Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72051) FrankZane


FrankZane
csendes tag

Sziasztok!
Az adatlapomon lévő konfighoz keresnék jól szellőző, üveg oldallapos mini ITX házat, max 40 ezerig.
Amiket eddig kinéztem: NZXT H200i
Phanteks Enthoo Evolv ITX TG
Ezekkel kapcsolatban a kérdésem, hogy a 2 slot széles hely miatt mennyire fog megfulladni a videókártya, tekintve hogy méretes darab és nem bloweres a hűtés (Asus RTX2070 Rog Strix).

Esetleg a jobb szellőzés miatt érdemes lehet microATX méretű házba szerelni? pl: NZXT H400i
vagy Phanteks Enthoo Evolv mATX
Ezekben meg nemtudom mennyire néz ki furán a pici ITX alaplap.

(#72052) boogie84 válasza FrankZane (#72051) üzenetére


boogie84
veterán

Szia,

Fractal Design Meshify C esetleg? Bár az nem mini itx.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72053) Jofi81


Jofi81
őstag

Sziasztok! Valakinek esetleg van Cooler Master NR400 háza? Érdekelne, hogy milyen ventilátorok vannak benne. Azt látom, hogy elöl-hátul különböző, de a konkrét típusokról nem találok semmit. Megköszönném, ha valaki meg tudná mondani.

(#72054) Piftuka válasza abridabri (#71819) üzenetére


Piftuka
veterán

Egy kérdés ehhez a "Phanteks Enthoo Pro TG" házhoz...

Az normális, hogy ilyen ("Power LED") front panel csatlakozó nincsen benne? -->

Csak "Power Switch", "HDD LED", és "Reset Switch" kábelek jönnek a front paneltől...

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#72055) abridabri válasza Piftuka (#72054) üzenetére


abridabri
veterán

Power LED szerintem mar reg nincs ,annak annyi volt a funkcioja ,hogy vilagitott egy led a gephazon ha ment a gep ?! Ma mar a legtobb bekapcsolo gomb egyben vilagit is.

(#72056) Borsy válasza abridabri (#72055) üzenetére


Borsy
csendes tag

"Ma mar a legtobb bekapcsolo gomb egyben vilagit is."
Igen, de a világításhoz is kell egy led, amit nyilván a power led helyre kell bedugni... Az én gépházamon is a bekapcsológomb világít, és az is a power led csatlakozóra van bekötve alapon.

"Fire, walk with me!"

(#72057) abridabri válasza Borsy (#72056) üzenetére


abridabri
veterán

Passz, gondolom ha nincs olyan vezetek ,akkor az mar gyarilag be van kotve a hatso HUB-ra.
De vilagit a bekapcs gomb termeszetsen .

(#72058) Piftuka válasza abridabri (#72057) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az info-kat!

A hátsó HUB-ot egyelőre nem használom. A két házventit lehúztam róla, és az alaplapra kötöttem rá. ;)

(A hátsó HUB egyébként "by default" nem aktív. Opcionális a bekötése, és áram alá helyezése; egy 12 V-os SATA csatival.)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#72059) FrankZane válasza boogie84 (#72052) üzenetére


FrankZane
csendes tag

Meshify C mini és a define mini C is tetszik de belülről még egy picit nagyobbnak tűnnek mint a másik 2 mATX ház.

(#72060) vepe


vepe
senior tag

Van valami megoldás az alábbi problémára?:

Adott egy NZXT H700i ház, ebbe belement egy 2080Ti VGA, ami eléggé hosszú és a végén picit lefelé lóg a kártya. Létezik valami távtartó, amivel stabillá lehet a VGA-t tenni?

(#72061) Borsy válasza vepe (#72060) üzenetére


Borsy
csendes tag

Nálam pont ugyanez van, egy 1070-es kártyával, 300 milis, és annak is eléggé lóg a vége... Szóval ez engem is érdekel! :)

"Fire, walk with me!"

