Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Hello!
Most próbálom belőni OSX et VmWare alatt.
A gond hogy amik nekem megvannak azok egy se megy tovább a szöveget résznél ott vmi miatt mindíg elakad vmiben hiába állítok bármit eddig az IDE ben akadt hogy nem megfelelő a vinyó most adtam neki scsi t de ott se megy:S
1 van ami egy OSX hóleó de az meg annyit csinál hogy behoz egy szürke almás képet és 1mp mulva ujraindítja a virtuális gépet végtelen ciklusban.
Nincs vmi ötletetek ?
AMD gép . ahoz van vmi spec beállítás ?
A lemez formázást ( virtuális lemez) egy 7.10 es linux ubuntu boot cd vel csináltam fat 32 re
privben vagy ide jöhetnek az ötletek.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#4002) tlac válasza HalasKYO (#4001) üzenetére


tlac
Topikgazda

A lemez formázást ( virtuális lemez) egy 7.10 es linux ubuntu boot cd vel csináltam fat 32 re

ez biztos felesleges volt
mivel virtuális vinyóról van szó, nyugodtan rábízhatod az osx-re a kezelését és inkább azzal is formázd

(#4003) HalasKYO válasza tlac (#4002) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

A gond hogy az nem jut el a telepítőig az incializálásnál ilyen DOS szerű felületen megakad :S
ha eljutott volna akk szerintem nem állok neki ,de mivel valami IDA hibát írt azt hittem.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#4004) Akhim


Akhim
csendes tag

Sziasztok!

Az elmúlt napokban próbálkozok felrakni egy Mac-et a gépemre nem sok sikerrel.
Letöltöttem egy ilyen verzió a Mac-ből :

Mac.Leopard.10.5.6.OSx86.OpenSource.Distro.v1.1.PPF6-iPC
Bízván hogy ebben már van elég hardver támogatás.
Jelenlegi gépem:
Alaplap: Asus A8N32-SLI Deluxe
Proci: Amd Athlon64 4000+
Memória : 1GB DDR
Videókari: Nvidia Geforce 7600GT
Hangkártya: PCI os C-Media CMI8738
Winyó: 40Gb os Maxtor ata/133
És egy Plextor dvd író

De sehogy se jutok a telepítés végére. miután feltelepül a lemezre és kiírja hogy telepítés kész.majd újraindul a gép ott megáll az egész forog a jel a monitor középén és kész.
Ha ujra indítom és ( -v ) indítom a boot -ot akkor annyít ir ki ahol meg áll UNKNOWN SIGSEGV CODE 0.

Én csak annyit szeretnék kérdezni erre a hibára van e megoldás? vagy tudtok e olyan verziót ajánlani a gépemre ami fel települ rá?!

A válaszotokat előre is köszönöm. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#4005) biker válasza Akhim (#4004) üzenetére


biker
nagyúr

nekem gyanus, hogy nem formáztad le a particiót mac os extended journaledre

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4006) Akhim válasza biker (#4005) üzenetére


Akhim
csendes tag

De leformáztam , mivel fel is települt a lemezre a rendszer. hanem utána mikor újraindul a gép akkor van a gond.

(#4007) biker válasza Akhim (#4006) üzenetére


biker
nagyúr

miért, megnézted, a fileok rajta vannak?
egy ronda hiba miatt fat lemezen is végigmegy a telepítő, csak nem kerül semmi a lemezre :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4008) Akhim válasza biker (#4007) üzenetére


Akhim
csendes tag

Az igaz nem tudom a fileok at megnézni de megnéztem partíció kezelő progival Windows alatt és aszerint a partíció úgy lett megformázva. és a 40gb teljes lemez területből 8Gb on van valami adat mivel csak 32Gb szabad hely van rajta

(#4009) tlac válasza Akhim (#4008) üzenetére


tlac
Topikgazda

próbáld másik kernellel

(#4010) Locsi válasza Akhim (#4004) üzenetére


Locsi
senior tag

Az Asus, és Msi lapokhoz ha minden igaz kell egy modbios, különben nem kezelik le a kétmagos cpu-kat rendesen.

