Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) tlac válasza kleinguru (#37450) üzenetére


tlac
Topikgazda

összefoglaló szerint így kell, de régen clovereztem már

• Másoljuk át a következőket a drivers/UEFI mappába a drivers/off/UEFI mappából:
- FileSystem/ApfsDriverLoader.efi és FileSystem/VboxHfs.efi
- MemoryFix/OpenRuntime.efi

szerintem maradj a stabil ágon, ne bétázz

[ Szerkesztve ]

(#37452) kleinguru válasza tlac (#37451) üzenetére


kleinguru
addikt

Ezek át vannak másolva, de csak maguk a file-ok.

Ebből a leírásból nekem nem derül ki, hogy a mappákkal együtt (relatív elérési úttal) kell-e másolni.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37453) tlac válasza kleinguru (#37452) üzenetére


tlac
Topikgazda

közvetlenül az efi fájl legyen a uefi mappa alatt

(#37454) kleinguru válasza tlac (#37453) üzenetére


kleinguru
addikt

2-vel régebbivel ment. Mármint a clover. A legutóbbi EFI partíciójáról átmásoltam a pendrive-ra és láss csodát.

Vagy régebbi verzió a file és azért megy, vagy a clover a régebbi és azért...

Köszönöm a segítséget :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37455) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Még(mindig) a telepítés elött járok.
Két kérdésem lenne:
1: A biosban a bootolható cuccok között megjelent egy UEFI OpenCore nevű cucc, gondolom az előző telepítgetési kisérletek nyoma a meghajtón.Törölni kell - formázni a meghajtót -,vagy maradhat?
2:Tegnap sikerült eljutnom odáig (az itt kapott segítséget használva :R ), hogy a Cloverben megjelent a Boot BaseSystem, azonban így elindítva a telepítőt hibaüzit dobott a rendszer incompatibilitására hivatkozva.(Monterey, és Big Sur alatt is)
Megkerülhető ez a dolog?
I5-3470-es procival (Ivy Bridge) úgy emlékszem telepítették itt is a fórumon ezeket....

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#37456) Nite válasza atyca (#37455) üzenetére


Nite
őstag

szerintem engedd el ezt a vonalat!

a formazas alap dolog, ez alapjan csinald, nem lehet gond: [link]

Paid my dues!

(#37457) atyca válasza Nite (#37456) üzenetére


atyca
senior tag

Melyik vonalat?
Szerintem félreértettél.
A gép biosáról beszélek, melyre telepíteni szeretném a MacOs-t.
Pendrive (még) nincs bedugva, csak a HDD,de a bootolható cuccok között szerepel egy UEFI OpenCore nevű dolog.
A Pen már formázva,rajta a dmg fájl, és az EFI.
Ennek elindításakor dobja, hogy This version of Mac OS X is not supported on this platform

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#37458) Nite válasza atyca (#37457) üzenetére


Nite
őstag

a clover vonalat, opencore sokkal jobb!

Paid my dues!

(#37459) atyca válasza Nite (#37458) üzenetére


atyca
senior tag

Az ez a vonal?
Mert ott ebbe a hibába futok.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#37460) attilav2 válasza atyca (#37457) üzenetére


attilav2
őstag

"This version of Mac OS X is not supported on this platform"

Nem a MacOS verziójának megfelelő SMBIOS-t választottál az OpenCore bállításakor, valószínűleg ez áll e hibaüzenet hátterében. Olyan SMBIOS-t válassz ami támogatja azt a MacOS-t amit futtatni akarsz.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37461) attilav2


attilav2
őstag

Nekem olyan érdekes problémám van, hogyha MacOS alatt csatolok egy EFI partíciót, vagy egy olyan pendriveot amin EFI mappa van, és ezután restartolok akkor igen sokáig a képernyőn marad a gigabyte logó, a linux pedig különféle hibaüzeneteket küld a sata eszközökkel kapcsolatban, illetve be sem bootol, vagy csak nehezen. Windowsnál nincs ilyen gond, de ott is megnövekszik kicsit az idítási idő. A problémát csak kikapcsolás és újra bekapcsolás oldja meg. Mind monterey-nél mind ventura-nál előjön. A ventura most elkezdte azt csinálni, de a monterey is csinálta ha jól emlékszem, ha efi partíció vagy mappa van vagy volt csatolva, akkor nem hajlandó a macos rebootolni, a felső menüsor eltűnik megáll itt a tudomány, a dock ottmarad szerencsére, ilyenkor indítok terminált majd sudo shutdown -h now -al kikapcsolom a gépet. Csak akkor csinálja ezt a gép ha MacOS alól piszkálok EFI partíciót. Igyekszem minél ritkábban MacOS alól piszkálni bármilyen EFI-t. Alaplapom az aláírásomban és az adatlapomon(inteles), lehet h ez a hiba ennek a gigabyte-nak a sajátossága ? Ti már találkoztatok ilyen hibával ?

