Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76551) Norby86 válasza Zsohi (#76550) üzenetére


Norby86
őstag

És ezt a két ventit gondolom össze lehet valahogy közösíteni hogy ha az alaplapra rádugom, akkor a számítógép vezérelje a forgási sebességüket, ne forogjanak mindig maxon. Néztem ezt a P maxot is, de úgy láttam az nagyon drága, több mint 100 ezer ft. Minden esetre lehet akkor ezt az NR200P-t választom, megnézem hol szerezhető be a leg olcsóbban. ATX tápegységet támogat a ház?

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#76552) rasotamas válasza Kobe (#76549) üzenetére


rasotamas
veterán

Ezt mikor kezdik már árulni itthon? És vajon menniyért?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#76553) Kobe válasza rasotamas (#76552) üzenetére


Kobe
veterán

370 euroert mar batchekben lehet kapni a cmstoreban

(#76554) DJ Boci


DJ Boci
csendes tag

Sziasztok!

Egy RGB-s házat szeretnék,

Asus Prime B560M-A lap
evga 1070ftw
Arctic Liquid Freezer II 240 RGB férjen el mindenképpen

A Keret max. 40000 Ft

Mit ajánlanátok?

Előre is köszönöm! :R

(#76555) abridabri válasza DJ Boci (#76554) üzenetére


abridabri
veterán

Phanteks P400A argb ( frontra fér el a 240 LF2 [link] )
Lian Li Lancool2 mesh rgb (fentre is elfér : [link] )

(#76556) Norby86


Norby86
őstag

Közben utána néztem ennek az NR200P háznak és azt látom (ha jól látom) hogy nem kompatibilis az ATX tápokkal. Ami azért lenne gond nekem mert véges a keretösszeg amit új gép vásárlására tudok fordítani, és van egy 85+ hatásfokú 650 wattos ATX tápom, amit átpakolnék az új gépbe. Szóval továbbra is az lenne a kérdésem (és pontosítva a már feltett kérdésemet) hogy olyan mini ITX házat tudtok ilyen max 20 ezer ft környékén ajánlani ami szellős és jó bele az ATX táp? Mert most spéci tápra nem szívesen adnék ki 40-50 ezreket pluszba.

-Norbi-

(#76557) Zsohi válasza Norby86 (#76556) üzenetére


Zsohi
őstag

[link] Ez jonak tunik.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#76558) rasotamas válasza Zsohi (#76557) üzenetére


rasotamas
veterán

Agyf*szt kapok ettől, ugyan úgy mint az NR200P esetén:
Plusz egy IO shielddel ha magasabb lenne, mehetne bele fele annyiba kerülő mATX lap is, de nem, vedd meg a drága ITX lapot úgy, hogy nemis lesz igazán kicsi a géped.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#76559) #25712384


#25712384
törölt tag

Sziasztok!

Zalman Z9 házhoz hol kaphatok ilyen HDD csavarokat? :R

(#76560) FR33


FR33
aktív tag

Sziasztok!
Megéri a SilentiumPC Signum SG1 TG (SPC230) 4000ft felárat a Zalman S2-höz képest?

(#76561) xxxpepe


xxxpepe
tag

Sziasztok. Skacok mi a véleményetek erről az házikóról????
Nekem nagyon tetszik.
[link]

(#76562) Kobe válasza xxxpepe (#76561) üzenetére


Kobe
veterán

Bazari bovli 0 hutessel, szellozessel

[ Szerkesztve ]

(#76563) xxxpepe válasza Kobe (#76562) üzenetére


xxxpepe
tag

Pedig nekem nagyon tetszik akkor ne cseréljem le ezt ?????? [link]
Most ugye ilyenem van . De a rossebb vágná meg ez most nagyon tetszik nekem de ha azt mondjátok engedjem el akkor hagyom. :(

(#76564) chopin42 válasza xxxpepe (#76563) üzenetére


chopin42
őstag

Ne. Illetve de, ha a klasszikus marhapörkölt/kedvenc kaja helyett, ami "rusztikus" szívesen eszel cukormázas szart.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#76565) Kobe válasza xxxpepe (#76563) üzenetére


Kobe
veterán

Relative noname gyarto bazari ocskavasa ami legalabb jobbra balra RGBben uszik.