(#4011) Bocha


Bocha
HÁZIGAZDA

Sziasztok!

Az első hozzászólásban nincs infó a dual bootról, a kereső nem adott semmi találatot (biztos nem kerestem eléggé), úgyhogy kérdés: próbáltam OSX-et telepíteni a Toshiba U400-as notimra, leválasztottam 20 gigát, megformáztam FAT32-re, az OSX telepítése szépen lefutott, boot0 error. Telepítő cd vissza, terminálban aktiváltam az OSX-et tartalmazó partíciót, el is indult a rendszer, de mivel nem készítettem be USB-s billentyűzetet, tovább álltam, gondoltam életet lehellek az XP-be. CD be, recovery console, a fixmbr parancs működik is, a fixboot viszont "cannot find the system drive, or the drive specified is not valid", a rendszer meg nem bootol. Hogy tudnék innen a legegyszerűbben létrehozni egy boot menüt és főleg életet lehelni az XP-be? A mostani hibaüzenet egyébként "error loading operating system" — remélem, hogy nem szállt el, külön partíción van, nem piszkálta az OSX.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#4012) varsam válasza Locsi (#4010) üzenetére


varsam
őstag

Az csak laptopokhoz kell.

(#4013) Locsi válasza varsam (#4012) üzenetére


Locsi
senior tag

Sajna nem, mert az Asus P5Q-Pro lapomhoz is kell, ha osx-et akarok használni.

[ Szerkesztve ]

(#4014) Locsi válasza Akhim (#4004) üzenetére


Locsi
senior tag

Itt egy leírás a telepítésről. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#4015) Locsi válasza varsam (#4012) üzenetére


Locsi
senior tag

Na itt az a cikk ami miatt azt gondoltam, hogy kell neki is egy moddolt bios a lapjához, ha osx-et szeretne. [link] Itt meg található egy csomó laphoz, laptophoz, egyszóval sok-sok moddolt bios. [link]

[ Szerkesztve ]

(#4016) tlac válasza Bocha (#4011) üzenetére


tlac
Topikgazda

biztos nem kerestél alaposan, mert trial boot-os rendszert csináltam egy vinyóra, és leírogattam a tapasztalatomat :)

de ez most mindegy, mert vmi oprendszert kellene életre kelteni

remélem, hogy nem szállt el, külön partíción van, nem piszkálta az OSX

ezt először jó lenne ellenőrizni, másik gép vagy vmi live cd (én systemrescuecd-t szoktam használni, linux-os)

az 1. hozzászólás eleje pedig szerintem eléggé cserére szorulna, lehet majd egyszer azt is megcsinálom...

(#4017) tlac válasza Locsi (#4015) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha jól néztem itt, csak a bios dsdt tábláját cseréltek
ahhoz pedig nem muszáj biost cserélni, mert meg lehet csinálni az osx indítása előtti is "virtuálisan"
chameleon, pc efi tudja

(#4018) Bocha válasza tlac (#4016) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Hogy ellenőrizzem le? Egy Toshiba U400-as notebookról van szó, a garancia miatt a vinyót nem akarom csak úgy kivenni, ez problémás.

Most egyébként ott tartok, hogy nyomtam egy javítást az XP-re, de így is ugyanaz az eredmény (error loading operation system), fixboot és fixmbr sem segít. Erre a hibára sok helyen azt írják, hogy a bios okozza, de eddig működött a gép; lehet, hogy az OSX fájlrendszerét nem támogatja a biosom és ez kavar be? Ez esetben hogy tudom letörölni azt a partíciót?

(szerk.: az OSX telepítőben letöröltem a saját fájlrendszeres partíciót, pontosabban átalakítottam FAT-ra, így nem jött elő a hiba, csak no operation system. Újrahúzom a Windowst, meglátjuk... lehet, hogy voltam olyan okos, és feltoltam az OSX-et úgy, hogy a gépem BIOS-a nem támogatja a fájlrendszerét?)

