Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) radi8tor válasza bobsurf (#32750) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És mi a baj a rendeléssel? Azt írtad már rég megvetted volna. Ha megrendelted volna már rég, akkor már megkaptad volna. ;)

⭐ Stella

(#32752) bobsurf válasza radi8tor (#32751) üzenetére


bobsurf
senior tag

Öööö... Talán az, hogy nem lehet beszerezni?
Mint írtam, megrendeltem, de felhívtak, hogy suxx, mert sehonnan nem tudják beszerezni.

(#32753) #16939776 válasza bobsurf (#32752) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ebay-ről, Németországból rendelve, ~3 nap alatt itt van, ahogy látom nem 1db van készleten.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#32754) energy4ever


energy4ever
addikt

Fractal Design Node 202-hoz hasonlo hazakat tudtok irni, amiket meg ma is kapni? :F

(#32755) HookR válasza energy4ever (#32754) üzenetére


HookR
addikt

#32115 - Ahogy látom, ezeket a Silverstone-okat leginkább rendelésre hozzák itt és itt is.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32756) radi8tor válasza bobsurf (#32752) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja ok, erről az infóról lemaradtam. Akkor törölniük kellene a listából.

⭐ Stella

(#32757) HookR


HookR
addikt

Antec Crown képek (a belsőről is) - forum.overclock3d.net

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32758) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

MiniITX deszkát keresnék Core-M procival (lehetőleg 6y..., de jobb híján 5y... is megteszi), de csak cerkás, max penyás szarokat találok a neten. Fényévekkel jobb teljesítmény / fogyasztást tud mint egy Atom vagy Cerka.

Létezik egyáltalán ilyen? ION-os passzív deszkát váltanék vele.

[ Szerkesztve ]

(#32759) radi8tor válasza Dr. Akula (#32758) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudok ilyenről, csak NUC van azzal a procival csillagászati áron.

⭐ Stella

(#32760) AxBattler válasza Dr. Akula (#32758) üzenetére


AxBattler
félisten

35W-os Core procik nem jöhetnek szóba?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32761) Dr. Akula válasza radi8tor (#32759) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Kár. Nemtom miért hanyagolják ezt a kategóriát, ha már egyszer az Intel is bejelenti hogy Az Atomot leváltaná a Core-M-re.

(#32762) Dr. Akula válasza AxBattler (#32760) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Jobb híján akár az is. Amennyiben notebookos Core procit takar, nem kiherélt asztalit. Abból van (lehetőleg nagy bordás passzív) deszka? Vagy ha már az sincs, legalább valami normálisan hűthető, hogy ne sipákoljon itt egy 2 centis venti 100000000000000-es fordulaton?

[ Szerkesztve ]

(#32763) AxBattler válasza Dr. Akula (#32762) üzenetére


AxBattler
félisten

Te most konkrétan mit is szeretnél? :F
Passzív bordával gyárilag legfeljebb mobil Penyák kaphatóak, DDR3-mal.

Persze a kis méret + kis fogyasztás + kis hőtermelés + kis zajszennyezés + normális teljesítmény minden, csak nem olcsó.

A helyedben vennék egy H110-es, M.2-es, DDR4-es deszkát + i3-6100T + valami HTPC hűtőt (pl. Akasa K25, tesztelve) + RAM-ot, oszt' kész.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32764) t72killer válasza Dr. Akula (#32762) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A supermicro csinál mindenféle xeonos szerverlapocskát, bár ezek tudtommal asztali procik és otthoni használatra valszleg drágácskák.

