Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Smokalot126 válasza ko9 (#12000) üzenetére


Smokalot126
csendes tag

Köszi!
De sajnos erre a bootoláskori újraindulásra nem találtam magyarázatot.
Ha valakinek van ötlete, azt továbbra is nagyon várom.

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#12002) #01993216 válasza ko9 (#11988) üzenetére


#01993216
törölt tag

Sikerült!

Ráment 3 napom, de végül sikerült. 10.6.8-as a rendszerem, retail és minden funkciója tökéletesen működik. Hang, VGA, 4 proci mag, stb.. Tökéletes!! :) No KP!

Már csak egy kérdésem van, de az már tényleg csak szőrszálhasogatás.
Az about this Mac nem a valós adatokat mutatja, ahogy a system profiler sem. Lehet ezt valamivel szerkeszteni?

Van MultiBeast-em. Abban nincs ilyen?

Köszi

(#12003) #01993216 válasza ko9 (#11988) üzenetére


#01993216
törölt tag

Illetve mégis lenne egy kérdésem. Nem tökéletes!
Ha bekapcsolom a gépet vagy újraindítom, akkor első indulás a boot képernyőnél kernel panic. Aztán nyomok neki egy RESET-et és utána simán indul.

Van vkinek valami ötlete? Kell neki még valami? fakesmc vagy Shutdownfix vagy ilyesmi?
Vagy a boot-ba írjak be valamit?

(#12004) ko9 válasza #01993216 (#12003) üzenetére


ko9
addikt

Kapcsold ki, indítsd -v-vel, hogy kiderüljön hol halálozik.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12005) #01993216 válasza ko9 (#12004) üzenetére


#01993216
törölt tag

Csináltam már egy párszor, de nekem nem mond semmit a kép, ennyire azért nem értek hozzá. Ha lefényképezem neked, meg tudod mondani hol van a hiba?

(#12006) #01993216 válasza #01993216 (#12005) üzenetére


#01993216
törölt tag

Jut eszembe. Nem lehet esetleg, hogy DSDT problémáim vannak?
Azt nem mentettem ki a BIOS-ból. Azt se tudom mi az, de már sok helyen belebotlottam. Kell az nekem egyáltalán?

(#12007) #01993216 válasza ko9 (#12004) üzenetére


#01993216
törölt tag

Csináltam neked 2 fotót. Az egyik a -v -vel készült, a másik nélküle.

http://kepfeltoltes.hu/111022/3070392201_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/111022/2620643422_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nézd meg őket légyszi, remélem tudsz segíteni, hol a hiba. Vagy akár más is, aki otthon van a kernel panic-ban, mert nekem semmit nem mondanak ezek a sorok.

Köszi :)

(#12008) Sylar00


Sylar00
csendes tag

Hehe sikerült feltelepíteni a Lion 10.7-es verziót, nem virtuálisan! =) Nem kevés időbe telt, de rájöttem, hogy mivel kellene nekem babrálni.. =) :D

(#12009) Smokalot126


Smokalot126
csendes tag

A telepítés előtti újraindulást ezzel oldottam meg, mondjuk egy dekát sem aludtam az éjjel.
(bootoláskor beadta az apple logót 1mp-re és reboot)

-verbose mode busratio=20 x riavvio contunio(fix)

Viszont most megint gondban vagyok, ugyanis....
Feltelepítettem eszerint
http://www.youtube.com/watch?v=mGYpOOfOANc
Amikor restartolnia kéne, hogy megadjam az adataimat és beállítsam az s-t, akkor elindul, viszont szürke almás logó alatta a karika és hosszú percekig csak karikázik.
Újrahúztam már sokféleképp, más beírásokkal, de ez nem változik, ugyanez a pánik.

Köszönöm a segítséget!

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#12010) mate0314


mate0314
aktív tag

Üdv! sajnos nem kaptam választ a korábbi kérdésemre, tehát felteszem mégegyszer :)

Tudtok olyan LGA775-ös mATX lapot ajánlani, ami problémamentesen megküzd az OS X retail-al és 15000Ft alatt van az új ára?

Ami fontos, hogy Intel pentium 820-as (2magos) processzorral megbírkózzon!
Ami viszont NEM elsődleges de jólenne az a hang és lan...

ami már fixen megvan az a VGA (nividia 9600GT) az említett processzor (intel pentium 820) és van 2*1GB DDR2-es GEIL ramom, de a ddr3 ára a padlón van, tehát nem üt meg ha ddr3-at kell vennem.

