Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) mobbo válasza varsam (#5000) üzenetére


mobbo
senior tag

abit ip35 [link]

(#5002) varsam válasza mobbo (#5001) üzenetére


varsam
őstag

(#5003) gabo89


gabo89
senior tag

Üdv!
Keresek egy kext-et/megoldást: Van egy SATA2 HDD-m (win xp), és ODD-m, és egy IDE HDD-m. Az IDE HDD-n van az osx leo. Telepítés után, az első boot után az osx még látja a sata2 eszközöket, de reboot után már nem, csak ha achi módban van.

Szóval van megoldás erre? Nem szeretném ACHI módban használni, az xp miatt.

EP43-DS3L
Telepítéskor, customnál ezek voltak bejelölve:
New ichx (ich10)
JmicronATA

indul a sörös aludni

(#5004) mobbo válasza varsam (#5002) üzenetére


mobbo
senior tag

köszi :R
ezeket a guide-okat nagyrészt már átnéztem
konkrétan erre a cpu témára nem találtam semmit, vagy csak nem tudom mit keresek
:U
mit keressek?

(#5005) varsam válasza mobbo (#5004) üzenetére


varsam
őstag

Próbálj meg biost frissíteni legújabbra, illetve ezeknek megfelelően feltelepíteni az osx-et, vagy ha nem akarod újrarakni, akkor csak használd azokat a kexteket meg minden mást, amit ott leírnak. Csak tippek, nem tudom nálad miért van az, hogy csak 1 magot használ.
System Profilerben is csak 1 magot mutat?
Esetleg vmi cpus=1 fixet nem tettél fel, ami miatt alapból egy maggal indul az osx?

Én eddig csak olyanról olvastam, hogy valakinek csak 1 maggal volt hajlandó elindulni az osx, kettővel nem, ami miatt le kell tiltani az egyiket. Nálam is volt ilyen gond a notimmal, de ezt sok helyen olvastam is és egy moddolt bios megoldotta a dolgot. Azóta már Snow Leo-val megy az eredeti bios-szal is.

[ Szerkesztve ]

(#5006) mobbo válasza varsam (#5005) üzenetére


mobbo
senior tag

bios a "legújabb"
profilerben 1proc 2mag van 64bit yes
elvileg nem raktam fel cpu-val kapcsolatos korlatozast de hazard disztro, szoval barmi lehet

profilerben extensionok kozott 2 nullpowermanagement van az normalis? meg penryn profile, mikozben ez egy wolfdale proc
:U

neha elvesztem a fonalat hogy mi micsoda... meg valaki leirhatna foolproof modon hogy tudom megcsinalni hogy ne a bootcd-rol kelljen bootolnom, hanem normalisan (tripleboot: w7, xp, osx) chameleont leszedtem de eleg homalyos hogy mit hova kell masolni...

(#5007) varsam válasza mobbo (#5006) üzenetére


varsam
őstag

profilerben 1proc 2mag van 64bit yes
Ezek szerint mégis két magot használ a gép.

profilerben extensionok kozott 2 nullpowermanagement van az normalis? meg penryn profile, mikozben ez egy wolfdale proc
Mármint nullCPUpowermanagement?
A System/Library/Extension mappában nézd meg, hogy ott is kettő van-e, ebből egy is elég.
Illetve írd meg, hogy mi van az Extra és Extra/Extension mappádban.

neha elvesztem a fonalat hogy mi micsoda... meg valaki leirhatna foolproof modon hogy tudom megcsinalni hogy ne a bootcd-rol kelljen bootolnom, hanem normalisan (tripleboot: w7, xp, osx) chameleont leszedtem de eleg homalyos hogy mit hova kell masolni...
Utólagos chameleon telepítés engem is érdekelne, még én sem csináltam. Viszont ha Hazard disztrót használsz, akkor ott telepítésnél ki tudod választani, hogy tegyen fel Chameleont.

