Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) RaZroX válasza gabo89 (#14998) üzenetére


RaZroX
addikt

Még nincs. most vennék meg az alaplapot, azon kívül még semmi nincs meg.

This is the way

(#15002) Máté94 válasza RaZroX (#15000) üzenetére


Máté94
addikt

Veszel videokártyát és CPU-t egyszerre.

(#15003) RaZroX válasza Máté94 (#15002) üzenetére


RaZroX
addikt

Oké. Akkor legyen az a megoldás, hogy 775-ös alaplap és külön VGA-t veszek bele.
Szóval 775-ösből mit tudsz ajánlani ?

This is the way

(#15004) Máté94 válasza RaZroX (#15003) üzenetére


Máté94
addikt

Semmilyet. Veszel egy G530-at ehhez a laphoz vagy G620-at. + HIS HD6450 és kb. 30-ból meg is van.

(#15005) RaZroX válasza Máté94 (#15004) üzenetére


RaZroX
addikt

Akkor ez lesz köszi :D

Amugy ezen a Lion fog menni ? Esetleg az új Lion ?

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#15006) gabo89


gabo89
senior tag

Menni fog mind a két rendszer. :K

indul a sörös aludni

(#15007) RaZroX válasza gabo89 (#15006) üzenetére


RaZroX
addikt

Zsír :D

This is the way

(#15008) kgergo89


kgergo89
tag

Sziasztok,

Adott 1 rendszer:
Lap: Gigabyte-EP45-UD3R
VGA: ASUS EN8800GTS 320MB (G80)
Proci: Core2Quad Q6600 2.4ghz
RAM: Kingston HyperX DDR2 1066mhz
Vinyó: Samsung 160gb 7200rpm 16mb cache

Snow leopard Retail dvd install +iboot+multibeast+custom dsdt (pontosan az alaplaphoz)
10.6.8 frissítés fent, működik sleep, usb, ich10r sata, integrált hang, firewire, ethernet.

QE/CI grafika támogatva
com.apple.boot.plist graphicenabler=yes
vga kextek nincsenek (próbálgattam nvclockot, illetve nvenablert is), de utána olvastam, ehhez a kártyához elvileg nem is kellenek kextek.

Probléma:
Akadozik a GUI, kevés az fps, terheléskor pedig méglassabb, de csak az animációknál pl genie effect, appok dockra helyezésénél.

Full HD videók mennek hibátlanul, vsync minden működik.

/régebben volt egy p35-ds3r alaplapom, core 2 duo e4500 @2.93ghz en hajtva, többi hardver ugyanez, és nem volt ilyen problémám, "folyékony és gördülékeny volt a gui"

Ha valakinek van ötlete, mi lehet a gond szívesen várom!
Köszönöm!

Üdv,
Gergő

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15009) farrvince


farrvince
csendes tag

Sziasztok.
Az lenne a kerdesem, tudja-e valaki, hogy iWeb-ben lehet-e olyan weboldalt kesziteni, aminel legyen tobb nyelv lehetoseg?
Tehat pl a felso sarokba berakok egy nyelv valaszott es ott lehessen kivalasztani, magyar es angol nyelvet??
Megoldhato?

(#15010) Máté94 válasza farrvince (#15009) üzenetére


Máté94
addikt

Ez már nem a mi resortunk. :DD

(#15011) Máté94 válasza kgergo89 (#15008) üzenetére


Máté94
addikt

Hát, esetleg hátha Lion-nal nem lenne ilyen problémád. Nincs semmi megoldás rá. Esetleg reinstall.

(#15012) kgergo89 válasza Máté94 (#15011) üzenetére


kgergo89
tag

Esetleg hardver csere? Mi lehet a probléma forrása? VGA, CPU, esetleg MAINBOARD?

Reinstall nem segít, Lion-t még nem próbáltam, elég komplikált a telepítése ahogy nézegettem.

Még kipróbálok egy újabb chimera bootloadert.

[ Szerkesztve ]

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15013) Máté94 válasza kgergo89 (#15012) üzenetére


Máté94
addikt

Hát... ha gondolod lecserélheted a videokártyát másra, de én előtte megpróbálnám Lion-t.

Miért lenne komplikált? Csinálsz egy Unibeast-et és ott a Lion. :)

[ Szerkesztve ]

(#15014) farrvince válasza Máté94 (#15010) üzenetére


farrvince
csendes tag

Akkor hol kerdezhetek erre ra?

(#15015) gabo89


gabo89
senior tag

Itt.

indul a sörös aludni

(#15016) Máté94 válasza farrvince (#15014) üzenetére


Máté94
addikt

Van külön Mac-es topic is. :)

(#15017) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Z68MX update:

Nyomtam ma neki egy 10.7.3 installt Unibeasttel. Sleep után ugyanúgy kb. 10 sec után van USB (máshol is írják).
USB3-mat is próbáltam, ugye ezen Etron chip van. A próba eszközöm egy ADATA S102 volt, a gyártó szerint 30/68MB/s sebességet kéne hozzon USB3-on, nekem 10/50MB/s-t hozott, olvasásban ez USB3 sebesség.