(#72062) Gubu0101 válasza vepe (#72060) üzenetére


Gubu0101
veterán

Pl van ez a kis alá támasztó :D
Vagy még ez

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#72063) vepe válasza Gubu0101 (#72062) üzenetére


vepe
senior tag

:C , köszi...az a rács nem semmi :)

(#72064) Ironhide


Ironhide
tag

Hali!
Egy Be Quiet Silent Base 801 házzal szemezek. Azt már végignéztem, a jelenlegi és a majdani gép is bőven belefér, azzal nem lesz gond. A kérdés inkább a szellőzésre vonatkozik. Ebben a fórumban: https://prohardver.hu/teszt/be_quiet_silent_base_801_teszt/bevezeto_kulso.html már volt pro és kontra vélemény a ház hűtéséről. Sajnos már "kihalt" a topic. Van vkinek ilyen ház és van vmilyen megoldás a jobb hűtés elérésére?
A ház variálhatósága nagyon tetszik. Csak ez a kisördög ne lenne a hűtés miatt. Igen láttam videót, ahol ha leveszik a ventilátor takaró lemezt, akkor nő a hűtési teljesítmény. Mi lenne más megoldás, ha nem szeretném levenni a takarót.
Előre is köszi, aki tud segíteni.

Ironhide

(#72065) Piftuka válasza Ironhide (#72064) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha fontos a jó szellőzés, akkor szerintem érdemes megnézned a [Phanteks Enthoo Pro Tempered Glass] házat is. :K

Nekem abridabri ajánlotta, és eddig pozitív a tapasztalatom. Majd leírom itt bővebben is, de egyelőre sajnos egy "No signal" VGA/Motherboard/BIOS" issue-val küzdök... Remélem, a BIOS frissítés megoldja!

Mindenesetre ez a ház olcsóbb ~10.000 forinttal, nagy, masszív, igényes kidolgozású, átgondolt, és jól pakolható.

A legtöbb helyen kézzel, csavarhúzó nélkül szerelhető. És még szép, konszolidált dizájnt is kapott.

Mivel a gép egyelőre nem végleges állapotában van, annyit elmondhatok, hogy a két gyári Phanteks, 14 cm-es venti DC szabályozással ~700-800 RPM fordulaton szinte hangtalan. (Halkabb, mint a régi gépem, amin most írok két darab 12 cm-es Cooler Master és Coolink "csendes" ventije ilyen fordulaton.)

Pedig még a két oldallap sincsen fent. Féltem a felső, nyitott rész miatt, de ha ilyen halk a két venti, akkor ez nem gond. (Még akkor sem, ha elérik a mostani gépem, amúgy nem vészesen hangos "susogásának" szintjét is később esetleg.)

Egyelőre a kis AMD gyári hűtő (~1.600 RPM) a leghangosabb.

Eddig egyetlen negatívum, hogy pár rést szerintem feleslegesen helyeztek el rajta. Ezeket nem védi porszűrő, ezért egyelőre fekete szigszalaggal leragasztottam. Majd mutatom, fotókkal illusztrálva később a lényeget.

"Aquila non captat muscas."

(#72066) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!
Keresek ajánlott házat a következő netezős konfighoz, amibe lehet DVD írót is tenni:

Alaplap: GIGABYTE B450M DS3H
Processzor: AMD Ryzen 3 2200G
Memória: PATRIOT Viper 4 Blackout Series 8 GB-DDR4 3000MHz
SSD: Patriot SSD Burst 240GB
HDD: Toshiba P300 3.5 3TB 7200rpm
Táp: FSP Fortron Hexa 400+

Már tettem össze ilyen netezős gépet korábban, akkor Cooler Master MasterBox Q300L volt az ajánlott, csak ebben nincs 5.25"bővítőhely.

4 8 15 16 23 42

(#72067) tonyrulez válasza tonyrulez (#72066) üzenetére


tonyrulez
őstag

Amit találtam és tetszik: Chieftec CUBE CI-01B-OP
Kompatibilitási probléma lehet? Elvileg bele kell férjen a lap. :R

4 8 15 16 23 42

(#72068) boogie84 válasza Ironhide (#72064) üzenetére


boogie84
veterán

Én is most vásároltam házat. Nálam is számított a jó szellőzés! Nekem a Fractal Design Meshify C-re esett a választásom ajánlás alapján. Ennek a háznak egyetlen korláta van, méghozzá a VGA hossza van limitálva. Minden másban véleményem szerint tökéletes.

Hogy ne kelljen kompromisszumot kötni a vga hosszát illetően, most nagyon jó áron kapható a szintén nem üveges verziós Fractal Design Meshify S2 Solid. Alzán: [link]

Átgondolnám az S2-t. De a szakértők úgyis megírják, hogy segítettem e, vagy csak véleményt írtam.