(#5008) mobbo válasza varsam (#5007) üzenetére


mobbo
senior tag

igen, nullcpu, bocs
az egyik appleintelcpumanagement upsz

az extraban csak az extension mappa van az meg ures

telepitesnel felraktam rc3-at de nemtom milyen formaban kellene latnom a mukodeset
:)

(#5009) varsam válasza mobbo (#5008) üzenetére


varsam
őstag

igen, nullcpu, bocs
az egyik appleintelcpumanagement upsz

Akkor ezeket hagyd.

telepitesnel felraktam rc3-at de nemtom milyen formaban kellene latnom a mukodeset
Chameleont rögtön a számítógép indulásánál, a POST képernyő után kéne látnod, visszaszámol pár másodpercig, majd indul az OSX. Ha a számolás alatt nyomsz vmi gombot, akkor ki tudod választani, hogy melyik particióra bootoljon.
Ha nem DVD-ről bootolsz, hanem kiveszed és hagyod hadd csinálja magától, akkor mi történik?

System Profiler minden más adatot jól lát a gépedről? CPU sebesség, ram mennyiség, stb..?

Ha jól emlékszem, akkor a hazard csinál egy .Chameleon mappát a gyökérbe, neked van ilyen? Rejtett mappa szóval Finderben nem látszik, MuCommanderrel pl meg tudod nézni.
Ha van ilyen, írd meg mi van benne, esetleg képet a tartalmáról ha több minden van.

(#5010) mobbo válasza varsam (#5009) üzenetére


mobbo
senior tag

nincs chameleon folderem :(
rejtettek kozott se

ha cd nelkul inditom akkor
a., ha a boot eszkozoknel cd az elso, kiirja hogy "read error occured press ctrl+alt+del" amire ujraindul
b., ha hdd-t teszek elso helyre akkor bejon a regi bootselect, win7+xp, osx sehol

csak cd-rol bootolva jon be a hazard bootloadere, onnan viszont wint nem lehet inditani :) mert akkor megint ez a read error jon be

(#5011) mobbo


mobbo
senior tag

csináltam 1 jolsikerult képet [link] azert remelem latszik
elso ketto cpu sor enabled, masodik ketto disabled

(#5012) varsam válasza mobbo (#5011) üzenetére


varsam
őstag

Milyen procid van egyébként?
Mint már mondtam, sajnos az utólagos Chameleon installban nem vagyok otthon, nem tudom hogy kell csinálni, szóval lehet nem ártana újrarakni a géped, mondjuk a már linkelt guidok szerint.

(#5013) mobbo válasza varsam (#5012) üzenetére


mobbo
senior tag

ujrarakni nincs mod sajna
a proci egy e82oo c2d (wolfdale)

(#5014) varsam válasza mobbo (#5013) üzenetére


varsam
őstag

részemről akkor passz :(

[ Szerkesztve ]

(#5015) MajaG


MajaG
senior tag

Na sikerült felrakni a dell vostro 1500-somra a Universal 10.6.2 v3.6-ot.

Alap beállításokkal feltelepül. Első restartig müködik is a restart ill. Shutdown. Utána mindig kézzel kell ki-be kapcsolni a gépet. Mit kéne feltennem?
Dvd-n lévő driverekkel felismeri a vga-t, de ha rádugom a monitort csak feketeség van.(nvinject) Mi kéne hogy a rádugotton is legyen kép, ne csak a notin? Az nem baj ha egyszerre csak egyiken megy a kép. Hangkártya alap vooodohda-val megy, viszont mikrofnom nincs. Voodobattery nem jelenítette meg a telepet. Alapból Imacnek látja a gépet. Ezen h lehet változtatni? Valaki tud müködő hálókártya drivert? Leo alatt ment a lan. Wifi az intel 3945abg. Ez megy már végre? Illetve hálókártya olvasóhoz kéne még driver. Meg úgy összeségében. H kezelje a laptopot rendesen. Telepítéseket kexthelperrrel csináltam. Cpu-t 3ghz-esnek látja 2.1 helyett.