(#12011) Smokalot126


Smokalot126
csendes tag

na, odáig eljutottam 2 újabb telepítéssel, hogy már a telepítés utáni restartnál, már be sem jön homokórázni. Ha nyomok egy -v t, hogy lássam hol a hiba,akkor fogja magát, felpörgeti a ventilátort és kikapcsol a monitor. csak off gombbal tudom kikapcsolni.
Valamit rosszul állithatok be a customizenál?
Vagy a hangkártyát vegyem ki?
10.6.6 hazard (ha nem tilos ezt leírni)

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#12012) sp@rtan válasza Smokalot126 (#12011) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Sleep után nem megy se az egér (usb) se a bill (bt). Egeret kihúzom-visszadugom akkor működik, de ez így nem valami jó. Van valami fix rá?

(#12013) sp@rtan válasza sp@rtan (#12012) üzenetére


sp@rtan
senior tag

pardon, ez nem válasz akart lenni. :B

(#12014) Máté94 válasza sp@rtan (#12012) üzenetére


Máté94
addikt

Ha power gombbal ébreszted úgy van?

(#12015) sp@rtan válasza Máté94 (#12014) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Akkoris, egyedül az egér usb ki-be segít rajta. Tonymacenen is én kérdeztem, kaptam is egy szép választ tőled. :DDD Csak azóta rájöttem, hogy nem a powertől működött a múltkor.

(#12016) Máté94 válasza sp@rtan (#12015) üzenetére


Máté94
addikt

Igen? :DDD
Hát nem tudom... CustoMac Mini-vel csak akkor mennek az USB-k, ha power gombbal keltik fel, amúgy ugyanaz van, mint nálad. :)

Mikor jönnek már az Ivy Bridge-ek... :(((

(#12017) sp@rtan válasza Máté94 (#12016) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Akkor még egy dolog, ami nem megy a full-vanilla-mint a rendes mac-100% OOB cutomMac-kel... :W Kezdek gyűjteni egy rendes Macre, elegem van már, hogy mindig nem megy valami.. :(

#12018: i3 2100, H67N, 5770, lap a lényeg, GE ugyanúgy kapcsolja az 5770et mint a HD3000t (sőt az enyém még GE nélkül is megy..), és a Tuneup kitet használtam.
ha menne bekapcs gombbal...

[ Szerkesztve ]

(#12018) Máté94 válasza sp@rtan (#12017) üzenetére


Máté94
addikt

Ja... mert megcsináltad, vagy mi? :DD
Egyébként ez csak lustaság kérdése. Ez csak ilyen "cosmetic issue", mert végül is működik, csak hát nem azt a rohadt billentyűt kell megnyomni, hanem a bekapcsoló gombot... :U

Egyébként minél olcsóbb Hackintosh, annál több probléma.

MOD:Tehát akkor nem megy bekapcs gombbal sem? Legújabb TuneUp Kit? Más ötletem nincs. Én is akartam volna ezt a build-et, de a grafikai hibák miatt inkább nem. Vagy lehet megoldják év végéig. Ki tudja. :)

[ Szerkesztve ]

(#12019) sp@rtan válasza Máté94 (#12018) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Most próbáltam, nem ment a bekapcs gombbal sem, ki-be kellett huzigáljam az összes USB kábelt hogy működjön.. Legújabb kit, 10.7.2, minden a legújabb. Ráadásul az etherneten is csak egy ki-be segített, pedig az is az új Lnx2Mac..

(#12020) Máté94 válasza sp@rtan (#12019) üzenetére


Máté94
addikt

És a legnagyobb vicc... tony-nak semmilyen baja nincs vele. :DDD Mármint a bekapcs gombos wake-en kívül. Kb. röhöghet a többin és értetlenül állhat ezekhez a dolgokhoz, amikor neki mindene jó.

[ Szerkesztve ]

(#12021) sp@rtan válasza Máté94 (#12020) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Na ja.. Lehet az én egerem és a bt adapterem a bugos, mert olvastam már olyat, hogy xy usb eszköz nem megy sleep után. Mindjárt meglesem, hogy pl. az iPhone tölt-e sleep után. Amúgy egér kattintásra is simán felébred.

