Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26901) kromatika válasza #98593280 (#26900) üzenetére


kromatika
veterán

köszi én is így gondoltam.szerinted megéri egy hibátlan advancedet elcserélni 1 az 1 ben egy szintén hibátlan haf 912 plus-ra?te melyiket választanád?melyiket tartod jobb háznak?

[ Szerkesztve ]

(#26902) #98593280 válasza kromatika (#26901) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ha gamer erős VGA karit üzemeltetnék, akkor a HAF-ot. Viszont ha kellene USB3 is, akkor újonnan egyiket sem.

(#26903) kromatika válasza #98593280 (#26902) üzenetére


kromatika
veterán

köszi a választ usb 3 ra nincs szükségem,ha meg nagy ritkán kell akkor ugyis az alaplapi usb re dugom.nincs erös vga karim,jelenleg csak egy 5770,de akkor ugye jól értelmezem,hogy jobb és főleg halkabb hűtés hozható össze 2x 20-as ventivel.az a baj hogy nem taláok tesztet ahol ez a két ház szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#26904) TomiLi


TomiLi
addikt

Nekem nem tud esetleg valaki segíteni? :R (nem csak silverstone tulajok) [link] :R

Bogyorisz

(#26905) Qkac11 válasza Steelmanus (#26897) üzenetére


Qkac11
csendes tag

Szívesen! Egyébként és is házat veszek a közeljövőben. Szintén ezt választottam!

(#26906) Gerisz válasza TomiLi (#26904) üzenetére


Gerisz
addikt

Eloxálás

[ Szerkesztve ]

(#26907) TomiLi válasza Gerisz (#26906) üzenetére


TomiLi
addikt

Szerinted tuti? :R Csak azért kérdem, mert a Lian Li házaknál nem ilyen a felület. Azokon teljesen sima, nem ilyen szemcsés.

Bogyorisz

(#26908) energy_


energy_
senior tag

Sziasztok BitFenix Shinobi Core Midi-Tower USB 3.0 - black vagy Xigmatek Asgard Pro ?
Ha van még hasonló áron alternatíva jöhet,plexi oldallap nem kell,designban maradnék az egyszerű letisztultnál :) :R

[ Szerkesztve ]

(#26909) Gerisz válasza TomiLi (#26907) üzenetére


Gerisz
addikt

Homokfújva van azért olyan a felülete a Lian Li meg nincs hanem simán eloxálva van a lemez.

(#26910) TomiLi válasza Gerisz (#26909) üzenetére


TomiLi
addikt

ÓÓÓÓ szuper! Köszönöm! Ez tényleg logikus is, és nagyon köszönöm!
Magamtól nem jöttem volna rá soha! :R

Bogyorisz

(#26911) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.létezik kb olyan méretű midi ház mint a cm haf 912plus,amibe szintén előre és hátra is 20cm-es venti rakható?

(#26912) TomiLi válasza kromatika (#26911) üzenetére


TomiLi
addikt

- Silverstone FT01,kicsit kisebb a venti - 180mm.
- Bitfenix Survivor
- Corsair Graphite 600T
- NZXT Panzerbox

Biztos van még több is, majd a többiek kiegészítik.

Bogyorisz

(#26913) horush válasza kromatika (#26911) üzenetére


horush
addikt

Hirtelen nem jut eszembe olyan ház, amibe hátul 20cm-es venti elfér. A haf912+-ban sincs ez így. Elnéztél valamit nem? (Ehhez kb. minimum 30cm széles ház kellene).

(#26914) TomiLi válasza horush (#26913) üzenetére


TomiLi
addikt

Szerintem csak elírta, és a tetejére gondolt! ;)

Bogyorisz

(#26915) kromatika válasza TomiLi (#26914) üzenetére


kromatika
veterán

így van elnézést mindenkitől elírtam.tehát elől és felül 20cm-es ventihellyel rendelkező házra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#26916) horush válasza kromatika (#26915) üzenetére


horush
addikt

Bitfenix Raider?

(#26917) kromatika válasza horush (#26916) üzenetére


kromatika
veterán

köszi mindenkinek. a Corsair Graphite 600T tetszene a legjobban de az számomra sajnos nagyon drága. viszont a Bitfenix Raider is nagyon tetszik,és az ára is beleférne a keretbe.utána nézek. :K

[ Szerkesztve ]

(#26918) vtomi2


vtomi2
őstag

Sziasztok!

A haverom kinéézte magának ezt a házat, mi róla a véleményetek, valaki már találkozott vele?

(#26919) Savanya válasza vtomi2 (#26918) üzenetére


Savanya
addikt

Helló !

