Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73951) chopin42 válasza wollnerd (#73950) üzenetére


chopin42
őstag

Igazából a mesh RGB pár napja jobb vétel volt, mert 33k-ért ment és 3 venti van benne. Amúgy a performance és az rgb között a ventik a különbség. Szellőzésre ugyan az. Ha az rgb jobb áras, azt vedd, az rgb nem kötelező elem :D

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73952) Zοltta válasza chopin42 (#73936) üzenetére


Zοltta
senior tag

Ő mondta ,hogy szigeteltet akar :D

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#73953) chopin42 válasza Zοltta (#73952) üzenetére


chopin42
őstag

Olvasd el az eredeti kérdést, amire válaszoltam, ott leírta, hogy nem kell hangszigetelt.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73954) szasanyi válasza chopin42 (#73945) üzenetére


szasanyi
félisten

Az f szériának mivel jelentősen rosszabb a zaj-teljesítmény aránya, nem igen van létjogosultsága (szerintem). - erről linkelj már lécci hiteles adatot, mert a gyártó honlapján szereplő adatokból én ezt nem látom.

(#73955) kecsawi válasza szasanyi (#73954) üzenetére


kecsawi
senior tag

Grózira emlékezhetett, hogy nem ajánlja. [link]

(#73956) chopin42 válasza szasanyi (#73954) üzenetére


chopin42
őstag

Ha rákeresel a "gyártói adat kamu'" hozzászólásokra, akkor rájössz, hányszor írtuk már le, hogy hazugság. Mindegyik, kivétel nélkül. Egyrészt a mérések nincsenek "deltázva" (noise floor, a kamra felépítése és mérete), valamint mindegyik gyártó csal, ki többet, ki kevesebbet. Illetve rákereshetsz videókra, ahol a p12 és az f12 együtt szerepel, és hangban hallani fogod a különbséget.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73957) Watt25


Watt25
veterán

A Fractal Design Meshify C árkategóriájában gondolkozom, és azt hiszem jó is lenne, de... nekem kellene legalább egy hely 5,25"-ös egységnek. Tudna valaki ajánlani valamit, ami megfelelne?
A Pure Base 600 tényleg nem annyira nyerő?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#73958) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

- a gépbe szerelendő alkatrészek: mATX-es lap, rx570 mini, 1db ssd, 1db hdd, semmi extra
- van-e elvárásod a külsejével kapcsolatban: teljes méretű oldalsó ablak
- maximum összeg, amit a házra fordítanál: minimális :B 10k környékén

ehhez mit szóltok? [link]

(#73959) chopin42 válasza Watt25 (#73957) üzenetére


chopin42
őstag

Enthoo pro M TG, 5,25, meg minden ami kellhet :D
Itt van minden adat róla.
Pure base 600 nem rossz ház, de zárt, így nem nagyon szellőzik. A szellőzés alacsony fordulattal összességében mindig csendesebb és hűvösebb, mint egy hangszigetelt ház, ahol hangosabban tekernek a ventik, hogy szellőzzön valamennyire.
(#73958) Monya78
Neked inkább ez kellene: SilentiumPC Signum SG1 TG SPC230
Bár ez 15k (nemrég még 14-ért elhozható volt). Ha végképp nem fér bele, akkor valami nyitott elejűt nézz 10k körüli áron, mert a zártak nem jók (nem, kis fogyasztású cuccokhoz sem ajánlanék soha zártat).

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73960) Grózi válasza szasanyi (#73954) üzenetére


Grózi
veterán

Annak ne hidj,semmit se jelent.Amennyire jó a P12/14 széria,olyan gyenge az F12/14.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#73961) Watt25 válasza chopin42 (#73959) üzenetére


Watt25
veterán

Köszi! Mondjuk nem akartam ablakosat, de egye fene, akkor valószínűleg ez lesz.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#73962) chopin42 válasza Watt25 (#73961) üzenetére


chopin42
őstag

Elvileg létezik ablak nélkül is (azt nem írtad)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73963) .:Kristian:. válasza Grózi (#73960) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Sziasztok!
Adott egy Chieftec Gaming Cube CI-01B-OP haz, a vga slotjanal nincs rendesen kimarva, ezert nem tudom kiszedni a takarot. Talalkozott mar valaki hasonloval? Akarhogy feszitem inkabb hajlik mint, hogy engedjen.

