Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32151) Benőke


Benőke
őstag

160W -os Pico hoz keresek tápot 12V -os.
Nem sok van ami jó lehet, vagy én nem találok.
Szóval
- 120W 12V (Elég lehet nem fog enni ennyit sem a gép.)
- 150W 12V (Ennek az ára kicsit acélosabb, konkrétan 2x annyi)

Van nagyobb is a mini-box.com -on 192W, de azt nem lehet itthon kapni ebben a magyar webshopban.

Vagy hajtsam fel a DELL -t? :)

[ Szerkesztve ]

(#32152) #16939776 válasza Benőke (#32151) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha van egy kis befektetni való pénzed: ~14,5USD/pc vámmal, szállítással együtt.

[ Szerkesztve ]

(#32153) Benőke válasza #16939776 (#32152) üzenetére


Benőke
őstag

:D
Valakinek nem kell esetleg még? :))

(#32154) instantwater válasza Benőke (#32153) üzenetére


instantwater
addikt

Esetleg nekem, de akkor még mindig kell egy csomó ember :D

(#32155) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni!

Van egy Gigabyte H77 N Wifi alaplapom miben egy i3-3245 proci teljesít szolgálatot.
Eddig a prociba épített VGA, teljesítménye elegendő volt azokhoz a feladatokhoz amit csináltam vele, viszont mára már kevésnek bizonyul....
Ebbe az alaplapba lehet tenni valami komolyabb, erősebb videokártyát, ha igen tudnátok ajánlani hozzá valami izmosat? ( HD. videó anyagokat, kellene konvertálnom, vágnom és jó lenne ha mindezt gyorsan, szaggatás és fagyás nélkül tudná megcsinálni.
A konfigom egy Antec ISK310-150 házban van, tehát csak Low profile kártya jöhet szóba...

A segítségetek előre is köszönöm! :R :R :R :R :R

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#32156) shteer válasza excalibur36 (#32155) üzenetére


shteer
titán

LP es single slot ráadásul

..szerintem jónak tűnik

(#32157) Pete55555 válasza excalibur36 (#32155) üzenetére


Pete55555
addikt

Esetleg egy ilyesmit: LINK

De a fogyasztásra is figyelni kell. Ez a VGA 75W-ot kér papíron, a procid 55W-ot. A tápegység 150W-ot képes leadni, 12V-on 10A-t azaz csak 120 Wattot. Tehát így is nagyon ki lesz számolva.

Ha erre esik a választás, akkor érdemes megpróbálni alulfeszelni egy kicsit, és a processzornál is megtenni ugyanezt.

Jut eszembe, a GTX 750 is jó lenne ide, ráadásul az csak 55W-ot fogyaszt. Viszont abból most hirtelen nem találtam 1 slotos LP változatot. De egy 750-el jobban járnál, mint az R7 250-el.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#32158) excalibur36 válasza Pete55555 (#32157) üzenetére


excalibur36
senior tag

Köszönöm a segítséged! :R

Az egyik ez lenne? [link]
GTX 750-ből nem találtam én sem...
Hogy kell alulfeszelni?(cpu, kari) :B :B :B

Esetleg ez nem jó?[link]

[ Szerkesztve ]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#32159) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Olyanban szeretnék segítséget kérni, hogy adott egy HTPC (N3150 + 2x4GB LV 1600 + 3TB WD Purple + Kingsto Fuy 120GB SSD + Seasonic 350W ), mely egy Bitfenix Prodigy házban van , ami moddolt és nem tudok előlapi ventillátort beletenni, mert előző tulaja egy komoly konfigot tartott benne és helyhiány miatt átalakította.

Jelen esetben kérdésem az lenne tudtok-e valami jó kis házat ajánlani ami :
- jobb mint a Bitfenix hűtésben és elrendezésben
- Esetleg hangszigetelt
- ITX méretű, és képes 2-3 HDD-t belepakolni, mert a jövőben tervezem bővíteni.
- Ár max 20k (új vagy ahsználtan)
Amiket néztem:
- Phanteks Enthoo Evolv ITX , Fractal design Core 500 vagy Nano S, Thermaltake Core V1 ,BitFenix Colossus Mini-ITX ,Thermaltake Core V21

Ezeket néztem , itt ahsználtan elég jó árban vannak, lényegében szinte hangtalan házat akarok, olyat mint ami most az asztalim egyik eleme (Nanoxia Deep Silence2)

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#32160) HookR válasza Benőke (#32153) üzenetére


HookR
addikt

Szerintem tegyél fel hardverapróra egy érdeklődésfelmérő hirdetést csoportos rendeléshez!

