Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111301) bitpork válasza Kalandor (#111290) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A magánember és vállalkozás közötti szerződés esetén az ellenkező bizonyításáig vélelmezni kell, hogy a vételt követő hat hónapon belül a vevő által felismert hiba már a vétel idején megvolt, kivéve, ha a dolog természetével vagy a hiba jellege összeegyeztethetetlen ezzel. Ez csak a vásárlás esetén igaz ahol vállalkozás adja el magánszemélynek.
Használt autónál nem vagy csak nagyon nehezen lehet bizonyítani hogy nem elhasználódás a hiba forrása. Tehát csak fő elemek esetében van értelme bármilyen bizonyítási eljárásba fogni, mivel nincs az a bíró aki az autó értékének a töredékéért dolgozna. Igen mindenkinek van szavatossági kötelezettsége, de nem minden értékben és hiba esetén. Nincs rá konkrét iránymutatás tudomásom szerint, de használt autónál ami elhasználódásra visszavezethető hiba és a megvételkor nem volt nyilvánvaló az a vevő dolga.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#111302) roberto211 válasza MunezXBK (#111298) üzenetére


roberto211
őstag

Nem hülyegyerek Ő akkor mar eddig is felkeresték volna :D
;]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#111303) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek ennek van ESP-je? Mert az ESP gomb helyett az ASR gombot latom ami csak kiporgesgatlo ha jol tudom. Viszont a leirasban szerepel...
Škoda Octavia
Koszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#111304) MunezXBK válasza roberto211 (#111302) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Meg is fogják, hidd el. ;)

(#111305) TaaT válasza Csaby25 (#111303) üzenetére


TaaT
veterán

négyesgolfnál ha ASR gomb van akkor nincs benne ESP

Give them hell Ukraine!

(#111306) hdman válasza -v- (#111293) üzenetére


hdman
őstag

Most nem is az, hogy gyenge vagy 4 henger, csak azt hittem rosszul látok, majdnem kiestem az ülésből :DDD

Szerk: lassan (illetve az új 3-asban már 3 hengeres az alapmotor) tényleg 3hengeres lesz minden

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#111307) hdman válasza -v- (#111295) üzenetére


hdman
őstag

E39-ből a 330d

he? :U :F

Sopron city :)

(#111308) Csaby25 válasza TaaT (#111305) üzenetére


Csaby25
senior tag

Ettol felek, hogy igy van az Octavianal is. Ez allitalog Elegance, tud valaki egy linket ahol le lehet check-olni az Elegance felszereltseget?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#111309) bitpork válasza Csaby25 (#111308) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem úgy van hogy ország és régió szinten változik? A márkakereskedés akkori katalógusát kell felhajtani szerintem. Anno amikor a Fábiát vettem , teli voltak Elegance kivitellel, de mindhez oda volt írva hogy ez speciális felszereltségű, és a kereskedő mondta hogy a magyar vásárlói igényekre lett extrázva.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#111310) parandroid válasza bitpork (#111309) üzenetére


parandroid
nagyúr

Akkor színre fújt a tükör, díszcsík van az ajtón, és az első két ablak elektromos, illetve kérhető bele még felárért manuális klíma, meg éjszakai állású tükör. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#111311) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok,

Mennyire jellemző, hogy egy kereskedésben lévő autót nem lehet elvinni próbakörre és átvizsgáltatni is csak egy helyen engedik? :U

(#111312) roberto211 válasza _ATi_1 (#111311) üzenetére


roberto211
őstag

Hagyd ott. Nem jellemző amúgy annyira csak ilyen zöldséges fabódés neppereknél.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#111313) bitpork válasza parandroid (#111310) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

LOL Speciel az enyémben 4 elektronyos ablak, klíma, ülésmagasság állítás az első kettőhöz, központi zár, riasztó , két ülésfűtés , szervo és színre fújt minden volt elektromos tükrökkel. Meg egy fasza 10 literes városi fogyasztás :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#111314) _ATi_1 válasza roberto211 (#111312) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Nem olyan kicsi kereskedés pedig, de emiatt tényleg ott hagytam. :F

