Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) XP NINJA


XP NINJA
őstag

20E-ért kéne egy jó kis szellős, ccsendes CM ház, a 690 2 advanced kicsit dára, szóval kiesett :(

(#11452) Viper26


Viper26
nagyúr

Azt hiszem sikerült házat találni mugen 2-nek.
Ez lenne az, jó választás? :)

iPhone 14 | FR955

(#11453) Viper26


Viper26
nagyúr

De ha a szélességet illetően biztosra akarok menni, akkor ez lesz a befutó.

iPhone 14 | FR955

(#11454) Krisinto válasza Viper26 (#11453) üzenetére


Krisinto
őstag

Scout-ra szavazok :))

(#11455) Krisinto


Krisinto
őstag

Én olyan házat keresnék,amin:
-a HDD keret szemből van(ha oldalról nézzük)
- a kábeleket jól el lehet rejteni
- és jó a hűtése is,és persze a hang sem jön ki belőle annyira!

Minél olcsóbb annál jobb!
Mit ajánlatok?

(#11456) Tothgera30 válasza Krisinto (#11455) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Antec P180, alias Pepe a hardveraprón ;] . Egy tökéletes ház, korrekt eladóval

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11457) Krisinto


Krisinto
őstag

:N
EZ valahogy nem nyerte el a tetszésemet :))

(#11458) Viper26 válasza Krisinto (#11454) üzenetére


Viper26
nagyúr

Igen, nekem is az tetszik jobban, és szélesebb is, max a ventiket cserélném idővel inkább kékre, de az már részletkérdés. :) :))

iPhone 14 | FR955

(#11459) XP NINJA


XP NINJA
őstag

pontosítok: jó minőségű egyszerű fekete ház, alsó táphellyel, első hátsó ventivel, vagy hellyel, és szélesebb mint 20cm

(#11460) FoBCRaistlin válasza FoBCRaistlin (#11446) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

erre valaki? :U

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#11461) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok!

Melyiket válasszam:
Thermaltake Element S (oldalventis)~30.500
Thermaltake Element G~29.500
Thermaltake V9 Black Edition~23.000
Cooler Master HAF922~25.300
Xigmatek Utgard (Mesh-oldalventis)~22.100

Lényeg a design, jó szerelhetőség(előny ha alaplap kiszedés nélkül tudok hűtőt cserélni), elfér benne akár egy 5970 is(ez nem feltétel,mert ugyse telik rá :D ), a ház alján legyen 1 vga hűtőhely!

Sztem jókis lista és igazán nem tudom melyik lenne a legjobb!
Segítsetek! :R

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#11462) Viper26 válasza XP NINJA (#11459) üzenetére


Viper26
nagyúr

Tessék.

iPhone 14 | FR955

(#11463) XP NINJA válasza Viper26 (#11462) üzenetére


XP NINJA
őstag

akkor inkább haf mini nem?

(#11464) Viper26 válasza XP NINJA (#11463) üzenetére


Viper26
nagyúr

Amelyik jobban teszik, a Te döntésed, de mindkettő igencsak jó vétel. :) ;)

iPhone 14 | FR955

(#11465) bimbócska


bimbócska
csendes tag

Sziasztok

Kb max 20 ezer forintért szeretnék házat újítani :)
Abszolút láma vagyok a házakhoz, sose törődtem velük mindig csak a belsőségek érdekeltek.

Design-ra ami tetszik (nagyonkevés utánajárással):

Aerocool Rs-9
Xigmatek midgard

Nem kell hogy hatalmas legyen, feketét szeretnék lehetőség szerint valami élénk színnel (vörös/esetleg narancs, ami nem baj ha csak a venti mint pl rs9-nél)
Csavarmentes szerelhetőség nekem nem elvárás (bár nemhiszem hogy mostanában még nagyon léteznének enélküli házak)

Nem tudom milyen szempontot kell a designon kívül figyelembe venni egy házvásárlásnál, légyszi segítsetek :) (mondjuk lehetőség szerint legyen benne gyárilag ventilátor, minél halkabb)
Köszi a segítséget:)

(#11466) XP NINJA válasza bimbócska (#11465) üzenetére


XP NINJA
őstag

én se értek hozzá de nézd meg a raidmax ninja-t :D

(#11467) bimbócska válasza XP NINJA (#11466) üzenetére


bimbócska
csendes tag

Túl futurisztikus ez a dizájn nekem :D És a belső felület szintén nem jön be annyira...
Meg egyébként is csak egy ventit adnak hozzá...