(#73964) chopin42 válasza .:Kristian:. (#73963) üzenetére


chopin42
őstag

Hasonlóval igen: úgy hívják, gyatra, fostalicska gyártási minőség. Bár az is lehet, van ennek egy spéci iránya, ahonnan kitörhető, manual nem írja? Az már szerintem önmagában is gáz, ha egy háznak csak kitörhető takarólemezei vannak rögzített helyett...
Esetleg még a lemezvágó olllót tudom javasolni..

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73965) .:Kristian:. válasza chopin42 (#73964) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Manualba semmi nincs rola. Olloval meg nem ferni hozza. Holnap kuldom vissza. :(
Direkt nem a 10ezres hazat vettem, erre ez is szopat...

(#73966) chopin42 válasza .:Kristian:. (#73965) üzenetére


chopin42
őstag

Ejj, ha így visszaküldöd, szarakodni fognak, mert elhajlott :(
Amúgy 10 ezer helyett 15-ért vettél, az még messze van az igazán jótól...
(Akad 15 körül normális ház kicsit vékony anyagokból : SilentiumPC Signum SG1 TG SPC230, de ezen kívül más nem igen). Az igazán jók 25-30 k-tól vannak.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73967) Zοltta válasza .:Kristian:. (#73963) üzenetére


Zοltta
senior tag

23:20 tól nézd befelé hajlitja [link]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#73968) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

Az Antec P280-asomnak szeretnék egy kisebb alternatívát támasztani kb. 30-ból, nagyon max 40-ből, amibe Rysen mATX konfigot pakolnék full videokártyával. Ami ideális lenne:

- könnyen tisztítható porszűrők
- egy 12 cm-es ventihely hátul + egy 12 vagy 14 centis felül
- bőven elég 1 SATA és 1 HDD hely
- plexi és ilyen baromságok nem kellenek

Erre van valami tippetek?

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#73969) abridabri válasza SpaceJam (#73968) üzenetére


abridabri
veterán

CM NR400
Van ODD nelkuli valtozat is, nincs benne porszuro csak suru mesh panel ,amit igy eleg csak letorolni egy rongyal es nem kell tokolni porszurovel.

(#73970) SpaceJam válasza abridabri (#73969) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

És a Define Mini C-ről mi a vélemény? Nekem az volt az egyetlen, ami bejött az ajánlólistáról, és valójában szimpatikusabb, mint az amúgy nem drága NR400.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#73971) abridabri válasza SpaceJam (#73970) üzenetére


abridabri
veterán

Minosegben elorelepes(anyaghasznalat /gumi perem minden kivagasnal ,stb ) / , hutesben visszalepes az NR400 hoz kepest. Ezt mar neked kell eldonteni mi fontosabb.

(#73972) SpaceJam válasza abridabri (#73971) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Hogy lenne visszalépés? Én felül 1 vagy 2, hátul pedig 1 Noiseblocker NB-eLoop ventit használok, és ez a 2-3 venti mindkettőbe belefér. Az első befújókat mindig is baromságnak tartottam, de amúgy is az az első, hogy a gyári hulladékokat kivágom a francba.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#73973) chopin42 válasza SpaceJam (#73972) üzenetére


chopin42
őstag

Az első befújókat mindig is baromságnak tartottad...????
Szóval negatív légnyomásra fel! Éljen a poros(abb) belső! Ja, és a hűtésnek is adjunk (negatív értelemben).
Mindenesetre ha neked így jó, oké, de a Fractal AKKOR IS rosszabbul fog szellőzni, mint egy nyitott elejű- Mert a zárt előlapon szívni is nehezebb, nem csak befújatni...
U.I: az ajánlót ezer éve nem frissíti senki, inkább kérdezni kell, és a korábbi hsz-eket érdemes nézni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73974) SpaceJam válasza chopin42 (#73973) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Létezik vajon plexi nélkül? és esetleg kicsit minőségibb alternatíva akad?

Ha egy adott légkeringetés történik a házban, akkor vajon a "negatív" légnyomás hogyan befolyásolja a porlerakódást? Tényleg kíváncsi vagyok ezekre, mert logikus okot egyelőre nem látok.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#73975) abridabri válasza SpaceJam (#73974) üzenetére


abridabri
veterán

-negativ legnyomas = minden szabad resen befele aramlik a levego a hazba, tehat ott is ahol nincs porszuro egyaltalan pl vga alatti pci slotok / illesztesek stb
-pozitiv legnyomas = minden resen kifele megy a levego ,az intake ventik elott meg szurve van ,tehat minimalis por jut be .