(#15018) Máté94 válasza sp@rtan (#15017) üzenetére


Máté94
addikt

Örülj neki, legalább neked visszajön az USB. Másnak még az se. :DDD
Etron eleve nem olyan jól támogatott darab, tehát örülj, hogy megy. Mondjuk én Win-en is tesztelném. :)

(#15019) kgergo89


kgergo89
tag

Közben megvan a megoldásom!

A GUI azért szaggatott, mert a biosban volt egy rakat beállítás, amit auto-ról átkellett állítani normal-ra..

legalábbis ez a legesélyesebb, mivel friss reinstall után is hibátlanul működik, ergo nem állítottam az osxben semmilyen kext-et.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15020) sp@rtan válasza Máté94 (#15018) üzenetére


sp@rtan
senior tag

H67N-en az 'alap' DSDT-vel is visszajött, az USB fixessel semmi nem változott. Itt nem próbáltam az 'alapot', egyből raktam az USB fixeset. Igazából nem nagyon dolog, csak ilyen köcsög vagyok, hogy próbálom fullosra megcsinálni. :DDD
Win teszt majd lesz, meg holnap ma rakom fel a Montain Liont, ott megnézem a kext nélkül.

Ja, másik óriási problémám. Occó BT adapterem product és vendor ID-ja magától benne van a kextben, de mégse lehet ébreszteni BT-s cucokkal. Jól gondolom, hogyha ezt meg akarom oldani, akkor vennem kell egy új adaptert? :D

[ Szerkesztve ]

(#15021) Máté94 válasza sp@rtan (#15020) üzenetére


Máté94
addikt

Érdekes, hogy visszajött sleep-ből azonnal. Huncut dolgok ezek a lapok. :DDD

Nem vagyok otthon BT-ben. Ezek közül válogass, ha új kell. Milyen BT egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#15022) sp@rtan válasza Máté94 (#15021) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Rosszul fogalmaztam, ott is kellett egy kis időre mire újra működött.
BT csere majd gyári Apple modulra lesz, USB-s csatlakozóval meghackelve. ;]

Ma reggel viszont érdekes dolgot csinált. Este lenyomtam sleepbe a gépet, reggel meg arra keltem hogy megy a gép. Mondom mindjárt kikapcsol, ilyet csinált a H67N is, de nem kapcsolt ki. Idejöttem, erre semmire sem reagált.. :U Kell majd vegyek egy ilyet is. :P
Mod: vagy ilyet, ez legalább olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#15023) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok! Felraktam a 10.7.2 (iatkos l2) és minden jó volt kivéve, hogy 1024*768 volt csak az egyetlen elérhető felbontás, gondoltam le kellene szedni a videokártyához megfelelő kextet (integrált i5 2500k) ezt szedtem le majd kext wizardal felraktam és azóta ennyi nem indul el az oprendszer. Mivel még elég kezdő vagyok a témában ezért a segítségeteket kérném, hogy hogy lehetne ezt a hibát rendbehozni és hogyan vehetném rá újra a rendszert, hogy működjön.Segítségeteket előre is köszönöm!

(#15024) Máté94 válasza gabesszg (#15023) üzenetére


Máté94
addikt

Csak így fog menni. Multibeast-ben MacMini system definition kell választani, előtte BIOS-ban beállítani pár dolgokat és HDMI vagy DVI portot használni. L2-őn nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#15025) gabesszg válasza Máté94 (#15024) üzenetére


gabesszg
aktív tag

Azt még megkérdezném, hogy mi az az L2? Meg ha jól értem, akkor egy pendrive kellene amire ezt a multibeast programot rá kellene raknom és ott ahogy írtad a macmini sístem definitiont kellene kiválasztani (biosban állítani mit kellene pontosabban?) és hdmi kábellel van összekötve a monitor.(azért írtam még egyszer le, hogy nem az egészet kellene hanem ezeket "csak" megcsinálni?)

(#15026) pingwin92


pingwin92
aktív tag

Sziasztok!

Két kérdésem is lenne:
1) Ugyebár szeretnék osx-et használni, ezért is vagyok itt. Ugyanakkor windowst is szeretnék / muszáj majd használnom egyes progik miatt (Visual Studio, szóval virtuális gép ki van zárva). Azt olvastam, hogy erre két HDD kell. De nekem csak 1 van, amin van C meg D mejhajtó. Az jó? Megoldható úgy hogy a C-n a win a D-n meg a Lion?