Kommersz vonalon mobilprocis lapot csak NUC-ot kapsz, Broadwell-es akad 100eFt alatt, viszont nagy bűvész kell hozzá, h bevarázsolja egy normál itx házikóba és h a tápellátást (19V) civilizáltan megoldja ha bármi spéci, áramigényes komponenst használni akarsz mellé. Én lemondtam róla, a 19V nagyon "rendszeridegen"...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32765) t72killer válasza AxBattler (#32763) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A helyedben vennék egy H110-es, M.2-es, DDR4-es deszkát + i3-6100T + valami HTPC hűtőt"

+1, ráadásul azt az i3-at alulfeszelve komolyabb bordával/passzívházzal ventimentesen is lehet hűteni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32766) Dr. Akula válasza AxBattler (#32763) üzenetére


Dr. Akula
félisten

0 fogyasztást, valamennyire értékelhető teljesítményt. Mint amilyen az Atom + ION volt anno, csak azért annál használhatóbb teljesítménnyel, ne dobjon már egy hátast ha eléugrik egy 4K video. A Core-M pont erre való, nem is értem miért nincsenek ilyen deszkák, egyszerűen kiált érte. De ha már nincs, akkor egy mobil Skylake procis deszka következik a sorban, ezek a lebutított Cerkák, Penyák csak a legvégén. Az ár nem volt szempont (bár nyilván ésszerű keretek közt kéne), csak hogy egyáltalán legyen. A passzív borda meg azért lenne előnyös, mert arra egy ventit rádobva biztos hogy nem forr fel nyáron a tetőtérben, egy 3-4 centis borda + venti kombónál ezzel azért vannak kétségeim.

(#32767) #16939776 válasza Dr. Akula (#32758) üzenetére


#16939776
törölt tag

Jellemzően még a 4. generációval vannak kint, embedded lap fronton, mint "új termék".
Kicsit hosszabb egy termék életciklusa (7-10 év) így nem kell kapkodni.
Itt láttam 5. generációssat:iBASE - MI985. És Congatech - IC97

Ezekhez jellemzően mind csak aktív hűtési megoldással kérhető (60-70mm-es ventivel), esetleg kérhető hozzá fullos passzív ház, "kihagyhatatlan" áron.

Olyan ~1/3-ábol megúsznád, ha cserélhető cpu-s lapot választanál, i3-i5-i7 energiatakarékos CPU-val. :U

A passzív borda meg azért lenne előnyös, mert arra egy ventit rádobva biztos hogy nem forr fel nyáron a tetőtérben, egy 3-4 centis borda + venti kombónál ezzel azért vannak kétségeim.

Ezeket 60C°-os környezeti hőmérsékletig lehet használni (aktív hűtéssel) ez kell neked :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32768) t72killer válasza Dr. Akula (#32766) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ITX méretben még a supermicro is a beágyazott "asztali" sokwattos Xeon-t és az Avoton-t (=8magos atom...) nyomja. Egyébként van NUC (ld fentebb), AMD AM1 (=semmit nem nyersz vele, gyengusz CPU).

Amúgy a nuc és a 6100/6300T között nincs sok különbség, az a 3-4W idle/15W csúcsjárat alulfeszeléssel +egy jobb bordával (ITX méretekben) teljesen menedzselhető.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32769) Dr. Akula válasza #16939776 (#32767) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Ilyen 15W-os procikat lehet egyáltalán csak úgy venni? (És még ez is messze van a Core-M 7W-jától.)

(#32770) AxBattler válasza Dr. Akula (#32769) üzenetére


AxBattler
félisten

Ne már, hogy az a 15W sok legyen... :U

AC Alpine 11 - Passive - tessék, ez 35W-ig passzívan kezeli a CPU-dat, csak legyen rendes házszellőzésed.

Egyébként én most a sima i3-4150-re tervezek rakni Xigmatek LD964 egy 92*92*25mm-es beQuiet Pure Wings 2 PWM ventivel - lehet hogy nem passzív, de szvsz sem zajt, sem hőemelkedést nem fogok tapasztalni.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32771) #16939776 válasza Dr. Akula (#32769) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az már az atom/pentium/celeron SOC vadász területének közepébe esik, és nem lehet eladni indokolatlan felárral. Olyat nem fogsz találni, ilyen lapon, előre gyártva. :(
Rendelni biztosan lehet, ha készségesek, és vállalják a bios támogatást hozzá, min. 100-1000 db-ot, "pici" felárral. 1-2 hét alatt legyártják.

Delejezés on :

Szerintem, Te egy nuc-ot akarsz venni, amiben át akarod alakítani passzívra a hűtést. ;]

: Delejezés off

[ Szerkesztve ]

(#32772) t72killer válasza Dr. Akula (#32769) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak BGA-s (=forrasztós) verzió van 35W alatt.