A fenykepeken nagyon szepen mutat hogy bebaxxak a 4 db rgb ventillatort elore, csak valaki arulja el, hogy az a 4 db venti hogy fog barmit is huteni ha egy rohadt nagy tempered glass van elotte? Azon a mutatoujjvastag oldalso fel lamellazott reszen leresztul? (leginkabb sehogy)
A dual chamber csodaszavakat sem ertem, nem igazan latom ertelmet miert kellene hatul a nagy semmit fujatni ahelyett hogy a valoban hutesre szorulo reszekre jutna minel tobb levego (ami ubegen at nyilvan nem fog)

En elengednem, jo messzirol

(#76566) xxxpepe válasza Kobe (#76565) üzenetére


xxxpepe
tag

Szerintetek milyenre kellene a mostani házamat lecserélni???? [link]
Minden képen Cube forma érdekelne és fehér. Nézegettem ezeket is de nem lehet őket be szerezni Thermaltake Core X5 snow és Thermaltake Core X9 snow és mindenképpen a fekvő alaplapos érdekelne jobban nézne ki a videó kártya. :)
Tudnátok ajánlani pár házikót????
Nagyon szépen köszönöm a segítségeket.

[ Szerkesztve ]

(#76567) Busterftw válasza xxxpepe (#76566) üzenetére


Busterftw
veterán

Vard meg mig megjelenik a Lian Li O11 Air Mini.
Kocka es feher, viszont jo airflow. Legalabbis az eddigi tesztek szerint.

(#76568) xxxpepe válasza Busterftw (#76567) üzenetére


xxxpepe
tag

Ehhez mit szoltok?????
[link]

(#76569) xxxpepe válasza xxxpepe (#76568) üzenetére


xxxpepe
tag

Igaz ebben nem fektetett az alaplap de a vga-t úgy is be lehet szerelni állítva. :)

(#76570) Grózi válasza FR33 (#76560) üzenetére


Grózi
veterán

Meg.Jobb anyaghasználat és a gyári ventik is jobbak.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#76571) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!

B550 Tomahawk, DRP4 illetve MSI GTX1080 Gaming X mellé keresnék házikót, 2 HDD és 1 satás SDD lenne még a konfig része.
Előny ha üveg oldallapos, mindenképpen mesh front paneles kellene, világítás is pluszpont.
Max 40k-t szánok rá.
BQ Pure Base 500DX mennyire jó választás? Van esetleg jobb 40k-ig?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#76572) LemonHorse válasza HREH (#76571) üzenetére


LemonHorse
tag

Fractal Design Meshify 2 Compact egy jó választás lehet :)
Én személy szerint nem csalódtam még a márkában, ez is egy jól hűthető ház. A cpu hűtőd pont belefér még és a háttértáradnak is van benne hely. Igaz nem RGB ventikkel jön, de ugye bármikor tehetsz bele. :)
Több szín változat van belőle és azt is választani lehet, hogy enyhébben vagy erősebben füstös legyen az oldal panel. 35k

- Maxi

(#76573) Busterftw válasza LemonHorse (#76572) üzenetére


Busterftw
veterán

En is ez vagy a BQ Pure Base 500DX kozott probalok donteni, viszont a Fractalnal az a bajom, hogy a feher kivitelnel fekete a mesh elol...
Emiatt marad valoszinuleg a BQ.

De majd ugy is meg beirok kesobb egy full configgal, hatha van olyan amire meg nem gondoltam. :K

(#76574) LemonHorse válasza Busterftw (#76573) üzenetére


LemonHorse
tag

Ez teljesen érthető pont. A Corsair 5000D Airflow még egy teljesen jó választás lehet neked, de sajnos abból a fehér 54k-tól indul. Ezt most csak így megemlítettem, mert tudom, hogy HREH-nek nem fér bele a keretébe. Viszont ebbe a házba álom építeni, nagyon dícsérik.

