Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9002) lorika1992


lorika1992
csendes tag

Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni! Van egy Sony Vaio VGN-NR120E Laptopom,(2Gb rammal) feltelepitettem az os x Leopradot,(Csak azt, szoval windows nincs rajta!) minden tökéletesen megy és szépen fut a rendszer! De viszont semmiféle drivert nem adott a rendszer, még ethernet/wifi drivert sem :/ Szoval igy használhatatlan a rendszer mivel még az internetet sem tudom beállitani hogy esetleg ott hátha találnék drivert vagy valami megoldást. Ebben kérnék segitséget hogy honnan tudnék drivereket letölteni hozzá vagy esetleg a windows-os drivereket átkonvertálni os x-re... Előre is köszi! Üdv:lorika1992

[ Szerkesztve ]

Eladó ház utcára néző nagymamával..

(#9003) curvedpin válasza lorika1992 (#9002) üzenetére


curvedpin
tag

Sajnos a VAIOk nagyon antihackli gépek esetleg ha leírsz pontosabb specifikációkat a wifi/ethernet/hang cuccokról akkor tudnak az emberek segíteni, mert mindenki lusta megnézni a cucc gyártói oldalát :)
Szerk:
Most olvastam végig még 2x szóval a macosx kexteket, azaz kernel extension fileokat használ, ez teljesen inkompatibilis az összes windowsos társával, ezért a legjobb szerintem a google: hardver neve+ kext+ enter kombináció
ezt felkell telepíteni amihez rengeteg program van pl: kext helper, kext utility, kext wizard csak hogy néhányat említsek

[ Szerkesztve ]

(#9004) curvedpin


curvedpin
tag

Valaki tud egy mac app storeos MŰKÖDŐ Liont kalózöbölből?

(#9005) lorika1992


lorika1992
csendes tag

http://www.clearanceclub.com/products/8959-VAIO-VGN-NR120E-S

Eladó ház utcára néző nagymamával..

(#9006) lorika1992


lorika1992
csendes tag

Köszön a segitséget:) Már találtam is drivereket!:)

Eladó ház utcára néző nagymamával..

(#9007) lorika1992


lorika1992
csendes tag

Akinek esetleg hasonló problémája lenne: www.kexts.com

Eladó ház utcára néző nagymamával..

(#9008) curvedpin válasza curvedpin (#9004) üzenetére


curvedpin
tag

Már találtam viszont nem tudok anélkül adni particiót a merevlemezre, hogy a Snow Leopard nevűt ne Eraselje!
Help! Még ma akarok Liont!

(#9009) curvedpin válasza curvedpin (#9008) üzenetére


curvedpin
tag

Akkor ez bukta mert azt írja MBR-en van

(#9010) curvedpin válasza curvedpin (#9009) üzenetére


curvedpin
tag

valami alternatíva? KELL a fullscreen!!! :DDD

(#9011) curvedpin válasza curvedpin (#9010) üzenetére


curvedpin
tag

megpróbálom, de csak ides winyóm van.. hát kiderül:)

(#9012) Máté94 válasza curvedpin (#9004) üzenetére


Máté94
addikt

A legelső ami fenn van, az app store-os.

(#9013) curvedpin válasza Máté94 (#9012) üzenetére


curvedpin
tag

áh már van más problémám most újra kell rakni a SL a rohadék MBR miatt :F :(((

(#9014) Máté94 válasza curvedpin (#9013) üzenetére


Máté94
addikt

Kicsit oda kellett volna figyelni telepítéskor. :)

(#9015) curvedpin válasza Máté94 (#9014) üzenetére


curvedpin
tag

drukkoljatok innen 2 óra!:)

(#9016) curvedpin válasza curvedpin (#9015) üzenetére


curvedpin
tag

No bootol most jon az unalom amig lejon a combo

(#9017) ko9


ko9
addikt

Csak kéne csinálni egy ISO-s Lion telepitőt... :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9018) odessa32 válasza ko9 (#9017) üzenetére


odessa32
tag

Baszki ezt már miota mondogatod. :DD :DD
Csak vicceltem.
De tényleg csak kellene. :DD

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#9019) Máté94 válasza ko9 (#9017) üzenetére


Máté94
addikt

De ahhoz meg kellene olyan bootloader, ami támogatja, nem? :)

Amúgy nem lenne kedved velem egy Logout-os Hackintosh cikket írni? Egy telepítés útmutatóval, fogalmak, módszerek, konfg ajánlás, vagy inkább hagyjalak vele? :D

[ Szerkesztve ]

(#9020) ko9 válasza Máté94 (#9019) üzenetére


ko9
addikt

Nem tudom mennyire menne bele a Warez témába :F

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9021) curvedpin válasza Máté94 (#9019) üzenetére


curvedpin
tag

segitseg nincs ps2 mit csinaljak eddig mindig mukodott 6.3nal volt de most 6.8nal nincs

(#9022) Máté94 válasza curvedpin (#9021) üzenetére


Máté94
addikt

Multibeast-ből felrakod a PS/2 kext-et.

