Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) giigz válasza #98593280 (#29048) üzenetére


giigz
veterán

Igen, most egyetlen egy venti sincs... A processzor, HDD, videokártya hőmérsékletekkel nem volt problémám idáig, meg ezekkel most sincs, de mióta az új alaplap van, a hidak nagyon melegek... Nem biztos, hogy az új ház meg fogja oldani, de már egyébként is terveztem a cserét, akkor meg ha elölről fúj be a venti, hátul meg ki, akkor talán csak jobb lesz valamennyivel...

(#29052) #98593280 válasza Hyacinto (#29049) üzenetére


#98593280
törölt tag

En cserelek Veled ventit. Van egy ac.m es egy coolinkem!
Megjelent az ujj cikkem . Giga vs enermax fight.
Drunky. A storm 2 meg vevot keres. A szellem van most nalam:-) meg vmi virus. Betegen fexem. Kuldjetek uj virus adatbazist:-)

[ Szerkesztve ]

(#29053) #98593280 válasza Hyacinto (#29049) üzenetére


#98593280
törölt tag

Lehetnel cikkiro. Szepen fogalmazol:-)

(#29054) nonoka74


nonoka74
tag

Hali!
Szeretném lecserélni ősrégi codegen házamat,ajánljatok nekem vmi jó házat!
kitételek:fekete,felső tápos,15000Ft a határ,letisztult-egyszerű!
eddig ez a választásom :Xigmatek Asgard (fekete),de ti hátha tudtok szebbet,jobbat ajánlani!

(#29055) #98593280 válasza nonoka74 (#29054) üzenetére


#98593280
törölt tag

Miert kell felsotapos?

(#29056) Merlinclub válasza #98593280 (#29055) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Ha jobban belegondolok, nekem is jobban bejönnek a felsőtápos házak....
Miért jobb az alsó táp?
A "divaton" kívül.
Érzésem szerint sokkal több port nyel a táp, ha meg filteres, egy átlagos User Józsika nem fogja havonta a filtereket pucolgatni, ami táp lassú, és keserves halálát okozza.
Szerelünk gépeket, a 80%-nál a lap típusa sem olvasható a por alatt....

A "régi" felsőtápos szerintem felhasználóbarátabb egy átlagos felhasználó számára.

A másik magyarázat, hogy öregszem, és ragaszkodom a konvenkciókhóz. Ahogy volt, az jó volt felkiáltással..... :U

Persze most húzok egy esőkabátot, mert kapok hideget-meleget! :DDD

(#29057) nonoka74 válasza #98593280 (#29055) üzenetére


nonoka74
tag

gondoltam,hogy ez lesz az első kérdés! ;)
nem tudom megmondani,én ilyet szeretnék!

(#29058) #77081088 válasza Merlinclub (#29056) üzenetére


#77081088
törölt tag

"egy átlagos User Józsika nem fogja havonta a filtereket pucolgatni, ami táp lassú, és keserves halálát okozza."
Az hogy a filtert portalanítsuk kb 1-2 perc. Ha ennyit nem képes egy átlag user megtenni saját gépéért az az ő baja.
Ha filter van alatta nem nyel annyi port. És ha a ház belső meleg levegőjét szívja az kb ugyan olyan hatással van mintha a por miatt melegszik. A pc-t takarítani kell függetlenül attól hogy alsó vagy felső tápos a ház.
Mellesleg ha alsó tápos a házikó abban valószínűleg jobb szellőzés is kialakítható.

[ Szerkesztve ]

(#29059) Tompie válasza #98593280 (#29046) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm :R

(#29060) Beretvás válasza Merlinclub (#29056) üzenetére


Beretvás
addikt

Mondjuk nekem volt már alsó tápos házam is, most meg újból egy felső táposat nyúzok mert sikerült hozzájutnom a régi nagy kedvencemhez tavaly nyáron, és sajnos ő felső tápos volt még "TT ARMOR". Na már most nekem is jobban tetszik az alsó tápos kialakítás az előbb említett okból, "divatozás" nem másért..Amit azóta tapasztaltam hogy valójában kevesebb por van a tápban mióta újból felül foglal helyet. Persze az is biztos, hogy tápot is kellet cserélnem mert a chiftec tápom mikor felülre került melegebb lett és idegesített a hangja.. Szóval az biztos, hogy egy alsó kategóriás táp ami alul hideg levegőt kap jobban érzi magát alsó tápos házban. Miután lecseréltem az új tápra megint csend honolt. Vagyis meglátásom szerint egy felső kategóriás halk tápnak mindegy hogy hol van, alul vagy felül mert nem fog hangoskodni.. ;)

(#29061) Merlinclub válasza Beretvás (#29060) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Nos Ti más "kategóriát" néztek.