Thermaltake v9 vonz most a 23centis ventijével :P
vagy
Xigmatek Utgard
vagy
CM Storm scout... (bár ez meg picit drágább is már...)

Tapasztalata valakinek ezekkel nincs véletlenül?

Köszi a választ

(#11468) Tothgera30 válasza bimbócska (#11467) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A Strom jó, én azt venném, bár a gyári ventiket eldobnám messzire!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11469) Tiger89


Tiger89
tag

sziasztok!

ha felső tápos gépházam van akkor érdemes passzív tápot vennem? proci hűtőt most veszek egy thermaltake sonic towert, a vinyóimat meg schyte quiet drive-ba pakolom hogy szép csöndben legyen az egész. és ha már itt tartok akkor szeretnék egy fsp zen 400-at hozzá hogy csak a két coollink 120p szóljon szabályzóval éjszakár a ventiket leállítva seedeléshez.

(#11470) Rica


Rica
senior tag

Sziasztok!
Aki PoW házikót venne, ne tegye! :( Az enyém két éves (Turbine). Először azt tanultam meg, hogy tuninghoz az oldalsó légbefújás semmit sem ér (nem mozgatja a ház levegőjét + pont merőleges a befúvás a proci hűtőre).
Ezen a héten pedig szikrázott az előlapon az USB bement :Y , majd nem indult a gépem.
Ebben az árkategóriában CM :K

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#11471) proci985 válasza FoBCRaistlin (#11446) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Silverstone TJ07 esetleg?

a Mora2 házon belül nem fog elférni, viszont alapvetően az a ház egyébként szerintem megfelel a követelményeidnek.

itt látszik, hogy az 5.25ösökből elvileg duplát is lehet használni.

egyetlen gáz, hogy obsidianból elvileg egy helyen van 65ért is (többi 85), viszont a temjin 91től indul. mondjuk felsőkategóriások közül talán az egyik legjobb.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11472) Gyick


Gyick
őstag

rózsadombit :)

(#11473) Xmodule


Xmodule
őstag

Sziasztok. Uj hazat szeretnek venni kb 20ezer -ig. A lenyeg, hogy fekete legyen letisztult formavilág és nagyon nagyon csendes. Amit kineztem eddig: Fractal Design Define R2. Erre a tesztek alapján azt mondják eléggé csendes. Külsöre, belsöre nagyon tetszik.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#11474) Tothgera30 válasza Xmodule (#11473) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Csak 20 ezresért olyat nem veszel. Mikor én nézegettem, akkor is 35-7 ezer körüli összeget mondtak.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11475) Guangho válasza Tothgera30 (#11474) üzenetére


Guangho
csendes tag

Profi ház nagyon, de a hűtési teljesítménye alapból, finoman szólva sem kimagasló. Viszont egy-két plusz venti hozzáadásával ez a probléma könnyen orvosolható. A beszerzése viszont nem lesz egyszerű, de ha tudsz egy helyet, ahol relatíve olcsón hozzá lehet jutni, akkor hajrá.

(#11476) Tothgera30 válasza Guangho (#11475) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezt nem nekem kellett volna írnod :U .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11477) Viper26 válasza bimbócska (#11467) üzenetére


Viper26
nagyúr

Storm Scout mindenképp megéri a plusz pár ezer forint ráfordítást, a ventik nagyon halkak benne, szinte nem is hallani, hogy mennek.Ráadásul már 20k alatt is meg lehet venni, itt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#11478) Xmodule válasza Guangho (#11475) üzenetére


Xmodule
őstag

A hütés annyira nem zargat, mert annál a P2 es venti nelkuli háznál amiben most van a gép csak jobb lehet. A lenyeg inkább hogy hallk legyen es letisztult egyszeru formavilag. :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#11479) gyulus08


gyulus08
aktív tag

Sziasztok
Mit szóltok egy NZXT Gamma Tower házhoz?Nem is olyan drága,bár tudom hogy a dizánja elég sz..r és nemis a legnagyobb ház.
Vagy esetleg mit ajánlotok 12-15 ezer forint magasságában?(lehetőleg olyat amin van ventihely is, meg alsótápos is).