(#9023) Máté94 válasza ko9 (#9020) üzenetére


Máté94
addikt

Nem kell tudniuk róla. :DDD

(#9024) curvedpin válasza Máté94 (#9023) üzenetére


curvedpin
tag

megvolt mar reg

(#9025) Máté94 válasza curvedpin (#9024) üzenetére


Máté94
addikt

Újraindítottad?
Akkor nincs több ötletem, mert nekem ment.

[ Szerkesztve ]

(#9026) curvedpin válasza Máté94 (#9025) üzenetére


curvedpin
tag

oké most minden 100%
Namost az lenne a kérdésem, ha xmove-al telepítem a liont akkor a kextek is megmaradnak? (a slre rakva) mert nekem azért nem megy fel a retail, mert bootol meg minden, csak a végén nem látok semmit mert tök fekete a kép. ilyen hülye 4870em van vapor vagy milyen és ezért CSAK az iantares 4870 kextje jó hozzá, meg a multibeasté na akkor ha felrakom a Liont jó lesz? mert ha látok vmit a képernyőn, akkor már minden ok

(#9027) Máté94 válasza curvedpin (#9026) üzenetére


Máté94
addikt

Nem minden marad meg, nekem hangot, és videot kellett újra megcsinálni. Csináld meg, és meglátjuk mi marad. :)

(#9028) curvedpin válasza Máté94 (#9027) üzenetére


curvedpin
tag

én hülye szenvedek itt az xmoveal és amikor eszembejut bemountolni a lion képet akkor elfelejtem átrakni az install particiora szétesett a leo + bios reset ugyhogy kezdem előről nembaj de már jön le a combo...

(#9029) ko9 válasza Máté94 (#9023) üzenetére


ko9
addikt

Szerinted nem ellenőríznek MINDEN cikket mielőtt kirakják? :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9030) Máté94 válasza ko9 (#9029) üzenetére


Máté94
addikt

Igazából, a szoftveren kívül mi másért dorgálhatnak meg? Azt nem kell leírni, hogy nem eredeti a lemez.

(#9031) Lenry


Lenry
félisten

ez a módszer használható arra is, hogy retail lemezt írjak így pendrive-ra, aztán iBoottal telepítsem azt?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9032) ko9 válasza Lenry (#9031) üzenetére


ko9
addikt

Ehhez a módszerhez is kell Mac gép. Ha van Mac géped, akkor Disk Utilityvel ki tudod írni a DMG-s Retail lemezt. :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9033) Lenry válasza ko9 (#9032) üzenetére


Lenry
félisten

Épp akad kéznél egy Mini :)
akkor ezzel megspórolok egy nem olcsó DL lemezt. Zsír.

Remélem működni is fog és az így készített pendriveot felismeri az iBoot telepítőmédiának a PC-n, és tudok róla telepíteni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9034) odessa32 válasza Lenry (#9033) üzenetére


odessa32
tag

Ez biztos???

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#9035) nemetzee


nemetzee
csendes tag

egyébként sztem rá jöttem miért nem megy ébredés..
„Secure Virtual Memory: Enabled”-lionál default
és nem tudom hol lehetne kikapcsolni...
incorrect image signature

és még egy kérdés, speedstep-et hogy lehet beüzemelni lion alatt?
• DSDt szerkezstésével , p-states meg c-states?
• Intel i5 560M (1gen) 2.66 GHz Cpu van.
nem igazásn értem hogy kellene...

•DSDT-van <-nem én késztetem.
•p és c state <- gondolom Hz és V lehet,de nem vagyok benne biztos.

valki tudna segiteni, nagyon örülnék neki ha menne speedstep , elöre is köszönöm?

(#9036) Lenry válasza odessa32 (#9034) üzenetére


Lenry
félisten

mondom: remélem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9037) ko9 válasza nemetzee (#9035) üzenetére


ko9
addikt

Elvileg apple.com.Boot.plist-be be kell rakni a GeneratePStates és GenerateCState bejegyzéseket (persze mindkettőre Yes), és úgy mennie kell.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9038) nemetzee válasza ko9 (#9037) üzenetére


nemetzee
csendes tag

boot.plist -be p/c state benne van, és leszedtem nullCPUManagert -> restart
kernelpanic
appleIntelCPUPoweManagment -nél megált...