Amire én céloztam, az az, hogy a User Józsi, aki lehet 47 éves User Julika is, valószínűleg SOHA nem fog filtereket pucolgatni. Jó esetben leporolja a tetejét, és akkor tiszta a gép, nem? :DDD

Az olyan felhasználóknak, - mint akik itt a fórumban is mozognak, - azoknak fontosabb a gépük ennél, és karbantartják, tisztítják.

Ergó - minkét verziónak van előnye, hátránya.

Gamer gépet Tri Way SLI-vel én sem tennék Codegen Qori series házba :N

De egy "internetezni kell a gyerekekkel, mert külföldön vannak, és csak skype-ra kell" néninek, viszont csak felső táp, Szerintem karbantartás nélkül hosszabb életű konstrukció.

Vagy itt vagyok én: :DDD

ASUS P(P67/Corei3 2100/4gb/GF GT230 passzív vga egy szellős házban, egy Brocken borda no venti, és a táp FELÜL átszellőzteti simám. Nyáron sem volt gondom. És csendes!

Persze tudom, nem egy csúcs gép, de nekem elég, nem játszom. Csak a felső táp miatt hoztam a példát. Szerintem alsó táppal ez nem működne, vagy nem ilyen hatékonyan.

Aztán lehet, hogy csak rosszul ébredtem, és holnap beleverem a fejem a falba.... :))

[ Szerkesztve ]

(#29062) Johnny Cage válasza Merlinclub (#29061) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"Amire én céloztam, az az, hogy a User Józsi, aki lehet 47 éves User Julika is, valószínűleg SOHA nem fog filtereket pucolgatni"

és miért ők a mérvadók? pláne egy tech-fórumon..

"csak felső táp, Szerintem karbantartás nélkül hosszabb életű konstrukció"

ezt mire alapozod? a processzor/alaplap környékén még egy fűtő alkatrész, semmilyen szempontból nem lehet szerencsés. nem véletlenül lett kitalálva az alulra szerelhető táp.

"De egy "internetezni kell a gyerekekkel, mert külföldön vannak, és csak skype-ra kell" néninek"

ők laptopot vesznek.

(#29063) #98593280 válasza nonoka74 (#29057) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az Asgard II és III kb. 10eFt-ért megvehető. Cikket is írtam anno a kettesről.

Ami számodra esetleg fontosabb lehet a sima Asgard-ról:

negatív:
- átlagos kábel menedzsment (8mm)
- zörgős hátlap
- könnyen karcolódó festés
- ujjlenyomat érzékenység
- 24 pines kábelt nem lehet elrejteni
- nehéz szerelhetőség
- gyenge szellőzés (pl. HDD-k)
- nincs USB3
- bővítő kártyák lötyögnek
- csak 2 db venti hely
- kemény műanyag talpak
- nincs hdd és pwr led

A helyzet az, hogy felső tápos házak között kicsi a választék. Ami van, az általában több szempontból gyenge minőség vagy kicsi tudással, kevés szolgáltatással rendelkezik.

Nekem a Silverstone PS07 felső tápos háza volt legutóbb ami tetszett, igaz az mATX-es és árban is 25eFt. Viszont az már jó volt!! Ráadásul a táp ugyan felül van, de felülről szívja a friss levegőt, ugyanis a PS07 tetején van egy rács a tápnak és porszűrő is! Nos ez a fejlődés, így kellene a felső tápos házakat elkészíteni!!!

A hagyományos elrendezésű felső tápos házakról nem nagyon tudok mint mondani és nem is akarok. Én nem a skype-oló Klári néniknek írom a cikkeimet, ezért nem érdekel milyen igénytelen poros gagyit használnak otthon:)

Ha valaki 15 vagy ezalatt tud jó felső tápos házat, ne habozzon én kíváncsian várom!

