Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) King Unique válasza Clickbait (#19996) üzenetére


King Unique
titán

Az a helyzet, h nem szeretném 0-ról kezdeni, épp eleget tököltem ezen 2 beállításával, de persze értem mit mondasz, jobb tiszta lappal kezdeni, előszőr MAc, utána a többit :K Ez még MBR-t használ, v GPT, bár lehet hülye kérdés, az csak winnél van, ill NTFS-re formázott külső vinyót olvassa ez is, v csak3G driver-el?
:R

(#19997) Xero: akkor lehet nem erőltetem, ha hw-esen nem teljes a kompatibilitásom, nem szeretnék sokat vesződni vele, bőven elég volt a 2 winnel... :D Lehet virtualbox-ba próbálom ki (ha elmegy...), v felteszek egy linuxot. Láttam itt vhol egy notis kompatibilitási listát, azon Lenovohoz semmi infó nem volt, bár olvastam vki itt lenovora is rakott. Pontosan milyen hardver is kell hozzá, ha egyet kéne mondani, HP, Dell-nél melyik felelne meg?
amúhg neked is :R

1 hszban olvastam os beszerzésében topiclakók tudnak segíteni, az hogyan is megy?

[ Szerkesztve ]

(#20002) Xero válasza King Unique (#20001) üzenetére


Xero
nagyúr

MBR-re is felmegy: [link]

OOB csak olvasni tudja, az íráshoz kellenek kernel extensionök.

Laptopok közül a HP Probook 4530s a leginkább támogatott vonal, de én azt mondom, hogy mobil gépnél nem érdemes szórakozni. Mac-et kell venni és pont.

Ha nem tudsz virtuális gépre 10.6.8-at telepíteni, és így megvenni egy telepítőt, akkor hétközben Miskolc - Budapest - München vonalon szívesen segítek adott időpontokban (nem mindig megyek tárgyalni, változó hogy merre vagyok éppen) egy MBP-val egy vásárlás és/vagy Unibeast erejéig. Nyilván, ha megmondod merre felé vagy, akkor egyszerűbb a dolog. :)

(#20003) King Unique válasza Xero (#20002) üzenetére


King Unique
titán

Értem... :)
Végülis nem létszükséglet, csak kipróbálás szintjén érdekelt volna.

ezt majd még meggondolom, azt hallottam korábban elég csak update lemezt megvenni, ált. Győr, ZEG környékén mozgok, néha BP

(#20004) Phantomhive válasza d3kk (#19993) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

mindenféle aticonfig nélkül, GE=Yes beállítás mellett bootolj egyet és dobj be légyszi egy ioreg | grep ATY parancs eredményt
illetve a System Profiler graphics részéről egy screen shotot vagy csak másold be( a kártya dev.id-je érdekelne főleg meg hogy minek ismeri fel)

elkezdett érdekelni a dolog, mert régen én is borzasztóan sokat szívtam az ati kártyámmal és emiatt rengeteg dolgot én is megjártam..
mivel időközben kapcsolódtam be a topicba, meg kell kérdeznem, hogy a .kext fájlokba módosítottál-e bármit is eddig?

a geekbench nevű tesztprogramot jó volna ha be tudnád szerezni és meg kellene nézni, hogy elindul-e egyáltalán és milyen eredményt hoz (ha lefut egyáltalán)
ha volt dvd-olvasó a gépedben osx telepítés közben, akkor elvileg van egy DVD Player appod telepítve. azt nézzed meg légyszi, hogy elindul-e

ezekkel nagyjából körbe tudom lőni, hogy mi lehet a helyzet odaát

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#20005) d3kk válasza Phantomhive (#20004) üzenetére


d3kk
senior tag

kextet nem moddoltam.

pü-ben elküldtem a rendszerem system report-ját

a geekbenche most csinálok egy benchmarkot, majd annak az eredményét is közlöm :R

