Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) general


general
addikt

Frissítettem a biost, majd tüzetesen átnéztem még egyszer a beállításokat, találtam néhány dolgot, ami nem a leírás szerint (OpenCore-Coffee Lake) volt beállítva. Ezután láss csodát végigment az opencoreos telepítő, azonban korai volt az öröm, a telepítés közben lefagy az egész, kb a háromnegyedénél, 12min remainingnél... Kétszer is próbáltam, ugyanott fagy le.
Van ötletetek?

Clovert is próbáltam, de az meg mindig ugyanott áll meg, ahol a fotó mutatja.

(#36652) Smiley válasza general (#36651) üzenetére


Smiley
őstag

Opencore-nal mielott nekialltal az egesznek toltal egy reset nvram-ot? Csak mert ez feltetlenul kell hogy kipucolja a clover szarjait onnan. Nem lehet ezt a 2-t parhuzamosan probalgatni...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#36653) general


general
addikt

Hm, nem, köszi. Megcsináltam, kicsit tovább jutottam, de az első reboot után megint megfagy, Itt:

(#36654) tlac válasza general (#36653) üzenetére


tlac
Topikgazda

hogy érted az első rebootot?
ha egyszer már megindult a macos telepítése, akkor utána jónak kellene lennie már a telepítő pendrive-odnak

(#36655) general


general
addikt

Én sem értem a dolgot. Az történik, hogy elkezdi a telepítést, ilyenkor elvileg 5 újraindulás lesz a tutorial videó szerint. Nálam megtörténik az első reboot, borzalmasan lassan, aztán nem folytatja magától a települést, hanem felugrik az Opencore menüje ismét, hogy válasszak, mit szeretnék csinálni. Ha ismét a telepítést választom a külső meghajtóról, akkor elkezdi elölről - - nyilván.
De a legfurcsább az egészben számomra, hogy ha bemegyek a biosba megnézni, miről bootoljon a rendszer, nem látja az ssd-t, amire elezdtem telepíteni. Ha behozom azt az oprendszert, ami megvan, amihez nem nyúltam, ott látom ezt az ssd-t, de nem látja pl az usb-t, amiről telepítek.

Clovert elengedtem, azon eddig sem jutok.

(#36656) kushwavez válasza kleinguru (#36631) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Clover v Opencore?
Ha OC akkor generálj egy SMBIOS-t és legyen a CustomSMBIOSGuid= False

Ha Clover akkor is generálj egy új SMBIOS-t, 5140 óta van két új "feature" (amit még szerintem a fejlesztők maguk sem tudnak hogy mire kell és mikor) az SMBIOS résznél ami kellhet. Ez az ExtendedFirmwareFeatures és ExtendedFirmwareFeaturesMask. Előfordulhat, hogy ez miatt áll meg mert ezek nincsenek.

Tudod ehhez használni a Clover Configurator-t vagy az OpenCore Configurator-t, szépen legenerálja neked. Ja, nem kell a serialt ellenőrizgetni meg ilyenek, totál felesleges ha esetleg csinálnád. csak le kell generálni azt kész.
Ezután én 0-ról inkább újrakezdeném az installt, lehet megbutul az előző.

Nekem csak úgy magától végigment a T440-en a frissítés 12.0.1-re hiba nélkül Clover v5138-on, de lehet azért mert a kiválasztott SMBIOS (MBP11,1) régebbi és nem kell neki a fent említett 2 dolog. Nem tudom, utána kell járnom ennek a két featurenek, hogy mégis mik.

Ötletem van, de még elég homályos.

Milyen SMBIOS-t használsz? (gondolom az i5-ös géphez a cuccaid közül)

#36634 @general:
Milyen verzión van most a Clovered? (bár gondolom jó régi) Milyen kextek vannak abban a Clover-ben? Írd le kérlek ezeket.
Leírás alapján hozd létre a Clovert, régi kextjeidre rákeresve töltsd le mindenből a legújabbat aztán próba.

