Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37701) kleinguru válasza Gabady (#37700) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem komoly melós gép, mert “csak” kommunikációra és RDP-re van használva. A “valódi” munka a windows gépen megy :DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37702) Smiley válasza Gabady (#37700) üzenetére


Smiley
őstag

Nekem 2 is van, ami a 2 irodamban van. :D Kell a sok disk bele, a macpro5,1 meg mar ezer eve elavult, es meg rohadt draga is volt. De home office-ban is hackintosh van. Francnak kell az a sok kompromisszum amit az apple csinal az asztali gepeivel. Legjobb pelda az otthoni storage-em, most 8 disk van benne plusz a rendszer SSD, aztan van meg 4 disk ami megy be, ha lesz idom konzolt faragni nekik.
Amugy nekem kb 10 eve hackintosh a fo melos gepem.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37703) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Hahó mindneki!

Korábban már irogattam ide. Én szenvedtem a Haswell rendszerrel és High Sierrával. Aztán a Monterey-t próbáltam felrakni, nem sok sikerrel. Próbálkoztam a topik összefoglalójában szereplő leírás szerint, de valahogy ott is mindig elakadtam. Nemrég vettem egy nagy levegőt és elhatároztam, hogy nem tökölök régi rendszerrel, működnie kell a Venturának is. A baj csak az, hogy mire meló után oda jutottam, hogy ezzel foglalkozzak, addigra az agyam már nem fogott rendesen. De nem adtam fel! Végigrágtam magam a Dortaniás leíráson oda-vissza. Volt hogy a serial generálás után ki akartam lépni a GenSMBIOS-ból és nyomtam egy command+Q-t. Erre persze kilépett a ProperTree-ből is és elveszett minden addigi beállítás. Hónapok kérdése volt csak, de végül sikerült. Erre a hétvégére nem volt semmi dolgom. Tegnap elsétáltam és elintéztem valamit és utána végre tiszta fejjel és kipihentem újra nekifutottam. Ezt a kommentet már Venturáról írom. Lehet, hogy lesznek kérdéseim, de aztán lehetséges, hogy ezek után már mindent megoldok magamtól.

:))

(#37704) scdlsc válasza scdlsc (#37703) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Na, lenne is egy kérdésem.

A config.plistben a -v (verbose) parancs felelős azért, hogy induláskor kiírja azt a sok sort, amikor bootol a gép. A Venturát egy üres SSD-re telepítettem. Mikor kész voltam vele, utána lehúztam. Visszakötöttem a High Sierrás SSD-t és amikor az bootolt (meg kikapcsoláskor is) ott is megjelentek a sorok, pedig ott nem állítottam semmit. A BIOS-ban nem nyúltam semmihez, csak a boot sorrendet állítottam. Ez minek a következménye?

(#37705) Smiley válasza scdlsc (#37704) üzenetére


Smiley
őstag

Ezeket beleirja az NVRAM-ban ugyanugy mint a rendes mac. Azt torolni kell ha ilyen dolgokon valtoztatsz.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37706) body007


body007
addikt

Sziasztok!

Került hozzám egy régi powerbook g4 (ppc-s) és szeretnék rá tenni egy rendszert - mivel kapásból letöröltem ami rajta volt és kapott morpos-t, de az mégse kell :B
Szóval, h tudom visszavarázsolni a macos 10.5-öt ha nincs hozzá gyári telepítőm? :U

Nagyon köszi :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#37707) tlac válasza body007 (#37706) üzenetére


tlac
Topikgazda

ez a te topikod inkább
[link]

(#37708) body007 válasza tlac (#37707) üzenetére


body007
addikt

Igen, már odataláltam :B :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#37709) kleinguru válasza kleinguru (#37701) üzenetére


kleinguru
addikt

Meg is született a döntésem és szétszedtem a hackintosh gépet. Videókártyát és a wifi kártyát még megpróbálom eladni (ezeket én vettem bele).

Hálás köszönet mindenkinek, aki segített annak idején. Pár főverzión átlendítettek, akár desktop gépet, akár a thinkpad-et illetően :R

Szeptemberben benevezek egy mac mini m3 alap verzióra, addig meg használom az amúgy is mindig nálam lévő airt.