(#32157) Pete55555: Csak azt írják a specifikációban, hogy 75W-nál bizonyosan kevesebbet eszik, mivel ugye a PCI-E foglalatra támaszkodik kiegészítő tápcsati nélkül. Amúgy PCI-E v2.1-től már 150W a foglalat limitje, de egyelőre ez a lehetőség a gyakorlatban kiaknázatlannak tűnik.
SP-k számát pedig 512-nek tüntették fel, tehát ez az R7 250E, amire 55W TDP van megadva.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32161) Archttila válasza burny (#32011) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Én meg inkább a SilverStone-t venném.

Ezen felül lassan egy éve nyúzom és bizton állíthatom, a táp az egyik legcsendesebb aktív eleme a konfignak. :K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32162) #16939776 válasza stigma (#32159) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezek közül a Phanteks Enthoo Evolv ITX van a legközelebb az elképzelésedhez, oldalról teljesen zárt.
Élőről csak több irányváltoztatás/törés után tud kijönni a hang.

"lényegében szinte hangtalan házat akarok"

2-3 hdd-vel a fedélzeten ezt nem valószínű hogy sikerül ezt elérned, de azért drukkolok. ;)

Néha szokott lenni 20K alatt Antec P180 mini, ami picit nagyobb, viszont elég masszív, alapból zaj csillapított, és elasztikus felfüggesztést kaptak benne a hdd-k. Itt is több törésen kell átvergődnie a hangnak, mire szabadba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#32163) Sebaj Fóbiás válasza Benőke (#32147) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Ezt nagyon szépen összefoglaltad! :C

Arról nincs esetleg tapasztalatod (vagy bárki másnak), hogy nagyságrendileg mégis mennyire lehet leszabályozni egy nem integrált, de kicsi procit egy arra alkalmas lapban? Konkrétumokat, első kézből származó tapasztalatokat nem nagyon találtam sajna. Már ott tartok, hogy veszek egyet csak azért, hogy kimérjem sk, aztán vagy marad, vagy megy.

Én konkrétan egy Asrock H81 lapra meg egy kicsi G18x0 Celeronra gondoltam. A lap BIOS-ában van egy ún "Long Duration Power Limit" opció, de tudom, hogy milyen mértékű fogyasztás-csökkenést lehet elérni vele. Nekem drasztikus kéne, mondjuk minimum 50%. :DDD És nem szívesen fizetnék többet egy T végű prociért, ha le tudom fojtani én is a normál változatot. Pláne, hogy a G1840 most ~10K, a T változata meg ~15K (a G1820 mindkét változata is). Ez azért százalékosan elég erős felár.

(És ha esetleg a későbbiekben mégis más géppel oldom meg a NAS és/vagy HTPC feladatokat és a Celeronból meg mondjuk kisgyerekeknek csinálok egy játszós gépet, akkor jól fog jönni a sima változat plusz ereje is.)

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#32164) stigma válasza #16939776 (#32162) üzenetére


stigma
addikt

:R ,köszi.

Igen tisztában vagyok vele, ha HDD-k száma növekszik akkor a sok mozgó alkatrész miatt több zaj is keletkezik. P180 Mini jól néz ki, ismerem majdnam siekrült egyet vennem évekkel ezelött, de sajnos elvittké előttem.

Gondolkodom Phanteks Enthoo Evolv ITX, de lehet inkább várok vele picit , mert most sok időm az átépítéssel nincs nagyon.

Köszönöm a gyors segítséget! :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#32165) Plasticbomb válasza #16939776 (#32162) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ha 5400 RPMes laptop vincsiről van szó, akkor lehetséges elérni ezt is. Igaz a mostani gépem nem ITX móka, de normál üzemben, böngészés, videó/film nézés alatt a ventiket a legalacsonyabbra (nincs szükség magasabb fokozatra, 35 fokon dolgozikátlagban ilyenkor) kapcsolva rendszeresen a külső 3.5 7200 vincsi hangja idegesít fel... A 2.5esemnél sokszor csak abból tudtam, hogy működik, hogy van egy nagyon finom remegése a kezemben, egyébként hangja nincs. (Jó vétel volt, 1 TB egy Apple macbookból vették ki, raktak be helyette SSD, nekem meg kb 2000 forintot kellett hozzátenni az akkor eladott 320 GB 2.5esből befolyt összeghez, így rávetettem magam (összesen 12 000 volt. 4 éve talán. Azóta is röhögök az egész történeten, ha ránézek a vincsi hardveres nevére: APPLE HDD HTS541010A9E662)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#32166) HookR válasza stigma (#32164) üzenetére