A telepítő ezeket rakta fel alapból:
bootloader efi 10.5 chamelon 2
nullcpupm
platformuuid
fakesmc
ioata kernel panic fix
evoreboot
legacy ahci
ps/2 <---ez mire jó? (ezt ne rakjam fel telepítésnél? (ha később fel akarom rakni a voodo2trackpadet?)
rosetta <---ez mi?

Válaszokat előre is köszi.

Gép.:
chipset: intel 82801hbm ich8-do
proci: t8100
vga: nvidia 8600gt-m 256mb
lan broadcom 440x
kártya olvasó: ricoh

[ Szerkesztve ]

(#5016) mobbo válasza MajaG (#5015) üzenetére


mobbo
senior tag

az óra egy órával többet mutat mint ami van
de a dashboardon az óra widget pontos
ez mitől van?

(#5017) varsam válasza MajaG (#5015) üzenetére


varsam
őstag

Alap beállításokkal feltelepül. Első restartig müködik is a restart ill. Shutdown. Utána mindig kézzel kell ki-be kapcsolni a gépet. Mit kéne feltennem?
Várj egy kicsit, nekem is néha kb fél-1 perc mire kikapcsol/újraindul, de megcsinálja.

Az Extra/Extensionban nyugodtan törölheted az smbios.plist fájlt. Ez adja meg azokat a hibás adatokat a gépedről.
Legújabb fakesmc-t is felteheted netkas.org oldaláról.

Az extra mappában lévő com.apple.Boot.plist fájlba tedd be ezt a két sort:
<key>GraphicsEnabler</key>
<string>Yes</string>

Nninject-et törölheted, az előző megoldással szépen fog menni a vga-d, illetve nálam még a külső monitor csati is megy. (8400M karival)
Wifi még nem jó: [link] én cseréltem egy Broadcom wifi kártyára, kemény ezer ft volt itt PH aprón.
voodootrackpad és voodoops2controller mehet fel.

(#5016) mobbo
Az óra sokaknak ilyen, winbe kell UTC-re állítani.
Vagy osx-be manuálisan.

[ Szerkesztve ]

(#5018) MajaG válasza varsam (#5017) üzenetére


MajaG
senior tag

Köszi a vga bejött Smibiosos dolog is! Viszont olyan beállítás nincs hogy a rákötött monitor legyen az elsődleges?

Trackpad és a ps2 voodoo nem megy. (leszedtem az apple ps2controllert, acpips2nubot) Illetve usb-s bill+egér megy, csak a notin nem megy a trackpad meg a bill.
a Kikapcsolás és a reset sem...:( Ezekre ötletek?

(#5019) varsam válasza MajaG (#5018) üzenetére


varsam
őstag

Vhol a Preferences/Displays-nél kell állítani sztem.

S/L/E-be tedd a voodoops2trackpad és voodoops2controllert, és appleps2controller nem kell.
Extra/extension-be pedig AppleACPIPS2nub-ot, majd futass Kext Utility progit.

Kikapcsolás hogy nem megy? A noti kikapcsoló gombja nem reagál, vagy ha rámész az alma ikonra majd Shutdown, akkor nem kapcsol ki?

[ Szerkesztve ]

(#5020) MajaG válasza varsam (#5019) üzenetére


MajaG
senior tag

Nincs restart, sem kikapcsolás. Láthatóan leáll a rendszer. De a notebook csak a gombbal kapcsol ki teljesen, ha hosszan benyomva tartom. Restartnál dettó megáll kijelentkezés után. És csak a noti gombbal tudom ki-be kapcsolni. Extra könyvtárba nincs extension könyvtár, csak a file amit szerkesztettem, de akkor létrehozom.

[ Szerkesztve ]

(#5021) varsam válasza MajaG (#5020) üzenetére


varsam
őstag

Nálam is leáll a rendszer, csak a venti pörög meg pár led világít, de kb 1 perc után kikapcsol...érdekes minden esetre.
Extension mappát hozd létre igen, tedd bele amit írtam, utána meg kext utility-t futass, majd restart.