- Maxi

(#76575) Busterftw válasza LemonHorse (#76574) üzenetére


Busterftw
veterán

Jelenleg egy Corsair Carbide 200R van, mindenkepp kisebbet szeretnek, a feher haz csak jo volna mert az otthoni iroda feher/szurke inkabb kevesbe lenne feltuno, de a mostani is fekete ugyhogy nem szamit annyira.

A gtx 1080-et egy 3080Ti valtotta, viszont ez ala a 7600k mar nem eleg igy ujitani kell mobo+cpu+coolert is, ehhez a homennyiseghez kell mar jobb airflow-s haz. :)
Varok az Alder Lake-re meg, addig lesz idom donteni.

Ehhez a hardverhez (Zen3/Alder Lake + 3080ti FE) jo lenne a BQ 500dx vagy a Mesh Compact?

(#76576) LemonHorse válasza Busterftw (#76575) üzenetére


LemonHorse
tag

A BQ és a Fractal ház is jó választás ahhoz a hardwarehez. Légáramlás van bennük bőven és nagyobb radiátorokat is fel tudsz szerelni, ha esetleg AIO hűtés mellett döntenél a cpu-hoz. :)

- Maxi

(#76577) LemonHorse válasza Busterftw (#76575) üzenetére


LemonHorse
tag

Esetleg még a Corsair 4000D Airflow ház lehet megfelelő nektek, kisebb mint az 5000-es és 35-40k. Úgyanúgy elfér benne nagy radi, több színben kapható és jó a légáramlás.

- Maxi

(#76578) HREH


HREH
senior tag

Köszi a válaszokat, maradt végül az 500DX. :)

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#76579) Busterftw válasza HREH (#76578) üzenetére


Busterftw
veterán

Irhatnal rola par szot ha van kedved/idod, akar privatban :)

(#76580) forguet válasza HREH (#76578) üzenetére


forguet
Topikgazda

Lian li lancool 2 mesh-t nezd meg meg ha meg nem adtad le a rendelest

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#76581) HREH válasza Busterftw (#76579) üzenetére


HREH
senior tag

Persze, írok majd róla, hétvégén lesz összerakva a gép (haveré lesz, nem saját) :)

#76580forguet már leadtam a rendelést, de azért köszi :R

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#76582) Wohme


Wohme
tag

Sziasztok!

Két használt ház közül kellene választanom. Hasonló árban vannak. Melyiket érdemesebb beszerezni?
1. Fractal Design Define Mini C 1-2 évet használatban
2. Corsair Obsidian Series 350D 5-6 évet használatban

Mindkettő szép, karcmentes állapotú.

(#76583) LemonHorse válasza Wohme (#76582) üzenetére


LemonHorse
tag

Nem tudom, hogy jól értelmeztem-e a fentieket, de én a kevésbé használt Fractal Design felé kacsintgatnék. Ha árban is hasonlóak, akkor szerintem jobb választás. Kialakításukat tekintve plusz pont a psu takaró a Define-ban és amúgy is jobb elől a szellőzés benne. Ha jól emlékszem a Corsair-hez mesh front paneleket is csináltak utólag, hogy jobban tudjon lélegezni a ház.

[ Szerkesztve ]

- Maxi

(#76584) slett27


slett27
addikt

Sziasztok !

Olyan házat szeretnék venni amibe még DVD-RW-t tudok szerelni. (Sok háznál már a helye sincs meg, illetve ahol van oda sem fér mert az alaplap útban van). Nem kell búcsús (értsd RGB, ebből kinőttem már). Legyen egyszerű, stílusos, 10-15e körül.

Köszönöm a segítséget !