Külön köszönet: kushwavez és tlac fórumtársaknak :R

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37710) tlac válasza kleinguru (#37709) üzenetére


tlac
Topikgazda

várunk vissza :D

(#37711) scdlsc válasza kleinguru (#37709) üzenetére


scdlsc
aktív tag

A wifi+bluetooth kártyát vinném. Ment pü. :)

(#37712) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Közben az USB mapping is kész. Mártmint a feltérképezés. A kext készítésénél most elakadtam, de már megint fáradt vagyok. Közben frissült 13.4.1-re. Holnap megyek a WIFI kártyáért, az nekem mindenképpen kell, mert anélkül nem megy a zene az Airport Express-en keresztül. High Sierra alatt elég volt neki az ethernet, most ahogy olvasom kell neki az aktív wifi is. Szóval, ha Sonoma alatt nem lesz támogatott, 2 évig akkor is jönnek biztonsági frissítések. Legfeljebb majd azt felrakom egy másik SSD-re.

(#37713) scdlsc válasza Smiley (#37705) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Akkor a High Sierrás SSD-n lévő config.plist miért nem írja felül az NVRAM-ot? Van valahol az NVRAM működéséről egy jó leírás? Próbálram kereseni, de nem igazán találtam.

(#37714) scdlsc válasza kleinguru (#37709) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Beraktam a kártyát és már megy is a zene az Airporton keresztül. :R
Legjobbkor jöt a lehetőség. :)

(#37715) Smiley válasza scdlsc (#37713) üzenetére


Smiley
őstag

Meg kene nezni a log-ot mi is tortenik pontosan, esetleg lekerdezni mi is van az NVRAM-ban?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37716) kleinguru válasza scdlsc (#37714) üzenetére


kleinguru
addikt

Használd egészséggel :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37717) scdlsc válasza Smiley (#37715) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Kivettem a -v parancsot. Természetesen megszűnt a kiírás. A High Sierra bootolásakor is. Az NVRAM tartalmát hogyan lehet lekérdezni? A Ventura EFI-jén van egy opencore-.....txt file. Gondolom az a log, ami kellene.

(#37718) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Az OpenCore Post-Install menüben van egy ilyen, hogy Fixing Resolution and Verbose.
[link]

Apple debug false-ra állítva, töröltem a -v parancsot.

Viszont a következő rész az nem teljesen tiszta. Az UIScale. Én hozzáadtam egy új sort ProperTree-ben. A következő sorban azt írja, hogy "01: Standard resolution". ProperTree-ben ez lehet: Boolean / Data / Date / Number / UID / String. Én Datára állítottam, mert felette a DefaultBackgrounColor is Data. Nem változott semmi, bár eddig sem volt gond a felbontással.

Illetve az utána leírtak alapján cseréljem a DEBUG verziókat a RELEASE verziókra vagy azok maradhatnak?

Az még furcsa, hogy a leírás alapján minden bootoláskor létrehozna egy txt file-t, de a Ventura EFI-jén csak egy opencore-2023-06-18-124517.txt file van. Korábban láttam többet is, de aztán egy beerdőzés alkalmával újrahúztam az egész rendszert és újra frissítettem 13.4.1-re.

(#37719) tlac válasza scdlsc (#37717) üzenetére


tlac
Topikgazda

több opció is van, de pl. hackintool ki tudja olvasni

(#37720) tlac válasza scdlsc (#37718) üzenetére


tlac
Topikgazda

a uiscale a bootolásnál hasznos, ha hidpi-s kijelződ van, akkor az alma logó nagyobb lesz
egyébként integer és alapból benne van a fájlban, nem kell felvenni
[link]

debug kext-ek csak akkor kellenek ha valami problémát nyomozol, egyébként release

(#37721) scdlsc válasza tlac (#37720) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Köszi, megtaláltam. Közben rájöttem, hogy a ProperTree-ben a command+f shortcut csodákra képes. :DDD
Még a TRIM jutott eszembe régről. A System Reportban a TRIM support állapota NO. Elolvastam az OpenCore's configuration.pdf ide vonatkozó részét és ha jól értelmeztem, akkor ezzel már nem kell foglalkozzam.

