Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) drunkyboy válasza nemtabo (#33300) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

A súly azért nem minden, a Nox Hummer Zero is 14kg, mégis illleg-billeg, ugye SK?

(#33302) #98593280 válasza drunkyboy (#33301) üzenetére


#98593280
törölt tag

Így van. Szerintem mindent meg kell nézni..., ha bonthatom, ha láthatom, ha szerelhetem, tesztelhetem, akkor lehet valós véleményt mondani és főleg viszonyítani.

(#33303) buherton


buherton
őstag

Mini ITX alaplappal nem volt még dolgom. Micro-ATX vagy ATX házba bele lehet tenni gond nélkül?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#33304) nemtabo válasza #98593280 (#33302) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Ez vicc, hogy most ne vegyen senki ilyen házat????

Akik a Gearból vittek már el ilyen azonnal vigyék vissza, vagy vegyék ki a házukból a megtévesztő 10 kilós dupla fenéklemez egyik részét, és akkor szembesülnek az instabil 4 kilós házukkal.

No én nem tesztem egyik házat sem, ezek szerint csak egy ház ajánlható, a Tempest 410. Ha alaptalanul söpröd le a többi kb. 60 tesztet, akkor miért hinne bárki az általad írtakban?????

Na most én kérdem meg, küldjek a szeremből amit szedek?

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#33305) gyuribácsi88

Szerintem sokan félreértitek ShellKretor mondanivalóját.

Ő ajánl valamit, nem mondja mit vegyél meg, azt veszed meg amit akarsz.

Nem tisztem megvédeni őt, de önzetlenül segít mindenkinek, ehhez képest mindig jön 1-2 ember aki betalálja a baromságaival.

Menny be a boltba vedd meg az első szart ami tetszik neked, vidd haza rakd össze, és örülj magadnak hogy önerőből is tudtál egy szart választani.

Aztán amikor a ház szellőzése olyan hogy semmilyen, és érthetetlen hogy a proci mitől 80 fokos, meg a hdd kerregését nem hogy csillapítaná a ház, felerősíti, olyankor jön a vakarózás hogy jobb lett volna az okosabbra hallgatni.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#33306) TSanya válasza gyuribácsi88 (#33305) üzenetére


TSanya
aktív tag

Milyen igaz.
Mégis lesznek okosabbak, hidd el...

(#33307) tixem


tixem
addikt

Üdv!

CM Hyper 212 a következőkbe befér e? CM Elite 430, Bitfenix Merch Alpha valamint TT Commander ms-i
Elite 430 limitje procihűtőben asszem 163 tehát nem lehet gond, commanderé meg 170 itt meg még úgyse de jobb biztosra menni. Bitfenixről nem találok ilyen adatot :F

Valamint, hogy melyik a legjobb szellőzésű. Áruk 10 ezer, cm és tt használt.

Majd elfelejtettem: kábelmenedzsmentből melyik a legjobb? Raider 550 az áldozat ha ez fontos :)
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#33308) anytime válasza gyuribácsi88 (#33305) üzenetére


anytime
őstag

+1 :C :C :C

(#33309) Potzee válasza tixem (#33307) üzenetére


Potzee
addikt

"Merc Alpha and Merc Beta maximum CPU cooler height = 165mm "
[link]
10.5k [link]
és, ha jól tudom, ez szellőzik az említettek közül a legjobban.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#33310) #98593280 válasza tixem (#33307) üzenetére


#98593280
törölt tag

Kábel menedzsmentből mindegyik szar, kövképpen a kérdésed első része már ügyefogyott:)

(#33311) tixem válasza Potzee (#33309) üzenetére


tixem
addikt

De vak vagyok :U

néztem ebben a boltban egész jó. Oldallapon nagyon egybefolynak a helyek, csak nekem furcsa? nem bajos ide ventit rakni? Hűtési teljesítményük igazából annyira nem izgat igazából, előző cm elite 370-em egész jó volt azt érje el, már elég

kábelmenedzs terén melyik a legjobb?ehh akkor asszem ez kilőve ennyiért :N

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#33312) nemtabo válasza gyuribácsi88 (#33305) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Ez a hozzászólás lóg csak itt a térban, vagy a párbeszéddel kapcsaolatban irta? :F

"Így van. Szerintem mindent meg kell nézni..., ha bonthatom, ha láthatom, ha szerelhetem, tesztelhetem, akkor lehet valós véleményt mondani és főleg viszonyítani." :o

