Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111151) bitpork válasza Csaby25 (#111150) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Bal hátsó ajtó színe nem üt el? Jobb hátsó ajtónál a rés nem nagyobb mint a másik oldalt?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#111152) Kornel válasza bitpork (#111151) üzenetére


Kornel
veterán

Uj autonal biztos nem ut el, azt kell akkor venni ;)

(#111153) haddent válasza Kornel (#111152) üzenetére


haddent
addikt

Használtnál már nem is várható el, hogy ne egy külföldi tekert bontott-gányolt ajtós túl oldalt meg újrafújt legyen? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#111154) Qru válasza bitpork (#111151) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A szürke csalóka ilyen szempontból a fénytörés miatt és a kép minőség se világbajnok. Meg kéne ezt nézni élőben szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#111155) Kornel válasza haddent (#111153) üzenetére


Kornel
veterán

Ha veletlenul belemennek egy autoba, akkor ne is javittasa ki, hanem egybol csereljen kasznit, nehogy elusson a szin? :W

(#111156) haddent válasza Kornel (#111155) üzenetére


haddent
addikt

De, kenje ki lónyállal a hírdetésbe meg írja bele hogy hölgy tulajdonos használta csak optimális fordulaton hosszú távokon és naponta polírozta valamint még egy műanyag bevásárlókocsit se löktek neki soha. :K

(#111157) TaaT válasza Kornel (#111152) üzenetére


TaaT
veterán

Igaz, ez lökhárító :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#111158) Kornel válasza haddent (#111156) üzenetére


Kornel
veterán

Ne vedd magadra, de azert az elvarasokkal is vannak bajok.
En oda lyukadtam most ki, hogy az elvarasaimnak megfelelo hasznalt autot nem tudok venni, igy uj kene...
1 ferfi tulaj, orszaguton hasznalt, 10 ezrenkent olajcsere, vegig vezetett szervizkonyv, gyari feny, nemdohanyzo, ujszeru belter... Ilyen auto nem letezik, vagy ha igen, akkor az uj auto araval vetekszik.
Ja es 100k km alatt, de inkab 60... :)

(#111159) bitpork válasza Kornel (#111152) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Kérdeztem, abban reménykedve hogy valaki megerősít v cáfol. Természetesen az elért hatás kimerült egy Troll Mode On-ban :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#111160) tboldi válasza Kornel (#111158) üzenetére


tboldi
nagyúr

Van ilyen autó, csak nem eladó. ;] :DDD

(#111161) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

'stét kívánok!

Hölgy ismerős megkért, nézzek utána, mit lenne érdemes vennie, friss jogsis.
Keret fél guriga, járulékos költségekre félrarakva további 100k, úgyis kell majd.
Extra "igények": 2 gyerek, biztonság elsődleges, normális menetteljesítmény.
Városi használat ritka, ország másik végébe családlátogatás gyakoribb lenne.
Fenntartási költségek nyilván minimálisak legyenek, megbízható társ legyen..
Tisztában vagyok vele, hogy csodák nincsenek, részemről ezt ajánlanám be..
Mivel a műszaki oldalt annyira nem vágom, kérdezem, van jobb vétel esetleg?

(#111162) Bigemperor válasza Speed® (#111161) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Az ár és a paraméterek alapján szvsz főleg kisautók között célszerű (ésszerű?) keresgélni. Clio nem lehet rossz, én azonban leginkább Yaris, Punto ajánlást tennék, Jazz lehetne etalon, de ilyen árban nemigen találni. Nos a biztonság, azt ezen kisautóknál ne vegyük készpénznek, de a Yaris/(Jazz)/Clio ebben is elfogadhatók.

Ja és kisautó nem épp hosszútávú utazóautó persze, csodát ne várjunk.