Vagy maradjon Catalina, ne legyen Rosetta inteles konfigon?
Nincs túl sok köze semmihez ha Intelről vagy

Ha OpenCore-ral szeretnél továbbmenni ahhoz is tudod az itteni leírást is használni. Ha nem jó, akkor javítanom kell... (amúgy is kell rá már egy frissítés mert ott is lettek új featurek...)

Próbálj meg mindent pontosan követni.. pl Clover esetében OpenCoreRuntime legyen a helyén, VirtualSMC-t használj és NE FakeSMC-t, ha VirtualSMC-t használsz NE legyen benn a drivers/UEFI mappában az SMCHelper.efi, ilyenek.

Ellenőrizd. Sok idő tudom, de ez egy ilyen szakma.

Hétvégén én is létrehozok egy telepítőt és csinálok fresh installt a gépeken, hátha csak akkor van pl a Firmware Update-s hiba, update-nél meg nem, kitudja.

Sőt ha valakinek itt van friss Monterey telepítője és van ideje rá ráküldhetné ő is leírás alapján és bootolhatna róla, sok segítség. Elég csak a telepítő screenig.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36657) kleinguru válasza kushwavez (#36656) üzenetére


kleinguru
addikt

Visszatért :R :C :DD

Igen, i5 konfig. Clover. Z270-es lapkakészlet. Imacpro smbios beállítással ment legutóbb xahci quircks kikapcsolva, de most nem akar.

Nincs benn az intel natív hálókártyám (kölcsönadtam), nem lehet, hogy az a baja? Kell net a telepítéshez?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36658) general válasza kushwavez (#36656) üzenetére


general
addikt

Szia! Mindent úgy csináltam, ahogyan itt is le van írva. NVRAM reset is megvolt. Opencore-t próbálom most, de elakad a dolog, ahogyan írtam is, konkrétan elindul az install, 1 vagy 2 reboot, nehéz megállapítani, sztem csak 1, majd amikor újra az usb-ről indítom, bejön az OC indítója, ha nem csinálok semmit az gondolom = az 1. verzióval, tehát az EFI-ről indít, és itt megáll az élet, fekete képernyő, nem történik semmi.

EZ az EFI-ről boot egyenlő a cloveres Preboottal? Tehát onnan telepít/installál tovább?
Mi lehet a gond vajon?

[ Szerkesztve ]

(#36659) general válasza kushwavez (#36656) üzenetére


general
addikt

Leírom azért a cloveres setupot is. Legfrisebb Clover Conf. természetesen, v5.19
kextek: AppleALC, IntelMausi, Lilu, NVMEFix, SMCProcesszor, SMCSuperIO, USBInjectAll, VirtualSMC, WhateverGreen
Minen kext updatelve.

(#36660) kushwavez válasza kleinguru (#36657) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

és mi van akkor ha a mostani működő Clover-t használod? Már ha nem túl régi. Ilyen Clover v5136 körüli

Nem nagyon láttam még sehol ezt az errort, de erről az a tipp ugrott be amit írtam is. Szerintem köze lehet hozzá.

Nincs benn az intel natív hálókártyám (kölcsönadtam), nem lehet, hogy az a baja? Kell net a telepítéshez?
Nem, nem kell hozzá ha van egy teljes telepítőd.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36661) tlac válasza general (#36659) üzenetére


tlac
Topikgazda

clover-ből egyébként 4 órája jött ki egy frissítés, van benne egy ilyen komment is:
New Monterey compatibilities.

(#36662) general válasza tlac (#36661) üzenetére


general
addikt

Opencoreból is kijött egy friss, azt használtam.

Van ötletetek, mi lehet nálam a gond? :B

(#36663) general


general
addikt

Megpróbáltam újra Cloverrel, érdekes módon, most rendesen elindult a telepítés, majd ugyanúgy amikor 12 perc volt hátra a kiírás szerint (opencore telepítésnél itt indult mindig újra), akkor kaptam egy ilyen hibaüzit, amit mellékeltem.
Olyan, mintha nem is a telepítőkkel lenne baj, hanem az újraindulással. Mindkét telepítés ott hasal el. Biost hatszor átnéztem, nem tudom, mit állíthatnék még.

