Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37751) lócitrom válasza tlac (#37750) üzenetére


lócitrom
őstag

a második link esetében kicsit le kell görgetni. az első táblázatban SSDT-XOSI kell. de a másodikban meg SSDT-GPIO. a többi, ha jól értem azonos. aztán a második kérdés meg a második táblázat folytatása.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#37752) tlac válasza lócitrom (#37751) üzenetére


tlac
Topikgazda

azt mondja, hogy

SSDT-GPIO
Creates a stub so VoodooI2C can connect, for those having troubles getting VoodooI2C working can try SSDT-XOSI instead. Note that Intel NUCs do not need this

(#37753) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok. Ehhez tudtok valami konstruktívat hozzászólni?

(#37754) tlac válasza Pista0001 (#37753) üzenetére


tlac
Topikgazda

én hanyagolnám ezeket a unibeast-es cuccokat
inkább rendesen nulláról összeraknám opencore-ral

macos-t le tudsz tölteni gibMacOS-szel bármilyen rendszeren
régebbieket is, meg a legfrissebb developer verziót is

(#37755) Pista0001 válasza tlac (#37754) üzenetére


Pista0001
addikt

Nézegettem már az Opencore-t, annyira nem evidens nekem a folyamat... Ha nincs más megoldás, hát támadok onnan.

(#37756) tlac válasza Pista0001 (#37755) üzenetére


tlac
Topikgazda

macos hackelése pc-re nem evidens, szóval igen
linux ehhez képest gyerekjáték :)

nézd át az összefoglalót, nem annyira friss, de kezdésnek jó
meg a dortania-t

[ Szerkesztve ]

(#37757) orko


orko
tag

Sziasztok! Catalina fut jelenlegi gépemen, próbálkoztam Venturat, Montereyt telepíteni.
Sikerült is mindkettő,de internetet nem sikerült varázsolnom a configomra..Tudna valaki segíteni?! Monterey van jelenleg fent. Built in serial port választható kizárólag, Ethernet nem listázódik DHCP-re kellene konfigurálni.. GA-Z87X-UD4H alaplapom van i7 4790k procival. RealtekRTL8111 kextet használtam,de IntelMausival is próbálkoztam. Please help! köszi!

(#37758) tlac válasza orko (#37757) üzenetére


tlac
Topikgazda

azon intel chip van, szóval realtek kext-tel nem fog mennni
tudni kellene a chip pontos típusát

[ Szerkesztve ]

(#37759) orko válasza tlac (#37758) üzenetére


orko
tag

Intel® GbE LAN chip (10/100/1000 Mbit) ennyit találtam..

(#37760) tlac válasza orko (#37759) üzenetére


tlac
Topikgazda

ez nem elég
linux vagy win alatt olvasd ki pontosan

[ Szerkesztve ]

(#37761) kleinguru válasza orko (#37759) üzenetére


kleinguru
addikt

Gyanúsan intel I210 és annak megszűnt az újabb OS-ekben a támogatása :(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37762) orko válasza kleinguru (#37761) üzenetére


orko
tag

Intel(R) Ethernet Connection I217-V
USB LAN átalakítóval szerintetek megoldható?

[ Szerkesztve ]

(#37763) tlac válasza orko (#37762) üzenetére


tlac
Topikgazda

azt támogatja az intelmausi
[link]

(#37764) orko válasza tlac (#37763) üzenetére


orko
tag

Siker!!! :) Köszi!!
hozzá kellett adni boot argumentshez: mausi-force-wol

(#37765) naja


naja
aktív tag

Sziasztok!
Nem működő alaplapi hang miatt kérem a segítségeteket.

Probléma előzményei:
Nem rég át kellett tennem a rendszert (1. PC: B75, i5-3470, 10.14.6) átmenetileg (mivel meghalt a proci hűtése) egy másik gépbe (2.: C602, e5-1620v2) amíg orvosoltam a problémát. A tartalék gépen (2.) is volt már szerencsére Cloverrel alapú rendszer telepítve. Így annak a bootját használva el tudtam indítani az 1. rendszerét, mivel az egy teljesen más gép. Legnagyobb meglepetésemre tökéletesen működött. Ha jól emlékszem eleinte fullon tekertek a CPU magok, de későbbi boot után már a PM is szépen tette a dolgát.

