Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75951) gubabela válasza forguet (#75950) üzenetére


gubabela
senior tag

Szia! Köszönöm a választ, a megadott paramétereket figyelembe véve egy mesh 2c lett végül a befutó, igaz ennél nem teljesül a könnyű szerelhetőség annyira, de az alkatrészek elférnek azért. :R

(#75952) forguet válasza gubabela (#75951) üzenetére


forguet
Topikgazda

Az egy nagyon szep haz...en is vagy abba vagy a lian li lancool 2 mesh-be tervezem a kovetkezo gepet epiteni.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#75953) forguet válasza Kirir (#75949) üzenetére


forguet
Topikgazda

Phanteks enthoo pro 2-t meg a bq silent base 2-t nezd meg, par ezressel olcsobbak

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#75954) Corsa02 válasza gubabela (#75951) üzenetére


Corsa02
őstag

Erre gondolsz a mesh 2c alatt? --> [link]

The Truth Is Out There --->

(#75955) gubabela válasza Corsa02 (#75954) üzenetére


gubabela
senior tag

Igen a sötétített üveg oldalú (Dark tempered) , ma meg is érkezett. Így elsőre masszív szép ház letisztult vonalvezetéssel. Csak kicsomagolni volt egyelőre időm, az átköltözést a hétvégére tervezem. Jött még hozzá arctic p14 meg p12 venti pár darab hogy ki tudjam próbálni hogy optimális a hűtés/zaj.

[ Szerkesztve ]

(#75956) NY_A válasza forguet (#75952) üzenetére


NY_A
őstag

A Lancool 2 Mesh nekem is nagyon bejövős. Bár ddr5 konfigig nem tervezek gépet építeni de ezt a házat mindenképp beszerzem nehogy addig kitalálják, hogy nem gyártják tovább. :DDD

(#75957) Corsa02 válasza gubabela (#75955) üzenetére


Corsa02
őstag

Én is egy ilyet tervezek mostanság, kellene egy jól szellőző és erről csak jókat olvastam. Mondjuk nem is olcsó az tény.... A gyári ventik hangosak? azért cseréled?

The Truth Is Out There --->

(#75958) gubabela válasza Corsa02 (#75957) üzenetére


gubabela
senior tag

Igazából még nem tudtam kipróbálni, de az olvasottak és yt vidok alapján szerintem érdemes, bár a gyárira sem panaszkodtak, csak magasabb fordulaton jött meg a hangjuk állítólag. Nem tudom mennyire opció nálad, de a notebooksbilliger éppen akciózza ezt a házat (76 eur), és sok mást is.

[ Szerkesztve ]

(#75959) Corsa02 válasza gubabela (#75958) üzenetére


Corsa02
őstag

Huhaaaa, Ingolstadtban élek, rá is nézek gyorsan, köszi a tippet!

Az arctic p12 és147 ről majd írnál egy sort, hogy valóban halk-e?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There --->

(#75960) gubabela válasza Corsa02 (#75959) üzenetére


gubabela
senior tag

Persze amint összeraktam írok róla. Örülök, hogy tudtam segíteni. :)

(#75961) Corsa02 válasza gubabela (#75960) üzenetére


Corsa02
őstag

Köszönöm :R

The Truth Is Out There --->

(#75962) gubabela válasza Corsa02 (#75961) üzenetére


gubabela
senior tag

Sikerült az átköltözés, egész jól el lehetett benne rejteni mindent, viszonylag kevés szívás árán. A ventiket is kipróbáltam. A hozzá kapottak nem rosszak, de 50% felett már nekem hangosak. Szerintem felesleges a tetejébe is szerelni, 2 fok volt csak a különbség stressteszt alatt, így maradt a 2x14 be 1x12 ki felállás. Meglepően jók viszont az arcticok, magasabb fordulatnál is jó csendesek én rosszabbra számítottam. Cpu, gpu kellőképpen hűvös a házban, az egyedüli negatívum, hogy a hdd-k konkrétan megfőnek benne. Az ssd még hagyján, de a 2db 3.5es alul konkrétan 55 fokos volt.
:Y Szerencsére a felettük lévő takarókat levéve és az egyik 14-es ventit a legalsó pozícióba lehúzva sikerült elfogadható hőmérsékletre levinni őket (40 fok környéke), de azért ez nekem ezen az árszinten nem igazán szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#75963) Corsa02 válasza gubabela (#75962) üzenetére


Corsa02
őstag

Köszönöm az infót. Nálam nincs már HDD, igy alulra nem menne semmi. SSD-t kiraknám hátra. Egyébként az előző házashoz képest jobb hőfokban?

Arcticok sokkal halkabbak mint a gyári?