(#36664) Smiley válasza general (#36663) üzenetére


Smiley
őstag

Nyisd le a log-ot ebbol senki nem fogja megmondani mi a baja.
Amugy ez amit csinalsz, hogy egyszer ez egyszer az adhoc modon, ebbol soha nem lesz jo rendszer. Az opencore mar vegigfutott, ott kellett volna bekapcsolni a verbose debug-ot az oc-ben es az alapjan kideriteni miert is all meg ott.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#36665) general válasza Smiley (#36664) üzenetére


general
addikt

Nem adhoc módon csinálom, hidd el, csak kipróbáltam mindkét módszert. Mi azzal a baj? Napok óta szenvedek vele, volt időm mindent kipróbálni. Nvram reset mindig van, ahogyan írtad is. (azóta)
-v, debug=0x100, ezek mind be vannak írva mindig. Hol nyissam le ezt a log file-t, segtenél?

Valahogyan mindig a település utáni első rebootnál van a gond, Opencorenál is, egyszerűen nem megy tovább, ott megáll. Kiválasztom rebootnál, hogy usb-ről bootoljon, majd a menüje után nem nyúlok hozzá, így 1.opció, tehát EFIről menne tovább, de a világon semmi nem történik, fekete képernyő.

Clovernél hasonló volt, csak ott a reboot előtt állt meg és dobta ezt a fent hibaüzit.

(#36666) Smiley válasza general (#36665) üzenetére


Smiley
őstag

Nem eleg a debug=0x100.
Itt a leiras, hogyan kell beallitani pontosan. Itt van egy rakas opcio attol fuggoen mennyire akarsz reszletes log-ot. A file-t pedig oda fogja tenni egy txt-be az OC mappaba. Ez alapjan el mar el lehet indulni, es ha esetleg olyan hibara futsz amirol nem sok info van a neten, a hackintosh paradise csoportban nagyon segitokeszek a sracok, es elegge ott vannak az OC vilagaban.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#36667) general válasza Smiley (#36666) üzenetére


general
addikt

Rendben, köszi!

(#36668) tlac válasza kushwavez (#36656) üzenetére


tlac
Topikgazda

Ha OpenCore-ral szeretnél továbbmenni ahhoz is tudod az itteni leírást is használni. Ha nem jó, akkor javítanom kell... (amúgy is kell rá már egy frissítés mert ott is lettek új featurek...)

lehet egyszerűbb lenne csak betenni egy dortania-s linket és kész is az összefoglaló

elkezdtem bogarászni, hogy mi kellene ahhoz, hogy cloverről átálljak opencore-ra és úristen, nagyon részletes ez a doksi
gyakorlatilag megkerülhetetlen, így nem tudom, hogy az itteni öszefoglalónak ki lenne a célközönsége

(#36669) xedos


xedos
addikt

Elkezdett csíkozni az AMD RX570-em :-( A mai árak mellett kerestem valami olcsó megoldást - lehetőleg mindenfajta állítgatás nélkül ami megy a BIG SUR-el. Sapphire r9 270x lett a megfizethető nyertes. Rendben műkődik.

(#36670) Smiley válasza tlac (#36668) üzenetére


Smiley
őstag

Ezt mondtam... nagyon sok melo van abban a doksiban, es minden kerdesre valaszt ad. Ehhez meg pluszban van egy configuration pdf ahol pedig reszletesen le van irva az osszes valtozo, hogy mi mit csinal.
Azert van benne egy kis ironia, hogy pont addigra sikerult megszulni ezt az egeszet amikor az apple atcuccol a sajat tervezesu ARM-re.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#36671) tlac válasza Smiley (#36670) üzenetére


tlac
Topikgazda

na ezzel a pdf-fel még nem találkoztam és pont megválaszolja pár kérdésemet, köszi

Azert van benne egy kis ironia, hogy pont addigra sikerult megszulni ezt az egeszet amikor az apple atcuccol a sajat tervezesu ARM-re.

jah, ebbe rossz belegondolni, gyakorlatilag kihaló platformot hackelünk
vajon monterey után is lesz még intel support?

