Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55351) sowi válasza Grafirka (#55350) üzenetére


sowi
őstag

kenyelmesnek nem kenyelmes, de el lehet vezeni a kabeleket, ennel a tapnal nem volt gondom vele, szepen ramegy az oldallap, persze sok hely nincs de nem gaz

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#55352) fuzsoka válasza gvandor (#55336) üzenetére


fuzsoka
csendes tag

Köszönöm szépen Gvandor. Már meg is rendeltem a Zalman Z9 plus-t a pcx-től. Most 17051 Ft az ára. Utána olvastam és nagyon sok jót írnak róla. Gyárilag 4 beépített ventilátor, szép forma, stb. Már alig várom, hogy megérkezzen és bépitsem :)

(#55353) fuzsoka válasza #98593280 (#55329) üzenetére


fuzsoka
csendes tag

Szia ShellKretor :) Köszönöm szépen a segítséget, a Zalman Z9 plus-t már meg is rendeltem.

(#55354) castiels


castiels
addikt

S340-ról vélemény?

(#55355) Ombre85 válasza fuzsoka (#55352) üzenetére


Ombre85
tag

Szerintem nem fogsz csalódni benne, én a mai napig imádom azt a házamat :)

Csak egyedül két negatívumot találtam vele kapcsolatban, a rövid VGA helyet és az előlapi USB3 hiányát, de utóbbi pótolható.

(#55356) RedDevilFan válasza Grave_444 (#55323) üzenetére


RedDevilFan
csendes tag

Egyébként ennél a Zalman ZM Z1-nél nem probléma, hogy nincs oldalt szellőző nyílása?

(#55357) #98593280 válasza RedDevilFan (#55356) üzenetére


#98593280
törölt tag

Én már több ház esetében próbáltam oldalra ventit szerelni, de az esetek többségében nem sok szerepe van, néha pár fokot az alaplap hűlt, de a VGA kártya kevésbé, vagy egyáltalán nem.

(#55358) Grafirka


Grafirka
őstag

Gigabyte Poseidon 310 hazrol van valakinek konkret infoja? Zaj / homerseklet / kabelmenedzsment ?
Valoban akkora nagy gond hogy a tap felul helyezkedik el ?

(#55359) #98593280 válasza Grafirka (#55358) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nagyon puritán a belseje: katt
Semmi kábel menedzsment, felső táp, rossz szellőzés, max 2 db venti rakható bele, felül zárt, a tápot melegíti a ház belső levegője, ventije magasabb fordulaton megy, jobban melegszik, élettartama csökken, a CPU és a VGA élettartama csökken, kánukilában túl melegedhetnek, op sys fagyás, játék leállás stb... Ez a ház a 90-es években maradt, szerintem vmi korszerűbb minőségibb házat kellene nézned.

(#55360) Grafirka válasza #98593280 (#55359) üzenetére


Grafirka
őstag

Ingyen megkapnam de ezek szerint nem erdemes foglakozni vele. Kosz a valaszt.

(#55361) #98593280 válasza Grafirka (#55360) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ingyen a sz@r sem gyöngyvirág illatú:)

(#55362) atee válasza Grafirka (#55350) üzenetére


atee
őstag

Amennyiben nem a kiválò szellőzès a legfontosabb. Akkor a H440 szerintem jò választás.
Masszív erős ház, jò kábelezhetősèg, sok hely. Kiváló dizájn bár ez teljesen szibjektív.
Nem fő meg benne a konfigom, de mèg csak nem is került sose kritikus hőmèrsèklet közelèbe.
Persze ettől mèg nem tartozik a legjobban szellőző házak közè!
Èn is gondolkoztam egy picit az R5 vásárláson, de nálam a H440 kinèzetre mindenek felett áll.

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#55363) Grafirka válasza atee (#55362) üzenetére


Grafirka
őstag

Azt hiszem FD R5 lesz a kivalasztott. Eddig kivetel nelkul csak jot olvastam rola.
A H440 nek nincs kivalo szeloztetese ? Ezen csodalkozom nem lehet , hogy a "kivalo" alatt csak mast ertunk ? Dupla VGA-s rendszert hasznalsz ?

H440 rol eddig azt olvastam, hogy az egyik legajanlottabb haz (viszont dragabb es talan hangosabb egy hangyanyit mint az R5.)
Egyszeruen csak szeretnek egy olyan hazat amibe a tapegyseg alul helyezkedik es normalis kabelmenedzsmentje van.S ha mar ugyis koltom a penzt legalabb valami csendes, minosegi darab legyen amivel elvagyok 4-5 evig.