Ez sajnos nem lehet félreérteni. Kb 60 tesztet söpör le, melyek - vedd a fáradtságot és nézd meg őket - gyakorlatolag egybehangzóan 90% feletti (9/10, 10/10, arany kategória sorban) teljesítményről számolnak be. :U

Én azt mondtam: "Én ezt venném." Ez leginkább egy figyelem felkeltésre elegendő, még ajánlást sem tartalmaz. :R

Én nem vagyok önzetlen. részesedésem van, ill. fejpénz kapot az NZXT-től??? Eddig csak én fizettem nekik.

A szellőzés hogyan jött ide gyuribá? :F Olyan mintha szendergett volna és felriad. Itt a stabilitás on volt a hangsúly. :K De ha már fenn van nézze már meg ezt. ;]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#33313) #98593280 válasza nemtabo (#33304) üzenetére


#98593280
törölt tag

"küldjek a szeremből amit szedek?"

Nekem nem kell, van saját szilva pálinkám, viszont Te vegyél be még 1 et :R

(#33314) nemtabo válasza #98593280 (#33313) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Akkor ma má ne igyá többet.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#33315) #98593280 válasza nemtabo (#33312) üzenetére


#98593280
törölt tag

" egybehangzóan 90% feletti (9/10, 10/10, arany kategória sorban) teljesítményről számolnak be"

Az ANTEC P183-ról is jókat írtak, aztán én igen kellemetlenül csalódtam benne.
Én nem söpörtem le semmiféle tesztet és teszteket, csak annyit mondtam, én inkább beszerzem a házat és saját magam tesztelem le, így alakítok róla véleményt. Célratörőbbnek és gyakorlatiasabbnak vélem, mintsem másik 59 db tesztet elolvasni.

Többek között azért, mert miért ne lehetne nekünk magyaroknak is véleménye házakról??

[ Szerkesztve ]

(#33316) gyuribácsi88 válasza nemtabo (#33312) üzenetére

Tegezzél nyugodtam mert csak 25 éves vagyok. :)

A hozzászólás amit írtam, úgy a legegyszerűbb ha azt mondom: Kinek nem inge ...

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#33317) nemtabo válasza #98593280 (#33315) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Csak akkor van gond, ha 59-en másként ítélik meg mint te.

Tudod, autópálya, rádio, 1 autó szembe megy a forgalommal, nem 1, hanem mind.

Nincs akadálya, hogy holnap visszatérjünk a házra, addig le is tudod tesztelni.

Ha magyar, akkor kalocsai minta, és minden ház sz@r, mert nincs rajt kalocsai minta.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#33318) tixem válasza #98593280 (#33310) üzenetére


tixem
addikt

Commander teszted olvastam már, a többiekről van valamid?

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#33319) lorcsi


lorcsi
veterán

megérkezett végrea Neyus Prominent R...
kibontás közben elmorzsoltam egy könnycseppet :)nagyon szép...
tx ShellKretor :R
a héten elég szűkös az időm, de valamikor majd átpakolok a dragonból..és immár nyugdíjazásra került..:(

(#33320) #98593280 válasza tixem (#33318) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nincs, Merc Alpha tesztet egyszer elkezdtem írni, de nem fejeztem még be. Egy kisebb kábel csatorna van az alaplap mellett függőben, ugyanúgy ahogy a Commander MS sorozatnál is, de gyak. ennyi a menedzsment, a tálca mögött nincs semmi. Nagyon nem éri meg ezeket a házakat megvenni, mert 2eFt-al többért pl. ott a Xigmatek Asgard Pro, ami full menedzsmentet kínál, gyári áron 2 db ventivel, 19 pines usb3 belső dugóval.

Általában arra törekszem, hogy olyan házakról írjak inkább, melyeket ajánlani is lehet.

ui: a 430-ban meg semmi menedzsment nincs.

[ Szerkesztve ]

(#33321) #98593280 válasza nemtabo (#33317) üzenetére


#98593280
törölt tag

"Csak akkor van gond, ha 59-en másként ítélik meg mint te."

