Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73801) szasanyi válasza Gyuffa (#73800) üzenetére


szasanyi
félisten

És az jobb? Mert szeintem a jó RGB/ARGB venti itt kezdődik [link] ami most ~24k-ért kapható. És a Corsair LL/QL és a TT Trio ventikről ne is beszéljünk.

(#73802) Gyuffa válasza szasanyi (#73801) üzenetére


Gyuffa
tag

Nekem tökéletesen megfelel , kivéve hogy most az újra telepítés után valamiért ki/be kapcsol a világítás, x secig világít, x secig meg nem
Még lusta voltam szétkapni a gépet hogy esetleg újra kábelezzem, várok az új házzal vele
Amúgy tényleg jó venti trio, elsődleges szempont nálam, hogy baromi csendes még ha felpörgetem se hallani.

(#73803) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok! Tegnap hirtelen felindulásból vettem apróról egy Fractal Design Meshify C-t, mert már évek óta szemeztem vele. 18-ért szerintem nagyon korrekt volt, rendszer még nem épült bele bár számla vagy ilyesmi nincs, a 2 ventin kívül mi baja lehet egy háznak.
Jelenleg egy Cooler Master NR400-am van, szóval át kéne költözni, az NR400-nak meg mennie kell apróra. Meg voltam vele egyébként abszolút elégedve, de azért a Meshify egy fokkal magasabb ligában focizik.
Van két Arctic P12 PWM PST ventim az NR400-ban elől, alattuk a gyári befújó venti, hátul pedig a gyári kiszívó venti.
A Fractal Designhoz is járt két 120-as venti. Ezek milyen minőségűek? Jobb vagy rosszabb mint az Arctic P12 PWM? Sajnos ebbe sem fér el előre 3 darab 140-es.
Kérdés, hogy tegyem-e át az Arctic ventiket és kész, vagy vegyek 2db 140-est, vagy mi legyen vele? Illetve jól látom-e hogy 2db 140-es esetén alulra nem megy levegő, nekem pedig van HDD-m, bár csak akkor kapcsol be ha használom, mégis túl gyakran hallom elidulni és leállni, én úgy gondoltam ez csak akkor fog bekövetkezni ha a fájlkezelőben megnyitom vagy DLNA-n lejátszok róla, de a vindóz állandóan indítgatja valamiért.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#73804) steewcv65 válasza rasotamas (#73803) üzenetére


steewcv65
őstag

Arctic jobb

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#73805) abridabri válasza rasotamas (#73803) üzenetére


abridabri
veterán

Halk a gyari Fractal venti ,de gyenge mint a harmat , a meshify C ben meg jo vastag porszuro van elol. En vennek meg egy P12pwm pst-t es elolre raknam a 3dbot , hatul -teton meg kifujonak a gyari FD ventiket.

(#73806) rasotamas válasza abridabri (#73805) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi a választ és steewcv65-nek is.
Jobb a 3x120 mint a 2x140? Mert venni még egy 120-ast nem lenne sokkal olcsóbb mint eladni a házzal vagy anélkül és venni 2 140-est.
Illetve a vinyó miatt inkább a 120-ak? Mivel nem világít nem igazán látszik úgysem.
Még arra gondoltam hogy 2x140 elöl felül, a vinyónak meg rejtve berakok egy 80-92-est az alsó szekcióba.
Illetve az ha hátra fentre is rakok nem csak a hátlapra kiszívót, az nem rontja el a lamináris front->rear áramlást?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#73807) szasanyi válasza rasotamas (#73806) üzenetére


szasanyi
félisten

A ventillátoroknak van külön topikja - de ne kérdezz ilyet, mert annyira általános mint a melyik autó a jobb... milyen típus és mennyiért? :U Két terméket csak ár (esetleg plusz gaiidő) ismeretében éremes összehasonlíteni. Vagy adjsz az anyagi keretet és ahhoz típus javasatot.