(#11480) proci985 válasza Xmodule (#11473) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Antec p180. zajcsillapított, fakkos (remekül szellőzik), ajtós (zajszűrés szempontjából sokkal jobb), 22től indul. letisztult, fekete és csend/teljesítményre az egyik legjobb ház.

16ért van a CM Silencio, de ismerve a CM remek minőségű ventijeit, az végeredményben drágább lesz az Antecnél (értsd, venticsere). minősége is gyengébb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11481) Nova96


Nova96
őstag

Üdv gépet fogok venni de házzal bajba vagyok :S
Alaplap ASROCK M3A770DE
Processzor AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition
Memória KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1600Mhz
Videókártya MSI R5770-PMD1G 1G DDR5 PCIE
Merevlemez SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ
Optikai egység NEC AD-7243S Fekete
Ház XIGMATEK Asgard Fekete
Táp FSP FSP400-60GHN
Házból ezt ajánloták de azért kőrülnénék. Gigabyte gz-x7-x9 néztem,max 13e-ig előre is kőszi

[ Szerkesztve ]

(#11482) Tiger89


Tiger89
tag

sziasztok!

kérlek osszátok meg velem hogy egy passzív üzemű géphez ( értsd: fsp zen 400, passzív vga, és thermaltake sonic tower a procin) melyik gépházat tanácsoljátok? az már világossá vált előttem hogy alsó tápos kéne a hő áramlása miatt és hogy a proci ne fűtse a tápot.

a vinyóimat scyhte quiet drive-ba raknám (most 2 van, 1enlőre nem tervezek bővítést de ki tudja ;] ) és 2db optikám is van a gyors másolás végett, és emellett van még egy előlapi venti szabályzóm tehát nem lenne hátrány az öt 5"25-ös fakk hogy ne keljen szívni a szabályzó kábeleivel.

az elvárások, hogy szellőzön jól, tudjam a tápot is hűteni meleg nyári napokon ventivel, meg még véletlentül se rezonáljon. lehessen jól szerelni, a kábeleket ellehessen jól vezetni. és időt álló legyen.

olyan extrák még jöhetnek hogy a bekapcs gombja legyen a tetején, mert földön tárolt gép én meg lusta hajolgatni :DDD

valami olyasmire gondolok mint a fentebb említett antec p182(kivéve gomb), de ha van attól jobb várom a tippeket.

ventilátor teljesítményben nem kell gondolkodni mert az összes venti coolink swif 120p-lesz cserélve ha 12esek vannak benne.

ja és a gyenge alumíniumtól kíméljetek, legyen benne kellő anyag :U :C

(#11483) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Szerdán megvettem a Xigmatek Asgard házat és ma költöztek bele a cuccaim.
Nem rezonál, fekete és minden OK vele. Úgy gondolom, hogy mindenképpen
megéri a 8-9k-t amennyiért adják.
Szedte már valaki le az elejét? Kinek, hogy sikerült? Én vagy fél órát szórakoztam az
egyik csavarral mire ki tudtam csavarni. :W :W Vagy nem is csavarni kellett volna, hanem egyszerűen csak összenyomni azokat a kis bizgerentyűket? :F
Egyszóval ajánlom mindenkinek. :C :C

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#11484) proci985 válasza Tiger89 (#11482) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha nagyobb a keret, akkor CM Cosmos.

jól szellőzik (passzívan használtam benne videokártyát), zajcsillapított, nem rezeg, vinyók külön zajelnyelő rekeszekben vannak (Samsungok nem hallatszanak ki, elsőszériás raptort is egész jól halkította), 5x5.25ös hely. táp hűthető plusszban. nagyon halk.