[ Szerkesztve ]

(#111163) bitpork válasza Speed® (#111161) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

BigE -hez csatlakozom, annyival hogy a Cliot nem tudnám jó szívvel ajánlani: lassan két éve segítek a szomszédnak ki-be tologatni az 1,4-sét az udvar-utca korrelációban.
Esetleg Astra.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#111164) Speed® válasza Bigemperor (#111162) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én is ezzel futottam neki, kisautó kategória..ABS/ASR, légzsákhegyek (kasztnit illetően nincsenek illúzióim, nem tank, de mégse swift kategória), normális motorteljesítmény (~100LE/1T), kedvező fogyasztás, normális beltér.
Hosszútáv..~3 órát ki lehet talán bírni benne, inkább, mint egy WagonR ;p
"Pályázáshoz" is elég erő van benne adatok alapján, fogyasztásra is jónak tűnik..kérdés a műszaki oldal, megbízható-e, típushibák esetleg, szervízköltségei vajon miként alakulnak? Ebben a témában inkompetens vagyok eléggé :B

Ha lát valaki érdemben jobbat, ne legyen rest linkelni..7főn vásárlás.

bitpork
Azt mondod jellemző a típusra a dolog..? Keresgéltem, jókat írtak róla :F
Amúgy nem rossz az AstraG, nekem jobban bejön, de női szemmel nézd.
ABS van, azt látom, ASR kimaradt? Légzsákok terén nem vitték túlzásba.

[ Szerkesztve ]

(#111165) bitpork válasza Speed® (#111164) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Egy szóval nem mondtam és mondanám hogy típus probléma. Csak annyit mondom amit első kézből tolok tapasztalok. A tulaj orvos és irgalmatlan pénzt öntött már bele: az apjáé volt, null km-től a család használta. Ő mondta hogy messze az árát ráköltötte amióta nála van. Pár napja hozott egy Polo-t ez meg itt várja a sorsát az udvaron, de Petitől talpon fog elrohadni :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#111166) Speed® válasza bitpork (#111165) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem hangzik valami jól..hasonlóra itt nincs igény. Akkor eddig Astra win..de azért még nézelődök, van rá 3 nap. Köszi az infót mindkettőtöknek!

(#111167) EQMontoya válasza Speed® (#111161) üzenetére


EQMontoya
veterán

Bekalampas Corolla 1,3 mocival, abba be is fer minden szar, lufi is van, stb.

Same rules apply!

(#111168) roberto211 válasza Speed® (#111161) üzenetére


roberto211
őstag

Ha van 2 gyerek es 500k a keret akkor en nem nyomorognek clipse hanem ha valóban elsődleges biztonság es számít kényelem hosszútávon vennék 500ert egy I es 99 végi 2000evj. körüli meganet.
Nem egy fürgeautó de ennek a szempontoknak sztem ez felel meg legjobban ,biztonságba a legjobb a többiekhez kepest. Atkell nézni mielőtt veszitek es akk nem érhet meglepetés.
Meg amúgy a fenntartása se olyan veszes ezeknek. Szep is szvsz. Jol felszereltet kikell nézni.

Eqmontoya : Sz@rt nem er a lufi régi japanoknal. Béka lámpás Corolla se sokkal jobb biztonságba mint egy fastra v swift. Ez volt régen a gyengeségük. Nekem is van 2x légzsák swiftbe akkor enyém is biztonságos ,? Nem :)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#111169) DeFranco válasza roberto211 (#111168) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Atkell nézni mielőtt veszitek es akk nem érhet meglepetés.

Igen, ez egy olyan lózung, amit mindig el lehet sütni jó igényesen, de pontosan lószart nem ér a valóságban. 200-ból talán egy ember ért hozzá, és tudja megállapítani, hogy megvételre érdemes-e az autó, másik három ismeri ezt az egyet és el tudja hívni a maradék 196 meg kiszabottul meg van lőve ez ilyen jótanácsokkal.

Én is meghallgattam, más is meghallgatta, aztán amikor konkrét útmutatás kellene, hogy mit hol ki és hogyan nézzen meg, vagy kellene egy kontakt, szervíz, akármi, akkor meg megy a nagy hümmögés, meg köldöknézegetés, hogy hát izé nézd meg hogy felgyullad-e minden lámpa ha ráadod a gyújtást megööö eee hájómekkenézni na.