The Truth Is Out There --->

(#75964) gubabela válasza Corsa02 (#75963) üzenetére


gubabela
senior tag

Az még egy ezeréves felsőtápos aerocool volt, de mivel ez a config a régi játszós ami egy tt overseer rx1 házban volt, így nem tudom, mert minden alkatrész változott közben. A hőfokok rendben vannak amúgy,a gpu melgebb ebben mint az rx 1ben volt furmark alatt, de az egy torony ház 20as ventikkel, szóval...
Amit tudok, hogy határozottan csendesebb, mint az aerocool volt, semmi hangja tényleg. Az artic annyiban volt jobb, hogy alacsonyabb fordulaton is hatékonyabban hűtött, de a hangjuk 50 %iig kb egyforma, legalábbis én nem hallottam külömbséget. Ja a gyári ventik nem pwm-esek.

[ Szerkesztve ]

(#75965) Corsa02 válasza gubabela (#75964) üzenetére


Corsa02
őstag

Rendben, azt hiszem beruházok én is :)
Köszi még1x :R

The Truth Is Out There --->

(#75966) gubabela válasza Corsa02 (#75965) üzenetére


gubabela
senior tag

Sok szerencsét hozzá, szerintem nem fogod megbánni. Az árát simán megéri, hát még az akciósat. :)

(#75967) amstorm


amstorm
aktív tag

Üdv Urak és Hölgyek (ha vannak :D )!

Tudnátok olyan házat ajánlani amiben elfér két 240-es AIO? Most van egy aio cpu hűtőm és úgy néz ki a vga is ilyen lesz. Ezen kivűl feltétel hogy elférjen még 1-2 venti esetleg, ATX méretű alaplap viszont a háttértár helyekből elég 2-3. Nem rgb-zek meg ilyenek szóval az ablak meg ilyenek se alapfeltétel.

Vagy inkább szerezzek be egy léghűtőt a cpura? :DDD

[ Szerkesztve ]

Efficiency is clever laziness.

(#75968) szasanyi


szasanyi
félisten

Sziasztok! Segítséget kérnék ház választáshoz, melyhez az alábbi legfontosabb feltételeket támasztom:
- ATX méret, TG oldallal
- min. 165mm CPU cooler beférjen
- jól szellőzzön (Mesh front lenne ideális)
- RGB kevésbél fontos, de lehet
- 30k körüli áron (ár attól függőn milyen a ház, hány darab és milyen ventikkel, stb.)

(#75969) abridabri válasza szasanyi (#75968) üzenetére


abridabri
veterán

Iponon most pont akciós a fehér Meshify :
[link]
És még egy plussz Arctic p12 is belefér a keretbe :K

(#75970) szasanyi válasza abridabri (#75969) üzenetére


szasanyi
félisten

FD dizájn nem jön be, azért köszi. :) Más alternatíva esetleg?

(#75971) abridabri válasza szasanyi (#75970) üzenetére


abridabri
veterán

[Corsair 4000D Airflow]
[SST Fara R1]
[Deepcool CL500] ennyiért szerintem most az egyik best buy 20k alatti kategóriában . Igaz kell bele plussz ventiket venni ,és porszűrő sincs benne . Fasza ez a mágneses oldallap [YT]
(Vagy a 4 db argb-s verzió [31k] )

(#75972) szasanyi válasza abridabri (#75971) üzenetére


szasanyi
félisten

Megnézem ezeket is, köszi!

(#75973) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Sziasztok!

Ilyen 10-12k körül, milyen ATX-es házat tudtok ajánlani?

Teljesen alap Ryzen 3-as rendszer fog belemenni, jó esetben is egy alsó-középkat VGA-val. Hőtermelés minimális lesz.

előre is köszi!

szerk: Zalman MegaMax 600W 80+ (ZM600-TXII) táp lesz benne

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#75974) thomeef válasza Motion_Blur (#75973) üzenetére


thomeef
őstag

Az ár egy olyan lélektani ár alatt van, ami alatt ajánlott ház nem igen van. De ha tényleg csak ennyit szánsz rá akkor:

Aerocool PGS Ore Saturn (3 gyári venti), Zalman S3 (1 gyári venti), Deepcool Tesseract BF (1 gyári venti).

Ezek bár kompromisszumos, alapvetően kedvelt házak a belépő szegmensben.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#75975) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

Egy olyan házat tervezek venni amihez nincs "standoff tool", amivel az alaplap távtartóit be és ki lehetne csavarozni, hol lehet ilyet vásárolni Magyarországon?
Erre gondoltam:

(#75976) rasotamas válasza Fehercsoki (#75975) üzenetére


rasotamas
veterán

Kézzel becsavarod és egy villáskulccsal/dugókulccsal/kombináltfogóval megszorítod.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#75977) DJZoliboy válasza DJZoliboy (#75818) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

#75818

Valaki erre?