Optical drive-om nincs mert nem használok olyat már :DDD (myhack methoddal készitett installer pendrive-al telepitettem az OSX10.8-at majd update-eltem 10.8.3-ra :D

(#20006) d3kk válasza d3kk (#20005) üzenetére


d3kk
senior tag

Megkésve.. GEEKBENCH eredményem :R :)

[ Szerkesztve ]

(#20007) RaZroX válasza d3kk (#20006) üzenetére


RaZroX
addikt

Enyém :DDD

[link]

This is the way

(#20008) Clickbait válasza RaZroX (#20007) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Ejjnye, MacMinibe is sorolta. :DDD

You got clickbaited.

(#20009) RaZroX válasza Clickbait (#20008) üzenetére


RaZroX
addikt

hát ilyen procival nem vártam sokat :D

This is the way

(#20010) Phantomhive válasza d3kk (#20005) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

ezeket az eredményeket milyen bootolás mellett érted el?
valami egyedi personalityt adtál meg az aticonfiggal vagy hagytad GE=Yes-en és automatán rendelt hozzá a chimera?
+ terminalba ezt írd be: ioreg | grep ATY

és az első mondjuk 20 sort másold csak be, hogy lássam milyen personality van hozzárendelve most a rendszerhez

mert ez különös. alapvetően a kártyád OOB támogatott, hiszen maga az apple is forgalmazza ezeket a kártyákat a mac pro gépekbe
kextet nem kellett szerkesztened és mégis van QE/CI, ami azt jelenti, h a kártyád különösebben nem lehet egyedi szerencsére, mint nekem, tehát a szokásos dev id-t kaphatta

ráadásul a geekbench is gond nélkül lefutott nálad láthatólag nem rossz eredménnyel, tehát a most betöltött personality sem lehet túl rossz (általában a rossz personality kiszokott bukni a geekbench/steam/dvd player indításánál és kifagy az alkalmazás)

most egyetlen remény lehetne az, hogy több personalityvel is megy a kártyád és egy másik is jó lehet (bár ahogy látom végigzongoráztad őket)

még megnézhetnéd továbbá, hogy a console.app-ba (balra szűrésnél állítsad be,h mindent mutasson) nyomj egy cleart és próbáld reprodukálni a hibát, hátha elkezdi teleszemetelni valami a logot, amiből kiszűrhető a hiba

hirtelen ennyi jutott eszembe a dologgal kapcs
még nem láttam sose ezt a jelenséget

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#20011) d3kk válasza Phantomhive (#20010) üzenetére


d3kk
senior tag

ioreg | grep ATY
| | | | +-o ATY,Uakari@0 <class AtiFbStub, id 0x1000002c8, registered, matched, active, busy 0 (4 ms), retain 8>
| | | | | +-o ATY_Uakari <class AMDFramebuffer, id 0x1000002ec, registered, matched, active, busy 0 (3 ms), retain 16>
| | | | +-o ATY,Uakari@1 <class AtiFbStub, id 0x1000002c9, registered, matched, active, busy 0 (1 ms), retain 8>
| | | | | +-o ATY_Uakari <class AMDFramebuffer, id 0x1000002f1, registered, matched, active, busy 0 (1 ms), retain 16>
| | | | +-o ATY,Uakari@2 <class AtiFbStub, id 0x1000002ca, registered, matched, active, busy 0 (0 ms), retain 8>
| | | | | +-o ATY_Uakari <class AMDFramebuffer, id 0x1000002f6, registered, matched, active, busy 0 (0 ms), retain 13>
| | | | +-o ATY,Uakari@3 <class AtiFbStub, id 0x1000002cb, registered, matched, active, busy 0 (0 ms), retain 8>
| | | | | +-o ATY_Uakari <class AMDFramebuffer, id 0x1000002fb, registered, matched, active, busy 0 (0 ms), retain 13>

a benchmark eredményét minden mokolás nélkül alap chimera beallitasokkal mertem..

console nem jelez hibát csak hogy:

3/28/13 7:11:16.702 PM WindowServer[250]: MPAccessSurfaceForDisplayDevice: Set up page flip mode on display 0x48d065c4 device: 0x10ece3110 isBackBuffered: 1 numComp: 3 numDisp: 3

amikor teljes képernyőre váltom az egészet a másodlagos képernyőn perpill..

amint láttad a linkelt képemet minden personality-t kipróbáltam, és csak ezzel ment mind2 monitor (Uakari).