(#73976) SpaceJam válasza abridabri (#73975) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Clear. Mondjuk ez a porosodó hatás nálam sose volt jelentős, de figyelek akkor erre.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#73977) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!

Ház váltás előtt állok, kb 5 éve nyúzok egy deep silence 2 házat, anno még prio volt a hangszigetelés, viszont mára zárt fejhallgató mellett abszolút nem érdekel a hangja ,és a ds2 is a mostani konfiggal már inkább egy légkeveréses sütő. Amit olvastam, hogy sokan ajánlják ezt az új lancool 2 mesh-t. Terveznék még bele egy kompaktot is, jóárasított corsair h115i lenne a kiszemelt, viszont a radiátort csak előre tudnám rakni (280mm) gondolom a levegő iránya befele lenne, és ezt nem tudom, hogy szerintetek mennyire fogja szeretni a vga, illetve vrm, ram? A vga most is nagy terhelés mellett 74-75 fok. Szóval vga szempontjából kicsit bizonytalan vagyok így, hogy megérné e a váltást. Idővel egy 9900k lenne a gépben, szóval ahhoz is igazodnék hűtés szempontjából.

(#73978) abridabri válasza Rison77 (#73977) üzenetére


abridabri
veterán

A frontra rakott radi melegiti a VGA - t ez teny . De mivel a lancool2 meshnel a VGA alulrol is tud friss lvegot szivni maganak ,igy nem lesz gond a front radi

(#73979) chopin42 válasza Rison77 (#73977) üzenetére


chopin42
őstag

Ha előre teszed, akkor figyelj, hogy a csövek lefelé legyenek (ha tudnak), mert bugyborékol(hat), vagy egyéb módon hangosabb lesz.
Jóárasított h115i helyett pedig nem akarsz valami eleve olcsó, bestbuy aio-t? Ez a liquid freezer 2 széria lenne, az arctictól.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73980) SpaceJam válasza Rison77 (#73977) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Nah, ez a LANCOOL II Mesh még jobban tetszik. :) Ezzel válaszoltál az én kérdésemre. :D

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#73981) Rison77 válasza chopin42 (#73979) üzenetére


Rison77
senior tag

Értem, igazából nagyon nem jártam utána a hűtőknek, viszont tetszik ez az artic.
Most már csak arra lennék kíváncsi, hogy ebbe a lancool 2 mesh-be felülre befér ez a hűtő, mert tesztvideókból kiderül, hogy elég vaskos darab. Illetve egy gigabyte z390 aorus pro lapom van, ehhez még kell valami plusz kábel, hogy az rgb-s ventiket rákössem?

(#73982) fboldog válasza Rison77 (#73981) üzenetére


fboldog
senior tag

Épp most méregettem egyedi vízhűtés miatt ilyeneket.
Elől oriási hely van, ott szerintem nem kérdés, hogy működhet-e.

Fent 240es radiátorból szinte bármi elfér. A képen 53mm vastag radi + Push/Pull ventik. Szóval összesen 103mm és van bőven a teszt alaplap, ram között hely.
Ha 280-as LFII-t szeretnél használni, akkor a 63mm vastagsággal (rad: 38+ fan: 25) is esélyesen el fog férni.
Hetfőn tudok mérni neked olyat, hogy kb. ezzel a magassággal (kb. 63mm) a 280-as radiátor helyre felszerelve mibe ütközhet bele elmeletben a freezer.



üdv.: Boldog Ferenc

(#73983) Rison77 válasza fboldog (#73982) üzenetére


Rison77
senior tag

Köszönöm, igen a 280-ast tervezném felülre, egyedül ami útban lenne az csak a proci táp. Bár így a képek alapján kalkulálva a 63mm-t, bőven az alaplap felett lenne a radiátor.

(#73984) chopin42 válasza Rison77 (#73983) üzenetére


chopin42
őstag

Sajna a lancool 2 mesh felül csak 240-es aio-t fogad hivatalosan.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73985) abridabri


abridabri
veterán

Huh aki BQ PB500x vasarlasan tori a fejet , annak talaltam egy nagyon alapos "hova -mennyi ventit tegyunk " tesztet :
be quiet! Pure Base 500DX - AIO or Air Cooler?

(#73986) Rison77 válasza chopin42 (#73984) üzenetére


Rison77
senior tag

Ohh, akkor azt benéztem, csak azt figyeltem, hogy felülre is mehet 2x140mm-es venti.

