Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37801) Gaabor80


Gaabor80
aktív tag

Sziasztok,
lehetséges, hogy hiába van internet kapcsolat az Macbook-on, mégsem tudja a Sierra-t újratelepíteni ? Nem talál csomagot :F

(#37802) attilav2 válasza tlac (#37800) üzenetére


attilav2
őstag

Hát ez eléggé hardveres problémának tűnik(lilás kép). Nem lehet hogy kiszáradt a paszta és elégtelen a kártya hűtése ? Windows alatt is csinálja ? Megnézném windows alatt gpu tesztekkel, monitorozva a hőfokokat. Ha szerencséd van akkor csak újra kell pasztázni, ha meg nem akkor vga szerviz vagy gari.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37803) tlac válasza attilav2 (#37802) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem, nincs hardver hiba, inkább csak valami szoftveres hülyeség

(#37804) tlac


tlac
Topikgazda

feltettem clean install-lal a végleges sonoma-t, két érdekességet említek meg
-16gb-os pendrive nem volt elég a teljes telepítő létrehozásához
-korábban fent volt nekem a sonoma dev verzió, így próbaképpen nem csináltam indítható pendrive-ot (az efi partíciójához nem nyúltam), hanem csak a gépről indítottam az opencore-t és simán felismerte a telepítőt rajta

(#37805) attilav2 válasza tlac (#37804) üzenetére


attilav2
őstag

Én ráfrissítettem a ventura-ra, sok adatom van az ssd-n, nem akartam/nem volt kedvem mindent lementeni. Miután a 13.6-os update-t felraktam felajánlotta a frissítést sonoma-ra, de nem tudta letölteni(pár mp után hibát írt ki hogy nem tudja teleíteni, ellenőrizzem az internet kapcsolatot(ami persze vígan működött). Végül gibMacOS-sel leszedtem a teljes sonoma végleges telepítőt, az installassistant.pkg-t feltelepítettem. A biztonság kedvéért az összefoglalóban írt módon(az elérési utak átírásával), készítettem sonoma telepítő pendriveot(64GB-os pendrive-ra, így elfért). Aztán az alkalmazások közül indítottam a sonoma telepítőt, simán lefrissült a ventura minden gond nélkül. Az én szempontomból annyi előnye mindenképp lett, hogy megszűntek a gép tétlen állapotában előforduló random újraindulások (a ventura szinte állandóan csinálta) nem tudtam mit tenni ellene, de a sonoma úgy tűnik megoldotta.

Csináltam egy monterey telepítőt a másik haswelles gépemre (csak igp van benne), gimbMacOS-sel leszedtem a 12.7-et és telepítő pendriveot csináltam az összefoglalós módszerrel. Nos hát eléggé instabil a monterey a hd4400 igp-vel futtatva, egyes alkalmazások elindulnak, míg mások csontrafagyasztják a rendszert, akármit csináltam nem tudtam urrá lenni a dolgon, a biosban 1gb-ra felvettem a videómemóriát, fix méretűre tettem a dvm-et,(128 majd 256mb val is próbálkoztam), kicsit javult a helyzet, nőtt a nem lefagyó alkalmazások köre, de teljesen meg nem oldódott a probléma.
Ha jól láttam kezelte az igp a grafikus gyorsítást, ablak összecsukás effekt, átlátszó dock működött. Az oc efi-ben felvettem a hd4400-hoz szükséges paramétereket a dortania alapján. Nem tudom hogy van e olyan módszer amivel stabilizálható igp-n a monterey. Időnként még grafikai hibákkal is találkoztam. A monterey-t áttéve a fő gépembe (ahol az rx550-van) már stabilan futott).
Két szinte ugyanolyan gépem van, mindkettő gigabyte b85m-hd3-r4, a média lejétszósba 8gb-ram, a fő gépbe 16gb ram van és rx550.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37806) attilav2 válasza attilav2 (#37805) üzenetére


attilav2
őstag

A fő gépembe is kipróbáltam a Monterey-t igp-vel, ugyanúgy fagyott. Nem valószínű hogy hardveres hiba lenne. Mindkét alaplap Giga B85M-HD3-R4, mindkettőben i3 4160-as proci van hd4400-as igp-vel. Ha az RX550-el futtatom akkor nem fagy a Monterey. Csatolom az OC igp-re vonatkozó beállításait. Külső link a képhez