:R

(#20012) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Itt van az én eredményem Windows 7 Ultimate 64 bit alatt.
Eredményem
Elég ingadozó, most próbáltam a legtöbb programot leállítani.

És valamiért a RAM -om at 408MHz-nek látja.

Nemsokára reboot és megnézem OSX alatt is. :)

You got clickbaited.

(#20013) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Egyszerű láma kérdés: Miért nem látom az osx lemezt a finderben? Ha rákeresek valamire, akkor megtalálja és úgy bele tudok lépni, de alapból nem látom, csak az egyéb felcsatolt lemezeket, magát a rendszerlemezt nem látom. Pl. színprofilt akartam bemásolni és ugye nem tudtam, előre rákerestem a boot.plist -re és úgy be tudtam oda lépkedni ahová kellett.
Mit bénázok el? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#20014) Clickbait válasza V.Stryker (#20013) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Ajánlom a ForkLiftet, ez egy fájlkezelő, vagy ha nem akarsz programokkal szöszölni, akkor az asztalon bekapcsolod a lemezmegjelenítsét. Be tudod állítani pl. optikai lemezek ikonját kitegye -e, flash meghajtókét, vagy a rendszerlemezeket. És ha mondjuk a dokkra szeretnéd tenni, akkor egyszerűen ráhúzod és mappaként jelenik meg.
De én ForkLiftet használok mert menőbb és könnyebb buherálni mint a Finderben.

You got clickbaited.

(#20015) Xero válasza V.Stryker (#20013) üzenetére


Xero
nagyúr

Finder beállítások.

(#20016) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszi mindenkinek. Megnézem ha haza értem. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#20017) rakloo


rakloo
aktív tag

iCloud-ban szeretnék bejelentkezni, ez az üzenet fogad: Fiókkorlát elérve.

Hogyan tudok ezen segíteni?

555-SHOE

(#20018) #92049152


#92049152
törölt tag

Chameleon wizard-al készíts egy SMBIOS.plistet.

(#20019) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Én sehol sem tudok bejelentkezni. Ha AppStore-ba szeretnék, akkor átirányít egy ilyen adatkitöltséshez, egyből bakkártya adatok stb..
Ha iTunes Storeba akkor meg hibát ír.
Viszont az iMessage-ba be tudok, csak nincs olyan Apple tulaj akivel én így szerenték beszélgetni. :DDD

You got clickbaited.

(#20020) KonzolKartel

Egyik barátom akart venni imac-et. Most lebeszéltem róla, mert nincs úgy eleresztve(feltörekvő producer:) ), hogy inkább építsünk, esetleg vegyünk neki készen egy hackintosh-t.
Van valami javaslatotok? Pl. ToMac?
Itt az extrémet néztük ki neki 258.000

Z77 Chipset

★Core i7 3.9GHz (Ivy Bridge)

★16GB DDR3 RAM

★nVidia GTX650OC 1GB DDR5 VGA

★1TB HDD

★120GB SSD

★DVD író

★650W tápegység

Leginkább zenéket írna rajta. Ha jól tudom, akkor nem járna neki semmi hátránnyal, nem?

Előre is köszönöm. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20021) rakloo válasza KonzolKartel (#20020) üzenetére


rakloo
aktív tag

Esetleg azon nem gondolkodtatok,hogy magatoknak rakjatok össze egyet? Elég sokat tudnátok rajta spórolni.

