Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) Gabady válasza kushwavez (#37542) üzenetére


Gabady
aktív tag

A bluetoothhd nekem is random 100%on pörög, Monterey alatt. Igazából egy bt ki-bekapcs megoldja mindig a hibát.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37552) kleinguru válasza kushwavez (#37533) üzenetére


kleinguru
addikt

200K körül is vannak már tűrhető ajánlatok. Elgondolkodtató. Wifi kártyát nem kellett cserélned :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37553) kushwavez válasza kleinguru (#37552) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Az eredeti Intel-t is lehet működtetni az OpenIntelwifi-vel, de én cseréltem az airdrop miatt

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37554) zodes


zodes
aktív tag

Sziasztok! :)
Támadt egy eszement ötletem :DD
Apple TV OS-t nem lehetne "feltornázni" valami egyszerű pc-re? Van erre topic? Valaki már gondolt erre esetleg? :D :D

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#37555) tlac válasza zodes (#37554) üzenetére


tlac
Topikgazda

csak a legelső generáció volt x86-os, de az már nagyon régi
szóval alapvetően nem

viszont macos-re van apple tv app

(#37556) attilav2 válasza kushwavez (#36059) üzenetére


attilav2
őstag

HiDPI-hez most azt a scriptet használom amit linkeltél, de kipróbáltam egy programot ami ugyanúgy képes a HiDPI beállításokat előhozni: BetterDisplay
de ez nem teljesen ingyenes, 5 nap után ha minden igaz korlátozottan fog működni. A leírásban van egy kép miket kell bekattintgatni hogy elérhető legyen a HiDPI. Karácsony óta 2560x1440-es 27" monitorom van, kicsik lettek az alkalmazások / weboldalak szövegei ikonjai, kellett valami megoldás. Előtte egy 23" FHD monitort használtam ott nyilván nem volt ilyen gond :D

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37557) tlac válasza attilav2 (#37556) üzenetére


tlac
Topikgazda

pedig az a felbontás szerintem ideális a 27"-hoz skálázás nélkül

(#37558) Gabady válasza tlac (#37557) üzenetére


Gabady
aktív tag

A csoport alapvetően csak intel hackintoshal foglalkozik, vagy van aki ryzenel űzi?
Karira lecseréltem a 4770k-m R7 5700x-re :DDD
Láttam az interneten elég sok projektet, de érdekelne személyes tapasztalat is :)

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37559) tlac válasza Gabady (#37558) üzenetére


tlac
Topikgazda

hát nekem sosem volt még amd procim (na jó, a szekrényben van egy valami amd 486) :D

tudtommal nincs a topikban aktívan jelenlévő tag, aki amd-t használna

én egyébként elsődleges oprendszerenként nem használnék macos-t amd-s gépen, de még az újabb P és E magos inteleket sem igazán
ha csak szórakozásnak, kihívásként szeretnéd, az úgy más

szóval jöhetnek a személyes tapasztalataid :)

[ Szerkesztve ]

(#37560) attilav2 válasza tlac (#37557) üzenetére


attilav2
őstag

Kevésbé fárasztja a szememet ha nagyítva nézem a kijelzőt.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37561) attilav2 válasza Gabady (#37558) üzenetére


attilav2
őstag

Még pár éve próbáltam X4 860K/Asus A88X plus/Radeon HD6670 kombóra feltenni a MacOS-t, valami már akkor is elavultnak számító moddolt verzió felment, de nagyon instabil volt. Aztán váltottam vga-t(mert hd6670-nel Linux konzolon szürke volt a háttér fekete helyett) Rx550-re. Majd rá pár évre jött a melóhelyi selejtezés ahonnan szert tettem a jelenlegi haswell konfigra, többek közt a kisebb fogyasztás és a MacOS lehetősége miatt váltottam, nomeg a 2x4gb ramom át tudtam rakni.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37562) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!

Macbook Air vásárlás előtt állok, aztán gondoltam, mielőtt egy halom pénzt elköltök futok egy újabb kört a laptopommal (Lenovo L470)

Találtam a neten referenciát, ahol ment
Ezek alapján kushwavez kolléga leírását használva teljesen a nulláról a boot itt elakad. Mit ronthattam el?

A linken lévő képen található 2017-es touchid 2db thunderbolt smbiost választottam.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37563) kushwavez válasza kleinguru (#37562) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ahogy látom az iGPU inicializálásánál akad el a dolog
milyen procival van szerelve?