Jelen állapot:
Muitán az 1. gép hűtését rendbe tettem, visszapakoltam a rendszert. Nagyjából ment is flottul minden, viszont nincs alaplapi audió. Lecsekkoltam, hogy bármit eltekergettem-e biosban vagy cloverben, de nem. Amúgy van még egy próbából telepített opencore alapú Monterey (de ezt még nem laktam be, ezért nem szeretem használni), azon ott van az alaplapi hang.

Hackintoolban nézelődve ezt találtam:
Szóval a rendszer még mindig érzékeli valahogy a cseregép részeit (1620v2).

Van ötletetek, hogy mi legyen a következő lépés?
Köszi előre is!

UI: Most vettem észre, lehet, hogy teljesen baromságot írtam. Csak összetévesztettem a C602-t a C216-tal. Míg az előbbi a e5-1620v2 chipsetje, addig a C210/C216 a B75-höz valüó, csak még sosem hallottam róla.

Akkor ezt figyelembe véve, mi a tanácsotok?

[ Szerkesztve ]

(#37766) tlac válasza naja (#37765) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem azt nézd meg, hogy jó hangkimenet van-e kiválasztva

(#37767) #91856384


#91856384
törölt tag

Sziasztok.

Egy régebbi gépemre szeretnék macOS-t felrakni.
A gépben egy i5-6600k cpu van és z170 chipset. VGA-ként a a cpu-ban lévő integrált eszközt használnám.
Az alaplapon viszont csak a DisplayPort tud 4k@60Hz kimenetet, a HDMI csak 4k@30Hz-et.
Emiatt szeretném a DP kimenetet használni majd. Ez jelenthet problémát vagy megoldható?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#37768) tlac válasza #91856384 (#37767) üzenetére


tlac
Topikgazda

megoldható
[link]

(#37769) naja válasza tlac (#37766) üzenetére


naja
aktív tag

Bocsi, félreérthető voltam. A gond az, hogy alaplapi audio device eltűnt.
Megvan az USB-s és HDMI-s output, de az alaplapi nincs.

(#37770) #91856384 válasza tlac (#37768) üzenetére


#91856384
törölt tag

Köszönöm, kipróbálom.
A telepítő és a telepített rendszeren a Clover vagy az OpenCore ajánlottabb?

(Régebben Clover-t használtam már, de megkopott az emlékem róla.)

(#37771) naja válasza #91856384 (#37770) üzenetére


naja
aktív tag

A telepítő és telepített bootloaderét soha nem választanám szét, abból csak a baj lehet (szerintem). Nem is igazán látom előnyét.
Gyakorlatilag mind a kettő egy-egy bootloader, és a telepítés ezek konfigurálását jelenti a (vanilla, azaz módosítatlan eredeti) OS telepítés előtt. Ha kiválasztottad az egyik utat, akkor azon menj végig. Clover a régebbi, OpenCore az újabb. Érthető okokból ez utóbbi az ajánlottabb. Ennél még megjegyezném, hogy ez ad igazán vanilla telepítést, amíg a Clover azért kellett néhány kextet S/L/E-be másolgatni, ha jót akartál magadnak.
Hátránya is van az OpenCore-nak: picit több mindent kell kézzel bütykölni. Viszont szuper a leírása, végül mindig mindent megtaláltam benne.

#37769 naja – Meglett a megoldás, vagy működik az alaplapi hang (Internal Sound). Dortania Fixing audio with AppleALC oldala segített. Szerintem a sudo kextcache -i / && sudo kextcache -u / volt a megoldás. Szégyellem, hogy nem jutott hamarabb eszembe.

(#37772) tlac válasza naja (#37771) üzenetére


tlac
Topikgazda

évek óta nem kellene már belenyúlni a rendszer kext mappájába már a clover-nél sem
ez eszembe sem jutott volna, hogy nálad ez lehetett a gond

(#37773) naja válasza tlac (#37772) üzenetére


naja
aktív tag

Szerintem nem "belenyúlás" lehetett a gond, hanem az, hogy a két rendszer különböző kexteket töltött be és cachelt el. Gondolom ebbe a rendszer csere-berében ragadt be és ütközött valami valamivel.

