Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36301) kushwavez válasza kleinguru (#36299) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

A képek alapján úgy tűnik nem érzékeli az egeredet. Lehet valami USB port a hibás. Ha 3.0 USB-t próbálsz próbálj 2.0 portot, és/vagy több portot is próbálgass. Aztán ha sikeres akkor patchelned kell telepítés után az USB portokat.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36302) Vasti74


Vasti74
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném kipróbálni, milyen manapság egy Mac gép (utoljára valami LC II előtt ültem ;-) De gőzöm sincs, merre induljak... OK, természetesen olvasni fogok itt sokat indulás előtt, de gondoltam legalább az irány miatt segítséget kérek.

Aminek a legjobban örülnék, ha virtuális gépen tudnám futtatni, mert nincs kedvem újraindítgatni: sokkal jobb lenne bármikor elindítani, és ismerkedni vele, de közben a gépemet ugyanúgy használni tovább, mint eddig.

De ha ez nehezen járható, akkor telepíteném a mostani rendszer mellé persze...

Ami van: Fujitsu Esprimo D738 gép (i5-8400 procival, 16GB memóriával, a prociban lévő grafikus kártyával) Benne egy 240GB-os nvme SSD, ezen fut a rendszer (Linux Mint MATE) , és van benne egy 500GB-os SATA SSD is. Tudok "akármennyi" helyet csinálni az nvme-s SSD-n, vagy le tudom gyalulni az egész SATA-s SSD-t, ha kell ;-)

Szóval ilyen vassal melyik megoldással szemezgessek? Futni fog virtualbox (vagy más virtualizációs megoldás) alatt, vagy "natívan" telepítenem kell?

Előre is köszönöm, üdv: Vasti

[ Szerkesztve ]

(#36303) kushwavez válasza Vasti74 (#36302) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

a KVM lehet a te megoldásod ha a virtualizálás mellett döntesz, viszont mivel egy GPU van így a Mac-ben tudomásom szerint nem lesz grafikus gyorsításod. https://github.com/foxlet/macOS-Simple-KVM
vagy https://github.com/kholia/OSX-KVM

Viszont az a baj, hogy grafikus gyorsítás nélkül lassabb lesz mint egy csiga, így nem lesz túl jó az első benyomás sem, számomra anélkül használhatatlan a rendszer.

Sajnos nem vagyok jártas a KVM témában, egyetlen egyszer használtam és akkor is félbehagytam mert inkább bebootoltam, hogy natívan menjen. A Simple-KVM volt az egyébként amit próbáltam, szerintem elég jól le van írva mit hogyan.

én a natív megoldást tudom ajánlani ha nincs egy fölös GPU.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36304) kleinguru válasza kushwavez (#36301) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

A probléma megoldódott.

A "Quirks" fülnél pipáljuk be az "XhciPortLimit"-et
Ezt kihagytam, SMBIOS-t imacpro-ra tettem és láss csodát működik :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36305) kleinguru


kleinguru
addikt

Sajnos a intel i210 hálókártyám furcsaságokat csinál. Amennyiben bedugom a kábelt, kb 3 másodperc múlva a számítógép csontra fagy. Van valami ötletetek :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36306) Vasti74 válasza kushwavez (#36303) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Köszönöm, akkor nem vetem el eleve a virtuális gépen futtatást!

A grafika sebessége annyira nem érdekel, már ha elviselhető tempóban működik azért (...kinek mi az, én mondjuk türelmes vagyok, XT-n kezdem a PC-s életet ;-)

Nekiesek, olvasgatok, és talán rájövök, hogy lesz OSX a gépemen :-)

Üdv: Vasti

(#36307) kushwavez válasza Vasti74 (#36306) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Szerintem próbáld a 2-at amit küldtem (kholia/OSX-KVM), az frissebb és jönnek is hozzá frissítések, míg a Simple-KVM-nél 2 éve volt az utolsó frissítés.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36308) kushwavez válasza kleinguru (#36305) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ezt a problémát láttam már másnál is, bár ott KP volt a vége.