2) Milyen sorrendben rakjam föl a 2 rendszert? (Akár egy akár két HDD-vel.)

Előre is :R

(#15027) gabo89 válasza gabesszg (#15025) üzenetére


gabo89
senior tag

L2 az iAtkos verziója, amit felraktál. Csináld meg az iAtkos alatt a Unibeast Retail Lion telepítőt, majd tedd fel az iAtkos helyére.

indul a sörös aludni

(#15028) gabo89 válasza pingwin92 (#15026) üzenetére


gabo89
senior tag

Megoldható. Először az OS X-et kell feltenni. Az OS X telepítőben létrehozol két particíót, az elsőt extended journaled-re, a másodikat FAT-ra kell formázni, fontos hogy a windows particióját is itt kell megcsinálni. A particíós táblának MBR-nek kell lennie. Először tedd fel az iAtkos L2-őt, majd azon csináld meg a Retail telepítőt . Miután kész az USB telepítő, patchelni kell, hogy feltelepűljön MBR particíós táblára. Ezt letöltöd, és muCommanderrel kicseréled a fájlokat az USB telepítőn. Majd mehet a az iAtkos helyére. Utána MultiBeast, ami telepíti az DSDT-t (ha elérhető) és a Bootloadert.
Miután kész, mehet a Windows telepítése.

Persze ez függ attól. hogy milyen a konfigurációd.

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#15029) sp@rtan válasza gabo89 (#15028) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Miért kell MBR legyen? Nekem GUID-on minden jó, win 7 és 8 is.

(#15030) Máté94 válasza gabesszg (#15025) üzenetére


Máté94
addikt

Te magad írtad, ne idegesíts. :U
Nem. Le kell tölteni egy App Store-os Lion-t, amit ezzel az "Unibeast" nevű programmal ráraksz egy 8GB-os pendrive-ra. Után azt feltelepíted. Multibeast meg olyan, amiben hanghoz, lan-hoz stb. "driverek" vannak.
BIOS-ban a RAM-tól függően kell beállítani, hogy mennyit vegyen el a memóriából a HD3000.
4GB - 384 MB
8GB- 480+2

(#15031) Máté94 válasza pingwin92 (#15026) üzenetére


Máté94
addikt

Először Mac-el particionálsz. Elsőre rakod a Mac-et, másikra a Win-t, és először Win-t kell felrakni.

(#15032) pingwin92 válasza gabo89 (#15028) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Jó, szóval előbb az osx-et. Akkor előbb a wint :F

A konfig majd ha minden igaz ez lesz:
lap: Giga GA-H61-D2-B3
proci: Intel G 620 v. 630 v. 850
kari: HD 5770
Ezek elvileg mind teljesen jók.

Aaaz az iAtkos valami ingyenes os x disztribúció, de arra jó hogy onnan írható ki usb-re a Lion, és így nem kell 2 retailt is megvenni? Ezt nem tudom, nem ismerem ezt az iAtkost.

Viszont már egy csomó telepítő útmutatót olvastam, meg videót is néztem, de mindenhol GUID-ot ír...
:F

[ Szerkesztve ]

(#15033) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Nekem meg egy olyan kerdesem lenne hogy meglevo windows 7 melle sehogyse lehet megoldani a lion telepiteset(2 kulon hddn lenne)

(#15034) Máté94 válasza gabesszg (#15033) üzenetére


Máté94
addikt

Ha külön vannak, akkor semmi probléma. BIOS-ban majd annak kell elől lennie, amelyiken a Mac lesz.

(#15035) Máté94 válasza pingwin92 (#15032) üzenetére


Máté94
addikt

Első partícióra Mac, másodikra Win.

Ingyenes OSX disztribúció.... anyám borogass. :Y Nem, hackelt változat.
Csak azért ajánlotta, mert Mac alól lehet csak megcsinálni az Unibeast-es pendriveot.

[ Szerkesztve ]

(#15036) pingwin92 válasza Máté94 (#15031) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Na jó kezdek kicsit összezavarodni. Akkor elkezdem nulláról. :D
Van egy 250 gigás HDD-m. 2 meghajtó. C: 90 GB, D: 160 GB.
A C-n jelenleg xp van, a d-n meg mindenféle adatok. Adatok ki lesznek mentve, és az egészet majd (egy másik windowsos géphez kötve) leformázom. Szerintem majd NTFS-re, de ezt a témát nem vágom annyira. Amúgy nem tudom mire jó az ha leformázom, mert akár win7 akár osx telepítés előtt ő majd formáz egyet magának, de ez a biztos, meg ez így olyan lesz mint ha zsír újonnan most vettem volna. Legalábbis remélem. :D

Na és most mit csináljak, hogy legyen win 7 is meg osx lion is? :)

(#15037) pingwin92 válasza Máté94 (#15035) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Jó hát mittomén... :DDD Nem vágom ezt az iAtkost. :O
Tudom, olvassak, de eddig csak olyat láttam, hogy snow leo retail, aztán lion retail. Ha nincs otthon egy mac. Mert itt nincs.