(#29064) nonoka74 válasza #98593280 (#29063) üzenetére


nonoka74
tag

Asgard elvetve!Akkor legyen alsó tápos: BITFENIX Shinobi?
Ez nagyon tetszik,a Ghost-ot nem bírom megfizetni! :)

[ Szerkesztve ]

(#29065) EdgarPE válasza #98593280 (#29048) üzenetére


EdgarPE
csendes tag

Köszönöm a tippeket, megnézem alaposabban is amiket ajánlottál. Első blikkre a Midgard II nagyon bejövős. Esetleg nem tudsz olyan boltot BP-en, ahol testközelből is meg lehet nézni néhány kiválasztott házat?

(#29066) #98593280 válasza nonoka74 (#29064) üzenetére


#98593280
törölt tag

A Shinobi jó választás! Végre, sikerült rábeszélnem Téged, nem tartott soká:) A Shinobi masszív, aránylag jól szellőző ház. 15k-ért a Core verzió ajánlott. Ebbe csak utólag kell egy-egy venti előre és hátulra, pl. Arctic Cooling F12, 1000 Ft / db.

A gumis HDD felfogatással rendelkező Zalman Z9 és NZXT Tempest 410 után javallott a Shinobi. Egyébként nekem is bejön a Shinobi. Akár magamnak is megvenném, ha nincs sok HDD, tökéletes jószág.

(#29067) Nick no.1


Nick no.1
aktív tag

[Itt] aztán lehet böngészni a házak között! :)

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#29068) Merlinclub válasza Johnny Cage (#29062) üzenetére


Merlinclub
senior tag

...és ShellKretor

Természetesen elhiszem, amit mondtok.
Én nem vagyok egy ház-guru, csak valahogy ez a gondolatmenet átment bennem.
Bár azt azért továbbra is tartom, hogy aki nem foglalkozik a géppel, csak működjön és olcsó legyen, az felsőtáp.
Ugye ez az olcsó kategória.
De mint írtam, épkézláb gépet én sem tennék felsőtápos házba már.

"De egy "internetezni kell a gyerekekkel, mert külföldön vannak, és csak skype-ra kell" néninek"

ők laptopot vesznek. - Sajnos sokszor még arra sincs pénz. Idézem:

10.000Ft-om van, kéne gép monitorral, csak internetre, meg a gyerek lásson ilyet, mert az iskolában tanulják. - sajnos nálunk Pécsett és környékén ez egy igen gyakran elhangzó mondat, de ez van. Pénz nincs.

ugye van elmélet, meg gyakorlat.... ;)

Persze a topik egy más sztori, ezt tudom jól, és sokat tanulok tőletek, Fórumtársaktól. Gyakran pontosabbak az infók, mint a kusza weblapokon, amit szintén köszönök, mind nektek, mind a Prohardver Teamnek, akik adják ezt a jó lehetőséget informálódni.

[ Szerkesztve ]

(#29069) margithid


margithid
veterán

Erről a házról mi a vélemény?
Elég jó árban van most, gyárilag van benne 2.5"-os hely, de ha jól látom nincs benne hűtő?

(#29070) #98593280 válasza Merlinclub (#29068) üzenetére


#98593280
törölt tag

aki 10-ért akar gépet, annak adjatok egy 20 ezres 7 colos tablet pc-t aztán kész. wifi net skype megy rajta:)

egyébként meg vannak használt több éves pc-k is, vegyék meg azt, ha nincs pénz hát nincs... akkor ne skype-oljanak a külhoni gyerekkel, vagy küldjön haza nekik dollárt, vagy fontot és lesz :U

#29069) margithid: Neked gyakorta sikerül megtalálni a legszarabb házakat:) szürke oldstyle belső, felső táp, nincs kábel support, túl van árazva, 5k max amit ér, imho...

[ Szerkesztve ]

(#29071) Merlinclub válasza #98593280 (#29070) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Hát nagyjából ennyit szoktunk mondani, csak szépen körülírva..... :DDD

(#29072) margithid válasza #98593280 (#29070) üzenetére


margithid
veterán

Ok, akkor maradok az arrtic cooling T11-nél, az olcsóbb is és ha nincs más veszek bele egy ssd keretet.

(#29073) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!

Erről a két házikóról mi a véleményetek?