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37564) kleinguru válasza kushwavez (#37563) üzenetére


kleinguru
addikt

Ez a konfig:

Lenovo ThinkPad L470 laptop Intel® Core™ i7-7500U 2.70 GHz-es processzorral, Kaby Lake, 14", Full HD IPS, 16GB, 256GB SSD, AMD Radeon R5 M430 2GB

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37565) kushwavez válasza kleinguru (#37564) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

A köviket állítsd be:

Annyi, hogy a ig-platform-id a te esetedben: 00001B59, a device-id meg 591B0000
oh meg lehet a complete-modeset cuccok se kellenek

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37566) kleinguru válasza kushwavez (#37565) üzenetére


kleinguru
addikt

Alakulunk :R

Átmásoltam a kulcs érték párokat. Azt a kettőt nem vettem fel, amit írtál és a megfelelő értékeket lecseréltem.

Most itt akadt el a folyamat (ismétlődik folyamatosan a képen látható blokk).

Mégsem akadt el, tovább ment.

Disk utility-ben nem látszik az ssd,
pedig az NVMEfix.kext is fel van téve…

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37567) kleinguru válasza kleinguru (#37566) üzenetére


kleinguru
addikt

Sikerült túrnom egy fórumot, ahol azt tanácsolták, hogy a IntelBluetoothInjector.kext töröljem le és jó lesz minden.

Tovább jutottam :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37568) kleinguru válasza kleinguru (#37567) üzenetére


kleinguru
addikt

Újabb probléma.

Install utáni első újraindítás eredménye :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37569) tlac válasza kleinguru (#37568) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem látja a rendszerpartíciót
ha pendrive-ról sikerült már telepíteni, akkor kell, hogy legyen már egy jól működő efi-d

(#37570) kleinguru válasza tlac (#37569) üzenetére


kleinguru
addikt

Ezt nem teljesen értem.

Sikerült bootolni, töröltem a beépített SSD-t, ahogy az összefoglalóban írva vagyon.
Elindítottam a telepítőt, kiválasztottam, hogy hova telepítse.
Az első újraindítás után a fenti kép fogadott.
Mit ronthattam el :F

Valójában az első újraindításnál nem az első opciót választottam, hanem a másodikat és töltés közben ki/be kapcsoltam a gépet, reményeim szerint ennek nem volna szabad sok köze legyen hozzá.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37571) Gabady válasza kleinguru (#37570) üzenetére


Gabady
aktív tag

Utána is pendriveról kell bootoltatnod, de az SSD-ről indítsd a rendszert.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37572) kleinguru válasza Gabady (#37571) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha emlékem nem csal, akkor továbbra is 2 opció maradt a boot menüben.
1 - Install macos...
2 - Boot macos valami... (innen tudom elérni a disk utility-t)

Az elsőt választottam.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37573) tlac válasza kleinguru (#37570) üzenetére


tlac
Topikgazda

korábban írtad, hogy valami bt hiba miatt nem látta az ssd-det
na ez a hiba lehet most is még fenáll
mivel most próbálkozol erre a gépre elsőként macos-t tenni, én a helyedben csak azokat a kext-eket tenném a bootloaderhez, amik feltétlenül szükségesek

akkor van ilyen széthullott kép többnyire, amikor a macos nem látja a fájlrendszert, amiről bootolnál
pl. amikor elsőként indítanád a telepítőt pendrive-ról, a clover/opencore elindul, el is megy valameddig, de mikor a macos-nek kellene továbbvinni a rendszer betöltését, de nem tudja kezelni rendesen az usb-t, akkor is ilyen hiba van

(#37574) kleinguru válasza tlac (#37573) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi, jogos. A korábbi valakinek az interneten sikeres kext listája volt a kiindulási alap. Minimalizálok, arra csak, ami tényleg kell :R