Ventilátoros topikban finoman szólva elmagyarázták, hogy legyen szó bármilyen házról. Ha csendet és minőséget akar az ember akkor a gyári ventik cserések!

Meshify C-hez rendeltem 5db Be Quit SW3 ventit.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72069) mumtaz


mumtaz
senior tag

Üdv.

Öreg motorosként még egy közepes, kb 18 éves Chieftec házat nyúzok. Imádtam azt, hogy van benne anyag rendesen; hogy szerszámok nélkül szerelhető, meg úgy mindent. Viszont eljárt felette az idő és bár még használható, de sajnos már az asztalban nem a legjobb, mert túl hosszú és ilyen elrendezésben a hűtése sem tökéletes. Emiatt az oldallapja nincs is rajta és onnan - az összes porral együtt - egy 12 centis venti van fellógatva.

Nyilván ilyen masszív házat manapság már inkább a felső kategóriában lehetne találni, de itt döntő az ár. És akkor már valami kis kinézeti szempont is előtérbe kerülne.
Ami formára bejött, az a Zalmann Z11 NEO. Azt látom, hogy a Z9 is benne van az ajánlásban és ok, formailag eltérnek egymástól, de Z11 kinézetre jobban bejön. Viszont számít a méret is, amiről több helyen is mást adtak meg.

A jelenlegi házam méretei (H x SZ x M): 560x205x520
Tehát a ház maga nagy, de a mai, vagy inkább a hely adottságainak nem nagyon felel meg.
Az asztalban lévő hely (H x SZ x M): 400x220x600
Itt a hosszúság annyira nem mérvadó, mert maximum ugyanúgy kilóg, a magasság meg bőven elég akárminek is, de a szélesség...!?

Namost itt van ez a Z11 NEO. Ez vajon minőségben megegyezik a Z9-el? Illetve a másik gond a méretek, amiket megadnak. Mert a Zalmann oldalán a Z11 NEO-ra 205x520x515 méretet adnak meg, míg a Z11 Plus HF1-re (ami valahol a NEO tesójának tekinthető) 260x498x525 méretet adnak meg. Itt a szélességgel van a probléma, mert, ha az egész ház tényleg 205mm széles, az jó, de, ha mondjuk nem számolták bele a két oldalon a "légbeszívókat" (a Plus-nál meg igen), akkor gáz, mert 260mm már nem fér el.

Számít az is, hogy később talán vízhűtés kerüljön bele.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#72070) Chaser válasza boogie84 (#72068) üzenetére


Chaser
titán

ezzel csak az a baj, mellé raksz egy signum sg1-et, aminek a kidolgozása nem olyan minőségi bizonyos részeken, de töredékébe kerül, szerelni nagyon könnyű, profi kábel management van, tápot ventivel felfelé/lefelé is lehet szerelni, "be lehet ventizni" az egész házat, illetve radik is mehetnek bele
ha pedig ennyire perforált egy ház, ott zajszigetelés így sem úgy sem lesz, ellenben az én koncepcióm az volt, nem is kell olyan ház, elég ha a komponensek belül halkak
ebbe a kuckóba kényelmesen befér egy ninja 5, illetve nemrég még egy nitro 590 is volt benne
van ebből tg nélküli verzió, olyan is aminél nem perforált az egész front, és hát azt kell mondjam jó, cserébe nem több mm-es acélból van, ventik alá gumibakot kell tenni - értelmesebb ventin eleve van -
ventikkel teljesen egyetértek, nyugodtan rá lehet számolni 4-5e ft-ot darabjára ha valaki tényleg halkat akar
sw3 járt nálam, gyári oldalon kellékek mellett ott van 5/7/12v átalakjtó is, de az nem volt melléjük, így visszavittem őket, egyiket kipróbáltam, nem rossz, de érdemben nem jobb a kaze flexeknél, 800 rpm körül volt olyan hangja mint a flexeknek 450-en, viszont a flexek légszállítása 450-en volt akkora mint a bq-nek 800-on ( : bq-nak inkább magasba hajló motorhangja van, a flexeknek mély, ennyi különbséget tapasztaltam, a gyárilag behazudott hangszint mindkettőnél fake
sztem ezeket én vittem vssza, annyi bűnük van, hogy nem pwm-esek a kiírással ellentétben, újan már nem is árulják őket ufóéknál

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72071) Zsolt961


Zsolt961
csendes újonc

Sziasztok!