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37462) atyca válasza attilav2 (#37460) üzenetére


atyca
senior tag

Próbáltam a Liont is, elvileg az jó ehhez a procihoz.(Ha erre gondoltál)
Vagy hol lehet ezt beállítani?(OpenCore SMBIOS)

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#37463) tlac válasza attilav2 (#37461) üzenetére


tlac
Topikgazda

olyan jelenségekkel már találkoztam, hogy egy bootolható pendrive megbolondítja a gép postját

jobb ezeket lehúzogatni, amikor nem kellenek

A ventura most elkezdte azt csinálni, de a monterey is csinálta ha jól emlékszem, ha efi partíció vagy mappa van vagy volt csatolva, akkor nem hajlandó a macos rebootolni

sokszor piszkáltam mostanában az efi partíciót macos alatt, nem volt ilyen prbolémám
de legtöbbször le is választottam újraindítás előtt
akkor is jelentkezik a gond ha unmountolod?

[ Szerkesztve ]

(#37464) attilav2 válasza tlac (#37463) üzenetére


attilav2
őstag

akkor is jelentkezik a gond ha unmountolod?

Igen

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37465) attilav2 válasza atyca (#37462) üzenetére


attilav2
őstag

Vagy hol lehet ezt beállítani?(OpenCore SMBIOS)

Link Link2(Összefoglaló OC része) - az összefoglaló fő részét lásd az smbios kiválasztásához, majd az összefoglaló opencore részét a beállításhoz- és persze a dortania guide-t is érdemes átnézni.
Tipp: Próbáld meg a MacPro7,1 SMBIOS-t(Nekem azzal megy a Monterey/Ventura), nem integrált vga-s gépekhez tán ez az egyik legjobb, bár neked ryzened van ha jól látom, az bonyolíthat a helyzeten

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37466) tlac válasza attilav2 (#37464) üzenetére


tlac
Topikgazda

van több rendszered, meg több efi partíciód is?

(#37467) attilav2 válasza tlac (#37466) üzenetére


attilav2
őstag

Van, mindegyik külön ssd-n külön EFI partícióval. Windows11,Arch linux,Ventura,(monterey is benn volt egy külön ssd-n, de kiszedtem, mert a ventura már elég stabil).

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37468) atyca válasza attilav2 (#37465) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi :R (tényleg vak vagyok...)
Ez egy eddig porosodó masina:
Lap: Asus P8H67
Proci: I5-3470
Mem: 4db 03T6566 - Lenovo 4GB DDR3-1600 UDIMM PC3-12800U Single Rank x8 Replacement
Vid.kártya: Asus HD 7870

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#37469) tlac válasza attilav2 (#37467) üzenetére


tlac
Topikgazda

nekem is van 3 rendszer, de 1 ssd-n
szerintem ez az egyszerűbbik mióta van uefi is (bár az mbr-es időkben is 1 vinyón volt a 3)

(#37470) kushwavez válasza Nite (#37458) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

sosem értettem ezt az "opencore sokkal jobb" dolgot

Csak jól kell bekonfigolni és minden megy úgy ahogy kell. én sosem éreztem különbséget a két bootloader között.

I mean.. pl az említett Ivy Bridge gépre minden fejfájás nélkül felment anno a Mac egy default konfiggal. Egyedül az ig-platform-id-t kellett belőnöm megy egy audio layout id=1-et.

Sure, földről lett újraírva, de pl én valahogy jobban szeretem a Clovert a triple-boot-hoz (Linux, Win, Mac). A config módosítás a menüből meg egyenesen isteni találmány

Sose volt vele gondom még, sőt, az OpenCore a Thinkpad t440 notimon elrontja a wifit Win alatt és sehogy nem tudtam megmókolni, hogy ne tegye.