Még az USB mapping lenne fontos. Fizikailag már lerajzoltam, mert első körben az Intel USB mapping helyett a manual USB mappingot csináltam. Az Intel USB mapping kezdetén meg van egy ilyen szöveg: This guide is outdated, see USBMap's README (opens new window) for updated information until this guide is rewritten. Ami most furcsa, hogy az USB 3-as pendrive-omat nem érzékeli a Ventura az USB 3-as portban. Ha USB 2-es portba dugom, akkor látja. Tegnap este végigcsináltam az USBMap alapján, de ott sem látta a rendszer az USB 3-as pendrive-ot.
Most megnéztem és a IORegistryExplorer.app sem látja. Úgy rémlik a manual USB mappingnál felraktam a USBInjectAll.kext-et. Lehet azért látta? Na, szóval most megint beerdőztem egy kicsit.

(#37722) tlac válasza scdlsc (#37721) üzenetére


tlac
Topikgazda

az nem jó, ha nincs trim
milyen ssd?

usb-re egy elég eretnek megoldást tudok javasolni:
USBToolBox futtatása win alól
mérföldekkel egyszerűbb, nem kell semmi usbinjectall, portok össze-vissza ideiglenes tiltogatása, stb.

(#37723) Cingi1979 válasza tlac (#37722) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Ez a probléma minek tudható be? Telepítettem egy Monterey-t ASUS P9X79 alaplapra De mikor csatlakoztatom a külső USB portokhoz a pendrive-t NEM látja a rendszer. Most megpróbáltam ezt a programot Windows alatt de ezt a hibát kapom. Teszteltem az összes verziót! Mindig ez a hiba. macOS Hackintool is próbáltam de sajnos eredmény nélkűl. :W

[ Szerkesztve ]

(#37724) scdlsc válasza tlac (#37722) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Az SSD egy régi Samsung 830-as. A High Sierra most egy Samsung 870 EVO-n fut. Az a terv, hogy amikor összeállt a Ventura, akkor átkerül a 870-esre.

Windows van, szerencsére külön meghajtón. Akkor USB mapping ott. Köszi!

(#37725) tlac válasza scdlsc (#37724) üzenetére


tlac
Topikgazda

samsung-ok nem annyira ajánlottak, bár ez inkább az nmve ssd-kre vonatkozik
mindenesetre nekem már két sata ssd-vel is volt problémám

egy inteles teljesen megpusztult macos telepítésnél, de mivel szeretek hackelni, a halálból hoztam vissza

egy másik pedig valami wd sata green volt, az a klasszikus tüneteket produkálta, hogy idővel el kezdett lassulni a bootidő nagyon látványosan, végül többet a win, meg a macos sem indult el rajta
itt a secure erase, meg egy teljes felülírás segített

[link] [link] [link] (870 evo jó lehet)

(#37726) tlac válasza Cingi1979 (#37723) üzenetére


tlac
Topikgazda

ez win7? arra azt írja, hogy nem támogatott
10 vagy 11 kellene

(#37727) scdlsc válasza tlac (#37725) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Az első SSD-m egy OCZ volt 2013-tól, de annak a vezérlője meghalt. Mivel 5 év garancia volt rá, ezért adtak helyette egy Samsung EVO 750-et. Azt 2021-ben váltotta az EVO 870. Most a 750-esen van a Windows.
Mac alatt a HWMonitor 22 %-ot ír a 750-esre.
Total LBAs Written: 80405491741
Total Bytes Written (TB): 37.44 TB
A trim be van kapcsolva a 870-esen. A neten mindenfélét írnak. Itt éppen 830-ast emlegetnek és azt írják, hogy kapcsoljuk be SATA SSD-n.
[link]

(#37728) Smiley válasza scdlsc (#37727) üzenetére


Smiley
őstag

De a Samsung NVMe SSD-kel ettol fuggetlenul vannak gondok OSX alatt, amire nincs mas megoldas mint valasztani egy masik markat.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37729) Cingi1979 válasza tlac (#37726) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Igen ez Windows 7. Sejtettem, hogy 10 kellene ezért a legkorábbi kiadást is próbáltam de az is ezt a hibát dobta. Időközben megoldottam a problémát. Legalább is úgy tünik. Cseréltem smbios mac pro 6.1-re és látja a rendszer a külső USB-t. Eddig iMac Pro 1.1 smbios-t használtam.