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37807) tlac válasza attilav2 (#37805) üzenetére


tlac
Topikgazda

hd4600-zal nekem nem volt gondom, monterey-re már nem emlékszem, big sur biztos volt rajta
amivel egyedül kínlódtam, hogy 4k 60hz is menjen rajta, plusz DP-n a hang is átmenjen, végül fb patching-gel sikerült megoldani

Az oc efi-ben felvettem a hd4400-hoz szükséges paramétereket a dortania alapján.

fb mem-eket is megemelted?

(#37808) attilav2 válasza tlac (#37807) üzenetére


attilav2
őstag

Biosban megemeltem a videó memóriát egészen 1gb-ig,(probálkoztam fix 256mb-os és korlátlan dvmt beállítással, ami a dinamikus videómemóriát illeti) ha erre gondolsz, valamennyit segített, több alkalmazás indult el fagyás nélkül, de a többség még mindig fagyott, ilyen alapvető dolgok mint a safari, firefox, yt videók(bár 1x kifagyott lejátszás közben safari alatt) beállítások app legalább ment. De pl podcastek app már fagyott, a beépített szövegszerkesztő még elindult, de ha arrébbhúztam az ablakát instant fagyás. Ha alkalmazást próbáltam telepíteni akkor a felcsatolt dmg-ben az ikonok kép nélkül jelentek meg, és ha egyiket megpróbáltam a másikra ráhúzni(az alkalmazást belehúzni az apps mappába) fagyás. Ha az OC-ban való fb-mem megemelésre gondolsz azt nem tudom hol és hogyan kell.
RX550-el futtatva a monterey-t természetesen semmi probléma nem volt.

Nem emlékszel hogy a 4600-hoz milyen AAPL,ig-platform-id -t és device-id -t használtál ?
Meg van még az a régi OC efi ?

Hogy lehet 4k 60hz-re hekkelni a haswell igp-t az jól hangzik, talán windows és linux alatt is meg lehet valahogy csinálni, és akkor nem kell új médialejátszó konfigot vennem ha 4k-s tv-m lesz.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37809) attilav2 válasza tlac (#37807) üzenetére


attilav2
őstag

Hozzáadtam még ezeket a platform és a device id alá:
framebuffer-patch-enable Data 01000000
framebuffer-stolenmem Data 00003001
framebuffer-fbmem Data 00009000
De nem segített.
Smiley kolléga régebben átküldött egy haswelles efi-t, az abban levő platform-id -vel is próbálkoztam(04001204) de végtelenül lassú rendszerbetöltés lett a vége, nem vártam ki, lelőttem. Maradtam az eredeti platform-id -nél, az legalább úgy ahogy működik. Most csak a platform-id és a device-id van beírva, és így próbálgatom. Egy idő után "bemelegszik" a rendszer és minden appot indít fagyás nélkül. Úgy látszik ez sajnos ilyen, ez az igp macOS alatt olyan mint a kutya vacsorája. Talán egy haswell i5-el működne rendesen.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37810) Smiley válasza attilav2 (#37809) üzenetére


Smiley
őstag

Monterey-en en nem tudtam megcsinalni a 4th i5-nek a igp-jet. Big Sur az utolso ahol ez megy, ha jol remlik.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37811) tlac válasza attilav2 (#37808) üzenetére


tlac
Topikgazda

haswellnél csak DP-n megy át a 4k 60hz, de a te lapodon olyan nincs
hdmi csak 30hz-et tud ilyen felbontás mellett, bár a legtöbb filmhez ez egyébként elég

közben megtaláltam, sőt még pont neked írtam, hogy bizony nálam ment monterey-vel a haswell igp, ráadásul csak egy i3-4330-cal
[link] (majd szerintem nálad is annak az 1536mb-nak kellene megjelennie, mint nekem a képen)

sajnos már nincs meg az oc configom, egyszer véletlen felülírtam, viszont egy beállítást még idemásoltam a topikba [link]
ez már jól működött, de aztán nem a végleges lett
egy msi-z87i alapra volt szabva, elég alaposan felülcsaptam a weg alapbeállításait

ezeket szerintem másolhatod belőle:

<key>AAPL,ig-platform-id</key>
<data>AwAiDQ==</data>
<key>framebuffer-patch-enable</key>
<data>AQAAAA==</data>
<key>framebuffer-stolenmem</key>
<data>AAAABg==</data>
<key>framebuffer-fbmem</key>
<data>AAAgAg==</data>

mivel neked nem hd4600-ad van, előfordulhat, hogy a platform-id mégsem jó (bár szerintem jónak kellene lennie)
itt is van még egy felsorolás, plusz a spoiler alatt még több részlet [link]

a többit dolgot viszont hackintool-ban beállíthatod és utána azzal is lehet a patch fülön mindenféle configot generálni

állítsd be a connectorokat a típus szerint (hogy tudd melyik micsoda, majd át kell dugdosnod a monitor kábelet a portokba)
plusz ha azt akarod, hogy a hang is átmenjen digitálisan, akkor ne legyen bekapcsolva a CNUnknownFlag_10
itt beszélgettünk erről a jelenségről: [link]

[ Szerkesztve ]

(#37812) attilav2 válasza tlac (#37811) üzenetére


attilav2
őstag

Na hát beraktam az értékeidet, viszont ebben az ASCII formában sem az OC Auxiliary tools, sem a ProperTree nem fogadta el, végül az OC Auxiliary tools ASCII-ról hexadecimálisra konvertáló funkcióját vettem igénybe az értékek beírásakor. A módosítások után bebootolt a rendszer, tehát valósak az értékek. Először a platform-id -t módosítottam, a fagyások ugyanúgy előjöttek, majd beírtam a többi értéket és úgy tűnik stabilabb lett, habár grafikai anomáliával még találkoztam, pl felcsatolt telepítő dmg-ben a telepítendő alkalmazás ikonja nem jelent meg csak a körvonala, a finder ikonja már megjelent ahová át kell húzni. Meg hát a dmg kicsit lassan jelenik meg, szóval a igp okozta fagyásoktól nem fogok megszabadulni teljesen érzésem szerint. De így első látásra stabilabbnak tűnik a rendszer az új igp paraméterekkel.
Itt egy kép a hexadecimálisra konvertált paraméterekről az OC toolsban:
Külső link a képhez

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37813) attilav2 válasza tlac (#37811) üzenetére


attilav2
őstag

A fagyás sajnos nem szűnt meg, ha két Finder ablak van nyitva akkor egy idő után megfagy a rendszer, de ha várok kb 10 percet akkor kidob a bejelentkező képernyőhöz, újra belépve pedig ott a két Finder ablak, tudok másolni. Ezt más alkalmazásoknál is eljátszotta időnként hogy a fagyás után, ha hagytam, úgy tért magához egy idő után h kidobott a bejelentkezéshez, majd újra belépve használható volt az app. Ezt a régi igp beállításokkal is eljátszotta. Hát akkor nincs mit tenni, használom így, úgyis csak média lejátszásra szántam azt a gépet, a böngészők, kodi, vlc, fagyásmentesen működnek.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37814) tlac válasza attilav2 (#37812) üzenetére


tlac
Topikgazda

amit bemásoltam, az egy az egyben a config.plist tartalma
nézd meg egy szövegszerkesztőben, hogy jók lettek-e az értékeid

device-id-hez nekem nem kellett hozzányúlni, mert a hd4600 alapból támogatott volt
azt csak neked kell a hd4400-at hd4600-ra hamisítani

jah, meg még bios-ban is maxold ki az igp memória paramétereit

alternatív opció, hogy lecseréled egy hd4600-os i5-re a procid, 5k körül be lehet szerezni

külső linkeket miért teszel fel a képekhez?

