Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25651) Jim-Y válasza Apollo_21 (#25650) üzenetére


Jim-Y
veterán

nem jók a linkek.. és miért az alaplaptól méred, nekem ebből csak az jönne le, hogy 15 centi van a cooler és az alaplap alja között.. A legjobb az lenne ha leszerelnéd, az asztalra állítanád, és úgy mérnéd le, persze emiatt nem fogod levenni, de máshogy meg nincs értelme :)

[ Szerkesztve ]

(#25652) balpis válasza Apollo_21 (#25650) üzenetére


balpis
őstag

esetleg ha a teljes linket megadnád....

De mint korábban is szó volt róla, a ház specifikáció is a proci tetejétől adja meg a max. hűtőméretet és a hűtő specifikáció is a procira felfekvő síktól számol.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#25653) horush válasza Apollo_21 (#25650) üzenetére


horush
addikt

Ezen minden látszik, csak az nem, hogy honnan mérted.

A képet is megpróbálhatnád értelmes módon beilleszteni..

(#25654) Jim-Y válasza horush (#25653) üzenetére


Jim-Y
veterán

Jah, meg milyen "durva" kép már, így ki lehet hozni 30cm-es hűtőt is akár... -.-

(#25655) Apollo_21 válasza Jim-Y (#25654) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jóhát nézzétek..nekem az egyetlen bajom azzal volt h itt váltig van állítva h sose lesz 175 se a laptól mérve se a procikupaktól..ez eldobta a piros labdát..mer ha beledöglök is a 175 és a 165jön ki.-.max 1-2mili - + ba..mind1..én elöttem van én látom..részemről off..nem akarok ezzel foglalkozni meg más agyára menni

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#25656) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

sziasztok tudnátok nekem egy olyan házat mondani aminek nagyon jo a szellőzése elfér benne a corsair 1000 hx táp meg a 670 es nagy vga illetve a noctua d14 es hűtés jo a szellőzése meg jol is néz ki max 30 k ig!
Előre is köszönöm.

(#25657) balpis válasza Szatesz. (#25656) üzenetére


balpis
őstag

Hány 670-es lesz egy ekkora táp mellett?! :)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#25658) Szatesz. válasza balpis (#25657) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

1db egyenlőre :DD

(#25659) jookomak válasza Szatesz. (#25658) üzenetére


jookomak
őstag

Szerencsétlenség, hogy a 670-es a legjobb teljesítmény/fogyasztás mutatójú vga, és kb 170w-ot fogyaszt. Sajnos rövid is, úgyhogy nem igazán kell neki olyan hűűűdenagy ház sem.
Szóval normál ház, pl. a most tesztelt Corsair 300r, meg egy corsair ax 650 táp (ha később sli lesz), a maradékból meg meghívod a topikot sörözni. :)

[ Szerkesztve ]

(#25660) balpis válasza jookomak (#25659) üzenetére


balpis
őstag

Lehet, hogy idővel 4-et akar belőle betenni :)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#25661) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Üdv urak!

Érdeklődnék, hogy a Corsair 500R-nél az első két 12 cm-es ventilátort ki lehet-e váltani két 14 cm-esel?Illetve a honlapon ezt írják "Multi-channel fan controller" azt lehet tudni,hány ventilátort tud szabályozni?

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#25662) smiti válasza IreN!CuS (#25661) üzenetére


smiti
addikt

A beépített szabályzóval 3 db ventit lehet Csak szabályozni azt is Csak a gyári ledeseket mert SPEC csati van rajta.

(#25663) horush válasza smiti (#25662) üzenetére


horush
addikt

Milyen speciális csati? Ezen a képen én úgy látom, hogy csak egy sima 3 pines csatlakozó. Bár lehet, hogy én tévedek.

(#25664) smiti válasza horush (#25663) üzenetére


smiti
addikt

Sajnos nem sima 3 pines, egyazon csatlakozón keresztül lehet vezérelni a ledek ki és bekapcsolását.
De majd mindjárt szétkapom az enyémet és lefotózom nektek. :K

(#25665) IreN!CuS válasza smiti (#25662) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Értem köszi,bár kíváncsi vagyok a 4 gyári közül melyik 3 van rákötve a szabályzóra.Remélem az oldalsó nagy benne van a háromban.

Most nézem az adatlapod,egy rövidke összegzést tudnál írni a házról?

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#25666) smiti


smiti
addikt

Na itt vagyok, csak közben kiderült, hogy a fényképezőben lemerült az akku így csak mobillal tudtam fotózni.