(#37730) tlac válasza Cingi1979 (#37729) üzenetére


tlac
Topikgazda

hát ha nincsenek rendesen mappelve az usb-k, akkor az lehet csak véletlen működik ott

(#37731) Cingi1979 válasza tlac (#37730) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Az az igazság, hogy ez már nem az első X79 amit telepítettem. Eddig ilyen problémám nem volt mint ezzel az alaplappal. Ez csak akkor látja a külső USB ha mac pro 6.1 az smbios. Sőt :W akkor döbbentem meg mikor az X79 opencore indította a rendszert és nem volt külső USB annak ellemére, hogy az EFI tökéletesen működött az előző Rampage IV Extreme és az ASUS P9X79 Deluxe lapokkal. Konkrétan ez az alaplap ASUS P9X79. Szerintem sok eltérés nincs az alaplapok között. A másik probléma pedig az, hogy az X79 USB3 portok nem működnek OS alatt. Legalább is én ezt tapasztaltam. Tehát a lényeg, hogy most mac pro 6.1 alatt látja az USB-t a kextek amit használok usbinjectall és generic xhci.kext. Valószínűleg maradok ennél a beállításnál. :K

(#37732) scdlsc válasza Smiley (#37728) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Igen. Arról már hallottam. De arról még nem, hogy a SATA meghajtókkal problémája lenne. Most körbenézve láttam, hogy de. Ezért írtam, hogy én szerencsére eddig megúsztam. Be is kapcsoltam a 830-on a trimet.

(#37733) scdlsc válasza tlac (#37722) üzenetére


scdlsc
aktív tag

USBToolBox megcsinálta. Volt egy kis kavarodás, mert több 1-es port volt, de aztán arra is rájöttem, hogy a számokkal ki-be kapcsolom a jelölést. Tehát volt amit "ki kellett kapcsolni". Hogy ne legyen sárga.

Viszont most hiába állítottam vissza a BIOS-ban a boot order elejére a MacOS SSD-jét, a Windows-t akarja betölteni először. Közben bekapcsoltam a trim funkciót. Az okozhatja ezt? Most első körben arra gondoltam, hogy a timeoutot átállítom 0-ra, hogy legalább ne induljon el a Windows boot mindig automatikusan.

(#37734) tlac válasza Cingi1979 (#37731) üzenetére


tlac
Topikgazda

hát erre időt, energiát kellene szánni és rendesen megcsinálni

pl. usbinjectall-t csak ideiglenesen kellene használni

(#37735) tlac válasza scdlsc (#37733) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem valószínű, más lesz ott a gond

(#37736) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Van egy problémám az egeremmel. Ez egy Mad Catz Rat 5-ös egér. High Sierra alatt tudtam telepíteni a driverét, ami orvosolta a problémám. Elraktam, de Venturára nem megy fel. Az egér mutatója nem vált alakot. Ha például egy ablak szélére viszem, akkor marad sima mutató. Viszont amikor kattintok egyet vele, akkor átvált a kétirányú nyílra. Aztán elmozgatom onnan, de a nyíl formája nem változik. Van egy tartalék Logitech RX 250-es egerem. Az hibátlanul működik. Erre létezik valami megoldás? Remélem értehetően írtam le.

(#37737) tlac válasza scdlsc (#37736) üzenetére


tlac
Topikgazda

másik egérrel nem csinálja?

(#37738) scdlsc válasza tlac (#37737) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Nem. Egy Logitech RX 250-es tökéletesen működik. Windows alatt semmi gond nincs a Rattel.