CM 690 II Advanced (USB 3.0 version) 28,6K

BitFenix Raider 24,7K

Melyik éri meg jobban az árát?
Ezekbe befér ez a hűtő?
Vagy esetleg hasonlót ebben a kategóriában tudtok ajánlani?
A lényeg, hogy a tetején legyenek a csatlakozók, kívül-belül egyszínű legyen, kábelmenedzsment. Letisztult, egyszerű formát szeretnék. Semmi csics-micsa.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#29074) #98593280 válasza laca500 (#29073) üzenetére


#98593280
törölt tag

A Raider halk de nagyon gyengén is hűt. Nem tudom mi lesz benne, de nem ajánlanám erős cpu-hoz és GPU-hoz.

(#29075) #98593280


#98593280
törölt tag

Sziasztok! Egyik ismerősömnek nem adott a hülye ájpon az Ostrog-jához HDD szárakat és szarik a vevő fejére. Ennyit az ipn-ról...
Kérlek Titeket, akinek Ostrog-ja, Sharkoon T28-a, T5-je, Tauron-ja és hasonló háza van, amiben ugyanilyen HDD szár való és nem kell esetleg 1 vagy 2 pár, segítsetek KÉRLEK PRIVIBEN! Hajlandó vagyok egy pack sört kivinni érte bárhova Bp-re, vagy beszéljük meg. kÖSZI!! :R

Nincsen lehetetlen, csak tehetetlen jeligére a kiadóba ;) Az Ostrog cikk most már belinkelve itt olvasható: katt

[ Szerkesztve ]

(#29076) #98593280 válasza laca500 (#29073) üzenetére


#98593280
törölt tag

pár szó még a
BITFENIX Raider-ről:
negatívumot nem igazán tudtam felírni:)

Ha 20-as ventit akarsz bele, Bitfenix vékonyabbat vegyél, a CM nem fog beleférni.

+ 23.5 wiring space, jó nagy!
+ nagy gumis talpak
+ 1 mm-es anyag!!! egyedülálló!
+ elöl gyárilag 2 db 12-es venti
+ állat nagy 4-8 pines kivágások a tálcán
+ párhuzamosan elhelyezett 4 db USB3,
bármilyen széles cuccot bedughatsz
+ könnyű lepattintani az elő és fed lapot is
+ dupla USB3 széles belső dugó, de mindegyiken usb2 is lóg
+ stabil a HDD tartó és a szárak
+ gumírozott élek, smirglis felület, nincs ujjnyom
+ a ventiket maxon járatva sem hangos
+ a ház jól szigeteli a hangot

lényegében egyedüli hátránya, hogy piszkos szarul hűt
ezért halk:)

talán lehet orvosolni a problémát halk de nagy légszállítású ventikkel

A CM 690 kb. ugyanaz mint a
NEXUS Prominent R

[ Szerkesztve ]

(#29077) laca500 válasza #98593280 (#29074) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi.
Még nem dőlt el a belső. Várom az új FX megjelenését, annak az árától függ.
Ha túlméretezett lesz az áruk, akkor egy 8150 vagy esetleg egy 3570K és egy 560Ti VGA.
Szóval akkor inkább a 690 II Advance-t ajánlod? Az a Be Quiet hűtő simán elfér benne?
Még ez ami külsőleg nagyon bejön, csak bosszant, hogy fehér a belseje és az USB3 nem az alaplapra csatlakozik.

Tényleg, ha már szóba került, akkor nem tudsz valami olyan átalakítót aminek az egyik végébe az USB3-as két csatlakozója megy a másik vége pedig az alaplapi USB3-as csatlakozóba? 20pin

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#29078) #98593280 válasza laca500 (#29077) üzenetére


#98593280
törölt tag

Mivel komolyabb hardver lesz benne, igen, a kettő közül a CM-et ajánlom.

A szóban forgó USB3 átalakítóból eladtam egyet, de szerintem a pcgear.hu -ban van ilyen, nézz körül.

A NOX Xtreme Hummer-t sem ajánlanám, véleményem szerintem sharkoon klón. Rendkívül instail, mint ahogy az alábbi videó is mutatja: katt

[ Szerkesztve ]

(#29079) Nick no.1 válasza laca500 (#29077) üzenetére


Nick no.1
aktív tag

[átalakitó] az alaplapi csatlakozásra

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#29080) laca500 válasza #98593280 (#29078) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi, sokat segítettél.