[ Szerkesztve ]

(#12022) Máté94 válasza sp@rtan (#12021) üzenetére


Máté94
addikt

Az mondjuk nem árt. Nem ismerem a bluetooth adaptereket, mert nem használok, csak annyit tudok róluk, hogy ha Device ID-ét injektálunk valahova, akkor szerencsés esetben ébred sleep-ből. :)

[ Szerkesztve ]

(#12023) sp@rtan válasza Máté94 (#12022) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Na, most annyira nem ment az ethernet, hogy csak a restart segített rajta.. De ethernet ki-be után ment az usb is.
Bt adapteremnek meg 0x1 a Device ID-je... :DDD

(#12024) #01993216


#01993216
törölt tag

Nekem is segíthetne vki, ha ráér. ;-)

12007-es komment-ben van a hiba és a fotók.

Köszi :)

(#12025) Smokalot126


Smokalot126
csendes tag

No eljutottam arra a pontra, ahol nálam megállt a tudomány.
Átolvastam több tízezer hozzászólást, kipróbáltam egy csomó variációt, a telepítgetésekkel és típusokkal. (10.6.6i Hazard, 10.6.6sse2/sse3 iatkos s3v2, 10.6 (432) )
Ha valakinek volna kedve, ideje és nem utolsósorban szakértelme hozzá, hogy ezt feldobja a gépemre, azt megköszönném.
Természetesen ellenszolgáltatásért/értékért cserébe.
Akár egy online segítség formájában is, ahol lépésről lépésre mehetünk.

Aki érez egy kis késztetést, ne habozzon.
info@smokalot126.hu

Előre is köszi

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#12026) Máté94 válasza sp@rtan (#12023) üzenetére


Máté94
addikt

(#12027) sp@rtan válasza Máté94 (#12026) üzenetére


sp@rtan
senior tag

0x1-es Device ID-val? :U

(#12028) Máté94 válasza sp@rtan (#12027) üzenetére


Máté94
addikt

Vendor ID és Product ID a lényeg, nem a Device. Elrontottam. :)

(#12029) ko9 válasza #01993216 (#12024) üzenetére


ko9
addikt

Két képen sajna nem ugyanaz a hiba. Egyiknél az USB akad meg - ez lehet a BIOSban kikapcsolt USB Legacy Support miatt is - a másiknál a PS2 kextek miatt. Milyen egered/billentyűzeted van? PS2/USB?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12030) ko9 válasza Máté94 (#12028) üzenetére


ko9
addikt

Annó próbáltuk, bennevannak az ID-k a kextbe... Gyárilag.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12031) Máté94 válasza ko9 (#12030) üzenetére


Máté94
addikt

Hát akkor ennyi... maximum egy másik BT.

(#12032) #01993216 válasza ko9 (#12029) üzenetére


#01993216
törölt tag

PS2-es billentyűm van és USB-s billentyűm.
A BIOS-ban az USB Legacy AUTO-ra van állítva. Próbáltam Enable módban is, de akkor se megy.

Mit csináljak? Cseréljem ki az ApplePS2Controller.kext-et?

(#12033) #01993216 válasza #01993216 (#12032) üzenetére


#01993216
törölt tag

Most nézem mekkora b*romságot írtam. :D

PS2-es billentyűm van és USB-s egerem. :)

(#12034) ko9


ko9
addikt

Hátőő...
Első lépésre azt mondanám, hogy bootolj be normálisan a rendszerbe, ellenőrízd le, hogy megy-e minden. Ha igen, akkor keress egy DSDTSE-t és bontsd ki vele a DSDT-d, amit ments el a /Extra mappába.
Majd tolj egy restartot.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12035) #01993216 válasza ko9 (#12034) üzenetére


#01993216
törölt tag

Na itt vagyok elakadva a kérdéssel. Ma egész nap ennek próbáltam utánaolvasni, de fingom sincs mit kell csinálni a DSDT-vel.

Eleinte gyakorlatilag semmit sem csináltam vele. Vagyis nem tettem fel ilyesmit.
Aztán ma feltettem egy win7-et, everest-et. ACPI menüben a DSDT fülnél mindent kinyitottam és kimentettem a DSDT.aml-t. Aztán betettem a /Extra mappába, de semmi sem változott.