Ha előtte működött akkor elképzelhető, hogy ez egy bug a Monterey részéről.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36309) kleinguru válasza kushwavez (#36308) üzenetére


kleinguru
addikt

KP :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36310) Vasti74 válasza kushwavez (#36307) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Közben az jutott eszembe, hogy mégis próbálok valamit kezdeni a Virtualbox-al...

Ugyanis az már telepítve van, abban fut néha, ha igazi Office kell, a Win10-em. Nem akarok mellé másik virtualizációs cuccot telepíteni, hátha összevesznek, és persze pont akkor kellene valami dokumentummal azonnal és sürgősen dolgoznom ;-) A LibreOffice sokszor nem elég, főleg, ha kész MS Office doksikkal kell valamit kezdenem.

Ha nem jön össze, vagy használhatatlan lesz, akkor próbálom az általad javasolt megoldást: maximum gyorsan telepítek egy Windows arra is, és onnantól azt használom.

Mindenképpen jelentkezek, hogy mire jutottam: a Big Sur ISO most töltődik, Virtualbox van, doksit is találtam, na kíváncsi vagyok, hogy mi lesz ebből ;-)

(Amúgy annak ellenére, hogy telepítve van az integrációs szolgáltatás vagy mi, Virtualbox-ban a Win10 képernyőkezelése olyan komótosan működik, hogy éles rendszeren az elviselhetetlen lenne - néha még így is zavaró...)

(#36311) kushwavez válasza kleinguru (#36309) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Kernel Panic

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36312) tlac válasza Vasti74 (#36310) üzenetére


tlac
Topikgazda

vmware szerintem sokkal jobb macos futtatására, ahhoz nem kell hackelt image-et használni, egy eredeti telepítővel is megoldható

Amúgy annak ellenére, hogy telepítve van az integrációs szolgáltatás vagy mi, Virtualbox-ban a Win10 képernyőkezelése olyan komótosan működik, hogy éles rendszeren az elviselhetetlen lenne

pedig annak jónak kellene lennie
a macos-es, na az elviselhetetlen lesz

[ Szerkesztve ]

(#36313) Smiley válasza tlac (#36312) üzenetére


Smiley
őstag

Jo a virtualis gep, csak dobni kell neki egy AMD kartyat pcie passthrough-val aztan kesz. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#36314) tlac válasza Smiley (#36313) üzenetére


tlac
Topikgazda

mintha az olyan egyszerű lenne :D

(#36315) Smiley válasza tlac (#36314) üzenetére


Smiley
őstag

Kvm alatt? Kell hozzá egy libvirt aztán ennyi.
Mi így toltuk Windows 95 alatt a 3dfx-et is valami haswell gépen.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#36316) tlac válasza Smiley (#36315) üzenetére


tlac
Topikgazda

régen néztem már utána, de akkor egy kilométer hosszú tutorial volt hozzá
meg olyan hardverkövetelmény, hogy nagyon könnyen bárhol elbukhatott, mert támogatnia kellett a kártyának, az alaplapi "chipset"-nek, a procinak, a bios/uefi-nek (az utóbbival volt a legtöbb gond)

(#36317) Vasti74 válasza kushwavez (#36307) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Hála és köszönet!
A Virtualbox-os módszer nem jött be: két leírás alapján is nekiálltam, de még a telepítőig sem jutottam, és a hibaüzenetre rákeresve sem lettem okosabb...
De ezzel a módszerrel tényleg pár kattintással itt az OS X a (virtuális) gépemen, egy kicsit elszórakozok vele.