Az U-sorozat 15W-ja nettó chipset/BIOS beállítás, a core-m semmivel sem energiatakarékosabb (ld U-s vs core-M-es eszközök valós akksiidejét), ha ténylegesen csinálnia is kell valamit. Én végigjártam ezt az utat pár hete, két értelmes megoldás van:

1, ha nincs komoly fogyasztó/nagyobb méretű komponens ráakasztva: Skylake NUC
2, ha számít a bővíthetőség, (NUC=egy db árva SATA-port, amire max egy keveset fogyasztó 2.5"-os winyót vagy SSD-t tehetsz), akkor ITX+lga1151. Igen, behozták az STX-et notiramokkal, de ez egyelőre csak kész rendszerként házastul-procival kapható.

Amúgy h mennyit eszik a végleges rendszered, erősen függ a táptól is (normál 3-400W-os gold tápok 30W alatt már alkalmasint <70% hatásfokon dolgoznak).

7/24-ben menne amúgy? Egyébként 0 értelme van 4-5W-okról beszélni (5W<2eFt/év, 7/24-ben futtatva).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32773) Dr. Akula válasza t72killer (#32772) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Nem az áramszámla ami engem aggaszt, hanem a hőtermelés. Ha az asztali gépemet bekapcsolva hagyom nyáron, a tűző napra hűsölni járok ki. Ezért a 0-24h-s "feladatokra" kéne egy ilyen semmit nem fogyasztó gép, hogy az asztalit csak akkor kelljen bekapcsolni ha játszani akarok. Ebbe beletartozik az is hogyha egy 4K-s videot meg akarok nézni (ma még lehet hogy nem, de nemsoká valóság lesz, a gépet meg sokáig nem akarom cserélgetni), akkor azért se kelljen az asztalit beindítani.

Van egy Lian Li miniITX házam, abba építeném a cuccot, bővíthetőség leginkább néhány 3.5" HDD képében jelentkezik. Kicsit elszomorodtam, mert azt hittem van erre való Core-M, de már ott tartok hogy azt is megkérdezném egy ilyen J-s Cerkának, vagy mittoménmilyen Pentiumnak mit tud az IGP-je? Egyáltalán ezek hol vannak az Atom és a rendes Core i procik között (teljesítmény, fogyasztás)? Nekem eddig fekete lyuk volt ez a terület, mert sose számoltam vele mint alternatívával. Gondoltam a gyártók is értelmesen gondolkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#32774) t72killer válasza Dr. Akula (#32773) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Braswell penyák-cerkák igp-je ott van, az újaknak megy a 4k. A 3.5"-os winyók miatt (nálam is pont ez az ok:DDD) a NUC kiesik. Vagy 6100T rendes skylake magokkal, grafikával, vagy egy J3710-es cucc. Utóbbival kérdéses még, hogy a hűtőjén nem kell-e csiszolni, ha a kánikulában is passzív gépet akarsz - ez egy BGA-s lapnál necces lehet.

Amúgy ha ilyet meglépnek (i7 4790k + GTX970 egy tu100b házban), akkor kétlem, hogy a harmadát (se) fogyasztó i3-t-nek izzadtságproblémái lennének. Viszont bővíhető (pl a hevc 10-bitet tudó Kaby Lake-re...), és olcsóbb egy nuc-nál:

Apropó hűtő: a hűtős topicban ajánlották ezt, vapor-chamberes cucc.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32775) jim bcs válasza t72killer (#32774) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Azt is írd le, hogy miért ez a hűtő lett ajánlva, mert így nem fogják érteni.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#32776) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Nagyapamnak szeretnek egy tvre kotheto gepet, net, youtube, emailezes celjabol. Nagyon nem kell tehat az eroforras. Milyen alaktreszeket kellene ehhez beszereznem és milyen vegosszegre szamithatok? Hasznalt alaktresz is telejsen jo.

