Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) #68216320 válasza Santantica (#22000) üzenetére


#68216320
törölt tag

Gondolom azért pöttyözi, mivel most több színt is társíthatsz hozzá.

(#22002) torokmate


torokmate
csendes tag

hello!

Most próbálnék először telepíteni mac os-t a gépemre, az lenne a kérdésem, hogy valaki segítene-e lépsről lépésre, minden driver-ben stb... a pc-m configja:
cpu: 4770k
motherboard: asrock z87 extreme 3
ram: 8 gb 1600 Mhz
vga: ati 7790
hdd: 1 tb
táp: 600 watt corsair
hűtő: artic freezer pro 13

Előre is hálás vagyok bármilyen segítségért. Mivel hosszabb művelet ezt megcsinálni, ezért ha valaki veszi a fáradtságot, hogy segít nekem, akkor email-en felvenném vele a kapcsolatot. Üdv

(#22003) Máté94 válasza torokmate (#22002) üzenetére


Máté94
addikt

HD7790 miatt esélytelen. Az Asrock lap a másik hátulütője a dolognak.

(#22004) mozigepp


mozigepp
csendes tag

Sziasztok!
nem vagyok teljesen kezdő a témában kb 6 éve már telepitettem a toshibe l300-as laptopomra os-x-et több kevesebb sikerrel! :)
Most a 2010-ben vásárolt asztali gépemre szeretnék tenni vagy OS X Mountain Lion vagy Mavericket!
alaplap: gigabyte ga-p55-us3l
cpu: intel core i5 750 socket 1156
vga: gigabyte radeon hd 5770
ram: kingston 2x2gb ddr3 pc3-10700 (667MHz)

szerintetek van rá esély hogy 100%-osan menni fog?
mert akkor beruháznék egy uj vinyoba az os-x-nek és dula bootal megtartanám a win 8at is.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#22005) Máté94 válasza mozigepp (#22004) üzenetére


Máté94
addikt

(#22006) mozigepp válasza Máté94 (#22005) üzenetére


mozigepp
csendes tag

ez jónak tünik de nekem P55-US3L alaplapom van, a masik meg a vga azzal is mukodne?

(#22007) Máté94 válasza mozigepp (#22006) üzenetére


Máté94
addikt

Biztos menni fog mindkettő. HD5770-re majd keress rá, mit kell hozzáadni chameleon.boot.plist-hez.

(#22008) RaZroX


RaZroX
addikt

Hát ma egy megmagyarázhatatlan jelenséget tapasztaltam...

Nálam a Retail ML csak úgy működik, hogy van egy pendrive amin van egy bootloader és arról tudom elindítani az OS-t. Ez azért van mert régi a gépem (ráadásul brand..) és az AHCI ugyan benne van de valójában nem igazán működik. A lényeg hogy az elmult időkben kb el sem indítottam az OSX-et mert sokat játszottam és csak Win-t használtam, viszont most megint kevesebbet fogok játszani, így átjöttem OSX-re..

Bedugtam a pendrive-ot amin ugye a bootloader van, látom, hogy bios-ban nem látja a pendrive-ot.. mondom resi után biztos jó lesz. Restart, nem bootol pendrive-ról hanem HDD-ről és elindul az OS mindenféle probléma nélkül.. És nem értem ez hogy történhet.. Eddig ilyenkor mindig kiírta hogy nem találhato OS a HDD-n... :F

Annyi változás történt, hogy kilettek szedve a vinyók, majd vissza rakva és valszeg nem ugyan abba a SATA csatlakozóba kötöttem őket, bár nem hiszem hogy ez számít... Ja meg volt azóta bios reset is, de hát tul sok beállítás nálam nincs amik meg vannak nem változtatnak elvileg ilyesmin...

This is the way

(#22009) DanielK válasza RaZroX (#22008) üzenetére


DanielK
addikt

gondolom nem is a másik kábel, hanem az aljzat számít, amibe a kábel fut. ;)

(#22010) Fly99


Fly99
újonc

Sziasztok.
Feltettem egy HDD-re a MAC os x 10.9 és a chameleon bootloader-t a Windows 8 pedig már fel volt téve előtte egy másik SSD-re. Mind a két rendszere jól működött. Indításkor a windows indult automatikusan, ha pedig a MAC-et akartam használni, akkor induláskor F8 majd a HDD kiválasztása ekkor elindult a chameleon és MAC kiválasztása (a windowst a chameleon-ból men tudtam soha indítani). Letöröltem a windows-t mert sokszor lefagyott és megpróbáltam újratelepíteni de nem lehet. Kiválasztom a telepítő CD-t ,majd SSD formázás és elindul a telepítés. A telepítés rendben megtörténik, de az első automatikus újrainduláskor nem tölt be semmi csak a kurzor villog a bal felső sarokban. A MAC továbbra is indul a szokásos módon. Találkozott valaki ilyen problémával? Válaszotokat előre is köszönöm.