Mondjuk a Virtualbox most nem indul, talán holnap lesz kedvem utánanézni, hogy van-e megoldás a kétféle virtualizáció egy gépen futtatására (gondolom nincs...)
Szóval még egyszer köszi a segítséget!
Üdv: Vasti

(#36318) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok.
Használaton kívülre került egy 6600k alapú gép dVGA nélkül.
Valamikor régebben akartam egy hackintosh-t csinálni már belőle, de elakadtam. Sehogy nem sikerült az integrált vga-t életre kelteni benne valamiért. Eredetileg valami alacsony felbontással működött, amint varázsoltam valamit fekete képernyővel töltődött be a rendszer.
Működött is csak épp kép nem volt.
Melyik az a legolcsobb AMD vga, amivel nem lenne gond és 4k monitort tudnék használni?

(#36319) kleinguru válasza #68216320 (#36318) üzenetére


kleinguru
addikt

Amd rx 560

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36320) tlac válasza #68216320 (#36318) üzenetére


tlac
Topikgazda

kártyavásárlás előtt lehet adhatnál neki megint egy próbát
kell egy jó smbios meg az igp-hez a hozzávaló kext-ek, amik eléggé fejlődnek, lehet nem is kell semmit állítgatni, hanem automatán beüzemeli elsőre

(#36321) #68216320 válasza tlac (#36320) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hát, az volna a legjobb megoldás. Lehet belevágok majd hamarosan.

(#36322) rsanya87


rsanya87
tag

Sziasztok!
Cloverrel vagy opencore-al járok jobban? Első telepítési kisérlet a nagyvasra..
Köszi
Sanya

(#36323) tlac válasza rsanya87 (#36322) üzenetére


tlac
Topikgazda

ryzen meg RTX 2060?
felejtős az egész hackintosh

[ Szerkesztve ]

(#36324) rsanya87 válasza tlac (#36323) üzenetére


rsanya87
tag

Nemnem. 3600 + rx460 4gb

(#36325) kushwavez válasza rsanya87 (#36324) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Az itteni leírás az nem használható az AMD-hez, azokhoz külön Kernel patchek kellenek.
Kövesd ezt az útmutatót: https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/AMD/zen.html#starting-point

illetve support: https://amd-osx.com

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36326) rsanya87 válasza kushwavez (#36325) üzenetére


rsanya87
tag

Köszi.
Na így már elbootol rendesen :D
Esetleg ötlet arra, hogy miért fagy meg a gép amikor épp formázni akarnám az nvme ssd-t?

Szerk: ha gyors vagyok akkor formáz, de utána megáll..
Se az egér nem mozdul, se semmi..

[ Szerkesztve ]

(#36327) kushwavez válasza rsanya87 (#36326) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

próbáld ezt:
https://github.com/acidanthera/NVMeFix

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36328) rsanya87 válasza kushwavez (#36327) üzenetére


rsanya87
tag

Megoldódott. Szereztem komplett EFI mappát, valószínűleg a copfig plistben rontottam el valamit, mostmár megy szépen. Most épp a Mac kompatibilis gamekkel szórakozok :D

(#36329) rsanya87


rsanya87
tag

Sziasztok.
Ez a memóriafigyelmeztetés most Valid (1modult használ), vagy csak szimplán így írja de használ mindent?

(#36330) Vasti74 válasza rsanya87 (#36329) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Mennyi memória van a gépedben?
Ha annyi, amennyit mutat, akkor mindegyik memóriamodult használja ;-)

(#36331) rsanya87 válasza Vasti74 (#36330) üzenetére


rsanya87
tag

igen annyi van benne (2x8gb). Akkor no problemo..

High sierra telepítőt miként tudom letölteni az appstoreból? Azt irja nem lehet letölteni, mert erre a macre nem lehet telepiteni.. :(

(#36332) kushwavez válasza rsanya87 (#36331) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

töltsd le ezzel: https://www.sl-soft.de/en/anymacos/

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36333) Gabady


Gabady
aktív tag

Halihó!

Tanácsot szeretnék kérni, egy nem okos tv felokosításában. Gondolkozom, hogy vagy egy mac mini-t kéne ráaggatni, vagy pedig egy apple tv-t. Főbb szempont a multimédiás felhasználas lenne. Meg az anyagi része, szeretném minél kevesebből megúszni....