Kisebb fajta tévedésben ringatod magad: én nem mondtam még semmiféle véleményt erről az NZXT házról. Egyébként meg ha más lenne a kialakult véleményem, mint másik 59 darab review-nak, azt is vállalnám, elhiheted. Nem félek a szembejövő forgalomtól ;] Ha szembe jönnél velem, előbb rántanád félre a kormányt mint én. :P

[ Szerkesztve ]

(#33322) nemtabo válasza gyuribácsi88 (#33316) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Én akkor 45 éves apó vagyok, és nekem kellene ILLEM szerint kezdeményezni a tegezést, de nem teszem. :(((

A "Kinek nem inge" megszólalást azok használjak, akik egyenességben fogyatékkal rendelkeznek, ill. vagy az óvodában használt "Úgy sem mondom meg"-et választékosabban akarják kifejezni. :F

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#33323) tixem válasza #98593280 (#33320) üzenetére


tixem
addikt

:R

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#33324) gyuribácsi88 válasza nemtabo (#33322) üzenetére

És még te beszélsz autópályáról meg szembejövő forgalomról, látom kicsit demagóg is vagy meg kötözködni is szeretsz ... nem baj, rád hagyom, majd ha nem ír neked senki megunod magad.

Részemről meg OFF vége.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#33325) nemtabo válasza #98593280 (#33321) üzenetére


nemtabo
aktív tag

"Honnan tudjátok hogy ez egy jó ház?, én ránézésre azt mondanám, instabil lesz, de ne legyen igazam..."

Ez nem vélemény. Ez vélemény, mégpedig megalapozattlan. Ránézésre még nem tesztelt senki. Viszont az 59 nem csak ránézett. :C

Nem én ringatom meagam tévhitban, hanem te. Ha csak az első mondatot írtad volna, akkor mondom, hogy olvasd el a teszteket.

Az a baj tutod, hogy én mondhatnél ilyen mondatokat, de neked adnak a szavadra, sőt vannak akik gondolkodás nélkül, és egy ilyen kijelentés már készpénznak vesznek sokan.

Az nem mindig dicsőség, hogy szembe mész mindenki sokak véleményével, mert fenn kéne tartanod a tévedésed kockázatát. Kicsit furcsa volt, mikor korábban két alkalommal is nem olvastad el miről irok vkinek és kötözködtél. Amikor én a Spectre ventről írtam, te pedig a tesztedre hivatkozva vitáztál, csak azt nem vetted észre, hogy te PWM-est teszeteltél, és én statikus nyomás különbségről beszéltem, te meg légszállításal jöttél. Mindkétszer jeleztem, hogy másról beszélsz, és annyit nem mondtál, hogy "Ja bocs".
Akkor kicsit furcsa volt, sajnos már nem annyira.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#33326) nemtabo válasza gyuribácsi88 (#33324) üzenetére


nemtabo
aktív tag

El sem kellett volna kezdeni más emberek beszélgetésének véleményezését.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#33327) #98593280 válasza nemtabo (#33325) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szerintem Te bal lábbal keltél fel ma.
Jó hír, h ez már egy új nap, 15 perce már:)

A témához csak annyit tudok hozzátenni, hogy az emberek különbözőek. Ha leragadnék minden egyes "30 centi a Midgard II VGA hossza", "Bitfenix Spectre PWM", "javítsam ki a helyesírási hibáimat", "gondolkodjak el a fizikán", "minek kell kábel mendzsment", "minek rugdosom a házakat", stb apró cseprő ügyeknél, akkor elvenné az időmet attól, hogy újabb és újabb házakat ismerjek meg, teszteljek és cikket írjak azokról, amelyekről szerintem érdemes.

Rendkívüli adathalmazzal rendelkezem már, többek segítségével, sok saját munkával. Én pedig a követező cikkre, hírre koncentrálok, a következő letesztelendő házra, a leendő házvásárlók segítésén dolgozom, mert képes vagyok rá, hogy haladjak a saját elképzelésem szerint és ettől nem nagyon hagyom magam eltéríteni, mint azt ahogy már többször láthattátok is :N

(#33328) anytime válasza #98593280 (#33327) üzenetére


anytime
őstag

hogy mire van még energiátok? :C

(#33329) nemtabo válasza #98593280 (#33327) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Tévedésben vagy ismét. Vkivel beszélhettük, hogy hdd-k elé milyen ventit vegyen. Ebbe szóltál bele, így nyilván nem teszteltél, ha olvasgattad a beszélgetést, és nem téritett senki el semmitől. Én mondtam, hogy a Sima Spectre gyenge oda, mire te mondtad, hogy a teszted szerint nem. Én mondtam, hogy a 3 pinesről beszélgetünk, te pedig PWM-est teszeteltél. (#32382)