(#5022) MajaG válasza varsam (#5021) üzenetére


MajaG
senior tag

Hát sajna a voodoo-s track, ill bill úgy sem megy.(Vissza raktam az applet akkor okés) Tényleg azt h lehetne beállítnai, hogy a laptop billjén a 0 ne í legyen? Illetve az í í-t írjon és ne semmit? Hungarian pro készlt nem segít ebben. Nekem nem kapcsol le a venti ill a ledek. Ez gondolom valami energiagazdálkodási dolog lehet. Mert a voodoobattery sem jelenik meg, hiába telepítem. Illetve valahol kell valamit állítani, h mutassa a telepet? (system prefben)

(#5023) MajaG válasza MajaG (#5022) üzenetére


MajaG
senior tag

Bár a system preferencesben megjelenik a voodoo beállításai, ezt kihagytam!

[ Szerkesztve ]

(#5024) MajaG


MajaG
senior tag

Közbe tesztelgettem az OsX-et. Olyan problémáim is vannak, hogy meg tudom nézni kb 1-2 honlapot. Chromemal, safarival. Aztán megszűnik a net kapcsolat. Nem jelzi a preferencesben, de utána már nemtok megnézni semmit. :( Erre ötlet valakinek?

(#5025) nlq válasza gabo89 (#5003) üzenetére


nlq
aktív tag

told fel az XP ala az ahci drivereket sztem egyszerubb,
es az Xp-nek is jobb az AHCI driverekkel

(#5026) mobbo


mobbo
senior tag

chameleon telepitesrol ezt irja a FAQ

• You install boot0 (or chain0) file to the MBR. [This is stage 0, responsible for loading stage 1]
• You install the boot1h file to your partition's bootsector. [This is stage 1, responsible for finding the boot file]
• You install the boot file to your partition's root directory (/). [This is stage 2, the main bootloader that loads kernel, KEXTs and other Chameleon-related files]
• You create a folder called Extra in the root (/) of your partition, that contains Chameleon-related files (KEXTs, com.apple.boot.plist, Themes etc.).

hol van a masodik pontban emlitett partition bootsector?
nalam az elso particion van az xp, masodikon ez az, harmadikon w7 es a negyediken az osx
valaki leirhatna ugy hogy megertsem
:R

(#5027) varsam válasza mobbo (#5026) üzenetére


varsam
őstag

Normal Install (non-RAID):
--------------------------

Suppose that your installation is on /dev/disk0s2

- Install boot0 to the MBR:
sudo fdisk -f boot0 -u -y /dev/rdisk0

- Install boot1h to the partition's bootsector:
sudo dd if=boot1h of=/dev/rdisk0s2

- Install boot to the partition's root directory:
sudo cp boot /

No need to use startupfiletool anymore!

Ha letöltötted a chameleont akkor a doc mappában van readme. Remélem ebből többet megértesz mint én :)

[ Szerkesztve ]

(#5028) mobbo válasza varsam (#5027) üzenetére


mobbo
senior tag

az a baj hogy nemtom hova kéne a boot1h-t másolni
particio bootsector
hogy az mi és hol van :)

más:
hogy tudnám lementeni a jelenlegi állapotát az osx-nek úgy usb-re, hogy ha elcseszem restore-ral vissza tudjam hozni cakkpakk?

(#5029) varsam válasza mobbo (#5028) üzenetére


varsam
őstag

Amit küldtem, akkor kell pont így csinálni, ha az osx-ed az 1 merevlemez 2 particióján van, tehát: /dev/disk0s2 Ha pl harmadik partició akkor: /dev/disk0s3

Az MBR a vinyó első 512bájtján van (ha jól tudom), ide másolja a boot0-t
- Install boot0 to the MBR:
sudo fdisk -f boot0 -u -y /dev/rdisk0

Ez az osx particiója:
- Install boot1h to the partition's bootsector: (ez a sor másolja a boot1h-t a partition's bootsector-ba, ami itt a 2. partició)
sudo dd if=boot1h of=/dev/rdisk0s2

- Install boot to the partition's root directory:
sudo cp boot /

(#5030) varsam válasza varsam (#5029) üzenetére


varsam
őstag

Az RC2-esnek van installerje, így a legegyszerűbb
[link]
Ezt tudod használni RC3-nál is, csak ki kell cserélni a boot mappát.
RC3 Installer: You can use the RC2 installer pkg, and replace /boot with the new one from the binary tarball.
(vhogy tuti lehet pkg-t módosítani, az is csak egy mappa kb.)