Nekem volt ilyen házam . Csendes , óriási , nagyon jól szellőzik ,sokkal praktikusabb és minőségibb mint a cm690 II / amiről a Nexus utánozta / .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#26920) horush válasza Savanya (#26919) üzenetére


horush
addikt

(#26921) vtomi2 válasza horush (#26920) üzenetére


vtomi2
őstag

Akkor nem jár vele roszul.

(#26922) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

két hetet elzárva töltöttem a világtól, most kicsit lemaradtam:

halk házat akarok most vagy a közeljövőben venni, eddig a Fractal Design Define Mini-t néztem ki, de most kijött a Fractal Define R4 és logikusnak tűnik a feltételezés, hogy talán lesz R4 alapú Define Mini is.

Van erről valami infó vagy pletyka? Mennyire érheti meg várni az új Mini-re? Nem akarok új hardverekre várni, de azt sem akarom, hogy veszek valami aminek két hét műlva jön az utódja :F

Köszi a válaszokat!

(#26923) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Kinéztem pár házat, melyiket ajánlanátok, tapasztalata valakinek róluk?
M-Tech NOB09A-BK
Gigabyte Sumo Alfa
Zalman Z11 PLUS
AEROCOOL Strike X
Még néztem a Cooler Master HAF 922-et, de szeretném 20e-ig tartani a költséget. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#26924) Hayhasimo


Hayhasimo
csendes tag

Tiszteletem!
Még mindig képlékeny, hogy Xigmatek Midgrad II, NZXT Tempest 410, lesz-e a befutó nekem, viszont felmerült, hogy mennyi opcionális ventit szereljek (szerezzek) be.
Ugye anyagilag sem mindegy hogy veszek + 3-4 ventit vagy +6-ot esetleg.
Én arra jutottam, hogy elöl kettő (szívó), felül kettő (fúj), hátul egy (fúj) kombináció még beleférne a keretbe. Ez ugyebár 5 db összesen. A táp mögötti alsó szívónak valamint az oldalsó 2-nek mekkora jelentősége van? (VGA az egy GTX 560Ti lenne)
A másik dolog a vezérlés. Nem vagyok egy állandóan mókoló típus, de annyi azért elkelne, hogy filmnézéskor csendesebb legyen, játéknál meg hűtsön az se baj, ha hangosabb.
Kinézet alaplap (Asus P8Z77-V) elvileg erre képes: 1xCPU Fan, 3xChassis Fan, 1x Optional Fan meg ehhez Fan Xpert 2 szoftver..... Akárhonnan számolom ez 4-et vezérel a proci hűtőn kívül. Xigmához jár a pci slotos vezérlő 3 ventire. Jó-jó, de tekergeti a fene hátul (tuti leszoknék róla 2 hét után). Valahogy így vagyok az előlapi vezérlőkkel is, bár az azért előnyösebb. Viszont + pénz.....
Vagy Arctic féle PST kábel a megoldás PWM-es ventikkel?
Vagy vegyek TC-s ventiket aztán vezérelje magát a venti, hőmérséklet alapján?!
NZXT Tempest esetén kiagyalt kombó: gyári hátsó bemászik előre, akkor ott lesz 2 "gyári", hátra menne 1 F12 Pro, meg felülre 2 F12 Pro, lévén azok csak kifelé dolgoznak.
Midgrad II, szintén zenész, de ott lenne hozzá vezérlő pci slotba, de az venti kiosztást ugyan így képzelném.
Nem vagyok Arctic mániás, de erre lenne keret PWM, TC, "sima" verziók is messze olcsóbbak a többinél. Mondjuk a tartósságukról nem nagyon olvastam még, csak a költséghatékonyságukról..... /Konfig: i5-3570K, P8Z77-V, 8Gb Kingston 1600Mhz, Corsair TX750V2, GTX560Ti, SSD, 1 TB HDD SATA3/
Előre is köszönöm!

(#26925) kromatika válasza Hayhasimo (#26924) üzenetére


kromatika
veterán

szia.szerintem a elöl kettő (szívó), felül kettő (fúj), hátul egy (fúj) kombináció bőségesen elég.az oldalsó 2 ventinek nincs nagy jelentősége,sőt inkább bekavar a légáramlatba.talán ha 1 fokot hozna a vga-nál. És igen az AC ventik még mindíg ár érték bajnok ventik.ÉN használtam TC-t is,és kevésnek érzem az alap 400RPM sebességet.Én inkább TC nélkülit vennék.Előre 1db, felülre 2db F12 PWM (azért nem prot mert a gumis műanyag rögzítése a PRO nak elégé be nyúlna a lap fölé)hátulra Mehet a PRO.És a lényeg,ha csak egy db szabad pwm-es csati lenne a lapodon akkor is tudod mindet vezérelni mert sorba köthetők az AC ventik,a plusz csatlakozó révén.Asus lappal is elég jól vezérelhetők az AC-k silent módban.(mondjuk szerintem vezérlés szempontjából az Asrock lapok mindent visznek,mert a biosban minden csatit külön állíthatsz 1-9 fokozatig.)