@atyca: This version of Mac OS X is not supported... ezt a Clover-nél írja?
ott a -no_compat_check arg a Boot Arguments résznél?
az kelleni fog telepítés idejére, utána kell választanod majd egy supported SMBIOS-t, ami az összefoglalóban van említve.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37471) Nite válasza kushwavez (#37470) üzenetére


Nite
őstag

nekem jelentosebb kevesebb idombe kerult osszeallitani a telepitot, emiatt jobbnak tartom!

Paid my dues!

(#37472) kushwavez válasza Nite (#37471) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

jaa hogy úgy

hát, igen, egyetértek
azért a dortania oldalán minden is dokumentálva van, cloverről meg kb a nagy nulla van, találd ki mi micsoda :)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37473) atyca válasza kushwavez (#37470) üzenetére


atyca
senior tag

Igen a Clovernél.
Töröltem már a pen-t, nem emlékszem.
Megcsinálom újra, makacs egy bulldog állat vagyok :D
Időközben az OpenCore verziót is megcsináltam, az se jó...
Az OCAuxban az Os (proci) kijelölés után a generate gombra nyomva minek kéne történni-látszani?
Gondolom az alatta lévő mezőket kéne, hogy kitöltse...
Lehet, hogy a víruskergetőm (Bitdefender Total) blokkolja a dolgokat, mert az első ilyen generate kísérletnél karanténba rakta a progit.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#37474) atyca


atyca
senior tag

Közben beugrott a -v debug=0x100 -no_compat_check benne volt.
Az eredetileg ott lévő tartalmat töröljem?
Ha nem, kell szóköz a beillesztett tartalom elé?
Egyébként a leírásban szereplő SMCHelper.efi-t én nem találtam (legalább nincs vele gond), és a Boot/#Arguments résznél már eredetileg hiányzott a #, valamint a TransMac már gyárilag megcsinálja a 200 mb-os EFI partíciót a Montereyhez.
Az létezik, hogy a dmg fájl csupán 2,7 GB helyet foglal?

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#37475) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Sziasztok!

Eddig Tomac csinálta a gépem, viszont felhagyott az iparral, úgyhogy abandoned
lett a hackintoshom... :)
A kérdésem az lenne, hogy ha van a gépben egy Sapphire RX 570 (Monterey),
lecserélhetem-e minden faxni, szoftveres buherálás nélkül egy Sapphire 6700XT-re?

(#37476) Gabady válasza fiATHaLON (#37475) üzenetére


Gabady
aktív tag

Szia,
A 6700XT nem támogatott kártya.
https://dortania.github.io/GPU-Buyers-Guide/modern-gpus/amd-gpu.html#navi-21-series

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37477) fiATHaLON válasza Gabady (#37476) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Jaj, de jó! :DDD
Nagyon szépen köszönöm! :R
De amúgy plug and play módon működik a dolog?
Ramot, HDD-t, SSD-t, sőt még 2 pci-e m.2 bővítőkártyát is csak belepakoltam
és látta a Mojave annak idején.

(#37478) Gabady válasza fiATHaLON (#37477) üzenetére


Gabady
aktív tag

Amúgy igen, nekem 6600XT-m van, simán ment OOB.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37479) attilav2


attilav2
őstag

Vettem egy Asus USB-BT400(broadcom chipes) bluetooth dongle-t, OOB megy ez is, akár az Ewent EW1085R4(CSR chipes), csak a bluetoolfixup kext kell. Viszont egy olcsó BT dongle-lal megszívtam: Gembird BTD-Mini5, rá van írva hogy CSR 4.0 de a linux kernel szerint hamis(klón) CSR chip van benne, se linux se macos alatt nem működik, windows alatt is csak nagy nehézségek árán(az esetek többségében nem sikerült a fejhallgatók párosítása, volt hogy nem is látta a fejest, visszavittem).
A BCRMPATCHRAM kext és függőségei nekem totál feleslegesnek tűnnek a BT400 tökéletesen működik nélküle. Ha a leírásnak megfelelően(ha jól értelmezem) berakom a BCRMPATRCHRAM3 kextet és a megfelelő kiegészítéseit(BrcmFirmwareData, BrcmBluetoothInjector)az OC efi-be, akkor a rendszer nagyon sokáig bootol és a BT letiltott állapotba kerül, ha a BCRMPATCHRAM-ot kikapcsolom akkor minden rendben.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37480) fiATHaLON válasza Gabady (#37478) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Még annyi, hogy Tomac-et kérdeztem, kell-e valamit szoftveresen
mókolni a berakáshoz. Azt mondta, hogy valamit elvileg kéne, mielőtt bekerül a
kártya. Nem vagyok biztos benne, hogy ezt vele meg tudom oldani valaha,
így jó lenne ha valaki tudna erről mondani valamit, mi lehet ez...