Végig arról beszéltem, hgy ne kis nyomásut vegyen, hanem PWM-est, de legalább 3 pines pro-t. Eztán szóltál ismét bele, hogy alig van légszállításban különbség, mire tájékotattalat

Két alkalommal tévedték, és arra sem voltál kées, hogy annyit mondj,: "Ja elnéztem." Most ez független attól, hogy hány házat teszteltél, mert nem arról volt szó. Ha nem megy fejből nézd meg, senki nem várja el tőled, hogy felből tudd. De ha beleszólsz, legalább legyél képben, nem?

Nem bújhatsz amögé, hogy sokat tesztelek ha tévedsz. Annyit kell mondani, hogy bocsi, félteértettem, vagy rosszul emlékeztem. Nem fáj, és jobb ember leszem tőle, hidd el. Annyire szeretnék már egyszer én is tévedni!

Na ne tarts fel, mert most kell megváltanom a világot. Egyénként is itt van előttem egy piros gomb, ami alá az van írja: A VILÁG MEGSEMMISÜLÉSÉNEK VESZÉLYE ESETÉN MEGNYOMNI. Ezzel a teherrel kell éljek, hogy megmenthessem nektek a világot, azt hiszem kicsit fontosabb küldetés mint a ház tesztelés.

Soha nem kelek bal lábbal, minden nap öröm, amikor még felébredek.

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#33330) GU-81M


GU-81M
tag

Folyamatosan keresgélek házakat az új asztali konfigomnak. A Corsair 600T Mesh tetszett most meg és ehhez lenne pár kérdésem.

1. Az usb3 itt még a hátul kivezetős módszerrel van megoldva, ez tiszta sor. Létezik hozzá olyan átalakító, amivel esztétikusan meg lehet oldani a házon belüli csatlakoztatást?

2. A feketéhez jár az oldalsó háló helyetti plexi lap? Ha nem, akkor lehet hozzá kapni itthon? (képeken láttam full plexi oldallapot, mintha kicsit feketés lett volna, nagyon jól nézett ki)

3. A tetején van porszűrő?

(#33331) grizlisandor válasza GU-81M (#33330) üzenetére


grizlisandor
addikt

1. Létezik, pár ezer forintba kerül!
2. Fehérből, szürkéből van plexi oldallapos gyárilag! Feketéből én nem találtam...
3. Elől, táp alatt van, felül sajnos nincs...

Ennyi pénzért a Cooler Master Storm Stryker sokkal jobb vétel!

(#33332) GU-81M válasza grizlisandor (#33331) üzenetére


GU-81M
tag

Nagy kár, hogy nincs a tetején porszűrő. Köszi a tippet, ahogy nézem a feketének is van ablakos változata kwn1 néven, így valószínűleg ő lesz a befutó. Még azért keresgélek, mert egy kicsit visszafogottabbra gondoltam.

(#33333) #98593280 válasza nemtabo (#33329) üzenetére


#98593280
törölt tag

Tegnap Engusz-al épp arról beszélgettünk, hol számít a légnyomás és hol a légszállítás.
Arra jutottunk, vagy jutott Ő, hogy a CPU borda hűtésnél a nyomás, mert a ventinek át kell hogy préselje a levegőt a borda lamellái között.
Minden más esetben viszont, tehát házhűtésnél, pl. merevlemez előtti pozícióban is, a légszállítás számít inkább.
Ezért tartom jelen esetben megalapozatlannak azt az állítást, hogy PWM-es kellene mindenáron a merevlemez elé. Én az én tesztemben jelenleg valóban 4 pines PWM-es Spectre végzett jó helyen, de nem tartom kizártnak, hogy sima 3 pines Spectre venti is hasonlóan jó eredménnyel végezne.
Ki kell próbálni, lemérni és kiderül Ennyit tudok mondani.
Amit letesztelünk az TÉNY, amit olvasol vagy elképzelsz, az only találgatás.
Én ezért igyekszem mindent saját magam letesztelni, mert többször derült ki már más számomra így, mint pl. egy tesztben olvasottak.