(#75978) abridabri válasza DJZoliboy (#75818) üzenetére


abridabri
veterán

Fractal Meshify - Meshify2 Compact
Phanteks P500A /P600S
Be Quiet 500DX
Corsair 4000D AIRFLOW
Lian Li Lancool2 mesh / Lancool 215
Cooler Master MasterBox TD500
Silverstone Fara R1

(#75979) ppista1991


ppista1991
csendes újonc

Milyen házat ajánlotok a gépemhez? Valami olyat keresek ami jobb mint, most van & ablakos legyen. ATX & Micro ATX is lehet.
Intel Core i7 6700 3,4GHz+ DeepCool GAMMAXX 300 processzor hűtő
2db Crucial 8GB DDR4 2133MHz CL15 CT8G4DFD8213
Gigabyte GTX1060 6GB GDDR5 GV-N1060WF2OC-6GD
MSI B150M GAMING PRO
Goodram CX200 240GB SSDPR-CX200-240 SSD , Seagate 80GB 8MB 7200rpm SATA2
Deepcool TESSERACT SW FEHÉR:2xSilentiumPC Sigma HP 120 Előre & Hátra:1-1db
FSP 500W Hydro Bronze HD500

(#75980) demmer123


demmer123
őstag

Nagyon hátrány előre rakni kompakt hűtőt egy p400a házba? Mivel jelenlegi vga-m eléggé melegedős, meshify c-be játékok alatt 75-76 fokos, felülre rakott kompaktal.

Pedig elég jókat olvasok erről a házról szinte mindenki dicséri ebbe az árkategóriába

[ Szerkesztve ]

(#75981) abridabri válasza demmer123 (#75980) üzenetére


abridabri
veterán

Meshify C-t p400a ra cserélni értelmetlen, a következő lépcső egy Lancool II mesh lenne ( VGA alatt 2db 12es ventivel )
De szerintem újrapasztázás többet segítene .A 1070ek már 5évesek, simán kiszáradhatott a pasztád.

ppista1991
Mennyi pénzt szánsz rá ? 25k kategóriában már van sok értelmes edzett üveg oldalú ház amire érdemes váltani , pár példa :
DEEPCOOL CL500
Signum SG1 TG
MasterBox NR600
Eclipse P360A
SILVERSTONE FARA R1
BITFENIX Nova Mesh

(#75982) ribizly válasza abridabri (#75981) üzenetére


ribizly
veterán

Bizony, az én 2.5 éves VGA-m pasztája is úgy jött le darabokban. Rossz volt nézni. Throttling-olt (84°C) is rendesen. Mióta kapott újat (nem a legjobb, de egynek elmegy MX4) 72°C fölé nem is megy a GPU.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#75983) hevepapa válasza demmer123 (#75980) üzenetére


hevepapa
senior tag

A Meshify C elsősorban léghűtésre van kitalálva / kihegyezve. Elől 2-3 jobbacska minőségű 120-as, vagy 2 db 140-es ventilátor befúj + hátul a 120-as kifúj megoldás az elég jól le tudja hűteni a gépet.

(#75984) Trust No One


Trust No One
csendes tag

Üdv!

Remélem jó helyre írok.

A kérdésem az lenne, hogy: A B450 Tomahawk II-es ventilátor csatlakozók kompatibilisek e a Eclipse P360A-ban található D-RBG-s ventikkel? :F

Éí 'Aaníígóó 'Áhoot'é

(#75985) abridabri válasza Trust No One (#75984) üzenetére


abridabri
veterán

Igen kompatibilis , de a házon is van beépített világítás vezérlő.

(#75986) Trust No One válasza abridabri (#75985) üzenetére


Trust No One
csendes tag

Köszönöm! :R

Fogalmad sincs mennyire össze vagyok zavarodva RGB világítás terén. :DD
Utoljára 10+ éve raktam össze gépet...

Éí 'Aaníígóó 'Áhoot'é

(#75987) demmer123 válasza hevepapa (#75983) üzenetére


demmer123
őstag

P400A is légre van kitalálva?

