Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) tlac válasza HummeRC (#23998) üzenetére


tlac
Topikgazda

van rendes nem hackintosh-os topik is, ott szerintem jobban ismerik a gépet, mint itt

Mac topic (Mac Mini, iMac, Mac Pro & egyéb Apple desktop)

(#24002) tlac válasza HummeRC (#23998) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha már van egy 10.6.8-ad, onnan ingyen frissíthetsz rögtön 10.9-re
[link]

(#24003) HummeRC válasza tlac (#24001) üzenetére


HummeRC
senior tag

Köszönöm, igazából ezt kerestem volna, de mac os-re keresve nem dobta a kereső. Már látom miért. Rosszul kerestem. Megyek át oda. :)

(#24004) kacsip


kacsip
tag

Hali
Sikerült vmware-el elindítani os x-et, és most le akarom tölteni az os x mavericket gépre, hogy kitudjam írni pendrive-ra, viszont mikor belépek azon app store-ba, nem engedi letölteni, csak úgy hogy telepíti. rákattintottam arra, és elkezdte tölteni is, de utána feljön a telepítés, a telepítő fájlt viszont nem találom.
Tud valaki segíteni?

(#24005) tlac válasza kacsip (#24004) üzenetére


tlac
Topikgazda

ott van az appok kozott

(#24006) Lanash válasza lama_lamm (#23997) üzenetére


Lanash
aktív tag

Igazából nálam win töltötte, mert a Giga lapokhoz van szoftver ami USB 3.0 szuper gyorsan tölti. :D Illetve ott van az ASUS AI Charge szoftver.
Így a kérdésem még fent áll, van olyan progi ami segítségével lehet tölteni az Ipadet?

(#24007) lama_lamm válasza Lanash (#24006) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

közben nekem is eszembe jutott, hogy tényleg tudnak a giga lapok ilyet, szóval elnézést :)

mivel osx-re ilyen alaplaphoz kötött alkalmazások nincsenek, szvsz nem fogod tudni, hacsak nincs valami kext, amivel plusz feszt lehet adni az USB portnak :)

FYI: [link]

Szóval tölt az valójában, csak nagyon lassan:)

(#24008) Lanash válasza lama_lamm (#24007) üzenetére


Lanash
aktív tag

Na igen elolvastam én is a kedves Apple tájékoztatását, ki is próbáltam és a nagyon lassú az nem kifejezés. 5óra után meguntam és kerestem egy konektort. Azért köszi, így jártam. :W

(#24009) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Ahoj!

GTX660 Ti mukodik OSX-szel? Semmilyen listaban, vagy Buyers Guide-ban nem latom, szoval a valasz gondolom nem, de azert gondoltam megkerdezem.:)

Thx :R

(#24010) cacater válasza lama_lamm (#24009) üzenetére


cacater
csendes tag

igen működik

(#24011) cacater válasza lama_lamm (#24009) üzenetére


cacater
csendes tag

igen működik
http://www.tonymacx86.com/user-builds/73000-success-core-i7-3770-ga-h77-ds3h-8-gb-ram-gtx-660ti.html

(#24012) kacsip


kacsip
tag

Tud valaki segíteni?
Megcsináltam az usb-t a 10.9.2es os x-ről, de mikor telepíteném fel, akkor felugrik az almás kép, majd feketeség, felpörög a ventilátor és 20 mp múlva lekapcsol a gép.

(#24013) ThuG4LifE válasza kacsip (#24012) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Bootolj graphicsenabler=yes flaggel.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#24014) kacsip válasza ThuG4LifE (#24013) üzenetére


kacsip
tag

lenovo y500as gépem van és elvileg az a baj, hogy a sli miatt a hd4000-t nem lehet használni.

(#24015) FefeeX válasza kacsip (#24014) üzenetére


FefeeX
veterán

ez attól független, próbáld meg :)

(#24016) Lazika


Lazika
senior tag

Hali!

Nem tudom ki használ safarit, de nekem mostanába b*szik betölteni az oldalakat. Casht kell űrítenem kb két naponta. Tapasztalt hasonlót valaki?

(#24017) FefeeX


FefeeX
veterán

Szóval tegnap megérkezett a Delock 61772 Bluetooth adapter, a PCX-től, rendelés +1 napra, 3575 HUF áron.
Bluetooth 3.0 + EDR képes és tökéletesen megy az OSX-szel, sleepből is felkel.