HookR
addikt

Olyat is tudsz csinálni, hogy a rendszert futtató SSD-n kívül beszerzel egy olyasmi 2,5"-es HDD-t, mint amit Plasticbomb is írt. A gyakran szükséges adatokat (pl. munka / még nem látott filmek / torrent...) ezen tárolod, míg a nagyobb tárhelyet biztosító 3,5"-es HDD-kre a hosszú távon megőrzendő, ritkábban szükséges adatok kerülnek, azokat x perc üresjárat után leállíttathatod az oprendszerrel. Így csak akkor hallatják a hangjukat, amikor tényleg szükség van rájuk, míg netezés, vagy egyéb csendes tevékenység közepette nem zavarnak.
Ilyen felállásban hangszigetelt házra (míg kellően nagy SSD esetén 2,5"-es HDD-re) sincs feltétlenül szükség.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32167) Plasticbomb válasza HookR (#32166) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ide én még annyi kieget írok: Nekem mindeképpen ez a felállás: SSD rendszernek (mostanában külön SSD a játékoknak is), és a felhasználói mappákat, és minden mást, pl film zene képek letöltések, szóval kb adatok mind HDDre mennek. Gyakorlatilag minden rendszertelepítéskor, újratelepítéskor csak annyit kell csinálnom, hogy a felhasználói mappákat átállítom a vincsin lévőkre, így minden megvan mindig. Így nem fordul elő az, hogy a dukomentumok mappából nem mentettem le amit kellett volna, vagy hogy formázáskor elvesztek a képek, és a legtöbb alkalmazás, amivel valamit készítesz, azok jellemzően alapbeállításként szintén ezekbe a mappákba mentenek, amik így mindig biztonságban vannak egy esetleges rendszerösszeomlástól is. (És ugye a biztonság kedvéért mindig van backup hdd ezekről... ;] )

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#32168) #16939776 válasza Plasticbomb (#32165) üzenetére


#16939776
törölt tag

Végig jártam ezt az utat, és ebbe a problémába futottam:
Több hangforrás majdnem azonos frekvencián(fordulatszám) üzemelve, nagyon lassan lebegő interferenciát okoz, ami eredményeként, egyszer elhallgat(teljes kioltás), másszor n*akkora amplitúdóval jelenezik(erősítés) a hallgatási pozícióban az általuk keltett zaj.
Ez 1db hdd-nél nem probléma megszokja a füled a statikus zajt, de 2-3nál, már idegesítő a folyamatos hangerő ingadozás.

Nekem is ott helyben tűnt a legegyszerűbben megoldhatónak a zaj probléma, amíg nem lett telepakolva fotókkal az 1db 500GB-s hdd...
Mivel nem láttam értelmét nagyobbat venni(több fizikai lemez, több fej, nagyobb zaj, lassabb felpörgés), és az imént leírtak miatt, nem akartam második hdd-t sem, így össze kellett raknom egy NAS-t.

Most ennyi év hdd-vel való "szenvedés" után bánom hogy nem hamarabb léptem meg. Persze maradnak a 2,5"-os HDD-k, mert iszonyat gyorsan elérhetőek alvó állapotból, ami veszett jó dolog.

Azért nem laptop hdd-t írtam, mert nem azt használok: parkolás, gyengébb mechanika ect.

[ Szerkesztve ]

(#32169) HookR válasza Plasticbomb (#32167) üzenetére


HookR
addikt

Én korábbi szívások miatt még olyat is szoktam csinálni, hogy minden merevlemezemen van külön rendszerpartíció, így ha az aktuálisan használttal valami gubanc van, akkor van helyette másikról elvégezni a szükséges teendőket.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32170) Benőke válasza Sebaj Fóbiás (#32163) üzenetére


Benőke
őstag

Mennyire lehet visszafogni az adott procit az alaplap függő is.
Nincs tapasztalatom alulfeszelésben, van erre külön topic.