[ Szerkesztve ]

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#4019) tlac válasza Bocha (#4018) üzenetére


tlac
Topikgazda

akkor pl. systemrescuecd
azzal meg tudod nézni hogyan van particionálva a vinyó, mountolni is tudod a partíciókat

a biosnak nem kell támogatni semmilyen fájlrendszert
valószínűleg csak a win hülyült meg

Telepítő cd vissza, terminálban aktiváltam az OSX-et tartalmazó partíciót, el is indult a rendszer, de mivel nem készítettem be USB-s billentyűzetet, tovább álltam, gondoltam életet lehellek az XP-be. CD be, recovery console, a fixmbr parancs működik is, a fixboot viszont "cannot find the system drive, or the drive specified is not valid"

csak most értelmezem jobban, hogy mit írtál
szóval volt egy működő osx-ed?
ezzel a fixmbr-es dologgal pont kinyírtad az osx-es boot loader-t

van rá egy tippem, hogy a fixboot pedig azért nem ment, mert az osx-es partíció volt aktiválva

(#4020) Bocha válasza tlac (#4019) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Hm, ezt tényleg csinálhattam volna okosabban. Mindegy, újrahúztam a Wint, az OSX alá meg majd egyszer veszek egy Macet. :) Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#4021) Pret_1G válasza Bocha (#4020) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

Az első telepítéskor nálam is ez volt de akkor a GUID filerendszer alá tettem a macet. Én sem tudtam helyreállítani a boot-ot. Bár az win7 és mac volt együtt.
Most mbr-es minden OSX 10.5.8+OSX 10.6 + Winxp

[ Szerkesztve ]

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#4022) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
A notimra többször felettem már a osx de most sajnos egy ideig mellőztem,most úgy telepítem ahogy szoktam de induláskor ez a hiba üzenet fogadott:boot0 error,tudom,hogy ez azt jelenti nem aktív a partició de miképpen tudnám aktivá tenni?Lehet linux live cd vagy az osx telepítő lemezt kell használni?

(#4023) Pret_1G válasza qwertly (#4022) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

Én a GParted-et javaslom.(Én anno ezzel tettem rendbe)
[link]

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#4024) Locsi válasza qwertly (#4022) üzenetére


Locsi
senior tag

Itt egy megoldás, bár én személy szerint csak az első négy pontot hajtom végre, mert utána felrakom a chameleon boot loader-t, és avval le is van rendezve minden.

(#4025) qwertly


qwertly
addikt

Köszönöm a válaszokat, :R az az érdekes,hogy tavasszal simán ment a telepítés a win7 mellé most meg a vista mellé ezek a gondok jönnek elő.

(#4026) Matthewsz válasza HalasKYO (#4001) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

ugyanez a problémám. valaki tud rá megoldást?

(#4027) biker


biker
nagyúr

Tabletre tud valaki tippet, a mai valasztekbol melyikre lehet osx-et tolni? Googleban csupa 1-2 eves cikk van

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4028) Akcept


Akcept
tag

Sziasztok!

iATKOS v7 10.5.7-et próbálok feltenni egy HP 500-as notira (Intel 915, 910GMA, asszem pata vinyó, celeronM) az XP mellé egy másik partícióra.

Első körben F8 majd -x és felment, de a Chameleon-nal azt hiszem csináltam egy kis kavircot, mert nem indult onnantól semmi, boot0 error.

Mivel előzőleg mindent lementettem, legyalultam mindent, de most az Apple logó után - amikor betöltene a telepítő - csak egy kék képernyő fogad (nem kékhalál), és megáll.
Mi lehet a gond?

Másik kérdésem: Jól gondolom, hogy egy megosztott vinyón meg kéne férni az XP-nek és a OSx-nek, + a Chameleon segítségével ki is tudnám választani melyik induljon?