(#37815) attilav2 válasza tlac (#37814) üzenetére


attilav2
őstag

"nézd meg egy szövegszerkesztőben, hogy jók lettek-e az értékeid"
Igazad van, MacVim-ben megnéztem és tényleg nem jók az értékek, az OC auxiliary tools rossz értékeket írt be. Most bemásolom az általad megadott értékeket a szövegszerkesztővel.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37816) tlac válasza attilav2 (#37815) üzenetére


tlac
Topikgazda

segített?

(#37817) attilav2 válasza tlac (#37816) üzenetére


attilav2
őstag

Valamivel stabilabb lett de még mindig vannak fagyások, de kis odafigyeléssel, türelemmel a fagyások nagyrésze elkerülhető. Most macmini 8,1-re állítottam az smbiost iMac 17,1-en volt előtte, de ez sem szüntette meg a fagyásokat. A connector beállításokat is átmásoltam a linkelt fórumból, mert a franebuffer memória beállítások alkalmazása után nem ment át HDMI-n a hang. A connector beállításokon nem kellett módosítanom semmit, az első variációt másoltam be, és egyből lett HDMI hang.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37818) attilav2


attilav2
őstag

Legújabb tapasztalatom az iGPU-s "Mac mini"-vel hogy hiányosan működik a drm, leginkább csak a Chrome-ban megy. Nyitottam egy sweet.tv próbaidőszakot és a filmek a safariban az iGPU-s "Mac mini"-n nem indulnak el, csak teker a lejátszó. Míg Chrome alatt mennek a filmek. A fő gépemen az RX550-es "Mac Pro"-n mennek a sweet.tv filmek safariban is. Továbbá van egy drm teszt videó (a dortania drm fixing oldalán linkelve), ezt az RX550-es "Mac Pro" képpel hanggal lejátssza, míg az iGPU-s "Mac mini"-n csak hang van kép nincs. Az apple tv-s előzetesek simán mennek az RX550-es "Mac Pro"-n, míg az iGPU-s "Mac mini"-n épphogy csak bevillant a teljes képernyős lejátszás(fekete képpel), aztán eltűnt a dokk.

Próbálkoztam a Shikivga paraméterekkel, de nem jött be, azthiszem ezért:
DRM is broken for iGPU-only systemsThis could be fixed with Shiki (now WhateverGreen) til 10.12.2, but broke with 10.12.3, jobban el kellett volna olvasnom az oldalt :DD :DDD
Mindegy nem a világ vége, safariban legalább működik a drm a médialejátszós "Mac mini"-n. A hackintosh-ozás szépségei :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37819) trialboj


trialboj
őstag

Hali,

Holnap segítenem kellene egy havernak vissza alakítani egy hackintosh gépet windowsra. Nem értek se én se ő az átalakított részéhez, valakinek fizetett régen hogy összerakja neki, de már elavult, nem tudja frissíteni, és az újabb szoftok nem mennek.

Mi a legkönnyebb út? Itthon írok egy win boot sticket, és ott valahogy belépek a biosba, majd tolok neki egy resetet, mert gondolom ott is át vannak állítva dolgok, majd boot from pendrive, és innen már lazán tudom formázni az ssd-t amin a mac os van?

Régen volt benne egy windows ssd is, de azt kivette belőle mert mindig megkérdezte hogy wint vagy mac-et bootoljon, és zavarta.