(#111315) Coyot válasza footy (#111289) üzenetére


Coyot
őstag

Azt látod nem tudtam hogy idősebbekre más elbírálás van. Ha jól rémlik 5 évnél fiatalabb autóra járt ez a garancia - de ebben most egyáltalán nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#111316) bitpork válasza _ATi_1 (#111314) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

És milyen jól tetted! :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#111317) bitpork válasza Def26 (#111256) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Kicsit elsikkadt a kérdésed :R
Olyat ahol kiszolgálják az igényedet. Nem a külsőségek számítanak, hanem hogy megengedjék az autó átvizsgálását, és kínáljanak olyat ami neked árban-felszereltségben megfelel.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#111318) -v- válasza hdman (#111307) üzenetére


-v-
addikt

530d of course....

(#111319) j.bravo


j.bravo
addikt

Láma kérdés, röhögni ér, csak komoly választ is kapjak :D

Szokás, illik otthagyni egy kisebb összeget, a próbakör üzemanyagát fedezendő, vagy az az általános hogy ennyi bele kell férjen?

Whatever.

(#111320) TaaT válasza j.bravo (#111319) üzenetére


TaaT
veterán

Bele kell hogy férjen :K

Give them hell Ukraine!

(#111321) bitpork válasza j.bravo (#111319) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem láma kérdés. A legjobban úgy jársz ha ezt előre tisztázod az eladóval. Sokak szerint az eladó dolga ezt fedezni. Én személy szerint úgy gondolom hogy 1k forint felajánlásával a vevő mindent megtett amit a lelkiismeretet diktálhat: ha elfogadja az eladó akkor már is ad némi gondolkodni valót, hiszen akinek ennyi nem fér bele az az autóját is kicentizheti.

(#111322) roberto211 : ugyanakkor ott van a másik oldala hogy ha van 10 jelentkező akkor már is jelentékeny összeggé léphet elő, arról nem is beszélve hogy az üzemanyag a legkisebb gubanc - ha emlékszel az rs6 és a villamos történetére...

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#111322) roberto211 válasza j.bravo (#111319) üzenetére


roberto211
őstag

Hat ha nem 40-60km t mentél akkor bőven bele kell h férjen ha latja ,hogy nem csak tesztpilóta vagy :D
De ha az ,akkor is. Most ha Vki eladja autóját vagyis elakarja adni akkor ne azon a 10km en spurkodjon :D

De megbeszélés kérdése mind. Hogy lássa ,hogy illedelmes úriember vagy vegen megkérdezed hogy tartozok valamivel ?

Sztem ennyi.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#111323) tomcsi23 válasza -v- (#111295) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hja ilyen szempontból nem rossz, ha van némi fejlődés. +legalább hozzá van igazítva a fék is, meg a futómü is némileg.

Piggy, topikgazda?! :D
Superb az izmosabb 1,4 téesivel már egész vállalható lehet, főleg az alacsony(abb) fordulaton jelentkező nyomaték miatt.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#111324) rbalint88 válasza j.bravo (#111319) üzenetére


rbalint88
addikt

Szerintem bele fog férni az alkuba :D Inkább annyi pénzt hozz, hogy le is tudd foglalózni ;)

(#111325) roberto211 válasza bitpork (#111321) üzenetére


roberto211
őstag

Valami rémlik. De amúgy igen. Ilyenkor nagyobb stress jelentkezik az emberben ha mas autóját vezeti ami még nem az övé es ugye ha valami van vagy véletlen balesetezik akkor megy a pislogas jobb esetben. Rosszabb esetben ki tudja.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#111326) bitpork válasza tomcsi23 (#111323) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem viccezünk mert OFFba teszem magam ;]

Hiába elég a kihozott teljesítménye, ha a motor kicsi. Nem arra van hogy 1500kg + hasznos trhet cipeljen. Az 1.6 tdi hid nél is 100-150k magasságában fikkan a turbó, nem ok nélkül. Éppen minap okosított ki Mágus2, mert linkeltem neki egy superbet az emlegetett traktorok közül.