G18xxT esetében bátran tudom javasolni a használtat is figyelembe venni, és ha megnézed az Intel nyilvános árait, azt látod hogy a sima és T -s proci ára egyezik. A különbség ott van hogy T ből nem mindig van BOX kivitel. Na persze nálunk végfelhasználóknál már akad néhány K különbség, sajnos drágább a T -s. Az okát nem tudom, de kisebb kereslet lehet oka. Használtan nézelődhetsz és esetleg egy G16xxT is szóba jöhet ha van alaplapod. Sata csatlakozókat nézd meg a lapon mennyi és milyen :) Ezen bukhat pár dolog.

mITX időtállóbb ahogy mondod Cerka is alkalmas desktopon böngészésre bármire.

(#32164) stigma
Alternatívaként lehet kapni hang szigetelő paneleket ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#32171) Plasticbomb válasza #16939776 (#32168) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Pont erről írtam más topicban. Az említett vincsi pont ilyen kiemelkedő darab 600 000res parkolást tud, használtan vettem, egy macbookból cserélték ssdre. Nagyjából mióta ez vita volt itt ph-n valamelyik vincsis topicban, azóta külön örülök annak, hogy ezt vettem, és azóta is mérvadó számomra ez az érték. A külső vincsim is ilyen csak 3.5esben ICY Box házban. Szintén Hitachi, szal én kb márkhű lettem.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#32172) Benőke válasza Sebaj Fóbiás (#32163) üzenetére


Benőke
őstag

Most találtam : Arctic Alpine 11 - Passive

Nem csak AM1 -re van passzív hűtés. Mondjuk egy közepes hűtőről ha leveszed a ventit az is lehűti csak hát az ára nem mindegy, mondjuk ha kell a venti, csak visszapattintod és kész.

(#32173) AxBattler válasza Benőke (#32172) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezt ugye olvastad:
"Recommended for TDP up to: 47W
CPUs with a TDP > 35W may reduce the clock during longer periods of full load in PCs with absolutely no fan."

Magyarul Cerkán, vagy T-s Penyán, i3-on kívül nem raknék semmit alá, és még így is erősen ajánlott valami normális házhűtés, mondjuk hátra min. egy 120mm-es venti (plusz borda a VRM-re, stb.).

Egyébként a G4400 szvsz elég jó választás 18k HUF-ért: lappal, RAM-mal együtt fogyaszt 38W-ot átlagban, és max. 43W-ot. G4400T-t most éppen nem lehet kapni, de az sem drágább sokkal.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32174) AxBattler válasza Benőke (#32172) üzenetére


AxBattler
félisten

Már kapható is idehaza 3.000 pénzért!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32175) Benőke válasza AxBattler (#32173) üzenetére


Benőke
őstag

Persze hogy olvastam, T -s proci felé hajlok, de gondolkodtam g4400 -ben is.
Valami komolyabb hűtőt fogok rátenni ventit lehagyom róla és kap egy házhűtőt ami halkabb.
Nekem nagyjából 110mm magasságom van erre vadászok hűtőt ami tetszik :)
pl a Noctua NH-L9x65 jó csak az ára nem tetszik

Nem rég volt g3900T az is bőven jó lehet. Majd ha újra elérhető lesz szerintem nem hezitálok ennyit :)

2 éve anyukámnak pakoltam össze egy netezős gépet G3220 -al. Üresjáratban 18-20W -ot mértem. Netezés alatt is csak 25w környéke. + Monitor.

(#32176) Sebaj Fóbiás válasza Benőke (#32175) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

"2 éve anyukámnak pakoltam össze egy netezős gépet G3220 -al. Üresjáratban 18-20W -ot mértem. Netezés alatt is csak 25w környéke. + Monitor."

Ez elég jól hangzik! És végre valaki méricskél is :) A lapra emlékszel még? És gondolom 4GB RAM meg egy HDD vagy SSD?