Cloverrel elég rég telepítettem már akkor volt olyan, amire ajánlott volt a bemásolás. Elnézést, ha ez már rég elavult dolog. Nekem még mindig csak egy i5-3470-em van.

(#37774) #91856384 válasza naja (#37773) üzenetére


#91856384
törölt tag

Én úgy emlékszem anno Clover esetében volt mindegyik macOS verziónak saját könyvtára. Ezeket úgy emlékszem install esetén automatikusan létre is hozta. Oda lehetett tenni az adott OS-hez szánt kext-eket. Illetve volt egy Other könyvtár, amiben olyan kext-eket lehetett elhelyezni, amit mindegyik macOS verzióhoz használni akartam.
Ez most már nem így van?

(#37775) naja válasza #91856384 (#37774) üzenetére


naja
aktív tag

Igen, és nem is hiszem, hogy ez valaha változni fog.
Viszont én arra utaltam, hogy volt olyan kext – már nem emlékszem melyik –, amelyiket a rendszerbe be kellett másolni, pontosabban mozgatni (csak egy helyen legyen). De akkor ezt már megemlíteni sem is érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#37776) naja


naja
aktív tag

Új kérdés. Tervezgetem lassacskán a fejlesztést. Első körben egy 6600 XT menne az i5-3470-es gépbe. Majd egy későbbi körben jöhet egy i5-10600, ha tényleg lesz rá igény.
Kérdésem az első pároshoz, hogy van-e valami tanács/tipp/figyelmeztetés amire fel kellene készülnöm az OpenCore/Monterey kapcsán?
A VGA amúgy egy PowerColor Hellhound a terv szerint, mert az befér az ITX házba, és más miatt is az tűnik az optimális választásnak.

(#37777) ThuG4LifE válasza naja (#37776) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

A videokártyához kell majd ez: agdpmod=pikera (Monterey 12.1től működik)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#37778) tlac válasza naja (#37776) üzenetére


tlac
Topikgazda

az i5-10600 nem rossz választás lenne, nekem is az van
a legerősebb natív 6 magos a generáción belül, meg benne van a legerősebb igp is (ami az utolsó támogatott)

pl. az i5-10600k ugyanúgy i5, viszont abban van még 4 döglött/letiltott mag valahol (az előbbiben nincs ilyen), ami miatt nem optimális a felépítése
[link]

[ Szerkesztve ]

(#37779) #91856384 válasza naja (#37775) üzenetére


#91856384
törölt tag

Visszaemlékezve, talán Asus K53 laptopra tettem fel még akkoriban Maverick (ha jól emlékszem) rendszert. Ott mintha valóban lett volna ilyesmi, hogy a többi kext közé kellett bemásolni és azután a kext-cache-t újtaépíteni.
High Sierra idejében már nem emlékszem, hogy lett volna ilyen. Talán a Clover lett "okosabb" vagy eleve más gépre lett az már felrakva és ezért nem kellett, passz.
De igen, tényleg volt olyan, hogy a többi közé kellett bepakolni. :K

(#37780) Cingi1979 válasza #91856384 (#37779) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Minden használni kívánt kext az Other mappába megy. Nem kell külön telepíteni semmit! Jelenleg USB-ről indítok több macOS, Clover Bootloadert használok Sonoma, Ventura, Monterey, Big Sur és minden tökéletesen működik. Egyébként OpenCore is van de most a Clover indítja a rendszert. Asus X99 E-WS alaplap E51650 V3 proci 4x8 GB ECC ram és Sapphire Nitro RX570 8GB GPU :K

(#37781) #91856384 válasza Cingi1979 (#37780) üzenetére


#91856384
törölt tag

Most már igen, de régen nem így volt.
Ha jól emlékszem 2014-16 környékén a K53SV laptopomra még barkácsolni kellett a kext-ek között. Azután ezzel kellett újrapakolni a cache-t.
Azt hiszem Clover és Chimera (akkor még volt Chimera) esetén is így volt.

Keresem az eredeti leírását a műveletnek, de "döglött" linkbe futok.
Szóval, de igen, régen még úgy ment ahogy "naja" fórumtárs eredetileg mondta.