555-SHOE

(#20022) KonzolKartel válasza rakloo (#20021) üzenetére

Persze. Írtam is, hogy simán benne van mint alternatíva. Ha kérhetünk egy kis segítséget, hogy miből mit érdemes venni, esetleg egy linket, ahol ez le van írva, hogy milyen chipset, milyen proci ajánlott, akkor azt nagyon szépen megköszönnénk:), esetleg meghívunk egy pár sörre, ha elkészült a konfig:).

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20023) tDr1v3r válasza KonzolKartel (#20020) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Pénzért ne... a telepítés nem nehéz, itt is tudunk segíteni, ugyanúgy mint a gép összeállításában.

Zeneírásra amúgy egy basic i5 Mini is elég teljesítményileg, ~150k körül tud nektek újat szerezni ő. (Ha jól emlékszek, neki volt Apple bazárja... csak valamiért bezárta. :( )

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20024) Ragnar95 válasza KonzolKartel (#20022) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Itt egy list, ahoy mindenféle tudású géphez van konkrét alkatrészlista, illetve van egy teljes lista is az oob működő alkatrészekről :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20025) KonzolKartel válasza tDr1v3r (#20023) üzenetére

Köszönöm(jük) előre is a segítséget. 300 a teljes keret. Ebben, ha úgy van, akkor venne egy alma monitort meg billt.

Arra jutottunk, hogy jobb lenne neki a hackintos, mert akkor már duál bútolna, és ha nagy ritkán játszik, akkor ott van neki a win.

Ha esetleg van kedvetek, akkor összerakhatnátok egy egy összeállítást. :R :B

Ragnar95:
Köszi, el is kezdtem böngészni! :R

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20026) Clickbait válasza KonzolKartel (#20025) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Hát, maximum egy régebbi CinemaDisplayt-tud venni, de ha nagyon szűken válogattok, akkor futná egy újabbra is (persze használtan)
A billentyűzet meg 12.000Ft nagyjából, ezt persze újonnan érdemes.

Zenére valóban elég egy i5, és nembeszélve hogy olcsóbb. > marad pénz displayre.
Oda nem kell nagy videókártya, de szerintme tökéletes egy GTX650/ esetleg OC de pár ezerrel több az OC.
RAM tetszés szerint, 8.000Ft-ért 4GB DDR3 simán.
Egy 500Wos FSP táp szerintem megtenné, de jó a 650W is. Pénz kérdése.
1TB os HDD, és 120GBos SSD perfekt.

Ugye jó sok pénz maradt, ezek itt nem túl drágák.
Maradt ugye az alaplap, ebből pedig valami okosat kéne kihozni, erre nem tudok linkelni sajnos mert nem szeretnék hülyeséget mondani melyiket.
És még ennek a maradék pénzéből lehet RAM-ot bővíteni, 8ra esetleg, a 16GB szerintem felesleges..

Windows 7/8 felmegy mellé és játékokra is tökéletes lenne, de akkor már egy TGX650Ti, ha pedig igényesebb játékokkal játszik (Crysis 3, esetleg a leendő Battlefield 4) akkor egy erősebb kell már.
De ha csak felugrik csézni akkor még sok is. :DDD

You got clickbaited.

(#20027) tDr1v3r válasza KonzolKartel (#20025) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Apple monitort felesleges, panelilag ugyanazok vannak Dell-ben is, csak negyedéért (vagy kevesebbért). Én azt vennék... perifériák oké, az alap hogy Apple legyen.

Mindjárt állítok össze valamit... amúgy, méret számít? Mármint ATX (nagy), mATX (közepes), mITX (kicsi) legyen-e a gép mérete.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20028) KonzolKartel válasza Clickbait (#20026) üzenetére

Aprón most hirdetnek egyet, most kaptam rá ajánlatot, 140e. Nem tudom, hogy ez jó ár e. Kicsit borsos:), bár gondolom meg kell fizetni a brand-et, meg a minőséget(gondolom ips).