(#36672) #68216320


#68216320
törölt tag

Arra gondoltam, hogy a laptopomra megpróbálnék barkácsolni egy macOS-t.
Egy msi gp65 laptopról van szó. [link]
Természetesen az integrált vga-t akarom használni és gondolom kelleni fog a wifi csere.
Ezen kívül van valami technikai akadálya a dolognak? Hogyan volna érdemes nekikezdenem?
(A hdmi/display port az nvidia kártyához van csatolva, szóval csak a beépített kijelzőt tudom majd használni)

(#36673) general


general
addikt

Sokadik próbálkozás után sem akar sem Big Sur, sem Monterey települni nálam, de nagyon azt látom, hogy az usb-vel és/vagy a bootolással van gond. Lehet, hogy azért mert z390-es a lap, nem tudom. Kipróbáltam a Mojave-t, annak a telepítő pendrive-ja el van téve érintetlenül, arról egyből felment a Mojave pár napja. De most már csak OpenCore-ral próbálkozom.

Amikor az első települési fázis végig megy, és újraindul 12 perc visszánál, akkor valami elképesztően lassan történik meg a reboot, még előtte lefut néhány fehér apróbetűs adatsor, mielőtt újraindul, na itt lassul be, és látszik, hogy épp az usb-król hadovál. :) Amikor elfeketül minden, ott is vagy egy teljes percig csend van, csak utána bootol a gép. Nagyon fura.

Majd itt jön az érdekesség, újraindul -gyorsan nyomom itt a meghajtóválasztó F12-t, Gigabyteon ez a gomb-, és ott az látszik, hogy nem is látja az install USB-t! Ki kell húznom a pendrive-ot és vissza, akár ugyanoda, akár máshová, bios újraindul és így már látja megint.
Megkezdődik a második települési fázis, almalogó, csík, 29 pec van hátra, és innentől megint irtó lassan fogynak a percek, nem arányosan a kiírással, és mindig megfagy 20 percnél, itt áll meg a sztori, eddig jutok. Már volt, hogy majdnem egy órát vártam, hátha, de semmi, nem megy tovább.

A log jelentések nekem magasak, köszönöm, hogy írtátok, de azzal nem tudok egyszerűen dűlőre jutni, ennyire nem értek hozzá, a leírást sem tudtam igazán kibogozni.
Tesztelek itt ezerrel mindent.

Ezek alapján esetleg van ötletetek? :B USB, reboot... Minden a leírások szerint van beállítva, bios is, aprólékosan. Lehet, hogy az alaplapom a nehézség, több helyen írták már, hogy a Z390 chipset problémás.

(#36674) tlac válasza #68216320 (#36672) üzenetére


tlac
Topikgazda

azzal a killer hálókártyával is lehet még gond :)

az nvidia kártyát valószínűleg majd le kell tiltani valahogyan, ha biosból nem megy, akkor majd trükkösebben

állj neki, aztán majd kiderül meddig jutsz
összefoglaló kicsit elavult, de kezdésnek megteszi ha nagyon új még minden

(#36675) tlac válasza general (#36673) üzenetére


tlac
Topikgazda

na itt lassul be, és látszik, hogy épp az usb-król hadovál

na de mit?

ha az usb a gyanús, akkor az XhciPortLimit quirk ne legyen bekapcsolva (meg amúgy sem működik már újabb macos-en) és hagyd el az USBInjectAll.kext-et is

aztán keresd meg azt az usb portot, ami ennek ellenére is megy

[ Szerkesztve ]

(#36676) general válasza tlac (#36675) üzenetére


general
addikt

Próbáltam XhciPortLimittel és anélkül is, nincs különbség. Injectet esetleg kiveszem.
Nincs olyan port, ami mindig megy, még usb 2-sel is próbáltam. Azon a ponton mindig eldobja.