Ja, és a nagyon kezdeti időkben, mondjuk már nem emlékszem miért, a Snow Leopard telepítő DVD is kellett az elinduláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#37782) naja válasza tlac (#37778) üzenetére


naja
aktív tag

Hm, köszönöm. Újabb érdekes adat, be is írom a noteszomba. :D
Amúgy soha nem is érdekelt a tuning. Az hobbinak/őrületnek jó lehet, de munkagéphez vagy szórakozásra azért van jobb dolog (ennél már a bélyeggyűjtés, terepasztalozás vagy a horgolás is jobb lehet).

#37777 ThuG4LifE: Köszi, akkor Dortania guide ezek szerint lefed mindent, így az ottaniak elegendőek is lesznek. Szuper. Igazán nem is vártam mást Tőle, csak a biztonság kedvéért kérdeztem rá.

#37779 MoonMine: Az tény és való, hogy a Clover egyre okosabb lett. Amúgy elképesztő, hogy mit is vittek véghez a kollégák a fejlesztésével az évek alatt. Ha jól tévedek nagyon régen nem is volt efi/clover/KEXT mappa, minden kext ment a rendszerbe valahova (S/L/E, L/E). Később lett az nagy fícsör, hogy már nem kell, sőt nem is szabad/lehet bemásolni. Meg aztán SIP is csak kapitány óta van.

#37780 Cingi1979: Senki nem is állította, hogy mostanában bármit is be kellene másolni a rendszerbe. Minden úgy van, ahogy írtad, és ezzel mindenki egyet is ért. Ha figyelmesen elolvasod az erről szóló részeket, mind arra utal, hogy régen voltak ilyen dolgok. Csak egy kicsit "nosztalgiáztunk". :)

#37781 MoonMine: Most én is rákerestem, és látom a Clovert is már mások fejlesztik Az eredeti arcok közül egy van csak meg. Uramatyám a Chimera! Emlékszem akkor még mennyire fantasztikus filmbe illő volt számomra az ami történt. Azt se tudtam mit csinálok, csak nyomkodtam a telepítőt trial-and-error alapon. Aztán egyszer csak működött. :D
Mert a Mountain Lion volt az első, amit App Storeban meg lehetett venni, és egyúttal az utolsó is... :) A többi már ingyenes volt.

Nahát ez jó volt. Köszi mindent!

(#37783) tlac válasza naja (#37782) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem kell így összeömleszteni a válaszokat egy hozzászólásba, ha külön embereknek írsz, mehet külön is

Amúgy soha nem is érdekelt a tuning. Az hobbinak/őrületnek jó lehet, de munkagéphez vagy szórakozásra azért van jobb dolog

én is szórakoztam régen vele sokat a core 2 duo-s időszakban :)
azért jó volt az amikor +70%-kal meg tudtam emelni az órajelet napi használatra beállítva (8x266 -> 8x450 egy e6400-on)
jóval olcsóbban volt olyan procim, ami az akkori csúcsoknál is sokkal gyorsabb volt

viszont manapság a már tuning definíciója sem egy egyértelmű
pl. az említett i5-10600-am egy Gigabyte z490i-ben van, ami alapbeállításokon fut, de ez azt jelenti ennél az alaplapnál, hogy power limit-eket kiengedi nagyjából a végtelenbe

ha az intel ajánlását követné, akkor egy folyamatos terhelés után nagyjából fél perc múlva abba kellene hagyni az órajelek turbózását, hogy a névleges 65W tdp-n belül maradjon

de nálam ez nem történik meg, végtelen ideig megtartja a magasabb frekvenciákat, cserébe többet is fogyaszt, de gyorsabb is
viszont nem is feltétlenül lehet tuningnak nevezni, mivel tudja a proci a magasabb órajelet is gyárilag

Uramatyám a Chimera! Emlékszem akkor még mennyire fantasztikus filmbe illő volt számomra az ami történt. Azt se tudtam mit csinálok, csak nyomkodtam a telepítőt trial-and-error alapon.