(#32777) varmi2 válasza wmarci (#32776) üzenetére


varmi2
nagyúr

Amd oldalon egy am1 platformal jól járnál, olcsó, és a leírtaknak bőven megfelel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#32779) MrDerekas válasza Dr. Akula (#32773) üzenetére


MrDerekas
addikt

8th generation intel cpu (N3150)-val szerelt, integrált procis (passzív hűtésű) lap nem lenne jó? A cpu tdp-je 6 watt és messze az eddig legfejlettebb multimédiás szolgáltatást nyújtó proci. Tény, hogy gyengécske asztali társaihoz képest, de na. :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#32780) t72killer válasza MrDerekas (#32779) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"8th generation intel cpu (N3150)"

Ne haragudj, tényleg jó az alapdolgokra a Braswell, de azért erősen behatárolt platform, ha tényleg szuperül kalppol minden szoftver-driver-komponens, akkor megy rajta a 4k. Bár nem tudom, hogy az én uilyen generációjú de erősebb grafikával megáldott Broadwell i7-u-m ventije miért pörög maxra, ha a 4k videóimat (ok, saját készítésű 100Mbps) visszanézem. Lehet, hogy a kommersz anyagokat viszi. Ha komoly médiafogyasztás a cél, mindenképp bővíthető platformot ajánlanék, uis hamarosan jön a youtube-ra a vp9 - amit semmilyen jelenlegi igp nem támogat (AMD Carrizo-t nem tudom), ahogy a 10bit HEVC-et sem. Ez nem távoli, hanem közeljövő.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32781) MrDerekas válasza t72killer (#32780) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Így már értem ;) Jó, jó csak nem mindenre. Ám amikor nulla közeli fogyasztás az egyik fő szempont, akkor alternatíva ez is. Vagy rosszul gondolom? A cserélhető procik azért jóval nagyobb fogyasztással élnek. A 6 wattal szemben a 18 már háromszoros fogyasztás, ergo több hő is. (Mondjuk lehet alá tippelem a 18-at is) Én leragadtam ennél a szempontnál :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#32782) radi8tor válasza MrDerekas (#32781) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

HTPC topik tele van ilyen infókkal. :K

⭐ Stella

(#32783) t72killer válasza MrDerekas (#32781) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Braswell "teljesítmény"-szinten dolgoztatva (=alulfeszelve, downclockolva, max ~30%-os kihasználtsággal egy i3-6300T sem eszik lényegesen többet. Csak kb 10 hsz-t kell visszanézni, ott linkeltem, mennyit eszik az asztali i3-t az u-sorozatú mobilhoz képest, a TDP kb "házszám" relevanciájú infó ebben a kategóriában.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32784) Dr. Akula válasza t72killer (#32774) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Valami ilyesmi méretű bordára gondoltam:

Persze ventivel megtámogatom, de inkább egy ilyen + venti, mint egy negyedekkora + venti.

A hűtéssel nem lesz gond, ilyen házba megy:

(#32785) MrDerekas válasza radi8tor (#32782) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Köszi! Akkor házi feladat, ott is olvasni.

#32783 t72killer Olvastam, (mert szoktam), láttam, de laikusként főleg csak színes grafikonokat látok. Így hogy később meg is magyaráztad, már értem is. Nagyon nem tudom, hogy minek mi a kód/típus/család neve. Webshopok kínálatában sem a cikkszámot bogarászom, hanem a nevét, leírását. Mezei userként igyekszem tartani a lépést, szorgalmasan olvasok is, de csak egy felületes és elnagyolt, átfogó képre futja ebből. Ezért nem is szakmai hozzászólásokat gyártok, csak vagy mások által megállapított információkat, vagy személyes és szubjektív véleményeket, ajánlásokat. Tehát, például a te és mások által írt szakmai tartalomból merítek ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#32786) t72killer válasza MrDerekas (#32785) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, nagyon mélyre (a sokoldalas cikk túlsó vége) ásták a speckókat, a lényeg, hogy egy megfelelően visszafogott asztali T-s proci már egy energiatakarékos izzó szintjén húz áramot a konnektorból, egy 7200rpm-es 3.5"-os winyó eszik még ennyit, ergo az áramszámla nem igazán tétel (NAS-szolgálatnál többre mész, ha a winyókon spórolsz), melegedésnél se kell aggódni, ha a normál 50W-os i3-akat is simán behűtik passzív bordákkal, akkor egy visszafogott, alulfeszelt "35W-osnak" se kap hőgutát:C