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#76585) rasotamas válasza slett27 (#76584) üzenetére


rasotamas
veterán

Én ennyi pénzből és ezekkel az igényekkel néznék aprón használt házat.
Ennyi pénzből huppogós bádoglemezt kapsz újonnan.
Az optikai meghajtónak meg azért nincs hely, mert 5-10 éve leáldozott neki.
De egy Fractal Design Focus G viszonylag normális és van rajta 5.25"-ös hely.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#76586) Busterftw válasza rasotamas (#76585) üzenetére


Busterftw
veterán

Vagy 8-10 ezerert van kulso DVD iro.

(#76587) slett27 válasza rasotamas (#76585) üzenetére


slett27
addikt

Köszi lehet hogy az lesz. :)

Busterftw : már adott a hardver belső LG DVD-RW. Rengeteg anyag van (esküvő, stb DVD lemezen, HDD-re nem akarom kitenni. Inkább lemásolom 3 évente új DVD-re.)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#76588) abridabri válasza slett27 (#76587) üzenetére


abridabri
veterán

Pendrive -ra nem férnek el ? Azok kb örök életűek .De ha biztosra akarsz menni veszel 2db -ot és azokta lemented . USB -t 20év múlva is vissza tudsz nézni , DVD-t már nem valószinű.

[ Szerkesztve ]

(#76589) Kobe válasza abridabri (#76588) üzenetére


Kobe
veterán

Mondok jobbat: felho alapu tarhely vagy sftp berles? Olcsobb es kenyelmesebb lenne mint a 20. Szi dvdre irogatas

(#76590) slett27


slett27
addikt

Mondok egy másik példát. Összeraktam egy új gépet ASUS PRIME H410M-K R2.0 alaplappal.
Win10 fel, majd azt látom hogy hálózati kártyát nem ismeri fel. Akkor driver. Háhááá, de a driver DVD lemezen van az alaplap dobozában. :DDD Még szerencse hogy volt egy régi gép, amiről lemásoltam a drivereket pendrive-ra és úgy tudtam telepíteni. Vagy valamit trükköt esetleg nem tudok ? Ezt hogy lehet optikai meghajtó nélkül orvosolni ?

Ezért keresek olyan házat amibe lehet tenni optikai meghajtót, hasonló problémák elkerülése végett (is).

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#76591) Kobe válasza slett27 (#76590) üzenetére


Kobe
veterán

Nem tudom, en kb 13-15 eve nem talalkoztam olyan szituval amikor az alaplapban levo halokartya ne lenne boven elegendo / windows alapbol ne ismerte volna fel vagy pedig a gyarto honlapjarol ne lehetne 2 kattintassal leszedni barmikor.
Ilyenkor siman leszeded masik gepen pendrivera, extrem esetben telorol otg kabellel akar, szoval emiatt tuti nem tartanek egy OT rendszamos optikai meghajtot :DDD

(#76592) slett27 válasza Kobe (#76591) üzenetére


slett27
addikt

Úgy látszik már öreg vagyok. De valóban igazad vagyon. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#76593) Yodamest válasza slett27 (#76590) üzenetére


Yodamest
addikt

Nálam a B550-F lapnak a romjába van téve a lan driver, win telepítést követően automatikusan rákérdez, hogy felrakja-e. Ez okos megoldás mondjuk, mert így még ha a winbe nincs is beépítve, akkor is fel tud települni net nélkül.

Amúgy meg egész egyszerűen mondjuk telefonnal le kell tölteni a drivert, majd a PC-re rádugva felmásolni és kész. Ha telefonod sincs, akkor pedig ismerősnél leszedni valamilyen adathordozóra.

(#76594) slett27 válasza Yodamest (#76593) üzenetére


slett27
addikt

Hotspot ki is ment a fejemből, van telefon persze.Max veszek egy WiFi tököt 2e aztán kész is.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#76595) weres78


weres78
senior tag

Sziasztok!