Valami olyat is találtam, hogy azzal kellene telepíteni a Chameleon-t. Ez fedi a valóságot?
Nem kellett telepítenem a Chameleon-t, mert települt a rendszerrel együtt. Vagy pont ez a gond??

Több helyen olvastam, hogy Patch-elni vagy szerkeszteni kell. Én a mai napig azt se tudtam, hogy létezik ilyen. :D ...és mit szerkesszek rajta?? (legalább már tudom mi az a DSDT) :D

(#12036) ko9 válasza #01993216 (#12035) üzenetére


ko9
addikt

Húúú... Everest DSDT többet árt mint használ :DDD
Vagy Mac alatt mented ki, vagy Linux alatt... Windowsnál ha nem eredeti Win7ed van (ez ugye lehetetlen :DDD ), akkor az egyik féle patcher módosítja az ACPI táblát, ami miatt bukó a DSDT (nekem is csak így mondták, én ezt nem tudom :)) ).
Szóval hajrá DSDTSE :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12037) #01993216 válasza ko9 (#12036) üzenetére


#01993216
törölt tag

ÓÓÓÓÓÓ a f*****m!

Egész nap azzal szenvedtem, hogy csináljak egy DSDT fájlt az Extra könyvtárba. Ezek szerint tök feleslegesen. Nem baj, már úgy sem dolgozok, ráérek ezzel szórakozni! :D

Szóval:
Kell egy DSDTSE a Mac alá. Azzal ki kell olvastatni a BIOS-ból a DSDT.aml-t és beletenni a /Extra könyvtárba, ha jól értettelek.

1. Az nem baj, hogy ez nem a Chameleon-nal van együtt feltelepítve?

2. Fontos minden driver-t feltennem, vagy kihagyhatom az Ethernet-et és az Audio-t?

(#12038) ko9 válasza #01993216 (#12037) üzenetére


ko9
addikt

Jobb ha minden fennvan, úgy a biztos.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12039) #01993216 válasza ko9 (#12038) üzenetére


#01993216
törölt tag

Előbb még meg kell szenvednem a hanggal.

Az alaplap specifikációja szerint a net-en ALC888-asom van, de az everest szerint ALC887-es. A DSDT-s AppleHDA-s megoldás felejtős volt, mert nem volt DSDT-m, ami nélküle van, az meg nem működött. Az univerzális VoodooHDA-val sikerült működésre bírni, meg is talált minden ki- és bemenetet, de volt egy kis háttérzaj, ami idegesített.

Utánaolvastam a neten, hogy szerkesszem meg az info.plist-et iGain(90) értékre, de az nem működött. Aztán találtam olyat, miszerint a Monitor(0) értéktől jó lesz. Hát nekem egyik sem nyert. Tegnap valahogy sikerült, de nem szerkesztettem semmit, csak egyik driver-t pakolgattam a másikra, amíg egyszer jó lett, de gőzöm sincs melyikkel mit csináltam.

Szóval újra. Most találtam valami egészen mást. 2 fált kell átmásolni az Extensionsból az Extra könyvtárba, meg a VoodooHDA.kext-ben kell szerkeszteni valamit és állítólag attól jó lesz, de azt nem tudtam kipróbálni, mert mikor ezt találtam, már nem tudtam elindítani az OSX-et. Majd délelőtt kipróbálom.

Van erre a hang-ra valami ötleted?

(#12040) ko9 válasza #01993216 (#12039) üzenetére


ko9
addikt

HDA Wizard, kipiálod a Binpatch-et, és kiválasztod amit kell. Majd lenyomsz egy Kext Utility-t, és restart -f kapcsolóval.

Ha ez nem menne, akkor MultiBeast-ben is vannak Non-DSDT-s megoldások.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12041) #01993216 válasza ko9 (#12040) üzenetére


#01993216
törölt tag

A MultiBeast-el telepítettem a Driver-eket. Onnan telepítettem a Realtek Gigabit Ethernet-et, illetve onnan próbáltam a hangot is.

Az Ethernet tökéletesen ment, de a hang nem.
De megpróbálom ezt a Wizard-ot, ebbe még nem botlottam bele.

smsbios.plist-et átvariálja a működő DSDT? Most a boot-nál azt írja, hogy cpu unrecognised.
Vagy nekem kell átírni mondjuk az OSX86 Tools-al?

