Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) csocs


csocs
tag

Sziasztok, Zalman Z3 Plus vagy Bitfenix Shinobi legyen inkább?

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#57252) CptAdamica válasza #98593280 (#57249) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerinted az miért lehet, hogy egyes oldalakon elég eltérő hőfokokat mérnek? Amíg például a pcgameware elég nagy különbség van a Noctis javára, addig a bit-tech oldalán pedig összességében a Phanteks kerül ki győztesen a belső hőfokok terén.

Ahogy néztem, körül-belül egyformán vannak beépítve.

Bit-tech: Noctis - Phanteks
Pcgameware: Noctis - Phanteks

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#57253) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Sziasztok.

Van valakinek tapasztalata vele, hogy a Zalman Z9U3-ba befér egy Alpenföhn Brocken 2 procihűtő?

(processzor: AMD FX 6300@4,5 GHz lenne a cél
alaplap: Asus M5A97 EVO R2.0
memória: Hyperx savage (hűtőbordás, 33 mm magas))

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#57254) #98593280 válasza CptAdamica (#57252) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nincsenek annyira egyformán beépítve, mert az egyikben egy GTX 960, a másikban egy 290x ketyeg.

A Bit-tech -et szoktam nézegetni, azzal én nagyjából egyezni szoktam.
A pcgameware-t nem elemeztem még, úgy emlékszem.
Utóbbi adataiban pl. az furcsa, hogy egy Bitfenix Colossus jó helyen végez,
az egy gyengén hűtő ház, nem nagyon hiszem el azt az eredményt..

A bit-tech pedig feltehetne több házat is, 4-5 darab adattal elég jól lehet manipulálni a nagyérdeműt,
pl. írhatnám ezt is:
"A Cooler Master N200 elég jól hűt, lásd első a sorban:"

Az igazság pedig az,
hogy az N200 jelenleg 113. helyen van csak a hűtési rangsorban,
a sereghajtók között, tehát valójában gyengén szellőzik.

[ Szerkesztve ]

(#57255) CptAdamica válasza #98593280 (#57254) üzenetére


CptAdamica
veterán

Igen, egyforma beépítést oldalon belül értettem. :) De igaz, hogy így 5 házzal megtévesztő a táblázat. Nahát várom a tesztet a Noctisról, kíváncsi vagyok nálad hol végez. Jelenleg hozzá kerültem kicsit közelebb. :D

Megyen!

(#57256) Schalke


Schalke
tag

Sziasztok.Véleményt kaphatok erről a gépről,mATX lap miatt választanám ezt a házat,nekem nagyon tetszik.Esetleg van valakinek személyes tapasztalata is.
CORSAIR Carbide Series Air 240 fehér

Asrock B250M pro4 Intel Pentium G4560 3.5GHz Kingston 2x4GB DDR4 2400MHz Kingston HyperX Fury ssd FSP 300W tápegység

(#57257) Scooter válasza Schalke (#57256) üzenetére


Scooter
tag

Jó szórakozást hozzá: [link] :)

(#57258) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

A HAF XB Evo-ba ebből kettőnek elméletileg el kell kérnie elől, igaz? Hivatalosan ez ugye 140-es venti, 120-as felfogatási pontokkal, viszont elvileg 145mm az átmérője.

Véleményem szubjektív...

(#57259) naja válasza naja (#57233) üzenetére


naja
aktív tag

Ezek szerint erről a házról (LC-1400mi) senki nem tud semmit?

(#57260) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Fekvő mATX házat szeretnék mi a véleményetek
erről a kettő házról: [link]és[ő]?

(#57261) Rihard83


Rihard83
tag

Sziasztok!

Epp szerelem össze a gépet, és az alaplapot belettem a Corsair 200r házba, a kérdésem az lenne hogy úgy látom abban már alapból benne van a távtartó szerelve igaz? Mert volt még 2 de arra nincs isz szükség mert pont jó helyen voltak benne. A másik kérdés az alaplapot melyik, milyen csavarral kell becsavarni? Az nem baj ha nincs gumi a csavar alatt? Mert gumisat csak 4-et kaptam de az bele se fér abba a lyúkba ahova az alaplap megy. Nem lesz gond ha sima csavarral csavarom?