[boot error img]

DSDT- megnézed ?, nézegettem de nem találtam cpu-rol infot, ha jól láttam..

[ Szerkesztve ]

(#9039) ko9 válasza nemetzee (#9038) üzenetére


ko9
addikt

Erre brutális megoldást szoktam alkalmazni: Törlöm az AppleIntelCPUPowerManagment kexet.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9040) lorika1992


lorika1992
csendes tag

Srácok help ismét:D Felraktam a Snow Leopardot (A telepitésnél kipipáltam a drivereket is hogy feltegye) Látszólag minden tökéletes, de valamiért nem akar csatlakozni a netre :F Kiválasztom az ethernetet, aztán PPPo.. , aztán beirom a felhasználónév/jelszó =csatlakozás és egyszerüen nem akar csatlakozni :F

(ja és még egy dolog hogy mikor elindul a rendszer akkor 1-2 progi nem indul el valami security settings miatt :( azt hiszem hogy pont a háló kártya driverei, de viszont a kártyát meg szerintem felismeri mert akkor nem lenne az internetbeállitásoknál(csatlakozásnál) az a lehetőség hogy ethernet :F

Eladó ház utcára néző nagymamával..

(#9041) nemetzee válasza ko9 (#9039) üzenetére


nemetzee
csendes tag

töröltem de nagy változás nem történt :(

Processor Name: Intel Core i5
Processor Speed: 2,66 GHz
Number of Processors: 1
Total Number of Cores: 2
L2 Cache (per Core): 256 KB
L3 Cache: 3 MB
Memory: 4 GB
Processor Interconnect Speed: 33.5 GT/s <- ez kicsit gyanús ?

MSR tools kifagy, de ha éppen megy akkor nincs GHz változás (32bit-modban)

egyéb megoldás?
és köszönöm az eddigi segítségedet! :K

(#9042) Máté94 válasza lorika1992 (#9040) üzenetére


Máté94
addikt

Net kext fenn van?

(#9043) Lenry


Lenry
félisten

nos.
-x PCIRootUID=1 busratio=21 kombóval sikerült felraknom egy 10.6.2-t (mert ez volt épp kiírva)
minden teljesen jól működik, kivéve, hogy 1024x768-nál nem lehet feljebb tornászni a felbontást, mivel nincs VGA driver.

HD5750-ről lenne szó, de itt elakadtam. itt találtam megfelelőnek tűnő kexteket, de nem engedi betölteni

honnan vagy hogyan tudnék megfelelő kexteket vagy drivert tölteni, hogy ne kelljen újratelepíteni egy másik OS X-szel?

vagy egy frissebb OS X out of the box menne vele? mert akkor nem szórakozok vele, hanem holnap reggel formázom is le...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9044) Máté94 válasza Lenry (#9043) üzenetére


Máté94
addikt

Nekem is 5750 van. az ATI5000Controller.kext-be be kell írni a kártya Device ID-jét.

(#9045) Lenry válasza Máté94 (#9044) üzenetére


Lenry
félisten

abba, amit linkeltem? és annyi?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9046) Máté94 válasza Lenry (#9045) üzenetére


Máté94
addikt

Nem, a Extensions mappában van.

[ Szerkesztve ]

(#9047) Lenry válasza Máté94 (#9046) üzenetére


Lenry
félisten

alapból van ott ilyen, vagy nekem kell odatenni ezt?

bocs, a hülye kérdésekért, csak céges gép, benn van az irodában, és hozzámvágták, hogy tegyek rá OS X-et, aztán mindennek azonnal működnie kell, mert különben kapom az ívet, hogy miért nincs kész már tegnap?...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9048) curvedpin


curvedpin
tag

Elkezdtem keresni de nem találtam tudom hogy beszélgetek erről... Hogy kell megcsinálni a visszafelé gorgetest?

(#9049) curvedpin válasza curvedpin (#9048) üzenetére


curvedpin
tag

Meg 1 miért nem látom finderben a snow leopard particiot? Elég idegesítő h be kell menni diák utilitybe és reveral in Finder
Más hogy tudom kitenni az asztalra a hddk ikonjat? Hogy kint legyen a snow leopard az adat meg stb és hogy tudom atnevezni a snow leopard particiot lionna?
Köszi amúgy sikerült csak néha elmegy a ps2

(#9050) ko9 válasza Lenry (#9047) üzenetére


ko9
addikt

Na ez így már fontosabb ügy lett. Megpróbálok fennlenni többet, és segíteni.

Kezd egy 1O.6.7 Combo Update-el (nem tudok nullát írni, foggalmam sincs miért). Elég régi a 6.2. Azért ne 6.8 mert abba új kernel van, és nem írja ki hogy mi a hiba verbose módban.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.