Még sosem alakítottam így vissza gépet, és a lehető legkevesebb időt áldoznám rá, de félek hogy valami buta beállítás miatt amiről még nem is tudok, egész nap ezzel kell majd szórakoznom.

pl nem tudom hogy megyek be biosba, engedi majd a sima f2 vagy delet gombokkal az indítás után, vagy kell valami varázslat, hosszan nyomva tartva a power gombot, miközben a másik kezemmel lanton játszom Mr Wozniak kedvenc nótáját? :F

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#37820) tlac válasza trialboj (#37819) üzenetére


tlac
Topikgazda

a bios defaultra állítás, plusz aztán a minden takarítása az ssd-ről az leszedi
az, hogy hogyan kell bioba lépni, az gépfüggő, el kell olvasni a használati utasítást
viszont előtte nézzétek át a macos-t, hátha kell valamit archiválni róla

(#37821) trialboj válasza tlac (#37820) üzenetére


trialboj
őstag

De ha csak simán defaultra állítom, engedi majd hogy stickről bootoljak? Mert csak akkor tudom legyalulni az ssd-t.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#37822) tlac válasza trialboj (#37821) üzenetére


tlac
Topikgazda

valószínűleg kézzel kell majd megadni, hogy miről bootolj, de ennek semmi köze a macos-hez

(#37823) Pista0001


Pista0001
addikt

"Igazi" Mac-kel kapcsolatos kérxésem van. A telepített osx variál valamit a "bios"-ban vagy ilyesmiben (firmware, stb)? A konkrét helyzet:

Van egy 2009-2010. környéki MBP (első core i), benne egy 120/128-as ssd és a 320-as hdd dvd-caddy-ben, amivel a gépet eredetileg szerelték. Előbbin az oprendszer, appok, utóbbin elsősorban az Aperture-ben kezelt fotók vannak. Vacakol a gép, a merevlemezre gyanakszok. A két háttértárat együtt cserélném egy 480-as ssd-re szűz osx installal, mert "túl" lett frissítve. Most 10.13 van rajta asszem, 10.10-re állbék vissza, és aztán arra be is lenne fagyasztva, csak aperture lenne a használat.

A jelen elképzelés az, hogy kiveszem a mostani diszkeket, beszerelem a 480-ast, feltelepítem a 10.10-et és az Aperture-t, próbálgatom, ha nem produkálja a hibát, akkor visszateszem az eredeti diszkeket, mentem nas-ra, külső vinyóra, bármire az aperture-ből a képeket, visszacserélem a 480-ast, és mindenki boldog.

Szóval a kérdés, ha egy másik diszkre telepítek másik verziójú osx-et, az bekavar a gépen bármibe, és ha visszateszem az eredeti diszkeket, lesz bármi probléma, vagy semmit bem bánt, és lehet szabadon cserélgetni a lemezeket különböző verziójú osx-ekkel?

Bocsi a hosszú -és off- posztért, az "Apple notebook" topicban sajnos nem kaptam választ...

(#37824) trialboj válasza trialboj (#37819) üzenetére


trialboj
őstag

Ok, elég laza volt, igazából semmi extra, a bios reset után simán bootolt a pendriveról, és felpattintotta a wint, mac eltűnt, és mindenki boldog :D remélem nem kell majd vissza telepíteni ha mégsem jön be neki :DDD

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#37825) trialboj


trialboj
őstag

Itt is megkérdezem hátha tud valaki segíteni, olyan INGYENES appot keresek macre, amivel jelszóval tudok zárolni egy appot.
Kettőt próbáltam, az egyik a cisdem encrypt akármi volt, de ez fizetős, pedig jó lett volna a másiknak nem emlékszem a nevére, de ott meg lezárta az egész gépet ha nem írtad be a jelszót.

Egy irodai gépen szeretnék egyetlen appot "biztosítani" nem akarom használhatatlanná tenni a gépet mások számára.
Tényleg nincs egyetlen ingyenes opció se?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#37826) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

iOS fejlesztéshez szeretnék MacOS-t telepíteni.
Fontos, hogy az App Store-ba is tudjak teljesen zökkenőmentesen beküldeni progit.
Az is fontos, hogy az OS és az appok (pl. XCode) frissüljön.

Erre mi a jó megoldás; natív telepítés, vagy virtuális MacOS?

Linuxon Qemu-val próbálta már valaki?