Erről a házikóról mi a véleményetek? Az ára miatt nem sokan veszik, így visszajelzést nemigen találok.

https://www.coolermaster.com/catalog/cases/full-tower/cosmos-c700m/

Köszönettel.

(#72072) Grózi válasza Chaser (#72070) üzenetére


Grózi
veterán

"viszont a flexek légszállítása 450-en volt akkora mint a bq-nek 800-on "
Mivel is mérted meg egész pontosan?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#72073) varmi2


varmi2
nagyúr

Tudtok bármi nehatívumot mondani ezen házra? Az árán kívül gondoltam.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72074) Piftuka válasza tonyrulez (#72067) üzenetére


Piftuka
veterán

Mindenképpen ragaszkodsz az ilyen "picimici", kocka házhoz? :)

Csak mert ár/érték arányban lehet kapni ilyen kisebb, torony kiépítésű házat is:
[Thermaltake Versa H23]

Még porszűrő is van benne, és szerencsére nem egy "elborult", ún. "gamer" dizjánt kapott.

Konzervatívabb kivitelben az Aerocool Aero-300.
--> Itt a keskeny kivitel lehet hátrány, de ha az alaplap szélessége és az optikai mélysége együtt kisebb, mint a házbelső szélessége, akkor nem lehet gond.

Egyébként a Cooler Master ~10.000 forint körüli házai is korrektek szerintem.

Optikai meghajtóknak talán az Elite változat a legjobban pakolható módja:
[Cooler Master Elite 342]

Ha pedig nem zavar az egyszerűbb belső, és a felső tápos elrendezés, akkor ott vannak még a Chieftec Mesh házai:
[Chieftec Mesh CG-04B]

- Bárhogy is... az optikai meghajtó miatt arra érdemes figyelni, hogy annak vége még véletlenül se akadjon el az alaplapban, vagy annak szélén található kondikban, csatlakozókban.

Ehhez egyik megoldás egy keresztben széles ház, ahol az alaplap "mélyen" ül, és ha nem is túl nagy a távolság a gép hátulja és eleje között, az optikai meghajtó vége" fölé tud csúszni az alaplapnak, a kondiknak.

Én azonban jobban preferálom a "mély" házakat. Ahol a becsúsztatott optikai meghajtó még csak el sem éri az alaplap szélét.

"Aquila non captat muscas."

(#72075) tonyrulez válasza Piftuka (#72074) üzenetére


tonyrulez
őstag

Köszönöm, nem, nem ragaszkodom hozzá. Végül Cooler Master N300-ra esett a választás, kicsit nagy, nincs porszűrő, de célnak megfelel :)

4 8 15 16 23 42

(#72076) abridabri válasza mumtaz (#72069) üzenetére


abridabri
veterán

A Z11 neo egy nagyon nagyon rossz haz , 0 szellozes (zart elolap ) ocska molexes 8cm uvolto ventik ,muanyag mindenhol,plexi oldal ,es mindez 30k ez most hogy gondoltak ?
Enyyiert mar megkapod a Fractal Meshify C -t is . Minden szempontbol 100x jobb ,es ez is csak 22cm szeles .

(#72077) mumtaz válasza abridabri (#72076) üzenetére


mumtaz
senior tag

Ok. Már máshol is lebeszéltek róla. Mondjuk olyan 35-ig elmennék. Nem 2 évre szeretnék házat venni. Talán a Chieftec-emet semmi nem fogja pótolni, hogy ilyen sokat kihúzott már velem, dehát már eljárt felette az idő. Mondjuk a Cooler Master H500P MESH nagyon bejön, hogy bőven hagytak helyet pluszban a vízhűtéseknek (gondolva a jővőre). Teljesen ideális ház lenne, csak hát az ára...!? Eléggé más árkategória.
Valahogy minden más ház a vízhűtés tekintetében, meg egyebekben olyan szűkösnek tűnik. A Mastercase 5 is hasonlatosan bejövős lenne, és fain moduláris. De abban meg elég szűkös a vízhűtés lehetősége és másfél centivel szélesebb, mint amennyi helyem van.
Zalmann Z9 NEO: Hát nem tudom. Talán jó is lenne, de ez a zárt eleje... Teljes marhaság. Ok, hogy nyitható, meg esetleg leszerelhető az ajtó, de miért!? Ha rajta van, biztosan lefogja a levegő útját. Ha meg nincs rajta, tök felesleges megvenni. Csinálhatták volna úgy, hogy maga az ajtó egy rács, belül porszűrővel.