Akkor nézek neki egy erősebb i5-öt. Játékokkal elég vegyes. Gameboy emulátortól a legújabb grafikus motorral szerelt játékokig játszogat mindennel:).

tdr1v3r:

Nem, a méret nem számít. A mostani gépháza kb 50cm x 80cm...:). Házra arra gondoltam, hogy ha úgy marad pénz, esetleg átalakítunk neki egy G5-öt.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20029) Clickbait válasza KonzolKartel (#20028) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Ja G5 az menő, csak 20-30k nál kezdődik csak a ház, és átalakítás nem mindig lesz valami szép.
Jól néz ki, de belülről nem a legjobb választás..
Inkább valami sima ház. ;)
Abból viszont tudok nagyon nagyon jókat ajánlani. :DD
140-ért szerintem tökéletes, én is ezt a pasast néztem nemrég. De a feletted szóló úrnak igaza van, dizájnos de tök felesges. Vannak hasonló monitorok, akár több tudással, negyed annyiért.

You got clickbaited.

(#20030) tDr1v3r válasza KonzolKartel (#20028) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Hát, 140... feléből 2412 (design kivételével ugyanaz, vagyis nem mert újabb a panelja az ACD-snél), picit kipótolva pedig U2713HM (27"-os Cinema/Thunderbolt Display-jel pariban) jöhetne ki.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20031) d3kk


d3kk
senior tag

szerintetek megodhtó az OS X egy ilyen MSI CR700 ptopra? :)

(#20033) ThuG4LifE válasza KonzolKartel (#20025) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Hangkártyája van már? Csak, hogy az megy e OS X alatt ... vagy azt is venni akar?

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#20034) Clickbait válasza ThuG4LifE (#20033) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Hát, előbb az alaplapot kéne kitalálni. Hátha jó az integrált. Nekem pl. integrálttal megy.
Esetleg a hálózatival lehet gond, de az 2000Ft kb..

You got clickbaited.

(#20035) ThuG4LifE válasza Clickbait (#20034) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Mivel zeneírásra kell neki a gép gondolom akkor nem egy mezei alaplapit akar használni ... :)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#20036) Clickbait válasza ThuG4LifE (#20035) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Jogos.
De hangkártyából elég széles a támogatás. Az nem lenne valami vészes.

You got clickbaited.

(#20037) Plasticbomb válasza KonzolKartel (#20020) üzenetére


Plasticbomb
addikt

OSX HCL Listák a különböző verziókhoz. Nézd meg, a 10.8asakat, mik vannak letesztelve, és mennyi buhera árán. Keresd azt, amihez a legkevesebb buherát írják.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#20038) gemini


gemini
aktív tag

Jelenleg iAtkos L2 van a gépemen, de történnek rajta furcsaságok (eltűnnek áthelyezéskor file-ok, nem lehet keresni csak a rendszermeghajtón stb.)
Eddig csak iatkost sikerült telepítenem a gépemre, de most az iatkos ML2 telepítésénél nem lát egyetlen meghajtót sem a DVD-n kívül. Ez vajon mitől lehet?

A másik problémám a retail lemezekkel van, hogy amint felpörgeti boothoz a lemezt, egyből újra is indul. Több lemezt is kipróbáltam, mindig ugyanaz a probléma.

Egyszer sikerült már 10.7-hez vagy 10.8-hoz USB telepítőt készítenem OSX alatt, de most azt sem hajlandó.

BIOS beállításokkal is bajban vagyok, mert nem találtam egyetlen olyan leírást sem eddig, ami megfelelne az én gépem biosának.