Működik a Magic Trackpad, valamint ráraktam tegnap a Logitech MX Revolution-t is, mindennel tökéletes. Még ma rápróbálom a Magic Mouse-t is (amit egyébként annyira nem szeretek)

Azért írok mindent ennyire körbe, hogy kereshető legyen, ha valaki USB Bluetooth dongle-t keres, ami minden szempontból kompatibilis. A csomagolásra amúgy rá is van írva az OSX 10.6+ kompatibilitás, és Broadcom chipes.

Itt a gyártói oldala - remélhetőleg nem vonják ki, végülis még lehet kapni a 2.1-es típust is, mivel az oldaluk szerint a 4.0-ás nem kompatibilis az OSX-szel (61889). Persze ettől még előfordulhat, hogy 10.9 alatt működik...

[ Szerkesztve ]

(#24018) ThuG4LifE válasza kacsip (#24014) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Tonymac oldalan van egy par topic ami ezzel foglalkozik, nezz korul. :)

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#24019) kacsip válasza ThuG4LifE (#24018) üzenetére


kacsip
tag

Már néztem, de nem találtam normális megoldásokat sajnos.

(#24020) Tikakukac válasza kacsip (#24019) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyenkor jön a választás: vagy kitaposod az ösvényt, vagy belenyugodsz, hogy ez valóban nem fog menni. Ha sehol sincs megoldás arra amit keresel, az gyakran végződik ezzel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24021) janika226


janika226
csendes tag

Üdv!
Egy HP ProBook 4515S laptopra szeretnék tenni valami MAC OS X -et (snow leopardra gondoltam)
Amd Turion 64 X2 RM76 proci és
ATI HD3200 integrált VGA van benne
kérdésem hogy melyik verzióval próbálkozzak?

(#24022) xedos


xedos
addikt

kinyírtam a rendszererm:-( Nemhiába mondják, hogy ne javítsam ami műkődik!
Szóval, láttam, hogy megjelent az új Multibeast. láttam benne frissebb Audio és FakeSMC cuccot...
Lefutattam az OSX 10.9.2-n. Újraindítás után csak áll az almánál...
Ha -v -x paraméterrel indítom, akkor meg megy- de nincs audio stb. Próbáltam, hogy kivetem az extension mappából a kexteket, de nem segített. Ötlet?

(#24023) ThuG4LifE válasza xedos (#24022) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Time machine visszaállítás?

Boot.plist-ben nem volt extra flag? GE=Yes/No ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#24024) Máté94 válasza janika226 (#24021) üzenetére


Máté94
addikt

Egyikkel se.

(#24025) Yocooka


Yocooka
csendes tag

Sziasztok!
Mostanában egyre jobban elegem van a windows rendszerből. Jelenleg is van mellette egy Ubuntu amivel még csak ismerkedek, viszont nem támogatja az USB DAC-om, a Photoshoppot és a Lightroomot.
Szeretném az OS X Mavericks-et feltenni az alábbi gépemre.
Gigabyte GA-EX58-UD4P
Intel i7 920 2,67 Ghz
12 Gb DDR3 1600Mhz
Ati HD5700 series
Esetleg ha cserélni kell valamit, akkor azt mire javasoljátok?

(#24026) tatomi92 válasza Yocooka (#24025) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Szerintem megpróbálhatod. A videókártyához biztos kell majd keresni kext-et. A BIOS-ban előtte állítsd IDE-ről AHCI-ra a kapcsolót.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#24027) RaZroX válasza Yocooka (#24025) üzenetére


RaZroX
addikt

vga-t cserélj nvidiára. mondjuk GTX650-re, de szerintem ha semmi komolyat nem csinálsz, akkor egy 640 is elég lehet.

This is the way

(#24028) Yocooka válasza RaZroX (#24027) üzenetére


Yocooka
csendes tag

Főleg fotó és videó anyagokkal dolgozok a gépen. Photoshop, Lightroom, Adobe Premiere.
Az Ubuntunak kell cserehely, gyökérpartíció (/) meg dokumentum (/home) partíció. Az OS X-nek is vannak ilyen nyűgjei, vagy elég neki egy partíció? Két winyó van a gépemben, az egyiken van a win7 meg a linux. Ezeket nem bántanám, hanem a másikon csinálnék neki egy külön partíciót. Mekkora legyen, én egy 64Gb-ra gondoltam. Most indításkor a Linux boot menüje fogad. Ezután mi lesz? Most feltenném ezzel a vid.kártyával és ha működik minden ami nekem kell, akkor vennék egy nVidiát. A teleptés menetéről a leírást még keresem, de aki tud, javasoljon már valami egysezrű és nagyszerűt. :K