(#73808) rasotamas válasza szasanyi (#73807) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem a ventilátor típusokról kérdeztem, mert az fixen a gyári 2db Fractal design, a meglévő P12 PWM vagy eetleg pluszban vásárolt P14 PWM. Csak hogy a meshify-ba hogy jó elhelyezni, elől 2x140, vagy 3x120.
Garancia szintén nem volt kérdés.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#73809) szasanyi válasza rasotamas (#73808) üzenetére


szasanyi
félisten

(#73810) chopin42 válasza rasotamas (#73808) üzenetére


chopin42
őstag

3x120 jobb,mint 2x140, de nincs sok különbség. Egy p12 pst 3k postával, beteszed előre harmadiknkak, a két fractal megy kifelé hátra és felülre, meg is vagy. Az arctic p széria amúgy bestbuy.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73811) rasotamas válasza chopin42 (#73810) üzenetére


rasotamas
veterán

Posta se kell, a firstshop utba esik munkába menet, ott vettem az elsö kettöt is.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#73812) csucsbicep válasza szasanyi (#73789) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Megvan az új házam. :)

(#73813) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

ATX-es ház érdekelne, amiben hatékony hűtés van alapból és olyan porszűrők, amik tényleg érnek is valamit. Ebből pedig a legolcsóbb ajánlott típus(ok).

2. A második variáció az lenne, hogy a ventiket utólag cserélném benne jobbra (és halkabbra).

THX!

(#73814) szasanyi válasza csucsbicep (#73812) üzenetére


szasanyi
félisten

Örülök. :)

(#73815) Ixion77


Ixion77
őstag

Tud valaki HTPC kocka jellegű (pl. Silverstone Milo 10) házat ajánlani, amibe befér egy 76mm magas hűtő? (Be quiet Shadow Rock LP Silent)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#73816) Piloss


Piloss
senior tag

Üdv

50k-ig keresek házikót az adatlapomon szereplő konfignak

- LED-es csilivili nem szükséges, ahogy a ventik hiánya sem gond
- az előlapi csatik a ház felső részén legyenek
- 163 mm-es procihűtő beférjen
- window vagy mesh oldal
- full léghűtés, vizezni nem tervezem

A Phanteks Eclipse P600S ahogy néztem ajánlott és megfelel az igényeimnek

Van esetleg más ajánlott darab?

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#73817) Qlux válasza Piloss (#73816) üzenetére


Qlux
tag

Szia!

Tessék:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Ezekkel nem nyúlsz mellé.

(#73818) chopin42 válasza Qlux (#73817) üzenetére


chopin42
őstag

Utolsó az fatális tévedés, abból a mesh kell, de a többi jó.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73819) Qlux válasza chopin42 (#73818) üzenetére


Qlux
tag

Azt akartam linkelni... köszi, h jelezted.

(#73820) chopin42 válasza Piloss (#73816) üzenetére


chopin42
őstag

Amit (#73817) Qlux linkelt kiegészíteném azzal, hogy nyugodtan vedd a p600s házat, rendkívül jó, az általa linkeltek közül pedig a lianli lancool 2 mesh-t. Onnan az a legjobb, 32k-ért bestbuy.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73821) Piloss válasza Qlux (#73817) üzenetére


Piloss
senior tag

Uh, a Lian Li és a Phanteks elég bejövős

#73820) chopin42 : A p600s volt az első jelölt, de Qlux ajánlásai elgondolkodtattak, főleg a Lian Li
P600s-hez amúgy utólag lehet mesh oldallapot venni? Ahogy néztem nagyrészt window vagy zárt változatban kapni

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#73822) chopin42 válasza Piloss (#73821) üzenetére


chopin42
őstag

Mesh oldallap? Nem. Nem is szükséges. Vedd a LianLi-t, az olcsóbb, és bitang jó. Vagy p600s.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73823) Piloss válasza chopin42 (#73822) üzenetére


Piloss
senior tag

Rendben, még alszok rá néhányat, hogy melyik legyen
Köszi mindkettőtöknek :R

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#73824) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Fontolgatom, hogy veszek egy matx házat aminek minél kisebb a mélysége 35-38cm. Eddig a Silverstone PS15B volt a befutó aztán szembe jött velem ez a szimpatikus kis Gamemax Silent HILL házikó aminek számomra nagyon jó a méretei (csak 35 cm mély) és olcsóbb is. Mi a véleményetek róla. Megéri a felárat a Silverstone? Egy dolog zavar, hogy a teteje nincs perforálva.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#73825) szasanyi válasza Nerazim (#73824) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem egyértelmű: SilverStone Precision PS15B A GameMax ház szvsz minőségben is alulmúlja és hűtés tekintetében is. Utóbbi sokkal fontosabb mivel elől és felül zár, főni fog benne minden. A front oldalain ne tévesszen meg a perforáció, ti. az nem sokat ér.