remekül szerelhető. kábelek jól elvezethetők, mert hatalmas (bár külön cable management nagyon nincs/ATXel nem használható... nálam 6 vinyó+optika, 9 venti és 2 szabályozópanel volt a gépben).

időtálló és acél (üresen 13-15 kg, telipakolva nálam 30-35 volt).

bekapcsológomb a tetején van:)

gyakorlatilag tudja, amit a p182, csak nagytorony méretben.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11485) XP NINJA


XP NINJA
őstag

mennyit érhet ez a ház? http://www.youtube.com/watch?v=b_63REfYqcA

(#11486) Tothgera30 válasza XP NINJA (#11485) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Olyan 3k-t, legjobb esetben talán 5k-t adna valaki érte ha pont ilyet keresne :U .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11487) csdm


csdm
senior tag

Hali!
Tudnátok ajánlani egy házat nekem a mostani noname kb 5-6 éves házam helyett?
Ami fontos:
-Ár: 5-10k szánnék rá
-Ventiket lehessen belepakolni
-Cooler Master TX3 beleférjen, és minél szélesebb a ház, annál jobb!
-HD 4890 -t terveznék bele, ne süljön meg benne a kari.
Ezek alapján mit tudtok mondani?

(#11488) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Keresett ház:

10K körül , a kábelek normális elrendezésére legyen lehetőség, elsősorban alaplapi tálca mögött elvezetve..
12 cm venti helyek

Ilyen árkategóriában mit ajánlanátok?

:R

(#11489) Krisinto válasza Pepe78 (#11488) üzenetére


Krisinto
őstag

(#11490) Tiger89 válasza proci985 (#11484) üzenetére


Tiger89
tag

és ez lehet annyira jó, hogy ventik nélkül is kiszolgáljon, akár nyáron is 40fokban, full passzívan? attól tartok hogy a hangelnyelő szivacs miatt meleg lesz odabent venti mozgás nélkül...

(#11491) elfelejtette válasza Tiger89 (#11490) üzenetére


elfelejtette
veterán

Egy CM COSMOSt nem illik telepakolni szivaccsal... :U
Passzív üzemelésre vegyél inkább egy szita jellegű házat, pl. CM 590.

MOD. Jó lenne eldönteni, pontosan mit is akarsz...
Ha passzív üzemre kell ház, akkor vegyél CM590-et. Ha meg hangszigetelést is tervezel, akkor miért passzív megoldást akarsz? Inkább szivacs + halk leszabályozott ventik. Vagy éjszakára kiszeded a szivacsot, hogy a légmozgás hiánya miatt ne főjön meg a gép?

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#11492) Tiger89 válasza elfelejtette (#11491) üzenetére


Tiger89
tag

hangszigetelést nem tervezek, hanem ha jól láttam a képeken gyárilag adott a házban.

próbálok maximalista lenni, és egy olyan megoldást keresni ami jó nappalra meg éjszakára is. ebben a házban az fogott meg hogy robosztus (mondjuk az ára meg horrorisztikus) és elsőre jól szellőzőnek tűnt, szinte teljesen az igényeimre szabva.

de most őszintén, egy maximum 10% terhelés mellett, nyáron szerintetek kibírnák az alkatrészek ebben a házban, légmozgás nélkül?természetesen nappal mikor nem vagyok otthon megkapják a szellőzést, de max 800rpm-em.

a rács jellegű ház meg nekem nem éppenséggel tetszik, mert hát ugye zaj és por :)

(#11493) proci985 válasza Tiger89 (#11490) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azt mondtad, hogy jól szellőző kell passzív alkatrészekhez, arról nem volt szó, hogy full passzívot akarsz:)

van egy Cosmosom is, szóval tapasztalatok jönnek:

nagytorony, alulnyomással van benne megoldva a szellőztetés. a nagytornyoknak van egy olyan nagyon rossz tulajdonsága, hogy vagy légfolyosót kell bennük építeni, vagy mindent egyenként kell beventizni, mert a ventik hatása a nagy méretek miatt eltűnik. passzívan én nem ajánlanám, ph!s tesztet meg lehet nézni, mi történik, ha kikapcsolják a ventiket. ez a ház nem erre lett kitalálva.