Tök bénaság hogy ott találhatók forrasztások pont a lyúk körül ahova becsavarom a csavart, nem hogy az csak plasztik lenne akkor nem aggódnék ennyire...

Köszi a válaszokat előre is

(#57262) Frenky89


Frenky89
őstag

Define (S) tulajoktól kérdezném: miért csak nyolc alaplapi távtartó van a cucchoz, ami alapból be van építve fekete színű az mi!?

(#57263) Rihard83 válasza Frenky89 (#57262) üzenetére


Rihard83
tag

Engem is érdekel...

Az enyém is fekete színű és alapból bevan építve. Volt 2 amit betudok csavarni de arra nincs is szükség..

(#57264) Grafirka válasza #63761920 (#57260) üzenetére


Grafirka
őstag

Nem nagyon ertem, fekvo hazat irsz de mindket haz amit linkeltel torony tipusu.

(#57265) #63761920 válasza Grafirka (#57264) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
Ahogy láttam fektetni is lehet, de lehet rosszul gondolom!
De valószínű vissza megyek miniITX-re!

(#57266) Grafirka válasza #63761920 (#57265) üzenetére


Grafirka
őstag

Az elso link ( MS industrial Zeppelin) az velemenyem szerint felejtos. Ebben az arban nem nagyon letezik valamirevalo haz, tudtommal. De ha tevedek majd megmondjak a szakik.

(#57267) Frenky89 válasza Grafirka (#57151) üzenetére


Frenky89
őstag

A 4+4pin éppen csak elég lett. Szóval be kell majd szereznem valahonnan hosszabbítót, hogy ne legyen szenvedés a szerelgetés.

(#57268) Grafirka válasza Frenky89 (#57267) üzenetére


Grafirka
őstag

Feszulnek a kabelek vagy egyeltalan nem ernek el ? vagy csak szereted ha kenyelmesen tudsz szerelni ?

(#57269) Frenky89 válasza Grafirka (#57268) üzenetére


Frenky89
őstag

A 4+4 elég passzentos lett, szóval is-is.

(#57270) Grafirka válasza Frenky89 (#57269) üzenetére


Grafirka
őstag

Ha tul feszes, akkor en is azt mondanam inkabb szerezz be valami hosszabbitokat.Kicsit csodalkozom, mert R5 hazamba , viszonylag rovid kabeles , Sirtec E.B. tap , lazan elert mindenhova,a VX450 pedig amit kerdeztel tesztek szerint hosszu kabelekkel rendeklezik.

[ Szerkesztve ]

(#57271) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!

Napokban kaptam egy Mini PC konfigurációt, amely az alábbi elemekből áll:
ASROCK N3150-ITX alaplap
128GB SSD
LCPOWER 1350mi

Amit nem tetszik, hogy borzasztó szűkös benne a hely, pedig mindenképpen szeretnék még bele egy merevlemezt háttértárnak, illetve legalább egy ventilátort a szellőzésnek.

Tudnátok ajánlani olyan házat amibe ez a konfig+1 db 3,5 merevlemez elfér, úgy, hogy a méret valahol azért nem egy normál ATX háznak megfelelő lesz? Kicsivel nagyobb, de nem túl nagy :D
Illetve nem lenne rossz, ha a mostani paneltápot is át lehetne majd az újba menekíteni.

(#57272) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

A segítségetek kérném.Az általatok ajánlott Zalman Z3 házat választottam.Be is szereltük a lapot,ami egy Asrock h81m-hds 2.0 . A ház 3 ventit tartalmaz és egy kapcsolòt,amivel fel lehet pörgetni nagyobb fordulatra A problémánk az hogy csak 2 ventilatort tudtunk bekötni és kimaradt a kapcsolò és a harmadik ventilàtorhoz,már nem talàltunk már csatlakozòt ehhez a lapon.Biztos mi vagyunk gyakorlatlanok ehhez,se még nem vol ilyen hàzam,van valami eloszt,vagy rossz helyről ágaztatjuk le?