(#37481) fiATHaLON válasza Gabady (#37478) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Már többet is tudok, egy boot paraméter kell a kártyának, mert
elvileg nem lesz kép az újjal boot után.
Neked milyen MacOS fut, valamint Clover vagy OpenCore van?
Nekem Monterey (12.6.1) és OpenCore 0.6.3...

(#37482) tlac válasza fiATHaLON (#37481) üzenetére


tlac
Topikgazda

az egy 2 éves opencore, nagyon ráférne a frissítés
(és az valószínűleg nem lesz olyan egyszerű)

gyanítom, hogy akkor a kext-ekre is, de az könnyű

szerintem ennyi kell csak: agdpmod=pikera

(#37483) Gabady válasza fiATHaLON (#37481) üzenetére


Gabady
aktív tag

Ahogy a dortiana oldalon is írja úgy jártam el. "Note: Most Navi cards currently require the boot argument agdpmod=pikera to get proper display out."

Legutolsó Monterey van fent, meg azt hiszem 0.8-as OC. egy ideje már nem bohóckodtam vele, mert stabil.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37484) fiATHaLON válasza tlac (#37482) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Akkor ez lehet az oka, hogy olykor-olykor anomáliák lépnek fel használat közben?

Nagyon nem vagyok járatos a témában, egyszer nekikezdtem, de hamar elvérzett
a dolog.

Valaki itt nem vállalná, hogy megcsinálja ezt? Természetesen elviszem hozzá
a gépet és vállalom a megnevezett anyagi vonzatát. Sajnos, ahogy már mondtam,
Tomac kivonult az iparból, így nem tudom kivel megoldani,
én pedig nem tehetem meg, hogy hetekre-hónapokra
elbarmoljam a rendszert egy "ügyes" kext cserével, miegymással, mivel munkaeszköz.

@Gabady :R

(#37485) tlac válasza fiATHaLON (#37484) üzenetére


tlac
Topikgazda

hackintosh-on amúgy is előfordulhatnak anomáliák, de az opencore-od régebbi, mint ahogy megjelent a monterey, így az nem optimális biztosan

ha munkaeszközöd, akkor főként tanuld meg vagy vegyél igazi mac-et, akár használtan is
az osx86 már úgy is zsákutca

ha van mentésed az efi mappáról, pl. egy pendrive-ra kitéve, ami tud bootolni is, akkor nyugodtan lehet kísérletezni

(#37486) fiATHaLON válasza tlac (#37485) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Sajnos igazad van, leáldozóban van ennek az inteles hackintosh-ozásnak,
már így napi használati szinten, ahol haladni is kell a szoftverek fejlődésével.
Köszönöm, megnézem merre tovább...

(#37487) Smiley válasza fiATHaLON (#37484) üzenetére


Smiley
őstag

Ha gondolod egyik este megnezem neked, kene nekem az egesz efi mappad. Mennyire vagy kepben a dolgokka? Ha megcsinalom neked a migralast ki tudod rakni egy pendrive-ra es kiprobalni onnan a boot-ot?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37488) atyca


atyca
senior tag

Üdv!
A TransMac próbaidő lejártára van valami megoldás, esetleg alternatív progi?
Esetleg privátban.....

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#37489) fiATHaLON válasza Smiley (#37487) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Khmmm... Nagyon gyorsan tanulok... :DDD
Ha főbb vonalakban elmondod mit csináljak, akkor a konkrét menetet már
kinézem az interneten, a cselekménysor neve alapján...
Mondjuk pendrive-ról bootolni tudok, addig jutottam mókolásokban, hogy
r-drive-val lementettem a rendszert, aztán mikor nagyon megfurcsásodott,
akkor visszatettem ezt a clean backupot.
De most már ez sem segít, egyre gyakrabban nézem a strandlabdát, és
csak egy újraindítás után indul adott program (tök változó, hogy mi, lehet az
Chrome, Word, Pro Tools, After Effects...)
Pedig a gép alapjáraton nem gyenge. Igaz nem egy mai darab, egy Gigabyte Designare
Z390-ben i5 9600K/64GB ram/Sapphire 570 Nitro+ 8GB.
Az utóbbi években raktam bele néhány plusz SSD-t, meg 2 pci-e kártyán keresztül pár
m.2 drive-ot.