a ház alulnyomásra van optimalizálva. amint olyan 250-300m3/h alá esik a légszállítás, beáll a meleg. legalábbis nálam beállt, 6 (folyamatosan menő) vinyóval, húzott q6600al és 3870el. a vinyóknál alapból nincs venti (áthelyezhető, de úgy az alsó két 5.25ösre csak szabályozópanelek férnek be), szóval ha megáll az alulnyomás, akkor ott meleg lesz. ugyanez igaz vidkarira is, a légfolyosó megszűnik. viszont, nagy légnyomással eszméletlenül jól szellőzik, volt CM690em előtte, a Cosmos elverte hangban és hőfokokban is (kivéve VGAnál, de minden más halkabb és hűvösebb lett, a VGAt meg utánna amúgy is passziváltam).

nekem létfontosságú volt, hogy aludjak mellette, és aludtam is. 7-10Vn a ventijei elég erősek és elég halkak voltak, hogy a fejemtől 3 méterre lévő gépet már ne halljam. nappal is megesett, hogy megpróbáltam bekapcsolni a már működő gépet. egyetlen bajom vele a powerOn és a HDD led világítása volt, nos ezeket nem kell bekötni:)

a hangelnyelő szivacs, az ajtó, a vinyófakkok lefalazása arra kell, hogy lefogja a zajt. full passzívra ez a ház nem alkalmas.

szerk: ára tényleg magas, apróban is érdemes körbenézni. enyémet anno 35ért vettem, pedig akkor is 50 fölött volt újonnan (USAban 200usd alatt van az msrpje). annyiért mondjuk szerintem ár/érték bajnok volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11494) tomiee85


tomiee85
senior tag

Sziasztok!

Léci segítsetek nekem. Van maximum 10e Ft-om egy házra. Adott a kérdés ebben az ársávban mit érdemes megvennem .

Ami számomra fontos lenne hogy izmos hűtése legyen, főleg a VGA tájékán mert szerencsétlen kis kártya szenved a gyári hűtőjével. (nem akarok VGA hűtőt cserélni mert garanciás)

Amikre gondoltam (javítsatok ki ha ezek nem jók) : Coolermaster Elite sorozat; Thermaltake V3 black.

Amit nem írtam tápom van egy 350es FSP, szóval táp nélküli házat nézegetek.

Köszi a segítséget előre is

(#11495) Tothgera30 válasza tomiee85 (#11494) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Thermaltake V3 tökéletes ebben az ársávban...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11496) Krisinto válasza Tothgera30 (#11495) üzenetére


Krisinto
őstag

TT V3-at szerintem hanyagold,ha nem papírt akarsz venni!
Vékonyak a lemezek benne!
Azért annyi-amennyi!
Hiába alsó tápos,ami tényleg nagyon jó,de a ház meg vékonyka,ha egy vázát ráteszel az oldal lapra besüpped az oldala :((

Inkább egy jó kis CoolerMaster :K

[ Szerkesztve ]

(#11497) tomiee85 válasza Krisinto (#11496) üzenetére


tomiee85
senior tag

és abból melyiket ajánlod 10k alatt::D

(#11498) sp@rtan válasza tomiee85 (#11497) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Elite széria! :K
Nekem 335 van, de ha most kéne választani, akkor Xigmatek Asgard lenne... :B

(#11499) tomiee85


tomiee85
senior tag

Igazából nekem 2nél több ventis kéne

(#11500) Tothgera30 válasza Krisinto (#11496) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor meg ott a Stacker T 01-em, azon még ugrálhatsz is, hajolni fog, de horpadni soha :D !

De azért pofás kis háza V3, bár ha ilyen kisebb házikót vennék, akkor csak matx és Antec P180 mini jöhetne szóba :D . De ugye sok vásárló csak rászán egy bizonyos összeget, és az "az olcsón megvett termék" azután már tudjon mindent amit háromszor annyiba kerülő társaik is :U . Én inkább gyűjtenék és vennék NORMÁLIS házat, amiben anyag is van rendesen :D .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.