Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52336) #98593280 válasza aAron_ (#52334) üzenetére


#98593280
törölt tag

Körülbelül 12 db hangszigetelt házat teszteltem le, ezek között az RC650 az utolsó előtti, csak a CM Silencio 352-es szellőzik még gyengébben nála, szóval én továbbra sem értem, milyen "kategóriára" gondolsz.

A "nyilván" is kissé sántít, mert pl.az ANTEC P280 is hangszigetelt, 33eFt-tól idnul és szintén gyengén hűt. Szerintem nincs egyértelműen egyenes arányosság a minél drágább, annál jobb között, legalábbis ami a hűtést illeti.

Nem értem mi termel több hőt? Most írtam hogy 44 fokos a CPU 100%-os terhelésen. Ez a kupak hő, gondolom, azaz ha megfognám az ujjammal a kupakot, akkor 44 fokot éreznék, de nem vagyok hőmérő. Szóval nem kell semmit kivinnie a huzatnak, legalábbis annyit biztosan nem, mint egy 80 fokra melegedő i3-4160 -nál.

Persze igen, ez az FX-8120 egy, a legkiválóbb hűtést biztosító FD3k házban üzemel, nem hangszigetelt és gyengén hűtő RC 650-ben, ahol mondjuk 15 fokkal ez a 44 fok több lenne, mondjuk 60. Mindamellett 3 gyári venti lényegében még le is van szabályozva, halk. Nekem halk, másnak lehet nem, mert a halkság, nos az viszonylagos!

Nem kell feltétlenül hangszigetelt ház ahhoz, hogy aránylag jól tudjuk szellőztetni adott ház belsejét. Vannak nem hangszigetelt házak is, melyek elég jól leszabályozhatóak és még jól hűtőek is maradnak.

Nem utolsósorban, megfelelő CPU hűtőt kell használni és keveset fogyasztó, kevésbé melegedő VGA kártyát.

(#52335) feco70: Nem szoktam minden egyes ház teszt után frissíteni a Ranglistát, viszont adott új ház cikkében benne van mindig az új táblázat szükséges részlete.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.