Kössz előre is a segítséget! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37827) kleinguru válasza Bici (#37826) üzenetére


kleinguru
addikt

Elég nagy szívás már maga a publikálás folyamata is (pár éves távlatból van tapasztalatom vele). Szerintem nem érdemes ezt még tetézni...

Hazsnált Mac mini m1 a "low budget" megoldás.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37828) Smiley válasza kleinguru (#37827) üzenetére


Smiley
őstag

+1, raadasul az Xcode-ot mindig a legfrissebb OS-hez igazitjak, es csak a szopas lesz vele ha nem ARM-es gepen csinalod. Ez jarulekos koltseg.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37829) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Gondolkodom egy frissítésen. Most Haswellen fut a Ventura.
tonymacx86-on van alaplap ajánló, de nem frissült egy ideje. Azok a fajta alaplapok amik még támogatottak?

(#37830) tlac válasza scdlsc (#37829) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha a legkompatibilisebb gépet akarod összetenni, ahol megy az igp is, akkor intel 10. gen az utolsó

(#37831) scdlsc válasza tlac (#37830) üzenetére


scdlsc
aktív tag

És akkor az az ajánlott, hogy vadásszak egy olyan alaplapot, ami szerepel az ottani listán, ugye?

(#37832) tlac válasza scdlsc (#37831) üzenetére


tlac
Topikgazda

tájékozódásként meg lehet nézni, hogy mi van benne, de nem szigorúan abból választanék

én amit figyelni szoktam, hogy
-milyen wifi, hálózat, hang chip van rajta
-milyen formátum (itx, atx, stb.)
-lehet-e tuningolni vele vagy legalább a tdp limitet ki lehessen engedni
-milyen portok vannak rajta
-hogyan van a pci-e-sávok bekötése (11. genhez készült lapokba is belemegy a 10. gen-es proci, viszont ott pont volt egy váltás ezen a téren)
-m2-es ssd-k támogatása
-van-e valami extra szívás épp az adott lappal vagy szériával
stb.

(#37833) Smiley


Smiley
őstag

Wifi ugyben kernek segitseget. Egyszeruen nem igazodom ki rajta. Szoval most Monterey van a gepen ebben ha jol ertem a Fenvi T919 1750Mbps PCIe Desktop Wifi Card BCM94360 For MacOS Hackintosh jo lenne, viszont ahogy nezem ez ventura es folotte mar hackolos lett. Vegyek pcie kartyat kulon meg eredeti apple airport card-ot?

Ezt talaltam, de megmondom oszinten sokkal jobban ossze vagyok zavarodva mint elotte. :D
https://www.tonymacx86.com/threads/attempting-to-hack-macos-ventura-and-sonoma-to-support-broadcom-wi-fi-6-cards.327439/

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37834) scdlsc válasza Smiley (#37833) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Nálam Ventura van és egy ilyen működik minden nélkül. Bluetooth és wifi is rendben.

[ Szerkesztve ]

(#37835) Smiley válasza scdlsc (#37834) üzenetére


Smiley
őstag

Koszi, viszont ezzel most meginkabb bajban vagyok :D
Fenvi T919 Wi-Fi: macOS Sonoma has dropped support for all Broadcom Wi-Fi present on Macs before 2017. Fenvi T919 and HB1200 have BCM4360 chipsets (not supported) so Wi-Fi does not work in Sonoma. Bluetooth works fine. This is a serious inconvenience because functions related to the Apple ecosystem (Airdrop, Continuity Camera, etc.) are also lost.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37836) tlac válasza Smiley (#37833) üzenetére


tlac
Topikgazda

azt szedjétek először össze, hogy egyáltalán milyen chipeket támogat még a sonoma

egy ilyet találtam:

With regards to the wireless chipsets fitted to Intel Mac platforms supported by Sonoma, it's as follows:
2018 Mac mini8,1 -> BCM4364 (pci14e4,4464)
2018/2019 MacBookAir8,x -> BCM4355 (pci14e4,43dc)
2020 MacBookAir9,1 -> BCM4377b (pci14e4,4488)
2018/2019 MacBookPro15,x -> BCM4364 (pci14e4,4464)
2019/2020 MacBookPro16,x -> BCM4364 (pci14e4,4464)
2019 iMac19,x -> BCM4364 (pci14e4,4464)
2020 iMac20,x -> BCM4364 (pci14e4,4464)
2017 iMacPro1,1 -> BCM4355 (pci14e4,43dc)
2019 MacPro7,1 -> BCM4364 (pci14e4,4464)
[link]

de amúgy meg ha elég önmagában a wifi/bt extrák nélkül, nekem az alaplapi inteles cucc is megy (ax201)

[ Szerkesztve ]

(#37837) Smiley válasza tlac (#37836) üzenetére


Smiley
őstag

Hát jól belenyúltam, az opencore oldalán ezt írják:

Apple's custom cards that no one else has, specifically called SOCs from Broadcom
BCM4364 (Wi-Fi) + 4364B0 (Bluetooth 5.0)

https://dortania.github.io/Wireless-Buyers-Guide/Airport.html#socketed-cards

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37838) tlac válasza Smiley (#37837) üzenetére


tlac
Topikgazda

hm, ami még jelenleg támogatott intel sonoma alatt, az mind be lehet forrasztva a mac-ekbe?

(#37839) Smiley válasza tlac (#37838) üzenetére


Smiley
őstag

Bele... hogy bsznak meg. :D
Kezdunk vesztesre allni az apple-el szemben ugy erzem, ez mar a lassu kivereztetes folyamata. Elvileg a legacypatcher-el vissza lehet gyomoszolni a ventura drivekeret, de naaa.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37840) Senator válasza scdlsc (#37829) üzenetére


Senator
aktív tag

Ha nem kell dGPU akkor vegyél egy ilyet:i5 8500-zal, 16gb rammal meg x gb ssd-vel es le vagy tudva. [link]
EFI pedig itt van hozza, a gep egy tokeletes hackintosh, egyszeruen es gyorsan telepitheto.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#37841) naja válasza Senator (#37840) üzenetére


naja
aktív tag

Az OP szerintem inkább úgy értette, hogy vannak a 10gen-nél újabb dolgok, azok mégsem szerepelnek az ajánlottak között.

Azt még jelezném a kérdezőnek, hogy a 10. gen volt az utolsó Inteles Macben, ezért nincs és nem is lesz az újabbakra támogatás. Ezért nem ajánlottak. Vannak ugyan különböző mókolások mindenre, de azt senki nem fogja bátran ajánlani.

(#37842) Senator válasza naja (#37841) üzenetére


Senator
aktív tag

Leírta, hogy 10. gen-ig van kompatibilitás világosan. Én pedig ajánlottam egy költséghatékony, könnyen telepíthető 8 gen gépet, 2. m2 slottal SSD-nek, 6 maggal, alacsony fogyasztással, wifi+bt kártya slottal, fullra kész OC EFI-vel amit csak fel kell rakni egy telepito pendrivera ami lehet Catalina-tól Sonomáig bármi. Mi a gond?

[ Szerkesztve ]

(#37843) Cingi1979


Cingi1979
aktív tag

Üdv mindenkinek! Oriási problémába ütköztem. Asus P9X79 Deluxe alaplapom van. Vettem egy Samsung Evo 970 Plus NVMe SSD PCI adapterrel. Tudom, hogy az X79 hivatalosan nem kezeli az m2 ssd. A bios nem látja a Windows 10 indulás után látja. A Big Sur indulás után látja és jól azonosítja be. A macOS telepítő lemezkezelője felismeri és tudom formázni vele elkezdi a telepítést és az első újraindulás után nem látja az OpenCore az m2-re telepített OS-t. NVMeFIX kext telepítve van az OC-be. Tudna valaki segíteni nekem? :R

(#37844) Smiley válasza Cingi1979 (#37843) üzenetére


Smiley
őstag

Eloszor is Samsung-ot jo nagy hulyeseg volt venni, ugyanis nem szereti az OSX. Lassu lesz nagyon a trim miatt. Masodszor, ha azt szeretned hogy latszodjon az opencore-ban, hogy az alaplap bios-ban nem szerepel az nvme, akkor be kell toltened az NvmExpressDxe.efi driver-t az opencore-ba.