[ Szerkesztve ]

(#26926) horush válasza dlaccc (#26923) üzenetére


horush
addikt

Vedd meg a zalmant, az elég jó ház.

(#26927) Szabix01


Szabix01
tag

Sziasztok!

Annyira nem tudom és nem értek a gépházas dolgokhoz igy hozzátok fordulnék!

Ha gépházat veszek mit kell nézni(mármint ugyértve hogy valami tulajdonságot kell nézni vagy csak kinéz valahogyan azt ennyi)?

Másrészt mostanában szeretnék venni 1 gépházat mert a mostanim ami van már nagyon régi és nyeklik botlik....
És olyan max 6-7e Ft szeretnék rászánni igazábol az hogy hogyan néz ki nem érdekelne hanem az érdekelne hogy ebben az árkategóriában melyik a legjobb vagyishát melyiket érdemes megvenni?
Válaszotokat előre is köszönöm! :))

ÜDv Szabix01

"Mindenki feszeng a kamura. Mindenki gengszter. Mindenki modell. Mindenki tökéletes."

(#26928) #98593280 válasza Szabix01 (#26927) üzenetére


#98593280
törölt tag

Igen, amennyiben csak "kinézvhogyosztkész" a hitvallás, akkor teljesen mindegy hogy melyik szart veszed meg.

Amennyiben összelocsolsz még 1 lepedőt vagy lejmolsz a nagyitól, akkor 8eFt-ért ez az első ajánlható ház:
SHARKOON Vaya

(#26929) #98593280 válasza Hayhasimo (#26924) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az ASRock alaplapokkal a CPU ventin kívül általában még 2-3 kimenetet is autómatán vezérelhetsz. Lényegében be lehet állítani úgy, hogy pl. ha a CPU hőfoka 50 fok fölé emelkedik, akkor az addig halkra állított ventiket emelje fel. Tehát ha pl. elindítasz egy játékot, akkor automatán javzlni fog a hűtés hatékonysága. Nem kell tekergetni semmit stb...

A H77M-es ASRock-on a 4 pines cpu pwm-en kívül 2 db 4 pinest és még egy 4 pinest is lehet vezérelni. PWM-es és sima AC F12-es ventiket is 1000 Ft-ért lehet venni. Ezenkívül 4 és 3 pines elosztókat is. Én elosztókkal a deszkámmal jelenleg akár 8 db ventit tudok vezérelni.

A Tempest egyébként egy nagyon jó ár/értékű ház. A HDD blokk mondjuk nincs elforgatva, viszont gumival csillapított. Ha a design tetszik, nem kötelező a Midgard II felé lépni. A venti szabályzó, a SATA dokkoló, kb. ezek dobják meg az árát. Mondjuk sarkalatos kérdés lehet, hogy felül vagy elöl kényelmesebbek-e a kezelő szervek.

A Zalman Z9 is egy nagyon jó alternatíva. Szintén gumis HDD blokk, csak az olcsóbbakban nincs USB3, az csak az U3-ban, ami már 20k.

(#26930) #98593280 válasza dlaccc (#26923) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az Mtech és az Aerocool az silány anyagminőség. A Z11 kinézetre más mint mint a Z9, de hozza ugyanazt a jó minőséget, kábel supportot stb. Jó vétel. Hasonlóképpen a Gigabyte Alpha Sumo is. Utóbbi tapasztalatai:

+ az oldalsó fém háló stabil és jól néz ki
- a táp gumibakjai vékonyak
- PCI takaró lemezek csak törhetőek (a Zalminál is)
+ frankó kék LED-es fény elöl, kapcsolható is
- kemények a talpak
+ 1.8 cm wiring space
+ 0.7-es anyagvastagság
- az alaplap közel van a felső ventiikhez (CM430 szindróma)
- több ventit beleszerelve hangos

Szóval nem egy rossz ház ez a Sumo sem. Akinek tetszik formailag, simán vállalható. A HDD blokk 90 fokos és gumisak a szárak. Összességében a Zalman-okat jobbnak tartom azért...