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#36334) tlac válasza Gabady (#36333) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem jó topikot választottál és ha a legolcsóbban akarod megúszni, akkor azt nem az apple-nél kell keresned

vehetsz android-os vagy egyéb rendszerrel adott tv-re köthető kütyüket
Milyen asztali médialejátszót?

vagy akár kínai amlogic chipes dobozt is, amin általában linux alapú kodi-s disztrókat szoktak használni
Amlogic S905, S912 processzoros készülékek

[ Szerkesztve ]

(#36335) Gabady válasza tlac (#36334) üzenetére


Gabady
aktív tag

Tudom, bocsi, ezért is tettem offba.
Ragaszkodnék az alma megoldásai mellett a képernyőtükrözés és az alkalmazások miatt.
Elég jó ökoszisztémám van már, iphone, ipad, airpods, hackli.... Vidéken amikor eltöltök pár napot, akkor lenne jó a tv-t használni a kütyüjeimmel. Pl. egy plex, zenelejátszás, yt videók.

Megfordult amúgy a fejembe az is, hogy valami mac mininek megfelelő hacklit összedobnék.

[ Szerkesztve ]

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#36336) rsanya87


rsanya87
tag

Sziasztok!
Ha jól értelmezem a leírásban, akkor ha külön ssd-re teszem a macos-t, és átállítom a boot meghajtót az opencore meghajtóra, akkor az látni fogja a windows-t is a gépen?

Valamint az a 60gb az mennyire szűk? Pont 60gigás ssd-m van. A nagy hdd-ről ha csipek le neki egy 100-200gb-ot, azt mire érdemes formázni? Illetve program telepítésnél meg lehet adni neki, hogy hova telepítse az alkalmazásokat? Gondolok itt arra, hogy a mac a 60gb-os ssd-n van, de én szeretnék telepíteni egy kb 80gigás programot (world of warcraft) a macre, ennek csipnék le a hdd-ről egy 100gb-ot, de tudom majd választani ezt a particiot a játék telepítésének?

Sanya

[ Szerkesztve ]

(#36337) rsanya87


rsanya87
tag

A lenti posztom érvénytelen, kipróbáltam.
Már csak egy kérdésem akad: iCloud és társai.. Nem tudok belogolni, szerverhibára panaszkodik. A leírásának megfelelően a config.plist ROM-hoz a hálókártya mac címét irtam, de seholsemmi :((( egyéb ötlet? A serial ellenőrző oldal meg letilt egy idő után ..

(#36338) kushwavez válasza rsanya87 (#36337) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nem kell semmi extra hozzá

szériaszámnak pedig nem kell validnak lennie mivel hackintosh.
Egyszerűen generálj le egyet pl OpenCore Configuratorral és ennyi.

Még annyi, hogy en0-nak kell lennie az Ethernet interfésznek, a Wifinek pedig en1, az is tud problémát okozni.

ha nem en0 akkor ezzel azzá tudod tenni:
sudo rm /Library/Preferences/SystemConfiguration/NetworkInterfaces.plist
Utána kell egy resi

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36339) rsanya87 válasza kushwavez (#36338) üzenetére


rsanya87
tag

En0 a hálókártya, de akkor az lehet a baj, hogy nincs wifi a gépben..
Valamint azt vettem észre, mintha a rendszer nem mentené el a beállításokat. Pl safariba beállítottam, hogy megnyitáskor nyissa újra a lapokat, beallitottam a magyar nyelvet a billentyűzetre, egyiket sem jegyzi meg.. Üres lappal indul a safari, a billzet mindig amerikai :D

(#36340) tlac válasza rsanya87 (#36339) üzenetére


tlac
Topikgazda

a billentyűzettel szívtam macbook-on is, minden programnál be kellett állítanom egyszer, utána jó lett