Előre is köszi :R

(#4029) tlac válasza Akcept (#4028) üzenetére


tlac
Topikgazda

először is olvasd el az 1. hozzászólást...

boot0 error akkor jön elő, ha osx partíciója nem aktív, nekem sosem volt ilyen gondom, így erről többet nem tudok mondani

igen, a chameleon-nal tudsz indítani win-t is

biker:

milyen tabletre gondolsz?
tablet pc?

[ Szerkesztve ]

(#4030) biker válasza tlac (#4029) üzenetére


biker
nagyúr

persze, lenovo x200 vagy toshiba m400 tablet pcre
hogy a tapiképernyő beizzítható-e?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4031) tlac válasza biker (#4030) üzenetére


tlac
Topikgazda

keress rájuk, aztán a bennük lévő grafikus chipekkre is külön, meg a képernyőkre
kicsit nézelődtem, talán a toshibára van esély

(#4032) Akcept válasza tlac (#4029) üzenetére


Akcept
tag

Köszi!

Elolvastam visszafelé egy rakás hozzászólást, de nehéz kitalálni, mi az ami régről most is érvényes, és mi nem.

Azóta továbbjutottam, a kaméleon is szépen zöldell, de továbbra is két problémám van:

1. A telepítő többnyire nem tölt be, azaz hibaüzenet nélkül leáll egy kék képernyővel (nem kékhalál)

2. A telepítés befejeztével bootoláskor vagy újraindul, vagy egy áthúzott körrel leáll. Az előző pont tükrében (nehezen indul a telepítő) ez elég bajos.

Gondolom a pipálásnál kéne tudni a teendőket, de különböző gépekre különböző verzióleírásokat találok... A gép Intel 915, GMA900 CeleronM, SSE2 van. Mit kéne pipálni, tenni?

(#4033) tlac válasza Akcept (#4032) üzenetére


tlac
Topikgazda

az 1-2 éves hozzászólások valószínűleg többnyire még nem elavultak
(az 1. hozzászólás dátuma ne tévesszen meg, az már többször lett frissítve)

indítsd -v-vel, és akkor látni fogod a hibaüzenetet, aztán arra már rátudsz keresni

(#4034) Gdfath3r válasza biker (#4030) üzenetére


Gdfath3r
tag

Be...asszem láttam valahol a neten olyat hogy "hackintosh on tablet"

Itt ni:[link]

[ Szerkesztve ]

Hivhato vagyok Viberen

(#4035) biker válasza Gdfath3r (#4034) üzenetére


biker
nagyúr

ezt ismerem, de konkret leiras nincs. es nem is mai gep.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4036) Akcept válasza tlac (#4033) üzenetére


Akcept
tag

-v -vel indítottam. Az első problémán sikerült is továbblépni az iDeneb letöltésével, az simán betölti a telepítőt. Közben esett le a tantusz, hogy nekem Intel 915 és GMA900 párosom van, az nincs is a telepítőben, így nem is pipálhatom be. (950-re emlékeztem)

A telepítés befejeztével -v -vel bootolva Continue felvillanással (olyan gyorsan megy le a vége, hogy nem igazán tudom elolvasni) egy kék képernyőre vált az oprendszer indulása helyett. A proci valószínűleg dolgozik, de ezt csak a ventiből gondolom. Van esélyem egyáltalán?

(#4037) tlac


tlac
Topikgazda

betűsimítás beállítása snow leopard alatt:
[link] [link]

(#4038) tlac válasza Akcept (#4036) üzenetére


tlac
Topikgazda

amikor azt mondtam, hogy nézd át az 1. hozzászólást, azt úgy gondoltam, hogy figyelmesen
a legelején ott van, hogy nem írhatod ki a hackintosh neveket, ha erre jár egy moderátor, bannolhat

plusz van benne egy link, ahol tesztelik, hogy milyen hardware-eken ment
pl. [link]

ne jelölj ki semmit a grafikához
majd ha nagyjából már működik az osx, utánanézel neki, hogy mit kell csinálni pl. [link]

indítsd -x -v-vel, ekkor fail safe módban indul

(#4039) tlac válasza tlac (#4038) üzenetére


tlac
Topikgazda

a 2. link ez akart lenni, csak rosszat raktam be

(#4040) Akhim


Akhim
csendes tag

Sziasztok!