(#37739) RaZroX válasza scdlsc (#37736) üzenetére


RaZroX
addikt

Én ezt Mac Minin is tapasztalom, igazon nagyon-nagyon ritkán de néha előfordul.
Nekem egy sima Logitech G102 van de nem hiszem, hogy köze lenne a hardverhez.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#37740) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Megint volt egy kis megakadás az új rendszerre átállásban, de megoldottam.

iTunes telepítve és tökéletesen működik. :))

(#37741) lócitrom


lócitrom
őstag

az évek alatt többször, többféle módszerrel próbáltam már pár gépre ráerőszakolni az almás rendszert és sajnos nem minden esetben jött össze. általában a vassal eleve gond volt. most viszont van egy Dell Latitude E5450-em, amit OpenCore-ral valahogy összehoztam addig, hogy elindult rajta az aktuális Monterey. mivel úgy néz ki szinte majdnem minden hardver működik vele valahogy, így megcsinálnám rendesen.

vannak hibák. viszont mivel többféle módszerrel találkoztam már és nincs rutinom, így most amennyire lehet élére állítanám a dolgokat és kicsiszolnám a tudásom és vele együtt a gépet is normálisan „összedrótoznám” amennyire csak lehetséges.

eddig nagyjából átnyálaztam az OpenCore segédletét. de néhol eléggé bizonytalan, hogy nekem mivel kell és mivel nem kell szórakoznom. több videós segédletet megnéztem. már unom az indiai akcentusos angolt. a zavart az okozza, hogy az OpenCore leírás is néhol régi vagy hiányos. aztán úgy látom, hogy egy pár hónapos videó is simán elavult lehet, mert közben a leírás változott. úgyhogy a biztonság kedvéért lehet megcsinálom három rendszeren is a lépéseket. az eredeti SSD-n jelenleg van egy Windows 10 és egy Ubuntu 22.04. a teszt SSD-n pedig a félszeg Monterey. melyik által lehet a leghasznosabban kinyerni a gép adatait? sejtésem szerint az OpenCore dump-ja lehet a legközelebb, ezért azzal megcsináltam már. de nem mennék tovább addig, míg valami nem erősít meg ebben. a gép Broadwell-U alapú. ezek alapján négy fájl kell nekem. de láttam olyan videót, ahol meg kell még SBUS meg valami USB-s is. tisztázzuk: tényleg csak ez a négy kell vagy van még valami OPTIONAL, ami kell, csak én vagyok figyelmetlen? valamint jó ötlet-e a PLUG-DRTNIA fájlt használni vagy inkább a sima PLUG a jobb? nem látom mi a különbség, mert csak az utóbbi forrását láttam. ezt speciel tanulmányoztam és értem mi van benne. feltételezem, hogy ha egy proci szerepel benne és az azonosító is stimmel, akkor kimondottan az én gépem procijához van igazítva. ha jól sejtem a DRTNIA pedig valami template alapján több adatot tartalmaz. javítson ki valaki, ha tévedek és nem optimálisabb.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#37742) tlac válasza lócitrom (#37741) üzenetére


tlac
Topikgazda

dortania-s leírásban megbízhatsz alapesetben, nem sok pontatlanságot láttam benne

opencore dump jó

ezeket az oldalakat is bogarászd át
[link] [link]

én magamnak az SSDTTime-ot használtam, azzal generáltam a kódokat inkább

(#37743) lócitrom válasza tlac (#37742) üzenetére


lócitrom
őstag

rendben. de egy dolgot változatlanul nem értek. PLUG vs. PLUG-DRTNIA? jobb-e az utóbbi, ha elméletben az előbbi kizárólag az én gépem procijára vonatkozó infót tartalmazza? úgy értem van-e bármi haszna, ha zsúfoltabb fájlt használom? továbbá melyik rendszeren javasolt barkácsolni a fent felsoroltak közül?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#37744) tlac válasza lócitrom (#37743) üzenetére


tlac
Topikgazda

részben erre a kérdésedre írtam, hogy én az SSDTTime-ot használtam
annak megadtam az eredeti dump fájlomat, és azt módosította, így elvileg optimálisabb az eredmény mintha egy "mindenes" ssdt dobtam volna csak be

nálam van win/linux/macos is, így épp azon szoktam barkálcsolni, amin az adott feladatot egyszerűbb megcsinálni
de az ssdt-t mindegy hogy hol módosítod ha az eredeti meg van