(#29079) Nick no.1 Neked is köszi. Valami ilyesmire gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#29081) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Keresem a legolcsóbb fekete, alsó tápos házat, amiben van kábelmenedzsment és belefér legalább egy-egy 12cmes venti előre és hátra. Tudnátok ajánlani valamit? ATX kellene, és asztalon lesz használva.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#29082) pocokxx válasza pocokxx (#29081) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ez lehet, hogy nagyon buta kérdés, de ugye bármilyen tápegység beszerelhető alulra...?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#29083) xtevo válasza pocokxx (#29082) üzenetére


xtevo
őstag

A legolcsóbb a Sharkoon Vaya, az már más kérdés, mennyire ajánlott. :)
Igen, bármilyen tápot berakhatsz, és atx méretű legyen. (Berakhatsz másfélét is csak akkor berhelni kell a házat :D )

(#29084) pocokxx válasza xtevo (#29083) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

és van más alternatíva mondjuk 12k ig?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#29085) xtevo válasza pocokxx (#29084) üzenetére


xtevo
őstag

Igen, akkor már egész jó ház is szóbajöhet: Xigmatek Asgard Pro katt

(#29086) pocokxx válasza xtevo (#29085) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Jó kis háznak tűnik, csak nem nagyon kapni... mindenhol csak rendelni tudják, vagy annyiért adják, hogy kifutok a keretből... Esetleg innen valami mondjuk 12 k ig? Vagy az Asgard Pronál nincs jobb vétel? Mert akkor megrendelem és türelmesen várok...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#29087) K_Gabor


K_Gabor
tag

Sziasztok!

Adódott egy újabb problémám amiben kíváncsi lennék a véleményetekre.
Egy ideje figyelem a topicot,de még nem vettem meg a kiszemelt házat(Tempest 410-kb 17k lenne mire hazaérne),de most belefutottam egy nem rossznak tűnő üzletbe.
A másik lehetséges kuckó egy Silencio 650 lenne,ami 28ért haza érne(zsír új,használva se volt még,jövő héten érkezik a gyártótól).
Úgy néz ki talán a kelleténél kicsit jobban belebolondultam a csendes pc hajszolásába,ezért nagyon elgondolkodtam a dolgon...:S
A cuccaimat az adatlapomon láthatjátok,nem egy erőmű,elsősorban hűs és csendes megoldásra törekszem.
Szerintetek megéri a Silencio hűtés és zaj tekintetében és a pár extráját figyelembe véve azt a +~10-11k beruházását a Tempesthez képest?
Vagy esetleg ha már ennyit kiadnék rá 28 ezerig van más jobb alternatíva?
Őszintén szólva nem szívesen adok ki rá ennyit,de ha annyival jobb és megéri akkor lehet megteszem :)

Bocsi a regényért,és előre is köszönöm a segítséget! :R :R

Ha megvenném a Silenciot terveim szerint a következő kb 10 évben nem vennék másikat...:D

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#29088) #98593280 válasza K_Gabor (#29087) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szerintem az 550 is elég Neked, olcsóbb is.

(#29086) pocokxx : 12k-ért az Asgard Pro a legjobb, én a helyedben türelmesen megvárnám. Ha nem tudsz várni, akkor esetleg Thermaltake Commander MS-I

[ Szerkesztve ]

(#29089) NagyDavid666


NagyDavid666
csendes tag

Sziasztok!

Tudna esetleg valaki tapasztalati alapon segíteni nekem eldönteni azt h melyik házat válasszam?

A Coolermaster HAF 912 plus és a 692-A KKN5 modelleket néztem ki. Szempont az, h jó legyen a hűtése, hogy ne pörögjön annyit fel maxra a cpu venti mert utálom amikor a hang elveszi a játékélményt. Most egyébként valami noname házam van nyitott állapotban mert a Freezer 13pro miatt nem fér rá az oldallap.

/phenom II x4 965, CM GX550W, GB gtx 560ti/

:R :R :R előre is!

(#29090) EdgarPE válasza #98593280 (#29048) üzenetére


EdgarPE
csendes tag

Megnéztem a Midgard II-t és Tempest 410 alaposan, meg még egy csomó házat. És rájöttem, hogy nekem nem lesz jó alsó tápos megoldás. Fent lesz ugyanis az egyetlen hőforrás, a CPU, és ha elöl lent befújja a venti a hideg levegőt, a táp lent meg kiszívja, akkor a CPU fent ropogósra sülhet... Amúgy a közelmúltig, nem is tudtam, hogy az alsó táp a divat mostanában.