A 4004 es hozzászolásom óta elég sokmindent kiprobáltam, de akkkor sem sikerült feltelepítenem erre a konfiguráciomra a MAC - et valahogy nem megy. Feltelepüni feltelepül, de amikor a telepítés után ujra indul onnan sehova továbbb hibát nem ír ki (-v való indítással) csak mikor jönnének a külömböző billentyűzet, régió, idő és felhasználói beállítások azokat már nem adja be csak egy fekete hátteret az egérrel. az egér müködik és ennyi.Ha csökkentett modban inditom el akkor bejön minden, sőt be is tölt a rendszer , de szaggat az egér nem akar mozogni szóval **ar. :W . Erre tudtok e mondani valami segítséget?!
Válaszotokat elöre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#4041) Zolli77 válasza Akhim (#4040) üzenetére


Zolli77
csendes tag

Az egérre megoldást fog jelenteni a ha valamelyik iDeneb telepítőből felteszed a mouse lag fixet. Itt van valami, ha jól látom a VGA driver keverhet be valamit.

Másik , nem tudom próbálta-e valaki az iDeneb V1.5.1-et? Nekem valamiért megáll teelpítés közben, mármint ott ahol a DVD-t ellenőrzi. Szóval nagy eséllyel hibás. Kétszer írtam ki így az írót kihúzhatom a sordból, de az létezhet hogy letöltés közben nem lett jó valami?

Üdv.

(#4042) Akcept válasza tlac (#4038) üzenetére


Akcept
tag

íííííííííí bocsi. És valóban figyelmetlen voltam, mert ez a nejem gépe - úgyis újra kellett telepíteni, de nem ülhetek rajta túl soká.

A linkeket megnéztem, rajtuk keresztül is jutottam el odáig, hogy a GMA900 nem igazán támogatott. Más is járt úgy, hogy a képernyőn semmi, de külső monitoron van kép. És láss csodát tényleg. (Ki gondolta volna, mert natívban 1280x800 jó amikor jó.) Baj az, hogy még így sem az igazi. Próbálkozom. Köszi!

(#4043) Akhim


Akhim
csendes tag

IDENEB v.1.4 10.5.6 is probálkoztam már de ott is ugyan ez a hiba.

(#4044) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ezen a notin működne szerintetek a Hackintosh?
P4m ,1,86ghz
2gb ram
ati x600

Mert itt a fórumon csak azt látom, hogy senkinek se működik. :(

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#4045) varsam


varsam
őstag

Jelenleg 10.5.8-as osx van a gépemen, de ki szeretném próbálni a snow leo-t. Leírást sokat találtam, hogyan is lehet telepíteni, ezeket majd megpróbálom.
Kérdésem csak annyi, h az eddig használt kexteket tudom használni snow leo alatt is?

(#4046) Prof01 válasza varsam (#4045) üzenetére


Prof01
veterán

Mi az a kext? :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#4047) varsam válasza Prof01 (#4046) üzenetére


varsam
őstag

driver, más néven :)

(#4048) Prof01 válasza varsam (#4047) üzenetére


Prof01
veterán

Értem. :K
Köszi!

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#4049) Locsi válasza Prof01 (#4046) üzenetére


Locsi
senior tag

Kernel extension.

(#4050) varsam válasza Locsi (#4049) üzenetére


varsam
őstag

na ezt én sem tudtam...
Előző kérdésemre? Jók a meglévő kextek a Snow Leo-hoz?
Kb milyen sebesség növekedést hoz a SL a sima Leo-hoz képest? Valaki próbálta már?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.