(#26931) Steelmanus válasza #98593280 (#26929) üzenetére


Steelmanus
addikt

de jo hogy itt vagy, a hazat mar lefixaltam NZXT Tempest 410 USB3 amirol a cikket is irtad, en is AC F12 ventoket neztem ki a hazhutesere, de ami fontso volna az az hogy ket lap kozott vacilalok, az egyik az ASRock A75 Pro4 a masik egy GigaByte GA-A75-D3H
3 db hazventit vennek kettot felulre egyet alulra, + ami a hazban van de a vezerlese erdekelne. Neked milyen a lapod tipusa, tudom ASRock, de pontosabban.
Ha jobb hazhutot ajanlasz azt is megkoszonnem, csak a Lambda johet szoba, mert az egesz gep onnan lesz rendelve Pick-Pack modon, kivetel a haz, mert az a PCGear-bol jonne.
Most nezem hogy a hazhuto is onnan lesz mert ott olcsobb, es akkor vegyek en is elosztot, mert ahany venti annyi csati nincs. A BIOS-ban %-ra, vagy hofokra lehet allitani a ventiket?
Szivesen letoltenem a lapod manualjat.

[ Szerkesztve ]

(#26932) Steelmanus válasza #98593280 (#26930) üzenetére


Steelmanus
addikt

Meg valamit elfelejtettem. Neztem olyan hazat is amelyik dokkolos, a kerdesem az lenne hogy a HotSwap funkciot a hazban levo alaplapnak is kell tamogatnia, vagy eleg az az elektronika ami a dokkolo egysegben van.

(#26933) dlaccc válasza #98593280 (#26930) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Meggyőztetek, a Zalman-ra voksoltam, lerendelve. Majd írok róla pár szót ha megjött :)

(#26934) #98593280 válasza Steelmanus (#26931) üzenetére


#98593280
törölt tag

ASRock H77M. A BIOS-ba is és a windows-os AXTU nevű alkalmazásban is lehet bizergáléni a ventiket. 1-től 10-es skálán. A vezérelhető ventik a beállított CPU hőfokra emelkednek RPM-et tekintve. Tervezd meg, hány ventit akarsz. 300 Ft-ért már van 3 pines elosztó, Engusz-nál meg van 1000 Ft-ért ez a 4 pines, amire a cpu cooler mellé akár 3 ventit is köthetsz.

#26933) dlaccc : Írhatsz, bár nálam már volt több Zalmi is, a cikk is kész félig, de fesztiváloztam, meg amúgy is állat sok a logout-on a cikk, lehet ki sem adok már augusztusban, minek?:)

[ Szerkesztve ]

(#26935) Steelmanus válasza #98593280 (#26934) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mivel a haz adott NZXT Tempest 410 abban a mar van 3, elol 2 hatul 1, felulre szeretnek kettot es alulra egyet. Amit lehet azt a szabalyozott csatikra tennem, de akkor veszek egy harom pines elosztot, a CPU-csatira nem szeretnek kotni semmit, a gep nem az enyem lesz, csak engem biztak meg az osszeallitasaval. Ja, az elso ket venti kozul kilehet venni az egyiket, kicsi fogyasztasu masina lesz, szoval igy is agyon lesz hutve, de nem akarok ures ventihelyet hagyni, pl felul. Ja, ha a haz elejent a front ventik kozul az egyiket kiszerelem azt fel lehet hasznalni mashova, merthogy csatlakozoval kapcsolodik a hazhoz.

Kicsit meginogtam a Zalman Z9 -el kapcsolatban, a Tempes javara, csupan az elforgatott HDD hely hianya zavar, de irtad hogy ennek ellenere gumis rezgeselnyelo van a Tempes-ben is, en azert varom a Zalman tesztedet.

(#26936) #98593280 válasza Steelmanus (#26935) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ez a hátsó csatlakozója, de a venti tartójában sima 3 pines dugó megy rá:

A gyári érintkezős csati csak azt a célt szolgálja, hogy bármelyik első ventit ki tudd venni egyszerűen, kábel széthúzás nélkül. A ventiket viszont kiszerelheted és bárhova máshova beépítheted, meg a gyári helyett is tehetsz pl. LED-eseket.

[ Szerkesztve ]

(#26937) Steelmanus válasza #98593280 (#26936) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem, es Koszonom a segitsegedet.

(#26938) Steelmanus válasza #98593280 (#26936) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kerdezhetek maganba ?