ez nálam is ilyen volt az elején :D
csak nekem még akkor chameleon volt

(#37784) naja válasza tlac (#37783) üzenetére


naja
aktív tag

Oké, így is szégyellem magam egy kicsit a floodolás/agymenés miatt :D

Most így jobban belegondolva, az hogy "soha nem érdekelt a tuning" egy szemérmetlenül aljas hazugság volt a részemről. Hiszen az első gépem egy Cerka 300A volt, ami 450-en szaladt könnyedén :)) Igaz ezért nem csináltam sokat, csak a BIOS-ban két számot átírtam. Hol voltak még akkor a vízhűtés és a többiek. Valami hűtő (talán gyári) azt jóccakát. Az Interstate meg olyan simán ment rajta, hogy attól most is elkap a gyönyör. Azt a gépet nagyon-nagyon sokáig nem adtam el, mert nem volt semmi, amire lett volna értelme upgradelni. Aztán volt még egy E5400-am, amit megint nulla munka volt felhúzni. De ezek olyan rég voltak.
Szóval korrektül úgy hangzott volna a mondat, hogy igazán sosem motivált, hogy a tuninggal babráljak vagy költsek rá. Számomra teljesen érthetetlen, hogy plusz pár lóerőért mekkora pénzeket hajlandóak elkölteni az emberek.

(#37785) Gabady


Gabady
aktív tag

Kis inaktívkodás után el kezdtem kicsit utánanézni ennek a Venturanak. Ha jól látom a skylake procikat is dobták az intel hd5xx-ekkel együtt. Jól gondolom, hogy akkor a kis hackbookomnak a Monterey a vége, hiába ajánlja a Venturat ?
Mondjuk most látom, hogy át lehet b*szni, skylake->kaby lake fakeid-vel. De mennyire működőképes így a dolog ? Mert amúgy így sem egy rakéta.... :D

[ Szerkesztve ]

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37786) tlac válasza Gabady (#37785) üzenetére


tlac
Topikgazda

a skálázástól szokott belassulni az igp, nekem uhd 630-nál a virtuális 5k-nál érződik meg

animációkat, átlátszóságot kikapcsolva, lehet gyorsítani rajta

(#37787) Gabady válasza tlac (#37786) üzenetére


Gabady
aktív tag

itt FHD mint a kettő.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37788) attilav2 válasza Gabady (#37785) üzenetére


attilav2
őstag

skylake procikat is dobták az intel hd5xx-ekkel együtt

Nekem haswellen megy a ventura, igaz rx550-et használok(polaris magost, macos kompatibilis, van ebből lexa magos, az nem jó macos-hez). Opció lehet egy olcsóbb mac kompatiblis radeon beszerzése.

Ja hogy hackbook, laptop lehet, akkor marad a fakeid trükközés

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37789) Yocee


Yocee
aktív tag

Sziasztok!
Mivel a feleségem MacbookPro-jába 70+k egy nagyobb ssd, és amugy is egy 2015-ös darab, ezért Hackintoshra adtam a fejem.
Mivel nála is az van, Big Sur lett. Egy Lenovo 910q tiny gépen (talán, nehéz beazonosítani), i5 7500t procival (HD630 igpu), 8+16gb rammal, 256 nvme m2 ssd vel. Ez a gép volt itthon, másra szántam, de most ez lesz.
A telepítés menete windows alatt beszereztem a recovery imagét.
Sok EFI mappát kipróbáltam, mert már a boot során a grafikus menüben nem látszott a pendrájvon a recovery particio. Ez annak az efi mappának a config.plist-je ha segit. (Lehet, hogy oralia vanilla opencore) ( [link] )

Most a következő gondjaim vannak.
-DP-DVI csatlakozóval dugom a monitorra, és ha elmegy a kép, nem jön vissza, csak a DP dugó ki-be dugdosásával.
-Látja az igpu összes memóriáját, de benchmark programban elég gyatra teljesítményt nyújt.
-nincs hang, nincs hagkártya eszköz
-az nvme ssd-t external device-nek látja (ez gond?)
-az efi mappás pendrájv nélkül nem bootol be, nincs operációs rendszer szerinte.

A kérdés az, hogy ez még lehet simogatni, vagy kezdjem elölről az egészet az itt olvasott módszerrel?