Legközelebb lefotózom majd, mit ír ott.

(#36677) tlac válasza general (#36676) üzenetére


tlac
Topikgazda

mojave-n meg volt rendesen patchelve az usb-d?
mert ha igen, azt a kext-et áthozhatod

vagy ha nem, akkor megcsinálhatod az alatt is

[ Szerkesztve ]

(#36678) kushwavez válasza general (#36676) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

én nem hiszem, hogy USB problem. Akkor már el sem jutna a telepítőig, hanem megállna "Still waiting for root device" hibával.

Az, hogy az USB hirtelen fogja magát és restart után nem jelenik meg BIOS-ban az velem is előfordult, de sztem ha csak simán CTRL+DEL restartot csinálsz akkor, kövileg ott lesz, nem kell ki-be dugdosni.

Pls töltsd fel valahova, pl easyupload-ra az OC Efit hogy ránézhessek/ránézhessünk, ha a 2. restartnál akad el akkor lehet valami NVRAM hiba lesz, a 2. restartnál kezdi meg az NVRAM műveleteit az installer. Lehet van valami SSDT vagy OC setting amit át kell pöccinteni, hogy jó legyen.

A telepítés 3 restartból áll, és elég sokáig is tart szóval ahhoz türelem kell.

EDIT: Aha, benn van egy olyan SSDT az OC/ACPI mappában, hogy SSDT-PMC.aml? És ha igen, a config.plist-ben is benne van és az enabled az true?

SSDT-PMC: This SSDT brings back NVRAM support

Ma csináltam full 0-ról egy OC és Clover telepítőt hogy megnézzem validok-e a settingek amiket eddig használtam, OC-vel csak az installt bootoltam be, Cloverral viszont fel is telepítettem. 1 óra volt a telepítés, beért az asztalra. Valszeg az OC-val is felment volna, de most nem fogom mégegyszer újratenni, hogy megnézzem

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36679) kushwavez válasza #68216320 (#36672) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

A laptop igen szenvedős tud lenni.

Tapipad: használj VoodooPS2Controller-t

Battery: ECEnabler.kext (lehet önmagában még nem elég, próba cseresznye). Ha a battery nem működik, lehet maga a telepítő sem fog.

iGPU: Itt ki kell választanod a megfelelő ig-platform-id-t és azt beállítani. Dortania guide szépen leírja, hogy kell.. sajnos ez is próbálgatós és időigényes tud lenni, én jelenleg is szenvedek egy X1 Extreme laposnál vele.

Ethernet: AtherosE2200Ethernet.kext

Audio: Ez is nagyon próbálgatós, néha elég nehéz megtalálni a megfelelő layout-id-t + készülj fel, hogy a combo jack-ed tuti, hogy nem fog működni ha combo jackes fülest akarsz bedugni. Van hozzá ALCPlugFix, ami néha jó, néha bugos. legtöbb esetben bugos.

WiFi: Az összefoglalóban találsz egy listát a támogatott kártyákról, igazából ha olyat választasz ami natív azt beteszed és megy. DE!! ha van a laptopodon BIOS whitelist akkor ha cseréled a wifi kártyát akkor nem enged bebootolni a BIOS. Utána kell nézni van-e ilyen. A legtöbb újabb laptopban ilyen nincs már.

Aztán ott az USB is, amit legtöbbször patchelni kell, erre is van egy guide a Dortanian

Sajnos a laptopra 2x-3x annyi időt kell szánni mint egy asztalira.

EDIT: Ohh bocsáss meg, az Audio résznél úgy látom neked külön van a speaker és a mikrofon?? akkor viszont szerencséd van!