(#37745) lócitrom válasza tlac (#37744) üzenetére


lócitrom
őstag

jó. ezek szerint akkor különösebb jelentősége nincs milyen a rendszerkörnyezet. első problémám, FixHPET:

Current Legacy IRQs:
* IPIC - PNP0000: [2]
MATH - PNP0C04: [13]
* RTC - PNP0B00: [8]
* TIMR - PNP0100: [0]
PS2K - DLLK062B: [1]
PS2M - DLL062B: [12]
UAR1 - PNP0501: [4, 4, 4, 5, 6, 7, 10, 11, 12, 4, 5, 6, 7, 10, 11, 12, 4, 5, 6, 7, 10, 11, 12, 4, 5, 6, 7, 10, 11, 12]
LPTE - PNP0401: [0, 5, 5, 5, 7, 7, 7]
C. Only Conflicting IRQs from Legacy Devices (0,2,8,11 from * devices)
O. Only Conflicting IRQs (0,2,8,11)
L. Legacy IRQs (from * devices)
N. None
M. Main Menu
Q. Quit
* Indicates a typically troublesome device
You can also type your own list of Devices and IRQs
The format is DEV1:IRQ1,IRQ2 DEV2:IRQ3,IRQ4
You can omit the IRQ# to remove all from that device (DEV1: DEV2:1,2,3)
For example, to remove IRQ 0 from RTC, all from IPIC, and 8 and 11 from TMR:
RTC:0 IPIC: TMR:8,11

nekem ez eléggé kínai. azt értem, hogy ez korrekció és patch-ként lehet majd az eredményt hozzáadni a config-hoz meg hogy ütközésre utal. na de ilyenkor mi oldja meg valóban a problémát?

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#37746) tlac válasza lócitrom (#37745) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem neked a fixhpet-re nincs szükséged

(#37747) lócitrom válasza tlac (#37746) üzenetére


lócitrom
őstag

ez ezer százalék? tény, hogy első próbálkozásra pontosan nem emlékszem, hogy milyen módon nyertem ki a forrásokat, de nem volt ennyi. valamint nem volt hang. ALC293 van a vasban és akárhogy kísérleteztem az alcid-vel nem volt eredmény. esetleg valamelyik másik SSDT hatással lehet még erre forgatás közben? vagy van jelentősége SSDTTime-ban a sorrendnek, ami miatt ne lehetne hang? mert végül FixHPET-tel lett első build barkácsolása közben.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#37748) tlac válasza lócitrom (#37747) üzenetére


tlac
Topikgazda

hm, nem :D
most olvasom, hogy itt a laptop user-eket is említi, az előbb nem vettem észre
[link]

viszont megpróbálhatod nélküle, itt ha rákeresel a hpet-re, akkor pár eset van, hogy mikor tud gondot okozni, aztán ha ilyeneket kapsz, akkor neki állsz újra
[link]

hanggal nem tudom, hogy összeakadhat-e
ha az alcid-vel játszol majd, akkor érdemes mellette a hangkimeneteket is figyelni és állítgatni, mert lehet, hogy nem találtad el a megfelelő pinconfigot (vagy lehet pont nincs is megcsinálva, a saját alaplapomhoz sem találtam olyat, ami teljesen passzolt volna, de ettől még be tudtam állítani)

(#37749) lócitrom válasza tlac (#37748) üzenetére


lócitrom
őstag

közben rájöttem hol futottam bele eltérésekbe. bár ez nem feltétlenül eltérés, csak az nem derül ki egyértelműen, hogy most akkor melyik line up kell valójában. itt is más van, meg itt is. és mindkettő Broadwell-U. ezzel a rename dologgal meg több leírásban találkoztam, de nem evidens: valamit valahol át kell nevezni kézileg vagy hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#37750) tlac válasza lócitrom (#37749) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem értem a kérdésedet, átfogalmaznád?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.