939776 (#32622) üzenetére


bobsurf
senior tag

Továbbra is: :R :R :R
Tehát akkor, ha lecserélném a lapot egy "hagyományosra" és picopsut raknék mellé, akkor sem lennék előbbre sípolás ügyben?

Csendes (hangtalan) és alacsony veszteségű működéshez van elfogadható táp? Fractal 304 lesz a ház.

Igyexem tájékozódni, de eddig úgy láttam, h mindnek van valami nyűgje...

Illetve mi a különbség a picopsu és a paneltáp között. Ha jól látom, az elv ugyanaz...

[ Szerkesztve ]

(#32624) imibogyo válasza bobsurf (#32623) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem a korábban már említett kombóval semmi bajom (ebben a gépben használom). Teljesen passzív üzem. Celeron G1820 (hamarosan csere) + GTX 750Ti KalmX. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32625) bobsurf válasza imibogyo (#32624) üzenetére


bobsurf
senior tag

Köszönöm!
Ez nem lenne kicsit overkill a tervezett configomhoz? n3150+4 3,5HDD
És a hülye kérdések:
papa-papa 20pines csatlakozóval kapcsolódik a laphoz?
a 2 sata csatit szétoszthatom további 2re?
jó az, ha az összes hdd egy ágon van?
ezt hova szokták rögzíteni a házban?

(#32626) t72killer válasza bobsurf (#32625) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A te konfidhoz elég egy 100W alatti (70-100w) ac/dc és egy szintén 100w körüli panel/pico is. Csati: ac/dc->pico (dc/dc): sima csavarozható drót, pico->alaplap: szabvány atx kábel, ezt adni szokták hozzá.

A két sata-t elvileg még felezhezed, meg kell nézni, hány ampert bír a táp ezen az ágon:R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32627) Mercutio_ válasza t72killer (#32626) üzenetére


Mercutio_
félisten

Saját tapasztalat?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32628) #16939776 válasza bobsurf (#32623) üzenetére


#16939776
törölt tag

A sima 12V-os (sárga) teljesen problémamentes, a 12-25V-os WI-s (piros) a sípolásra hajlamos.

(#32629) AxBattler válasza imibogyo (#32624) üzenetére


AxBattler
félisten

Most nézem, korrekt áron van ez a paneltáp, csak a külső notiadapter kerül hozzá egy vagyonba.
Vagy azt is tudsz linkelni jóárasítva? :D

Akartam már korábban is kérdezni: a passzív VGA-d PCB-je nem kezdett elszíneződni? Csak mert óva intettek a venti nélküli 750Ti-től, ti. sok embernek elkezdett barnulni a hátlapon.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32630) t72killer válasza Mercutio_ (#32627) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze, egymagos atomtól (najó ez tleg van) 22magos xeonig minden van a háznál :W :P.

#1: nem hiányoztam a matekórán, amikor az összeadást tanították

#2: még az olvasásóra is belefért a szoros munkarendembe, így sikeresen dekódoltam a komponensek max fogyasztására vonatkozó karaktersorokat

Ezenkívül nem kellett a cern-t kirabolni egy 65w-os ac/dc átalakítóért (laptopom tápja, venti, hűtőborda és egyéb karácsonyfadíszek nélkül), hogy lássam: 50% terhelésnél még nem robban fel a technika:R.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32631) Mercutio_ válasza t72killer (#32630) üzenetére


Mercutio_
félisten

Aham, akkor téglafejelgetés helyett olvass utána a 4 db wd red egyszerre induláskor hány ampert vesz fel 12V-on, ehhez add hozzá a lapot, és nézd meg az általad ajánlgatott 100W pico 12V-on hány amper folyamatos leadására képes...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32632) imibogyo válasza bobsurf (#32625) üzenetére


imibogyo
veterán

Vigyázat WoT... :P

Szerintem de. De ettől függetlenül sem vennék sokkal kisebb tápot a gépemhez (a már régebben tárgyalt okok miatt). Én 7200-as HDD-nként ~25W fogyasztási (indulási) ökölszabállyal szoktam számolni, a többi komponensed jellemző fogyasztását meg kidobja a Google, vagy a jártasabb kollégák. Na és ami kijön végeredmény az összeadás után, azt kellene még ízlés szerint 1,2-2,5x szorzóval számolni attól függően, hogy akarsz-e fejleszteni, vagy nem a jövőben.

papa-papa 20pines csatlakozóval kapcsolódik a laphoz?
papa-papa 20-24 pines van hozzá

a 2 sata csatit szétoszthatom további 2re?
Nem látom akadályát, bár én még nem szorultam rá. Megfelelő tápegység tartalék esetén mivel a 12V-hoz nem nyúlnak ezek a modulok (illetve nagyon alap dolgokat szűrnek), ha adott az "elég" 12V-os teljesítmény, akkor mehet nyugodtan a dolog, mert az 5V feszültségen elvileg nem terhelnek nagyot a merevlemezek (én így tudom, de majd kijavítanak a többiek), vagyis a fogyasztásuk legnagyobb részét a 12V-os fogyasztás teszi ki (nagyságrendileg 70-80%), legjobban erre kell méretezni. Volt valahol erről egyszer egy diskurzus, ahol a srác kimérte a sajátját.....