#32784: igaz nem rézből van a borda, de jó húsos darab, ventit ráhúzva tuti elég nyáron is:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32787) Mercutio_ válasza t72killer (#32764) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amennyiben rendszeridegennek számít, ha egy ThinITX lap és a pár millió példányban eladott Dell P-A2 külső notitáp...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32788) t72killer válasza Mercutio_ (#32787) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem ATX12V. Persze, a notik mind erről mennek, csak ha bármi extrát rá akarsz akasztani (leginkább 3.5"-os winyóknak látnám értelmét, NAS-ként), akkor külön neki kell állnod 12V-ot csiholni - ami ráadásul már 2db 3.5-ös esetében is a fogyasztás nagyobbik felét adná. Ha meg a nuc-minimum 12V-ot adod neki (lehet, bár az intel fórumán vhol olvastam, hogy picikét se érdemes 12V alábukni), akkor a procit ellátó tápkör nem fog az optimumán működni.

Amúgy építő jellegű 5let a kollégának?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32789) #16939776 válasza t72killer (#32778) üzenetére


#16939776
törölt tag

Fél-passzív üzemre olyan felépítés/elhelyezés ajánlott, ahol a kéményhatás révén, át tud szellőzni a borda.
Ehhez alatta felette hely kell, és viszonylag ritkásan kell lennie a lemezeknek, hogy fel tudjon könnyen "szállni" a felmelegedett levegő.

IS-VC45: Ha nem megy rajta a venti, nem jön ki a meleg a sűrű lamella közül, hiába vezeti nagyon jól a hőt a vapochamber. ~0W hőt fog álló ventivel leadni: csak a hőkapacitása erejéig fog "hűteni", lassan felmelegszik, bekapcsol a venti, ekkor viszonylag gyorsan lehűl, lekapcsol, majd lassan felmelegszik és újra bekapcsol.
Ezt fogja csinálni Idle mellett, mert csak a venti mellett működik.

Van ilyen kialakítású cpu hűtőm ami ~800g réz, az kb.: 3W hő leadására képes passzívan, ekkor ~80C° áll be a hőmérséklete, amit fél óra után ér el. Ha belerakod a szerverbe, ahol tisztességesen mozog a levegő, akkor 120W-os CPU-t tart 50C° alatt.

[ Szerkesztve ]

(#32790) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Netezésre, emailezésre és youtubeozásra raktam össze nagyapámnak egy gépet.

CHIEFTEC BT-04B 250W
AMD Athlon 5350 X4
ASRock AM1B-ITX Alaplap
Kingston 4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury kék
Kingston HyperX Fury 120GB SSD

Vélemnyeteket szeretném kérni, hogy ez mennyire lenne jo megoldas?

[ Szerkesztve ]

(#32791) radi8tor válasza wmarci (#32790) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó lesz :K , ebben a topikban olvashatsz bőven tapasztalatokat vele.
Egy SSD azért jó lenne a gépbe, sokkal fürgébb lesz tőle.

⭐ Stella

(#32792) wmarci válasza radi8tor (#32791) üzenetére


wmarci
senior tag

Köszönöm, igen azt frissitettem utolag :)

(#32793) t72killer válasza #16939776 (#32789) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt az érdekes kérdés, hogy a házventit akarja-e pörgetni az ember. Nagyon takarékos proci + 3.5"-os winyók kombinációja (=NAS) esetén a házventi(k)re fókuszálnék, a proci meg lehet kapna egy ilyesmit.:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32794) Mercutio_ válasza t72killer (#32788) üzenetére


Mercutio_
félisten

A 19V-os kijelentésedre reagáltam, nem közvetlenül a kérdező témájára.

Értem, én, hogy most pár napja bújod a netet és elolvastál jó sok cikket, de ettől még nem lesznek saját gyakorlati tapasztalataid...