(#22011) LógaGéza válasza Fly99 (#22010) üzenetére


LógaGéza
addikt

Húzz le mindent, csak az SSD maradjon bedugva, és úgy telepítsd. Ha minden kész, utánna dugd vissza a többit.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22012) RaZroX


RaZroX
addikt

A 10.8.5 tartalmaz valami fontosabb frissítést ?
Most 10.8.4 van fent. Csak akkor frissítenék ha fontos.. nem merek kockáztatni :DDD

This is the way

(#22013) HollyBoni válasza RaZroX (#22008) üzenetére


HollyBoni
veterán

Raktál fel install után bootloadert? Ha nem, akkor normális a jelenség hogy csak pendrive-ról bootolt eddig.

(#22014) RaZroX válasza HollyBoni (#22013) üzenetére


RaZroX
addikt

Természetesen raktam fel. Konkrétan Bios-ban sem látom a HDD-t ha be van kapcsolva az AHCI-t.
Amúgy érdekes mert csináltam egy resit és most megint kellett neki a pendrive.. egyátalán nem értem már az egészet ... :F Mondjuk nem zavar csak fura..

Amúgy a rendszer 3 hónapos kb, az eléj belőttem hogy minden jó legyen azóta nem szórakoztam vele csak használtam.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#22015) HollyBoni válasza RaZroX (#22014) üzenetére


HollyBoni
veterán

Milyen alaplapod van?

(#22016) RaZroX válasza HollyBoni (#22015) üzenetére


RaZroX
addikt

Azt én is szeretném tudni. Ennyit tudok róla.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#22017) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Testvérem MacbookPro-ját megkaptam, ő pedig air-re váltott.
Természetesen az ő appleID-ja volt beregisztrálva az apple store-ba. Regisztráltam egy új id-t és apple store-ba belépve megadtam a saját bankkártyaszámomat, számlázási adatokat stb...
Azt vettem észre, hogy nem kínálja fel nekem, hogy frissítsek Maverick-re és neten is találtam olyan információkat, hogy ha nem az eszköz első regisztrációkor megadott appleID-ját használom, akkor az nem lesz jó?! Valami olyasmi rémlik, hogy a korábbi appleID-val feltelepített programok nem fognak működni.
Tud valaki hiteles információt szolgáltatni ez ügyben?

Üdv:
Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#22018) Fly99 válasza LógaGéza (#22011) üzenetére


Fly99
újonc

Köszönöm a segítséget.
Probléma megoldva, mind a két operációs rendszer jól működik.
:)) :))

(#22019) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Maverick-et letöltöttem és bootolható pendrive-ot akarok készíteni, de nem fogadja el ezt a parancsot:

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia—volume /Volumes/Untitled—applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app—nointeraction

Mintha ezzel a résszel lenne gond: createinstallmedia—volume

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#22020) HollyBoni válasza Immy (#22019) üzenetére


HollyBoni
veterán

Használj Unibeast-et! [link]

(#22021) Xero válasza Immy (#22019) üzenetére


Xero
nagyúr

Sokadjára látom már itt is és zavarja a szememet. Az OS X 10.9 neve Mavericks.

(#22022) Immy válasza HollyBoni (#22020) üzenetére


Immy
őstag

Újraindítottam és disk utily bejött, ott erase-eltem az 500gigás winchestert, de a restore részt meghagytam.
Újraindult a gép és nem jött be a recovery update, hiába nyomtam az alt+cmd+r kombót...

Most internet recovery megy. Ilyenkor mit csinál? Nem a winchesteren lévő restore-nak kellett volna elindítani?

Mod: azt olvasom, hogy internet recovery esetén arra állítja vissza, amivel vásároltam. Nekem az a Mountain Lion. Áhh pedig direkt azt szeretném, hogy nem updatelem Maverick-re, hanem clean install-ként az megy fel.

[ Szerkesztve ]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#22023) #10691584 válasza Immy (#22019) üzenetére


#10691584
törölt tag

Ő esetleg?