A ventik közül az előlapi 2 db 120mm-es ledeset és az oldallapi 200mm-est lehet rákötni.
Egy nagyon picit méretre is eltérnek a csatlakozók a szabványostól, fizikai roncsolás nélkül nem lehet összehozni a vezérlőt másfajta szélkeverőkkel.

A házról röviden csak azt tudom mondani hogy jó. Én elégedett vagyok vele, jó minőségű, könnyen szerelhető, nagyon jó kábel menedzsmentje van, elég jól el lehet rendezkedni benne.

(#25667) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Szerintetek mennyit érhet egy GMC-R2 használtan?

(#25668) kis.miklos


kis.miklos
csendes tag

Hol találok 5.25-ös előlapi panel-t ami rácsos mint a képen látható, tehát átmegy rajta a levegő?

kép

(#25669) horush válasza kis.miklos (#25668) üzenetére


horush
addikt

Sharkoonnak vannak ilyen megoldásai például, de azt nem tudom, hogy hol lehet ilyeneket külön vásárolni.

(#25670) IreN!CuS válasza smiti (#25666) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Köszi a képeket,hát igen nem szokványos csatlakozok :)

A gyári ventilátorok mennyire hangosak - mennyi opció van a szabályzára,gondolok itt a "low/med/high" beállításokra-,illetve a spec csatlakozó miatt nem is lehet cserélni az elsőket vagy független a kettő egymástól?
Korábban kérdeztem előre fix a 12 cm vagy lehet 14 cm-eseket is rakni?

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#25671) horush


horush
addikt

CM Silencio 650, ez bizony elég korrekt házikó lett.

(#25672) kromatika válasza horush (#25671) üzenetére


kromatika
veterán

Nekem is tetszik.Egyedül a vinyő rögzítést kifogásolnám,mert az egál sok cm házéval amiket már szereltem,és hát nem mondhatnám extra halknak,de kitudja.lehet ebben a hangszigetelt környezetben nem halatszik semmi belőle.nagyon jó,hangszigetelt ház,főleg 70 dodo-ért :K

[ Szerkesztve ]

(#25673) horush válasza kromatika (#25672) üzenetére


horush
addikt

Hol olvastál $70-et? Guru3d-n €120-at írnak, ami elég sok azért...

(#25674) kromatika válasza horush (#25673) üzenetére


kromatika
veterán

igazad van elnéztem.azt a silencio 450-re írták.hát igen 120 -ért már felejtős.Annyiért már inkább Antec P280-at vennék[link]

(#25675) drahotab


drahotab
tag

Ha valaki tud eladó használt Asgard PRO-t, feltétlen írjon!!

Vagy a PC GEAR-en kívül más boltot, ahol hozzájuthatok (bár úgy tudom nincs más hazai forgalmazó).
Sajnos a gearbe 1 hónap múlva érkezik csak, addig meg nem tudok várni rá : (

Valami ötlet? :F :F :F :F

(#25676) Jim-Y válasza drahotab (#25675) üzenetére


Jim-Y
veterán

Vegyél Antec ONE-t :)

(#25677) drahotab válasza drahotab (#25675) üzenetére


drahotab
tag

És ezekről mi a vélemény? (ezek vannak hasonló árban, USB3-asok)

Cooler Master Elite RC-360-KKN1-GP Midi-Tower - black
Cooler Master Elite RC-331-KKN1-GP - black

Aerocool Vs-9 Advance Midi-Tower - black
Raidmax Midi-Tower TORNADO USB 3.0 - Black Window

[ Szerkesztve ]

(#25678) drahotab válasza Jim-Y (#25676) üzenetére


drahotab
tag

Sajna nincs annyim : (

(#25679) Jim-Y válasza drahotab (#25678) üzenetére


Jim-Y
veterán

Az a 2.000 forint sztem nem olyan sok, de akkor TT MS-I usb3? az is 13K...

(#25680) Benhill válasza kis.miklos (#25668) üzenetére


Benhill
senior tag

némely aerocool házakon is ilyen van, pl az RS9 is ami nekem van, de ilyen meg a strike-x is.

Most nezem az RS9-t, még 2010be vettem 16k-ért, nem nagyon vesztett árából. Meg is értem :)

[ Szerkesztve ]

(#25681) balpis válasza Jim-Y (#25679) üzenetére


balpis
őstag

csak azt tudnám, a plexis oldallappal miért kerül ez másfélszer ennyibe? valahol 80 ill. 90 USD-s ár szerepelt a kezdetekkor. Tegnap valahol láttam Antec One Elite-t, de 23k felett....
most nem is hozza elő a google...
Egyébként első ránézésre 15k valóban nem horribilis ezért a házért...