(#75988) hevepapa válasza demmer123 (#75987) üzenetére


hevepapa
senior tag

Ezt nehéz megmondani. De nagyjából igen. A tesztek alapján kb. azonos hatásfokú a M. C-vel. Árban is hasonlóak. A berakható cuccok méretében van amiben a M. C, van amiben a P400A a jobb. De ahogy már más is írta: egyiket a másikra cserélni nem sok értelme van.
Nálam a Meshify C-ben egy 8 GB-s GTX1080-as kártya max 70 fokos ha nagyon meg van hajtva. Nem játékos használatnál még a ventilátora sem indul mert csak 45 fok körül van.
Egyébként meg több helyen olvastam, hogy a 1070 / 1080-as kártyáknál játék alatt a 80 fok is belefér, 90 felett van a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#75989) TarekElAli


TarekElAli
csendes tag

Hi

Az alábbi paraméterekhez keresek házat :
Alaplap méret szabványa, mATX
a processzor és a hűtő pontos típusa, : Veszek újat
VGA típusa : 470 RX
a meghajtók száma és mérete 2db 2.5"
- van-e elvárásod a külsejével kapcsolatban, például ablak, edzett üveg, világítás, elképzelés a designnal kapcsolatban : 160mm magas legyen (max , akár fektetve is) az asztalról sajnos át kell dobozoljam a "gaming (dota2)" pc-t mert a munkámhoz kaptam egy másik towert ami felment az asztalra

- maximum összeg, amit a házra fordítanál 25k

Előre is köszönöm !

(#75990) Per Degaton


Per Degaton
tag

Sziasztok!

Kicsit több mint 5 éve vettem egy új konfigot és hozzá egy NZXT Noctis 450 házat.
A ház bevált, nagyon szeretem, azóta cseréltem komponenseket, de a Noctis maradt, jelenleg egy 1080ti van benne.
Viszont így, hogy talán kicsit lejjebb mennek nemsokára a VGA árak megjött a kedvem egy esetleges teljes gépcseréhez, 3080-ban, vagy hasonlóban gondolkodnék (léghűtéssel valószínűleg).
Az lenne a kérdésem, csak úgy általánosságban, hogy érdemes azon gondolkodnom, hogy házat is cseréljek? Mekkora volt a fejlődés a házak piacán? Vagy teljesen jó lenne a Noctis egy új, modern konfignak is?
Az elmúlt években nem nagyon követtem az új házakat, most próbáltam kicsit utánanézni, de olyan egetrengető változásokat és újdonságokat nem látok. És ha cserélek, nyilván csakis jóval jobbra lenne értelme :)
Tetszik pl ez a Phanteks P600S, meg néhány Fractal Design, Lian Li ház is, de feleslegesen nem adnék ki ennyi pénzt erre ha nem lenne nagy előnye.

Előre is köszi!

(#75991) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!

Nem konkrétan házat keresek, hanem előlapi 5,25-ös takarólemezt. Létezik, hogy lehet valahol ilyet külön kapni? :) Zalman Z9 Neo házhoz kéne. Kukáznám a régi DVD meghajtót, de nem tudom hol van már a takarólemez a helyére. :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#75992) rasotamas válasza gabber01 (#75991) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem egyedi probléma, szinte minden gépházból eltűnik és kb lehetetlenség pótolni.
Olyan már volt, hogy amihez nekem kellett volna ahhoz lehetett venni a gyártótól (cooler master) de már évek óta nem volt raktáron. Olyan hogy tudtam venni még sosem történt.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#75993) gabber01 válasza rasotamas (#75992) üzenetére


gabber01
addikt

Hát, valahogy sejtettem. Akkor marad a meghajtó porfogónak. :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#75994) gabber01


gabber01
addikt

Még egy gyors kérdés. Beférhet ebbe a Zalman Z9 Neo házba egy Arctic Liquid Freezer II 240 vízhűtő?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#75995) amstorm válasza gabber01 (#75994) üzenetére


amstorm
aktív tag

[link] oldal közepe-vége tájékán van egy elrendezés rajz. fentre meg előre elfér elvileg.

[ Szerkesztve ]

Efficiency is clever laziness.

(#75996) abridabri


abridabri
veterán

Az új Lian Li ház .
[Lian Li Odyssey X]
Nekem valamiért Cosmos C700p koppintásnak tűnik.

(#75997) gabber01 válasza amstorm (#75995) üzenetére


gabber01
addikt

Igen, csak ennek vastagabb a radija, ezért nem tudom, hogy befér-e felülre ATX lap mellé

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#75998) hevepapa válasza abridabri (#75996) üzenetére


hevepapa
senior tag

A Lian Li Odyssey X ára nem igazán barátságos... 193 000 Ft.
Az ész megáll. Dizájnos, moduláris, minőségi - de azért ez mégis csak egy üres számítógép ház.

(#75999) abridabri válasza hevepapa (#75998) üzenetére


abridabri
veterán

160k casekingben. De igen,baromi sok . Max egy 80ks àr lenne reàlis szerintem.

(#76000) hevepapa válasza abridabri (#75999) üzenetére


hevepapa
senior tag

Én 193-ért láttam, bár nem keresgettem túl sokat :) Abban egyetértek veled, hogy 80k körül még reális lenne. Függetlenül attól, hogy nálam 30k körül van a ház ár fájdalom köszöbe :)

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.