Juteszembe: Én is akartam Lion telepítőt pendrive-ra, viszont a cél és az image fájl kiválasztása után (a restore szekcióban) a disk utility a pendrive-ra írja, hogy túl "elfoglalt" vagy ilyesmit. Előtte persze leformáztam, nem használta menet közben semmi, de csak jön ez a hibaüzenet.

[ Szerkesztve ]

(#22024) Patice


Patice
nagyúr

Sziasztok!

Új vagyok a témában, még csak ismerkedem ezzel az egésszel. Jelenleg egy AMD-s alapú gépem van, de alaplap és procicsere elég lenne a váltáshoz a többi körítés adott.

Hackintosh-hoz mi lenne most a legjobb választás alaplap + proci ügyben? OS X Mavericks-et lehet már telepíteni Haswell alapon? (Gondoltam ha már beruházok, akkor legyen jó az integrált VGA is, mert zenegépnek, mozigépnek és általános felhasználásra használnám ezt a tervezett gépet.)
Előre is köszönöm! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22025) Xero válasza Patice (#22024) üzenetére


Xero
nagyúr

(#22026) Patice válasza Xero (#22025) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszönöm!

Ezek szerint Core i3 4330 + Gigabyte Z87-es lap.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22027) Tikakukac válasza Patice (#22026) üzenetére


Tikakukac
titán

Tök ugyanilyen konfigom lesz nekem is, amint elmegy a notim :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22028) Máté94 válasza Patice (#22026) üzenetére


Máté94
addikt

Csak Gigabyte legyen, nem kell Z87.

(#22029) Patice válasza Máté94 (#22028) üzenetére


Patice
nagyúr

OK. Nézegetem a választékot mATX méretben.

Proci az már fix, hogy Core i3-4330. Előreláthatólag mindenre elég lesz a teljesítménye, amire használni akarom majd. TDP is annyi amennyi, lehetne kevesebb is, bár Intel procik energiagazdálkodásáról jókat olvastam. Nem hiszem, hogy szignifikánsan többet fog enni a jelenlegi procimnál.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22030) RaZroX


RaZroX
addikt

Hali!

Nyáron (igén tudom, még nagyon messze van) szeretnék össze rakni egy olyan konfigot, amin tökéletesen futhat a Mavericks (illetve majd az újabb OS X-ek is), és Windows alatt komolyabb játékokat is elvisz.

A legfontosabb, hogy minél olcsóbb legyen (max 100k de ha olcsóbban kijön akkor mégjobb). HDD-t nem kell vennem, van egy 500-as, ezen kívül mindent. Gépházat, tápot, ramot stb...

Kezdetben elég lenne 4GB ram is, és nem a legbrutálisabb procit szeretném (ugye az anyagiak miatt..)

Azt tudom, hogy feltétlen Gigabyte lap kell. nVidia Kártyának jobban örülnék, de ha AMD-vel olcsóbban kijön akkor egyefene :D Nem kell csilivili gépház, egyszerű fekete de masszív legyen.

Szóval ha valaki tud nekem egy elméleti konfigot írni ami ezeknek megfelel azt nagyon megköszönném :R

This is the way

(#22031) Xero válasza RaZroX (#22030) üzenetére


Xero
nagyúr

Nyáron előveszed a tonymac aktuális alkatrész ajánlatát és válogatsz.

(#22032) HollyBoni válasza RaZroX (#22030) üzenetére


HollyBoni
veterán

Komolyabb játékokat milyen felbontáson kell elvinnie? De amúgy még egyelőre szerintem tök felesleges gondolozni, nyárig elég sok dolog változhat.

(#22033) tDr1v3r válasza Patice (#22029) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Simán elég... de akár egy kétmagvas Pentium is elég lenne szerintem, egy HD film nem eszik annyi erőforrást szerintem.

Én egy i3 2100-at használok, filmnél mindenhez elég nekem (1080p-ben nézek általában), sose éreztem még kevésnek... általános felhasználás mellé még szép is hogy elég, oda egy C2D is elég lenne manapság.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#22034) Xero válasza tDr1v3r (#22033) üzenetére


Xero
nagyúr

A C2D már szűkös. Az öreg MBP már izzad nagyon.

(#22035) DanielK válasza Xero (#22034) üzenetére


DanielK
addikt

Nekem elég, de van mellé egy Asus HD5770 CuCore :P

(#22036) RaZroX válasza HollyBoni (#22032) üzenetére


RaZroX
addikt

Egyenlőre csak 1366*768-ban később tervezek majd venni egy FullHD-s monitort. Ahogy én elnéztem a jelenlegi árak szerint 90k körül jönne ki VGA nélkül. Szóval nyárra remélem lejebb mennek az árak :D

This is the way

(#22037) HollyBoni válasza RaZroX (#22036) üzenetére


HollyBoni
veterán

Arra a felbontásra nem kell nagyon izmos VGA, mondjuk egy 6850 körüli bőven elég lenne, vagy az újabb megfelelője a 7-es szériából, ott már elvesztem. De ha FHD monitorra váltassz és natív felbontáson szeretnél játszani az sokkal gépigényesebb lesz.