Gondolkodom a CM430 leváltásán - főleg az USB3 hiánya miatt (idegesít, hogy mindig ki kell rángatnom a sarokból a gépet, ha gyorsabban szeretnék másolni. (persze ennek nincs igazi jelentősége, hisz kibírnám, hogy 2 perc helyett 3-4 legyen...)
Csak fogalmam sincs, mit lehet most egy egy éves RC430-ért kérni - az aprón nem látok most eladót.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#25682) horush válasza balpis (#25681) üzenetére


horush
addikt

CM elite széria 5k körül szokott érni, a 430-ért is ekörül kérhetsz, ha szép állapotban van, akkor kirakhatod 6-7-re mondjuk.

(#25683) Grave_444 válasza balpis (#25681) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha nincs kérhetsz kicsit többet érte, mint amúgy..akinek kell kénytelen megvenni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#25684) balpis válasza Grave_444 (#25683) üzenetére


balpis
őstag

köszi, lehet ez lesz :)
Egy próbát megér.

De az is lehet, hogy keresek USB3 hosszabbító kábelt. (Ez eddig eszembe se jutott... ) Valószínűleg olcsóbban megúszom, mint egy ház és alaplap cserét - a belső USB3 csati miatt :)
...
Bár ahogy most nézem, mind hosszú van az árgépen, s ahogy hallom, ezek elég érzékenyek a hosszra. Gondolom, nem véletlenül van csak kb. 40 centis csak a HDD-hez...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#25685) Blue@X


Blue@X
senior tag

Thermaltake Commander MS-I VN400A1W2N-es házban egy FSP400-60APN kábelei elég hosszúak lesznek? Valakinek tapasztalat?

(#25686) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Ma megérkezett a várva várt HAF-om.....a belső mérete olyan 180-185mm-lehet ugyh belefér a Prolimatech....

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#25687) horush válasza Apollo_21 (#25686) üzenetére


horush
addikt

Ebben biztosak voltunk itt mi mindannyian, csak te nem akartad elhinni.

(#25688) Apollo_21 válasza horush (#25687) üzenetére


Apollo_21
addikt

Há mer a gyáró 160mm ig garantálta a leírásnál a dolgokat:DD
Vághattam volna ki a kukába eztis:D
Megjött nincs mit stresszeljek legalább...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#25689) horush válasza Apollo_21 (#25688) üzenetére


horush
addikt

Leírtam, hogy a 160mm-t hogy kell érteni. S azt is, hogy az a cpu hűtő 160mm-es.

(#25690) Apollo_21 válasza horush (#25689) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jóén meg képekről azt az alaplaptálca bejjebb van mint maga a ház oldala..jóvan:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#25691) koczka13


koczka13
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos megint ide kell írnom...

Mint már említettem (...) az Ipon-tól megrendelt Cooler Master 690 II Advanced ház eleve karcosan érkezett hozzám.

Mielőtt átvettem a futártól láttam, hogy újra van celluxozva a doboz, de mivel a futárszolgálat papírja rajta volt nem gyanakodtam...utólag kiderült hiba volt.

Váltig állítják Ők aznap vásárolták a beszállítótól. Kérdem Én nem tűnt fel nekik, hogy bontott volt a csomagolás?

Több napi levelezést követően, azt ígérték, kicserélik, rendeljem meg a GaranciaFutár-t, pénteken meg is rendeltem hétfőre.
Természetesen hétfőn nem jött, ezért írtam nekik...visszaírtak, hogy Ők pedig megrendelték. Ezek alapján érdeklődtem a Sprinter Futárszolgálat-nál (kedden és ma),
de Ők még csak nem is halottak ilyen csomagszámról (telefonon, levélben sem).

Múlt héten éjszakásban alig aludtam ez miatt, most meg délelőttösben aggódtam, hogy otthon legyen valaki, aki átadja a futárnak...ezek szerint hiába.

Na ezek után kérdem Én mi ez, ha nem időhúzás?!

Most már komolyan fontolgatom, hogy visszaküldöm.

Íme a csomagolás:

Köszi a türelmeteket.

[ Szerkesztve ]

(#25692) Krissz5435 válasza koczka13 (#25691) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Ez egyértelműen fel van bontva. Látszik középen a levegőrés az első ragasztószalag felbontása miatt. Én pl visszaküldeném és hagynám az ipont a francba. Személy szerint én itt pécsen az infolexben vettem pár hónapja egy 912+-t és azon csak egy ragasztószalag volt. Semmi nyoma nem volt a felbontásnak.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#25693) koczka13 válasza Krissz5435 (#25692) üzenetére


koczka13
csendes tag

A visszaküldésen filózom Én is, így csak a futárt buknám, és visszakapnám a teljes vételárat, ha minden igaz. Mi van ha ráfogják az árut nem rendeltetésszerűen használtam és nem kapom vissza a teljes vételárat?