A fentiek fényében (és mert Xigmatek-et ajánlottál elsősorban) kinéztem az Asgard III-at. Kapni iponnál, nem is drága, és mindenhol zárt, ahol nem venti hely van.

Mi a véleményed/véleményetek? Mennyire jó ez a ház szervernek?

(#29091) #98593280 válasza NagyDavid666 (#29089) üzenetére


#98593280
törölt tag

Egyrészt a nyitott oldallap miatt több fokkal gyengébb a ház belső hűtése.
Másrészt a Phenom 965 szerintem kevés is a VGA-hoz, de az biztos hogy egy Sandy i5 kevésbé lenne leterhelve, kevésbé melegedne és halkabban pörögne a cpu cooler is. Nem utolsósorban le is lehet szabályozni, szóval terhelve is lehetne halk, maximum jobban melegedne...

Az említett 2 ház hűtése kb. szerintem ugyanazon a szinten van. A 692-ért sokallom a 27eFt-ot, lévén még usb3 sincs rajta, a 912p esetleg 22-ért megvehető, de ha már CM, akkor inkább Enforcer legyen, azon van USB3 is.

Az ajánlott ház amúgy részemről a Xigmatek Midgard II vagy Nexus Prominent R.

[ Szerkesztve ]

(#29092) NagyDavid666 válasza #98593280 (#29091) üzenetére


NagyDavid666
csendes tag

köszi a véleményt :)

(#29093) xtevo válasza pocokxx (#29086) üzenetére


xtevo
őstag

Abban az árkategóriában nincs! Nyugodtan rendeld meg, sajna várni kell rá, de nem fogsz csalódni, érdemes ShellKretor cikkét elolvasnod logout-on a házról, szerinte is megéri, az Ő kezei között pedig nem 1-2 ház fordul meg. ;)

(#29094) moszka


moszka
tag

Segítsetek pls.

Van ugye a Silencio 550 ház.
Az összesben van HDD dokkoló vagy mi?

kőbalta

(#29095) grizlisandor válasza #98593280 (#29078) üzenetére


grizlisandor
addikt

Miért csinálják a házakat ilyen instabilnak? Jó egy átlag user-nél nincs kitéve egy ilyen megpróbáltatásnak, de az ördög nem alszik! ;]

Silencio 550 egész jó ház lenne, csak kellene még legalább 1, de inkább 2 a kábelek kibújtatásához, meg a hosszú USB3 csatlakozót kihagyták...

(#29096) #98593280 válasza grizlisandor (#29095) üzenetére


#98593280
törölt tag

Azért ilyen instabil némelyik ház, mert egyrészt kispórolják belőle az anyagot, vékonyabb a lemez, azért olcsóbb, másrészt meg szerkezetileg agyhalott a konstrukció, nincsenek benne a megfelelő haramatás merevítések, mint pl. egy Antec One-ban, vagy a Gigabyte GZ-G sorozatában, azok masszívak!

Az 550-ben külső usb3 csati van, az 551-et hozta ki a CM, abban már széles, viszont annak meg újra szürke a belseje, sajnos nem volt elég idejük coolermasteréknak lefújni:)

[ Szerkesztve ]

(#29097) Füleske


Füleske
addikt

Létezik olyan ház ami ilyesmi elrendezésű, tehát elülső tápos és nem kerül 50.000 - be ?

[ Szerkesztve ]

(#29098) pocokxx válasza #98593280 (#29088) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hát akkor türelmes leszek. Meg is rendeltem, várható érkezés, 10.26. ...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#29099) grizlisandor válasza #98593280 (#29096) üzenetére


grizlisandor
addikt

Köszi a tájékoztatást az Silencio 551-el kapcsolatban! A belseje színe egy ilyen hangszigetelt háznak az nem lényeg, mert nem azért veszed, hogy nap, mint nap az bámuld. A 550-ben található kábelmenedzsment 2 nyílását kibővítették 1 vagy 2 nyílás?


Úgy, mint az Enforcer-nél a 3 egy vonalban levő nyílás?

[ Szerkesztve ]

(#29100) Merlinclub válasza Füleske (#29097) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Lian Li PC-A05FNA ez mondjuk a fele, és létezik fekete is

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.