(#111325) roberto211: a másik dolog meg hogy egy motor-váltó-futómű igazi tesztje egy kisebb pályázás. Arra meg nem elég az 1k Ft, mert csak be is kell melegíteni.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#111328) Csaby25 válasza Csaby25 (#111303) üzenetére


Csaby25
senior tag

Beszeltem a tulajjal, azt mondta van ESP, kigyul a muszerfalon amikor kontaktot ad, es egyszer tapasztalta is vizes uton...

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#111329) tomcsi23 válasza bitpork (#111326) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jaja, jó eséllyel majd csak a 2. tulajt fogja érzékenyen érinteni.

Csaby: a kipörgésgátló is lámpázik, ha komolyabb a beavatkozás.
EPS teszthez kanyarban kell próbálgatni, csúszósabb útfelületen, gáz nélkül.
Amúgy ha ASR van rajta, akkor csak az lesz, esetleg EBD is, ami elektromos diffi-zár. Az ESP-hez ESP felirat is "jár".

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#111330) Alvin_ti4200 válasza EQMontoya (#111253) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszi :) Imádom az S40-et, csak a napi 45 km-es ingázásra a 7,5-8,3-as fogyasztás nem annyira pénztárca barát (plusz erre a célra fenntartani egy bő 2 millás autót elgondolkodtató). Ezért kezdtem el nézelődni igazából, a 45 km általában 15+7+23 felállásban jön össze naponta, ezt lehet, egyik dízel se nagyon szereti (mindegyik hidegindítás után). A kényelemből és az AUX csatiból nem engednék, elöl férjek el (187 cm hosszú lábakkal és karokkal) és szemre elfogadható legyen a belső :) Megkerülhetetlen a Prius II, de valahogy rettegnék, hogy kilopják alólam :(

[ Szerkesztve ]

(#111332) bitpork válasza Alvin_ti4200 (#111330) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Bármilyen LPG-CNG rendszerben nem gondolkodtál?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#111333) Alvin_ti4200 válasza bitpork (#111332) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Fillérb@szó nem akarok lenni, nehezebb utána eladni az ilyen autókat. Maradnék a hibridnél/kisbenzinnél/kisdízelnél. Mercedes A osztályban lévő 2 literes dízel motorról (A180CDI, A200CDI) mit tudunk? Fogyasztásuk 6 liter körül van, annál azért el tudnék képzelni kevesebbet is :)

(#111334) bitpork válasza Alvin_ti4200 (#111333) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A fillérb@szás a Maruti LPG-sítése meg a behajtott tükör :DDD . Ez gyári rendszer. Van Merciben is. A dízelnél ezek a távok talán még nyáron nem okoznak túlfogyasztást, de ősszel télen folyamatosan dúsítani fogja a keveréket: soha nem lesz üzem meleg a motor és a gyári számokat kihozni így nagyon nehéz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#111335) tboy93 válasza Alvin_ti4200 (#111333) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fillerbaszas? :F Fater belerakta az f astraba az lpg-t, azota olcsobban jar vele mint anyam az ezres swifttel. Miert lenne nehezebb eladni? Szerintem ez inkabb extra.

(#111336) Kalandor válasza tboy93 (#111335) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA

Legálisan tette bele?

(#111337) bitpork válasza Kalandor (#111336) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

reméljük igen, mert a hátsó ülésen letakart palack már nem vicces

(#111338) tboy93: CNG-ben nem gondolkodott? Igaz sok helyen nincs kút de az is spórolós nagyon.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#111338) tboy93 válasza Kalandor (#111336) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igen, 180-200k mindenestul. Potkerektartalyos.