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#32177) UBO


UBO
csendes tag

Sziasztok,
Én a múlt héten vadásztam 12V tápot (pico psu-hoz). Meg kell hagyni elég macerás.
Opciók:
Korábban említett adapter áruházból számomra ismeretlen eredetű és márkájú (nem vállaltam a rizikót)
Külföldi rendelés (hosszú idő)
Wirelles bolt szintén ismeretlen márkájú és elég drága

Ezek után elkezdtem alternatívát keresni és még jóval korábban itt a fórumon olvastam hogy az xbox 360-nak is van 12v tápja. Számomra ez jelentette a megoldást 8000 HUF 9,6A (azt hiszem van nagyobb is) és original xbox360, utángyártott itt sem éri meg. (erre rá merem bízni a 2x3TB Red vinyókat és az asrock n3150-es lapot), ráadásul elég nagy téglatest, ami csak jót jelent a hőleadás szempontjából (viszont nem egy néma darab) és barkácsolni is kell. Annyi rizikó van hogy én lecsíptem a végét mert elég kacifántos dugalj van a végén. 7 vezetéke van (verziótól függ): 2 sárga-12V, 2fekete-földelés, szürke-stand by (hozzá kell forrasztani a földeléshez), piros-5v, kék-power on(össze kell forrasztani a pirossal)

Ha valakinek kellene segítség szivesen segítek, nem nagy cucc ha forrasztottál már. Stabilan működik szombat óta megállás nélkül, hétvégén csinálok majd konnektoros fogyasztásmérést (asrock amh1-itx vs n3150-itx ezek vannak otthon)

(#32178) Benőke válasza Sebaj Fóbiás (#32176) üzenetére


Benőke
őstag

ASRock H81M-HDS, FSP350W táp. 2,5"HDD 500GB WD, 2x2GB Ram.
Csak rádugtam a szünetmentesemre és kiírja mit fogyaszt a masina.

(#32179) Vekko válasza UBO (#32177) üzenetére


Vekko
aktív tag

Kíváncsian várom. Pont AM1 és n3150 között vacilálok.

(#32180) Benőke


Benőke
őstag

AM1 foglalatba Rendelhető. AMD Athlon 5370 2.20GHz AM1 BOX

(#32181) radi8tor válasza Benőke (#32180) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Most, hogy beesett az 5350 ára 12000-re, nem sok ráció van ebben a modellben.

⭐ Stella

(#32182) Benőke válasza radi8tor (#32181) üzenetére


Benőke
őstag

NEm értem ezt az AM1 platformot teljesen. Vagy csak le akartak húzni egy rókabőrt az A4-5000 miatt. Mondjuk ára miatt jó lehetőség, még a folytott memória vezérlő ellenére is.

Amúgy 5350 volt már 10k környékén is. Fog még ez a 18k esni, még ha 5350 ára nem is esik sokat. Azt tudjuk hogy valamiből a csúcsmodell mindig aránytalanul drágább mint a kicsit kevesebbet tudó testvére :)

[ Szerkesztve ]

(#32183) #16939776 válasza UBO (#32177) üzenetére


#16939776
törölt tag

"7 vezetéke van (verziótól függ): 2 sárga-12V, 2fekete-földelés, szürke-stand by (hozzá kell forrasztani a földeléshez), piros-5v, kék-power on(össze kell forrasztani a pirossal)"

Belinkelnéd hogy pontosan melyik típusról van szó?

a "9,6A" alapján ezt találtam :"a11-120p2a" "xbox 360 slim psu" [link]
De ennél tovább nem találtam értékelhető információt a bekötéséről, csak gyanítom hogy a "szürke-stand by (hozzá kell forrasztani a földeléshez)" az mi lehet. Nézted hogy mit ír a pcb a szürke vezetékhez?

[ Szerkesztve ]

(#32184) Benőke válasza AxBattler (#32174) üzenetére


Benőke
őstag

Nem olyan kicsi az a borda. [link]

(#32185) AxBattler válasza Benőke (#32184) üzenetére


AxBattler
félisten

Szépen rátelepedett arra a deszkára... :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32186) UBO válasza #16939776 (#32183) üzenetére


UBO
csendes tag

Hi,
Igen azt hiszem ahhoz való.
Pontosan ilyen fajtát vettem:
Xbox 360 slim e de ahol vettem konzolszervíz ott most nem látom a netes oldalukon, mindenesetre bemenni megéri a szervizükbe a másik fajta kivezetés is jó és ahogy nézem egy ezressel olcsóbb is.
De így utólag nézve még lehet nem is jót választottam.
Xbox 360 másik fajta itt a két feszültség 12v(ebben nem vagyok biztos hogy minden fajta ennyi de egy utángyártottat néztem az 12v-os volt) és 5v külön kivezetést kapott már, de sztem itt is csípned kell a vezetéket ha hosszú távra tervezel.