Kétgyerekes egyedülálló anyuka az pont az, aki jómekkenézi majd az autót, ugye? Véletlenül sem az, akit elsőként b.nak át a palánkon úgy ahogy akarnak.

Ezt nem csak a te mostani hsz-edre írom, de el kellene már felejteni az ilyen lózungokat, mert ez pont csak arra jó, hogy belökjünk valami izét, aztán elégedetten dőljünk hátra, hogy a világ megmenekült. Jomekkenézni...

Ennyi erővel bármelyik mazdakasztnis pdtdi francia alfát jomekkenézni szhajómekkevenni, nem lehet hibázni. Ennyire ne legyünk már szomszédpistabá.

Persze, ettől át kell nézni az autót, de ennyiből senki nem lesz előrébb.

(#111170) roberto211 válasza DeFranco (#111169) üzenetére


roberto211
őstag

De gondolom nem egyedül megy az anyuka hanem aki kérdezte vele megy.

Ha meg ő se megy vele akkor vigyen magával egy ismerős autoszerelot fizesse ki neki az óráját és majd akkor az autószerelő atnezi. Nem kell túlkombinalni egészet.

Amúgy a megane ha nem a bontóból állították fel akkor egy megbizható szerethető auto tud lenni.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#111171) Speed® válasza roberto211 (#111170) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Aki kérdezte nem megy vele, mert hülye hozzá ;p Az egyetlen autószerelő, akiben bíztam, édesapám volt, sajnos tavaly elszerződött a menyország kfthez :S
Ettől függetlenül köszi a tippet, és ne egyétek meg egymást emiatt :))

(#111172) t1 válasza Speed® (#111161) üzenetére


t1
addikt

Mazda 323 ?

(#111173) !Overdose! válasza roberto211 (#111168) üzenetére


!Overdose!
őstag

A Megane idejében a Renault nagyon rágyúrt az EuroNCAP tesztre, de ez sajnos nem feltétlenül egyenlő a valós biztonsággal, mint ahogy erre az NHTSA rávilágított.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#111174) 8th válasza roberto211 (#111168) üzenetére


8th
addikt

Nem azért, hogy védjem a Toyotát de: Corolla vs Geo Metro. Az európai specifikációjú Suzukihoz képest a Geo Metro bódéja több ponton meg lett erősítve mert eredeti formájában nem engedték forgalmazni az USA-ban. Nem is csodálom. Másrészt ha megnézed a Geo-t frontálisan csapták a falnak mégis szétnyílt mint a rózsa a Corollával részátfedéses ütközést szimuláltak ennek ellenére egész szépen egyben maradt. Ennyit arról, hogy nincs különbség meg nem sokkal jobb biztonságba. De sokkal-sokkal jobb, egy másik dimenzió. És az F Astra is sokkal biztonságosabb mint a Swift. Ha egy régi Swiftet 30%-os átfedéssel így nekivágnának valaminek a B oszopig összegyűrődne a sérült oldalon. Papírvékony lemezből van az egész nulla merevítéssel. Próbáld ki ha egy kerékkel felállsz egy nagyobb padkára már nehezebben záródik az ajtó mert megcsavarodik az egész kaszni. Én sem hittem el míg ki nem próbáltam. Szóval ne zengjünk már ódákat róla. Nyolcvanas évek közepén fejlesztették mikor a magyar 0%-os hitelre vitte mint a cukrot már akkor is régen elavult volt azóta eltelt 15+ év.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#111175) tresh válasza !Overdose! (#111173) üzenetére


tresh
addikt

Ez kb minden második autóra igaz :) Viszont nem egy nem kettő megane 1-et láttam ami csattant és kisebb sérülésekkel kiszálltak mindből pedig volt olyan ami frontálisan 100-al megsimogatott egy teherautót.. de a kabin egybe volt :))