Holnap kipróbálom.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37575) kushwavez válasza kleinguru (#37572) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

milyen SSD van a gepbe?
nekem pl a gyari SSD ami a 2 Lenovomban volt nem volt tamogatott es random nem mukodtek. Utananezve ezek nem is voltak tamogatottak (Samsung PM) es lecsereltem egy WDC-re. Noha nalam Kernel panic volt

de fura, hogy egyszer amikor a telepitobe mentel nem volt SSD aztan a bluetooth kext kiszedese 'magic' modon megszerelte

ahogy tlac irta szedj ki minden kextet ami a telepiteshez nem feltetlen szukseges (ilyen pl a itlwm, bluetooth kext, meg szerintem kivennem az NVMefixet is, nem biztos hogy kell az) es megprobalkoznek megint (nem is szukseges a reinstall szerintem, ha tovabbmegy jok vagyunk)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37576) kleinguru válasza kushwavez (#37575) üzenetére


kleinguru
addikt

Zsenik vagytok :R

Fent van a gépen a MacOS 13.1.
Töröltem azt a 3 db kextet, amit írtál, folytatódott a telepítés.

Arra még rá kell jöjjek, hogy miért akadozik az egész gép. Értsd minden gombnyomás utáni reakció 1-3 másodperc várakozással telik (ilyenkor hallom a ventit is felzúgni rendesen).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37577) kleinguru


kleinguru
addikt

A hanggal kapcsolatos paramétert kellett átírnom 1-ről 3-ra és "megjavult" a lagg.

Ellenben szenvedek a trackpoint beállítással.

Normál esetben azt szeretném, hogy ne legyen touchpad bekapcsolva és működjön a trackpoint rendesen.

Jelenleg:
Elég darabosan mozog a mutató, a görgetés kínszenvedés lassú.
A touchpad működik, de a sima klikk és a nyomós (amikor fizikailag kattan) sem működik. Jobbklikk szintén nem megy dupla ujjra. Működik a nagyítás és a swipe dolgok 2-3 ujjal.

Legújabb VoodooPS2 driver van fent.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37578) kleinguru


kleinguru
addikt

Ha nem lenne még elég problémám, akkor ez is...

Intel HD Graphics 620 7 MB

Találtam erre dolgokat, másiknak is probléma (nem tud rendes VGA drivert betölteni az OS), de itt el is akadtam. Így néz ki a vonatkozó beállítás oldal.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37579) kleinguru válasza kleinguru (#37578) üzenetére


kleinguru
addikt

Erre meglett a megoldás. Kaby Lake refresh résznél a device-id-t kell cserélni. Már 2048MB-t ír és látványosan jobban működik.

Trackpoint, trackpad szenvedésemre még nem találtam beállítást.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37580) Gabady válasza kleinguru (#37578) üzenetére


Gabady
aktív tag

Majd az okosok kijavítanak, de én úgy látom hogy a "AAPL,ig-platform-id" értéked nem jó. 00001259 kellene hogy legyen.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37581) kleinguru válasza Gabady (#37580) üzenetére


kleinguru
addikt

Az jó szerencsére (kipróbáltam, azzal amit írtál (nem volt jó)) :R

Most az van, hogy ha kikapcsol a kijelző, akkor fekete kép marad :(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37582) kushwavez válasza kleinguru (#37577) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

a trackpad/trackpointra próbáld ezt:
https://github.com/VoodooSMBus/VoodooRMI

olvasd el figyelmesen a leírást, hogy hogyan kell betenni

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37583) kushwavez válasza kleinguru (#37581) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

fekete képre meg próbáld ezeket a bootflageket (vagy ezt vagy azt)
igfxonln=1
agdpmod=vit9696

illetve az AMD kártyád miatt szükséged lesz még erre is
-wegnoegpu

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37584) kleinguru válasza kushwavez (#37582) üzenetére


kleinguru
addikt

2. alkalomra sikerült.
VoodooRMI-ben lévő SMBus.kextet használtam.

Fekete képernyő is megoldódott.
igfxonln=1 volt a működő megoldás (másikat nem próbáltam). -wegnoegpu is beállítottam.

Hálás köszönet :R

Ez alapján jól értem, hogy ha tiltva van az amd gpu, akkor nincs se VGA se mini displayport kimenetem?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37585) kleinguru


kleinguru
addikt

Random ott hagytam a gépet és épp oda nézve látom, hogy újra indul. Az alábbi problémával:

panic(cpu 3 caller 0xffffff801c58d676): nvme: "3rd party NVMe controller. PCI link down. Delete IO submission queue. fBuiltIn=1 MODEL=INTEL SSDPEKKF256G7L FW=123P CSTS=0xffffffff US[1]=0x0 US[0]=0x12e VID=0xffff DID=0xffff CRITICAL_WARNING=0x0.\n" @IONVMeController.cpp:6151

Fene tudja mi történhetett, nem nyúltam a géphez és tápra is volt dugva.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37586) kleinguru


kleinguru
addikt

Elakadtam a hanggal. alcid=3 értékkel szuperül ment, de amikor a skype-ot telepítettem, akkor nem volt mic. Elkezdtem kísérletezgetni, hogy melyik érték lenne jó. Most ha visszaállítom 3-ra, akkor sincs hang.