Itt egy videó az egyik fajtáról:
3sárga 3 fekete 1kék 1 piros
Gyanítom hogy ez a két külön dugaljos végű mert erről több leírás is van ha googlizol.

A slimes verzió (a vége egy dugalj) a korábban említett 2sárga 2fekete 1kék 1piros 1szürke felosztás volt.
Mindkét esetben a sárga a 12V fekete földelés, piros 5V(kimérve ~5,25V) , szürke (összeforraszt a feketével) és ha összeérinted a pirosat a kékkel(én össze is forrasztottam) akkor az addig stand by-ban lévő táp bekapcsol (enélkül a 12V-os ág csak ~5,18V-ot ad, és a tápon lévő lámpa is narancs színű)
Az elfelejtettem mondani hogy Pico PSU-hoz pedig hozzá se keell nyúlni, a csatlakozója (a tápegység felőli) megegyezik a alaplapi 24tűs csatlakózójának a 4-es különállójával (nekem volt otthon egy nagyon régi táp arról lecsíptem) Pico PSU-nál Fehér(12V ide kell majd az xbox360 sárga vezetéke) és fekete(földelés, ide xbox360 szintén fekete) vezeték van.
Mivel később még jön 2x 3TB a Pico sata kivezetéséhez én még hozzáforrasztottam az igényeimnek megfelelő számú sata csatolót.

[ Szerkesztve ]

(#32187) Benőke


Benőke
őstag

Na végül megrendeltem az adaptert. Teszek egy próbát ezzel: [link]

Nem hiszem hogy gond lenne vele. Majd ha összeállt a gép elmesélem, hogy jól működik minden :K

(#32188) kedvesgabor válasza Benőke (#32187) üzenetére


kedvesgabor
tag

Sziasztok!
ASRock QC5000-ITXPH vagy QC5000M-ITXPH helyett van valami árban és teljesítményben hasonló, amit ajánlani tudtok,főlleg 3d-s hd házimozizáshoz kellene. Sajnos már nem nagyon kapató olyan helyen ahonnan nyugodtan rendelnék.

Ja, fontos lenne hogy passzív hűtésű legyen.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#32189) Benőke válasza kedvesgabor (#32188) üzenetére


Benőke
őstag

Tényleg mintha mindenhonnan egyszerre kopott volna ki...

Esetleg Intel Celeron N3150 vagy a nagytesó Intel Pentium N3700
Korábbi generációból a J1900 is szóba jöhet esetleg, de nem tudom GPU -ban mit támogat és mit nem.

Vagy Külön AM1 alaplap és veszel egy AMD Athlon 5350, 5370 még drága

Lehet hozzá kapni passzív bordát és voila...

[ Szerkesztve ]

(#32190) AxBattler válasza kedvesgabor (#32188) üzenetére


AxBattler
félisten

Red Goat szvsz megbízható, vettem már nála alaplapot, mikor még csak itt, HA-n hirdetett (Sipi85).

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32191) HookR


HookR
addikt

Dirac Qbee (alias Lian Li PC-Q02 Lite) hivatalos oldal - [link]

============================================

Dirac Qbee 03 (alias Lian Li PC-Q33) hivatalos oldal - [link]

============================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32192) HookR


HookR
addikt

Hódít a fektetett PCI-E foglalat.

ASRock H110M-PIO hivatalos oldal - [link]
- 203 x 211 mm

==================================================

ASRock B150M-PIO hivatalos oldal - [link]
- 203 x 211 mm

==================================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32193) imibogyo válasza HookR (#32192) üzenetére


imibogyo
veterán

És így van is értelme, mert legalább egy oldalra kerülnek a hűtőbordák (CPU + VGA), könnyebb hozzá megfelelő légáramlású házat tervezni mondjuk egy darab ventilátorral...