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#57273) csocs


csocs
tag

Sziasztok, használ itt valaki NZXT s340 házat gyári ventilátorokkal ?

Tudjátok szabályozni a ventik sebességét?

(#57274) bagaba1 válasza csocs (#57273) üzenetére


bagaba1
tag

Tegnap szereltem össze. A gyári ventik egy molex csatira vannak kötve. Ha lehúzod a csatlakozókat, és a ventik 3pines csatiját külön-külön kötöd rá az alaplapra, működni fog. A csatlakozó úgy van kialakítva, hogy az alaplapi 4pin-esre rá tudd kötni.

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#57275) GoTReX


GoTReX
őstag

Bocs hogy ùgy irok,min egy fogyatékos ,de kis kijelzős telòròl nem a legjobb...Ez a Zalman fan power multi connectorra lenne szükségem ugye?kivàlthato?

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#57276) hdekakas


hdekakas
senior tag

Hali!
Thermaltake Overseer RX-I házamat úgy néz ki, kinőttem. ;]

Pedig szeretem ezt a házat, mert nekem asztalon van, nem foglal egy szekrénnyi helyet, szépen összeválogattam bele a ventiket, stb. De hát nagyon teli van már.
Mit tudnátok ajánlani helyette?
Elvárások:
- Két db 980 Ti kompakt hűtős kártya (hamarosan a másik is radis lesz, ami még lég),
- 240 és 280-as CPU radit tudjon fogadni (most még Corsair H105-öm van, de tervezem H110i-re való váltást),
- oldalában legyen ventilátor ami a vga-k közé fúj,
- ha lehet, a hdd rekeszek kivehetőek legyenek, most is van benne egy db 3TB hdd-m, mégis ott a tíz rekesz feleslegesen, fogja a helyet, útjába áll a levegőnek, stb. (ssd-m nincs, m.2 van helyette),
- a többit már meg sem említem, hogy jól szellőzzön, halk legyen, porszűrős, stb.
Nem az a cél, hogy 1,5 méter x 2 méteres legyen, mert az asztalon nem mutat jól, csak akkora amekkora már kényelmes.
Ki mit tud ajánlani? :U

(#57277) csocs válasza bagaba1 (#57274) üzenetére


csocs
tag

Királyság, köszi a választ.
Nagyon zavar, hogy maxon pörögnek a ventik. De nem akartam még belenyúlni.
De milyen alaplapra kötötted?

(#57278) bagaba1 válasza csocs (#57277) üzenetére


bagaba1
tag

Asrock b150 gaming k4

A max fordulat mit jelent nálad?

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#57279) csocs válasza bagaba1 (#57278) üzenetére


csocs
tag

Hát ez az, hogy nem tudom mennyi a fordulat, nem néztem a kábeleket, csak hogy a tápra vannak kötve. Szóval este raknám át az alaplapra. A házban a gyári ventik vannak, ha a tápra van kötve, nem látom a fordulatszámot. A gyári ventik 3 pinesek ugyebár, iponban meg nem foglalkoztak vele, a tápba dugták.

(#57280) Puma K válasza hdekakas (#57276) üzenetére


Puma K
veterán

Helló!

Ha nem idegenedsz a víztől amit a képek alapján úgy ítélek, hogy nem: akkor én javasolnék neked egy Corsair 750D házat és egy épített vízhűtést.

Fórumtárs masinája az említett házban:

Mint látható variálható a gépház belseje és van hely a vinyóknak-SSD-nek, aztán mivel itt 2db 240-es radi van így még túl is van méretezve a hűtési rendszer teljesítménye, szóval még egy tuningolt procit, és 2db tuningolt VGA-t is tudsz hűteni elég halkan és hatékonyan. Hatékonyabban és halkabban mint azt bármikor is fogod egy egybe cuccal.