(#111177) 8th: az is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#111176) gzbotii válasza 8th (#111174) üzenetére


gzbotii
veterán

Hogy mondasz olyat, hogy egy f astra komolyabb autó lehet mint egy 1L stift? Ha normális vagy te? -iróniaOFF :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#111177) 8th válasza tresh (#111175) üzenetére


8th
addikt

A teherautóé? ;]

gzbotii: sosevótamaz. :N :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#111178) haddent válasza Kornel (#111158) üzenetére


haddent
addikt

De létezik, csak nem HaHu -n kell kizárólag nézelődni ahol a pofátlan nepperek és a sunyi alakok vannak többségben :B Vannak márkakereskedések, árulnak használtat, bevizsgáltat. Árban nem vetekszik az újjal, de nem kell megrémülni, ha annyiba kerül egy 150 ezres futású mint egy 80 ezres HaHu -n. Ugyanis a különbség annyi, hogy itt igazat mondanak, ott hazudnak, esetleg rajta van a "garancia", hogy ezt mégis innen vetted és nem fognak átbaxni.
És akkor itt vissza is kanyarodtunk az előző témához: ne akarjunk luxus meg prémium autót, ha nem futja rá. Hiába van eladó, valamiért az annyi amennyi. Ha nem lenne olyan, akkor beadhatná valami rendes helyre is, nem az útszéli nepper tesóhoz.
De ez csak az én véleményem és megközelítésem, eddig 2-ből 2x teljes mértékben bejött és igazam lett.

(#111179) Declare válasza bitpork (#111149) üzenetére


Declare
őstag

Sajnalni nem, kell, nem hülye vagyok, csak mashogy gondolkodunk ;) masok talan a prioritasok, mas a gondolkodas mod.
Pl engem pont az a tudat nyugtat meg, hogy kb 50 euro/ev ert cserebe ha holnap rommatöri egy öz a kocsimat, akkor a biztosito kifizeti a karomat. Te meg azt mondod, ugyan miert ugrana ki az öz.

Mind a kettö rendben van szvsz, mivel jövöbe egyikünk se lat :) :R

(#111180) Integrale válasza roberto211 (#111168) üzenetére


Integrale
veterán

A G Astra is 4 csillagos, ahogy a Megane, a béka Corolla pedig 3 (pedig kevésbé rogyott a bódé).
Másfelől frissebb fejlesztés a G és a Corolla is, tekintve, hogy az első Megane gyakorlatilag a Renault 19 erős faceliftje.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#111181) EQMontoya válasza roberto211 (#111168) üzenetére


EQMontoya
veterán

Bekalampa facelift kapott 3 vagy 4 csillagot, youtubeon van toresteszt is, egészen egyben van.

Same rules apply!

(#111182) roberto211 válasza Integrale (#111180) üzenetére


roberto211
őstag

Az lehet de,hogy a megane tutira biztonságos azt 100%ra tudom mivel sajnos tapasztalat. Csak nem megane hanem megane scenicel de ugye ez is a meganera épül és ez is 4 csillagos.

Ha 70es csatt után. kiszalltam úgy, hogy térdem kicsit piros lett szerintem allithatjuk azt,hogy kategória legbiztonsagosabb autója netes tesztek alapján is. G astrae sem rossz de szerintem megané jobb ez mellett pedig vezetés közben sem leszel depressziós a fekete, unalmas muszerfaltol. De ez másodlagos szempont ugye.
Ha már választani kéne kettő között akkor megane. Kényelmesebb, szebb,komfortosabb. Szerintem.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#111183) bitpork válasza DeFranco (#111169) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Pedig lózung ide vagy oda, ez a módja. Az hogy itt nem tudnak olyat mondani amiért normális körülmények között mesterembert fizetsz, nem az ittlévők hibája, hanem az internetre a mindencsodahelyeként tekintőké. Természetes hogy mindenki mindenhez ért (nem) a név és arctalan internet világában, de illik tudni hogy mit és meddig vegyünk komolyan az ajánlásokból. Kicsit nehezen elképzelhető hogy pl az Audi tervező mérnökei itt lógnak a pH-n :) Persze ha én mondtam hogy márkaszerviz-pöcsétes papír akkor hülye voltam :DDD
A mesterember ajánlás és/vagy olcsó alkatrész beszerzési forrás nem megosztása meg nemzeti sajátosság :(