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36680) kushwavez válasza xedos (#36669) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

:R köszi az infot!

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36681) general válasza kushwavez (#36678) üzenetére


general
addikt

Nem lepődnék meg az nvram hibán, mert ahogyan asszem írtam már, a Z390-es lapoknál nincs natív nvram támogatás vagy ilyesmi. Az SSDT-PMC-t letöltöttem igen, ott van a helyén, viszont valamiért a pipa nincs ott magától a listában. Nem akartam magamtól hozzányúlni, de nekem is gyanús volt így, kipróbálom úgy is.

Itt van az OpenCore.efi fájl, remélem erre gondoltál: [link]

(#36682) general válasza tlac (#36677) üzenetére


general
addikt

Igen, ott megcsináltam a mappinget Hackintoollal. Rendesen működött is. De milyen kextre gondolsz, az nem egy SSDT-UIAC.aml fájl az APCI/patched mappában?

(#36683) kushwavez válasza general (#36681) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

az egész mappára gondoltam

Igen, ott megcsináltam a mappinget Hackintoollal. Rendesen működött is. De milyen kextre gondolsz, az nem egy SSDT-UIAC.aml fájl az APCI/patched mappában?

Ahhoz az SSDT-hez kell még az USBInjectAll.kext is hogy működjön, de szerintem ezt nem kell neked bántanod

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36684) tlac válasza kushwavez (#36679) üzenetére


tlac
Topikgazda

Itt ki kell választanod a megfelelő ig-platform-id-t és azt beállítani. Dortania guide szépen leírja, hogy kell.. sajnos ez is próbálgatós és időigényes tud lenni, én jelenleg is szenvedek egy X1 Extreme laposnál vele.

szerintem a whatevergreen elég jól beállítja
kipróbáltam az opencore-t a napokban, én ezeket nem állítottam be és megy a haswell igp alapból
clover-en sem állítottam be korábban

(#36685) general válasza kushwavez (#36683) üzenetére


general
addikt

Ez a kext bent van a mappában, igen.
Tömörítettem a mappát, mert csak így engedte, túl sok fájl van benne. (nem használom ezt a cuccot)
[link]

(#36686) kushwavez válasza general (#36685) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Tedd enabled=true-ra az SSDT-PMC-t is, illetve az SMBIOS (vagy platforminfo) résznél kapcsold be az AdviseFeatures-t

a többi az jónak tűnik

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36687) tlac válasza general (#36682) üzenetére


tlac
Topikgazda

manapság már kext-ben divatos az usb patchelést megcsinálni, nem dsdt-ben
tippre az opencore miatt, mert az átviszi win alá is

de próbaképpen megnézheted vele

[ Szerkesztve ]

(#36688) kushwavez válasza tlac (#36684) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Laptopnál?

nekem eddig soha az életben nem sikerült a beállítása nélkül :D

Még asztalinál sem

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36689) kushwavez válasza tlac (#36687) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ja, ez igaz...
ez meg az, hogy nem lehet szerkeszteni a bootargokat boot menüből az a két dolog ami miatt nem szeretem az opencore-t. Lehetne egy olyan opció is, amit bekapcsolva NEM nyúl bele a windows-ba, de hát m1

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36690) general válasza kushwavez (#36686) üzenetére


general
addikt

Kipróbáltam minden variációt, amiket most írtatok, sajnos összefossa magát boot után, jön. a várakozni tilos jel, a :)
matching deferred usbhosthiddevice, itt áll meg

Ez akkor, ha ez az SSDT-PMC ki van pipálva.