(#12042) ko9 válasza #01993216 (#12041) üzenetére


ko9
addikt

Ezt írja ki? Akkor azon még dolgozni kell... Van valami Marvin AMD CPU Utility mingyárt megkeresem.

Felesleges, ez csak kozmetikai hiba. OSX86Tool-lal, vagy Chameleon Wizard-dal átírhatod, ha nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12043) #01993216 válasza ko9 (#12042) üzenetére


#01993216
törölt tag

Oké! Köszi!

Nem szó szerint most, mert windows 7 alól írok most.
Nap közben, mikor még működött a rendszer, ami most nincs fent a gépen, akkor többször indítottam kiváncsiságból a -v -vel, hogy mi is történik.

..és akkor szúrtam ki, hogy azt írja ki: CPU unrecognised

Amúgy az aboutThisMac azt írja, hogy 3.21GHz Unknown és 4GB DDR2 800MHz-es RAM-ot, pedig 1333MHz DDR3-asom van.

(#12044) #01993216 válasza ko9 (#12042) üzenetére


#01993216
törölt tag

Megelőztél! :)

Oké, akkor majd átírom a végén. Ettől még megy a 4 mag és elég gyors is.

Bár mintha kicsit lassan boot-olna be a rendszer. Win 7 mérföldekkel gyorsabb. Ez normális?

(#12045) ko9 válasza #01993216 (#12044) üzenetére


ko9
addikt

Konkrétan azért, mert itt még a Chameleon minden kextet minden bootnál újratölt... Ha -v-vel indítod, látod is. Ha menni fog minden jól, akkor 1 plusz sor a Chameleonba, és begyorsul.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12046) #01993216 válasza ko9 (#12045) üzenetére


#01993216
törölt tag

Ez jól hangzik!

Na alszok pár órát, aztán nekileselkedek.
Megírom majd mire mentem a DSDT-vel és a hanggal.

Köszi :R

(#12047) Smokalot126


Smokalot126
csendes tag

Az lehet probléma, hogy a biosban nem találok olyat, hogy marvell storage controller? Mert valamelik tutorialban ezt is át kell állítani, de nálam nincsen olan. A másikat átálítottam ASCHI ra, meg s3-ra.

Aztán, hogy miket kell bejelölni a customize fülnél?
Ugyanis próbáltam úgy is, hogy semmit nem jelöltem be, aztán találomra, amiket láttam a tutorokban.

Ha-v vel indítom a telepítés után, mikor restartol, akkor egy ideig megy a fekete, aztán fogja magát és vagy elsötétül a monitor, vagy újraindul. Nem látom, hogy mi az utsó sor.

Jó lenne valami megoldást találnom rá, mert holnap már meló van, és péntek óta nem sokat aludtam, de legalább a hell energy drink company jól járt velem a hétvégén:D

Látom szanitéc sem sokat szunyált mostanában :D:D

[ Szerkesztve ]

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#12048) ko9 válasza Smokalot126 (#12047) üzenetére


ko9
addikt

Legutolsó BIOS van az alaplapodon?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12049) Smokalot126 válasza ko9 (#12048) üzenetére


Smokalot126
csendes tag

Ma néztem, mikor feltelepítettem újra a win-7et, alaplap installáláskor rányomtam as asus updatera, letöltött egy file-t, és kiírta, hogy ez van . (de szánt szándékkal, még sosem frissítettem biost.)
Ma délután ráérek még berhelni, mielőtt felkötöm magam :), ugyanis asszonypajtás bedobta az unalmast és hazament, mondván, hogy nem nézi tovább, az antiszociális fejemet, körbebástyázva a gépekkel meg energiaitallal :D

Most éppen megy a gépem az Iatkos telepítés egy újabb tutor alapján, de félek, hogy ez sem lesz jó, mert mások a customize beállítások.
Most pedig utánanézek a BIOS frissítésnek.

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#12050) Smokalot126


Smokalot126
csendes tag

Na, ezzel a telepítéssel sikerült felerőszakolni.
Magától újraindult, szürke almás kép, alul karika, majd 10 másodperc után bejött a welcome képernyő, kellemes kis muzsikával. (stayin alive)
De, rögtön újra is kell tennem, mert most meg nem csináltam másik particiót a windows7-nek. Bár lehet, rakom másik vinyóra.
Rögtön jelzem, hogy mire jutottam.

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.