SZERK: meg is van (nem mondom, hogy ez mindenhol igaz, de kiindulási alapnak jó:)
@sawdust is correct in that the 5 VDC line isn't truly accounted for...but in most spinning consumer hard drives, the 5 VDC and the 12 VDC lines are about evenly split, and nowhere near 1.75A. For example, the specs on a nine year old WD 500 GB drive (Caviar 16SE WD50000KS) I use in a RAID array are:

5 VDC = 0.70A = 3.5W
12 VDC = 0.75A = 9.0W

The 1.45A here is pretty close to the drive you quoted...but it isn't ALL at 12 VDC, so your calculation is off. This drive draws 12.5W. My array of four drives draws 50W, or 1.2 KwH per day. i.e. my array costs me about $0.20 per day in electricity at local rates.

Green drives may run lower. Newer drives probably run lower. Check both voltages and do the math as above, but my four-drive, ancient array adds about $6 a month to my electric bill. It isn't a HUGE concern. You're more concerned about the Thermal Design Power of your power supply. Always have a far bigger power supply than you need.

jó az, ha az összes hdd egy ágon van?
Jónak nem jó, de sokszor nem tudsz mit tenni. Én csak 2 egységet használok (SSD + 3 TB HDD) és nekem is úgy jött ki, hogy csak egy ágra köthetem őket, mert nem akartam elosztózni (lényegében a "2 ág" is valójában egy a paneltápomon. :B

ezt hova szokták rögzíteni a házban?
Ahova tudod.... De komolyan. Láthatod én hova rögzítettem. De tegnap átköltöztem egy másik ideiglenes házba, mert a mostani nem a passzív 750Ti-hez lett tervezve és nem tudom rázárni az oldallapot, így az átalakításra kerül. Ott is megnézheted, hogyan alakul a rögzítésem (bár sokat nem látsz belőle). És elnézést a porért, de eddig a műhelyben volt ez a ház és éjszakanem volt kedvem takarítani (sem a gépet, sem a házat).

AxBattler: már ajánlottam. Ez ~5.000 Ft volt akcióban, kicsit kevesebb. De van 150W-os 3.800-ért is. ;)

Akartam már korábban is kérdezni: a passzív VGA-d PCB-je nem kezdett elszíneződni? Csak mert óva intettek a venti nélküli 750Ti-től, ti. sok embernek elkezdett barnulni a hátlapon.
Színeződni nem, de porosodni igen... :DDD Mondjuk a matricák ragasztói nem szeretik a meleget ez jól látszódik a képeken, majd leveszem őket (ha maguktól lejönnek teljesen) és elrakom őket egy füzetbe, hogy az esetleges garis ügyintézésnél ne legyen gond. :K Mondjuk ha el is színeződik engem (ennyire már) nem zavar, amíg a működést nem befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

(#32633) AxBattler válasza imibogyo (#32632) üzenetére


AxBattler
félisten

Mondom: külső notiadapter. :)

Az elszíneződés meg ezek szerint egyedi eset lehetett...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32634) imibogyo válasza AxBattler (#32633) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem ez is az. Azt váltom ki vele.... :P
Én tuti nem kötném a gépemet egy burkolt egységre. :N

(#32635) Jancsi válasza t72killer (#32610) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Ennek a széles bementi feszültségtartománya jelen esetben hátrány. Mivel plusz egy konverziót jelent, így plusz veszteséget is. 12V-os bemenő feszültség mellet a tápon többnyire csak egy FET-n meg át a 12V amit lekapcsol, ha valami rendellenességet tapasztal. 3,3 és 5V-okat step-down konverterek állítják elő, egy inverter pedig a -12V-ot. Hacsak nem stabilizálatlan forrásról használnád (pl, autóban vagy akkuról), nem erőltetném ezt az opciót.

(#32636) t72killer válasza imibogyo (#32632) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Synology-ék 100as tápot adnak a 4winyót fogadó DS415+ mellé. Ezért is merészeltem a 100w környékét javasolni.