[ Szerkesztve ]

(#5031) mobbo válasza varsam (#5030) üzenetére


mobbo
senior tag

lefutott a pkg
restart
nem történt semmi
minden pont ugyanúgy van mint előtte
:F

mod: annyi változott hogy lett egy chameleon shortcut(alias) a rootban de nem vezet sehova

[ Szerkesztve ]

(#5032) varsam válasza mobbo (#5031) üzenetére


varsam
őstag

:F érdekes
nemtom, passz

(#5033) MajaG válasza MajaG (#5024) üzenetére


MajaG
senior tag

Na erre találtam írást, az a baj h a broadcom driver csak 32-biten stabil. Ha 32 biten indítom a snow-t lefagy. Lehet valahogy csak 1 kextet 32 biten futatni?

(#5034) cimpus


cimpus
csendes tag

Üdv néktek.

Nemrég vettem egy Imac-et és korábban vásárolt Medion akoya procis (típus MD96630ra) laptopra szeretnék Macosx-et rakni. Mivel kevés időm van és nem tudom végigolvasni 6 év forumját csak egy rövid kérdésem lenne.

Megoldható hogy minden driver-t megtalálva telepíteni tudjam rá a macosx-et?

Próbáltam már jó pár varit:
amin hang driver volt azon nem látta a laptob billentyűzetet
Amin minden ok lett volna, csak hang nem volt
Volt olyan amin videokartya driver nem volt
valamelyiken vebkamerát nem ismerte fel.

Leszedtem vagy 6 féle macosx-et. És nem sikerült. Valakinek már igen?????
Természetesen nem kérek sokat csak hangja,videója legyen.
Bocsi, az mar megvolt. Ahhoz a varihoz kellett billentyüzetet vinnem a laptophoz. Röhejesen néz ki:)))))
Esetleg valaki ebben tudna segiteni?

Hallottam olyat is ,hogy eredeti lemezzel is valahogyan telepitheto.
Igaz ez????

(#5035) Gordiann


Gordiann
őstag

Valaki meg tudja mondani, hogy osx alatt (10.6) a processzor maxon pörög folyamatosan, vagy leszabályozza magát, mint windows-ban?

iStat Menus progival folyamatosan monitorozom, hogy melyik mag mennyire foglalt, de ez gondolom csak a terheltséget mutatja, nem azt, hogy mennyin pörög a proc.

Honnan tudhatnám meg ezt, nincs valami program erre?

(#5036) dashed válasza Gordiann (#5035) üzenetére


dashed
senior tag

(#5037) mobbo


mobbo
senior tag

az mitől lehet hogy paragon ntfs for mac nem akarja látni a többi vinyót?
disk utility is fat filerendszert lát ntfs helyett mindenhol
emiatt csak olvasni tudom őket írni nem...

(#5038) mobbo válasza mobbo (#5037) üzenetére


mobbo
senior tag

ok
rájöttem
nem támogatja a 64bitet a paragon
átraktam 32bitre a leot és megjavult
de nem csak ez, hanem a proci is, elindult a másik mag is 32biten
:C

(#5039) Gordiann válasza dashed (#5036) üzenetére


Gordiann
őstag

Köszi! sajnos nem jó az oldalon a letöltési link. :( ) Nincs meg valakinek ez a CPU-X ?

(#5040) varsam válasza Gordiann (#5039) üzenetére


varsam
őstag

[link] :)
4. - 6. találat.