Szögletes házat nem szeretnék. Valami "lesarkazott", vagy legömbölyített ház tetszene.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#72078) Ironhide válasza Piftuka (#72065) üzenetére


Ironhide
tag

Hali!

Mivel nem holnap veszem meg, így még vacillálhatok tovább. :)
Fontos lenne a jó szellőzés. Ami jó volna, hogy esetleg miként lehetne ezt a házat kicsit jobban hűteni.

Ironhide

(#72079) Ironhide válasza boogie84 (#72068) üzenetére


Ironhide
tag

Üdv!

"Ventilátoros topikban finoman szólva elmagyarázták, hogy legyen szó bármilyen házról. Ha csendet és minőséget akar az ember akkor a gyári ventik cserések!"

Ezzel pont az a gondom, hogy jelenleg elhiszem a máshol felvetett problémát, miszerint a bejövő levegő kevés a kialakított megoldás szerint. Adott videóban amikor leveszi a srác az előlapot és már nem a kis lyukakon jön a levegő, a cpu hűtése 10 fokot esik.
Ezért jelenleg elég biztos vagyok benne, hogy venti csere nem adna érdemben hozzá. Persze olvasgattam, hogy tudnék még 2-3 szuper gyártó csendes ventijét betenni. 4-5 dbi különbség engem annyira nem hoz lázba. A szellőzés lenne fontosabb.
A bejövő levegőre biztosítására kéne ötlet. Pár "tuningra" lennék kíváncsi. Dizájnos a sok apró lyuk oldalt, de mennyire lenne csúnya vagy problémás, ha kivenném a komplett kis rácsot a széléről.
Köszi

Ironhide

(#72080) csababarca


csababarca
őstag

[link] ebbe a házba ha jól nézem 161mm-es cpu hűtő pakolható.

az arctic freezer 34 cpu hűtőm 157 mm magas.
ezek az értékek szerint simán befér, de az a 4 mm nem kényelmetlen már? vagy bőven okés úgy?

mondjuk a mostani házam 160mm-t ír max pakolhatónak, és elvan benne, úgyhogy csak nem gond.

csak azért fura, bár gondolom kialakítás miatt van így, mert közben meg 40 mm-vel keskenyebb a silentium.

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#72081) Bodz válasza csababarca (#72080) üzenetére


Bodz
nagyúr

4mm az 4mm, jó sok, befér a hűtő, fel tudod tenni a ház oldalát. Nincs itt semmi gond. :)

[ Szerkesztve ]

(#72082) csababarca válasza Bodz (#72081) üzenetére


csababarca
őstag

köszi a megerősítést! csak január vége felé rendelem meg, táppal együtt.
addig elvagyok a régiben.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#72083) TeeJay


TeeJay
félisten

szakik
írjatok már nekem pár olyan házat amibe előre lehet betenni 2darab 140mm ventit meg hátra is lehet 140mm ventit és esetleg felülre is lehet egy 140mm-est betenni valamint 160mm magas procihűtő belemegy
25ezerig van valami ami jobb mint a BQ Pure Base 500-as?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#72084) boogie84 válasza Ironhide (#72079) üzenetére


boogie84
veterán

Nem lettem hirtelen ház szakértő, de úgy vélem a BQ házak elavultak. Lehet h nincs igazam, de így érzem mosth már egy ideje nézegetem a házakat.
A 2 éves Meshify C ház amit rendeltem, már akkor arra gondoltak, hogy 3 SSD és 2 HDD bőven elég az embernek. Nem mellesleg az alaplapba megint csak mehet az M.2 SSD. Nekem úgy tűnik a BQ-nál még HDD-ben gondolkodnak. Vagy nem tudom.
A C egyetlen hátrányát abban látom, hogy vga hossz limit van. Ezzel tisztában vagyok, nálam nem lesz gond. Cserébe annyi venti lesz benne, hogy a szellőzéssel biztosan nem lesz problémám.