(#73826) Nerazim válasza szasanyi (#73825) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi, akkor maradok a PS15B -nél. :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#73827) fboldog válasza Nerazim (#73826) üzenetére


fboldog
senior tag

Arra számíts, hogy a legtöbb ilyen mini ház egyik rákfenéje a kábelezés (a másik meg a szellőzés). A fotóknál látszik, hogy az alaplapi tálca és a borítás között nem sok hely van.
Én egy MetallicGear Neo V2 Mini-t használok jelenleg, picit átalakítva.
Lényegében az (majdnem) összes kábelt átalakítottam egyedire, hogy elférjen kulturáltan.
Ez sem szellőzés bajnok, de a Silverstone sokkal jobbnak tűnik ebből a szemszögből.

üdv.: Boldog Ferenc

(#73828) Szeleya


Szeleya
tag

Sziasztok.
Szerintetek egy zalman s4 plus rgb-be beférne egy gigabyte rx 5600xt, ha egy vertikális vga álványon lenne? (PHANTEKS PH-VGPUKT_02 Vertical GPU-Bracket)
Ha nem, akkor milyen házat ajánlanátok?

(#73829) szasanyi válasza Szeleya (#73828) üzenetére


szasanyi
félisten

206mm széles házba kizártnak tartom (és nem is látható annak megfelelő kialakítás/rögzítés a ház hátulján). Szokkal szélesebb ház kell és a hátsó részen jól látható, vertikális rögzítésre is alkalmas kialakítás. Azt vedd figyelembe, hogy az esetek többségében a vízhűtéssel ellátott VGA-khoz ideális, mivel az oldalablakhoz / oldalfalhoz olyan közel lesz ami a kellő légáramlást akadályozhatja.

(#73830) Szeleya válasza szasanyi (#73829) üzenetére


Szeleya
tag

Kb erre gondoltam én is. De gondoltam megkérdem. Ajándékba kaptam egyet, de nemhiszem hogy beépìtem. Max majd másik házba

(#73831) szasanyi válasza Szeleya (#73830) üzenetére


szasanyi
félisten

Az új, PHANTEKS Enthoo Pro 2 házba kényelmesen befér és a márka is egyezni fog. ;)

(#73832) steewcv65 válasza Ixion77 (#73815) üzenetére


steewcv65
őstag

Ebben az árban lehet kapni jobbat is..De,ha csak a design számít akkor jó ez is !?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#73833) SunMount3r válasza SunMount3r (#73813) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Erre valaki?

(#73834) steewcv65 válasza SunMount3r (#73833) üzenetére


steewcv65
őstag

Hűtést/szűrést eltekintve valami más fontos paraméter?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#73835) szasanyi válasza SunMount3r (#73813) üzenetére


szasanyi
félisten

A hatékony hűtés és a hatékony porszűrés egymás ellenségei. Valahol engedj, ill. írj egy árkategóriát is mert anélkül nehéz...
Egyébként a 2020-as év egyik legjobb (ár/érték arányt tekintve szvsz a legjobb) háza a Lian Li Lancool II Mesh RGB - igaz ennek elől nincs hatékony porszűrője, de éppen ezért az egyik legjobb hűtéssel rendelkező ház.

(#73836) Ixion77 válasza steewcv65 (#73832) üzenetére


Ixion77
őstag

Melyiket javaslod helyette?
AMD 4750G procit szeretnék belerakni (65w), B550 alaplappal, a lehető legnagyobb hűtővel.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#73837) steewcv65 válasza Ixion77 (#73836) üzenetére


steewcv65
őstag

Ha az ár nem számít,akkor ezt fenntartás nélkül :D

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#73838) szasanyi válasza steewcv65 (#73837) üzenetére


szasanyi
félisten

Tényleg, ez pont "HTPC kocka jellegű" ház. ;]

(#73839) rozso3


rozso3
csendes tag

Sziasztok!
Új gép vásárlása előtt állok és ház esetében szeretnék tanácsot kérni tőletek.
A tervezett konfig:
-ASUS TUF GAMING B550-PLUS
-AMD Ryzen 5 3600X 3.80GHz AM4 BOX
-GIGABYTE GV-N166SGAMING OC-6GD GeForce GTX 1660 6GB GDDR6 Super Gaming OC PCIE
-HyperX 16GB Fury DDR4 3600MHz CL17 KIT HX436C17FB3K2/16
-FSP Hydro GE 650W
-Asus Xonar DX hangkártya
-2 db SSD (M.2 és 2.5'')
-3 db HDD (3.5'')

Kinéztem egy házat:
Thermaltake Versa J24 TG ARGB
Valakinek van tapasztalata ezzel a házzal kapcsolatban?