(#32194) HookR válasza imibogyo (#32193) üzenetére


HookR
addikt

Igen, nagyon szimpatikus megoldás. :K
Ugyanakkor az érem másik oldala, hogy a dVGA-n lévő hűtő vastagsága behatárolja a CPU-hűtő magasságát is. Már feltéve, hogy a ház a CPU fölött nem dudorodik ki jobban a többi résznél.
Ha hagyományos módon bal oldalon van 90 fokos riser-rel fektetve, akkor legalább a VGA háta fölötti teret ki lehet tölteni merevlemezekkel anélkül, hogy útban lenne a dVGA szellőzésének.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32195) HookR


HookR
addikt

Újabb képek az ECS fektetett PCI-E foglalatos lapjairól is:

ECS H81M-SI01 - taobao.com

ECS B85M-SI01 - taobao.com

A rögzítőfuratok elhelyezkedéséből ítélve ezeknél legalább megmaradt a Mini-ITX lapnak megfelelő nyákszélesség.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32196) #16939776 válasza HookR (#32194) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha hagyományos módon bal oldalon van 90 fokos riser-rel fektetve, akkor legalább a VGA háta fölötti teret ki lehet tölteni merevlemezekkel anélkül, hogy útban lenne a dVGA szellőzésének.

Akár 90-95C° üzem közben a VGA hátoldala, és hűtésből vissza áramló forró levegő megállhat alattuk, így nem épp kényelmes, a VGA -ilyen mérvű- közelsége a lemezeknek.

sfx táp? elhelyezése (alaplap elé?) megadhatja a készülék vastagságát.
Viszont a szellőzésre 80mm vagy kisebb, esetleg slim 120mm-es ventilátorok maradnak, amit nem lehet szerencsésen elhelyezni, a táp blokkolja a légáramlást.

[ Szerkesztve ]

(#32197) HookR válasza #16939776 (#32196) üzenetére


HookR
addikt

"Akár 90-95C° üzem közben a VGA hátoldala, és hűtésből vissza áramló forró levegő megállhat alattuk, így nem épp kényelmes, a VGA -ilyen mérvű- közelsége a lemezeknek."
Szerintem ez aktív szellőztetéssel és elválasztó burkolattal orvosolható.

SFX(-L)/ATX táp az igényektől függően leginkább két helyre adja magát, az alaplap elé és a dVGA-val átellenes oldalra, ha abból elég a rövid nyákos példány.

Számomra a CPU hűtés a legnagyobb dilemma, mert egy 50/55/60mm-es léghűtő (Phanteks PH-TC12LS / Raijintek Pallas / Thermalright AXP-200)+ 25/26,5mm vastag 120/140mm-es ventilátor reálisan legalább 100/105/110mm vastag házat eredményez (a CPU fölött mindenképp), amiben már ATX táp is kényelmesen elfér. Persze dizájnelemként is felhasználható a két szélén laposabb, középen kidudorodó ház, például 'Monitortalp PC'-ként, amire VESA felfogatású monitort lehet aggatni.

Ha az SFX(-L) táp vastagságához igazodunk, az is legalább 70mm-t jelent a házra nézve, amiben Prolimatech Ultra Sleek Vortex 14 alá csak a [#32146]-ban felsoroltakhoz hasonló, 30mm körüli hűtők jöhetnek szóba.

Vízhűtéssel át lehet vágni a gordiuszi csomót. A dVGA-val átellenes oldalra mehet 120/140/240mm-es radiátor 1-2db 120/140mm-es ventivel (hosszú nyákú dVGA-hoz méretezve esetleg a 280mm-es radiátor is szóba jöhet), annak pont megfelelő a 70mm-es (teljes) házvastagság.

Akad jó néhány variációs lehetőség. Azt kell kisakkozni, hogy adott igényekhez melyik optimális... :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32198) instantwater


instantwater
addikt

Mit bírnak ezek az alacsony fogyasztású integrált cuccok, mint pl a N3700 vasgy ezek az atomos miniPCk és társai? Bár az N3700 árából már kapok G4400 t meg egy korrekt alaplapot.

Úgy értem böngészőben youtubet elbírja? Esetleg egy flash alapú videolejátszót használó weboldalt?
VLC vel FullHD h264 et?

Gondolkozok egy ITX es gépen, de G4400 alá nem merem adni.

Leginkább torrentre kellene, de alkalmanként jó lenne, ha elbírna egy-egy webes lejátszót.

Köszi

(#32199) varmi2 válasza instantwater (#32198) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem asrock QC5000 itx/ph-val van tapasztalatom.
Win10 alatt, mindent visz 4k alatt. Youtube videokból a fullhd-t simán viszi.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#32200) Patice válasza instantwater (#32198) üzenetére


Patice
nagyúr

Nálam N3150-en is OK a YouTube, meg más HTML5-ös videó is. Flash meg bugos, azt nem szereti. :)

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.