(#15038) Máté94 válasza pingwin92 (#15036) üzenetére


Máté94
addikt

Ne formázz te semmit Win-en, fölösleges.
Valahogy így kell majd csinálnod.

(#15039) pingwin92 válasza Máté94 (#15038) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Ugye jól gondolom, hogy ez a leírás két részből áll. Az első (két) bekezdés az 5 rövid ponttal azoknak szól akiknek van egy csomó HDD-jük, mindegyiken más OS, biosban első helyre rakják azt amelyiken az os x van a chameleon bootloaderrel, azt jónapot. A másik rész meg nekem. :)
Na, az meg jó fej.. Aszongya: "első lépés: fogj egy osx-et." Hát, az nincs.. :DDD
...
Vagy az lesz a megoldás, hogy még az xp-ről, vagy egy másik win7-es gépről (mer' az van) kiírom az iBoot-ot CD-re; be; reboot; CD ki; Snow Leo CD be; és itt install előtt úgyis lehet / kell formázni valamit, szóval innen ezt megcsinálom ahogy kell; CD ki; esetleg egy resi; Win 7 telepítő CD be; felrakom a hármas partícióra; amikor kész jöhet az iBoot megint; Snow Leo install; MultiBeasttel kiírom pendrive-ra a Liont; Lion install; és kész. ??? :Y
Na meg az hogy csóró-egyetemista létemre vegyem meg a szoftvert amit használni szeretnék, az egy dolog. Ez a lion lenne. Na de hogy még a snow leot is, amit kb 20 percig használnék??!
Erre csak az a megoldás hogy keresni kell valakit akinek van snow leoja? // És így az első lépés is egyszerűbb lehetne.. //

(#15040) 1972


1972
csendes tag

Három gondom van a Lion-nal:

-minden második indulásnál kifagy, reset után általában indul, Win7 megy elsőre
kifagyás világos háttér alatt almával történik
-Safari és Crome alatt nem mennek a Youtube videók, van flshplayer is telepítve
-a top site elemek megjelenítése, nem történik meg , csak pár perc használat után. Netem 4 M ,azzal nincs gond.

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#15041) Máté94 válasza pingwin92 (#15039) üzenetére


Máté94
addikt

Az igen. Utána van leírás azoknak, akiknek 1 merevlemezük van.
Szerezz egy Mac-es gépet, és csináld így meg.

(#15042) Máté94 válasza 1972 (#15040) üzenetére


Máté94
addikt

Milyen hardware-ek?

(#15043) #68216320


#68216320
törölt tag

Nezegettem az unibeast dolgot. Megoldas az az elkeszitesnel ha mac helyett egy vmware osx-en csinalom meg a telepitot? Le nem tilthato optimus-os gepre fel fog telepulni?

(#15044) gabo89 válasza Máté94 (#15031) üzenetére


gabo89
senior tag

Hmm. Én fordítva csináltam, és jó volt. :)

indul a sörös aludni

(#15045) Máté94 válasza gabo89 (#15044) üzenetére


Máté94
addikt

Elvileg ha nem így csinálod, mindig Win fog bootolni először. :DDD
Nekem úgy csinálta, ezért kellett megfordítani.

(#15046) Máté94 válasza #68216320 (#15043) üzenetére


Máté94
addikt

Meglehet csinálni, de ugyanazt fogja produkálni, mint a többi esetben amivel próbálkoztál.

(#15047) sp@rtan válasza Máté94 (#15045) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Nekem is, de bebootol OS X-be akárhogy (pl. Unibeastes pendrive-val), újrarakja a Chimerát és jó minden. ;) Én mindig az OS X-et raktam először, és mindig így csináltam.

(#15048) pingwin92 válasza Máté94 (#15041) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Hát megpróbálok..
És akkor a snow leo telepítés helyett egyből mehet a lion mi? Zsír.
Már csak az ami abban a másik leírásban volt, az az EFI-s dolog, az nem tiszta, hogy azzal most mit is kell csinálni :F

(#15049) Máté94 válasza pingwin92 (#15048) üzenetére


Máté94
addikt

Semmit. Ha először lepartícionálod Mac-el a lemezt látni fogsz egy 200MB-os partíciót Win telepítőjében.

(#15050) #68216320 válasza Máté94 (#15046) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem igaz, hogy a telepítőt sem lehet elindítani rajta. Valami megoldást kell keresni rá? Asztali gépen, előző notimon simán megoldotta. Nehogy már ez a piszok kifogjon rajtam.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.