A ventiket köszönöm, átvettem, letesztelem :R

ui: én kelek bal lábbal, nem vagyok tökéletes, a fejem pedig tele van több 100 dologgal, prioritást kell felállítani, a fenti téma hátrább van pl. egy SHARKOON Vaya cik elkészítésénél, aminek egyébként a héten várható a megjelenése:) Az h kitől kérek elnézést más kérdés. Tőlem szerinted hányan kértek elnézést akik eddig ezzel azzal csesztettek?? :U

(#33334) Malanrion válasza GU-81M (#33332) üzenetére


Malanrion
tag

(#33335) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.

Egy Asus TA-8H típusú házba beférne az alábbi két kártya? persze nem egyszerre! több konfig készül.
MSI N680GTX Twin Frozr 2GD5/OC
Sapphire Radeon HD7970

(#33336) anytime


anytime
őstag

Szia!

Már "látásból" is ismersz:) - gomba

A mostani konfig (lásd az adatlapon és a kisgép meg is marad a trooper mellett és amit lehet, azt minőségire cserélném, meg hát hajt az alkotás vágya is) csak egy CPU hűtővel (tegnap vettem, űj, halk, tuti) és egy táphűtővel bír.

Amit az alap ház plusz tudna, azaz van neki hely, az két 80-as lenne, egy előre és egy hátra. Az alábbiakban gondolkodom, gyártók szerent, cél a lehető leghalkabb zajszint elérése.

1. Be!Quiet
2. Noctua
3. Scythe

Jó lehet?

Még egy kérdés. Jelenleg mindösszesen 2 db. 3 pin-es csatlakozóm van, sajna PWM-ről nem lehet szó, ha minden igaz, ergó megy a max fordulaton, még ha PWM-et veszek akkor is. Azonban szeretnék az oldalfalra egy 12-es vagy 14-es ventit is betenni, DE ..., kevés az aljazat!

Egy aljzatra rámehetne mondjuk 2 venti? Nem ég le az aljzat? Ha rámehet, hogyan tudom kivitelezni?
Ja és még szívesen tennék 1-2 kifújót fentre is, ahhoz mondjuk van itthon két új Artic Pro 80-as, de egy picit zajosak szerintem 0,3 Sone-t tudnak.

Ja és még egy, ehhez a konfighoz lehetne valamilyen előlapi szabályzót betenni? Ugye, ha jól gondolom, ilyenkor már a szabályzóra kötöm az áramellátást is? Mert akkor tuti bepakolhatnám ebbe a kicsi szépségbe mindet:)

Őrá gondoltam, többek között: [link]

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv:
anytime

Kicsit sokat akar a szarka ...

(#33337) buherton válasza buherton (#33303) üzenetére


buherton
őstag

UP! Valaki?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#33338) Malanrion válasza buherton (#33303) üzenetére


Malanrion
tag

Méretek ha van benne kialakított csavar hely, vagy szerelsz be magadnak, biztosan el fog férni. Beleférni belefér az biztos, kérdés, hogy be lehet-e csavarozni:)

(#33339) buherton válasza Malanrion (#33338) üzenetére


buherton
őstag

Igen a becsavarozásra gondoltam, hogy meg lehet-e oldani a nagyobb házban. Mert erről nincs infóm, meg már vagy 5 éve nem foglalkoztam asztali PC-vel.

Vinyó rezonálása a házzal, hogyan lehet elhárítani? Milyen kialakítást javasoltok?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#33340) balpis válasza buherton (#33339) üzenetére


balpis
őstag

"Vinyó rezonálása a házzal, hogyan lehet elhárítani? Milyen kialakítást javasoltok?"

Lyukas biciklibelsőből vágott alátét a HDD oldalához. Ha befér valahogy...

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#33341) Malanrion válasza buherton (#33339) üzenetére


Malanrion
tag

Logout cikk a rezonálás csökkentésről, de a HDDnek is van elavulási ideje így ne várd, hogy hangtalan legyen sokáig:) A gumi menetek is sokat segítenek, nekem az asztalim úgy van megoldva, hogy vettem egy 300 ft-os textelies egérpadot, elszedtem a textilt darabokat vágtam és betettem a HDD és a fogatókeret közé:DDD Alaplapba meg fúrsz lyukat szerintem ezek a csavarokra felteszed a lapot:)

(#33342) jookomak válasza gyuri86 (#33335) üzenetére


jookomak
őstag

Nehogy megvedd a házat, ha még nincs meg. Filléres gagyi, egy 100 rugós vga nem ilyet érdemel. Azon kívül csak 80-as venti megy bele, tehát még a szellőzése is gyenge. Minimum Xigmatek asgard pro.
Azon kívül nem találtam adatokat, de szinte 100%, hogy nem férne be.

buherton: Mennyid van rá, milyen házat vennél? Normálisabb házakban alapból van gumis csillapítás.