(#5041) Gordiann válasza varsam (#5040) üzenetére


Gordiann
őstag

nem mondod komolyan! :Y órákig kerestem! mindig agyonra nézem a google-t, ha kell valami, de most nem találtam semmit. :Y

szerk: egyébként sajnos max.-on megy a gép, lehet ezen változtatni?

DSDT-vel "műkdtetem" a gépemet, lehet, hogy egy másik dsdt file megoldaná? Vagy mi határozza meg a processzor működést?

[ Szerkesztve ]

(#5042) Gordiann válasza Gordiann (#5041) üzenetére


Gordiann
őstag

Hm... már megint előbb írtam, mint olvasgattam....
megtaláltam a megoldást, tonymacx forumban. Még jó hogy azt az alaplapot vettem, ami tony-nak is van, így van mindenre megoldás, leírás....

dsdt-t kell cserélni másikra egyébként.

(#5043) nlq


nlq
aktív tag

Sziasztok!

ujra a segitsegeteket szeretnem kerni:
adva van egy gep amiben Gigabyte GA-EP41-UD3L alaplap van
sikeresen fel is installaltam ra a gyari mac os lemezrol a snow leo-t a lifehacker methoddal
( http://lifehacker.com/5360150/install-snow-leopard-on-your-hackintosh-pc-no-hacking-required )

a problemaim a kovetkezoek:
a rendszerben az alaplapi VGA (device id 0x2e32) csakis kizarolag 1600x1200ban hajlando kepet adni feltoltam hozza egy atirt appleintelGMAX3100.kext es egyappleintelGMAX3100FB.kext-et kextutilityvel be is toltam a megfelelo helyre, ennek ellenere azt irja hogy no kext loadad az info lapon

mit csinalhattam rosszul ??? hogyan tudom ezt megoldani merre induljak??

egyelore ez a fo gondom, de tovabbi ket gondom is van vele:

az alc 888 as hangcsip se megy (ehhez a verbose modban kiirja hogy betolti a kextet, de nem bir mukodni...

valamint a sleep sem megy... :(

PLS help!!!

(#5044) mobbo válasza nlq (#5043) üzenetére


mobbo
senior tag

888 nálam csak voodooHDA-val hajlandó menni (de ez is bugos)

(#5045) Q10Q10 válasza cimpus (#5034) üzenetére


Q10Q10
csendes tag

Sziasztok,

magam is "elvetemült" Mac-es vagyok. Így természetesen a netbook-ra is fel kellett kerülnie. Nekem az iPC 10.5.6 nagyon bevált és stabil. (Q10 Air). Korábban a 7" EeePC-n a 10.4.8 tigrist sikerült működésre bírnom.

Konkrét jótanács Intel Atomos netbookhoz:

1. bootkor F8, majd a "cpus=1" beírása után enter.

2. a "Fix"-ek közül csak a PS2 bill.fixet jelöld be, különben lefagy/nincs billentyűzeted!

Nálam magyarítva, hang ok, 1024x600 felbontás, Wifi ok (az eredeti Realtek kártya), Lan ok, bill. ok, touchpad ok, hangkimenet ok, akkukezelés ok, sleep (nem saját, hanem plusz progival) ok.

(#5046) Q10Q10 válasza Q10Q10 (#5045) üzenetére


Q10Q10
csendes tag

Win7 - OSX 10.5.6 Dualboottal. :C

(#5047) nlq válasza mobbo (#5044) üzenetére


nlq
aktív tag

mar csak az a kerdes hogy a wodoohda hoz mit szol az alap kernelem :)

megprobalom...

vga ra nincs valami otleted???

(#5048) mobbo válasza nlq (#5047) üzenetére


mobbo
senior tag

efi studio?

(#5049) nlq válasza mobbo (#5048) üzenetére


nlq
aktív tag

efi studioban nincsenek intel vga kartya cuccosok :(

(#5050) gabo89


gabo89
senior tag

Üdv!
10.5.8 -as leo-hoz létezik magyarítás? Az öcsémnek szeretném felrakni.

indul a sörös aludni

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.