Ha van egy jól összeválogatott épített vized akkor csak a blokkokat kell cserélgetni vagy még azt sem ha VGA kártya esetén pl univerzális blokkot teszel rá. De itt tudsz bátran informálódni: Vízhűtés topic

Eddig én meg voltam örülve a Corsair épített vizeiért, de az zavart, hogy nem tudom bővíteni a meglévő rendszert. Egy épített vízhűtés ebből a szempontból meg alázza az egybe cuccokat a hatékonyságról nem is beszélve.

Én a jövőben kezdetnek valami ilyesmin gondolkodom a jelenlegi Corsair H75 helyett:

link 1

link 2

A két cuccból meg bármelyikbe tudok bekötni egy VGA kört ha arra kerülne a sor a jövőben. Bár szerencsére a mostani egyedi PCB-s és egyedi hatékony hűtéses VGA kártyákon nem feltétlen kell cserélni a gyári hűtést.

Üdv
Puma

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#57281) Schalke


Schalke
tag

Sziasztok.Vajon mennyi lehet egy ilyen vagy ehhez hasonló ház elkészítése?

Asrock B250M pro4 Intel Pentium G4560 3.5GHz Kingston 2x4GB DDR4 2400MHz Kingston HyperX Fury ssd FSP 300W tápegység

(#57282) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Üdvözletem! Házat szeretnék a számítógépemnek. Masszív legyen, pormentes, világos színű. Az Nzxt h440-et néztem ki, ahogy látom belülről ugyanaz mint a Noctis 450, amivel fentebb foglalkoztatok. Elég masszív az a ház? Eddig ilyen 5000 forintos cintányérjaim voltak. Ezeknél az úgymond minőségi házaknál, megoldották már azt hogy derékszögben legyen a ház hátulja az alaplappal, hogy ha becsavarom a pci kártya csavarját akkor nem húzza ki a foglalatból? És hogy oldják meg hogy az üres pci helyeken ne jöjjön be a por, ha már porszűrőzik, ott mi az elképzelés?

(#57283) CptAdamica válasza csucsotke (#57282) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nekem sosem volt ilyen gondom, hogy ha becsavarom a VGA-t. akkor kijön a foglalatból. Szóval ettől ne félj, lehet csak az olcsóbb házaknál probléma. Ahová nem raksz PCI kártyát, ott marad a takaró lemez, ami kivehető.

Én most vettem egy Noctis 450-et, szeretem brutálisan szép ház. A belseje az tényleg egyezik a H440-el, azt hiszem a pwm hub jobb a Noctisban, ezért és a hangszigetelés hiánya miatt is jobban szellőzik.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#57284) Laccoss válasza Schalke (#57281) üzenetére


Laccoss
addikt

Max a festés/festék kerül pénzbe, a többi dolgot, pl. koponya, csontok, azokat meg agyagból, vagy gipszből esetleg műanyagból meg lehet oldani. Inkább kézügyesség, mintsem pénz kérdése..

[ Szerkesztve ]

(#57285) hdekakas válasza Puma K (#57280) üzenetére


hdekakas
senior tag

Köszönöm az ötletet, ezt a házat is számításba veszem a döntésnél. :K

(#57286) shteer válasza GoTReX (#57275) üzenetére


shteer
titán

Hasznaljatok egy 3pin elosztot a harmadik bekotesehez!

..szerintem jónak tűnik

(#57287) csucsotke válasza CptAdamica (#57283) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Köszi! Gondolkodtam a Noctison is, tetszik. Meg a Phanteks ethnoo pro-n, csak ott meg elol az 5,25-s helyre nincs igazán szükségem, ráadásul a Phanteks ára, fehér színben, itthon már megközelíti 440-ét.

(#57288) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Sziasztok!