Atx méretű házat keresek. Árban nem mennék sokkal 30.000ft fölé. Használt is teljesen megfelelő.
Lényeg lenne a jó szellőzés, minimális design (no rgb) és nem szeretnék üveget (bár ha csak az van...)
Hosszabb távon tervezek.
Egyelőre 3060ti, 10400, 2ssd, 2 hdd lesz benne, viszont később vinném tovább. A jó szerelhetőség is szempont.
Fractal Design Define r4 volt, azt amúgy szerettem...

Ui: indokolt esetben lehet 30k+,főleg ha mondjuk jó egy ideig a gyári ventik...

(#76596) agentJ


agentJ
tag

Sziasztok.
Új vizes látványgépet tervezek építeni, és mindenképp a Lian Li O11D érdekel,viszont nem tudom eldönteni hogy pc-o11-dynamic vagy pc-o11d xl legyen. Specifikáció alapján csak VGA hossz és magasság tekintetében találtam lényegi eltérést.
A tervezett konfig ATX lap lesz,vizes CPU és VGA (3080/Ti Waterforce) oldalsó EK G1 Distro plate-el és 27 illetve 45mm 360mm radiátorral alu-felül.
2.5" és 3.5" helyek száma irreleváns számomra.
Melyik lenne jobb választás nekem? :)

(#76597) MaddeNNNN válasza weres78 (#76595) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Szia!

Én a héten költöztem át egy Fractal Design Meshify 2 Compatcba és nagyon tetszik. Gyárilag 2db 140-es venti elől 1db 120-as hátul. Nagyon jól szerelhető és nagyon szellős.
Bár az enyém ablakos de van sima oldalú is, playitstore-on elég jó áron megy de ahogy nézem a sima oldalas náluk elfogyott. Esetleg egy e-mailt írhatsz nekik hogy rendelhető-e.
Vagy készleten van a nagyon sötétített üveges belőle szintén jó áron.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#76598) Duwad


Duwad
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy ilyen házam van, amit igazából nem szeretnék lecserélni, de ahol találtam ASUS TUF-RTX3060TI-t ott csak így lehet olcsóbban megvenni, és ha már szépen össze lesz rakva, rendezve, akkor lehet inkább váltok, minthogy itthon saját kézzel kezdjem el szét, majd újra összerakni...

A pc frissítés úgy nézne ki, hogy msi z490-a pro, abba egy 10700k mugen 5 hűtővel és a 3060ti, a mostaniból rakok még bele 2x8gb hyperx fury-t, 2 winyót, 1 ssd-t és 1 dvd olvasót.

Elől legalább 2 usb legyen, árban és kinézetben pedig vmi ehhez hasonlót szeretnék, feketét, nem vagyok rgb mániás, de jöhet plexis oldalas is, árban 20-30k körül gondoltam.

Előre is köszönöm a segítséget!
Duwad

(#76599) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Szeretnék venni egy nagyon jól hűthető, de mellette csendes, mesh midi házat, feketében, fehér üveg oldallappal. Cooler Master NR600-ról mennék át.

- CPU: Ryzen 5 5600X
- VGA: Asus Rog Strix 3080 OC
- Alaplap: Asus Rog Strix B550-E Gaming (ATX)
- Táp: Seasonic TX-850 Titanium (170mm)
- CPU hűtő Noctua, 165mm magas
- 1db 2,5 SSD
- 3x140 és 1x120 Noctua PWM ventiket fogok bele rakni
- Porszűrő is jó lenne
- Árban 100.000 forintig, de ha feléből is van, az is jó

Köszönettel!

Aquila non captat muscas.

(#76600) slett27


slett27
addikt

Sziasztok !

Gamdias Mars E2 fehér

Szerintetek 1-2 év alatt nem fog megsárgulni a ház ? Amikor fehér házam volt akkor még ABIT alaplapon volt egy Prescott P4-el. :B És akkoriban azért a fehér házak eléggé megsárgultak, viszont a linkelt ház nekem nagyon tetszik.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.