(#24029) RaZroX válasza Yocooka (#24028) üzenetére


RaZroX
addikt

OS X-nek bootloader kell (legalábbis hackli alatt) és onnan tudod majd kiválasztani, hogy melyik rendszer induljon el. Viszon így hogy van már két rendszered is nem tudom, hogy hogyan fog működni a dolog.. De mivel külön HDD-n lesz a cucc így gondolom megoldható.

Leírást Tonymacx86 oldalán találsz a guid fül alatt.

Tudni kéne, hogy pontosan milyen VGA-d van, hogy kereshess hozzá Kext-et (drivert).

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#24030) dni válasza RaZroX (#24029) üzenetére


dni
őstag

Nem jó a link

(#24031) tlac válasza Yocooka (#24028) üzenetére


tlac
Topikgazda

Az Ubuntunak kell cserehely, gyökérpartíció (/) meg dokumentum (/home) partíció.

ez nem igaz, én 1 partícióval elintézek mindent, a swaphoz pedig egy fájlt használok

másrészt az usb dac-ok simán szoktak működni
az már más kérdés, hogy az ubuntu az egyik legbugosabb disztró

(#24032) Máté94 válasza Yocooka (#24025) üzenetére


Máté94
addikt

Ha HD5770, akkor jó lesz.

(#24033) xedos válasza ThuG4LifE (#24023) üzenetére


xedos
addikt

Nem :-(
Szerencsére a tartalék rendszer megy, elkezdtem átmenteni a cuccokat...
De várok akármilyen ötletet :-( (csak -v -x opcióval Safe bootal megy a gép!)

(#24034) blokad válasza xedos (#24033) üzenetére


blokad
senior tag

nincs backupod a chameleonról? esetleg egy pendrivera telepíteni egy teljesen szűz bootloadert és azzal bebootoltatva megjavítani?

(#24035) xedos válasza blokad (#24034) üzenetére


xedos
addikt

nincs:-(
A gépben van egy SSD, ami az elsődleges rendszer és van egy 500Gigás HDD amin van egy OSX teszt és egy Win7

(#24036) Yocooka


Yocooka
csendes tag

Majd később szeretnék egy új laptopot vásárolni amin os X-et (is) futtatnék. Tudtok-e javasolni konkrét típusokat olyan 200-250K környékén? Főleg Dell párti vagyok, -hisz a mostani Dell-em is 8 éves lesz és még muzsikál -de más is szóba jöhet, viszont a kijelző mindenképp FHD legyen és lehetőleg IPS. Mire figyeljek a hardverben az i5/i7 procin és az nVidia grafikán kívül? Attól az opciótól most tekintsünk el, hogy vegyek Macbook-ot ;)

(#24037) Máté94 válasza Yocooka (#24036) üzenetére


Máté94
addikt

HP Probook 4xx3/40/450 G1 dedikált kártya nélkül, de az utóbbi még nincs tökéletesen kiaknázva. Más nem ajánlott és ezek se hibátlanok.

[ Szerkesztve ]

(#24038) Tikakukac válasza Yocooka (#24036) üzenetére


Tikakukac
titán

Az IPS-el kilőtted a gépek 99%-át, FHD-val meg a 85%-át. i5 és i7 procik meg még legyne OSX kompatibilis is :N Ez így lehetetlen, már az első 2 kikötésed is durván lezúz mindent 300k alatt vastagon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24039) FefeeX válasza Tikakukac (#24038) üzenetére


FefeeX
veterán

10 millió alatt szeretnék egy Gallardot, de új legyen, és színt meg motort is szeretnék benne választani :D
És az árban legyen benne a Casco, meg valami fullos audio rendszer, gyári tuning, meg egy ajándék motor is, valamint két felszerelésnyi ruha. :U

[ Szerkesztve ]

(#24040) Tikakukac válasza FefeeX (#24039) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyesmi igen a szisztéma általában :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24041) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Van már valami megoldás az hang recsegésre Mavericks-en? Volt linkelve hogy valami régebbi audi kext-et kell felrakni multibeast-ből, nekem nem jött be.