BQ801-ben felül csak hátulra a cpu hűtő fülé tudsz tenni ventit. Nekem anno ez nem tetszett.
Azért javasoltam inkább az FD S2-t, mert abban nincs vga hossz limit. Modernebb, letisztultabb, egyszerűbb mint a BQ801/601. Amiben még jobbnak gondolom az FD S2-t, hogy elöl közvetlenül tudnak szívni a ventik. Ha már szelőlzésről beszélünk, akkor a front panel nálam dróthálós és filterrel állátott. Pl.: MASTERCASE H500P MESH

A venti cserék nem csak a job bszellőzést, de a halkabb működést is eredményezik.

BQ801 esetében tuningra a friss levegő veáramlására? Csináltass a gyártóval rácsos előlapot. :B

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72085) rasotamas válasza TeeJay (#72083) üzenetére


rasotamas
veterán

Szerintem sokkal több olyan van amin hátul csak 120-as van

https://tinyurl.com/rasoapro

(#72086) sicc33


sicc33
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Olyan házat keresnék amiben a szellőzés megfelő lenne egy Phenom II X4 955-re épített rendszerhez. A mostani sajnos mint kiderül elég harmatos ebből a szempontból is. Főleg használtban gondolkodom. Zalman R1 megfelelhet a célomnak?

Köszönöm

(#72087) Gubu0101 válasza TeeJay (#72083) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nekem ez van.Picivel van fölötte a keretednek de minden követelményednek megfelel sőt..Nekem 2 éve van meg de nem tudok rá rosszat mondani,max a gyári ventikre,hogy ha nem tudod szabályozni őket,akkor elég hangosak.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#72088) SRII


SRII
őstag

Sziasztok!
Egy jó szellőző házat keresek Alaplap ATX i7 9700k, 1080TI xtreme ,Be quiet! BK024 Dark Rock Slim processzor hűtő, Seasonic FOCUS PLUS 650W Platinum
Nem kell 5.25 hely, hdd , ssd hely nem fontos nem is használom (m2 használók) csak az oldala legyen edzett üveg, és ami a legfontosabb
3 darab 14cm ventilátorral lehessen szerelni elől és fent plusz hátul is.
Keret 45-k max.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#72089) Shkiz0 válasza SRII (#72088) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Phanteks P600S

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#72090) SRII válasza Shkiz0 (#72089) üzenetére


SRII
őstag

Kicsit fura számomra az eleje, egy lehetőségnek nem rossz!
Én ezt néztem SilverStone Primera PM02(igaz túllépi a keretet ) ki de sajna a front 3. ventilátor a tápnak adja a levegőt ahogy látom a képeken.

Ha minden kötél szakad akkor max 50k ig elmegyek!
És lehet 5.25 hely elől ha azzal van nem zavar.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#72091) atenzzz


atenzzz
csendes tag

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok. Nemrég megleptem magam egy Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming alaplappal, egy AMD Ryzen 7 2700X processzorral és egy Corsair Hydro Series H100i RGB PLATINUM hűtővel. Nem gondoltam át eléggé a dolgot, ez a beszerelésnél ütközött ki. A Zalman Z11+ nem igazán volt a megfelelő ház erre a célra, de sikerült összerakni.
Jövőre szeretnék egy új házat venni, milyet ajánlotok?

(#72092) Paxker315 válasza SRII (#72088) üzenetére


Paxker315
addikt

amúgy miért PR Slim? Az szerintem pici házakba, kis teljesítményű procikhoz való. Ie.: 9100f , hasonlók. 9700k-ra én mást választanék.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#72093) mumtaz válasza mumtaz (#72077) üzenetére


mumtaz
senior tag

Nos. Tágítottam a keretet lévén, hogy úgyis nagyon sok időre veszek új házat, akkor már legyen jó.

A kiszemeltek közül a választásban kérnék segítséget, hátha valami - elvakultságomban - elkerülte a figyelmemet.

A COUGAR PANZER sorozat házai nagyon bejönnek, de nem modulárisak és gyárilag elég szűkösre sikeredett a variálhatóság.
Itt a PANZER S-t néztem, de sajnos csak 2db 3,5"-os hely van benne, nekem pedig 4db vinyóm van. Ez ~38000Ft.