Az mondjuk nem tudom mennyire szerencsés, hogy egy Samsung 970 PRO-n van a rendszer,
amire azt olvastam, hogy valami trim nyűg van vele, ennek köszönhető pl. a lassú boot.
Nálam is lassan bootol (min. másfél perc a Monterey-nél), meg esetleg ezért szarakodnak
a programok olykor indulás előtt? :F

[ Szerkesztve ]

(#37490) Gabady válasza fiATHaLON (#37489) üzenetére


Gabady
aktív tag

A hosszú boot idő nálam is megvolt Monterey-en, a kis hackbookomon, aminek a megoldását azt hiszem a 0.7.9-es OC-val hozták be, azóta kb 10mp a bootidőm, a korábbi 2-3 perceshez képest.

"Fixed SetApfsTrimTimeout on macOS 12 (only works when set to zero)"

[ Szerkesztve ]

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37491) Smiley válasza fiATHaLON (#37489) üzenetére


Smiley
őstag

Oké akkor próbáljuk meg. Be kéne zippelni a jelenleg használatban lévő egész EFI mappát, es valahova felrakni. Átmigrálom neked egyik este a legújabb OC-ra és utána megnézed hogy pendrive-rol bootolva működik-e.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37492) fiATHaLON válasza Smiley (#37491) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Jaj, nagyon igyekszem, de hogy tudom bemountolni (ha ugyan azt kell vele)
az EFI partíciót? Vagy máshogy érem el ezt a könyvtárat?

Ok, megvan, küldöm privátban...

[ Szerkesztve ]

(#37493) tlac válasza attilav2 (#37479) üzenetére


tlac
Topikgazda

az tök jó, ha ilyen egyszerűen megúsztad a bluetooth-ot
nekem korábban a broadcom-os bluetooth-os wifi-hez kellett az a rengeteg kext, elég komplex az a dokumentáció is

most az intel wifi-s bluetooth chiphez (AX201 - 8087:0026) ez kellett:

BlueToolFixup.kext/
IntelBluetoothFirmware.kext/
IntelBTPatcher.kext/

[ Szerkesztve ]

(#37494) Smiley válasza tlac (#37482) üzenetére


Smiley
őstag

Csak hogy mindenki tanuljon belole egy kicsit. Meg lehet csinalni 0.6.3 -> 0.8.6 upgrade-et. kb +140 sor lett a diff vegere. Plusz egy kis kozmetika. :B
Ami viszont meglepo volt, hogy elsore sikerult, igy most mar lehet bele uj VGA-t rakni... tenyleg csak egy bootflag szukseges hozza. Ez annak koszonheto, hogy eszmeletlen jo a doksija az OC-nak, plusz van hozza egy faek egyszeru validation tool. Clover-nel egy ilyen meretu frissitest szerintem nem lehetett volna "egyszeruen" megcsinalni. Persze en elonyben vagyok mert a munkam resze hogy config file-okat diffelek szinte minden heten, de ez a doksi a linux-os vilagban is nagyon megallna a helyet. Talan a python doksijahoz lehetne hasonlitani. Szoval OC rulez ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37495) tlac válasza Smiley (#37494) üzenetére


tlac
Topikgazda

jah, diffelni az kellhetett rendesen

te hogyan szoktad frissíteni a config fájlt?
én az új és régi sample-t szoktam összehasonlítani, akkor látom mi változott, aztán a sajátomat még az újjal, vegül ez alapján összekattintgatom
ezt az egészet meld-ben csinálom
plusz szintén validáció