(#73987) fboldog válasza chopin42 (#73984) üzenetére


fboldog
senior tag

Ez igaz.
Nekem simán úgy tűnt, hogy azért elfér ott más is.

üdv.: Boldog Ferenc

(#73988) kirusz1


kirusz1
őstag

Hello. Ajánlanátok atx házakat 15-20 k között ami ajánlott vétel. AM4 gyári proci hütő,1050 ti vga megy bele.
Köszönöm

(#73989) forguet válasza kirusz1 (#73988) üzenetére


forguet
Topikgazda

SPC Signum SG1 nagyon jo ar-ertek aranyu haziko

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#73990) cheatergs


cheatergs
senior tag

Halisztok!

Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni?

Lian-Li Lancool II Mesh RGB
SilentiumPC Signum SG7V TG

Tudásuk és áruk kb. ugyanaz.

Mindig minden mindegy

(#73991) Szeleya válasza cheatergs (#73990) üzenetére


Szeleya
tag

Lian-Li.

(#73992) chopin42 válasza cheatergs (#73990) üzenetére


chopin42
őstag

Tudásuk nagyon nem ugyan az, a LianLi a legjobb airflow ház manapság (a phantex p500-al kb fej-fej mellett), a Signum meg nem. Nem rossz, de nem egy liga.
A LianLi amúgy is minőségibb cuccokat gyárt. A singum annyiban jobb, hogy fogad felül 280-as és 360-as radit is, a LianLi pedig csak 240-es radit (hivatalosan), de ventiből mehet a 2x140 is.
Én a LianLi-t venném, ha drágább lenne kicsivel, akkor is.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73993) atenzzz


atenzzz
csendes tag

Sziasztok.
Egy olyan problémában kérnék tanácsot, hogy vásároltam egy konfigot, egyebek mellett egy Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming alaplappal és Corsair H100i Platinum vízhűtővel. Sajnos elkövettem azt az amatőr hibát, hogy nem voltam elég alapos, így ez a két alkatrész nem fért be "rendesen" a Zalman Z11 Plus házba. Tudnátok ajánlani egy olyan, elérhető árú házat, melybe ezek az alkatrészek, illetve maga a konfig gond nélkül beférne?
A segítséget előre is köszönöm.

(#73994) cheatergs válasza chopin42 (#73992) üzenetére


cheatergs
senior tag

OK, kösz!

Mindig minden mindegy

(#73995) boogie84 válasza chopin42 (#73992) üzenetére


boogie84
veterán

Létezik füstgéppel készített teszt, hogy áramlik a levegő ezekben az agyondícsért mindenhol lyukacsos Lian Li házakról? ( Mondjuk ilyen tesztet a H500P Mesh-ről is megnéznék, de nem igazán találtam. )
Anyagminőségben biztos h jobb mint a Signum. Talán szellősézben is, de nekem valahogy fura az a ház...

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#73996) chopin42 válasza boogie84 (#73995) üzenetére


chopin42
őstag

Gamersnexus alaposan tesztel, szinte minden minden létező realisztikus módon, ott a top 1/cpu/2gpu (a phantesk p500a a top1/gpu/2cpu), kb 0.1 fok eltéréssel. A h500p mesh is ott van a listában, a top 10-ben.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73997) abridabri válasza boogie84 (#73995) üzenetére


abridabri
veterán

Csinaltam csak neked egy kis bemutatot . Low rpm ventikkel nalam igy nez ki a levego aramlas :
[YT]
3 venti elol intake /2 venti alul intake - fent 1 exhaust /hatul 1 exhaust
Minden venti 12cm es 680 rpmen mentek, faszan mukodik ez azapro lukacsos design filter nelkul.
Pont akkora lukak vannak a hazon mint a TT hazam magneses porszurojen.

(#73998) Zοltta válasza abridabri (#73997) üzenetére


Zοltta
senior tag

Mennyire jó szerelni ezt a kuckót ? :) Lehet nekem is pont ez lesz csak feketében

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#73999) abridabri válasza Zοltta (#73998) üzenetére


abridabri
veterán

Ha nincs sok kabeled,akkor pofonegyszeru .Nalam mondjuk 3x addig tartott a hatujljat bekabelezni mint bepakolni minden alkatreszt . 4 kabeltoldo / RGB vezerlo / 10-es fan HUB

(#74000) Zοltta válasza abridabri (#73999) üzenetére


Zοltta
senior tag

Rendben, köszi .

A gyári ventiket, ki lehet hallani a házból vagy elég csendesek azért ?

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.