[ Szerkesztve ]

(#37790) naja válasza Yocee (#37789) üzenetére


naja
aktív tag

Ezt a config file-t nem hiszem, hogy bárki belekezdene átnyálazni. Az EFI mappa másolgatás innen-onnan próba/szerencse alapon szerintem ritkán vezet teljes sikerhez. Talán ha egy tökéletesen ugyanolyan gépről másolod, akkor esélyes lehet (de most ugye nem erről van szó). Nem véletlen, hogy a Hackintosh telepítést csak olyannak ajánlják, aki hajlandó végig menni a szükséges lépéseken. Azaz rászánni az időt, és megoldani minden egyes problémát. Közben lehet jó sokat tanulni, ami aztán nem jó semmi másra, de legalább megérted hogy "mi hajcsa". Lehet, hogy valaki bevállalja megválaszolni egyesével a kérdéseidet, de a végén nem biztos, hogy tökéletes rendszert kapsz. Én csak azért nem adok válaszokat, mert nem vagyok annyira skilles. A problémáid többsége azért van, mert nincs rendesen beconfigolva az OpenCore.

Végig lehetne menni a kérdéseiden, de szerintem, "gyorsabb" lenne, ha elölről kezdenéd az ajánlott úton, azaz Dortania leírása OpenCore telepítéséről.

Egy kérdés az utolsó kérdésed kapcsán: a pendrive-ról átmásoltad az EFI partíció tartalmát a boot drive EFI partíciójára? Hanem , akkor ezért kell a pendrive a bootoláshoz.

(#37791) ThuG4LifE


ThuG4LifE
senior tag

Amíg néztem az Apple Eventet, addig szépen le is frissítettem (OC 0.95). Ha jól néztem, akkor 26-án jön a végleges.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#37792) viperabácsi válasza ThuG4LifE (#37791) üzenetére


viperabácsi
addikt

Szia ! Mennyire volt macerás AMD procival a hekli ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#37793) ThuG4LifE válasza viperabácsi (#37792) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Nem vészesebb, mint ha Intel lenne.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#37794) Gabady válasza ThuG4LifE (#37793) üzenetére


Gabady
aktív tag

Volt valami guide, ami alapján elkészült a hackli ?

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37795) ThuG4LifE válasza Gabady (#37794) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Az OC alap leirasa mellett lehet talalni amd efi-ket, amiket sajat gepre at lehet szabni. Sokkal egyszerubb es tobb mar az info/mukodo konfig, mint regebb. En mindig inteles voltam, ez az elso amd konfigom.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#37796) Gabady válasza ThuG4LifE (#37795) üzenetére


Gabady
aktív tag

Én is tavaly kari környékén pattintotam össze, előtte intelem volt. Igazából minden követelménynek megfelelne a vas. Lehet majd nekifogok azt felpattintom.... :)

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37797) attilav2


attilav2
őstag

Én is feltettem teszképpen a haswellemre a sonoma beta-t. A ventura-t meghagytam, a sonoma egy másik ssd-re került tiszta telepitéssel.
Bluetooth megy(CSR chipes), hang megy, egyelőre úgy tűnik minden működik. Az oc efi tökugyanaz amit ventura-hoz használok.
Külső link a képhez
A stabilitás lesz egy jó kérdés, majd az idő eldönti.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37798) tlac válasza attilav2 (#37797) üzenetére


tlac
Topikgazda

nekem firefox indításába párszor belefagyott már a sonoma
meg grafikai hibái is vannak az ff-nek a skálázás miatt

(#37799) attilav2 válasza tlac (#37798) üzenetére


attilav2
őstag

Nem IGP-t használsz ? Lehet h amiatt van. RX550-nel eddig nem tapasztaltam problémát a telepitett rendszeren.
Talán egy megemlitendő dolog van, hogy recovery módban(a telepitő ugyebár indit egy kis mac rendszert), a safari csak fehérséget rakott ki a weboldalaknál, némely oldalaknál a cimsor látszott, az elemek akkor jelentek meg ha a weboldal felett köröztem az egérrel, és az éppen az egér alá eső elem megjelent amig felette volt a mutató. Szóval úgy tünik recovery módban a safari használhatatlan a sonoma beta telepitőben. Ellenben a feltelepitett rendszeren jól működik a safari.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37800) tlac válasza attilav2 (#37799) üzenetére


tlac
Topikgazda

egy 6900xt-re van kötve a monitor, de az uhd 630 is be van kapcsolva "számolásra", kimenetei pedig tiltva

de az amd kártya, amúgy tud néha lilás képet produkálni, ált. csak rövid időre, utána visszaáll magától (pl. egy restart-nál)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.