[ Szerkesztve ]

(#55364) sylvia_1988


sylvia_1988
tag

Sziasztok!

Szeretném egy praktikus új gépházba pakolni a konfigomat:

Alaplap: Gigabyte GA-B85M-D3H
CPU: Intel Core i5-4570 3,2 GHz
RAM: 2 * 8 GB Kingston 1600 MHz CL10 DDR III
VGA: Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming 4 GB GDDR5 - Ez elég hosszú!
SSD: Samsung 850 Pro - Ez még nincs meg.
HDD: Toshiba 1 TB 32 MB cache SATA III
Táp: FSP Raider 550

Nem kell minél kisebb ház, a jó szellőzés, a könnyű szerelhetőség és az ár (max. 15K) a lényeg. Design-ra a letisztult modellek tetszenek, nem az extrém formák, világítás viszont jöhet. :)

Előre is köszönöm a javaslatokat! :R

*** "A negatív gondolkodás határt szab a teljesítménynek. Ha viszont ezt megfordítjuk, akkor a lehetetlen hirtelen nagyon is elérhetővé válik." - Amby Burfoot ***

(#55365) Ombre85 válasza Grafirka (#55363) üzenetére


Ombre85
tag

A H440-nek nincs valami jó kábelmenedzsmentje. Alul az a doboz az tök tuti a felesleges kábeleknek, de amit hátul vezetnél el az alaplap mögött, arra nagyon szűkre szabták a helyet, amiből még a hangelnyelő szivacs is elvesz. Én az enyémet alig bírtam becsukni, pedig moduláris a tápom is.
Ettől függetlenül egyébként nagyon masszív és minőségi darab.

(#55366) Grafirka


Grafirka
őstag

Valakinek konkret tapasztalata ezzel a hazzal? NZXT Source 530
Homerseklet, zajszint, kabelezes ? Vizhutes nem aktualis, tehat az erre vonatkozo elonyok - hatranyok nem lenyegesek.

(#55367) benvolio válasza Grafirka (#55363) üzenetére


benvolio
őstag

Én a Corsair Carbide 330R-t ajánlom. :)

(#55368) Grafirka válasza benvolio (#55367) üzenetére


Grafirka
őstag

Jol nez ki ez a Corsair, de mar megrendeltem a FD-R5 -ot. Mindenkepp kosz az ajanlatot.

(#55369) -szabi-


-szabi-
őstag

Ezek közül melyiket érdemes választani:
Bitfenix Shinobi
Corsair Carbide 200R
Zalman Z9
Antec One
Zalman Z12
Thermaltake Commander G41

Shinobi elég szimpi, de ha másikkal jobban járok, nyitott vagyok.
Köszönöm.

üdv
szabi

(#55370) juve600 válasza -szabi- (#55369) üzenetére


juve600
nagyúr

corsair

(#55371) Grafirka válasza Ombre85 (#55365) üzenetére


Grafirka
őstag

Koszi Ombre85 .
Megneztem a H440 hazat ( volt egy a boltban) , valoban abszolut igenyes cuccnak tunik.Vegulis a Fractal R5 mellett dontottem. Egyebbkent csak az szolt mellette , hogy konnyebben elvezethetoek a kabelek hatul. Es talan egy kicsit halkabb.( Eleg sokat melozok ejszaka )

(#55372) mzso


mzso
veterán

Tud valaki valami tuti minimális méretű ATX házat ajánlani?
Beleuntam a nagy batár házakba. A lényeg az lenne hogy minél kompaktabb legyen. Egy optikai meghajtónak jó lenne hely a biztonság kedvéért, több nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#55373) JumboJet válasza mzso (#55372) üzenetére


JumboJet
csendes tag

[Xpredator kisház]

Öngyilkosság: Főnév. Amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert FELMONDASZ!

(#55374) juve600 válasza JumboJet (#55373) üzenetére


juve600
nagyúr

hát ez nem egy apró méretű ház

inkább

CORSAIR 200
FRACTAL CORE 3000

(#55375) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Max 17ezer ft alatt milyen microATX házat ajánlanátok? i5 +gtx 960 kombó lenne benne.

(#55376) mzso válasza juve600 (#55374) üzenetére


mzso
veterán

Hát nem. :) Jó nagy batár. Egy két centivel kisebb széltében meg magasságában mint a mostani. Cserében sokkal szélesebb. A Carbide Series 200R Compact kb minden méretében nagyobb mint a mostani. :)

A FRACTAL CORE 3000 meg kb akkora mint a mostani.