(#26939) #98593280 válasza Steelmanus (#26938) üzenetére


#98593280
törölt tag

Már ezt is oda kellett volna:)

(#26940) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

hello,

van nekem az alábbi konfigom egy aerocool aeroengine jr. házban:

core i7 2600 + arctic cooling 7 hűtő
geforce gtx 480
corsair 650W táp
16gb corsiar ddr3
2 TB WD vinyó
250GB vinyó
120GB SSD

ezt a rendszert el tudom némítani valahogy vízhűtés nélkül? van ház, ami a táp, proci és vga hűtőjének a hangját magába zárja anélkül, hogy felforrna? vagy passzív hűtőket is elbírna?

köszi

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#26941) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Hali az adataimnal lathato konfigom van, egy cm370 hazban most 3 ventivel (1 be, 2 felul ki). Kerdes hogy ha valtanek valami komolyabbra ( pl 690 II), akkor az egyeb elonyok mellet, vajon a hutes is javulna-e. Ez sem szellozik olyan rosszul, csak kicsit zsufoltnak erzem.

[ Szerkesztve ]

(#26942) #98593280 válasza Malibutomi (#26941) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szerintem kb. 5-10 fokot csökkennének a hőfokok (CPU,MB,VGA).

(#26943) #98593280 válasza sanyixXx (#26940) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az Aerocool ház alapvetően gagyifesztivál. Aránytalanul olcsó vacak a konfig többi komponenséhez képest. A tökéletes megtoldást nem tudom, talán legjobb lenne cserélni a GTX480-at, ami 90 fokra melegszik terhelve és 3000 a fordulatszáma. Nos ilyen VGA karit beletehetsz egy hangszigetelt házba, mondjuk Coolermaster RC550/650, de ott meg tényleg fennáll majd a veszélye, hogy megsül. Esetleg a BITFENIX Raider-t tudnám még ajánlani, legalábbis nekem az aránylag jó hangszigetelőnek tűnt (egy hangos MSI VGA volt benne anno) és ez mellett hűtése is van, jobb mint egy RC550-nek.

(#26944) Malibutomi válasza #98593280 (#26942) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hát ez elég jól hangzik.

(#26945) Malibutomi válasza Malibutomi (#26944) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Illetve milyen házak jöhetnek még szóba, hasonló árban és felszereltséggel mint a 690 II? Ha lehet letisztultabb kinézet. Inkább 20 körül mint sokkal felette.

(#26946) #98593280 válasza Malibutomi (#26945) üzenetére


#98593280
törölt tag

XIGMATEK Midgard II
FRACTAL Design Core 3000
Cooler Master HAF 912 Plus
Corsair Carbide Series 300R

[ Szerkesztve ]

(#26947) energy_ válasza #98593280 (#26946) üzenetére


energy_
senior tag

Coolermasterekben milyen minőségű ventik vannak? 922 vagy 912 plus? Külsőre mindkettő tetszik,de ha külön kéne még ventiket venni bele akkor maradok midgard II vagy 300r-nél.

[ Szerkesztve ]

(#26948) #98593280 válasza energy_ (#26947) üzenetére


#98593280
törölt tag

A 912p-ben elöl van egy 20-as, hátul egy 12-es. Én még tennék a tetejébe még egy 20-asat.
A 20-as Coolermasterek halkak, a 12-es átlagosak, ugyanannyi zajjal bírnak kb.

(#26949) Hayhasimo válasza #98593280 (#26929) üzenetére


Hayhasimo
csendes tag

Köszi az infót!

Asus P8Z77-V helyett néztem ki alternatívának (anyagiak miatt) még az
ASRock Z77 Extreme4-et.
- 2 x CPU Fan connectors (1 x 4-pin, 1 x 3-pin)
- 3 x Chassis Fan connectors (1 x 4-pin, 2 x 3-pin)
- 1 x Power Fan connector (3-pin)

ASRock H77M jobban fel van akkor szerelve 4-pinesekkel... honlap szerint nem, azon is csak 2db 4 pin-es van......
- 2 x CPU Fan connectors (1 x 4-pin, 1 x 3-pin)
- 2 x Chassis Fan connectors (1 x 4-pin, 1 x 3-pin)
- 1 x Power Fan connector (3-pin)

Valami nem kerek, de ez már részletkérdés. P8Z77-V amúgy:
- 2 x CPU Fan connectors (2 x 4-pin)
- 3 x Chassis Fan connectors (3 x 4-pin)
Jó mondjuk drágább is egy 10-essel....

(#26950) Malibutomi válasza #98593280 (#26946) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Köszi, ezek jók, talán a midgard II tetszik legjobban, no meg a 690 II még mindig.
No majd ha odajutok kiderül.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.