Konfig:
Gigabyte GA-H67MA-D2H-B3
Intel i3 2100 3,1 GHz
Nvidia GT 220 512 Mb
2x4 Gb RAM

(#20039) d3kk válasza gemini (#20038) üzenetére


d3kk
senior tag

a meghajtók hiánya az az AHCI (hiánya vagy) bekapcsolásának hiánya miatt fordul elő.. egyszer én is megijedtem, mert bios reset után nem tudtam osx installban merevlemezt kiválasztani, és az is az AHCI miatt volt (alaphelyzetben nincs bekapcsolva /általában)

[ Szerkesztve ]

(#20040) gemini válasza d3kk (#20039) üzenetére


gemini
aktív tag

Az be van kapcsolva, mert az L2-höz is kell és jelenleg is így használom, ezért nem értem.

(#20041) Phantomhive válasza gemini (#20038) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

ha gondolod, akkor fotózzad le a biosod lehetőségeit és megpróbáljuk kitalálni, hogy mi lehet a probléma, hátha

telepítésnél figyelj arra, hogy csak az usb legyen bedugva, amiről telepítesz + 1 HDD, amire az osx kerül, az is a SATA1 foglalatban legyen az alaplapon

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#20042) Clickbait válasza gemini (#20038) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Ha újraindul, vagy ilyesmik akkor teljesen töröld le a HDD-t, pl. egy Windows telepítőlemezzel és utána próbáld meg.
Ha hibát ír, vagy ilyesmik akkor írj be flageket (a varázs -v -s -x -f -F) kb. mindent letilt.
Ha húztál bármit is, akkor BIOS reset ugyebár, SATA 1, ACHI.
Ennyi. :DDD

You got clickbaited.

(#20043) KonzolKartel válasza Clickbait (#20036) üzenetére

Hangkártyát is venni kell, fontos neki a hang minöség.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20044) Phantomhive válasza d3kk (#20011) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

tehát ha jól veszem ki, akkor a chimera az Uakari personalityt tölti be, ami mellett a geekbench lefut gond nélkül
továbbá a két monitor is működik patentosan, de a flash videók azt a hülye jelenséget produkálják.
itt kissé meglőve érzem magam, mert ezek szerint nem a personality lehet a ludas

a hibaüzenetedre keresve találtam egy kísértetiesen hasonló hibát itt: http://www.logic-users-group.com/forums/archive/index.php/t-6582.html

itt azt írják többen, hogy egyértelműen radeon hiba(igazi mac gépeken is előfordul) és apple-oldali a dolog
egy emberkének viszont megoldás jelentett valami egyedi fontok törlése :F

amit megpróbálhatnál még, az az, hogy boot előt beírni, hogy -v -f
majd lehúzod a monitorokat, enter és hagyod bootolni majd mondjuk 1 perc múlva rádugni és megnézni, hogy hogyan reagál a rendszer
olyasmi hibának tűnik, hogy szarul azonosítja be a monitorokat a driver talán és lehet nem is a personality a ludas

van még 1 dolog, amit talán megpróbálhatnál, de semmit nem tudok garantálni

vvan egy EDID nevű kód, ami -ha tudomásom nem csal- akkor a monitor tulajdonságait ismerteti meg az őt használó rendszerrel.
előszokott ferdülni, hogy pl. az osx rosszul ismeri fel a monitort és emiatt nem engedi a natív felbontást meg ilyenek. nekem is gond volt ez, így én is végig csináltam ezt a procedúrát(nem nehéz)

dióhéjban úgy néz ki a dolog, hogy windows/linux alól ki kell nyerni a helyes EDID infót mindkét monitorhoz(gondolom hogy mindkettőhöz meg kell csinálnod, nem tudom h ekkor h reagál a dolog) és ezt az infót beírni egy fileba OSX alatt(érdemes erről később backupot csinálni és OSX újraelepítésnél csak be kell másolni, repair permissions és rendben vagy. én is egy évekkel ezelőtt szerkesztett filet teszek be mindig)

itt van a guide:
http://www.insanelymac.com/forum/topic/208410-fixing-scrambledstretched-or-wrong-resolution-laptop-display-problems/

ebből feltételezem, hogy a B solution fog neked segíteni, mert feltételezem, hogy az OSX sosem veszi fel neked helyesen az EDID infót meg ez a biztos is

windows alatti EDID-t asszem ezzel tudsz kiszedni: http://www.entechtaiwan.com/util/moninfo.shtm