#32635: lesz stabilizálatlan forrás, tervezek bele egy mini ups-t:))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32637) imibogyo válasza t72killer (#32636) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez nem mond ellent annak, amit én írtam (olvasd el az idézett (mért) angol részt is). Csak azt mondtam, hogy ÉN ekkora indulási áramfelvétellel szoktam számolni, amikor tápot méretezek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32638) t72killer válasza imibogyo (#32637) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem is vitaindítónak szántam:R. Mindenki egyénileg méretezi a tápját, mit érez kényelmesnek - vagy épp mit lehet kapni. Nagyobbat venni mindíg biztonságosabb+a nyári meleget is jobban bírja egy nagyobb vas, max az ember egy pici hatásfokot bukik. Az asztali gépemben pl egy bányásztáp (1200-as leadex) csücsül - kb 3x-osa a szükségletnek, de megtartottam, hátha fejlesztések után kicsit több értelme lesz. Jobbféle lakatfogóval amúgy megbízhatóan elcsíphető ez az indulási csúcs?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32639) imibogyo válasza t72killer (#32638) üzenetére


imibogyo
veterán

Jobbféle lakatfogóval amúgy megbízhatóan elcsíphető ez az indulási csúcs?
Őszintén? Fogalmam sincs. :D Én magamnak vettem egy fogyasztásmérőt, de még ki sem próbáltam (majd lehet most...). Múltkor már úgyis ígértem Mercutio-nak is, hogy lemérem a GTX 750Ti-vel a fogyasztási értékeimet, de egyszerűen látod ilyenkor jutok jobban gép elé, mint most is, vagy napközben melóból, de ott meg ugye a cuccaim nincsenek nálam. :B

[ Szerkesztve ]

(#32640) HookR


HookR
addikt

Jonsbo VR1 - jd.com

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32641) shteer válasza HookR (#32640) üzenetére


shteer
titán

Perforált tetőlemezzel nagyon jó lenne :)

..szerintem jónak tűnik

(#32642) bobsurf


bobsurf
senior tag

n3700 mennyivel tudd többet, mint a 3150? Csak frekiben nagyobb?
TDPre mindkettőre 6W-ot ír ás tesztekben sem annyira meggyőző a 3700es. Viszont árban majdnem 1,5szeres.

(#32643) energy4ever válasza HookR (#32640) üzenetére


energy4ever
addikt

Kell!!!! :Y

Na ez egy allom gephaz lenne. qb one-t lecserelnem ra, barmennyire is szeretem! :K

(#32644) #16939776 válasza HookR (#32640) üzenetére


#16939776
törölt tag

Alacsony a lába, kicsi a keresztmetszet a bemenő levegőnek, hogy nagy teljesítményű VGA-t viszonylag csendesen és hűvösen kiszolgáljon.
Szenzációs az elrendezés: belefér az ATX táp, és nem lóg be sehova a kábele. :C
Az üveg nagyon tetszik rajta, viszont a kiálló csavarok nem.
Ha megvenném, kivágatnám lézerrel/vízzel a fed lemezt (#32641) shteer: +1, viszont nem tudnám szépen megemelni +2-3cm-t.

Amit átalakítottam Ft-03 mini pont 5cm-el keskenyebb 4-el magasabb megemelt lábakkal együtt, de még így is kisebb.

Saját értékrendszeremben: 9/10 pont jár neki, Az FT-03 mini eredeti állapotában 7/10!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#32645) radi8tor válasza bobsurf (#32642) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az újabb architektúra mindig drágább.
Amúgy GPU-ban is van egy hangyányi különbség:

⭐ Stella

(#32646) shteer válasza #16939776 (#32644) üzenetére


shteer
titán

Szinezett hangfaltüskékkel esztétikus lenne szvsz

..szerintem jónak tűnik

(#32647) #16939776 válasza shteer (#32646) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez vitán felül áll!

10Kg+ össztömegnél már sanszos hogy nem olyan sík az alu lemez az alján,
hogy mind a 4db egyszerre leérjen, báriféle billegés nélkül.
b. variáció: állíthatóra/keményebb rugós hüvelyt kell csinálni a tüskéknek.

[ Szerkesztve ]

(#32648) Mercutio_ válasza #16939776 (#32647) üzenetére


Mercutio_
félisten

Parafa tappancsokra állítani a tüskéket? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32649) Pete55555 válasza HookR (#32640) üzenetére


Pete55555
addikt

:W

Ugyanilyen elrendezésű házat terveztem :D Modding és házépítés elméletben topikba be is dobtam valamikor.

...Szeretem leracsniztatni...

(#32650) #16939776 válasza Mercutio_ (#32648) üzenetére


#16939776
törölt tag

Van állványom/hangfalam ami tüskés, és a tüske alatt van acéllemez korong, ami miatt nem tud nyomot hagyni a padlóban.
Ha arrébb akarom tenni, két kéz kevés hozzá, tartani és a tappancsokat arrébb pakolni, majd alájátszani a korongokat... Ez a szerencsétlenkedés vas-állvány estében még belefér, de egy számítógép esetében nem egyensúlyoznám egy kézzel,
inkább legyen egyben a tüskékkel a kiegyenlítés, praktikusabb.
De az sem rossz, ha nem hegyesek a lábak végei, hanem síkok, amire lehet apró, 2-3mm-es, öntapadós készüléklábat tenni. Talán ezzel még nem is vágtuk agyon, az esztétikumot. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.