(#22038) Patice válasza tDr1v3r (#22033) üzenetére


Patice
nagyúr

Mivel mozigépnek, HTPC-nek is használnám a masinát, ezért fontos, hogy meglegyen a pontos 23,976 fps filmek alatt és nem akarok külön VGA-t, mert feleslegesnek tartom az IGP-k mellett.

Ez az indoka annak is, hogy nem Ivy Bridge alapon gondolkozom.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22039) #10691584


#10691584
törölt tag

Erre van valami ötletetek :F

Úgy tűnik, hogy ha látná rendesen a memóriát, akkor me(het)ne.. De sajnos fingom sincs, hol/hogyan szerkesszem bele a reális (512) megányi vmem-et

(#22040) RaZroX válasza HollyBoni (#22037) üzenetére


RaZroX
addikt

Hosszútávon kicsit lesz ez a felbontás, igazából már most is kicsi.. Szóval akkor bevállalom, hogy nagyobb VGA-t veszek később. Addig akkor marad az Intel HD 4600 és a World of Tanks :DD

This is the way

(#22041) Xero válasza #10691584 (#22039) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem jó a kext ami be van töltve hozzá.

(#22042) #10691584 válasza Xero (#22041) üzenetére


#10691584
törölt tag

Nem mondod..

(#22043) Xero válasza #10691584 (#22042) üzenetére


Xero
nagyúr

De.

(#22044) #10691584 válasza Xero (#22043) üzenetére


#10691584
törölt tag

Erre nem is gondoltam volna... sokak szerint hülyén halok meg, de ezen értékes és újszerű információ birtokában, amit voltál szíves közreadni számomra, kezdem úgy érezni, hogy van még esélyem hülye+ fokozatban megfeküdni

(#22045) RaZroX válasza #10691584 (#22044) üzenetére


RaZroX
addikt

Ha leírsz egy problémát, és valaki veszi a fáradtságot, hogy leírja az okát, akkor legalább ne ess neki ha már nem köszönöd meg...

Cserélj kext-et.

This is the way

(#22046) Xero válasza #10691584 (#22044) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha eddig is tisztában voltál azzal, hogy a használt kext nem megfelelő akkor mégis mit vártál?
Cseréld le a kext-et és/vagy a bootloadert. Vagy azt vártad, hogy linkeket prezentálok?

Részemről innentől lezárva, úgysem veszed hasznát a haszontalan tudásomnak a jelek szerint.

(#22047) #10691584 válasza Xero (#22046) üzenetére


#10691584
törölt tag

ALAP hozzáértést "vártam" nem köztudomású, magától értetődő közhelyeket. Nem bonyolult. Gondolom neked újdonság a kext szerkesztés alap szinten is, inkább csak letöltesz valamit és egyenesen bele az extensionok közé. Ha meg behal, nem indul, akkor új vasat alá és próbálkozzunk. De tudod mit? Ha már így összejöttünk: Igen, mutass legalább 1 DB linket HD38xx-et támogató kext letöltésről, ami Leopard-on túl is működik (Snow/Lion legalább) ok?

Részemről is téma lezárva, mert nincs midnek hasznát vennem.

[ Szerkesztve ]

(#22048) Xero válasza #10691584 (#22047) üzenetére


Xero
nagyúr

Lehet, hogy némileg több tapasztalatom van Mac OS - OS X vonalon mint Neked, de egészségedre! ;)

(#22049) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok!

Váltani szeretnék amd-ről valami core i5 konfigra, ami os x kompatibilis. A lényeg, hogy felismerjen minden itthoni eszközömet, nyomtatót, wifi adaptert, ilyesmit. Mit ajánlanátok hozzá? Mire kell figyelnem a kiválasztásnál?

(#22050) #10691584 válasza Xero (#22048) üzenetére


#10691584
törölt tag

Látszik :DDD Persze lehet. Az is lehet, hogy te cseréltél tűzkövet süsüben, lazán csomót kötsz egy feketelyukra és szálkával eszed a halat, nem tudhatom. Én csak azt tudhatom, amit prezentáltál és az a röhelyes semminél is kevesebb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.