Én ehhez közeli méretre gondoltam: http://logout.hu/cikk/kicsi_haziko_atx-hez_gmc_r-2_toast/teljes.html

(#55377) drunkyboy válasza mzso (#55376) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

(#55378) Crytek


Crytek
veterán

Zalman Z9-be szerelném bele az alaplapot (lent látható milyet) de megdöbbenve tapasztalom ,hogy az alaplap alsó táp felöli részét egyiket se lehet becsavarni szóval az csak úgy "lengedezik"

Ennek itt van valami mester trükkje hogy oda kell valami még vagy ezt most komolyan így fog "lifegni" ?

+ A házból a kábelenék van olyan rész amire az van írva HD audio ez egy másik ágra bomlik (tehát ezt is bele lehet a lapba nyomni) azon meg AC 97 van. A lapba viszint csak 1 audio hely van akkor melyiket?

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#55379) #98593280 válasza Crytek (#55378) üzenetére


#98593280
törölt tag

Be kell tekerni alaplap tarto bakot. A haz tartozekai kozott van.

(#55380) dqdb válasza Crytek (#55378) üzenetére


dqdb
nagyúr

Zalman Z9-be szerelném bele az alaplapot (lent látható milyet) de megdöbbenve tapasztalom ,hogy az alaplap alsó táp felöli részét egyiket se lehet becsavarni szóval az csak úgy "lengedezik"
Negyedik oldal az alaplapod kézikönyvében. Négy jön fixen, ami közös az ATX és micro ATX alaplapoknál, a maradék ötöt neked kell betekerni az ábrán jelölt helyekre.

A lapba viszint csak 1 audio hely van akkor melyiket?
A HD Audio feliratút, az alaplap kézikönyvének 16. oldala szerint az az alapértelmezett. Valahol a BIOS-ban lehetne a két mód között váltogatni, ha a ház csak az egyiket támogatná.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#55381) Crytek


Crytek
veterán

Közben már rájöttem az alaplap beszerelésre megkapta az alsó két csavart is.
Most jön a legszégyenteljesebb kérdésem (de hát én mindig is mondtam, hogy érteni nem csak használom a gépeimet):

A háznak ugye megvannak a front usb,hang, hdd led, power, reset kábelei. Nomármost az alaplapon gyönyörűen rajta van ,hogy mi hova megy +- jelek frankón viszont a kábeleken nincs :(
Ezeknél melyik színű a + és a mínusz? (Érdekes a powerledre telt +- jelre a többire nem :F )

Next PC Upgrade: 2022

(#55382) smiti válasza Crytek (#55381) üzenetére


smiti
addikt

A piros mindig a pozitív, a fekete és a fehér mindig negatív. A power sw zöld kábele szintén a pozitív. ;)

(#55383) hdekakas


hdekakas
senior tag

Üdv!
Láttatok már ilyen USB 3.0 csatlakozót? :F

Corsair Obsidian 500R házban ilyen van. Ennek "anya" csatlakozónak kellene lennie, és igazából ez is "anya", mert nem egy tűszerű tüskéje van, hanem kerek, üreges tüskék.
Olyan, mintha a műanyag blokk vége hiányozna. :U
Az alábbi videón 8:10-nél pedig világosan látszik, hogy ennek is normális csatlakozója kellene hogy legyen gyárilag, mint minden más háznak. [link]

(#55384) smiti válasza hdekakas (#55383) üzenetére


smiti
addikt

Azzal a csatlakozóval valami nagyon nem stimmel. Ami nekem volt Carbide 500 házam, annak olyan volt az USB3 csatlakozója mint amilyen az összes többi házon és amit a videón is látsz.

(#55385) sowi válasza hdekakas (#55383) üzenetére


sowi
őstag

latszik is a kepen, hogy mintha ossze lenne nyomva alul a tuske, lehet a maradek egy masik alaplapban maradt

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#55386) hdekakas válasza sowi (#55385) üzenetére


hdekakas
senior tag

Elvileg új volt. Nincs rajta semmi törés nyom, mintha csak nem tette volna rá a gyártó gép a műanyag dugó végét. :D Gyári selejt lehet? :F
Ilyen csatlakozóval szerintetek át lehet hidalni? [link]
Oké, hogy "anya-anya" mindkét vége, de igazából ez is "anya", nem vékony egyágú tüskék mint az "apa" csatlakozónak.

(#55387) Televan74 válasza hdekakas (#55386) üzenetére


Televan74
nagyúr

Garanciális probléma.Most vetted a házat? Mert ha 3 munkanapon belül vagy akkor kérhetsz azonnali cserét.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#55388) hdekakas válasza Televan74 (#55387) üzenetére


hdekakas
senior tag

Nem én vettem, én csak összerakok egy konfigot. Az illető itt vette a ph-n újonnan vkitől.