szerk.: Meg annyi, hogy ebben az esetben mindenkepp kell egy sata-s disk amin az opencore van, hogy az majd be tudja tolteni neked ezt az efi driver-t. A masik lehetoseged, hogy fogod es belerakod ezt a driver-t kezzel a lapodhoz tartozo eredeti bios-ba, ha van annyi szabad hely a eeprom-on.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37845) Cingi1979 válasza Smiley (#37844) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Bent az OC-ben NvmExpressDxe.efi. Sajnos akkor sem jelenik meg az m2 az OC indító menüben. USB-ről indul az OS . Megpróbálom amit utoljára javasolták. Van sata hdd telepített OS. Akkor át rakom abba az indító OC. Köszi a választ :R

(#37846) Smiley válasza Cingi1979 (#37845) üzenetére


Smiley
őstag

Be is toltotted? Nem eleg bemasolni, az OC config-ban engedelyezni is kell.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37847) Cingi1979 válasza Smiley (#37846) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Természetesen engedélyeztem a configplistben de USB-ről nem töltötte be. A sata hdd EFI betöltötte de esélytelen mert a telepítés korai szakaszában hibát dob. Ha jól értelmezem driver hibát jelez. Próbáltam működő OS-ről telepíteni akkor sikerűlt az első fázis LÁTTA is az OC de az újraindítás után mikor folytatódik a telepítés egy idő után hibát dob és nem folytatja a telepítést! Most egy X99-ről telepítem egyenlőre minden OK! Próbáltam klónozni is de a Carbon Copy indulása után a program leválasztotta az m2 és az sem sikerűlt. Tehát marad az X99 ami most telepíti egyenlőre hiba nélkűl. Az X99 már támogatja az m2 tehát valószínűleg sikerűlni fog annak ellenére, hogy most is a PCI m2 használom. Most indúlt újra és folytatja a telepítést a Monterey. Ha sikerűl a telepítés utána visszarakom az X79-be és kiderűl, hogy mire jutottam. Valójában nem volt szándékomban m2 venni de BENÉZTEM és itthon derűlt ki, hogy nem sima SSD-t vettem hanem m2. Későn vettem észre és már nem is próbáltam reklamálni a boltban. Tehát ez a történet lényege. :W

[ Szerkesztve ]

(#37848) Smiley válasza Cingi1979 (#37847) üzenetére


Smiley
őstag

Igazabol mukodokepes ez amit irtam, en igy hasznaltam 3rd gen i7-et nvme-vel, nalam egy sata SSD volt arra hogy a Clover tudjon indulni. Ez a hibat dob, valoszinuleg az lesz amit mondtam, nem szabad Samsung SSD-t venni hackintosh-ba. Amugy is egy tularazott vacak, ezerszer jobb cuccok vannak a piacon, csak sajnos sokaknal berogzodott ez a ha SSD akkor az a Samsung

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37849) Cingi1979 válasza Smiley (#37848) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

SIKERŰLT! :C Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Hiba nélkűl indúl a Monterey az X79 lappal. Találtam fórumokat ahol mod bios van próbáltam az USB Flash de nem sikerűlt. Így marad ez a megoldás! Köszi a segítséget! :R

(#37850) Cingi1979 válasza Smiley (#37848) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Van még egy problémám. Asus Rampage IV Extreme macOS indulás után se billentyű sem egér. Valamikor még használtam mint OS de mikor indítom elvesztem az USB csatlakozást az OS bekapcsolása után. Minden kext bent van az OC-ben. XHCI unsupported stb. A biost 1000x variáltam de semmi nem segített. Betölt az OS és nincs egér sem billentyű. Van ötleted hogy mi lehet a gond? Feltételezem a bios nincs helyesen kalibrálva. Viszont ötletem nincs mi lehet a baj. :W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.