Amit szeretnék:
ATX, edzett üveg oldal, RGB. minőségi anyagok
Ti esetleg milyen házat javasolnátok?

Köszi

(#73840) Damol


Damol
csendes tag

Sziasztok szeretnék venni egy Cooler Master MasterBox K500L MCB-K500L-KANN-S00 számítógépházat! Mi a véleményetek róla? Tapasztalatok?

(#73841) chopin42 válasza Damol (#73840) üzenetére


chopin42
őstag

Milyen géphez kell? Nem a legjobb. Keret?
21k alatt (eredeti kérdésed ára) inkább ez: [link]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73842) Damol válasza chopin42 (#73841) üzenetére


Damol
csendes tag

Asrock Z390 PHANTOM GAMING 4 alaplapot képzeltem el és egy i5-9600k és Asus rog strix 1660 super menne bele. Azért néztem azt mert olvastam róla, hogy jól szellőző ház.

[ Szerkesztve ]

(#73843) chopin42 válasza Damol (#73842) üzenetére


chopin42
őstag

9600k használtan vagy újonnan? Procit is másikat javasolnék, de az egymásik topik témája. Hűtőt nem írtál, amit linkeltem, abba 161 mm fér bele. Én azt venném.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73844) Zοltta válasza szasanyi (#73835) üzenetére


Zοltta
senior tag

Én a sima Lancool II -be zúgtam most bele :Y

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#73845) SunMount3r válasza szasanyi (#73835) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez lehet már drága lenne, inkább 22-25K? Egyéb paraméter: férjen bele min. 3db 3,5"-os és 1 db 2,5"-os. De pl. a "legolcsóbb" ajánlott a DEEPCOOL TESSERACT BF milyen ebből a szempontból (hűtés/zaj viszony). Ha mondjuk ebben cserélném a ventiket Arctic P12-re, akkor lehet belőle jó ház?

[ Szerkesztve ]

(#73846) SunMount3r válasza SunMount3r (#73845) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezekben az RGB-s házakban amúgy ki lehet kapcsolni ezt a világítást TELJESEN, mert engem kifejezetten zavarna...

(#73847) Damol válasza chopin42 (#73843) üzenetére


Damol
csendes tag

A proci az új lenne. Milyen másikat javasolsz? A hűtő az egy ARCTIC COOLING Freezer 34 eSports DUO lenne.

(#73848) szasanyi válasza SunMount3r (#73845) üzenetére


szasanyi
félisten

Az egy olcsó, a minősége is olyan. Vékony, zörgős oldallemezekkel, ugyan részben porszűrős (de a legegyszerűbb megoldással) és a szellőzése szerintem legfeljebb átlagos lehet.
Nem írtál árat korábban, ezért ajánlottam azt ami jó (és bár nem olcsó ez messze nem a drága házat közé tartozik).

Zοltta: mutatós, de a dizájn sajnos a szellőzés rovására ment. Itt vannak a pontos adatok, hogy mennyire.

(#73849) Jostee


Jostee
tag

Sziasztok!

Új kuckót keresek a konfigomnak ami jelenleg egy BeQuiet DarkBase 700-ban van. A problémám, hogy a 360-as Corsair H150i AIO beépítése óta nagyon melegek a belső alkatrészek (front panelra van szerelve, így eleve melegebb levegő jut be, sajnos a felső része a háznak elég gyenge minőségű a meleg levegő kivezetésére). A házban az AIO-n kívül jelenleg 4db 140mm SilentWing 3 van beépítve (1 hátul, 2 felül, 1 alul).

A kazán fő ludasai i7 8700k @5Ghz, RTX 2080 Super

Amikkel szemezek jelenleg:
- Cooler Master H500P (gyenge az anyaghasználat?)
- Lian Li O11D XL (félek hogy ez inkább épített vízre van)
- Corsair 500D SE (drága)

Fontos lenne a szellőzés, a jó minőségű porszűrés illetve a megjelenés (rgb, edzett üveg oldal). Keret ~70k.

Milyen házakat tudtok ajánlani?

Köszönöm a segítséget!
Jostee

(#73850) szasanyi válasza Jostee (#73849) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezt nem nézted még? Kiváló szellőzés, jó ár és minőség. Szerintem best buy ebben a kategóriában.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.