[ Szerkesztve ]

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#20045) d3kk válasza Phantomhive (#20044) üzenetére


d3kk
senior tag

1000 köszönet:R a kifejtésért főleg.

most nem vagyok a "mac" közelében :) de ha bemegyek megnézhetem.. viszont a nem helyes edid-ről annyit hogy: amikor böngésztem a monitor beallitasokat akkor azt találtam hogy az osx jobban beazonositotta a monitorokat mint a win mert win pl rossz színbeállitásokat társitot alabol a monitorhoz (az egyikhez).

de majd megnézem hogy klappol e.

nagyon szépen köszönöm még egyszer, eamint beérek (és bepöccintettem az uj routeremet) akkor nekifogok megnézni ezeket az edid azonositokat!!!

szerk: az elso link amit irtal azt irjak hogy proba azt a bill kombot: Command-Option-P-R

[ Szerkesztve ]

(#20046) gemini válasza Clickbait (#20042) üzenetére


gemini
aktív tag

Sajnos ez sem segített, igaz OSX alatt particionáltam újra a HDD-t. Ez számít, vagy így is mennie kellett volna?

(#20047) Clickbait válasza d3kk (#20045) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Nekem ez a hangkártya jónak tűnik, és kompatibilis is.
Bár ne tudom mennyire kell neki vérprofi hangkártya, meg hogy mennyire veszi komolyan a zeneszerzést.
Mármint hogy csak otthoni szórakoztatásra, esetleg kis közönséghez megmutogatni (család stb.)
Vagy nagyon komolyra meg szeretné csinálni maximális odafigyeléssel.
Egy ilyen kártyának, azért van ára. 40.000Ft tól fölfelé.
Őt mondjuk már elég drága gamer PCk be szokták építeni
De akkor már tényleg biztos hogy nem jó az integrált.
LAN kártyát meg nagyon olcsón lehet venni, az nem lényeg.

d3kk, ne haragudj hogy "rád válaszoltam". :DDD

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

(#20048) gemini válasza Phantomhive (#20041) üzenetére


gemini
aktív tag

Ezt is megpróbáltam, de nem sikerült. Holnap lefotózom a BIOS-t, hátha.

USB-ről sajnos nem tudok telepíteni, mert a jelenleg fent lévő L2-n nem képes elkészíteni a telepítőt. Hibát ír ki, de azt nem, hogy mi a gondja.

(#20049) Clickbait válasza gemini (#20046) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Hát, én ezt a retail lemezesre írtam, a gányolt iAtkos-ra nem tudok gyógyírt. :(
Na de ha retail/USB installerrel próbálod akkor mondom, Windows telepítővel FULL töröld le az egészet, mindent.
OSX alatt hiába particionálod, a rendszerlemezt nem tudod letörölni (nem is engedi)

Vagy ha nincs kéznél Win installer, akkor Linuxot gyorsan kiírod aztán had szóljon.
Nekem legalábbis ez volt a probléma, ha bármi volt is a lemezen már újraindult a telepítő és nem engedett továbbmenni.

Tudok passzolni telepítőt ha kell, normális Mountaion Lion van rajta. MultiBeast van rátöltve, egy KextHelper, és pár instrukció.
Tehát elég korrekt cucc.

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

(#20050) gemini válasza Clickbait (#20049) üzenetére


gemini
aktív tag

Nem a jelenlegi rendszer meghajtójára akarom feltenni, hanem egy teljesen független meghajtóra, csak ez a rendszer nem tudja most valamiért megcsinálni az USB telepítőt, ezért maradt a DVD-s megoldás, ami meg újraindul.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.