(#36691) kushwavez válasza general (#36690) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

hmmm na a várakozni tilos az az USB
fogadok bal alul írja is, hogy "Still waiting for root device"
Ez akkor van ha a patched SSDT-UIAC.aml-el és az USBInjectAll.kext-el bootolsz?
Ne felejtsd el amúgy ezt az SSDT-t is berakni a config.plist-be enabled=true-val

edit: van USB 2.0 portod? ha van próbáld ott ha eddig nem azzal próbáltad volna

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36692) general válasza kushwavez (#36691) üzenetére


general
addikt

Ez akkor van, ha usbinjectall nincs a kextek között és az xhciportlimit ki van kapcsolva, ha ezek be online, akkor továbbmegy a telepítéshez.
A saját patchelt SSDT-UIAC.aml-t még nem próbáltam. Ha ezt a sajátot bemásolom az APCI mappába, akkor mit kell true-ra állítanom APCI-nél? A PMC-t?

(#36693) kushwavez válasza general (#36692) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Akkor legyen benn az USBInjectAll, legyen bekapcsolva az SSDT-PMC.aml is. Ha így továbbmegy akkor az jó. Majd próbáld meg a telepítést az elejéről (sajnos), előtte egy NVRAM resettel

De igen, pluszba beteheded az SSDT-UIAC.aml-t is, azt addold a config.plist-be, enabláld is.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36694) general válasza kushwavez (#36693) üzenetére


general
addikt

Oké, megvan, bemásoltam a saját patchelt SSDT-UIAC.aml-t, majd OpenCore Configuratorban scan a mappából, így megjelent a listában és pipa. PMC is pipa.
USB-k bekapcsolva (xhci és inject all) , így bebootolt, nvram reset megvolt. megvan a telepítő, most indítom. :)
egyébként ha rányomok az nvram resetre, utána ugye újraindul, de kell csinálni még valamit?

(#36695) kushwavez válasza general (#36694) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Nem, csak restartol kipucolva az NVRAM-ot

Na, kíváncsi vagyok már jó lesz-e

ja meg még az AdviseFeatures-t bekapcsoltad?
Az is lehet kell, de nem vagyok benne biztos

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36696) tlac válasza kushwavez (#36688) üzenetére


tlac
Topikgazda

és a defaulttól eltérő értéket adsz meg?

(#36697) tlac válasza general (#36692) üzenetére


tlac
Topikgazda

ezért írtam neked meg korábban, hogy ha kikapcsolod az usb-s cuccokat, akkor keresd meg azt az usb portot, ami mégis működik
a 15-ös limitbe valamelyik bele szokott férni

(#36698) general válasza kushwavez (#36695) üzenetére


general
addikt

Bekapcsoltam azt is, igen.
Jó az irány, továbbment bakker!! :Y

Ami fura, hogy minden rebootnál újra ki kell választanom az usb bootot is, illetve OpenCore menüben is, hogy az install meghajtóról menjen tovább, holott minden tutorial videóban azt látom, hogy ez automatikus, nem kell csinálni semmit. Na mindegy, még fut a cucc, nem kiabálom el... :D

(#36699) kushwavez válasza tlac (#36696) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

hát igen, akkor kéne működnie.

De pl X1C6-nál nem volt elég egy laptop ig-platform-id-t megadni, kellett hozzá complete-modeset-framebuffer is, és játszani kellett 3 különböző ig-platform-id-val is, mert az egyikkel nem volt HDMI, másikkal volt csak only 1080p, az utolsó volt a jó.

Illetve kell a laptopokhoz még framebuffer-stolenmem patch is mert anélkül KP van.

Most az X1Extreme laposnál még nem jöttem rá mi lehet, amikor inicializája az iGPU-t villan egyet és freezel a kép. Megy maga a mac, csak a kép be van fagyva. Ma annyira nem foglalkoztam vele csak feltelepítettem -igfxvesa módban. majd hétvégén ráülök jobban, de egy kicsit meg vagyok vele lőve mert foglalmam sincs mi kéne neki... szöszölős :)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36700) kushwavez válasza general (#36698) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

azért nem bootol automatikusan mert a BIOS-odban nem az van elsődleges bootnak kiválasztva. ez teljesen normális. majd ha telepítés után az OC-t ráteszed a meghajtódra akkor menni fog automatán

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.