(#36341) Smiley válasza tlac (#36340) üzenetére


Smiley
őstag

rendes kiosztasu keyboard-ot kellene hasznalni... :DD

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#36342) tlac válasza Smiley (#36341) üzenetére


tlac
Topikgazda

jaja, pc-set, nem elitkedni az apple-össel :D

ideböfögni a hozzászólásokat jó az eredeti apple kiosztás is, de programozáshoz nem fogom újratanulni a spéci karakterek helyét

(#36343) Smiley válasza tlac (#36342) üzenetére


Smiley
őstag

Nekem kellett par ev, de leesett hogy az ANSI mindenhol ugyanaz. En ezt az egyet ismerem es baromi jol elvagyok vele mindenhol.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#36344) rsanya87 válasza kushwavez (#36338) üzenetére


rsanya87
tag

Még mindig nem akar belogolni...
Böngészőből beenged, de a rendszerből nem... Maga az appstoreba viszont be tudtam logolni rendesen, ugye most meg írja a beállítások/fiókokba, hogy az icloudba nem vagyok bent, csak az apple fiókba.. Valakinek még ötlet? Nem lehet, hogy valami cache mappát/file-t kéne törölni?

[ Szerkesztve ]

(#36345) rsanya87 válasza rsanya87 (#36344) üzenetére


rsanya87
tag

Na megvan a megoldás, már működik rendesen!

Opencore Configuratorba plist megnyit, deviceproperties fül (nálam üres volt), alul a legördülő listából hozzáadod az ethernet opciót, majd a jobb oldalon hozzáadod a built-in opciót 01 Data értékkel. Ment és újraindít. Utána tökéletesen elsőre működött a belogolás.
A built-in ellenőrzésére a DCPIManager appot használtam.

[ Szerkesztve ]

(#36346) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni, a jelenlegi stabil Big Sur-t honnan tudom esetleg beszerezni külsős Mac nélkül, hogy telepíthető/próbálható legyen VM alatt? (VirtualBox, vagy Workstation) :U (Persze lehetőleg biztonságos forrásból, és nem mókolt helyről)
Van bármi egyéb mód, mert ugye az alap OpenCore guide-al készített USB természetesen itt nem játszik.
Köszönöm szépen előre is az infókat! :R

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#36347) tlac válasza Norbi887 (#36346) üzenetére


tlac
Topikgazda

Catalina-hoz virtualizásához írtam egy kis leírást korábban, azzal is meg tudod utána csinálni a Big Sur telepítőt
[link]

(#36348) rsanya87 válasza Norbi887 (#36346) üzenetére


rsanya87
tag

Esetleg:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#36349) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Ezer éve nem jártam erre, most nézem, hogy már hol tartanak a különböző verziók :)
High Sierra fut nálam még mindig. Alaplapot és procit fogok cserélni, a 1060 marad.
F-es procit hanyagoljam, vagy gond nélkül fut ezen is? Gondolom, ugyanúgy High Sierra megy csak a videókari miatt...

(#36350) kushwavez válasza szuszinho (#36349) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Szia

Lehet F-es a proci, ha a 1060-at használod akkor teljesen mindegy. Viszont a támogatásról nem tudok nyilatkozni sajnos, a 10th (Comet Lake) az Catalina 10.15 óta támogatott, a 11th (Rocket Lake) meg nem is támogatott hivatalosan, noha elvétve látok posztokat, hogy működik, de konkrét infót nem találtam róla. A 10th gen is nehézkesen ment már, elég sok gond volt vele, hogy életre lehessen kelteni, és ezek ugye Catalina meg Big Sur alatt, arról egyáltalán nem találtam semmit, hogy valakinek sikerült volna HS alatt összehozni akár a 10 akár a 11th gent. Szerintem ha mindenképpen HS-t akarsz akkor Kaby Lake, vagy Coffee Lake, az biztosan támogatott.

Vagy esetleg ha ismerősnek, vagy akárkinek van egy 10/11th gépe akkor megpróbálhatná bebootolni a HS telepítőt, ha bejön és elmegy a telepítőig az már fél siker.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.