[ Szerkesztve ]

(#33343) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Rendelés előtt állok, de sajnos pcx-nél eltűnt a választott Sharkoon ms140, így másik házat kell néztem. Ott ebben a kategóriában nem igen találtam kicsi és jó házat, így ezt néztem ki:

[link]

Volt már valakinek ilyennel dolga? Jó ház?

(#33344) GU-81M válasza Malanrion (#33334) üzenetére


GU-81M
tag

Nézegettem már régebben, illetve videót is láttam róla, de nem jönnek be az ajtós házak. Az ilyen egyszerűbben közül, ami tetszik, az a FD Arc Midi illetve a Core 3000, csak sajnos egyiken sincs oldalt plexi.

A Storm Trooperben a venti szabályozó hány ventit képes szabályozni? Nekem öt rémlik...

[ Szerkesztve ]

(#33345) Kashim


Kashim
őstag

Egy kis infó azoknak akik szemeznek a Fractal Design Define R4 normál (nem ablakos) oldallapos házzal.
Visszarakta az iPon a weboldalukra, megkérdeztem és van nekik raktáron belőle. Csak azért írom be, mert múlt héten még mindenkinek 3-4 hetet írtak, meg más oldalon sem volt sehol elérhető. Talán most kapott mindenki egy adaggal.

(#33346) buherton válasza Malanrion (#33341) üzenetére


buherton
őstag

(#33340) balpis & (#33341) Malanrion: Köszönöm a segítséget!

(#33342) jookomak: 10k fölé azért ne menjen, mert TV mögött lesz a ház, és csak ez lenne a fontos, hogy ne zizegjen fölöslegesen. Esetleg a porszűrő, de az csak esetleg. Ami bele kerül az egy micro ITX alaplap, passzív hűtéssel (így 1-2 venti kell majd bele), elsőre csak egy vinyó, de később szeretnék bele többet is (4-5 férőhely legyen a 3,5"-es vinyóknak), nem lesz benne optikai meghajtó.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#33347) baboss


baboss
őstag

Valakinek van tapasztalata , ezek közül szeretném megvenni az egyiket.
Aerocool XPREDATOR vagy CoolerMaster HAF
[link]
[link]
Melyik a jobb ?
Köszönöm.

(#33348) Mate válasza baboss (#33347) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem HAF van és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Rengeteg hely, jó szellőzés, jó anyaghasználat.
A hűtés mint mondtam remek, venti nélkül is elmegy egy normál gép, én leszabályoztam a ventiket, épp hogy forognak, hőmérséklet így is tökéletes. Egyetlen egy gondom van vele, hogy az elején lévő takarólemezek rezonálnak néha. Kicsit kijjebb kell húzni őket, akkor szorulnak és néma. Nem tudom mennyibe kerülnek most, én 40-ért vettem 3 éve, annyit megért. Kinőni nem lehet a házat :)

ui.: Mivel eléggé nyitott a ház, 2 havonta illik kitakarítani, illetve az előlapi rácsos porszűrőt hetente kiporszívózni, ha földön van a ház.

(#33349) baboss válasza Mate (#33348) üzenetére


baboss
őstag

A ventikre nem nagyon lesz szükségem,minden vízzel van hűtve.
Ennek kel elférni benne.
Alaplap ASUS CROSHAIR V FORMULA Z
VGA ZOTAC GTX 480
Szivatyú DDC-1T Plus
Táp Corsair GS800
5,25" HELY: 5 db
3,5" HELY: 5 db
32.490 Ft ért lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#33350) Mate válasza baboss (#33349) üzenetére


Mate
nagyúr

Bármi elfér benne, óriási a ház. Ha akarod rakok fel képet a mostani konfigomról, hogy lásd mennyi a hely. Bár nekem nincs benne vízhűtés.

Vízhűtéshez nem igen értek, de szerintem ahhoz kiváló a ház, mivel jól szellőzik venti nélkül is.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.