A második, ami befutó lehet, az a Cougar PANZER MAX. Formailag szinte ugyanaz, mint az S, de van benne 2db 5,25"-os hely, ahová be lehet tenni a +2db vinyómat. Kinézetre ez jön be a legjobban. Viszont szűkös a beszerezhetősége és gyakorlatilag csak az ALZÁ-nál van ~57000 Ft-os áron. (Vélemények és grafikonok szerint korábban cca 20000Ft-al olcsóbb volt)

A következő befutó a COOLER MASTERCASE MC500Mt. Formailag nagyon bejövős ez is. Ugyan az elején nem egy az egybe szívja a levegőt, de van hely és az előlapja teljesen le is vehető.

Az utolsó választott a COOLER MASTER H500P MESH. Ezt sok helyen ajánlják, de ahogyan néztem, a kiépítettség és belső elrendezése megegyezik az MC500Mt-vel. Előnye a 2db 20cm-es ventilátor.

Utóbbi kettő nagy előnye még, hogy moduláris, viszont úgy néztem, hogy az MC500Mt alap esetben több meghajtó fíókot tartalmaz, ha hinni lehet a Cooler Master oldalán a specifikációknak. Mert gondolom az a szállított tartalmat jelöli és nem azt, hogy plusz kiegészítők vásárlása esetén milyen kiépítettség érhető el.

a Cougar Panzer MAX full-, a két Cooler Master midi torony.

Kérlek, segítsetek dönteni, mert rendelném. :R

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#72094) abridabri válasza mumtaz (#72093) üzenetére


abridabri
veterán

Nem az volt ,hogy csak 220mm szelessegu lehet max a haz ? Mert amiket felsoroltal mind szelesebb . Egyebkent jo valasztas barmelyik . Mondjuk a Panzer Max nem er 57kt az tuti.
A 4 vinyot ,hogy ertetted ? Mert az egyikbe se fer bele .

4 HDD hez Phanteks P600S vagy Enthoo Pro -t javasolnam

(#72095) mumtaz válasza abridabri (#72094) üzenetére


mumtaz
senior tag

De. arról volt szó, hogy 220, de be kell látnom, hogy ez a 220 egy olyan házhoz, ami még tetszene is, meg úgy mindenre gondolva, elég kevés. Ezért számba vettem az asztal némi átalakítását. Így az akkor annyira nem gáz.

A 4 vinyó a Panzer MAX-be beférne, mert kettő 3,5-es hely eleve van benne, az 5,25-ös helyre pedig tennék két 3,5-es fiókot, így meg lenne a 4.

A két cooler Master ház pedig moduláris, tehát lehetne betenni kiegészítővel. Illetve az Aqua oldalán az alap felszereltség szerint: "Bővítőhelyek: 5.25" x 2; Combo 2.5"/3.5" x 4; SSD x 1". Tehát az MC500Mt-ben alapból van annyi, amennyi kell. Kiegészító fiókokkal, akár 10 is lehetne.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#72096) SRII válasza Paxker315 (#72092) üzenetére


SRII
őstag

Ház ügyében valaki?

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#72097) chopin42 válasza SRII (#72096) üzenetére


chopin42
őstag

Mis is a baj a p600s elejével? Ha akarod, full ariflow, ha akarod, csendesített. Levehető panelek vannak az elején és a tetején.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#72098) boogie84 válasza SRII (#72088) üzenetére


boogie84
veterán

Fractal Design Meshify S2 TG Dark Nagyon jó áron van alzán! [link]
Átgondolnám a dolgot! ;)

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72099) Piftuka válasza tonyrulez (#72075) üzenetére


Piftuka
veterán

Teljesen jó választás. Az lett volna a következő ajánlatom. :K

Ebben a ~tizenegynéhányezres kategóriában a Cooler Master házai teljesen korrektek.

"Aquila non captat muscas."

(#72100) SRII válasza chopin42 (#72097) üzenetére


SRII
őstag

nem tetszik, miért? el kell fogadnom egyetlen egy alternatívát amit itt írnak? mivel egyet kaptam ezért gondoltam csak van másik lehetőség 50 k ig a másik meg a processzorütőmmel van elfoglalva mikor házat keresek! ha ennyire nehéz segíteni akkor tárgytalan!

boogie84 Shkiz0 köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.