(#24042) Tikakukac válasza HollyBoni (#24041) üzenetére


Tikakukac
titán

10.9.2-vel megszűnt a hiba, nekem nem sikerült azóta előhoznom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24043) HollyBoni válasza Tikakukac (#24042) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nálam 10.9.2-nél is ugyanúgy jelen volt a dolog, de viszont az más dolgokat rontott el amitől nem tudtam rendesen használni a rendszert szóval maradnom kell 10.9.1-en.

Ha vágok premiere-ben, vagy photoshop-ban, lightroom-ban csinálok valamit mindig recseg.

[ Szerkesztve ]

(#24044) Máté94


Máté94
addikt

Audio Midi Setupban kellene 96KHz-re állítani és elvileg nem lesz többé recsegés.

(#24045) HollyBoni válasza Máté94 (#24044) üzenetére


HollyBoni
veterán

Beépített kimenetinél átállítottam, restart után sem volt hang.

(#24046) Yocooka válasza Tikakukac (#24038) üzenetére


Yocooka
csendes tag

Az IPS-t elírtam, valójában a LED-re gondoltam, viszont a FHD mindenképp kéne.
Egyébként igazad van. A Laptop.hu-n elég kijelölni az "FHD" opciót és máris jelentősen lecsökken a választási lehetőség. Na majd lesz valahogy, ezt a vásárlást egyébként is ősz tájékára tervezem, szóval még van idő megtalálni a tökéletes prédát :K

(#24047) Tikakukac válasza Yocooka (#24046) üzenetére


Tikakukac
titán

A LED-et aki kitalálta, azt belefolytanám egy kanál vízbe, legalábbis ezt a fajta megoldást amit te is látni akarsz, ez a marketing bullshit. Nincs CCFL-es kijelző, szóval mást nem is vehetnél. Jóféle villogós dolog, imádom. Egy jó ccfl istenem... de hát na.
Ha csak ősszel veszel akkor írj, bár sokat ez nem változik ha OSX kell akkor Macbook, az biztos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24048) Zsenovo


Zsenovo
újonc

Üdv mindenki!

Abszolút zöldfülüként akarnám beleásni magam egy OSX telepítésbe. Rengeteg leírást néztem, letöltöttem sok verziót, míg végül vmware alatt sikerült elindítanom a 10.8-as mountain lion-t. készítettem transmac-el, valamint win32diskimager-el is bootolható verziót, de egy másodpercre felvillanó alma, meg sorozatos újraindulás lett a vége. "-v"-vel is próbáltam előrébb jutni, a bios-ban mindent a leírtak szerint állítottam be, de egyszerűen nem tudom működésre bírni. ha valaki tud, kérem segítsen!

a gép amiről szó van:
Lenovo z510
- Intel Pentium 4 2,3GHz [Haswell]
- 4GB RAM
- 1TB HDD
- nVidia 740m

Külföldi oldalakon olvasgatva rájöttem, hogy a drága inteles wifi nem akar senkinél sem működni (ami egyébként nem zavarna), ugyanakkor a többi összetevő elvileg kompatibilis a rendszerrel. Próbálkoztam Niresh verziókkal, eredetivel, és iAtkossal is, de nem jutok tovább az említett jelenségnél. Help!

Ez nem Róma volt anno?

(#24049) tatomi92 válasza Zsenovo (#24048) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Szia!

Valószínűleg kernel baja van. Nem biztos, hogy működni fog, de megpróbálhatod. ;) (Jah és ez a Niresh!-es verzióra vonatkozik.)

Virtuális mac alatt szedd le ezt a fájlt: [link], elnevezed pl. haswell-nek, és bemásolod a pendrive-ra. De előtte a terminálban tedd láthatóvá a rejtett fájlokat:

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE, utána pedig killall Finder

Utána indítsd újra a gépet, és bootolj be a pendrive-ról. A parancssorba írd be hogy haswell, esetleg /haswell.

Elvileg mennie kellene ezek után. Az más kérdés, hogy a videókártyákkal mi a helyzet. Ha a "haswell" szóköz után beírod ezt: "PCIRootUID=0" lehet, hogy menni fog a beépített VGA (HD4600).

Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#24050) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Libreoffice-t telepítettem a gépre magyar nyelvi csomaggal együtt. Minden jó, kivéve a menüket, mert azt angolul hagyta. Át lehet egyáltalán állítani ezeket? Korábban olyan használtam, csak az a verzióm ami korábban volt nem szereti a Mavericks-et.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.