(#111179) Declare : reméltem h nem érted félre amit írtam. :R Arra gondoltam csak hogy az én szememben túl sok az áldozat a félelmek oltárán és csak egyszer élek. Nem iszok alkoholt, nem kurvázok mostanság a pc-re sem költök marad az autóm. És az őzike nekem már kiugrott elém egyszer: ha nagyon törik megcsináltatom, nem akarok talánokkal törődni :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#111184) rbalint88 válasza haddent (#111178) üzenetére


rbalint88
addikt

Álmodj királylány :) ugyanúgy átbac a szalon is, csak többet is fizetsz érte.

(#111185) DeFranco válasza bitpork (#111183) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Onnan indulunk, hogy korrekt mesterember is fehér holló, normális szerelőt nem találni az országban csak szökőévente egyet, az is be van táblázva 2017 karácsonyáig vagy 200 km-re van. Nem túlzok, nézd meg az itteni eseteket, egy olajcserét nem tudnak megcsinálni, egy stabpálcát nem tudnak diagnosztizálni, lehúzás meg maszatolás megy mindenhol. Ha megfizeted sem kapsz szolgáltatást és szakértelmet. És ez nem saját tapasztalat, látom mi megy.

Így válassz szerelőt kétgyerekes egyedülálló anyaként. Persze lehetne neki ajánlani, konkrétumokat odatenni, de addig általában senki nem jut el, csak megy a refrén hogy jomekkenézi.

A szent papírod is ugyanez a kotta, TC-s barátaid is eljátszották, ott is ment a kedvesuramezfeszes 'szt közben esett szét a gép, erről ennyit. Érdekes módon a szintén szentpapíros csaó meg nem tetszik, kicsit egyoldalú ez.

Persze van jó szerelő (valahol, biztos), és végtére is tényleg jól meg kell nézni, ha jó meg kell venni, én is így vettem autót, de ez tanácsnak kevés, okoskodásnak meg halvány.

Általában eddig jut el a történet, aztán meg erős cipőnézés, hogy hát a japán az mindig jó választás csak drága hozzá az alkatrész.

Pontosan tudom, hogy mekkora kín autót venni egy laikusnak és pontosan tudom, hogy az ilyen lózungok csak felcseszik az ember agyát, és inkább jár taxival, én is rengetegszer bele tudtam volna b.ni a monitorba annak idején.

Nagyon nagy mákom volt, hogy két ember bevállalta innen, hogy segít, és gyakorlatilag választott nekem autót, de ez szerencse volt, nem univerzális megoldás. Meg marha nagy kurázsi hogy azt tudtam mondani, hogy ebben a témában szép lehetek de okos nem, és két fórumarc szavára leteszek az asztalra egymillió forintot (plusz a járulékos 200k). Simán megszívhattam volna és csak magamat okolhatom. Pedig akkor még nem volt gyerekem, férfiből vagyok és volt lehetőségem utána- meg a spanok nyakára járni. Csináld ezt meg nőként, gyerekes anyaként.

[ Szerkesztve ]

(#111186) !Overdose! válasza tresh (#111175) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az nem semmi.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#111187) rbalint88 válasza DeFranco (#111185) üzenetére


rbalint88
addikt

Bazi nagy +1. Vannak olyan dolgok, amit ki lehet szűrni, de a mechanikába nem látsz bele. Lehet csökkenteni a kockázatot, de leginkább azzal, hogy ismert előéletű autót veszel, amiről tudod, hogy nem volt gombóccá törve és nem volt vele sok probléma. De ugye utóbbi se garancia arra, hogy nem nálad fog elfáradni minden, és ezért nem az eladónak a bárcabűvölő anyukáját kell emleget i, hanemelfogadni, hogy ez ilyen sport. Nekem is volt olyan autóm, amivel semmi bajom nem volt, a következő tulaj meg kéthetente járt vele szervizbe, a váltótól kezdve minden szétdőlt benne.