Házat keresek egy ATX konfighoz, 10-20 ezer forint értékben. Videókártya egy GTX 750 vagy egy 950 lenne, 1 SSD, 1 HDD, semmi extra. USB3-at tudjon az előlapi panelján. Ha lehet, akkor soroljatok fel többet, és esztétikai illetve egyéb szempontok alapján eldöntöm hogy mi is legyen.

Zalman Z3-at néztem eddig, nem tudom mennyire jó választás.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#57289) abridabri válasza gyurkikrisz (#57288) üzenetére


abridabri
veterán

20k-s kerettel nekem ez tetszik : NZXT 340

(#57290) Brenor


Brenor
aktív tag

Sziasztok!

Egy ilyen konfighoz milyen házat tudnátok nekem ajánlani?
Asrock h67m, Intel core i5-2300 2,8 ghz, 8 gb ddr3 ram, Gigabyte Radeon r9 380 4 GB, Samsung 1 TB HDD, Cooler master elite 600 W.
Nyárig leszeretném cserélni a régi házamat. Tetőtéren lakok és nyáron kánikulában elég meleg van itt, nem szeretném ha megsülne a gépem is. Olyan ház kéne amibe jó a hűtés.

(#57291) Grafirka válasza Brenor (#57290) üzenetére


Grafirka
őstag

Mennyi lenne a keret ?

(#57292) Brenor válasza Grafirka (#57291) üzenetére


Brenor
aktív tag

Max 20ezer.
De láttam egy olcsó 5 ezer forintos házat ami a top 1-s az árukeresőbe egy FCPC 2055, de nem tudom megérné e és jól hűtene, mert elég olcsónak tűnik.

(#57293) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Kocka 2 szintes házat tudnátok ajánlani, ami nem arany áron van? HAF széria tetszik, de 30+ k-t nem tudok ilyenre költeni, köszi! Egy m-atx lap menne bele.

(#57294) Grafirka válasza Brenor (#57292) üzenetére


Grafirka
őstag

5e ft hazat semmikepp sem mernek ajanlani.
15k korul Zalman Z9 , 20k alatt kicsivel Zalman Z11plus.

(#57295) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok! :)
Lenne egy kérdésem, hogy milyen ventilátort vegyek előle egy ledes venti alatt,mert nem kapni ilyen típusút ZA1225ASL?
Zalman Z3 Plus black
Alapból 4 venti van benne,hátúl 1,felül 2, elöl 1 ledes, és még egyet szeretnék berakni 1 kék ledeset.

(#57296) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Sziasztok!

Van itt valakinek tapasztalata Phanteks Enthoo Evolv ATX-el és bármilyen 240-es AIO vízhűtéssel? Arra lennék kíváncsi, hogy ha a felülre szerelt radiátort a ventilátorokkal teljesen elcsúsztatom a ház eleje felé akkor mennyi hely marad a CPU VRM környékén.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#57297) bombibmw válasza Puma K (#57280) üzenetére


bombibmw
veterán

Az egy 360/60 és egy 280/60-as radi volt. :R
Egy Phobya Pure Performance 360 kit, kiegészítve a 280-assal, VGA blokkal. :)

[ Szerkesztve ]

(#57298) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!
-Corsair Carbide 200R
-NZXT Source 340
-Zalman Z9 Neo
Ok a versenyzők , gépem az aláírásomban.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#57299) #98593280 válasza MikaVejneGI (#57298) üzenetére


#98593280
törölt tag

A 340-es NZXT elég jó minőség és stabil is. Ráadásul jól tartja az értékét, mert divatos keresett ház.
A 200-as Corsair valamivel jobban hűt, de kissé műanyag, olyan belépő szintű Korszér.
A Z9 Neo-ról rövidesen lesz információm.

(#57300) #98593280 válasza #98593280 (#57299) üzenetére


#98593280
törölt tag

Hmmm, azt tudta mindenki rajtam kívül, hogy a Z9 Neo-ban 5 db gyári venti van?:)

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.