de amúgy elég macerás a folyamat

(#37496) Smiley válasza tlac (#37495) üzenetére


Smiley
őstag

Nagyjabol ugyanez... Frissitem git-en keresztul a ProperTree-t. Abban megnyitom a sajat config-ot es egy masik abblakban pedig a release-hez tartozo sample-t, es persze melle a configuration.pdf-et is. Aztan az iTerm-ben az OpenCore mappaban az Utilities alatt van egy ocvalidate nevu cucc. Ez mindig az adott release-hez keszul, es ha ennek atadod a jelenlegi config.plist-ed akkor megmutatja a diff-et. Aztan egyesevel section-kent vegigmegyek, es az uj kapcsoloknal rakeresek sample-ben es megnezem a doksiban, hogy a default ertek amugy jo-e nekem. Aztan itt lehet command+c command+v a sample es a sajat config kozott. Ha egy section kesz akkor ramentek es ismet futtatom az ocvalidate-t... es igy tovabb egeszen addig ami azt nem mondja hogy jo. Igazabol ezzel a modszerrel ha nem varsz 2 evet akkor ez par perc alatt megvan. Utana md5sum-al vegigmegyek az osszes driveren meg ACPI file-okon amiket hasznalok az OC-ban es ha valami frissebb akkor azt ertelem szeruen frissitem. A kext-eket pedig frissen hozom a githubrol. Mielott felrerakom a helyere a regi EFI mappat atnevezem, hogy ha baj lenne akkor EFIShell alol pillanatok alatt be tudjam bootolni, anelkul hogy pendrive-al vagy barmi massal kellene vacakolni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37497) attilav2 válasza Smiley (#37496) üzenetére


attilav2
őstag

Én az OC Auxiliary tools-al oldok meg mindent, konfigurálást, kextek meg az OC frissítését, eddig nem volt probléma. Nekem nem ér annyit az egész hogy manuálisan konfigoljak frissítsek, propertree-vel szenvedjek, igaz nem munkára használom a rendszert, csak hobbi, így ha egyszer csak nem indulna el nem tragédia. Van még Arch Linux meg win11 a gépen, szóval be vagyok biztosítva :) Ha ennyire belemélyednék mint te, akkor akár elérhetnék gyorsabb rendszerindítást, most elég lassan bootol a ventura, ez a beta óta így van, monterey gyorsabban betöltött ezen a gépen, de inkább nem nyúlok az efi-hez mert egyszer belőttem(az itteni összefoglaló és a dortania alapján), azóta működik, ha babrálom csak rosszabb lehet :)

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37498) fiATHaLON válasza Smiley (#37494) üzenetére


fiATHaLON
őstag

:R :R :R
User oldalról tanúsíthatom, hogy tökéletes a megoldás.
Egyik pillanatról a másikra (hogy mi indukálta nem tudom, semmi frissítést
nem csináltam, 1-2 új app isntall történt a lehalást megelőző héten) hatalmas
anomáliák indultak meg, hangkártyák fel nem ismerése, eltűnése, appok
2 perc alatt indulása vagy el nem indulása, stb.

Smiley kolléga egyik éjjelét ennek szentelte és nekem csak ki kellett cserénem
az EFI könyvtárat. Utána minden nyűg eltűnt, thunderbolt is tökéletesen működik,
valamint a 10! drive is!

Hálásan köszönöm még egyszer!

(#37499) tlac válasza attilav2 (#37497) üzenetére


tlac
Topikgazda

akkor úgy nézem mind a hárman másképp oldjuk meg a frissítést
frissítésnél én sem használom a propertree-t, csak a meld-et

[ Szerkesztve ]

(#37500) tlac válasza Smiley (#37496) üzenetére


tlac
Topikgazda

az ocvalidate-et főleg csak a végső ellenőrzésre használom
a meld-es diff-elgetés meg azért jó, mert látom, hogy mik változtak a sample-ökben, meg, hogy mit kell merge-ölgetni a saját configomba (saját vs. új sample meld-ben)

Utana md5sum-al vegigmegyek az osszes driveren meg ACPI file-okon amiket hasznalok az OC-ban es ha valami frissebb akkor azt ertelem szeruen frissitem

én csak simán felülírom az oc-s fájlokat :)
acpi-ból pedig sajátokat használok, amiket a SSDTTime-mal generáltam

Mielott felrerakom a helyere a regi EFI mappat atnevezem, hogy ha baj lenne akkor EFIShell alol pillanatok alatt be tudjam bootolni

na az átnevezés az jó ötlet, bár nekem van exfat-os partícióm, ahova mentést csinálok róla

általában előbb csak kext frissítést csinálom meg és reboot, ha jó, utána jön az oc

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.