(#111188) Typhoon47 válasza DeFranco (#111185) üzenetére


Typhoon47
őstag

lehúzás meg maszatolás megy mindenhol. Ha megfizeted sem kapsz szolgáltatást és szakértelmet.

Sajnos ez a valóság (legalábbis itt Pesten). +1

"Education is important but big biceps are importanter"

(#111189) trassher válasza 8th (#111174) üzenetére


trassher
addikt

Sajnos jogos amit írsz. Swift-ünkbe bontott nagyszőnyeget raktam be egy 70.000 km-es másik kocsiból. Annak csak annyi baja volt hogy 30 km/h-val belefordult egy fél méter mély, nem betonozott árokba. Nagy baja nem lett csak a bal első torony csúszott el 32mm-t. :U

Redmi Note 7

(#111190) raczger válasza tresh (#111175) üzenetére


raczger
őstag

[link]
Hát itt azért nem szállt volna ki senki ;] Ettől függetlenül az 1-es meganet én is ajánlom nyugodt szívvel, nem rossz autó az áráért, anyám tavaly vett, azóta gond nélkül megy, az 1.6-osnak pedig a fogyasztása verhetetlen (5.5-6.5 között, benzines persze).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#111191) Mágus2 válasza DeFranco (#111185) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Olyanról hallottatok, hogy átvizsgálás márkaszervizben? Beviszed, kifizeted, ha nem jó a gép, buktad az átvizsgálás árát. Nem rakéta tudomány, és nem hiszem, hogy nem lehet ellenőrizni egy autó általános állapotát. A motorba ők sem látnak bele, de sok mindent ki lehet zárni. ;) Akár gyerekes anyukák is megtehetik.

Ha úgy indul az ember autót venni, hogy lehúzásátverésazegész, akkor az.

ezért szoktam tanácsolni, hogy aki nem ért hozzá, az nézesse meg olyannal, akinek ez a dolga. Igen, senki nem dolgozik ingyen, ezt le kell nyelni.

[ Szerkesztve ]

(#111192) !Overdose! válasza raczger (#111190) üzenetére


!Overdose!
őstag

"az 1.6-osnak pedig a fogyasztása verhetetlen (5.5-6.5 között, benzines persze)"

Erre azért ne fogadj nagyobb összegben! ;] (Civic 1.5 VTEC-E)

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#111193) Declare válasza bitpork (#111183) üzenetére


Declare
őstag

nem-nem, minden vilagos :R En most kezdtem el dolgozni, elsö auto, mashogy kell a költsegeket es rizikokat szamon tartanom :)

mondjuk elöször olvasva a "...nem ku.vazok mostansag..." :DDD felreerthetö volt :DDD

(#111194) DeFranco válasza Mágus2 (#111191) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hallottunk. Meg is nézettem, láttam, hogy mit csináltak, mi alaposabban átnéztük, annyi hogy tud rádugni egy diagot, sag' schon.

Meg ugye a TC is utánjárt a dolognak (ők sem szentírás, de egy érvnek jó a saját tapasztalat mellett) és ők is ezt tapasztalták, ment valami maszatolás, triviális dolgokat megnéztek de ennyi.

A márkaszervizes hozzáállást is ismerjük, persze van abból is rendes biztos, de ha nem kapsz rá ajánlást akkor abból is elhanyagolható esélyed van belenyúlni a jóba.

----

De! Az, hogy válassz egy szimpatikus márkaszervizt és nézesd át ott is, az már egyel-kettővel jobb tanács, mint a "jomekkenézi, nekünk volt megánunk yugónk 'szjóvót" mert onnan már el lehet indulni, ha nem is a lehetőségekhez képest a legtutibb, de valami.