Azt gondoltam, hogy nvram resetre lenne szükségem. Ez alapján megcsináltam, de nem látom a boot menüben.

Mit ronthattam el :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37587) tlac válasza kleinguru (#37586) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem ehhez nem kell nvram reset
a beállításokat nézd át, lehet csak rossz eszköz van kiválasztva

(#37589) kushwavez válasza kleinguru (#37584) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Hmm ha tippelnem kene akkor a kimenetek az iGPU-ra vannak kotve, nem az AMD-re, igy szerintem mukodhet

Sajna az AMD secondary laptopban az nem fog menni

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37590) kushwavez válasza kleinguru (#37585) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ez alapjan az SSD NVMe controllere miatt volt panic esetleg tedd be az NVMeFix.kext-et, hatha segit.. Nekem is ilyenek voltak a samsungommal, sajnos csak a csere segitett rajta

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37591) kleinguru válasza tlac (#37587) üzenetére


kleinguru
addikt

Nincs benne a beállítások kimeneti eszközök listájában semmi. Konkrétan a válassza ki elem jelenik meg, de ha rákattintok, akkor üres a lista.

kushwavez: nem érdekes, úgysem használtam semmire :N
Az ssd remélem csak valami pillanatnyi anomália volt, mert azóta nem csinálta.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37592) kushwavez válasza kleinguru (#37591) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

próbáld ezt:
alcid=29

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37593) kleinguru válasza kushwavez (#37592) üzenetére


kleinguru
addikt

Használtam már korábban a 29-es értékkel, nem volt jó.
Annyit csináltam még pluszban, hogy az argument lista végére tettem a beállítást (29-es értékkel), most rendben van.

Köszi szépen :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37594) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

Ti mivel csináltok USB mappingot ha már fent van a macOS?
USBInjectAll-t szoktam használni hogy az összes USB menjen, aztán Hackintoollal legenerálom hozzá a kextet. Viszont most az asztalin (10th gen) nem jön be az összes USB port az USBInjectAllal, az USBToolBox meg Windows alatt jelenleg nem működik, crashel.
Kéne a Bluetooth-hoz, az nem működik mert nem látja azt a portot amit kéne

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37595) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

Fu de nem szeretem hogy az OpenCore belenyul a Windowsba. Ezt vajon kilehet kapcsolni? Mintha lenne valami kapcsolo erre, de nem emlekszem.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37596) Gabady válasza kushwavez (#37594) üzenetére


Gabady
aktív tag

Korábban én is belefutottam ebbe a gondba, korábban leírtam, hogy sikerült. Lényeg a lényeg, hogy először csak a 2.0s USB portokat engedélyezed, mappeled, aztán következő sorban pedig csak a 3.0 portokat.

[ Szerkesztve ]

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37597) kushwavez válasza kushwavez (#37594) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ok, lemappeltem ezzel. mostmár jo.
https://github.com/corpnewt/USBMap
asszem minden megvan

Es működik a Universal Control is!!
naon durca :)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37598) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

Na most egy hülye kérdést felteszek. venturaval eltűnt a regi sys settings, helyette jött ez a csoda ahol semmit sem találok meg. Valakinek van ötlete hol van Finderbaron levő orahoz a másodperc kapcsoló? :) Eskü nem találom, de lehet csak vak vagyok

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37599) kushwavez válasza kushwavez (#37598) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ez is megvan, ennél jobb helyre el se rakhattak volna, nem lett volna egyszerűbb a Clock-ba rakni, helyette a Control Centre -> Menu Bar Only-ba kellett rakni, ahol senki sem keresi

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37600) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Már majdnem minden jól működik, de nem ment a bluetooth. Ez alapján telepítettem.

Már engedi bekapcsolni a beállításokban, de sem az apple watch to unlock, sem az airdrop funkció nem működik. Van ötletetek, hogy mi lehet a baj :F

EFI kext mappa
Kernel configurator

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.