[ Szerkesztve ]

(#111339) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
A Kia Ceed dieselről érdeklődnék,hogy mi a véleményetek róla? 2010 körüli érdekelne,ha jól tudom akkor volt egy ráncfelvarrás.
Illetve kettős tömegű lendkerék a kissebb dieselbe van e? Ha vennék lehetséges,hogy a start-stop inditóst választanám?
Akinek van ilyen inditásű bármilyen kocsija,leirná,hogy nem zavaró ez a városban,illetve hamarabb elromlik benne valami,mint a kulcsos változatokban? Gondolok arra,hogy többszörösen inditgatjuk,mint a hagyományos változatot
köszönöm

(#111340) bitpork válasza Remekelek28 (#111339) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A kia cee'd Egyesmerősnél (sajnos 2010 előtti) hosszú évek óta teszi a dolgát minden hiba nélkül. Szeged-Kecskemét-Bp oda vissza heti szinten.
A start-stop rendszerek erre vannak tervezve, és sok modellnél kikapcsolhatók -igaz csak két indítás között- a z autó fedélzeti számítógépéből.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#111341) LuckyL válasza Kalandor (#111290) üzenetére


LuckyL
őstag

jótállással semmiképpen sem tartozol
szavatossággal viszont igen!

cryptot minden termékemért elfogadom

(#111342) haddent válasza roberto211 (#111292) üzenetére


haddent
addikt

Nem kötekedés de pont az E36 az egyik legkarakteresebb BMW a mai napig, az újak szvsz. a nyomukba sem érnek. Dehát kinek mi, valakinek E36 a suttyóvagon, nekem meg az újak a sznob felvágós "megveszi aztán elit" ;]

Alvin_ti4200 nem értem, miért minden út a Prius II -höz vezet az igényeidtől? Persze, biztos oda is, de pl AUX csatlakozó az bármikor orvosolható, talán nem ezen kéne múljon a döntés, nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#111343) bitpork válasza LuckyL (#111341) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Azért vannak olyan termékprogramos megoldások ahol a 7 évet garantálják és a ciklus közben is cserélhet gazdát az autó - így akár jótállásnak is tekinthető. ( a KIA pl promózta az autóit 7 év garival,igaz km megkötés mellett.)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#111344) parandroid válasza haddent (#111342) üzenetére


parandroid
nagyúr

Nem, az utolsó karateres BMW az E30, az E36 bizony már vastagon suttyówágen. Ha az újabbak között kell nézelődni, akkor a kupé és kabrió 118-ak (szerk.: illetve nyilván úgy általában egyesek) hozták talán a legjobban ezt a klasszikus formát (most már azt hiszem, ezek is 2-es szériaként futnak, de az utóbbi időben nem figyeltem).

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#111345) Remekelek28 válasza bitpork (#111340) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszi,megtudod mondani,hogy kb hány km van benne ?

(#111346) frame>24


frame>24
addikt

Hello, ezekhez kérnék súgót:

1. Opel Vectra
2. Ford mondeo
3. Rover 45
4. Renault mÉgane
5. Nissan almera
ja és:
6. Seat - csak szerintem itt kevés a LE picit

Olyan kérdésem van, hogy ezek közül van-e amely szerintetek egységesen "NO-NO"? (pl. valami ismert szériahiba miatt)
Aztán. városozni is lesz, de nem feltétlen mindennap; havonta egy 400 km-es út.
Egy pici gyerekkel.

Max keret 1.3M, ezért ezeket választottam.

Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#111347) -v- válasza tomcsi23 (#111323) üzenetére


-v-
addikt

Nemtom, osszes faceliftes boxsterben 4 hengeres motor lesz azt olvasom....szerintem ez nem fejlodes :(

(#111348) belaazallat válasza frame>24 (#111346) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali! A kerek ködlámpás mondeok face lift előttiek, rozsdásodásra hajlamosak.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#111349) bitpork válasza Remekelek28 (#111345) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

6.éve van meg nekik, asszem valami 20k km-rel vették 1 évesen szalonból, és most 170k+. Cég szervizeli de a kötelezőkön kívül nem nagyon volt miért hordani.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.