A másik, hogy nézz utána mik is azok a ThinITX alaplapok...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32795) wmarci válasza wmarci (#32790) üzenetére


wmarci
senior tag

Még annyi lenne, hogy inkabb probaljak wifis lapot keresni vagy wifi kartya is jo? Milyen konkrétat tudtok ajánlani hozzá mert ebben teljesen laikus vagyok sajnos.

(#32796) Seep válasza #16939776 (#32789) üzenetére


Seep
senior tag

Mi a neve ennek a 800g-os rez hutonek ha nem titok? :)

(#32797) Goose-T válasza wmarci (#32790) üzenetére


Goose-T
veterán

Mondanám, hogy overkill az a ház ehhez a konfighoz, de kb. ez a legolcsóbb ITX Chieftec, amit kaphatsz hozzá. Ha számít a méret, akkor még érdemes megnézni az IX-01B-t, az IX-03B-t, az FI-01B-t és az FI-02BC-t. Ezek mind kisebbek a BT-04B-nél, ugyanúgy elviszik a konfigot, viszont drágábbak egy-két ezressel.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#32798) #16939776 válasza t72killer (#32793) üzenetére


#16939776
törölt tag

Tökéletes!

A szellőztetés idle alatt is elkél. Főleg, ha csak hosszában szellőzik a ház, mint a legtöbb, ami NAS-nak alkalmas.
Nélküle nem tud kijutni a meleg belőle, hiába csak ~20W-ról van szó.

Kísérletezni lehet vele, fontos hogy az 50C°-ot tartósan ne lépje túl a HDD hőmérséklete, a CPU-nak agyából mindegy lesz, ha jól van elhelyezve a linkelt hűtő.

(#32799) t72killer válasza Mercutio_ (#32794) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A másik, hogy nézz utána mik is azok a ThinITX alaplapok..."

Mesélj :)) Engem nagyon nem hatott meg a (Skylake-hez "fantasztikusan bőséges"...) kínálat, sem a 19V-os csati - miközben az ATX csatit lehagyták, ergo paneltápot már adapterezni kellene hozzá, az egy árva SATA power (amivel a némileg tágasabb Lynx-Point kínálat is "meg van áldva") uis kétlem, hogy elbírna 2db 3.5"/7200rpm-es winyóval. Ok, rendben, tudom, nem mindenki akar NAS-t építeni:R - De itt derül ki, miért nem "rendszerbarát" a 19V-os dugó: ATX12 alapon kW-nyi perifériát tudsz extrán tápolni - akár egy STX lapon, itt meg SATA 1-2A, PCIe 25W-ra vagy limitálva. Nettó HTPC-nek jó - bár oda a kisebb NUC is jó (itt ODD-vel, passzívan).

Számomra egy thinITX kb annyi macera lett volna, mint a NUC (najó, utóbbinál még egy extra SATA portot is be kellett vna bűvészkedni).

#32798: Egyelőre egy Noctua NH- L9i-vel indítok (picike, muszáj a venti), meglátom, hogy a winyók + esetleg belső UPS mellett marad-e hely.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32800) AxBattler válasza wmarci (#32790) üzenetére


AxBattler
félisten

Teljesen jó konfig, egyedül talán a ház egy kicsit husi. Ha ez számít, akkor fontolóra venném az alábbi lehetőségeket:
- CHIEFTEC FI-01B-U3 250W - ebbe nem nagyon lehet utólag házhűtőt szerezni, szóval egy utángyártott CPU-cooler mindenképpen kéne (lásd ARCTIC Alpine M1 Active) + fölé, a fémrácsra egy 12-14mm-es, mágneses porszűrő a Silverstone-tól (pl. SST-FF141B).
- LC Power 1350MI - ez passzív tápos, és a megfelelő légáramlat miatt kellene bele 1-2 40mm-es házventi, mondjuk Noiseblocker gyártmány. Az USB3-as változatot keresd!

Szerk.: azt az Arctic hűtőt az általad kinézett házba is mindenképpen megvenném, viszont az LCPower-be nem biztos, hogy befér.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.