[ Szerkesztve ]

(#25694) albert8 válasza koczka13 (#25693) üzenetére


albert8
addikt

Ilyen nincs! Ha garanciás és látható, hogy 2x-val leragasztva akkor vissza kell venniük.
Ne hagyd annyiban! Vigyék csak vissza az iponos futárok.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#25695) Ace Ventura válasza koczka13 (#25691) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Én ugyanígy jártam az Extreme Digitallal
Én addig pattogtam, hogy az mondták a végén, hogy a garit is elbuktam.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25696) koczka13 válasza albert8 (#25694) üzenetére


koczka13
csendes tag

Most néztem a leveleimet, az időpontokat érdemes figyelni:

15.09-kor:
"Kedves Én!

Ezt én sem tudom, de máris felhívom az ügyfél szolgálatot és megkérdezzük tőlük.
Tisztelettel: XY
iPon Computer Kft.

15.20-kor:
"Kedves Én !

Sajnos nem tudták milyen adminisztrációs probléma miatt nem vették fel a csomagot, de megígérték, hogy holnap biztosan felveszik. Sajnálom a késedelmet de később már biztosan nem lesz gond.
Tisztelettel:XY
iPon Computer Kft."

15.52-kor:
"Tisztelt Én!

Tájékoztatom, hogy sem a mai, tegnapi, illetve a holnapi napra sem kaptunk
megbízást az Ipon kft-től a csomag felvételére, illetve a megadott
fuvarlevélszám sem szerepel rendszerünkben.
Kérem, legyen kedves felvenni a kapcsolatot az Ipon Kft-vel.
Tisztelettel: ZV kézbesítést támogató operátor" (Sprinter)

Na most minderre mit mondjak?!

(#25697) DjDanee87 válasza koczka13 (#25696) üzenetére


DjDanee87
addikt

Az első "adminisztrációs hiba" érdekes. A másodikra sincs semmi, azért is lehet, mert mondjuk nap végén szólnak a sprinternek minden garanciafutárról egyszerre, nem egyesével.

(#25698) Inv1sus válasza koczka13 (#25696) üzenetére


Inv1sus
addikt

Fogyasztóvédelmet meg kell említeni vagy valami, hogy beijedjenek és elkezdjenek dolgozni is.

Ipon garanciafutár szolgáltatásával soha sem számolok, inkább úgy veszem mint egy méregdrága kiszállítást. Ha úgy is megéri, akkor esetleg rendelek.

Ez egyébként is eltántorít:
A vásárlástól számított 3 munkanap eltelte után, az ingyenes GaranciaFutár szolgáltatásból kizáró ok, ha a termék külső, saját gyártói garanciális szervizzel rendelkezik. A legtöbb nyomtató, monitor és hordozható számítógép esetében a garanciális ügyintézést a gyártó megbízott szervize végzi, sok esetben saját, vagy megbízott futárral illetve jelentős számú átvevőponttal.

Nemrég vettem egy fényképezőgépet. Előtte írtam az üzletnek, hogy úgy adják-e a garanciát, hogy nem bontják ki. Azt mondták, hogy úgy igen.
Aztán csak kibontották... szerencséjük, hogy tényleg csak a garancialevelet töltötték ki. Vagyis remélem...
Azóta megfogadtam, hogy nem veszek át bontott terméket. A Dell monitoromét is alaposan átnéztem, mielőtt átvettem.

Rofl ph addict lettem. :DDD

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#25699) koczka13 válasza DjDanee87 (#25697) üzenetére


koczka13
csendes tag

Hát épp ez az, hogy a Sprinter megígéri a Ipon-nak, hogy felveszik a csomagot, utána meg azt kapom a Sprintertől, hogy nem érkezett hozzájuk futár rendelés. Nekem eléggé sántit az egész az elejétől fogva.

(#25700) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hali!

Szerintetek egy CM690-et érdemes lecserélni egy Corsair 500R-re?

Amiért leváltanám a mostanit az a fekete belső, az előlapi USB és az oldallapon lévő 22cm-es venti, ami a videokártya miatt lenne elég fontos meg persze a cable management-je is nyilván sokkal jobb.

Mondjuk már megrendeltem a házat, de azért kíváncsi lennék a véleményetekre :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.