(#55389) sowi válasza hdekakas (#55386) üzenetére


sowi
őstag

ha lehet erdemes lenne gariztatni, ha nem akkor kene tudni, hogy milyen a kabel masik vege a hazban

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#55390) hdekakas válasza sowi (#55389) üzenetére


hdekakas
senior tag

Ilyen:

Cserélhető valahogy?
Ennél jobban nem igen tudtam megbontani, nem tudom hogy jön le ez a blokk, ha lejön egyáltalán.

(#55391) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Érdeklődnék, hogy van esetleg a Fractal Design Define S-hez hasonló optikai meghajtó mentes kialakítású ház még a Define S-en kívül? Amiben a winyókat hátra lehet szerelni. Nagyon tetszik a Define S, gondolkodom a vásárláson. De érdekelne, hogy van más gyártó is aki gyárt ilyen házat. Fontos! Mindenképp maximum 25 ezres ársávban (de inkább 20ezer körül).

Előre is köszi az információt.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#55392) goose87


goose87
tag

Sziasztok. Corsair Carbide 400R házba szeretnék SSD-t kell hozzá beépítőkeret? :F
:R

(#55393) drunkyboy válasza goose87 (#55392) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Ha a 3,5"os HDD helyekre szeretnéd, oda simán csavarral lehet rögzíteni akár hat darabot is így:

[ Szerkesztve ]

(#55394) goose87 válasza drunkyboy (#55393) üzenetére


goose87
tag

Köszi! :C

(#55395) dobos_07


dobos_07
újonc

Sziasztok,

Az alábbi konfigurációt fogom megrendelni PCX-en:
Asrock B85M PRO4 alaplap
Intel Core i5-4440 processzor
Kingston 2x4GB DDR3 1333MHz HyperX Fury Red HX313C9FRK2/8 memória
Gigabyte R9 380 4GB DDR5 GV-R938G1 GAMING-4GD videokártya
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez
Thermaltake 430W Munich W0391RE tápegység

Kellene hozzá egy jól hűtő, minél csendesebb ház, max 13ezer HUF-ig.
Tudnátok ötleteket adni?

Nagyon köszönöm!

(#55396) menledge válasza dobos_07 (#55395) üzenetére


menledge
senior tag

Zalman Z3 Plus, CM N300 ~12K

De ha jót akarsz magadnak, márcsak az amd kártyád miatt is, akkor egy Zalman Z9~15K alá nem adod! :)

(#55397) Ata88


Ata88
csendes tag

Sziasztok!
A következő konfighoz szeretnék egy jól szellőző gépházat lehetőleg 20k alatt, esetleg kicsit lehet több ha nagyon megéri az árát. 3D modellezésre lesz a gép szóval kőkeményen a proci fog dolgozni.

GIGABYTE GA-Z97X-UD5H Alaplap
Intel Core i7-4790K 4GHz LGA1150 Processzor + Alpenföhn Brocken 2 hütő
Kingston 16GB (2x8GB) DDR3 2400MHz később bővítve majd 32re
GIGABYTE GeForce GTX 750 Ti
Khingston 240GB SSD
WD Black 1Tb sata HDD
1 dvd meghajtó
FSP Hyper 600W tápegység

A dizájn ha lehet valami letisztultabb forma legyen, de elsődleges szempont a jó szellőzés, a méret nem számít lehet jó nagy hogy elférjek benne a későbbi bővítésnél.

Köszönöm a segítséget!

(#55398) DR|FTK|NG válasza Ata88 (#55397) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Corsair Carbide 200R, Fractal Design Core 2500

Elvileg a 2. nem szellőzik annyira jól.

(#55399) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Hi, Sos kellene egy kis segítség, ha alaki most olvassa.
Erről vélemény: https://www.pcx.hu/termek/raidmax-vortex-v4-window-404wb-fekete-sz-m-t-g-p-h-z-635393
Vagy valami normálisabb kinéző oldalpleszis, esetleg ledes házat tud ajánlani? 10-20 között (Ne Zalman Z11-t)
Ezt valaki nagyon lehúzta, bár nem tudom miért: https://www.pcx.hu/termek/thermaltake-vm30001w2z-v4-black-edition-sz-m-t-g-p-h-z-73360

[ Szerkesztve ]

(#55400) juve600 válasza Hmmm1 (#55399) üzenetére


juve600
nagyúr

szia

[link]

ilyet vegyél,prémium minőség,van plexis is

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.