Az még jobb tanács, ha kellő tipusismerettel felvértezett kollégák felhívják a figyelmet a típus jellemző hibáira, azokra a dolgokra, amik ilyen kornál már megmihálylanak (van ahol a futómű, van ahol a trafó, van ahol a küszöb, neked magyarázzam?), helyismerettel ajánlanak egy kontaktot, hogy esetleg nála meg lehet nézetni, nem garancia de ő oda vinné, plusz alap tippek ami alapján a kopó dolgokra rá tud nézetni plusz a le nem írt dolgok amik az összképet segítik megítélni, és akkor már van egy olyan alap, amivel lehet gondolkodni. Szerelő ettől se lesz, nem fog alámászni, de legalább képbe kerül valamennyire.

És megítélésem szerint ezért is hokizunk itt, nem azért, hogy századszorra is lejátsszuk az alkatrésztermelő ólbókotró vs. évi 30k-ból fenntartott 2x éves csapatszállító nyugatbrazil szappanoperát.

[ Szerkesztve ]

(#111195) raczger válasza !Overdose! (#111192) üzenetére


raczger
őstag

Spritmonitor szerint ugyanannyi a fogyasztás, de az 1.5 vtec 90ló, az 1.6 renault motor pedig 107, azért az jobban mozgatja a kasztnit.
10.3 sec vs 13 sec

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#111196) EQMontoya válasza Mágus2 (#111191) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egyetértek. Azért nyilván ennek is megvan a másikoldala, amit a becsületesnepper leírt párszor, hogy a márkaszervizek meg ilyenkor arra is köpködnek, ami jó.
A legjobb magával vinni az embernek ismerős, hozzáértő szerelőt, de a márkaszervizes átvizsgálás is jobb, mint a semmi.

raczger: 1.5 Civicből a 114 lovas, újabb mocit érdemes venni, azzal már jól is megy, és rohadt jól fogyaszt.
A 13s 0-100 egyébként 90 lóval is rettenet lassúnak tűnik, 11-12 között lenne reális.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#111197) !Overdose! válasza raczger (#111195) üzenetére


!Overdose!
őstag

A 114 lovasra gondoltam. :K

6,66 vs. 7,26

Egyébként valóban jól fogyaszt az 1.6-os Megane és nem is megy rosszul. Egy második helyre elég is a kategóriájában! ;]

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#111198) raczger válasza !Overdose! (#111197) üzenetére


raczger
őstag

:R Ja, valóban, annak (a koporsónak ;] ) jó fogyasztás adata van.

Szerk: de én azért maradok a nagyobb motornál, másnak ennyit fogyaszt az 1.6-osa :)

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#111199) Mágus2 válasza DeFranco (#111185) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha nem ilyen számomra exotikus állatokat válogatnának a kedves urak, akkor kapnának típushibákat, meg útmutatást, gyakori hibákat és hasonló jó tanácsokat. ;)

Bár valakinek ez sem segít, mert bár 200x leírtam, hogy pl. a 2.0 TDIPD nem jó választás, 201x is valaki bekérdezi a véleményeket. Nem keresnek, nem olvasnak, csak a csodát várják, és néha 10 jótanács ellenében akkor is megveszik szerelemből és fikázzák, mennyire rossz. Szóval a vevők is hibásak.

A mésik véglet, hogy 1000x leírtam, hogy a 1.9PD jó, de akkor is akad, aki zsigerből megmondja, hogy szar, mer azt hallotta. Ennyi erővel bármelyikre rámondhatnánk hogy rossz, mert láttam már olyat, ami elromlott. :U

[ Szerkesztve ]

(#111200) j.bravo válasza EQMontoya (#111196) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha van ismerős szerelő, aki nyilván a saját műhelyében tudná leginkább megszakérteni, és az eladó húzódozik hogy oda elvigyük, akkor aggódjunk?

Whatever.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.